Search trend "1 травня в Україні"

Sign up, for leave a comments and likes
Gazeta.ua on gazeta.ua
Українців засмутили прогнозом на п'ятницю
1 травня в Україні прогнозують похолодання. Водночас синоптики попереджають про пожежну небезпеку, повідомляє Український гідрометеорологічний центр. "Сьогодні очікується прохолодний, хоч і малохмарний, день. Попередньо, без опадів, лише на крайньому сході країни та в Криму вночі місцями пройде невеликий дощ", - ідеться в повідомленні. Вітер переважно північно-західний, 5-10 м/с. Вночі були заморозки. Температура у південній частині становитиме +5...10&dеg;С. Вдень прогнозують +11...16&dеg;С. На заході та південному заході країни буде +16...21&dеg;С. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україну повернуться заморозки - прогноз на 2 травня На Київщині та в столиці очікується невелика хмарність. Опадів не прогнозують. Вітер північно-західний, 5-10 м/с. Температура вдень становитиме +11...16&dеg;С. У Києві вдень у межах +14...16&dеg;С. Синоптики попереджають про пожежну небезпеку в Україні. "З 2 по 4 травня в Україні, крім Криму, Львівської, 3-4 травня і Волинської та Рівненської областей, надзвичайний рівень пожежної небезпеки", - сказано в попередженні. У травні середні температурні показники по Україні будуть вищими за кліматичну норму. Очікується тепліша погода, ніж зазвичай для цього періоду року. За прогнозами, середня температура протягом місяця становитиме +15... 19&dеg;С. У гірських районах буде дещо прохолодніше, +12... 14&dеg;С. Це на +1,5... 2,0&dеg;С. Рівень опадів у більшості регіонів залишиться у межах звичних значень. У середньому за місяць випаде від 35 до 76 мм дощу.
Еспресо on espreso.tv
МЮ розбив "Атлетик", а "Тоттенгем" переміг "Буде-Глімт" у півфіналі Ліги Європи
Про це повідомляє офіційний сайт УЄФА. "Манчестер Юнайтед" у Більбао вийшов вперед на 30-й хвилині зусиллями Каземіро. Невдовзі "Атлетик" залишився у меншості через вилучення Дані Вівіана. Англійський клуб скористався чисельною перевагою ще в першому таймі, коли дубль зробив Бруну Фернандеш.МЮ переміг "Атлетік" 3:0.  У Лондоні "Тоттенгем" відкрив рахунок вже на 1-й хвилині у ворота "Атлетика" забив Бреннан Джонсон. До перерви перевагу "Готспурс" збільшив Джеймс Меддісон. У другому таймі Домінік Соланке реалізував пенальті та зробив становище норвежців ще складнішим. Проте "Буде-Глімт" зберіг інтригу перед повторним матчем - наприкінці гри забив Ульрік Салтнес. "Тоттенгем" переграв "Буде-Глімт" 3:1. Повторні матчі відбудуться 8 травня. Фінал турніру - 21 травня на стадіоні "Сан-Мамес" у Більбао.Ліга ЄвропиПівфінал. Перші матчі1 травня "Атлетик" (Іспанія) - "Манчестер Юнайтед" (Англія) 0:3Голи: Каземіро, 30, Фернандеш, 37, 45Вилучення: Вівіан, 35 ("Атлетіко")"Тоттенгем"(Англія) - "Буде-Глімт" (Норвегія) 3:1Голи: Джонсон, 1, Меддісон, 34, Соланке, 61 (пен.) - Салтнес, 83Як у Лізі Європи виступило "Динамо"Восени минулого року київське "Динамо" у 1-му турі поступилось у Гамбурзі італійському "Лаціо" з рахунком 0:3. У 2-му турі українці програли у гостях німецькому "Гоффенгайму" (0:2). 3-й тур закінчився поразкою "Динамо" у зустрічі з іншою командою з Італії - "Ромою" (0:1).4-й тур динамівці несподівано програли угорському "Ференцварошу" (0:4). У 5-му турі кияни вважались фаворитами, але поступилися чеській "Вікторії Плзень" (1:2).У 6-му турі "Динамо" виявилося слабшим за іспанський "Реал Сосьєдад" (0:3) та втратило шанси на вихід до плей-офф Ліги Європи.Лише після цього команда Олександра Шовковського зіграла в Стамбулі внічию з турецьким "Галатасараєм" (3:3) і заробила перше очко в турнірі.У 8-му турі "Динамо" перемогло латвійський РФШ 1:0, набрало 4 очка та завершили виступи в Лізі Європи на 34-му місці.
we.ua - МЮ розбив Атлетик, а Тоттенгем переміг Буде-Глімт у півфіналі Ліги Європи
Главком on glavcom.ua
Лінія фронту станом на 1 травня. Зведення Генштабу
В Україні триває 1163-й день повномасштабної війни
we.ua - Лінія фронту станом на 1 травня. Зведення Генштабу
24 Канал on 24tv.ua
Трамп і Рубіо призначили Джулію Девіс тимчасово повіреною у справах США в Україні
Тимчасово повіреною у справах США в Україні стане Джулія Девіс. Про це заявила речниця Державного департаменту США Теммі Брюс під час брифінгу в четвер, 1 травня. Повний текст новини
we.ua - Трамп і Рубіо призначили Джулію Девіс тимчасово повіреною у справах США в Україні
Суспільне on suspilne.media
Бензин зі спиртом в Україні: що змінилося для водіїв Кіровоградщини з 1 травня
На українських заправках, зокрема й на Кіровоградщині, почали продавати бензин з обов'язковим додаванням 5% біоетанолу. Це спирт з рослинної сировини, його виготовляють з зерна чи цукрових буряків
we.ua - Бензин зі спиртом в Україні: що змінилося для водіїв Кіровоградщини з 1 травня
Європейська правда on eurointegration.com.ua
Рубіо розповів главі МЗС Франції про прагнення Трампа зупинити війну в Україні
Державний секретар США Марко Рубіо 1 травня зустрівся з міністром закордонних справ Франції Жаном-Ноелем Барро, зосередившись на обговоренні війни РФ проти України.
we.ua - Рубіо розповів главі МЗС Франції про прагнення Трампа зупинити війну в Україні
we.ua on we.ua
Розкажіть друзям про we.ua та отримайте винагороду

А Ви знаєте що на Платформі we.ua діє реферальна програма?

Ви приводите друзів та знайомих і отримуєте винагороду за їх реєстрації.

То ж, не гайте час! Розкажіть про we.ua своїм друзям, родичам та колегам. Надішліть їм своє реферальне посилання, яке легко знайти в розділі Мої друзі, та отримайте на свій бонусний рахунок додаткові надходження за кожну нову реєстрацію.

Розміщуйте своє реферальне посилання в інших соціальних мережах, в коментарях, в тематичних форумах та будь-де. Так у Вас буде більше друзів та підписників і більше бонусів на бонусному рахунку.

Ви зможете використати бонуси на додаткові послуги Платформи, а також - придбати корисні товари в нашій online-крамничці.

Детальніше про реферальну програму: https://we.ua/info/referral-program.

we.ua - Розкажіть друзям про we.ua та отримайте винагороду
Главком on glavcom.ua
Замах на Стерненка, нові санкції РНБО. Головне за 1 травня
На волонтера та активіста Сергія Стерненка було скоєно напад з вогнепальної зброї
we.ua - Замах на Стерненка, нові санкції РНБО. Головне за 1 травня
Суспільне on suspilne.media
Бачитимуть в Україні і за кордоном: американська художниця створила інсталяцію на вагонах "Інтерсіті"
Американська мисткиня Барбара Крюгер розмалювала один із потягів Укрзалізниці. Над роботою художниця із командою працювала пів року. Потяг презентували сьогодні, 1 травня, у Києві
we.ua - Бачитимуть в Україні і за кордоном: американська художниця створила інсталяцію на вагонах Інтерсіті
24 Канал on 24tv.ua
Зміни набрали чинності: хто може втратити субсидію з 1 травня
Опалювальний сезон в Україні закінчився. Уже у травні ПФУ розпочинає перегляд отримувачів субсидії. Повний текст новини
we.ua - Зміни набрали чинності: хто може втратити субсидію з 1 травня
Укрінформ on ukrinform.ua
Відтепер дозвіл на імпорт товарів військового призначення можна отримати в електронній формі
З 1 травня 2025 року в Україні запроваджується електронна форма видачі дозволів на імпорт товарів військового призначення та подвійного використання у межах експериментального проєкту в сфері державного експортного контролю.
we.ua - Відтепер дозвіл на імпорт товарів військового призначення можна отримати в електронній формі
Еспресо on espreso.tv
Лавров заявив, начебто РФ ніколи не допустить повернення України до кордонів 1991 року
Про це повідомила пресслужба російського зовнішньополітичного відомства.Дипломат звинуватив Україну в терористичній атаці на тимчасово окуповані Олешки Херсонської області. Він стверджує, буцімто Україна 1 травня атакувала населений пункт двома хвилями FРV-дронів, унаслідок чого нібито загинули й дістали поранення цивільні."Цілком очевидно, що за марними та безпідставними домаганнями київського режиму і сил, які підтримують його на Заході, за так званим відновленням України в кордонах 1991 року стоїть людожерський інстинкт винищення всього російського. Зрозуміло, Росія ніколи не допустить реалізації такого сценарію", - сказав Лавров.29 квітня Лавров заявив, що РФ пропонує Україні прямі переговори.
we.ua - Лавров заявив, начебто РФ ніколи не допустить повернення України до кордонів 1991 року
Еспресо on espreso.tv
Про що домовились у Вашингтоні: у чому ризики угоди зі США та за рахунок чого Україна наповнюватиме фонд відбудови
30 квітня Україна та США  підписали так звану ресурсну угоду. Документ має офіційну назву "Угода між урядом України та урядом Сполучених Штатів Америки про створення Американсько-Українського інвестиційного фонду відбудови". На фоні попередніх озвучених страшилок про те, що нам доведеться визнати боргом отриману раніше допомогу від США, а адміністрація Трампа хоче отримати контроль не лише над українськими надрами, а й над енергетичними підприємствами, підписана угода виглядає мало не ідеальною. Та чи так є насправді? Що передбачено в угоді ​​про і США Як повідомила віцепрем’єрка Юлія Свириденко, угода передбачає, що Україна спільно зі США створить Інвестиційний фонд з відбудови України, який залучатиме глобальні інвестиції у нашу державу. При цьому вона запевнила, що всі ресурси на нашій території та в територіальних водах належать Україні."Саме українська держава визначає, де і що видобувати. Надра залишаються в українській власності – це закріплено угодою", – повідомила вона.Якщо в одній з попередніх версій йшлось, що новоствореним фондом керуватимуть 5 осіб, з яких 3 будуть представниками США, то тепер жодна зі сторін не матиме переважного голосу. Крім того, у ній немає жодних згадок про боргові зобов'язання України перед США за попередньо отриману допомогу. "США роблять внесок у Фонд. Крім безпосередньо коштів, вони можуть робити його і новою допомогою, наприклад, системами ППО для України. Україна вносить 50% доходів державного бюджету від нової ренти на нові ліцензії на нові ділянки. Україна також може робити додаткові внески окрім цього базового, якщо вважатиме за необхідне. Йдеться про співпрацю на десятиліття вперед", – каже Юлія Свириденко. Відповідно до тексту угоди, оприлюдненому на урядовому сайті, "Узгоджений з Україною дохід означає 50% усіх роялті (орендних платежів), ліцензійних платежів та сум, що підлягають сплаті за угодами про розподіл продукції, отриманих будь-яким державним органом України від або у зв'язку (і) видачею нових ліцензій або спеціальних дозволів на дату набуття чинності Угоди про обмежене партнерство будь-яким державним органом України…" Далі, за словами Свириденко, Фонд інвестуватиме у проєкти із видобутку корисних копалин та нафти й газу, а також в супутню інфраструктуру чи переробку. Конкретні інвестиційні проєкти, на які будуть спрямовані кошти, Україна і США визначатимуть спільно."Ми очікуємо, що перші 10 років прибутки та надходження фонду не розподіляються, а можуть лише інвестуватись в Україну – у нові проєкти чи відбудову. Ці умови будуть обговорюватися додатково", – заявила віцепрем'єрка. Читайте також: Уряд опублікував текст угоди України та США про створення Інвестиційного фонду відбудови"Може не працювати, але шкоди не завдасть" "Якщо оцінювати те, що ми чули до цього, і те, що стало відомо зараз, – угода виглядає абсолютного ок. Ця угода ще не стала ніякою перемогою, але головне, що вона перестала бути проблемою, –  каже інвестиційний банкір Серій Фурса. – Українські перемовники відбили усі зазіхання Трампа і компанії, які виглядали дуже недоречними".За його словами, наші перемовники зробили феноменальну роботу, підписавши угоду в такому форматі."Створюють щось, що може працювати, може не працювати, але шкоди не завдасть", – каже Сергій Фурса. Крім того, домовленості й США заспокоять інвесторів, які уже розробляють родовища в Україні або лише придбали  спецдозволи на користування надрами, адже вони переживали за свої інвестиції.Як заявив у коментарі Еспресо керівник представництва  Аvеllаnа Gоld в Україні (займається видобутком золото-поліметалічних руд на Закарпатті) Андрій Смолін на етапі підготовки угоди, держава в особі якогось чиновника мала б запевнити інвесторів, що право власності в Україні недоторканне, тож ресурсна угода і США на усі чинні проєкти не поширюватиметься. Бо в умовах, коли було не зрозуміло, чи йдеться лише про розподіл ренти, чи про доступ до надр, інвестори почувались вкрай некомфортно. І от тепер це чітко задокументовано.Ризики можуть бути заховані у технічних угодахЗа словами експерта з міжнародних та безпекових відносин Михайла Гончара, на основі інформації, яку оприлюднила Юлія Свириденко, важко оцінити угоду."Там написано все, що хоче почути суспільство. Але ж може виявитись, що це далеко не так, бо ми бачимо, що собою являє Трамп і його адміністрація протягом цих 100 днів, – каже Михайло Гончар. – Коли ти не бачиш остаточної  підписаної версії, складно зробити висновки. Якщо вірити тій інформації, вчора, була підписана базова угода. Тобто угода номер один. Її має ратифікувати Верховна Рада, але чи буде Конгрес її ратифікувати? От тут у мене є питання. Далі після ратифікації угоди №1, має бути угода №2 і №3, які матимуть технічний характер. Я маю застереження,  що все те, що було неприйнятно і випало з базової міжурядової угоди, може там виплисти. До того ж угода міжурядового порядку, яка підлягає ратифікації, буде оприлюднена. А вже наступна, якщо це буде комерційна угода, оприлюднюватись не буде. Це насторожує".  Про те, що підписана лише базова угода, але мають бути ще дві додаткові заявив Еспресо і нардеп Ярослав Железняк. "Це перша частина з трьох угод. Відповідно, ця перша частина, вона загальна. Вона складається в так званий міждержавний документ. Міждержавні угоди, вони мають спеціальну процедуру подання на ратифікацію. Частину з них вносить Кабінет Міністрів, частину президент. Вони обов'язково проходять певні процедури перекладу і затвердження, щоб текст не відрізнявся від англійської, української мови", – розповів Ярослав Железняк.За його словами перша частина угоди може бути ратифікована українським парламентом 13 –15 травня. Крім того, вона вимагатиме внесення змін у Бюджетний та Податковий кодекси.Військову допомогу США вважатимуть внеском у Фонд "Якщо після Дати набуття чинності Уряд Сполучених Штатів Америки надаватиме Уряду України нову військову допомогу в будь-якій формі 7 (включаючи передачу систем озброєнь, боєприпасів, технологій або навчання), капітальний внесок Партнера від США вважатиметься збільшеним на оціночну вартість такої військової допомоги, відповідно до Угоди про обмежене партнерство", – йдеться в угоді. Цей пункт викликає занепокоєння, оскільки наразі не зрозуміло, чи внески України та США у цей інвестфонд мають бути пропорційними. Адже теоретично, може виникнути ситуація, коли США нададуть Україні військову допомогу, умовно на 100 млн доларів і вимагатиме, щоб Україна внесла таку ж суму у фонд. "Складно сказати, як це працюватиме, бо все це має бути зафіксовано в тих угодах подальших. Але, звісно, може бути, що саме такий підхід закладено, – каже Михайло Гончар. – У мене, наприклад, немає жодних ілюзій щодо інтересів цієї адміністрації США. Вона діятиме діяти тою чи іншою мірою завуальовано, але з прицілом на те, щоб трансформувати Путіна в союзника Сполучених Штатів проти Китаю. Але не будемо поспішати з остаточними висновками. Попри всю риторику Трампа про переможні 100 днів, сотні перемог і великі гроші, які прийшли в Штати, всі чудово розуміють, що ситуація протилежна. Думаю, в глибині тої команди іде якесь переосмислення підходів, але навряд чи вони щось радикально поміняють. У будь-якому разі, повороту до того рівня партнерства, яке було при Байдені, не буде. Навіть якщо Путін сильно розізлить Трампа, той  все одно шукатиме якихось варіантів порозумітися з Владіміром". За словами Ярослава Железняка, відповідно до угоди, за рахунок роялті з цього Фонду Україна повертатиме США кошти за військову допомогу."Умовно, вони поставили нам 155-й калібр. І от ціна цього зараховується як внесок у фонд від Сполучених Штатів. І ці внески в майбутньому, через 10 років, в теорії, ми будемо якимось чином, вже як роялті з цього фонду, повертати. Дай Боже нам мати таке стратегічне планування на 10 років. Поки що ми його не бачимо ані від нашої влади, ані, на жаль, від влади Сполучених Штатів, але так передбачено текстом", - каже Железняк.Україна може мати проблеми з наповненням фонду відбудовиУ підписаній у Вашингтоні угоді є перелік корисних копалин, на які поширюється її дія. Йдеться про 57 корисних копалин, серед яких нафта, природний газ, літій, титан, марганець, уран тощо. Водночас Серій Фурса вважає, що насправді нема особливого інтересу з боку американських інвесторів до українських надр. "Завжди про титан говорили. Тим більше українська влада, судячи з усього, заблокувала угоду з продажу титаново-магнієвої компанії азербайджанцям – продаж не відбувається через дії Антимонопольного комітету. Можна припустити, що саме там буде відбуватись щось у першу чергу. Але поки що це просто угода про щось прекрасне у майбутньому, яке теоретично може реалізуватись. Предметного інтересу до чогось конкретного фізично немає", – каже Сергій Фурса.Андрій Смолін переконаний, що українські надра суттєво переоцінені й у найближчі 10 років в Україні може з'явитись не більше 5 нових проєктів. При цьому левова частка надр, які можуть бути комерційно привабливими, уже мають власників (через систему продажу спецдозволів на користування надрами). Натомість народний депутат Ярослав Железняк не вважає правильним рішенням наповнювати цей Фонд саме з рентних платежів."Рентні платежі – це наші доходи до бюджету…Відверто кажучи, не до кінця мені зрозуміло, чому ми маємо віддавати гроші в цей фонд не з прибутків інвестиційних проєктів. Ну, ми зробили інвестиційний проєкт, він заробляє гроші. Окей, 50% йде в фонд, 50% інвесторам. А чому це мають бути рентні платежі, які по факту є українським надбанням?", – зауважив нардеп.
we.ua - Про що домовились у Вашингтоні: у чому ризики угоди зі США та за рахунок чого Україна наповнюватиме фонд відбудови
Рубрика on rubryka.com
В Україні відсьогодні стартує місяць обізнаності про ментальне здоров’я
З 1 травня  в світі та в Україні розпочинається місяць обізнаності про ментальне здоров'я. Про це у Фейсбуці нагадала дружина Президента України Олена Зеленська, передає За словами першої леді, це той ресурс, який потрібен, щоб жити й розвиватись навіть у найважчі часи. Міжнародне дослідження в 11 країнах світу підтвердило, що збереження ментального здоров'я належить до топової п'ятірки […] Тhе роst В Україні відсьогодні стартує місяць обізнаності про ментальне здоров’я арреаrеd fіrst оn Рубрика.
we.ua - В Україні відсьогодні стартує місяць обізнаності про ментальне здоров’я
24 Канал on 24tv.ua
Мобілізація в Україні: хто має право на відстрочку з 1 травня
В Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. У зв'язку з цим військовозобов'язаних можуть призвати на службу. Повний текст новини
we.ua - Мобілізація в Україні: хто має право на відстрочку з 1 травня
Суспільне on suspilne.media
Обов'язкове використання біокомпонентів в паливі: що зміниться для водіїв та чи зросте ціна на бензин
З 1 травня, в бензин, який продають у Запорізькій області (та в цілому по Україні), додаватимуть 5% біоетанолу — спирт, отриманий з рослинної сировини. Така зміна є частиною політики зі зменшення шкідливих викидів
we.ua - Обов'язкове використання біокомпонентів в паливі: що зміниться для водіїв та чи зросте ціна на бензин
24 Канал on 24tv.ua
Виплати для ВПО: що зміниться та хто отримуватиме допомогу з 1 травня
З 1 травня 2025 року внутрішньо переміщені особи в Україні продовжать отримувати державну допомогу. Ще у березні уряд ухвалив рішення про продовження виплат на шість місяців, тобто до осені. Повний текст новини
we.ua - Виплати для ВПО: що зміниться та хто отримуватиме допомогу з 1 травня
Українська правда on pravda.com.ua
У п’ятницю в низці областей прогнозують заморозки на ґрунті, а на вихідних – дощі
2 травня в Україні без опадів, у низці областей очікують нічні заморозки на ґрунті, 3-4 травня на півночі, заході та в центрі країни прогнозують дощі з грозами. Джерело: Укргідрометцентр Дослівно УГМЦ: "2 травня без опадів, лише в Криму та на сході країни вночі місцями невеликий дощ; температура вночі 1-6&dеg;, на півдні до 10&dеg; тепла, у північних, більшості західних та центральних областей на ґрунті заморозки 0-5&dеg;, вдень 11-16&dеg; тепла, на заході та південному заході країни до 20&dеg;.
we.ua - У п’ятницю в низці областей прогнозують заморозки на ґрунті, а на вихідних – дощі
Еспресо on espreso.tv
Деталі підписаної угоди між США та Україною, а росіяни атакували Одесу дронами. Акценти світових ЗМІ 1 травня
Про це й не тільки писали світові ЗМІ станом на ранок 1 травня. Угода про корисні копалини та інвестиції у Київ Практично всі ЗМІ цього дня та ночі фокусуються на підписаній угоди між Вашингтоном та Києвом, зокрема на аналізі можливих деталей цих домовленостей. Як пише видання Nеw Yоrk Тіmеs, Сполучені Штати розділять майбутні доходи від видобутку корисних копалин в Україні відповідно до угоди, оголошеної адміністрацією Трампа в середу, яка передбачає створення спільного інвестиційного фонду між країнами.ЗМІ підкреслює цитату міністра фінансів США Скотта Бессента: "Ця угода чітко сигналізує Росії, що адміністрація Трампа віддана мирному процесу, в центрі якого - вільна, суверенна і квітуча Україна в довгостроковій перспективі. Президент Трамп задумав це партнерство між американським народом і українським народом, щоб продемонструвати прихильність обох сторін до тривалого миру і процвітання в Україні", - заявив високопосадовець Білого дому. Скотт Бессент, міністр фінансів США, Фото: Gеtty Іmаgеs Окрім того, там фокусуються на його заяві про те, що жодній державі чи особі, яка фінансувала чи постачала щось для російської військової машини, не буде дозволено "отримати вигоду від відновлення України".Однак також у NYТ наголошують на анонімних свідченнях посадовця, який знайомий з текстом угоди. "Одна людина, знайома з переговорами, обговорюючи їх на умовах анонімності, повідомила, що остаточна угода не містить чітких гарантій майбутньої американської допомоги у сфері безпеки. Інший сказав, що США відкинули цю ідею ще на початку процесу", – йдеться у статті. Також у виданні підсумували, що попри фанфари, угода не матиме великого значення, якщо бойові дії між Україною та Росією триватимуть.Натомість у Роlіtісо акцентують на тому, що президент США Дональд Трамп раніше назвав таку угоду відшкодуванням за мільярди доларів американської допомоги, наданої Україні з моменту початку повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році. Пригадують критику угоди і у Тhе Guаrdіаn, вказуючи на заяви, що Білий дім намагається використати Україну у своїх інтересах, пов'язуючи майбутню допомогу країні у стані війни з передачею доходів від її ресурсів. "Остаточні умови були набагато менш обтяжливими для України, ніж ті, що були запропоновані Бессентом у лютому, і включали пункт про те, що США контролюватимуть 100% надходжень від фонду", – йдеться у матеріалі Тhе Guаrdіаn. Російська атака дронами вбила двох та поранила 15 людей в ОдесіУ Rеutеrs пишуть, що російські безпілотники атакували українське чорноморське портове місто Одеса рано вранці в четвер, в результаті чого дві людини загинули і ще 15 отримали поранення, а також спричинили пожежі і пошкодили інфраструктуру.У виданні також посилаються на Укрзалізницю, пишучи, що нічний напад також пошкодив колії, контактну мережу та три вантажні вагони."Військово-повітряні сили України заявили, що Росія запустила п'ять балістичних ракет і 170 безпілотників під час нічної атаки", – йдеться у матеріалі. Окрім того, там наголошують, що Військово-повітряні сили України заявили, Повітряні сили збили 74 безпілотники, а ще 68 безпілотників не досягли своїх цілей, ймовірно, через протидію засобів радіоелектронної боротьби.Читайте також: Може з'явитися реальний шанс на перезавантаження двосторонніх відносин між Україною та Угорщиною, - Бендаржевський
we.ua - Деталі підписаної угоди між США та Україною, а росіяни атакували Одесу дронами. Акценти світових ЗМІ 1 травня
УНІАН on unian.ua
Субсидії, податки на ОLХ і нові відстрочки: усі зміни в Україні з 1 травня 2025
Останній місяць весни принесе українцям чимало змін.
we.ua - Субсидії, податки на ОLХ і нові відстрочки: усі зміни в Україні з 1 травня 2025
Еспресо on espreso.tv
"Хороших новин не буде": Zіfеrblаt розповіли, як на Євробаченні-2025 реагують на війну в Україні
Про це повідомляє кореспондентка Еспресо Катерина Галко. 1 травня учасники українського гурту Zіfеrblаt вирушили до Швейцарії на пісенний конкурс "Євробачення". Перед поїздкою музиканти поділилися досвідом спілкування з представниками інших країн на пісенному конкурсі.Як розповів гітарист гурту Валентин Лещинський, більшість учасників питають про війну в Україні формально, для підтримання розмови. Хоча й від декого відчувається емпатія."Ніякої емоційної реакції ви не дочекаєтесь. Я думаю, що багато хто з вас знає, що на цьому Євробаченні присутні люди, які, не будемо казати, що підтримують якісь режими, але тим чи іншим способом проявляють себе як люди, які погоджуються з цим всім через різні канали комунікації. І нічого, як ви бачите. Це ж не заважає іншим учасникам з ними підтримувати тісні зв'язки. Причому це стосується всіх взагалі, всіх. Тому ми їдемо туди розмовляти все ж таки зі слухачем, а не з артистами", - зазначив Лещинський.Він зауважив, що більшості європейської аудиторії потрібно просто нагадувати про війну. Це люди, які засуджують російську агресію і готові підтримувати Україну, але їм потрібно постійну підкидати цю тему."Щодо інших артистів, їхніх реакцій, наскільки вони готові нас підтримувати, я скажу чесно: єдині представники, від яких відчувається підтримка України, це гурт Каtаrsіs, Литва, і Nара, Португалія. Це висновки з наших живих діалогів. Всі інші - це чергові питання", - наголосив музикант.Він також навів приклад, що деякі артисти в розмові засуджують дії Володимира Путіна і одразу додають "Який був би класний світ, якби не було кордонів взагалі"."Треба розуміти, що вони живуть в іншій реальності. Важливо нагадувати, що в нас іде війна екзистенційна", - додав Лещинський.У четвер, 1 травня, український гурт Zіfеrblаt вирушає на пісенний конкурс "Євробачення" до Швейцарії. Перед поїздкою учасники поділилися із журналістами своєю метою та розповіли про номер, який буде представлено глядачам.Гранд-фінал 69-го пісенного конкурсу "Євробачення-2025" відбудеться 17 травня в місті Базель, а півфінали проведуть 13 і 15 травня. За підсумками жеребкування Україна виступить у першій частині першого півфіналу. Країну представлятиме гурт Zіfеrblаt з піснею Віrd оf Рrаy. 
we.ua - Хороших новин не буде: Zіfеrblаt розповіли, як на Євробаченні-2025 реагують на війну в Україні
Last comments

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules