ВАКС призначив члену ВККС Луганському заставу у понад 242 тис. грнВАКС обрав запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 242 тис. грн для члена ВККС Володимира Луганського, якого підозрюють у заволодінні понад пів мільйона державних коштів. Також на нього покладено низку обов'язків.
А Ви знаєте що на Платформі we.ua діє реферальна програма?
Ви приводите друзів та знайомих і отримуєте винагороду за їх реєстрації.
То ж, не гайте час! Розкажіть про we.ua своїм друзям, родичам та колегам. Надішліть їм своє реферальне посилання, яке легко знайти в розділі Мої друзі, та отримайте на свій бонусний рахунок додаткові надходження за кожну нову реєстрацію.
Розміщуйте своє реферальне посилання в інших соціальних мережах, в коментарях, в тематичних форумах та будь-де. Так у Вас буде більше друзів та підписників і більше бонусів на бонусному рахунку.
Ви зможете використати бонуси на додаткові послуги Платформи, а також - придбати корисні товари в нашій online-крамничці.
Антикорупційні органи повідомили про підозру в привласненні коштів шляхом зловживання службовим становищем члену Вищої кваліфікаційної комісії суддів Володимиру Луганському. Джерело: Спеціалізована антикорупційна прокуратура, джерело "Української правди" Дослівно САП: "17 квітня за дорученням заступника генерального прокурора - керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури прокурор САП повідомив про підозру члену Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, зловживання якого завдали державному бюджету понад пів мільйона гривень збитків".
Понад пів мільйона незаконних надбавок та виплат: повідомлено про підозру члену ВККС ЛуганськомуСуддю підозрюють у заволодінні державними коштами на суму понад пів мільйона гривень. Він незаконно отримував доплати до зарплати та довічного утримання.
Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили судді у відставці, а нині члену Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про підозру в заволодінні державними коштами на суму понад пів мільйона гривень.
Державне бюро розслідувань (ДБР) викрило схему, за якою військових переводили з передової в тилові частини за гроші. Чотирьом організаторам цієї оборудки, серед яких є колишній заступник начальника штабу одного з командувань Збройних сил України, висунуто підозру, пише ДБР. Згідно з інформацією правоохоронців, учасники схеми брали по $8 тис. за допомогу в переведенні військовослужбовців у частини, що не брали участі в активних бойових діях. Колишній високопосадовець ЗСУ мав великий вплив завдяки своїм зв'язкам і повноваженням, що дозволяло йому здійснювати незаконний вплив на рішення військових керівників. До схеми були залучені чиновники ЗСУ різних рівнів. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДБР провело обшуки у заступника голови ВККС через справу судді Тандира Учасники групи ретельно приховували свої дії, добре знаючи методи роботи оперативних і військових підрозділів, і створили складну систему взаємодії для забезпечення конспірації. Усі фігуранти справи були повідомлені про підозру в зловживанні впливом за попередньою змовою. Їм загрожує до 8 років ув'язнення з конфіскацією майна. Крім того, підозру отримали чотири військовослужбовці, які скористалися цією схемою, заплативши гроші за переведення в тилові підрозділи. ДБР наразі перевіряє понад 150 випадків незаконного переведення військових за цією схемою в межах досудового розслідування. Працівники ДБР повідомили про підозру командиру однієї з військових частин Київської області, який допустив безпідставне нарахування підлеглим майже 7 мільйонів гривень бойових доплат. "Від лютого по жовтень 2023 року посадовець недбало віднісся до своїх обов'язків та не перевіряв підстави для нарахування бойових виплат. Він оформив багатомільйонну винагороду підлеглим, які не брали безпосередню участь у бойових діях та не виконували спеціальних чи бойових завдань", - йдеться у повідомленні.
Про це він сказав в етері телеканалу "Еспресо"."Україні потрібно припинити намагання повернути реформи назад. Адже зараз український уряд також неоднорідний: є люди, функції та інституції, які реально хочуть рухати країну вперед. Але є й інші, яким це не цікаво - або з фінансових причин, або з точки зору влади, ідеології, або тому, що вони насправді належать Москві. І тут неважливі деталі цієї мотивації, важливо, що вони роблять на своїх посадах. Це приклад того, чого робити не потрібно", - зауважив Жернаков.За словами співзасновника і голови правління фундації DЕJURЕ, потрібно реформувати державні органи, щоб вони хоча б не заважали прогресу, а бажано - рухали його вперед."Коли в нас буде багато таких реформованих органів, як НАБУ, САП, ВАКС (до яких можна додати й ВККС), це вже буде велика перемога. Хоча їх меншість порівняно з ДБР, Нацполіцією, Службою безпеки України, серед яких є герої, але є й ті, хто точно не сприяє прогресу", - наголосив Жернаков.Співзасновник і голова правління фундації DЕJURЕ також додав, що Україні потрібно й далі реформувати та перезавантажувати інституції, створювати нові, щоб більшість становили проєвропейські, проукраїнські люди."А ті, хто не за прогрес, мають залишитися в минулому, адже це вже точно не є модним", - резюмував Жернаков.Верховна Рада 26 березня не змогла ухвалити законопроєкт №12278 про пенсійне забезпечення працівників прокуратури.
У вівторок, 18 березня, Вища рада правосуддя (ВРП) звільнила суддю Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка «за вчинення істотного дисциплінарного проступку».
Члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України отримали повістки про виклик на допити, в яких виступатимуть свідками у кримінальній справі щодо відновлення кваліфікаційного оцінювання судді Печерського районного суду міста Києва Оксани Царевич.
Державне бюро розслідувань проводить обшуки у заступника голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів, який, за даними слідства, міг надати неправдиві свідчення на користь екссудді Олексія Тандира
Співробітники Державного бюро розслідувань (ДБР) провели обшуки вдома у заступника голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС) Олексія Омеляна. Це частина розслідування у справі щодо можливого введення в оману суду, зазначили у ДБР. Обшуки проводяться з метою збору доказів, що можуть підтвердити умисне надання неправдивих показань на користь колишнього судді Макарівського районного суду Київської області. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Командир з Київщини незаконно оформив бойові виплати на понад 7 млн грн Згідно з даними слідства, Омелян мав особисті стосунки з екссуддею, і під час допиту у справі про смертельне ДТП, скоєне цим суддею, він, ймовірно, надав неправдиві свідчення, що могли бути використані для фальсифікації доказів на користь захисту. Напередодні ДБР провело обшук у робочому кабінеті Омеляна. Досудове розслідування ведеться за статтею, що передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 5 років. Нагадаємо, кілька днів тому народний депутат від "Слуги народу" Максим Бужанський заявив, що подав до ДБР скаргу на Омеляна, звинувативши його у наданні завідомо неправдивих показань у справі судді Олексія Тандира. У ніч на 26 травня 2023 року Олексій Тандир збив нацгвардійця Вадима Бондаренка на блокпосту у Києві. Нацгвардієць від отриманих травм загинув на місці. Тандиру повідомили про підозру за фактом вчинення смертельної ДТП у стані алкогольного сп'яніння. Печерський районний суд міста Києва визначив Тандиру тримання під вартою. Державне бюро розслідувань завершило досудове розслідування. Висновками судових експертиз підтверджено вміст у Тандира алкоголю. Його підозрюють у порушенні правил безпеки дорожнього руху в стані алкогольного сп'яніння, що спричинили смерть потерпілого.
За даними ЗМІ, обшуки відбуваються в Олексія Омеляна з метою виявлення доказів, які можуть свідчити про навмисне надання неправдивих свідчень на користь колишнього судді Тандира.