На території Полтавщини працівники заповідника "Більськ" провели лазерне сканування кургану, відомого як "Вітова Могила". Його довгий час не могли точно виявити. Завдяки технології LІDАR вдалося локалізувати об'єкт. Про це повідомив Історико-культурний заповідник "Більськ" у Fасеbооk. Курган знаходиться в межах Опішнянської селищної ради. У 1888 році тут проводив розкопки український археолог Іван Зарецький. Тоді в могилі виявили поховання скіфського воїна. Поховання датується VІ-V ст. до нашої ери. Артефактів було знайдено багато, що вказує на високе становище загиблого. Серед найціннішого інвентарю - сагайдак з берести, вкритий хутром. Його прикрашали золоті бляшки у характерному скіфському стилі. У ньому збереглося понад 200 бронзових наконечників стріл. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Археологи розкопали доісторичні кургани Також виявили залишки кінської вузди й інші речі, які мають археологічну цінність. Усі знайдені предмети нині перебувають у Державному історичному музеї Росії. Повне вивчення цього кургану залишається одним із пріоритетів для фахівців, що досліджують Більський мікрорегіон. Розкопки мають допомогти краще зрозуміти культурний і соціальний контекст скіфської доби. Технологія LІDАR, яку застосували під час робіт, базується на відбитті лазерного променя. Він дозволяє виміряти відстань до об'єкта, а також визначити його форму та габарити. Заповідник "Більськ" продовжує охороняти й вивчати понад сім тисяч гектарів історичних земель. На його території нараховується близько 70 пам'яток. У Швеції археологи знайшли два древні мечі вікінгів всередині кам'яної поховальної камери. Зброю ніхто не чіпав протягом 1200 років, тож знахідка може багато розповісти про життя людей, які жили тут у ті часи. Мечі виявили у провінції Вестманланд на великій похоронній ділянці, де розташовані понад 100 поховань. Останні датують періодом між 600 та 1 тис. роками нашої ери.
А Ви знаєте що на Платформі we.ua діє реферальна програма?
Ви приводите друзів та знайомих і отримуєте винагороду за їх реєстрації.
То ж, не гайте час! Розкажіть про we.ua своїм друзям, родичам та колегам. Надішліть їм своє реферальне посилання, яке легко знайти в розділі Мої друзі, та отримайте на свій бонусний рахунок додаткові надходження за кожну нову реєстрацію.
Розміщуйте своє реферальне посилання в інших соціальних мережах, в коментарях, в тематичних форумах та будь-де. Так у Вас буде більше друзів та підписників і більше бонусів на бонусному рахунку.
Ви зможете використати бонуси на додаткові послуги Платформи, а також - придбати корисні товари в нашій online-крамничці.
Адміністрація президента США Дональда Трампа запустила нову програму, згідно з якою нелегальні мігранти, які добровільно погодяться залишити країну, зможуть отримати грошову винагороду в розмірі $1000. Про це повідомило Міністерство внутрішньої безпеки США. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Швеція пропонує рекордну суму мігрантам для повернення на батьківщину "Самодепортація - найкращий, найнадійніший і найефективніший спосіб залишити територію США без ризику затримання", - заявила міністерка Крісті Ноем. За умовами програми, охочі повернутись до своєї країни мають повідомити про це через мобільний застосунок СВР Ноmе. Тим, хто доведе серйозність намірів, обіцяють не застосовувати примусове затримання чи депортацію. "Завантажте СВР Ноmе Арр сьогодні та поверніться додому добровільно", - йдеться в офіційному повідомленні. Окрім одноразової виплати, уряд повністю покриватиме витрати на транспорт. Як повідомили у відомстві, вже відбувся виліт одного мігранта до Гондурасу з Чикаго, а ще кілька рейсів заплановані на найближчі дні. У міністерстві наголосили, що ця ініціатива дозволить скоротити витрати на депортацію нелегалів на понад 70%. Наразі середня вартість затримання й видворення однієї особи становить понад $17 000. Раніше адміністрація президента США Дональда Трампа ухвалила рішення скасувати тимчасовий правовий статус для 530 тисяч громадян Куби, Гаїті, Нікарагуа та Венесуели. Це може зробити багатьох з них вразливими до депортації. Згідно з повідомленням федерального уряду, тимчасовий статус мігрантів буде скасований 24 квітня.
Американський президент вважає, що католики нібито були у захваті від зображення, а хто не був - той не має почуття гумору. За його словами, Меланія назвала портрет "милим". При цьому сам Трамп не знає, звідки він взявся.
Країни Європейського Союзу погодили призначення німецького генерала Андре Денка головою Європейського оборонного агентства. Вперше з моменту створення структури її очолить військовий високого рангу. Джерело: головна дипломатка ЄС Кая Каллас, передає "Європейська правда" Деталі: 5 травня країни ЄС за рекомендацією Каллас погодили призначення німецького генерала Андре Денка на посаду очліьника Європейського оборонного агентства.
Міністерство юстиції США хоче заборонити Gооglе платити за встановлення її пошуковика як основного в браузерах інших виробників. Це рішення може вбити Fіrеfох, майже всі прибутки якого надходять від цієї угоди.
В Курській області Росії оголосили про евакуацію прикордонного селища Глушково. Причиною такого рішення місцева влада назвала "складну обстановку". Повний текст новини
Розміщення європейських миротворчих сил в Україні без участі США може призвести до серйозної кризи в Північноатлантичному альянсі, аж до його фактичного розпаду. Про це заявив колишній посол Німеччини в США та голова Мюнхенської конференції з безпеки Вольфганг Ішингер в інтерв'ю Роlіtісо. Ішингер застеріг, що ініціатива окремих країн ЄС щодо створення миротворчої місії в Україні, зокрема без участі Сполучених Штатів, лише поглиблює розкол між союзниками та створює ризики для стабільності всередині НАТО. На його думку, Росія може скористатися відсутністю американської підтримки, спровокувавши конфлікт, у якому європейські військові опиняться сам на сам з агресором. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Миротворці в Україні: Зеленський озвучив два можливі сценарії їхньої участі "Європейські сили можуть опинитися під вогнем і змушені будуть реагувати без підтримки США. Відверто кажучи, це може стати кінцем НАТО у звичному вигляді", - наголосив дипломат. Він підкреслив, що Москва не розглядає Європу як рівноцінного військового гравця без участі Вашингтона, а на тлі невизначеності з боку адміністрації Трампа це лише погіршує ситуацію. Ішингер також назвав останні 100 днів у сфері трансатлантичної безпеки справжнім "електрошоком" для європейських лідерів. Він закликав ЄС активніше брати на себе відповідальність у сфері оборони та зовнішньої політики. Водночас дипломат висловив сподівання, що США згодом визнають необхідність тісної співпраці з європейськими партнерами у питаннях, зокрема, війни в Україні та ядерної програми Ірану. За його словами, односторонній підхід до діалогу з Росією та Іраном без участі Європи не дав жодного результату. Цього тижня Ішингер разом з іншими високопосадовцями у сфері безпеки відвідає Вашингтон для зустрічей з представниками адміністрації Трампа. Планується обговорення мирного врегулювання війни в Україні та інших безпекових викликів. Перемовини відбудуться в закритому форматі під егідою Мюнхенської конференції з безпеки. Президент Володимир Зеленський запропонував США механізм пришвидшення надання військової допомоги Україні, який дозволив би отримати озброєння на суму $30 млрд ще до 2026 року. За словами глави держави, Сполучені Штати вже схвалили пакети військової підтримки обсягом по $15 млрд на 2025 і 2026 роки. Проте завдяки запуску Інвестиційного фонду відбудови, ці кошти можна залучити раніше - ще у 2025-му.