Ukrainians news about Сад-Город

Sign up, for leave a comments and likes
Gazeta.ua on gazeta.ua
Що посадити після збору цибулі, щоб встигнути зібрати врожай до перших заморозків
Після збору цибулі звільняється грядка, на якій ще можна повторно зібрати врожай до перших осінніх заморозків. Але перед тим, як садити деякі овочі та зелень, ґрунт треба підживити, бо цибуля його виснажує. Може підійти компост чи попіл, якими злегка можна посипати землю. Селекціонер Микола Завальний розповів Gаzеtа.uа, що не пізно посіяти після збору цибулі і отримати ще один врожай до перших холодів. "В першу чергу - редис та чорна редька. Це ідеальний варіант для повторного посіву, бо швидко ростуть. Далі - кабачки. Для поліпшення ґрунту правильним рішенням буде висіяти гірчицю", - радить Завальний. Також ще до заморозків можна встигнути зібрати врожай молодої квасолі та гороху. Вони не тільки добре ростуть після цибулі, але й збагачують землю азотом. Якщо сіяти огірки, то кожну ямку потрібно підживити родючою землею, щоб третина ґрунту займав пісок. Можна застосувати перегній, лісовий ґрунт або магазинний. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як зрозуміти, що настав час викопувати цибулю: три головні ознаки Що ще посадити після цибулі Салати й зелень Руккола, шпинат, кріп, петрушка, коріандр або салатні суміші встигнуть вирости до осені. Їм не потрібен глибокий шар ґрунту. Буряк або морква (ранні сорти) Якщо погода сприятлива, ці культури теж можуть дати урожай до осінніх заморозків. Для усіх посівів важливо, щоб земля була зволоженою. Зараз у період дощів, це ідеальний час для висадження овочів та зелені. Після збору часнику грядка не має простоювати. Її можна ефективно використати до кінця сезону і зібрати ще один врожай. Салатні культури, редис, кріп, шпинат або сидерати - чудовий вибір, який не лише подарує зелень, а й покращить структуру ґрунту для майбутніх посадок.
we.ua - Що посадити після збору цибулі, щоб встигнути зібрати врожай до перших заморозків
Gazeta.ua on gazeta.ua
Огірки будуть плодоносити довше, якщо знати один секрет городника
Під час дозрівання огірків, жовте листя на стеблі варто обривати. На це є чотири причини, якщо хочете, щоб огірки родили якнайдовше. Чому треба видаляти зайве листя Свобода. Так, огіркам також потрібна свобода. Затінення погано впливає на розвиток нових огірків. Видалення листя допоможе покращити провітрювання та освітлення. Захист. Прибрати можливість інфікування, бо на старому листі можуть бути джерела інфекції. Омолодження. Якщо рослина буде підчищена від старого листя, вона пустить сили на ріст нових та молодих. А це автоматично продовжить плодоношення. Розподіл вологи. Старе листя вбирає багато вологи та багато випаровує. На нове та молоде менше поступає. Якщо старе листя видалити, розподіл вологи буде більш адекватним для рослини. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чим підживити помідори у липні, щоб росли солодкими та цукристими Важливо знати, поки є плід, який росте з пазухи листа, його видаляти заборонено. Плід лишиться без живлення. У відкритому ґрунті у огірків видаляють жовте листя, а також те, в якого є ознаки хвороби. Високі температури можуть стати причиною опіків помідорів і уразити їх хворобами. Огірки можуть стати гіркими, твердими і дрібнішими Є саморобне добриво, яке зміцнить рослини, щоб вони вижили у спеку. Овочі стануть міцнішими та стійкішими до несприятливих погодних умов. Готують добриво з трьох інгредієнтів.
we.ua - Огірки будуть плодоносити довше, якщо знати один секрет городника
Gazeta.ua on gazeta.ua
Як позбутися бур'янів на земельній ділянці, яка довго пустувала: два ключові правила
Якщо маєте земельну ділянку, на якій нічого не вирощували протягом кількох років і більше, а тепер маєте бажання це зробити, варто знати кілька правил догляду. Вони допоможуть позбутись бур'янів та мати гарні врожаї овочів та фруктів. Перша помилка, яку роблять більшість - одразу насаджувати груші, яблуні, сливи, огірки чи помідори. З чого почати Така земля є джерелом поживних речовин. Але, щоб скористатися нею повною мірою, необхідно позбутися бур'янів. Для початку потрібно видалити все, що знаходиться зверху, а потім перекопати або переорати. Далі слід оцінити глибину родючого шару. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як позбутися пирію без хімії: народні методи Якщо умови дозволяють, можна садити картоплю. Або - потримати "під паром", тобто дати землі відпочити. У другому випадку після перекопування (переорювання) на ділянці нічого не садять, залишаючи на все літо не зайнятою. Додатково можна внести органічні добрива. Вже наступного року земля знову стане придатною для отримання високих врожаїв. Із бур'янами на ділянці стикаються всі, хто вирощує городину. Якщо їх не позбутися, годі чекати на гарний урожай. Адже бур'яни виснажують ґрунт, забирають з нього поживні речовини та просто "глушать" рослини. Знищити їх можна за допомогою різних хімічних засобів. Але є й низка народних способів, щоб позбутися бур'янів.
