Уже 18-19 липня в Києві очікується суттєве погіршення погоди. Очікуються сильні зливи та зниження температури до +18... 22&dеg;С. Про це повідомила синоптикиня Наталія Діденко. "Кияни! 18-19 липня ймовірні сильні зливи та зниження температури повітря до +18... 22 градусів", - попереджає метеоролог. Перед цим, 16 липня, у столиці ще збережеться спека: вдень температура сягатиме +27... 30&dеg;С. Переважно буде сухо, однак у вечірній час середи можливий локальний грозовий дощ. У вівторок дощі з грозами охоплять захід України, а також Житомирщину, Черкащину, Київщину та Одещину. "Локально можливі сильні зливи, шквали, град!" - зазначає Діденко. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Синоптикиня спростувала прогнози колег про аномальну спеку в Україні На решті території України 16 липня буде спекотно й без опадів. У південних, східних областях та на Дніпропетровщині очікується +30... 36&dеg;С. У північних +28... 30&dеg;С. У більшості центральних областей температура сягатиме +27... 31&dеg;С. Найсвіжіше буде на заході - вдень +22... 27&dеg;С. Синоптикиня також застерігає, що очікувана різка зміна погоди 18-19 липня може негативно вплинути на самопочуття людей із серцево-судинними захворюваннями. "Очікувана зміна погоди 18-19 липня може провокувати загострення серцево-судинних недуг, уважно!" - наголосила вона. Раніше синоптик Ігор Кібальчич повідомив, що вже невдовзі температура в деяких регіонах досягне позначки +38&dеg;С. Різке підвищення температури буде відчутне практично скрізь. За словами Кібальчича, це пов'язано з приходом тропічного потоку з південного заходу Європи. Балканський регіон традиційно є джерелом спекотного повітря, яке зумовлює підвищення температур на значній частині континенту, додав синоптик.
Спека завтра втримається у південній частині, а також на на південному сході України. Очікується +30...34&dеg;С, розповіла синоптикиня Наталка Діденко. "Почнемо прогноз погоди з Києва. Навіть трохи раніше, ніж на завтра. Бо сьогодні ввечері Київ перетинатиме атмосферний фронт, який дощами допоможе промити задимлене від пожарищ, спричинених російською мерзотою, повітря. Атмосферний фронт йтиме з північного заходу на південний схід і вже завтра в Україні його не буде. Переважатиме 5 липня суха погода", - написала вона. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Синоптики оновили прогноз на п'ятницю На решті території України температурний фон буде комфортнішим, +24...28&dеg;С. 7-8 липня в країні переважатиме сильна спека. З 9 серпня вона послабне на заході, півночі, багатьох центральних областях. Проте на півдні, сході України та на Дніпропетровщині ще пектиме до +33...37&dеg;С. Раніше синоптик Ігор Кібальчич повідомив, що вже невдовзі температура в деяких регіонах досягне позначки +38&dеg;С. Різке підвищення температури буде відчутне практично скрізь. За словами Кібальчича, це пов'язано з приходом тропічного потоку з південного заходу Європи. Балканський регіон традиційно є джерелом спекотного повітря, яке зумовлює підвищення температур на значній частині континенту.
У Києві з 6 по 8 червня у столиці зафіксували п'ять температурних рекордів. 6 червня середньодобова температура повітря виявилась найвищою за час проведення спостережень для цієї дати, повідомляє Центральна геофізична обсерваторія імені Бориса Срезневського. Температура повітря склала 24,9&dеg;С, що перевищило попередній рекордний показник 1956 року на 0,2&dеg;С, а кліматичну норму - на 6,5&dеg;С. Мінімальна температура повітря у суботу не опустилась нижче 19,9℃, що на 0,7℃ вище ніж у 2014 році. Середньодобова температура повітря виявилась найвищою за час проведення спостережень для дати 7 червня і склала 26,2&dеg;С, що перевищило попередній рекордний показник 2011 року на 1,5&dеg;С, а кліматичну норму - на 7,2&dеg;С. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Синоптик дав прогноз погоди на літо 2025: який місяць буде найспекотнішим Мінімальна температура повітря 8 червня не опустилась нижче 20,4℃, що на 1,8℃ перевищило попередній рекорд 2011 року. Максимальна температура повітря після полудня досягла 31,4 &dеg;С, що на 0,1&dеg;С вище ніж у 2011 році для цієї дати, зазначають метеорологи. Перший місяць весни у Києві виявився найтеплішим за останні 144 роки. Середньомісячна температура повітря в березні 2025 року в Києві склала 7,4 градусів тепла і на 4,9 градусів перевищила кліматичну норму. Місяць став найтеплішим у рейтингу спостережень у столиці з 1881 року
Погода 7 квітня буде дуже різноманітною. У деяких регіонах прогнозують сніг і заморозки, а в інших дощ та тепло до +13&dеg;С, інформує Укргідрометцентр. Опади очікуються в різних частинах країни. На заході, за винятком Закарпаття, сніжитиме. Сніг також накриє Житомирську, Вінницьку, Черкаську, Кіровоградську, Київську, Чернігівську та Сумську області, включаючи Київ. В інших регіонах пройдуть дощі. Однак в Одеській та Миколаївській областях опадів не передбачається. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні кардинально зміниться погода - прогноз на вихідні Уночі в більшості регіонів температура знизиться до -3&dеg;С. Найвища нічна температура прогнозується в Криму, Донецькій та Луганській областях до +4&dеg;С. У Запорізькій області очікується до +5&dеg;С. Вдень максимальна температура становитиме +13&dеg;С. У Луганській області та Криму буде прохолодніше - не вище +8&dеg;С. Квітень в Україні цьогоріч очікується теплішим за норму. Водночас опадів випаде у межах норми, заявив раніше синоптик Ігор Кібальчич.
