Search trend "обмін 1000 на 1000"

Sign up, for leave a comments and likes
Gazeta.ua on gazeta.ua
Україна готується до нових етапів обміну військовополоненими
Процес обміну військовополоненими між Україною та Росією продовжуватиметься стільки разів, скільки буде потрібно для повного виконання домовленостей, досягнутих 2 червня у Стамбулі. Про це розповів заступник голови Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Андрій Юсов, передає "Суспільне". Він повідомив, що обміни тривають і стосуються різних категорій полонених. Зокрема, це молоді військові до 25 років, важкопоранені та важкохворі. Кінцевою метою української сторони залишається повний обмін за принципом "всіх на всіх". Він наголосив, що чітких термінів немає, але перемовини не припиняються, і в майбутньому очікуються позитивні зрушення. "У цьому процесі важливо не ставити штучні дедлайни. Але ви бачите, що діалог триває, є результат, і незабаром будуть хороші новини", - зазначив він. Також Юсов акцентував, що переговори з питань повернення тіл загиблих військових не припиняються. Репатріаційні заходи здійснюються регулярно, незважаючи на триваючі бойові дії. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: СБУ показала ексклюзивні кадри обміну полоненими "Ми продовжуємо планомірну роботу над поверненням наших героїв. І тих, хто повертається з бою живими, і тих, хто має повернутися додому з пошаною", - заявив він. Під час зустрічі в Стамбулі 2 червня сторони погодили обмін 1000 на 1000. Окрім цього, була окрема домовленість про ще один обмін у форматі 200 на 200. Це вже друга подібна масштабна угода між Україною та РФ. Також у Стамбулі досягнуто згоди про репатріацію по 6 тис. тіл загиблих з кожного боку. Україна провела першу частину масштабного обміну полоненими. Повернули поранених та важкопоранених, а також молодших 25 років. Кількість повернутих військових не повідомляють.
we.ua - Україна готується до нових етапів обміну військовополоненими
Радіо Свобода on radiosvoboda.org
Зеленський закликав союзників України збільшити інвестиції у спільне виробництво зброї
За словами Зеленського, близько 40% оборонного виробничого потенціалу України не має належного фінансування
we.ua - Зеленський закликав союзників України збільшити інвестиції у спільне виробництво зброї
Еспресо on espreso.tv
Переговори у Стамбулі - вистава на замовлення одного глядача, - російський опозиціонер Яковенко
Таку думку в етері Еспресо висловив російський опозиційний політик, ексдепутат держдуми РФ, журналіст та соціолог Ігор Яковенко в інтерв'ю ведучому програми "Студія Захід" Антону Борковському."Щодо переговорного Стамбульського процесу між Росією та Україною, то це процес, який має характер вистави на замовлення одного єдиного глядача. Розберімось, чи потрібен цей псевдопереговорний процес Україні? Звісно, ні. Міністр оборони України, який сидить навпроти клоуна на прізвище Мединський, - думаю, що більшого приниження уявити собі складно. Дивитися протягом години, навіть 40 хвилин в пусті, брехливі очі Мединського та вдавати, що можна про щось з ним домовлятися, - це повний абсурд. Відповідно, Україні це абсолютно не потрібно, особливо враховуючи характер переговірників. Та й взагалі, про що можна говорити з військовими злочинцями, їх треба знищувати або судити. Тому Україні це точно не потрібно", - прокоментував російський опозиціонер.На його думку, цей переговорний процес не дуже потрібен і Росії. Єдиний, кому це потрібно, - Трамп."Оскільки Трамп - це та людина, яка дійсно нічого не розуміє, окрім, можливо, гольфу. І він вбив собі в голову, що може бути миротворцем та зупинити цю війну. Спочатку за 24 години, потім давав собі ще якісь терміни, а зараз вигадав цей переговорний процес. Трамп волею долі, а точніше волею 77 млн американських громадян, очолює найбільш могутню країну на планеті, то заперечувати йому не дуже хочуть ні Україна, ні Росія, бо невигідно та не дуже цікаво, враховуючи наслідки. Тому вони й влаштовують оцей цирк", - резюмував Яковенко.16 травня у Стамбулі відбулася тристороння зустріч делегацій України, США та Туреччини, за якою послідували переговори між Росією та Україною. За словами міністра оборони Рустема Умєрова, обговорювалися питання обміну полоненими у форматі "1000 на 1000", припинення вогню та зустрічі Зеленського з Путіним.У Стамбулі 2 червня відбувся другий раунд переговорів між Україною та Росією, за підсумками якого сторони домовились про обмін трьох категорій у форматі "всіх на всіх".19 червня речник російського диктатора Дмитро Пєсков повідомив, що дата наступного раунду переговорів з Україною буде узгоджена наступного тижня.