we.ua - Як позбутися бур'янів на земельній ділянці, яка довго пустувала: два ключові правила
Gazeta.ua on gazeta.ua
Як зрозуміти, що настав час викопувати цибулю: три головні ознаки
Щоб цибуля гарно зберігалась аж до наступного літа і не гнила, потрібно чітко розуміти, коли збирати врожай. Якщо викопати зарано - швидко зіпсується., якщо запізно - проросте або згниє, якщо не в ґрунті, то під час зберігання. А ще слід стежити за погодою. Цибуля легко може попектись на сонці, якщо спека буде тривалою. Gаzеtа.uа називає три чіткі ознаки, що настав час брати в руки лопату та кошики. Головні ознаки стиглості цибулі Листя полягло і пожовкло Це перший сигнал, що настав час збору. Якщо майже вся цибуля втратила пружність і пера лягли на землю - овоч дозрів. Шийка стала тонкою та сухою Спробуйте пальцями - якщо шийка вже не м'ясиста, а висохла і зморщилася, це означає, що процес дозрівання завершився. Лушпиння стало сухим і щільним Зовнішнє покриття цибулин має бути сухим, паперовим і добре відділятися. Це ознака готовності до збирання та подальшого зберігання. Цибулина досягла відповідної для сорту форми і розміру Якщо ви вирощували середньо- або великоплідну цибулю, дочекайтесь, поки вона набере вагу. Не спішіть зривати дрібні головки. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що посіяти в липні: чотири культури, які ще встигнуть дозріти Не варто поливати перед збиранням Під час останніх тижнів дозрівання цибулі не потрібний полив. Це допоможе цибулинам "підсохнути" в землі й уникнути гнилі після викопування. Збирати цибулю краще в суху сонячну погоду. Після збору дайте їй підсохнути на городі або в добре провітрюваному місці кілька днів. Так ви збережете врожай надовго. Не обрізайте пера одразу Одразу після збирання обрізати пера в цибулі не потрібно. Овоч ще дозріває і отримує поживні речовини. Формується щільне лушпиння. А шийка настільки висохне за два-три тижні, що й не буде потреби обрізати. Сама відпаде або злегка можна буде відламати. По-друге, свіжозрізане перо відкриває доступ до внутрішніх тканин цибулини. Якщо обрізати зелень одразу після викопування, соки ще циркулюють, і це створює ідеальні умови для розвитку гнилі під час зберігання. У перші тижні цибулю потрібно зберігати у темному приміщенні з чудовою циркуляцією повітря. Після збору часнику грядка не має простоювати. Її можна ефективно використати до кінця сезону і зібрати ще один врожай. Салатні культури, редис, кріп, шпинат або сидерати - чудовий вибір, який не лише подарує зелень, а й покращить структуру ґрунту для майбутніх посадок.
we.ua - Як зрозуміти, що настав час викопувати цибулю: три головні ознаки
Gazeta.ua on gazeta.ua
Чим підживити помідори у липні, щоб росли солодкими та цукристими
У липні помідори активно ростуть і формують плоди. Для досягнення високого врожаю рослинам необхідно забезпечити достатню кількість поживних речовин. В цей час помідори потребують особливо багато калію, фосфору та азоту, які сприяють розвитку кореневої системи, покращують смак плодів і підвищують їхню стійкість до хвороб. Підживлення допомагає помідорам залишатися сильними та здоровими, що знижує ризик захворювань. Особливо корисними є органічні добрива, які не лише живлять рослини, а й покращують структуру ґрунту. Розповімо, чим підживити помідори, щоб були солодкими та цукристими. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Швидкі та ситні страви з мінімуму продуктів: п'ять варіантів для смачного обіду В цей період рекомендується використовувати комплексні добрива. Наприклад: діамофоска, нітроамофоска, гумат калію, агрикола. Вони закривають всі базові потреби кущів томатів. Помідори будуть рости цукрові на смак, здорові та будуть активно продовжувати нарощувати нові плоди. Високі температури можуть стати причиною опіків помідорів і уразити їх хворобами. А огірки можуть стати гіркими, твердими і дрібнішими. Є саморобне добриво, яке зміцнить рослини, щоб вони вижили у спеку.
we.ua - Чим підживити помідори у липні, щоб росли солодкими та цукристими
Sprava Hromad on we.ua
Public organization «Sprava Hromad»
The Mission of «Sprava Hromad»is the support of our army. The key to victory at the front is the support of the army in the rear! Now again, as in 2014, the army needs our unity in matters of aid!Starting with basic things like clothing, and ending with high-precision equipment, such as optical-radio-electronic surveillance complexes, our community buys and supplies the troops with everything they need, which forms a new, more advanced army! In this process, we, Public Affairs, take over all the routine processes from "understanding what the military needs to beat the enemy" and ending with handing him the keys to the dream equipment! However, we can overcome this path only under one condition: only together with you!
we.ua - Public organization «Sprava Hromad»
Gazeta.ua on gazeta.ua
Подарує вдвічі більший врожай наступного року: як обрізати смородину влітку
Обрізка смородини влітку не обов'язкова, але бажана процедура, яка допомагає кущу краще плодоносити наступного року. Саме після збору врожаю варто провести санітарну обрізку. Слід видалити сухі, старі або пошкоджені гілки. Це покращить циркуляцію повітря й підготує рослину до наступного сезону. Та все ж головну обрізку краще планувати на весну або осінь. Розповімо, у яких випадках літня обрізка смородини справді потрібна. Мета літньої обрізки - простимулювати ріст нових пагонів і покращити аерацію куща, щоб запобігти грибковим хворобам. Також у цей період добре видно старі, сухі або хворі гілки, які варто прибрати, пише Susаn's Ноmе Аррlіаnсе Наvеn. Особливо актуальна обрізка для чорної смородини: правильне вкорочення пагонів у липні формує густе плідне гілля на наступний сезон. Водночас червона та біла смородина потребують іншого підходу. Коли і як обрізати чорну смородину Обрізку проводять у другій половині липня, одразу після збору врожаю. Саме в цей час на кущах з'являються молоді верхівки пагонів - світло-зелені, з м'яким листям. Якщо обрізати їх зараз, рослина почне формувати бічні відгалуження, на яких з'явиться більше ягід у наступному році. Що обрізати: верхівки цьогорічних пагонів, якщо їхня довжина понад 10 см (зрізають приблизно половину пагона); сухі, поламані, уражені гілки; старе гілля віком понад 5 років. Процедуру краще проводити в суху спекотну погоду - це мінімізує ризик інфекцій через відкриті зрізи. Інструмент (секатор або ножиці) має бути дезінфікованим. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як зберегти ягоди смородини від осипання: чотири дії Як обрізати червону смородину У червоної смородини інша особливість росту: вона самостійно добре гілкується, тому літнє обрізання для неї не лише непотрібне, а й може знизити врожайність. У цьому випадку втручання доречне восени, під час санітарної обрізки - для видалення хворих, слабких або застарілих гілок. Урожайність смородини безпосередньо пов'язана з віком пагонів. Найбільше ягід з'являється на гілках віком 2&mіnus;3 роки. Старіші гілки плодоносять гірше, тому їх поступово видаляють, залишаючи місце для нових пагонів. Які кущі краще не обрізати взагалі Не слід проводити обрізку, якщо: кущ хворий або ослаблений після сезону - йому потрібен відпочинок; у регіоні сильна спека або посуха - це додаткове навантаження на рослину; смородина висаджена менше ніж рік тому - молоді рослини потребують мінімального втручання. Іноді навіть найдоглянутіший кущ смородини раптово перестає плодоносити. Причин цьому може бути кілька. Кущ став старим, завівся шкідник, неправильне обрізання або "бідний" ґрунт, розповідає селекціонер Микола Завальний. Щоб повернути врожай, потрібно зрозуміти, що саме заважає кущу розвиватися. Гарно смородина родить два-три роки. Щоб ягід було на кущі багато, потрібно систематично проводити обрізку гілок, які відплодоносили. Інакше рослина з роками виснажується, старіє і дичавіє.
