Ukrainians news about Земля

Sign up, for leave a comments and likes
News filter
У Німруді знайшли кудурру з указом ассирійського царя Адад-ніраді ІІІ
Археологічні дослідження стародавнього ассирійського міста Німруд у 2023 році відкрили нові артефакти, серед яких особливу увагу привернули кам’яна стела кудурру та великий п’єдестал для статуї в храмі бога Нінурта. Німруд, розташований на території сучасного Іраку, був заснований у ХІІІ столітті до н.е. царем Салманасаром І, проте свого розквіту досяг у ІХ столітті до н.е., коли … Стаття У Німруді знайшли кудурру з указом ассирійського царя Адад-ніраді ІІІ з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - У Німруді знайшли кудурру з указом ассирійського царя Адад-ніраді ІІІ
NАSА пояснює дивні дірки в хмарах
Кавум-хмари, або «дірчасті хмари», — це рідкісне атмосферне явище, що виникає через взаємодію літаків з шаруватими хмарами середнього рівня, які містять переохолоджені краплі води, і демонструє унікальний зв’язок між авіацією та метеорологією. Ці хмари, що формуються у високо- та високошаруватих хмарах, залишають після себе характерні порожнини, які набувають круглої чи еліптичної форми. Їх поява пояснюється … Стаття NАSА пояснює дивні дірки в хмарах з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - NАSА пояснює дивні дірки в хмарах
Розкажіть друзям про we.ua та отримайте винагороду

А Ви знаєте що на Платформі we.ua діє реферальна програма?

Ви приводите друзів та знайомих і отримуєте винагороду за їх реєстрації.

То ж, не гайте час! Розкажіть про we.ua своїм друзям, родичам та колегам. Надішліть їм своє реферальне посилання, яке легко знайти в розділі Мої друзі, та отримайте на свій бонусний рахунок додаткові надходження за кожну нову реєстрацію.

Розміщуйте своє реферальне посилання в інших соціальних мережах, в коментарях, в тематичних форумах та будь-де. Так у Вас буде більше друзів та підписників і більше бонусів на бонусному рахунку.

Ви зможете використати бонуси на додаткові послуги Платформи, а також - придбати корисні товари в нашій online-крамничці.

Детальніше про реферальну програму: https://we.ua/info/referral-program.

we.ua - Розкажіть друзям про we.ua та отримайте винагороду
Метеор у небі над США виявився китайським супутником (фото)
Минулого тижня мешканці південних штатів США спостерігали в небі яскраву вогняну кулю, яка виявилася уламками китайського супутника, що згорів в атмосфері, привернувши увагу до проблеми космічного сміття. Фото об’єкта: Lyzа С., thе Аmеrісаn Меtеоr Sосіеty Подія сталася ввечері 21 грудня, коли об’єкт пролетів над Новим Орлеаном і був помічений у штатах Міссісіпі, Арканзас і Міссурі. … Стаття Метеор у небі над США виявився китайським супутником (фото) з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Метеор у небі над США виявився китайським супутником (фото)
Вчені виявили “репетиції” горбатих китів перед шлюбним сезоном (аудіо)
Самці горбатих китів, відомі своєю унікальною здатністю виконувати складні мелодійні пісні, починають співати за кілька місяців до шлюбного сезону, ймовірно, “репетируючи” для приваблення самок у теплих тропічних водах. Дослідження, проведене канадськими цетологами під керівництвом Ерін Волл, розкрило нові аспекти поведінки цих морських гігантів, зокрема їхню вокальну підготовку. Протягом двох років команда використовувала мережу з 17 … Стаття Вчені виявили “репетиції” горбатих китів перед шлюбним сезоном (аудіо) з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Вчені виявили “репетиції” горбатих китів перед шлюбним сезоном (аудіо)
У Китаї знайдено унікальні обладунки династії Хань (фото)
Китайські археологи виявили у гробниці імператора Лю Хе понад 6000 фрагментів унікальних обладунків, що складаються з пластин у формі риб’ячої луски. Ця знахідка, яка демонструє використання комбінованих матеріалів, проливає світло на передові технології бронетворення понад 2000 років тому. Гробницю Лю Хе, імператора династії Хань, було знайдено в 2011 році у провінції Цзянсі, однак обладунки археологи … Стаття У Китаї знайдено унікальні обладунки династії Хань (фото) з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - У Китаї знайдено унікальні обладунки династії Хань (фото)
Новий метод знижує токсичність картоплі та подовжує зберігання
Вчені знайшли спосіб зробити картоплю безпечнішою для споживання, зменшивши вміст токсичних сполук у її бульбах, що не лише покращує харчову якість продукту, а й відкриває нові перспективи для аграрної галузі, включно з вирощуванням у екстремальних умовах. Картопля, одна з найпопулярніших культур у світі, містить стероїдні глікоалкалоїди (SGАs), які природно захищають її від шкідників. Однак ці … Стаття Новий метод знижує токсичність картоплі та подовжує зберігання з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Новий метод знижує токсичність картоплі та подовжує зберігання
У Туреччині знайшли місце першої перемоги Олександра Македонського над персами
Через півтора століття після початку пошуків археологи виявили легендарне поле битви при Граніку, пише Тurkеy Тоdаy з посиланням на місцевих археологів. Турецькі археологи ідентифікували місце легендарної битви при Граніці, де в травні 334 року до н.е. молодий Олександр Македонський здобув першу велику перемогу над перською армією. Відкриття дасть змогу створити туристичний маршрут слідами великого полководця, … Стаття У Туреччині знайшли місце першої перемоги Олександра Македонського над персами з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - У Туреччині знайшли місце першої перемоги Олександра Македонського над персами
У Перу знайшли нові види рідкісних тварин із незвичайними органами (фото)
Експедиція в регіон Альто Майо, розташований у північно-західній частині Перу, виявила 27 нових видів тварин і рослин, що підкреслює вразливість цього багатого біорізноманіттям регіону перед людською діяльністю. Упродовж 38-денного дослідження вчені ідентифікували понад 2000 видів, з яких 27 виявилися новими для науки. Серед найцікавіших відкриттів – “амфібійна миша”, напівводний гризун, який до цього моменту залишався … Стаття У Перу знайшли нові види рідкісних тварин із незвичайними органами (фото) з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - У Перу знайшли нові види рідкісних тварин із незвичайними органами (фото)
Південні кити можуть жити понад 130 років
Дослідження, опубліковане в журналі Sсіеnсе Аdvаnсеs, виявило, що південні гладкі кити можуть жити понад 130 років, проте антропогенний вплив робить таку тривалість життя недосяжною для їхніх північних родичів. Південні гладкі кити завжди вважалися важливою частиною океанічної екосистеми завдяки своїй адаптивності до умов навколишнього середовища, зокрема товстому шару жиру та унікальному харчуванню. Згідно з дослідженням, їхній … Стаття Південні кити можуть жити понад 130 років з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Південні кити можуть жити понад 130 років
Учені знайшли “інопланетну” рослину: вона не пов’язана з жодним видом на Землі
У Юті виявлено скам’янілості унікальної рослини Оthnіорhytоn еlоngаtum, яка не має аналогів серед сучасних або вимерлих видів, змінюючи уявлення про стародавню флору. Палеонтологи зі США підтвердили, що знайдена у формації Грін-Рівер рослина належить до виду, який неможливо віднести до жодного з відомих сімейств. Вперше скам’янілість було виявлено ще 1969 року поблизу міста-примари Рейнбоу у штаті … Стаття Учені знайшли “інопланетну” рослину: вона не пов’язана з жодним видом на Землі з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Учені знайшли “інопланетну” рослину: вона не пов’язана з жодним видом на Землі
Вимиранню динозаврів передувало короткочасне похолодання
Масове вимирання наприкінці крейдяного періоду, що сталося 66 мільйонів років тому, стало результатом поєднання катастрофічних подій, включно з падінням астероїда на Юкатані та виверженням Деканських траппів, але вирішальна роль одного з них залишається предметом наукових дискусій. Головним аргументом на користь астероїдного впливу є наявність тонкого шару іридію, поширеного глобально і віком у 66 мільйонів років. … Стаття Вимиранню динозаврів передувало короткочасне похолодання з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Вимиранню динозаврів передувало короткочасне похолодання
Дослідники встановили, що Стоунхендж був зведений для об’єднання ранніх племен Британії
Археологи дійшли висновку, що Стоунхендж був побудований не лише як релігійна чи астрономічна споруда, а і як символ об’єднання ранніх спільнот Британії ще до виникнення централізованих державних утворень. Пам’ятник, розташований у Вілтширі на південному заході Англії, будували з 3000 до 2480 року до н.е. Вчені з Університетського коледжу Лондона (UСL) і Університету Аберістуїта припускають, що … Стаття Дослідники встановили, що Стоунхендж був зведений для об’єднання ранніх племен Британії з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Дослідники встановили, що Стоунхендж був зведений для об’єднання ранніх племен Британії
Новий Світ заселили вдвічі раніше – але невідомо хто
Археологи знайшли в мексиканській печері Чікіуїте свідчення перебування людей, датовані 33 тисячами років тому, що вдвічі перевищує раніше прийняту хронологію заселення Америки. Печера Чікіуїте, розташована на висоті 2,7 км у горах Астійєро, стала місцем відкриття понад 1900 кам’яних знарядь. Найдавніші артефакти датуються методом радіовуглецевого аналізу приблизно 33 тисячами років. Альтернативно, метод оптичної люмінесценції підтвердив ці … Стаття Новий Світ заселили вдвічі раніше – але невідомо хто з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Новий Світ заселили вдвічі раніше – але невідомо хто
Атмосферні річки пов’язали з теплими зимами в середніх широтах
Атмосферні річки, які транспортують насичене вологою повітря із субтропіків у середні широти та полярні регіони, стали причиною температурних аномалій і впливають на загальне потепління клімату, зокрема в північно-західній Європі. Атмосферні річки — це вузькі шлейфи теплого й вологого повітря, шириною до кількох кілометрів, які переносять тепло і вологу до полюсів. Їхня тривалість обмежується днями або … Стаття Атмосферні річки пов’язали з теплими зимами в середніх широтах з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Атмосферні річки пов’язали з теплими зимами в середніх широтах
Архаїчні люди розвели вогонь у французькій печері щонайменше 23 рази
Дослідники встановили, що між 248 і 277 тисячами років пізні люди гейдельберзькі або ранні неандертальці регулярно розводили вогонь у печері Орньяк-ІІІ на півдні Франції. Однією з ключових подій у розвитку людства стало освоєння вогню, що суттєво вплинуло на еволюцію поведінки та виживання. Як зазначають дослідники, найдавніші потенційні сліди використання вогню, датовані 1,5–1,6 мільйона років тому, … Стаття Архаїчні люди розвели вогонь у французькій печері щонайменше 23 рази з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Архаїчні люди розвели вогонь у французькій печері щонайменше 23 рази
Батьківщину сифілісу визначили за допомогою аналізу давньої ДНК
У скелетах корінних жителів Америки знайшли стародавній геном, подібний до патогенів, що викликають сифіліс. Міжнародна група дослідників під керівництвом Інституту еволюційної антропології Макса Планка вирішила багатовікову суперечку про походження сифілісу. Аналіз давньої ДНК показав, що збудник захворювання з’явився в Америці задовго до подорожей Колумба, а його глобальне поширення стало наслідком європейської колонізації. Дослідники вивчили п’ять … Стаття Батьківщину сифілісу визначили за допомогою аналізу давньої ДНК з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Батьківщину сифілісу визначили за допомогою аналізу давньої ДНК
Камбоджійські рибалки спіймали шість вимираючих гігантських сомів менше ніж за тиждень
На початку грудня 2024 року в Камбоджі було спіймано шістьох гігантських шильбових сомів (Раngаsіаnоdоn gіgаs), що є обнадійливим сигналом для збереження цього критично зникаючого виду. Гігантські шильбові соми, які досягають до трьох метрів у довжину та важать до 300 кг, є одними з найбільших прісноводних риб світу, але перебувають на межі зникнення через надмірний вилов, … Стаття Камбоджійські рибалки спіймали шість вимираючих гігантських сомів менше ніж за тиждень з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Камбоджійські рибалки спіймали шість вимираючих гігантських сомів менше ніж за тиждень
Жителі Леванту епохи неоліту пополювали на лисиць і диких кішок заради м’яса
Дослідження знахідок із поселення Ахіуд, яке датується епохою докерамічного неоліту, показали, що стародавні мешканці Леванту використовували дрібних хижаків, таких як лисиці та дикі кішки, не лише заради хутра, але й заради м’яса. Аналіз 1244 решток тварин, знайдених на пам’ятці, виявив значну кількість кісток газелей (32% знахідок) та дрібних хижаків, серед яких звичайні лисиці становили 12%. … Стаття Жителі Леванту епохи неоліту пополювали на лисиць і диких кішок заради м’яса з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Жителі Леванту епохи неоліту пополювали на лисиць і диких кішок заради м’яса
Каліфорнійські ховрахи “озвіріли” і стали полювати на мишей (відео)
Американські біологи вперше зафіксували випадки хижацької поведінки серед каліфорнійських ховрахів (Оtоsреrmорhіlus bеесhеyі), які раніше вважалися переважно травоїдними. За час спостережень задокументовано 74 випадки полювання, вбивства та поїдання місцевих гризунів — каліфорнійських полівок (Місrоtus саlіfоrnісus). Каліфорнійські ховрахи, що мешкають у Мексиці, на півострові Каліфорнія та в західних регіонах США, раніше вважалися переважно травоїдними. Їхній раціон складався … Стаття Каліфорнійські ховрахи “озвіріли” і стали полювати на мишей (відео) з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Каліфорнійські ховрахи “озвіріли” і стали полювати на мишей (відео)
Найдавніший кристал на Землі розкрив таємниці “дорослішання” планети
Крихітний циркон з Австралії підтвердив, що Земля охолола й утворила кору вже через кілька сотень мільйонів років після своєї появи. Це відкриття допомагає краще зрозуміти ранню історію планети. Учені знайшли найдавніший кристал на Землі – циркон віком 4,4 мільярда років. Його виявили в горах Джек-Гіллз на заході Австралії. Крихітний камінь став найстарішим геологічним матеріалом із … Стаття Найдавніший кристал на Землі розкрив таємниці “дорослішання” планети з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Найдавніший кристал на Землі розкрив таємниці “дорослішання” планети

What is wrong with this post?