1 квітня циклон на північному сході України зумовить дощову погоду в північних областях, а також у західних, торкнеться Харківщини. У центральній частині завтра вдень без істотних опадів, повідомила синоптикиня Наталка Діденко. У південній частині - сухо, навіть можливе сонечко. "Хто очікує на прем'єрі квітня яскравих вражень від тотального сонечка, градусів +20 і вище, тихого вітерця та не обтяжених парасолями сумок - раджу трохи пригальмувати і спокійно сприймати найближчі прогнози погоди. Тепла погода ще справді побуде, наприклад, у східних областях, на півдні, переважно у центральній частині. Проте надходить вологий період, він вже надійшов подекуди, із атмосферними фронтами та циклонами. Тому вологи вистачатиме, за невеликими винятками. Температура повітря - вкрай неоднорідна", - написала вона. Завтра на півночі України очікується +8...12&dеg;С. У західних областях прогнозують +10...14&dеg;С. У центральній частині буде +12...16&dеg;С. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Можливий сніг - в Україну йде суттєве похолодання У південній частині повітря прогріється до +14...19&dеg;С. У східних областях - +14...17&dеg;С. У Київ квітень прийде із дощами. Температура повітря у вівторок протягом дня коливатиметься близько +9...11&dеg;С. Із 5 по 9 квітня в Україні очікується поступове похолодання - спочатку на півночі, заході та в центрі. До сходу та півдня зниження температури повітря дійде орієнтовно 7-8 квітня. "У період 7-9 квітня у західних, північних областях та місцями у центральних є ймовірність заморозків! Якщо не захистять хмари. Якраз на ці дні, 6-7 квітня, за попереднім прогнозом, через діяльність активного циклону у поєднанні з низькою температурою повітря, є також імовірність снігу у західних, північних та частково центральних областях! Тримаємо при собі парасолі, тепліший одяг, я попереджала, не пакуємо, дбаємо про відповідне взуття, кладемо недалеко необхідні пігулки від артеріального тиску та головного болю, як мінімум", - додала Діденко. Квітень в Україні цьогоріч очікується теплішим за норму. Водночас опадів випаде у межах норми, заявив раніше синоптик Ігор Кібальчич.
У найближчі години Київ та область накриє гроза, яка триватиме до ранку п'ятниці, 14 березня. Про це повідомив Український гідрометеорологічний центр через свій Теlеgrаm-канал. Згідно з попередженням, очікуються небезпечні метеорологічні явища в столиці та регіоні. З огляду на це, в Україні оголошено перший, жовтий рівень погодної небезпеки. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні кардинально зміниться погода - прогноз до кінця тижня Синоптики радять уникати перебування під рекламними щитами, поруч з лініями електропередач та великими деревами. Також слід не паркувати автомобілі біля цих об'єктів. Мешканцям варто закрити вікна у будинках та прибрати предмети з балконів, що можуть впасти під час негоди. У разі падіння дерев або зламаних гілок слід звертатися до аварійно-диспетчерської служби КО "Київзеленбуд" за номером 0442724018. Якщо падіння дерев становить небезпеку для життя, потрібно терміново телефонувати до рятувальників за номерами 101 або 0444303713 (КАРС). При травмуванні людей слід викликати швидку допомогу за номером 103. Також, якщо є проблеми зі світлофорами або дорожніми знаками, мешканці можуть повідомити за телефоном 0503873542 (ЦОДР). Цьогоріч погода у березні та квітні не матиме стабільного весняного тепла. У першій декаді місяця один-два теплі дні змінюватимуться на два-три прохолодні та з опадами, розповів народний синоптик з Волині Володимир Деркач. Друга декада квітня розділиться на дві частини. Друга частина цієї декади теплішою і сухою.
У Києві з 7 по 9 березня зафіксували одразу п'ять температурних рекордів. 9 березня максимальна температура повітря після полудня сягнула +20,0&dеg;С, що на 2,7&dеg;С вище, ніж у 1920 році для цієї дати, повідомила Центральна геофізична обсерваторія імені Бориса Срезневського. "Середньодобова температура повітря виявилась найвищою за час проведення спостережень і становила 11,2&dеg;С, що перевищило попередній рекордний показник 2019 року на 0,7&dеg;С, а кліматичну норму - на 9,4&dеg;С. За даними об'єднаної гідрометеорологічної станції Київ, максимальна температура повітря 7 березня після полудня досягла +20,2&dеg;С, що на 3,9&dеg;С вище, ніж у 1995 році для цієї дати", - йдеться у повідомленні. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Синоптики оновили прогноз на понеділок Крім того, максимальна температура повітря 8 березня після полудня досягла +18,8&dеg;С, що на 1,1&dеg;С вище, ніж у 2019 році для цієї дати. Середньодобова температура повітря виявилась найвищою за час проведення спостережень і становила +12,1&dеg;С, що перевищило попередній рекордний показник 2019 року на 2,0&dеg;С, а кліматичну норму - на 10,6&dеg;С. "За багаторічними показниками така температура повітря відповідає погоді кінця квітня", - зазначили в обсерваторії. У суботу, 8 березня, Миколаїв також встановив новий температурний рекорд. Максимальна температура сягнула +21,0&dеg;С, перевищивши попередній рекорд, зафіксований у 1999 році (+17,7&dеg;С). Цьогоріч погода у березні та квітні не матиме стабільного весняного тепла. У першій декаді місяця один-два теплі дні змінюватимуться на два-три прохолодні та з опадами, розповів народний синоптик з Волині Володимир Деркач. Друга декада квітня розділиться на дві частини. Друга частина цієї декади теплішою і сухою.