we.ua - Подарує вдвічі більший врожай наступного року: як обрізати смородину влітку
Gazeta.ua on gazeta.ua
Як вилікувати троянди від грибка: народні методи
Однією з найпоширеніших проблем у догляді за трояндами є грибок. Проявляється він у чорних плямах, що з'являються на листі. Заражає грибок майже всі види троянд. Появляється він переважно в серпні. Як вберегти квіти від цієї недуги, пише Gаzеtа.uа. Зазвичай троянди заражаються грибком, що розвивається спорами. Розмножується він переважно у теплих умовах. Заражені кущі з часом скидають листя, а бутони стають в'ялими. До того ж, троянди з грибком важко переносять холод і мороз. Заражені квіти рекомендують обприскувати фунгіцидами речовинами, які борються із грибком і бактеріями на рослинах. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Обрізання квітів: яких помилок не варто припускатися Можна також використати народні методи протидії зараженню троянд. Наприклад, господарське мило. Шматок мила потрібно натерти на тертці й додати води у співвідношенні 3:10. Тобто слід розвести 300 грамів мила у 10 літрах води. Коли мило розчиниться, можна обробити троянди. Використовують також настій часнику. Він діє як профілактичний засіб від грибка. Потрібно пів кілограма зубців подрібнити, покласти у 5 л теплої води й настояти протягом двох-трьох годин. Потім настій переливають в іншу посудину, додають ще літр води. Потрібно 400 мілілітрів концентрованої речовини розвести у 10 л води. Троянди можна також обробити попелом. Кілограм попелу слід розвести у 10 л гарячої води. Потім цей розчин має перебродити близько тижня. Після цього його проціджують й обробляють кущі троянд. Таку процедуру можна повторити три-чотири рази з перервами упродовж тижня. Гортензії ‒ пишні квіти, які можуть бути окрасою будь-якого саду. Палітра їхнього забарвлення доволі широка. А деякі сорти ще й унікальні тим, що їхній колір можна змінювати залежно від ваших уподобань. Про те, як це зробити, пише Gаzеtа.uа.
we.ua - Як вилікувати троянди від грибка: народні методи
Gazeta.ua on gazeta.ua
Чому зеленіє картопля та як цього не допустити: корисні поради
Інколи після викопування картопля може зеленіти. Тоді вживати її в їжу не можна. Зеленіють бульби через те, що в них під впливом сонячних променів відбуваються певні хімічні реакції, пише Gаzеtа.uа. У картопляній шкірці, як і в багатьох інших рослинах, міститься хлорофіл, що відповідає за фотосинтез і надає овочу зелене забарвлення. Щоб розпочався процес фотосинтезу, на картоплю повинні впливати ультрафіолетове або інфрачервоне випромінювання. Сонячні промені містять в собі їх обидва. Тому, перебуваючи під сонячним світлом картопля зеленіє набагато швидше. Якщо в місці зберігання картоплі вмикати лампу розжарювання, вона також поширює інфрачервоне випромінювання, що призводить до зеленого відтінку картоплі. Натомість у темряві картопля не зеленіє. Але для цього не слід порушувати правила її зберігання. Однак, картопля може зеленіти ще в землі, якщо розташовується близько до поверхні. Вживати зелену картоплю для людини може бути вкрай небезпечно. Адже у зелених бульбах картоплі міститься отруйна речовина - соланін. У звичайній картоплі він також є, але його кількість в рази менша, ніж у зеленій. Особливо небезпечною вважають сиру зелену картоплю. Перед приготуванням слід максимально зрізати зелень з бульб. Картоплю потрібно також попередньо вимочити у воді. Повністю позбутися від отрути не вийде, але її вміст знизиться на 40%. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли копати часник: селекціонер вказав на головні ознаки дозрівання Позеленілу картоплю не можна давати також тваринам і птахам. Перед тим, як давати тваринам зелену картоплю, її потрібно попередньо очистити і проварити не менше години. А воду, в якій варилася картопля, також важливо злити. Для того, щоб картопля після викопування не зеленіла, її потрібно правильно зберігати. Тримати картоплю слід в темних, світлонепрохідних мішках або темному підвалі. Категорично не можна зберігати картоплю на балконі, оскільки там вона мало захищена від сонячного світла. Щоб бульби не в'яли, краще закуповувати їх невеликими порціями і зберігати в холодильнику в поліетиленовому пакеті. Зберігати картоплю потрібно при температурі +12℃ в перші 30 днів після викопування, і при +4... +5℃ надалі. Не можна різко охолоджувати картоплю після викопування, інакше вона може гнити. Вологість приміщення, де зберігається картопля, не повинна перевищувати 85-93%, інакше бульби також гнитимуть. Якщо ж вологість буде нижчою, то картопля скривиться і втратить свою пружність. Важливо, щоб у сховищі для картоплі була хороша вентиляція. Однак, позеленілу картоплю можна використати для посадки на наступний рік. До речі, її обходять стороною миші через отруту, яка в ній міститься. Тому з її допомогою можна зберегти насіннєву частину врожаю. Але перед тим, як садити зелену картоплю навесні, потрібно дотримуватись певних правил. Так, її потрібно заздалегідь витягти зі сховища для пророщування. Протягом двох тижнів бульби мають перебувати в темному, вологому місці при температурі +12... +16℃, щоб паростки були товстими і короткими. Важливо пам'ятати, що позеленіла картопля захищеніша від шкідників. До того ж, вона сходить швидше, ніж звичайні бульби. Цибуля зазвичай можна збирати, коли вона починає жовтіти та обсихати. Переважно цибуля дозріває за 70-80 днів після посадки. Є кілька моментів, які свідчать, що цибулю вже час викопувати.
we.ua - Чому зеленіє картопля та як цього не допустити: корисні поради
Gazeta.ua on gazeta.ua
Чому з абрикоса опадає листя - найпоширеніші причини
Листя абрикоса часто може опадати ще задовго до осені. Це може бути ознакою як природних процесів, так і серйозних проблем з деревом. Причиною можуть бути, зокрема, різноманітні захворювання, пише Gаzеtа.uа. Серед природних причин опадання листя в абрикосів можуть бути сезонні фактори. Із наближенням осені листя абрикоса жовтіє і опадає. Так дерево готується до зими. Якщо листя опадає поступово й рівномірно, хвилюватися не варто. До опадання листя також призводять різкі перепади температур, заморозки або сильна спека. Це захисна реакція дерева. Таким чином воно намагається зберегти вологу. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як у спеку вберегти яблука від обсипання: корисні поради Опадання листя абрикоса може бути зумовлене хворобами дерева та шкідниками. Моніліоз (клястероспоріоз) Це грибкове захворювання є однією з найпоширеніших причин опадання листя абрикоса. У цьому випадку на листі з'являються коричневі плями. Згодом вони розростаються і призводять до його опадання. Кокомікоз Це грибкове захворювання також вражає листя абрикоса. На ньому з'являються округлі плями з чітким обідком. Згодом вони стають бурими і висихають. Тля Шкідники висмоктують сік з листя. Це призводить до його пожовтіння, скручування та опадання. Павутинний кліщ Цей шкідник висмоктує сік з листя. Це робить його блідим, з жовтими плямами. З часом листя висихає й опадає. Влітку, поки абрикоси ще не достигли, важливо подбати, щоб вони не обсипалися з дерев. Зберегти урожай допоможуть кілька важливих порад. Насамперед варто звертати увагу на полив дерев. Він повинен бути регулярним та достатнім для збереження вологості в ґрунті та уникнення стресу для рослин.
we.ua - Чому з абрикоса опадає листя - найпоширеніші причини
Gazeta.ua on gazeta.ua
Щоб полуниця добре вродила наступного року: що робити після збирання урожаю
Навіть після збирання урожаю за полуницями потрібно доглядати, щоб добре вродили наступного року. Після того, як зберете ягоди, у полуниці починає рости нове листя, формуються нові ріжки, утворюються вуса з бічними розетками. Закладаються також квіткові бруньки. Кілька порад щодо догляду за полуницями, які родять раз за сезон, зібрала Gаzеtа.uа. Насамперед після збирання урожаю потрібно видалити почервоніле та підсохле листя й зайві вуса. Але не варто їх зривати, краще обрізати, щоб не пошкодити кущ. Старе листя краще спалити, щоб не розмножувались шкідники. Слід уважно оглянути молоді листки полуниці ‒ вони можуть бути заражені шкідниками. Якщо листя скручується або приймає гофровану форму, полуниця найімовірніше, заражена суничним кліщем. У такому разі її потрібно обробити акарицидними препаратами. Якщо жовтіють центральні листки полуниці, а ніжки короткі та потовщені це ознака нематоди. Таку рослину потрібно викопати, обробити окропом і видалити з ділянки. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Починають збирати перший врожай овочів: посівний календар на липень Після обрізки потрібно прибрати стару мульчу, а грунт навколо полуниці слід розпушити, удобрити та полити. Навколо кущів землю розпушують на 5 сантиметрів, а міжряддя на 10 сантиметрів у глибину. Коріння полуниці має бути повністю закритим, а верхня частина куща повинна залишитися над землею. Полуниці також потрібно підгодувати. Для цього підійдуть мінеральні добрива з домішками мікроелементів з розрахунку 30 грамів добрив на метр квадратний. Використовують також спеціальне добриво для полуниці. Але не варто використовувати добрива, які містять хлористий калій. Адже він уповільнює зростання і погіршує плодоношення. Добрива вносять на глибину близько 6 см. Можна використовувати торішній гній або розведений курячий послід. 15 частин курячого посліду розводять з 1 частиною води та поливають рослину. Важливо, що цей розчин не потрапив на листя, інакше можуть з'явитися опіки, які провокують розвиток хвороб. Якщо погода суха, полуницю слід поливати. Вологість ґрунту потрібно підтримувати до кінця сезону, навіть, якщо полуниця вже не родить. Слід раз на тиждень на один квадратний метр використовувати відро води. Для полуниці добре підходить крапельне зрошення. Це дозволяє підтримувати необхідну кількість вологи, водночас ґрунт не заболочується. Після рясного поливання грунт потрібно розпушити й видалити бур'яни. Навколо кущів грунт мульчують подрібненою травою, соломою або торфом. Важливо своєчасно видаляти вуса. Якщо кущ буде витрачати свої сили на утворення нових розеток, плодоношення наступного року буде значно меншим. А видалення вусів стимулює закладку нових квіткових бруньок. У липні на городі не лише збирають урожай ягід, зелені, деяких фруктів та овочів. Ще можна встигнути посіяти деякі культури, щоб до осені отримати непоганий урожай. Досвідчені городники називають принаймні чотири культури, які можна встигнути посіяти на початку другого місяця літа.
we.ua - Щоб полуниця добре вродила наступного року: що робити після збирання урожаю
Gazeta.ua on gazeta.ua
Перці не гнитимуть: як правильно збирати урожай
Зібрані на грядці перці часто не зберігаються довго. Інколи вони майже відразу починають гнити. Причина не лише в неправильному зберіганні овочів, пише Gаzеtа.uа. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли копати часник: селекціонер вказав на головні ознаки дозрівання Досвідчені городники кажуть, що це може бути пов'язано із серйозною помилкою, допущеною при збиранні врожаю. Швидко втратити перці можна після неправильного їх зрізання з кущів. Зрізати кожен перець потрібно так, щоб на ньому залишалася плодоніжка завдовжки 4-5 сантиметрів. При цьому бажано користуватися гострими ножицями, щоб не пошкодити перці. Дотримання цього простого правила дозволить значно збільшити термін зберігання зібраних перців. Вони не згниють у перші дні чи тижні після збирання врожаю. Високі температури можуть стати причиною опіків помідорів і уразити їх хворобами. А огірки можуть стати гіркими, твердими і дрібнішими. Однак, є саморобне добриво, яке зміцнить рослини, щоб вони вижили у спеку. Овочі стануть міцнішими та стійкішими до несприятливих погодних умов.
we.ua - Перці не гнитимуть: як правильно збирати урожай
Gazeta.ua on gazeta.ua
Як вберегти смородину від осипання ягід: корисні поради
Смородина загалом кущ непримхливий. Але потрібно пам'ятати певні правила, щоб урожай був гарним. Ягоди смородини можуть осипатися. Це ‒ одна з основних проблем при вирощуванні. Чому так трапляється та як цьому можна запобігти, пише Gаzеtа.uа. Ягоди опадатимуть, якщо влітку дуже спекотно і сохне земля. У цей час важливо добре поливати смородину. Потрібно викопати навколо куща ямки і вносити під кущ 4-5 відер води. Але смородину не можна заливати, бо це також призведе до того, що ягоди опадатимуть. Негативно на формуванні плодів позначається також брак сонця. Смородина добре розвивається на сонячних ділянках. Опадатимуть ягоди й там, де постійні пориви вітру. Тому для цієї ягоди слід обирати місця, де достатньо сонячного світла й немає протягів. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як правильно обрізати малину після збирання врожаю Влітку садівники часто стикаються із борошнистою росою. Це грибкова хвороба, яка часто псує урожай смородини. Першою її ознакою є білий наліт. У такій ситуації корисно провести обробку калійним милом у пропорції 50 грамів на 10 л води. Якщо плоди осипаються з молодих рослин, це означає, що кущі не мають достатньо сил, щоб зберегти урожай. Їм може не вистачати поживних речовин, зокрема, азоту, фосфору або калію. Тому важливо використовувати добрива, щоб забезпечити належне підживлення рослин. Окрім того, для смородини характерне перехресне запилення. Тобто, кущі одного сорту не зможуть родити багато. Запилення не буде повноцінним. Тому потрібно на одному місці висаджувати кілька сортів смородини. До того ж, бажано, щоб вони дозрівали у різний час. Цвітну капусту вирощувати доволі важко, через те отримати великі качани непросто. Деякі секрети вирощування цвітної капусти зібрала Gаzеtа.uа. Щоб качанів було вдвічі більше, потрібно застосовувати простий засіб з аптечки.
we.ua - Як вберегти смородину від осипання ягід: корисні поради
Gazeta.ua on gazeta.ua
Як аспірин допомагає на городі - корисні поради
Досвідчені дачники й городники часто закопують таблетки ацетилсаліцилової кислоти на грядках. Виявляється, аспірин приносить користь рослинам, пише Gаzеtа.uа. Вважають, що ацетилсаліцилова кислота позитивно впливає на зростання рослин та зміцнює їх імунітет. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що робити, коли кабачки жовтіють та не ростуть: перевірені поради Аспірин також захищає рослини від комах-шкідників та запобігає гниттю. Деякі городники також поливають насіння розчином аспірину. Для цього одну пігулку розчиняють у літрі води. Стверджують, що це покращує схожість. Окрім того, за допомогою такого розчину можна захистити рослини від фітофтори та борошнистої роси. Із апельсинової шкірки можна виготовити чудове добриво для рослин. Воно може підкислити ґрунт, стимулювати розвиток коренів, а також наповнити ґрунт азотом, фосфором і калієм.
we.ua - Як аспірин допомагає на городі - корисні поради
Gazeta.ua on gazeta.ua
Як допомогти трояндам пишно цвісти - сім важливих порад
Троянди чудово прикрашають будь-яку клумбу, сад або дачну ділянку. Втім, іноді в середині літа на них можуть перестати з'являтися бутони. Зазвичай це трапляється через те, що рослині не вистачає води або поживних речовин, пише Gаzеtа.uа. Щоб троянди цвіли протягом усього сезону, слід дотримуватись певних правил. Є принаймні сім найважливіших способів стимулювати цвітіння троянд. Місце посадки Насамперед слід звертати увагу на місце, де висаджуєте квіти. Троянди люблять сонячне світло, тому для них слід вибирати відкриті, сонячні місця. Не варто садити їх в місцях, де застоюється вода, бо це може призвести до розвитку грибкових захворювань. Поливання Троянди краще поливати рясно, але не часто, інакше можна перезволожити ґрунт. Оптимальний час для поливу - ранок або вечір, коли сонце не надто активне. Потрібно використовуйте для цього відстояну або дощову воду. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Довго цвітуть і не бояться заморозків: які декоративні кущі можуть стати окрасою вашого двору Добрива Щоб троянди пишно цвіли, їм потрібні мінеральні та органічні добрива. Вносити їх потрібно регулярно, протягом усього сезону вегетації. Ри цьому слід дотримуватись інструкцій на пакування добрива. Обрізання Обрізання троянд стимулює цвітіння та формує кущ. Проводити обрізку потрібно навесні, до початку вегетації. А також восени, після закінчення цвітіння. При цьому слід видаляти старі, сухі та хворі гілки. Їх обрізають під кутом 45 градусів. Захист від хвороб та шкідників Троянди потрібно регулярно оглядати на наявність шкідників та хвороб. При перших ознаках рослину слід обробити відповідними препаратами. Для профілактики захворювань можна використовувати народні засоби, зокрема, настій часнику або лопуха. Мульчування Мульчування ґрунту навколо кущів троянд допоможе зберегти вологу. Це також запобігає росту бур'янів та захищає коріння від перепадів температур. Для мульчування можна використовувати солому, скошену траву, тирсу або кору. Правильна підготовка до зими Восени перед настанням холодів троянди потрібно укрити агроволокном або опалим листям. Це захистить рослини від вітру та морозу. Багато хто мріє мати трояндовий сад. Це цілком реально і не обов'язково витрачати купу грошей на саджанці. Один з англійських садівників, фахівець з живцювання троянд, розповів свої секрети, як розмножити ці квіти.
we.ua - Як допомогти трояндам пишно цвісти - сім важливих порад
Gazeta.ua on gazeta.ua
Коли і як пересаджувати полуницю: корисні поради
З часом кущам полуниці стає затісно на одній ділянці, адже вони постійно розростаються, випускають нові розетки. Стеблам у такому випадку не вистачає поживних речовин у ґрунті, а ягоди стають рідкими та дрібними. Тому полуницю час від часу потрібно пересаджувати. Коли і як правильно це робити, пише Gаzеtа.uа. Пересаджувати полуницю можна навесні, щойно грунт прогріється. Оптимальним періодом для цього вважають травень. Але весняна погода мінлива, тому є ризики, що пересаджені кущі можуть загинути через заморозки, раптову спеку або затяжні дощі. До того ж, пересаджена навесні полуниця дасть урожай вже наступного року. Тому краще пересаджувати полуницю у період з другої половини серпня до кінця вересня. У цей час вже не спекотно, а до настання холодів кущі встигнуть прижитися на новому місці. Якщо розмножувати полуницю плануєте за допомогою вусів, почати вкорінювати розетки потрібно вже у липні, щоб до кінця серпня вони були готові до пересадки на нове місце. Досвідчені городники кажуть, що полуницю не можна пересаджувати на те місце, де вона росла раніше. Там ґрунт для молодих рослин буде бідним. До того ж, там може бути багато шкідників та збудників захворювань. Тому краще знайти нову сонячну ділянку. За два-три тижні до запланованої пересадки на кожен квадратний метр грядки потрібно внести 3-4 кг компосту або перепрілого гною. Грунт слід перекопати на багнет лопати і розрівняти поверхню граблями. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли збирати перець: як дізнатись, чи овоч дозрів Спочатку роблять розмітку грядки. Кущики розміщують з інтервалом 25-30 см. Відстань між рядами має бути 60-80 см. Для полуниць, яким два роки, найкраще підходить спосіб пересадки діленням куща. Полуницю спочатку потрібно обережно викопати, щоб не пошкодити коріння. Кущ обкопують з усіх боків і дістають разом із земляною грудкою. Акуратно струсіть грунт і помістіть коріння в ємність з водою, щоб вимити з них залишки землі. Потім розділіть кущ. Доросла рослина складається з декількох ріжків. Буває, що вони самостійно відокремлюються після викопування куща. Якщо цього не станеться, кожен ріжок потрібно відрізати гострим канцелярським ножем від материнської рослини, так щоб залишився паросток і коріння. Це і будуть саджанці. Коріння уважно огляньте та видаліть гнилі, сухі та занадто темні. Для кращого приживання корінці можна вкоротити на третину. Не забудьте обірвати сухе листя та гілочки. Саджанці потрібно продезінфікувати. Перед посадкою опустіть коріння рослини в розчин будь-якого фунгіциду. Залишіть полуницю в дезінфікуючій рідині на 15 хвилин. Таким чином можна запобігти розвитку грибкових захворювань на кущах. У розмічених місцях на грядці зробіть лунки. Для кожного саджанця потрібно робити лунку такої глибини, щоб відповідала довжині коріння. Якщо грунт сухий, ямки потрібно зволожити водою. Саджанець слід помістити в лунку, розправляючи коріння. Усі порожнечі засипте ґрунтом. Злегка ущільніть долонями поверхню землі навколо кущика. Полуницю також можна розмножити з вусів. Це ‒ довгі бічні пагони, на яких формуються розетки. Як тільки полуниця утворить такі відростки, потрібно допомогти їм пустити коріння. Наповніть ґрунтом горщики або пластикові склянки об'ємом 0,2-0,5 л. Підійде готовий універсальний ґрунт для розсади овочів та квітів. Рясно полийте ємності водою і зачекайте, поки вона вбереться. Потім виберіть найсильніші кущики, що виросли на вусах. Під кожен поставте горщик із землею. Покладіть відросток по центру ємності і закріпіть пагін біля основи, вставивши в ґрунт шпильку або шматочок дроту. Процес проростання займе близько двох місяців. У цей період потрібно стежити, щоб поверхня ґрунту навколо молодого куща була завжди вологою, і, за потреби, поливати його під корінь. У місцях розмітки на грядці зробіть лунки за розміром розсадного стаканчика. Якщо земля суха, полийте ямки водою і зачекайте, поки вона вбереться. Потім відріжте бічний пагін материнського куща біля основи пророщеного саджанця. Акуратно дістаньте молодий кущик із горщика, намагаючись не пошкодити коріння, і разом із земляною грудкою помістіть у лунку. Навколо саджанця насипте трохи ґрунту, злегка ущільнюючи поверхню долонею. Полийте полуницю водою під корінь. Щоб полуниця добре прижилися на новому місці, у перші два тижні потрібно стежити, щоб поверхня ґрунту завжди була вологою. Для того, щоб урожай помідорів був якісним і багатим, за ними потрібно правильно доглядати. Важливо оприскувати та поливати помідори необхідними поживними речовинами на кожному етапі вирощування. Захистити капусту від шкідників можна не лише дорогими хімікатами. Допоможуть прості рослини. Про те, що посіяти поруч з капустою, щоб відлякати від неї шкідників, нагадує Gаzеtа.uа.
we.ua - Коли і як пересаджувати полуницю: корисні поради
Gazeta.ua on gazeta.ua
Що робити зі старим пеньком на ділянці: нестандартні рішення
Старий пень на ділянці може бути неабиякою проблемою для городників. Викорчувати його буває дуже важко. Водночас, можна перетворити пеньок на елемент декору. Кілька порад щодо того, як позбутися старого пня на городі, зібрала Gаzеtа.uа. Більшість садівників та городників пеньки видаляють вручну. Це вкрай важко. Використовують сокиру, пилку. Знадобиться й лопата. Спочатку вирізають стовбур пенька, потім викопують й вирубують коріння. Хоча цей метод трудомісткий, він найбільш екологічно чистий і безкоштовний. Є й дещо легший, але довший метод видалення пенька. Потрібно просвердлити в ньому з десяток отворів з різних боків діаметром приблизно 1,5 і глибиною близько 15 см. Їх слід робити на відстані 10-15 см один від одного. Потім засипати у них селітру і заткнути корками. Наступного літа пеньок просохне і його можна буде підпалити. Дерево вигорить разом із корінням. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Допоможе пиво: надійні народні способи боротьби зі слимаками Але можна також використати спеціальні хімічні розчини. Вони дозволяють розкласти деревину, що полегшує її видалення. Однак, цей спосіб може бути дорогим. Він також шкідливий для навколишнього середовища. Зрештою, пень можна не корчувати, а створити з нього квіткову клумбу. Для цього потрібно розбити землю навколо пня й посадити квіти або інші рослини. Гарним може вийти й декоративний столик або стілець із пенька. Для цього потрібно вирізати стовбур пня, обробити його і додати необхідні деталі. Старий пеньок можна використати також для створення ігрового майданчика для дітей. На вершині пня можна зробити майданчик, куди будуть вилазити гратися діти. Це буде корисним фізичної активності дітей та розвитку їх рухових навичок. Правильно підібрані рослини допоможуть відлякати мурах у саду. Такі рослини легко садяться і дарують приємний аромат. Впоратися з мохом на бруківці чи тротуарній плитці допоможе пісок. Але спочатку потрібно зачистити весь мох за допомогою садових інструментів.
we.ua - Що робити зі старим пеньком на ділянці: нестандартні рішення
Gazeta.ua on gazeta.ua
Як захистити квасолю від жуків – перевірені поради
Яким би гарним не був урожай квасолі, звести його нанівець можуть жучки. Вони полюбляють заводитись у бобових одразу ж після збирання. Але є кілька методів зберігання, які позбавлять вас такого лиха, розповідає Gаzеtа.uа. Фахівці дають п'ять перевірених порад 1. Зберігати квасолю в морозильній камері. Це найкращий метод. Заморожувати можна не лише суху, а й молоду квасолю. 2. Зберігання у скляній банці. Щоб у квасолі не завелися жучки, які можуть пошкодити весь урожай і ще й перебратися до інших продуктів, банку потрібно обов'язково щільно закрити кришкою. Можна покласти всередину головку часнику, яку потрібно розділити на окремі зубчики. Він не вплине на смак квасолі, зате чудово відлякає шкідників. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Щоб цвіли рясно коли та як правильно пересаджувати півонії 3. Засипати квасолю у пластикову пляшку. Але в такий спосіб можна зберігати лише ідеально висушену квасолю. На дно пляшки теж слід покласти головку часнику й один лавровий листок. Важливо, щоб квасоля не була вологою, інакше вона швидко запліснявіє. 4. На горищі або в підвалі. Якщо вибрали такий спосіб зберігання квасолі, краще залишити її на стеблах. Щоб гризуни не захотіли поласувати врожаєм, стебла квасолі потрібно перекласти висушеним кропом. Його запах відлякає будь-яких шкідників. 5. Щоб не заводилися жучки, квасолю можна прогріти в духовці. Висока температура допоможе позбутися шкідників ще на стадії личинок. Потім остудити, пересипати до банок або лотків, і поставити до холодильника або на поличку в шафі. Городину охолоджують перед закладанням у погріб. Якщо одразу зсипати на купу, почне в'янути. Картопля не вживається з іншими культурами. Єдиний гарний сусід буряки. Їх можна складати поверх бульби. Це зекономить місце. Вони витягнуть зайву вологу. Всі інші овочі й фрукти краще тримати від картоплі якомога далі. В осінній період господині заготовлюють не лише консервацію на зиму, а й свіжі овочі. Наприклад, томати зберігаються протягом двох місяців, а морква може простояти й рік. Попри це, варто запам'ятати, що недостиглі або, навпаки, перезрілі овочі довго не пролежать згниють. Слід відбирати без видимих пошкоджень. Також не менш важливі місце й умови зберігання.
we.ua - Як захистити квасолю від жуків – перевірені поради
Gazeta.ua on gazeta.ua
Рослинам допоможе апельсинове добриво - як його приготувати
Із апельсинової шкірки можна виготовити чудове добриво для рослин. Воно може підкислити ґрунт, стимулювати розвиток коренів, а також наповнити ґрунт азотом, фосфором і калієм. Про те, як легко зробити апельсинове добриво для квітів, розповідає Gаrdеnіng Sоul. Потрібно покласти апельсинову шкірку в чашку та додати в 500 мл теплої води. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як допомогти трояндам пишно цвісти - сім важливих порад Додають також ложку дріжджового порошку та трохи білого оцту. Усе це слід перемішати. Потім настій потрібно накрити поліетиленовою плівкою. Він має бродити в прохолодному місці дві доби. Таким чином вийде дуже хороший поживний розчин для квітів. Якщо його використовувати для поливу, це сприятиме швидкому росту рослин. Листя буде зеленим, а ґрунт здоровим. До того ж, особливий запах апельсина може відганяти дрібних літаючих комах. Загалом, цитрусові мають дивовижну здатність сприяти росту рослин, якості ґрунту та боротьбі зі шкідниками. Переглянути цей допис в Іnstаgrаm Допис, поширений Gаrdеnіng Sоul (@gаrdеnіng6886) Досвідчені городники знають, що чим більшою виростає надземна частина часнику, тим більшими виходять самі зубчики. Тому для того, щоб виростити розкішний урожай, на початку вегетації часник потрібно правильно підживлювати. Кілька порад щодо цього зібрала Gаzеtа.uа.
we.ua - Рослинам допоможе апельсинове добриво - як його приготувати
Gazeta.ua on gazeta.ua
Як врятувати помідори від спеки - чим поливати томати
Помідори люблять тепло та сонячну погоду. Однак, коли температура піднімається занадто високо, це може зашкодити томатам. Щоб зберегти енергію та вологу у спеку, помідори уповільнюють зростання, листки скручуються, рослини можуть взагалі загинути. Про те, як захистити помідори від спеки та зберегти урожай, пише Gаzеtа.uа. Помідори полюбляють рясне поливання, але воно не повинне бути частим. У спеку можна поливати томати через день. Ґрунт на грядці повинен залишатися вологим до наступного поливу. Помідори можна також поливати щодня, а в сильну спеку й двічі на день. Але в такому випадку слід використовувати менше води. Під час формування зав'язей поливати помідори потрібно частіше і рясніше, ніж зазвичай. Це сприятиме швидкому росту плодів. У спеку помідори поливають винятково під корінь. Якщо використовувати метод дощування, на листі може розвинутися фітофтороз. Окрім того, сонячні промені можуть спалити листки та стебла. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому зеленіє картопля та як цього не допустити: корисні поради Щоб захистити помідори від спеки, грядку можна затінити. Спеціальні матеріали продають у садівничих магазинах. Допоможе також мульчування. На грядки варто товстим шаром насипати добре перепрілий гній або солому. Спека найбільше шкодить помідорам у період цвітіння. При поганому запиленні урожай може бути меншим. Тому при температурі повітря близько +40&dеg;С краще проводити ручне запилення томатів. Для цього вранці потрібно акуратно струсити кисть з квітами або взяти акварельний пензлик, забруднити його пилком і провести запилення маточки у кожної квітки. Після цього потрібно полити ґрунт. Захистити помідори від спеки можна також за допомогою зубного порошку. Щоб помідори не згоріли, потрібно побілити стовбур. Це захистить томати від зайвого перегріву і випаровування вологи. Для приготування розчину знадобиться зубний порошок з розрахунку 3 столові ложки на 10 літрів води. Порошок потрібно розмішати у воді, процідити через марлю. Таким розчином слід обприскати рослини в теплиці по листю. Можна наносити і на плоди. Далі таку обробку можна повторити, але вже коли з'явиться молоде листя. А у відкритому ґрунті таку обробку потрібно повторювати після кожного дощу. Замість зубного порошку можна використати зубну пасту, але в її складі повинен бути карбонат кальцію. На 10 літрів води знадобиться втричі більше зубної пасти, ніж зубного порошку. Деякі садівники також рекомендують у спеку видаляти листя з нижньої частини кущів помідорів. Це зменшить кількість необхідної води та покращить циркуляцію повітря. Зазвичай листя з помідорів видаляють, коли найнижчі починають жовтіти. Це також можна робити, коли температура повітря значно підвищується. Це також допомагає направляти поживні речовини до верхівки та плодів. Окрім того, видалення листя усуває можливість розмноження попелиці та інших комах на помідорах. У другій половині літа помідори активно ростуть і формують плоди. Для досягнення високого врожаю рослинам необхідно забезпечити достатню кількість поживних речовин. В цей час помідори потребують особливо багато калію, фосфору та азоту, які сприяють розвитку кореневої системи, покращують смак плодів і підвищують їхню стійкість до хвороб.
we.ua - Як врятувати помідори від спеки - чим поливати томати
Gazeta.ua on gazeta.ua
Коли і як збирати цибулю: поради городникам
Цибуля зазвичай можна збирати, коли вона починає жовтіти та обсихати. Переважно цибуля дозріває за 70-80 днів після посадки, пише Gаzеtа.uа. Є кілька моментів, які свідчать, що цибулю вже час викопувати. Так, шийка стає сухою і тонкою. На ній з'являється жовтий відтінок. Листя цибулі лягає, тягнеться до землі й жовтіє. Окрім того, шкірка набирає сухості та може тріскати. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зелень та деякі овочі встигнуть дозріти, якщо посадити їх зараз Збирають цибулю на городі зазвичай у середині липня на початку серпня, коли сонячно та сухо. За два тижні до збору не поливайте рослину. Бо тоді цибульки знову пустять нове коріння. Цибулю потрібно діставати із землі дуже обережно. Якщо листя буде пошкоджене, цибуля загниє. З грядок рослину радять прибирати вилами. Якщо на цибулі, якій ви викопали, є залишки землі, їх потрібно акуратно забрати руками. Коли викопали цибулю, не поспішайте обрізати перо. Зачекайте два дні, поки підсохне на сонці та періодично її перевертайте. Тоді треба покласти цибулю у таке місце, яке буде добре провітрюватись. Виростити гарний урожай часнику буває непросто. Іноді він не зав'язується або ж викидає стрілки, а головок може взагалі не бути. Часник ‒ доволі примхлива культура, доглядати за ним потрібно особливо ретельно. Кілька порад щодо того, як досягти максимального врожаю часнику зібрала Gаzеtа.uа.
we.ua - Коли і як збирати цибулю: поради городникам
Last comments

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules