У ніч на 24 липня в Київській області вперше запрацювала нова система оповіщення про повітряну тривогу - сигнал тепер надходить лише в ті райони, де справді зафіксована загроза. Відсьогодні сигнал повітряної тривоги в Київській області диференційований. Про це повідомив голова Київської ОВА Микола Калашник. "Це означає, що повітряна тривога оголошуватиметься лише в тих районах, де є реальна загроза. Наприклад, у разі фіксації ворожих цілей сигнал надходитиме лише в частину області, що перебуває під безпосередньою загрозою, а не по всій Київщині", - написав він. За його словами, таку систему протестували сьогодні вночі спільно з Повітряними силами та ДСНС. Він додав, що система відпрацювала надійно й без збоїв. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Атака на Київ паралізувала транспорт: метро на лівий берег зупинено, дороги під обмеженням Калашник розповів, що це не просто технічне оновлення, а впровадження принципу адресного оповіщення, що відповідає вимогам часу для підтримки роботи бізнесу, навчального процесу в освітніх установах та решти сфер, що стосується війна - всіх. "Ми продовжуємо модернізацію всієї регіональної системи оповіщення", - наголосив він. Голова ОВА зазначив, що нова архітектура включає: сучасне обладнання; цифрові канали зв'язку; резервне живлення, що забезпечує автономну роботу навіть під час відключень. "Наша мета - щоб кожна громада Київщини була вчасно попереджена й захищена", - підсумував він. З 7 липня на Хмельниччині змінюється порядок оповіщення про повітряну тривогу у разі загрози від ударних та розвідувальних дронів. Відтепер сигнал лунатиме не по всій області, а лише в тих районах, де безпосередньо фіксується небезпека.
The Mission of «Sprava Hromad»is the support of our army. The key to victory at the front is the support of the army in the rear! Now again, as in 2014, the army needs our unity in matters of aid!Starting with basic things like clothing, and ending with high-precision equipment, such as optical-radio-electronic surveillance complexes, our community buys and supplies the troops with everything they need, which forms a new, more advanced army! In this process, we, Public Affairs, take over all the routine processes from "understanding what the military needs to beat the enemy" and ending with handing him the keys to the dream equipment! However, we can overcome this path only under one condition: only together with you!
Мінлива хмарність без опадів: прогноз для України на 24 липня24 липня в Україні очікується мінлива хмарність без опадів. Температура повітря коливатиметься від 23-28° на заході та півночі до 28-33° на решті території.
У Києві та низці інших міст другий день поспіль тривають акції протесту проти закону № 12414, який стосується змін у роботі Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). 23 липня учасники акції знову зібрались біля Національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка у Києві, передають кореспонденти Gаzеtа.uа. Схожі протести відбуваються у Львові, Дніпрі, Одесі та інших містах України. Учасники виступають із вимогами скасувати закон, який, за заявами НАБУ, САП і правозахисних організацій, обмежує незалежність антикорупційних інституцій. У столиці протест розпочався о 20:00. Проте мітингувальники почали приходити до театру значно раніше. Наразі на площі вже зібралися сотні людей. Із собою беруть плакати з гаслами та національні стяги. До протесту доєднуються волонтери, блогери та зірки. Закон № 12414 був ухвалений Верховною Радою 22 липня. За нього проголосували 263 народні депутати. Президент Володимир Зеленський підписав закон увечері 22 липня. Ще до його ухвалення занепокоєння щодо ситуації з НАБУ і САП висловила й Єврокомісія, наголосивши на вирішальній ролі цих органів у реалізації реформ і підтримці довіри громадськості. Схвалення документа викликало критику з боку комісарки ЄС з питань розширення Марти Кос, яка також наголосила на необхідності дотримання стандартів незалежності антикорупційних структур. Документ передбачає низку поправок, які фактично підпорядковують антикорупційні органи впливу генерального прокурора. Зокрема: - Генпрокурор отримує доступ до всіх кримінальних проваджень, розслідуваних НАБУ; - Відтепер він має право давати обов'язкові вказівки детективам НАБУ та змінювати підслідність справ; - Також генпрокурору надається повноваження закривати провадження за клопотанням сторони захисту; - Повідомлення про підозру високопосадовцям відтепер може підписувати особисто генеральний прокурор; - Керівник САП втрачає право входити до складу групи прокурорів - це рішення тепер прийматиме лише генпрокурор. Парламент у другому читанні ухвалив законопроєкт, який фактично змінив статус Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.