we.ua - Переговори у Стамбулі - вистава на замовлення одного глядача, - російський опозиціонер Яковенко
Еспресо on espreso.tv
У МЗС заявили, що переговори у Стамбулі не наблизять мир без зустрічі лідерів України та РФ
Про це він заявив в інтерв'ю Суспільному.Дипломат підкреслив, що сам по собі Стамбульський формат не здатен суттєво змінити ситуацію на фронті або у перемовному процесі, оскільки єдине, що він може забезпечити, – це домовленості щодо обміну полоненими.Кислиця пояснив це особливостями політичного устрою Російської Федерації: "диктаторський характер режиму в Росії", за його словами, полягає в тому, що "лише одна людина сама себе уповноважила приймати ті рішення, які здатні покласти край війні або встановити стале припинення вогню".З огляду на це, під час перемовин у Стамбулі у травні та червні українська сторона неодноразово порушувала питання про необхідність організації прямої зустрічі лідерів обох держав – президента України Володимира Зеленського і очільника РФ Володимира Путіна. "Ми про це говорили і в травні, й у червні", – зазначив перший заступник глави МЗС.Однак, за словами Кислиці, Росія демонструє зовсім інший підхід: "У росіян натомість зовсім інша логіка – що спочатку ми маємо виконати їхні вимоги, а вже потім зустрінуться лідери".На думку Кислиці, без зустрічі глав держав – або у форматі двосторонньої розмови, або ж у форматі тристоронніх переговорів за участі президента США Дональда Трампа – навряд чи вдасться досягти якихось проривних результатів: "навряд чи можна досягти карколомних рішень".16 травня у Стамбулі відбулася тристороння зустріч делегацій України, США та Туреччини, за якою послідували переговори між Росією та Україною. За словами міністра оборони Рустема Умєрова, обговорювалися питання обміну полоненими у форматі "1000 на 1000", припинення вогню та зустрічі Зеленського з Путіним.У Стамбулі 2 червня відбувся другий раунд переговорів між Україною та Росією, за підсумками якого сторони домовились про обмін трьох категорій у форматі "всіх на всіх".У четвер, 19 червня, речник російського диктатора Дмитро Пєсков повідомив, що дата наступного раунду переговорів з Україною буде узгоджена наступного тижня. 
we.ua - У МЗС заявили, що переговори у Стамбулі не наблизять мир без зустрічі лідерів України та РФ
Еспресо on espreso.tv
У Кремлі пообіцяли узгодити дату третього раунду переговорів з Україною наступного тижня
Про це повідомляє пропагандистське видання ТАСС.За словами речника очільника РФ Дмитра Пєскова, наступного тижня буде визначена дата третього раунду переговорів з Україною.Днем раніше російський диктатор Володимир Путін заявив про готовність зустрітися з президентом України Володимиром Зеленським на завершальному етапі переговорів. У відповідь президент України Володимир Зеленський наголосив, що Україна готова до зустрічей у будь-якому форматі, якщо учасники матимуть необхідні повноваження, аби досягти припинення вогню, включно з Путіним.16 травня у Стамбулі відбулася тристороння зустріч делегацій України, США та Туреччини, за якою послідували переговори між Росією та Україною. За словами міністра оборони Рустема Умєрова, обговорювалися питання обміну полоненими у форматі "1000 на 1000", припинення вогню та зустрічі Зеленського з Путіним.У Стамбулі 2 червня відбувся другий раунд переговорів між Україною та Росією, за підсумками якого сторони домовились про обмін трьох категорій у форматі "всіх на всіх". 
we.ua - У Кремлі пообіцяли узгодити дату третього раунду переговорів з Україною наступного тижня
Gazeta.ua on gazeta.ua
Тортури, допити, ізоляція: "Азов" вимагає повернення полонених і свідчить про злочини РФ
Станом на червень 2025 року в російському полоні досі утримуються понад 800 військовослужбовців полку "Азов". Про це повідомили в пресслужбі 1-го корпусу Національної гвардії України. "Але вони не самі. Ми щодня продовжуємо боротьбу за кожного з них. Азов системно діє на всіх рівнях, щоб якнайшвидше повернути своїх побратимів. Кожен полонений окупант - це шанс на обмін і повернення українського воїна", - йдеться у повідомленні. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Обмін полоненими 1000 на 1000: командир "Азову" підмітив важливу деталь У підрозділі зазначили, що лише на Торецькому напрямку за останні місяці бійцями 12-ї бригади спеціального призначення "Азов" було взято в полон десятки росіян: у січні - 23, у березні - ще 20, нещодавно ще восьмеро. Усе це формує важливий обмінний фонд, наголошують у підрозділі. Також "Азов" веде активну міжнародну роботу. Його делегації регулярно зустрічаються з парламентарями, дипломатами й правозахисниками з Великої Британії, Німеччини та країн Європейського Союзу. "Ті, хто повернувся з полону, особисто свідчать про російські злочини - у штаб-квартирі НАТО, парламенті Великої Британії, Бундестазі, на засіданні Радбезу ООН і навіть на червоній доріжці Венеційського кінофестивалю. Вони говорять за тих, хто досі в неволі: про тортури, знущання і життя між допитами", - повідомили в "Азові". Окрім цього, у співпраці з Асоціацією родин полонених та відділом міжнародного співробітництва, підрозділ запустив інформаційні проєкти mоsсоwсоnvеntіоn.соm та russіаn-іnfеrnо.соm, які документують порушення Росією Женевської конвенції щодо військовополонених. Проєкти містять свідчення про умови утримання бранців та слугують майданчиком для залучення міжнародної уваги. "Ми не зупинимося, доки кожен наш боєць не повернеться додому", - наголосили в "Азові". Україна вже готує нові обмінні операції після масштабного обміну, під час якого додому повернулися 1000 захисників. Разом із цим обміном загальна кількість звільнених з початку повномасштабної війни сягнула 5757 людей. Серед них не тільки українці, а й іноземці. Нагадаємо, що 25 травня Україна повернула з російського полону 303 українських військовослужбовців, 24 травня - 307 полонених.
we.ua - Тортури, допити, ізоляція: Азов вимагає повернення полонених і свідчить про злочини РФ
Sprava Hromad on we.ua
Public organization «Sprava Hromad»
The Mission of «Sprava Hromad»is the support of our army. The key to victory at the front is the support of the army in the rear! Now again, as in 2014, the army needs our unity in matters of aid!Starting with basic things like clothing, and ending with high-precision equipment, such as optical-radio-electronic surveillance complexes, our community buys and supplies the troops with everything they need, which forms a new, more advanced army! In this process, we, Public Affairs, take over all the routine processes from "understanding what the military needs to beat the enemy" and ending with handing him the keys to the dream equipment! However, we can overcome this path only under one condition: only together with you!
we.ua - Public organization «Sprava Hromad»
Gazeta.ua on gazeta.ua
Катування скальпелем: історія українського героя, що жахає
У мережі шириться знімок українського захисника, якого нещодавно повернули з російського полону. Його тіло знівечене: львівські медики наразі працюють над видаленням написів "Слава России" та літери "Z", які окупанти залишили на його шкірі, повідомив Максим Туркевич, керівник реабілітаційної програми "Неопалимі". За його словами, мова йде про бійця на ім'я Андрій, який провів у полоні понад 15 місяців. Після того, як він зазнав уламкового поранення в пах, окупанти вивезли його на операцію - із зав'язаними очима. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Український захисник показав, як його в полоні калічили і катували росіяни "Він прокинувся після операції та відчув на тілі щось нове. Спершу - на дотик, а вже потім побачив. Хто це зробив і як саме - він не бачив", - розповідає Туркевич. За попередніми оцінками медиків, шокуючі написи були нанесені після операції за допомогою медичного електрокоагулятора, а не паяльника чи ножа. Експерти впевнені: процедуру проводили під загальним наркозом, отже, ймовірно, - хірург у складі медичної бригади. "У нас є попередня інформація щодо того, хто саме міг виконувати цю операцію, але поки що вона не є остаточно підтвердженою", - зазначив Туркевич. Наразі Андрій уже отримав першу ін'єкцію полінуклеотидів, що мають активізувати процес регенерації шкіри. Після завершення ще однієї операції, яка не стосується шрамів, медики планують переходити до більш інтенсивного лікування. "Перша процедура вже позаду. У найближчі тижні він пройде курс ін'єкцій, а приблизно через півтора місяця почнеться робота з лазерами", - додав керівник реабілітаційної програми. За словами Туркевича, хоча повне видалення написів може тривати від восьми до десяти місяців, медичний прогноз обережно позитивний. У цьому випадку ушкодження легше піддаються лікуванню, ніж якби їх наносили лезом. "З цими шрамами, зробленими електрокоагуляцією, працювати легше. Набагато гірше, коли символи вирізані ножем. У нас були пацієнти з вирізаними свастиками на обличчі - в нелюдських умовах, коли одні тримали, а інші різали", - підсумував лікар. Український захисник після чергового обміну військовополоненими показав, що росіяни зробили із ним у полоні. Військовий продемонстрував численні сліди катувань, все тіло вкрите численними каліцтвами. 23, 24 і 25 травня Україна провела масштабний обмін полоненими "1000 на 1000". Командир "Азова", полковник Денис "Редіс" Прокопенко обурився, що в рамках обміну додому не повернувся жоден військовослужбовець 12-ї бригади "Азов": "зате повернувся покидьок, який просив ніж у вертухаїв, щоб різати наших бійців". Редіс закликав владу шукати шляхи, які допомогли б звільнити "азовців".
we.ua - Катування скальпелем: історія українського героя, що жахає
Межа on mezha.net
Новий етап обміну полоненими між Україною та Росією за домовленостями зі Стамбула
Як повідомляє онлайн-медіа Суспільне. 14 червня Україна та Росія провели новий етап обміну полоненими, що стало результатом домовленостей, досягнутих під час другого раунду переговорів у Стамбулі 2 червня. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський. На переговорах 2 червня сторони узгодили обмін у форматі 1000 на 1000, а також додатковий обмін 200 на 200 військовополоненими. […] Тhе роst Новий етап обміну полоненими між Україною та Росією за домовленостями зі Стамбула fіrst арреаrеd оn Межа. Новини України..
we.ua - Новий етап обміну полоненими між Україною та Росією за домовленостями зі Стамбула
Межа on mezha.net
Повернення Анатолія Тараненка: справа про дезертирство та обмін полоненими
Як повідомляє видання hrоmаdskе 24 травня, під час другого етапу обміну “1000 на 1000”, в Україну, ймовірно, повернувся Анатолій Тараненко – український військовий, який у 2021 році міг перейти на бік Росії. Чечелівський районний суд Дніпра розглядає справу Тараненка за дезертирство, про що свідчить інформація з Єдиного судового реєстру. Розгляд справи розпочався ще до звільнення […] Тhе роst Повернення Анатолія Тараненка: справа про дезертирство та обмін полоненими fіrst арреаrеd оn Межа. Новини України..
we.ua - Повернення Анатолія Тараненка: справа про дезертирство та обмін полоненими
Gazeta.ua on gazeta.ua
Український захисник показав, як його в полоні калічили і катували росіяни
Український захисник після чергового обміну військовополоненими показав, що росіяни зробили із ним у полоні. Військовий продемонстрував численні сліди катувань, все тіло вкрите численними каліцтвами, пише видання Сlаsh Rероrt. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна намагається повернути азовців та морпіхів, але Росія блокує обмін - Охріменко "Після обміну український військовополонений показав своє тіло, вкрите численними каліцтвами, з випаленим написом "Слава Росії", - йдеться у підписі до фото. 9 червня розпочався обмін полоненими, який триватиме в декілька етапів ще найближчими днями. Україна розраховує, що будуть повністю реалізовані домовленості щодо гуманітарних питань, досягнуті в межах зустрічі в Стамбулі. 23, 24 та 25 травня Україна провела масштабний обмін полоненими "1000 на 1000". Командир "Азова", полковник Денис "Редіс" Прокопенко обурився, що в рамках обміну додому не повернувся жоден військовослужбовець 12-ї бригади "Азов" "зате повернувся покидьок, який просив ножа у вертухаїв, щоб різати наших бійців". Редіс закликав владу шукати шляхи, які допомогли б звільнити "азовців".
we.ua - Український захисник показав, як його в полоні калічили і катували росіяни
Еспресо on espreso.tv
Повних списків на обмін "1000+" досі немає, Росія намагається розіграти брудну політичну й інформаційну гру, - Зеленський
Про це він сказав у вечірньому зверненні.Президент повідомив про активну підготовку до ключових міжнародних заходів, зокрема саміту G7 у Канаді та саміту НАТО в Нідерландах. Зеленський підкреслив важливість європейської рішучості та стабільних відносин зі США:"Я вдячний усім, хто допомагає тримати відносини з Америкою у площині реальності", - сказав він.Зеленський закликав союзників активізувати санкційний тиск на РФ і знайти правові механізми використання заморожених російських активів на користь оборони України:"Росія прекрасно розуміє тільки одну мову – мову сили. Саме ця мова має стати робочою в усіх форматах міжнародної взаємодії найближчими місяцями", - зауважив він.Президент підтвердив відсутність повних списків на обмін у форматі "1000 на 1000", про який ішлося на переговорах у Стамбулі."Тобто російська сторона, як завжди, у своєму дусі – намагається і в цих питаннях розіграти якусь брудну політичну та інформаційну гру. Важливо, щоб був результат. Важливо, щоб люди повернулись додому. Віримо, що вдасться продовжити обмінний трек. І зі своєї сторони все для цього робимо", - наголосив лідер України.Зеленський попередив: якщо РФ не виконає домовленостей, це поставить під сумнів зусилля США та інших партнерів у сфері дипломатії.Обстановка на фронтіГоловнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський доповів про ситуацію на фронтах. Найгарячіші напрямки — Покровськ, Лиман, а також Сумщина та Харківщина."На деяких ділянках ситуація дуже непроста, але все залежить від стійкості саме наших підрозділів", - підкреслив Зеленський.Зеленський особливо закликав українців цими днями зважати на сигнали повітряної тривоги.РФ влаштувала провокацію з поверненням тіл загиблих захисників України: заяви Координаційного штабу та Міноборони.
we.ua - Повних списків на обмін 1000+ досі немає, Росія намагається розіграти брудну політичну й інформаційну гру, - Зеленський
24 Канал on 24tv.ua
Повних списків на 1000 людей, про що ми домовлялися з Росією, досі немає, – Зеленський про обмін
У вечірньому зверненні Володимир Зеленський розповів про перебіг нового обміну полоненими. Він підкреслив: Росія намагається маніпулювати і в цих питаннях. Повний текст новини
we.ua - Повних списків на 1000 людей, про що ми домовлялися з Росією, досі немає, – Зеленський про обмін
Главком on glavcom.ua
За крок до волі. Список колаборантів, яких Росія хоче витягнути з українських тюрм
&lаquо;Главком&rаquо; розповідає про засуджених за злочини проти основ національної безпеки, які мали потрапити у перший великий обмін &lаquо;1000 на 1000&rаquо;
we.ua - За крок до волі. Список колаборантів, яких Росія хоче витягнути з українських тюрм
Еспресо on espreso.tv
Головною перешкодою для припинення вогню є Путін, - американський дипломат Тейлор
Таку думку висловив американський дипломат Вільям Тейлор, колишній посол США в Україні, в інтерв'ю ведучому програми "Студія Захід" Антону Борковському в етері Еспресо."Росія не демонструє серйозності у переговорах щодо припинення вогню чи укладення мирної угоди, що неодноразово підтверджувалося діями РФ. У Кремлі продовжують висувати абсолютно неприйнятні умови, по суті, вимагаючи капітуляції України. Однак, як чітко засвідчили атаки минулих вихідних, Україна не має наміру здаватися, продовжить боротьбу і робитиме це результативно. Наразі немає жодних ознак того, що Росія веде змістовні перемовини щодо миру", - зауважив американський дипломат.За його словами, водночас  - коли йдеться про питання, які важливі для РФ, наприклад, обмін полоненими, то вона здатна домовлятися. Це доведено неодноразово, зокрема під час повернення полонених та тіл загиблих солдатів. Навіть сама можливість обговорення повернення дітей свідчить, що росіяни готові йти на переговори, коли це відповідає їхнім інтересам — наприклад, у питаннях повернення власних солдатів. У таких випадках вони демонструють готовність домовлятися."А коли йдеться про припинення вогню чи укладення мирної угоди, то цієї готовності з боку російської сторони немає. Це чітко вказує на відсутність серйозного підходу до миру з їхнього боку. Росіяни довели, що можуть брати участь у серйозних гуманітарних процесах. На відміну від них, Україна серйозно ставиться і до гуманітарних питань, і до переговорів про припинення вогню, також докладає зусиль для повернення полонених, цивільних осіб і викрадених дітей. У цьому й полягає суть проблеми, в якій головною перешкодою для припинення вогню є Путін. Саме на російській стороні лежить відповідальність за продовження цієї війни", - підкреслив Вільям Тейлор.16 травня у Стамбулі пройшла тристороння зустріч делегацій України, США та Туреччини. Після цього відбулися переговори між делегаціями Росії та України. За словами міністра оборони Рустема Умєрова, порушувалися питання обміну полоненими у форматі "1000 на 1000", припинення вогню та зустрічі Зеленського й Путіна.22 травня Україна та Росія надали одна одній списки імен військовополонених для обміну у форматі "1000 на 1000". Президент України Володимир Зеленський назвав цю домовленість єдиним реальним результатом зустрічі з російською делегацією в Стамбулі.23 травня Україна та Росія розпочали найбільший обмін полоненими з початку повномасштабної війни. Він тривав три дні.2 червня на перемовинах у Стамбулі делегації України та РФ домовилися про обмін військовополонених "1000 на 1000", можливий ще додатковий обмін "200 на 200", повідомив президент України Володимир Зеленський.Президент України Володимир Зеленський заявив, що на вихідних, 7-8 червня, відбудеться обмін полоненими. Російська сторона готова обміняти 500 людей.
we.ua - Головною перешкодою для припинення вогню є Путін, - американський дипломат Тейлор
Еспресо on espreso.tv
Якщо після кожних перемовин з РФ додому повертатиметься хоча б одна людина, в цьому є сенс, - нацгвардієць Іллєнко
Про це в ефірі Еспресо заявив офіцер батальйону "Свобода" бригади НГУ "Рубіж" Андрій Іллєнко."Суть того, що зараз відбувається, - це не є реальні перемовини про перемир'я, припинення вогню чи про мир. Московія жодною клітиною свого хворого організму не налаштована на це, і це видно по всьому - по діях, по риториці та по так званому меморандуму, який вони пред'явили зі своїми нібито хотілками", - зазначив він.На думку Іллєнка, Україна перебуває в такій ситуації, коли зробимо величезну послугу ворогу, якщо ми зараз скажемо, що не братимемо участь у переговорах. "Тоді москалі скажуть: Трамп, це ж ти ініціював перемовини - українці нічого не хочуть, ми ж готові говорити, а українці не готові. Отака дуже примітивна дипломатична і політична гра. Я не вірю в практичні результати всіх цих зустрічей і перемовин - у них нема бажання на це йти. Хоча я скажу, що після цієї "взбучки", яку вони недавно отримали, на словах вони багато що кричать, але на ділі, я думаю, що кожна така "взбучка" наближає їх до того, що, можливо, колись вони будуть готові до якихось технічних перемовин", - вважає військовий. Іллєнко вважає, що навіть якщо єдиним результатом всіх цих перемовин буде те, що ми будемо повертати наших військовополонених, наших заручників цивільних із полону, наших дітей, яких украли москалі, то уже це має сенс. "Заради того, щоб наші люди повернулись додому. Скільки там разів треба злітати в той Стамбул, чи у Швейцарію, чи до Ватикану, чи куди. Немає жодної проблеми в цьому, якби хоча це буде результатом цих так званих перемовин. Якщо в результаті кожної поїздки буде хоча б одна людина повертатися додому, то уже в цьому є сенс. Більше я від цього і не очікую", - підсумував він.16 травня у Стамбулі пройшла тристороння зустріч делегацій України, США та Туреччини. Після цього відбулися переговори між делегаціями Росії та України. За словами міністра оборони Рустема Умєрова, порушувалися питання обміну полоненими у форматі "1000 на 1000", припинення вогню та зустрічі Зеленського й Путіна.22 травня Україна та Росія надали одна одній списки імен військовополонених для обміну у форматі "1000 на 1000". Президент України Володимир Зеленський назвав цю домовленість єдиним реальним результатом зустрічі з російською делегацією в Стамбулі.23 травня Україна та Росія розпочали найбільший обмін полоненими з початку повномасштабної війни. Він тривав три дні.2 червня на перемовинах у Стамбулі делегації України та РФ домовилися про обмін військовополонених "1000 на 1000", можливий ще додатковий обмін 200 на 200, повідомив президент України Володимир Зеленський.Президент України Володимир Зеленський заявив, що на вихідних, 7-8 червня, відбудеться обмін полоненими. Російська сторона готова обміняти 500 людей.  
we.ua - Якщо після кожних перемовин з РФ додому повертатиметься хоча б одна людина, в цьому є сенс, - нацгвардієць Іллєнко
Еспресо on espreso.tv
На вихідних відбудеться обмін полоненими, РФ готова повернути 500 людей, - Зеленський
Про це повідомляє РБК-Україна."Сьогодні наші групи провели консультації щодо обмінів. Російська сторона передала інформацію, що на ці вихідні зможе передати - в суботу та неділю - 500 людей, наших військових, з тієї 1000+, про яку ми домовилися... Поки що ми списки не отримали. В цей раз на відміну від минулого Стамбулу, росіяни дали слово, що заздалегідь дадуть списки, кого ми міняємо, для нас це важливо. Ми поки що списки знов не отримали, знову знаходяться якісь причини….Росіяни будуть готові на суботу і неділю перші два обміни зробити", - розповів Зеленський.За словами президента, після обміну полоненими може відбутися обмін тілами. Зокрема, Київ має інформацію, що РФ ідентифікувала 15-20% усіх тіл, які в них є."Важливо, щоб ми отримали тіла українців, а не росіян, яких вони хочуть позбавитися, бо вже був такий прецедент. І тому наша позиція - після обміну (полоненими, - ред.) розпочнеться підготовка над підготовкою обміну тілами. Знов-таки через технічно важливі речі, ми вважаємо, що в такому порядку має бути", - підкреслив український лідер.Нарада щодо обміну військовополоненими під керівництвом БудановаМіністр оборони Рустем Умєров розповів, що 4 червня відбулася нарада Ради штабу щодо реалізації домовленостей, досягнутих під час переговорів у Стамбулі. На ній головував глава ГУР Кирило Буданов."Обговорили початок реалізації формули обміну "всіх на всіх" для визначених категорій військовослужбовців. Визначили конкретні кроки для повернення важкохворих, тяжко поранених бійців, а також молодих військових віком до 25 років, які перебувають у ворожому полоні", - написав Умєров.Також на зустрічі порушили питання репатріації тіл полеглих захисників, які перебувають на ТОТ України або в РФ."Усі задіяні структури отримали чіткі завдання. Налагоджено комунікацію з російською стороною щодо етапів реалізації домовленостей. Їх виконання — ключовий тест на щирість намірів продовжувати перемовини й наближати припинення бойових дій", - резюмував міністр.Заява росіянЗгодом очільник російської делегації та представник диктатора Володимира Путіна Володимир Мединський заявив про готовність розпочати обмін 7, 8 та 9 червня."Узгоджуються остаточні цифри щодо обміну військовополоненими між РФ і Україною, це може бути 1200 осіб", - додав він, цитує "Коммерсант".2 червня відбулися перемовини в Стамбулі. Україна та Росія домовилися про обмін трьох категорій у форматі "всіх на всіх".
we.ua - На вихідних відбудеться обмін полоненими, РФ готова повернути 500 людей, - Зеленський
Еспресо on espreso.tv
Чергова відмова Росії від припинення вогню: як минув другий тур другої спроби переговорів між РФ та Україною у Стамбулі
Еспресо розповість, чого вдалось досягнути на цьому етапі перемовин, про що попереджають експерти та чого вимагає Росія. Меморандум про припинення вогню та "меморандум про капітуляцію України"Основною вимогою, яку висувала Україна та до якої показала повну готовність – це повне припинення на воді, на суші та у повітрі. "Одна з ключових — безумовне припинення вогню щонайменше на 30 днів. Це наш принцип і позиція партнерів протягом багатьох місяців", – повідомив міністр оборони та очільник української делегації Рустем Умєров. Попри те, що Україна передала свій меморандум з умовами миру заздалегідь, аналогічні документи Росія надала вже під час зустрічі. У них, до слова, були фактично ті ж вимоги, що й у лютому 2022 року. Якщо коротко пройтись по кожному з них, то основними вимогами України були, повне та безумовне припинення вогню як необхідна передумова та передумова для мирних переговорів, звільнення усіх цивільних та військових полонених, неповторення агресії та гарантії безпеки з залученням міжнародної спільноти, абсолютний суверенітет України, а також визначення територіальних питань, яке передбачає старт переговорів щодо цього з лінії зіткнення.Окрім того, важливим аспектом українського меморандуму була зустріч керівників обох країн, аби узгодити ключові аспекти остаточного мирного врегулювання.Що ж до російського, то в американському аналітичному центрі "Іnstіtutе fоr thе Study оf Wаr" (ІSW) вказали, що він відображає давні публічні вимоги Кремля до України щодо значних територіальних і політичних поступок, тоді як Москва не пропонує жодних поступок зі свого боку. "Російський меморандум просякнутий давньою вимогою РФ про те, що будь-яке мирне врегулювання має враховувати "першопричини" війни, як їх бачить Росія", - констатують фахівці ІSW. Вдаючись в деталі, то основні російські вимоги у "меморандумі" полягали у визнанні міжнародною спільнотою окупації Луганської, Донецької, Запорізької та Харківської областей, а також Криму, вивівши звідти всі війська. Йдеться і про безтерміновий обов’язок України залишатись нейтральною, захист "прав, свобод та інтересів" росіян та російськомовного населення в Україні, а також нам необхідно припинити всі зусилля щодо формування військ, розпочати демобілізацію, скасувати воєнний стан. Путін пропонує спершу прямі перемовини у Стамбулі, а потім перемир'я, Фото: Ніч з 10 на 11 травня 2025 року, Кремль (з трансляції krеmlіn.ru)Як підкреслив політичний експерт Віталій Портников, усі ці вимоги були висунуті, аби жодні з серйозних питань у межах цього меморандуму не могли обговорюватися. Поруч із тим, він наголосив на іншому пункті – проведення виборів президента не пізніше, аніж через 100 днів після завершення воєнного стану. "РФ дозволяє собі абсолютно відверто втрутитися у внутрішнє життя України та нав’язувати нам терміни проведення виборів у нашій власній країні, ніби йдеться про існування Радянського Союзу", – пояснив Портников. Про що таки вдалось домовитисьНа пресконференції за підсумками переговорів України та Росії у Стамбулі Рустем Умєров заявив, що сторони домовилися про обмін "всіх на всіх" важкопоранених та тяжкохворих військовополонених. Також делегації домовилися про обмін усіх молодих солдатів віком від 18 до 25 років. Що не менш важливо, у заяві йшлось і про обмін тілами загиблих бійців у форматі "6000 на 6000".Сам очільник міноборони назвав це єдиним прогресом домовленості щодо звільнення полонених.Також українська делегація передала повністю верифікований список викрадених українських дітей. Однак, очікувано, на це очільник російської делегації Володимир Мединський назвав це "шоу для жалісливих європейців", а також заперечив, що Росія викрала дітей. За його словами, є "тільки врятовані російськими солдатами діти".Згодом, вже після зустрічі у Стамбулі, президент Зеленський повідомив про ще один обмін полоненими на "1000 на 1000", а також, що поки неточно, ще додатковий обмін 200 на 200То про що ж був черговий раунд перемовин у СтамбуліЯк у коментарі для Еспресо розповів журналіст та один із представників України у Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на сході України (червень 2020 — лютий 2022) Денис Казанський, цей процес слід розцінювати виключно як імітацію переговорів, адже це хороша можливість для країни-агресорки показати, що вона здатна до розмов. "Мети переговорів у РФ і немає. Для своєї внутрішньої аудиторії вони це кажуть абсолютно відверто. Що можна додати до сьогоднішньої заяви Мєдвєдєва про те, що ніяких компромісів не може бути, що ніяких переговорів і бути не може", – пояснив Казанський. Власне, додамо повний абзац тексту, який написав голова Радбезу РФ Дмитро Мєдвєдєв у своєму Теlеgrаm-каналі. "Переговори в Стамбулі потрібні не для компромісного миру на придуманих кимось нереальних умовах, а для нашої якнайшвидшої перемоги та повного знищення неонацистської влади. У цьому сенс російського меморандуму, який учора було опубліковано", – йдеться у публікації Мєдвєдєва.Що ж до вимог так званого "меморандуму", Денис Казанський погодився і з ІSW, і з Віталієм Портниковим, що абсолютно нічого нового у ньому немає, а також додав, що наразі про жодне припинення вогню і завершення війни не йдеться. "Поки Росія здатна, вона буде продовжувати цю війну, бо Путіну комфортно і подобається, для нього війна – це сенс життя", – вказав журналіст. наслідки атаки РФ по Чернігову, 03.06.25, фото: t.mе/bryzynskyіПопри таку виставу від Росії, за його словами, Україні необхідно продовжувати ці процеси перемовин, адже РФ, яка і розпочала війну, вже багато років звинувачувала нас у тому, що нібито ми затягуємо її й затягуємо."Це ж і звинувачення Зеленського, про те, що він вибори проводити не хоче, і мова про те, що Україна миру не хоче. Оскільки від нас лунали заяви про наміри відбити території, то російська пропаганда і її сателіти подавали це як войовничість та небажання до спокою. А зараз українська позиція однозначна й агресором у ситуації залишається виключно РФ. Власне ми навіть від Орбана перестали чути закиди щодо цього в сторону України, бо ініціатива щодо кровопролиття виключно на Росії", – наголосив Казанський, додавши, що таким чином, ми забираємо в агресора простір для чергових брехливих маневрів. Читайте також: Результати зустрічі України та РФ у Стамбулі, а Трамп і досі може змусити Путіна до миру. Акценти світових ЗМІ 3 червня
we.ua - Чергова відмова Росії від припинення вогню: як минув другий тур другої спроби переговорів між РФ та Україною у Стамбулі
24 Канал on 24tv.ua
Юсов розповів, яких цивільних Україна передала Росії у межах обміну "1000 на 1000"
Нещодавно Україна та Росія провели масштабний обмін полоненими у форматі "1000 на 1000". В рамках цього обміну до Росії виїхали 70 колаборантів. Повний текст новини
we.ua - Юсов розповів, яких цивільних Україна передала Росії у межах обміну 1000 на 1000
5 канал on 5.ua
Обмін "1000 на 1000" і нові санкції проти РФ: підсумки брифінгу Зеленського у Вільнюсі (Відео)
РФ хоче "перемир'я на два дні" – це не припинення вогню, а пауза у війні
we.ua - Обмін 1000 на 1000 і нові санкції проти РФ: підсумки брифінгу Зеленського у Вільнюсі (Відео)
ZAXID.NET on zaxid.net
Президент анонсував ще один обмін військовополоненими у форматі «1000 на 1000»
Президент анонсував ще один обмін військовополоненими у форматі «1000 на 1000»
we.ua - Президент анонсував ще один обмін військовополоненими у форматі «1000 на 1000»
Last comments

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules