Блогер Павло Дукач попереджає: ШІ навчився створювати музику, яку неможливо відрізнити від справжньої — і вона вже почала заповнювати мережеві чарти. Ця музична локшина на вухах людства стає дедалі густішою — і живі музиканти, які втрачають через це гроші, б'ють на сполох, вимагаючи законів проти штучних композиторів.
Війна складається таким способом, що саме масове застосування дронів-камікадзе типу "Шахед" стає вирішальним чинником, підсумовує експерт Олександр Кочетков. Протидіяти цим зграям дронів-убивць можна, методи відомі — але треба робити все необхідне дещо швидше, ніж виходить в українського ВПК…
Росія не буде чекати, поки Європа підготується до російського удару, якого вона очікує приблизно у 2030 році, попереджає аналітик Валерій Пекар. Він допускає, що Москва завдасть удару по Польщі ще до кінця цього року — і це буде зовсім не той удар, до якого готується Польща...
Безпілотники не стали революцією в сучасній війні, і коротка ера їхнього панування закінчилася, стверджує генерал у відставці Марк Кімміт у колонці для Роlіtісо. Управа на них знайшлася — втім, вони все одно залишаються найважливішим фактором на полі бою.
Коли повідомляють про "локаційно втрачений" "шахед", зазвичай мають на увазі успіх, хоча насправді це — загроза, якщо його втрачають над великим містом, зазначає експерт Владислав Смирнов. Тут потрібні інші рішення — РЕБ, електронне глушіння для Києва та інших мегаполісів не підходить, а іноді стає небезпечним.
Конфлікт батьків і дітей вічний, він повторюється в кожному новому поколінні — і журналіст Олег Єльцов ясно бачить його зараз. "Покоління пепсі" захопило всі командні висоти, людям похилого віку дороги практично немає, і з цим нічого не поробиш, тільки ось наслідки невмілого керівництва доводиться розсьорбувати всім.
Росія починає виробляти реактивні дрони, які втричі швидші за звичні "шахеди" — а отже, менш вразливі. Аналітик Анатолій Амелін розбирає їхні особливості та намагається вибудувати систему боротьби з ними.
The "Come Back Alive" Foundation is close to the Ukrainian military. The front line of the Russian-Ukrainian war is not only the front. It is where the war for Ukraine is going on. In hospitals, in warehouses, landfills, in mass media, in offices. We supply and repair equipment, train soldiers and officers, help transform the Armed Forces, provide first-hand accounts of war and stem the flow of propaganda and disinformation. Provides the Ukrainian army with the most important tactical advantage.
Ворог нас не просто боїться, а дуже боїться — боїться самого нашого імені. Стверджуючи це, філософ Володимир Ярмоленко наводить як приклад свіжий випадок, коли, повідомляючи про колапс у російських аеропортах, Росія жодного разу не назвала причиною Україну — та й узагалі, просто не вжила цього слова.
США і ЄС змінюють стратегію щодо нашої війни після невтішної розмови Трампа з Путіним, пише журналіст Вадим Денисенко. Для України це умовно хороша новина — але перших реальних результатів такої трансформації він чекає до наступної весни.
Європейський суд із прав людини (ЄСПЛ) визнав Росію відповідальною за збиття "Боїнга" над Донецькою областю 2014 року. Це рішення юрист Максим Костецький вважає безпрецедентним і впевнений, що воно створює фундамент для подальших звинувачень Росії в правовому порядку.
Легке життя для "шахедів", здається, закінчилося — на озброєння в Україні надходить перша повністю автономна турель під управлінням ШІ Sky Sеntіnеl із великокаліберним кулеметом, радісно повідомляє експерт із ППО Віктор Таран. Її, звісно, ще треба перевірити в бойових умовах — але перспективи багатообіцяючі.
Ось уже третій місяць російські втрати демонструють зниження, що для військового оглядача Олександра Коваленка — невдача стратегії української оборони. Адже головна ідея цієї стратегії — якраз завдати військам РФ максимальної шкоди в живій силі.
Блогер Сергій Дідковський констатує: почастішали стогони на тему, що український народ не такий, тупий тощо.Усе це робиться в політичних цілях — і від тих людей, які, на кшталт марксистів чи леволюбералів, люблять переробляти цілі нації. Насправді, немає тупих народів — є гідні та негідні його представники.
Ракетний терор не міг залишатися безкарним — і він бумерангом вдарив по Росії у вигляді авіаційного колапсу, зазначає політолог Віктор Небоженко. Українські дрони познайомили з тяготами війни російський середній клас, який до цього і не підозрював, що їхня країна перебуває у стані війни.
Окупанти намагаються розширити театр бойових дій, використовуючи нові території України, зазначає військовий експерт Дмитро Снєгирьов. Виходить поки що не дуже, але ясно, навіщо це потрібно Путіну і як він збирається діяти.
Україна втратила унікальний шанс — стати першою країною, з якою США за Трампа уклали б масштабну угоду, пише політик Денис Ярославський. Але замість того, щоб стати головним партнером Америки, ми вважали за краще хейтити її нового президента — і програли місце в майбутньому світі, який створюється просто зараз, без нас.
4-5 днів минулого тижня змінили все на кордоні Сумської області, де противник намагається створити "буферну" зону, пише військовий аналітик Костянтин Машовець. Просування росіян зупинено — хоча, звісно, не можна сказати, що вони повністю втратили здатність до наступальних дій.
6 мільярдів доларів втратила Росія за пів року без транзиту свого газу через Україну, констатує експерт ринку Сергій Макогон. Водночас ні на Україну, ні на Європу це практично не вплинуло — всупереч побоюванням багатьох експертів, які боялися катастрофічних наслідків.
Зміни в армії мають відбуватись не тільки в технологіях — ми маємо бути на крок попереду в усьому, впевнений військовослужбовець Єгор Фірсов. Він закликає змінити ЗСУ принципово, зверху донизу — вона повинна, нарешті, стати армією нового часу.
Чи є в Ілона Маска шанси на те, що створювана ним Американська партія стане реальною силою в країні? Кидаючи погляд у минуле США, історик Найджел Джонс у колонці для Sресtаtоr робить висновок: шанси мізерні, тому що всі аналогічні попередні спроби завершувалися провалами.