Депутатка партії "Велика Молдова" з групи молдовського проросійського олігарха Ілана Шора Вікторія Фуртуне заявила, що країна має "повернути" собі Буджак — історичний регіон, який нині є частиною південної частини Одеської області.
Вікторія Фуртуне, молдовська політикиня, яка має зв’язки з проросійським олігархом Іланом Шором, оголосила про своє прагнення повернути Молдові Буджак – історичний регіон, що нині є частиною південної Одеської області України. Вона поділилася своїми думками у відеозверненні на своєму Теlеgrаm-каналі. Фуртуне підкреслила, що Молдова має всі підстави для перегляду своїх кордонів, щоб відновити вихід до моря. […] Тhе роst Вікторія Фуртуне прагне повернути Буджак Молдові fіrst арреаrеd оn Межа. Новини України..
18 травня в Румунії відбувся другий тур виборів президента. Мер Бухареста і водночас проєвропейський політик Нікушор Дан стане новим главою держави, повідомив офіційний сайт ЦВК Румунії. Після підрахунку майже 100% протоколів Дан отримує 54,03% голосів, а його конкурент - 45,27% голосів. Явка виборців становила 64,72%. Це на 11% більше, ніж було в першому турі. Загалом у другому турі проголосували 9,99 млн виборців усередині Румунії, і ще 1,64 млн за кордоном (діаспора). Джордже Сіміон, лідер проросійського "Альянсу за єдність румунів", визнав перемогу Нікушора Дана. Сіміон подякував своїм 5 млн прихильникам, закликавши їх продовжувати боротьбу. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна має відшкодувати Румунії витрати на Раtrіоt і підтримку в війні - Сіміон Президент Молдови Майя Санду вже привітала Нікушора Дана з перемогою на виборах. "Разом ми зміцнимо міцні мости між двома берегами Прута і захистимо європейський шлях, мир і демократію", - написала вона. Також румунського політика привітав президент України Володимир Зеленський. Він висловив, що Румунія буде надійним партнером нашої країни. "Для України - як сусіда і друга - важливо мати надійного партнера в особі Румунії. І ми впевнені, що саме так і буде. Працюючи разом, ми можемо зміцнити і наші країни, і нашу Європу. Ми завжди з великою повагою ставитимемося до Румунії та її народу, особливо з огляду на підтримку, яку ми отримали в найважчий період нашої історії", - ідеться в повідомленні. Румуни завжди можуть розраховувати на допомогу України як доброго сусіда і партнера. Зі свого боку він очікує на подальший розвиток партнерства заради блага обох держав. "Ми здатні подолати будь-які виклики, якщо будемо єдині та сильні. Розраховую на подальший розвиток стратегічного партнерства між нашими дружніми державами заради їхньої стабільності, безпеки та добробуту", - резюмував президент України. В першому турі президентських виборів у Румунії виграв лідер ультраправих Джордже Сіміон з великим відривом. Джордже Сіміону Україна та Молдова заборонили в'їзд через загрозу нацбезпеці. Сіміон сказав, чому виступає проти передачі зброї Україні. Політик вважає, що така допомога шкодить інтересам низки країн. За його словами, від постачання озброєнь не виграє ані Румунія, ані Німеччина, Франція чи Польща.
За посаду президента змагаються ультраправий проросійський лідер партії АUR Джордже Сіміон, якому Україна та Молдова заборонили в'їзд через загрозу нацбезпеці, та проєвропейський позапартійний мер Бухареста Нікушор Дан.
А Ви знаєте що на Платформі we.ua діє реферальна програма?
Ви приводите друзів та знайомих і отримуєте винагороду за їх реєстрації.
То ж, не гайте час! Розкажіть про we.ua своїм друзям, родичам та колегам. Надішліть їм своє реферальне посилання, яке легко знайти в розділі Мої друзі, та отримайте на свій бонусний рахунок додаткові надходження за кожну нову реєстрацію.
Розміщуйте своє реферальне посилання в інших соціальних мережах, в коментарях, в тематичних форумах та будь-де. Так у Вас буде більше друзів та підписників і більше бонусів на бонусному рахунку.
Ви зможете використати бонуси на додаткові послуги Платформи, а також - придбати корисні товари в нашій online-крамничці.
Після опрацювання понад 99,5% протоколів з виборчих дільниць у другому турі президентських виборів прозахідний кандидат Нікушор Дан зберігає відрив від проросійського Джордже Сіміона. Джерело: дані румунського Центрвиборчкому, президент Володимир Зеленський в Х Деталі: За посаду президента змагаються ультраправий проросійський лідер партії АUR Джордже Сіміон, якому Україна та Молдова заборонили в'їзд через загрозу нацбезпеці, та проєвропейський позапартійний мер Бухареста Нікушор Дан.
У другому турі президентських виборів у Румунії перемогу може дістати проєвропейський позапартійний мер Бухареста Нікушор Дан. Ультраправий проросійський лідер партії АUR Джордже Сіміон наразі відстає, свідчать дані опитування екзитполів, пише "Європейська правда". ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна має відшкодувати Румунії витрати на Раtrіоt і підтримку в війні - Сіміон Серед виборців, опитаних на виході з дільниць, 54,1% (соціологічна служба СURS) або 54,9% (Аvаngаrdе) заявили, що проголосували за Дана, 45,9% або 45,1%, відповідно - за Сіміона. Певна частина опитаних відмовилися відповідати. Близько 15% голосів на цих виборах надійдуть з дільниць за кордоном, де явка виявилася безпрецедентно високою. Закордонні дільниці не були охоплені екзит-полами. Саме це голосування, як очікується, буде вирішальним. Сіміон виграв перший тур, набравши майже 41% голосів, Дан отримав майже 21%. Джордже Сіміону Україна та Молдова заборонили в'їзд через загрозу нацбезпеці. Сіміон сказав, чому виступає проти передачі зброї Україні. Політик вважає, що така допомога шкодить інтересам низки країн. За його словами, від постачання озброєнь не виграє ані Румунія, ані Німеччина, Франція чи Польща.
Євробачення – міжнародний пісенний конкурс, у якому щороку беруть участь представники десятків країн. Однак не обов'язково бути громадянином тієї країни, яку ти хочеш представляти. Повний текст новини
Про це пише ТV8."Я вважаю, що реальний термін — завершити переговори до кінця 2027 року. Після цього, у 2028 році, почнеться період, коли всі країни повинні висловитися про підтримку та ратифікацію нашої угоди", - заявила Санду.Також вона підкреслила, що єврокомісарка з питань розширення Марта Кос зазначала: Молдова рухається швидше за всіма аспектами євроінтеграції, ніж інші країни-кандидати."Зараз все в наших руках. Питання полягає в тому, який вибір ми зробимо на парламентських виборах, оскільки все залежить від підтримки парламенту та парламентської більшості… Саме в мандаті наступного парламенту може відбутися євроінтеграція. Інакше цей парламент все поверне назад і поховає євроінтеграцію", - резюмувала Санду.Наприкінці квітня стало відомо, що Європейський Союз розглядає можливість відокремити процес вступу до блоку Молдови від України через те, що Угорщина чинить спротив переговорам з Києвом.
Молдова може завершити переговори щодо вступу до Європейського Союзу до кінця 2027 року, після цього розпочнеться етап ратифікації угоди країнами-членами ЄС.
Президент Європейської ради Антоніу Кошта заявив, що першими до Європейського Союзу можуть приєднатися не Україна чи Молдова, а Албанія та Чорногорія. Повний текст новини
Європейський Союз офіційно приєднався до заклику США та інших міжнародних партнерів щодо запровадження повного та безумовного припинення вогню в Україні терміном щонайменше на 30 днів. Цей крок розглядається як потенційний початок для переговорного процесу, що має на меті встановлення стійкого, справедливого та всеосяжного миру. Про це йдеться в офіційній заяві високої представниці ЄС із зовнішньої політики та безпеки Каї Каллас, оприлюдненій від імені всього Європейського Союзу. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Білому домі сподіваються, що Україна і РФ погодяться на 30-денне перемир'я "ЄС залишається відданим справі досягнення справедливого та тривалого миру, заснованого на принципах Статуту ООН і міжнародного права. Ми підтримуємо всі зусилля, спрямовані на його встановлення, і долучаємося до заклику України, Сполучених Штатів та інших партнерів щодо негайного припинення вогню на 30 днів", - зазначено у заяві. Каллас наголосила, що тимчасова зупинка бойових дій може зменшити страждання цивільного населення та створити умови для змістовного діалогу щодо завершення війни й досягнення миру. "Настав час Росії показати, що вона дійсно прагне миру", - додала вона. Ініціативу підтримали також представники країн-партнерів, які не є членами ЄС, але брали участь у неформальній зустрічі глав МЗС у Львові 9 травня: Молдова, Північна Македонія, Норвегія, Велика Британія та Україна. Трамп закликав Росію та Україну до негайного 30-денного безумовного припинення вогню та попередив, що в разі зриву перемир'я на порушників чекають нові санкції з боку США та їхніх союзників. Він сподівається на дотримання режиму тиші обома сторонами. У разі порушення домовленостей, Вашингтон разом з партнерами запровадить додаткові обмеження.
Про це заявив федеральний канцлер Німеччини Фрідріх Мерц на пресконференції з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте у Брюсселі, передає Укрінформ."Я поділяю оцінку генерального секретаря щодо членства України в НАТО. Хочу додати, що Україна має перспективу вступу до Європейського Союзу, яка, вочевидь, буде реалізована раніше, ніж вступ до НАТО, якщо останній колись відбудеться. І має бути зрозуміло, що Україна самостійно, у межах свого суверенітету, вирішує, яким шляхом їй іти", - сказав Мерц.За його словами, якщо Україна виконає передумови та критерії для вступу до ЄС, "вона стане бажаним членом Європейського Союзу"."Україна є і повинна залишатися суверенною у розв'язанні питань щодо своєї приналежності до політичних і військових союзів", - наголосив канцлер ФРН.Раніше Рютте заявляв, що вступ України в Альянс не розглядається як частина ймовірної мирної угоди. При цьому він назвав шлях України до НАТО незворотнім.Що відомо про вступ України до НАТО11-12 липня 2023 року у Вільнюсі відбувся саміт лідерів країн НАТО. Засідання пройшли на рівні лідерів країн та урядів. У зустрічах взяли участь лідери 31 країни НАТО включно з президентом США Джо Байденом, додатково були запрошені делегації Японії, Південної Кореї, Нової Зеландії, Австралії, України та Швеції. Загалом до Вільнюса прибули понад 2400 членів з 48 іноземних делегацій, у тому числі до 40 очільників держав і до 150 інших високопоставлених урядовців. Також у саміті взяв участь український президент Володимир Зеленський.11 липня саміт НАТО у Вільнюсі ухвалив пакет рішень щодо України: скасовується етап Плану дій щодо членства, а запрошення до Альянсу країна отримає після виконання вимог для вступу і за умови згоди всіх союзників. Президент Володимир Зеленський обурився наявністю "умов" для отримання Україною запрошення до НАТО та заявив, що це схоже на "неготовність запросити нашу країну до Альянсу".23 липня 2023 року тодішній міністр оборони Резніков висловив думку, що влітку 2024 року Україну зможуть прийняти до НАТО. При цьому країни НАТО неодноразово говорили про те, що вступ України до Альянсу неможливий до завершення війни з РФ.Вступ України до ЄС: що відомо28 лютого 2022 року Україна звернулася до Євросоюзу щодо негайного вступу за спеціальною процедурою.23 червня 2022 року Україна отримала статус кандидата на вступ до ЄС.8 листопада 2023 року Єврокомісія рекомендувала розпочати процес перемовин про вступ України до ЄС.21 лютого 2024 року президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що переговорна рамка для вступу України до ЄС буде готова на початку літа - після європейських виборів.21 червня Рада Європейського Союзу офіційно підтвердила переговорні рамки для України та Молдови щодо вступу до блоку.25 червня Україна та Молдова розпочали перемовини про вступ до ЄС.30 жовтня Європейська комісія повідомила, що готова до відкриття перших переговорних кластерів з Україною у 2025 році за виконання необхідних умов.9 квітня 2025 року прем'єр-міністр Денис Шмигаль сказав, що Україна вже виконала 81% своїх зобовʼязань за Угодою про асоціацію з ЄС. Пізніше єврокомісарка з питань розширення Марта Кос сказала, що до кінця 2025 року можна відкрити всі переговорні кластери щодо вступу України до Євросоюзу.Читайте також: Вступ України до ЄС: основні досягнення та перспективи на 2025 рік