Ukrainians news about Сад-Город

Sign up, for leave a comments and likes
News filter
Що можна посіяти на розсаду в грудні - квіти та кущі
У грудні садівники та городники здебільшого відпочивають та планують майбутні роботи на ділянці. Схеми посадок та список потрібного насіння складають з урахуванням сівозміни. Однак, розсаду деяких рослин варто сіяти вже цього місяця, пише Gаzеtа.uа. Зокрема, на розсаду в грудні можна сіяти деякі однорічні та дворічні квіти, що мають особливо тривалий період розвитку. До таких відносять петунію, віолу, вербену, сальвію та лобелію. Якщо взимку їх посіяти, то висадити у ґрунт можна буде вже у травні. Тоді вони зацвітуть значно раніше. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Свіжа зелень серед зими: що можна вирощувати у квартирі У грудні також висівають на розсаду більшість декоративних багаторічників. Майже всі вони потребують тривалого періоду росту - щонайменше 150 днів. Саме цього місяця також варто висівати розсаду таких квітів, як астильба, хоста, бегонія, лаванда, гвоздика Шабо, пеларгонія, примула, гібридний дельфініум та карпатський дзвоник. До моменту висадки у відкритий ґрунт вони вже стануть досить міцними кущиками й успішно приживуться на новому місці. Окрім того, у грудні можна посіяти насіння різних дерев і декоративних кущів, у тому числі хвойних. Тоді насіння матиме більше часу на проростання. Взимку, коли свіжа зелень особливо цінується, вирощування зеленої цибулі вдома стає чудовим рішенням. Для цього не обов'язково використовувати горщики чи спеціальні контейнери. Яєчні лотки - простий і доступний лайфхак, який допоможе швидко і зручно виростити соковиті пір'ячка цибулі навіть у холодну пору року.
we.ua - Що можна посіяти на розсаду в грудні - квіти та кущі
Казкова атмосфера: як ефектно підсвітити рослини у зимовому саду
Зимовий сад - це місце, де природа залишається живою навіть у холодну пору року. Щоб додати йому чарівності зимовому саду, підсвічування рослин, чагарників та дерев стане ідеальним рішенням. Вишукане світло підкреслить текстуру гілля, форму дерев і створить теплу атмосферу, яка радуватиме око не лише вам, й тим, хто пройде повз вашого двору. Адже такий дизайнерський прийом не лише прикрашає сад, а й дозволяє насолоджуватися його красою у вечірній час. Gаzеtа.uа ділиться п'ятьма ідеями, як підсвітити зимовий сад. П'ять варіантів підсвічування саду взимку Локальне підсвічування великих рослин Використовуйте спрямовані LЕD-світильники, щоб виділити основні рослини або дерева. Це створює заворожуюючий ефект і акцентує увагу на найгарніших елементах саду. Світлові гірлянди для кущів і дерев Обгорніть стовбури або гілки світлодіодними гірляндами теплого білого світла. Такий прийом додає святкової атмосфери і виглядає чарівно навіть під снігом. Підсвічування декоративних вазонів Якщо в саду є цікаві горщики чи вазони, підсвічуйте їх знизу. Це додасть загадковості і підкреслить красу не лише рослин, а й дизайнерських елементів. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як створити затишну атмосферу свята біля вікна: ідеї декору, які прикрасять ваш двір Використання кольорового світла Для створення динамічного настрою використовуйте світильники з можливістю змінювати кольори. Відтінки зеленого, синього чи теплого жовтого додадуть глибини і настрою. Вбудовані ліхтарики у доріжки Встановіть світильники вздовж садових доріжок, спрямовуючи їх на рослини. Це забезпечить не лише практичне освітлення, а й витончений вигляд саду у вечірній час. Як прикрасити дерево гірляндою Використовуйте подовжувач з великим запасом довжини коли прикрашаєте територію вперше. Намотуйте гірлянду, починаючи з нижньої частини стовбура. Для рівномірності витків можна використовувати крейду для розмітки. Для верхніх витків знадобляться садові сходи. Акуратно та щільно намотуйте гірлянду на стовбур дерева, фіксуючи її липкою стрічкою за потреби. Розташовуйте витки на гілках рідко для рівномірного освітлення або ближче один до одного для збільшення інтенсивності. Перекидайте гірлянду на сусідні гілки, щоб прикрасити їх зверху вниз та від центру до кінця. Закріпіть кінці гірлянди на дереві за допомогою кріпильних матеріалів. Різдво та Новий рік - чудовий привід перетворити свій дім на справжню казку. Але це не означає, що треба витратити на декор усі гроші. Є безліч способів прикрасити оселю стильно і водночас бюджетно. Потрібно лиш використати доступні матеріали й трохи творчості. Є кілька ідей, як легко та бюджетно оформити декор дому до різдвяно-новорічних свят.
we.ua - Казкова атмосфера:  як ефектно підсвітити рослини у зимовому саду
Навіть взимку нестимуться добре: чим годувати курей
Зазвичай взимку продуктивність курей-несучок знижується. Це пояснюють насамперед недостатнім вільним вигулом та браком збалансованого харчування. Однак, досвідчені птахівники знають, чим годувати курей взимку, щоб вони добре неслися, пише Gаzеtа.uа. Збалансоване харчування курей у холодну пору року не лише підтримуватиме їх продуктивність, а й збереже здоров'я та підвищить імунітет птиці. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому кури клюють яйця та як їх від цього відучити: корисні поради Щоб кури добре неслися в будь-яку погоду, потрібно змішати в рівних частинах овес, ячмінь і пшеницю. Усе це слід залити водою та злегка проварити. До зерен також варто додати трохи сухої макухи та жменю сої. Таку суміш можна готувати про запас, щоб її вистачило на два-три тижні. Підгодовують нею курей за потреби. У такому випадку кури отримуватимуть необхідні вітаміни та мікроелементи. Іноді вони перестають нестися через надлишок аміаку в повітрі. Тому варто регулярно прибирати з курника послід, щоб несучкам вистачало кисню. Правильний догляд за птицею допоможе навіть взимку мати вдосталь домашніх яєць. За прогнозами аналітиків, до кінця зими ціна на яйця може зрости ще на 10%. Їхня вартість ще збільшуватиметься через додаткові витрати виробників на обігрів і освітлення. Однак вже навесні ціна на яйця має стабілізуватись, адже пропозиція збільшиться,
we.ua - Навіть взимку нестимуться добре: чим годувати курей
Розкажіть друзям про we.ua та отримайте винагороду

А Ви знаєте що на Платформі we.ua діє реферальна програма?

Ви приводите друзів та знайомих і отримуєте винагороду за їх реєстрації.

То ж, не гайте час! Розкажіть про we.ua своїм друзям, родичам та колегам. Надішліть їм своє реферальне посилання, яке легко знайти в розділі Мої друзі, та отримайте на свій бонусний рахунок додаткові надходження за кожну нову реєстрацію.

Розміщуйте своє реферальне посилання в інших соціальних мережах, в коментарях, в тематичних форумах та будь-де. Так у Вас буде більше друзів та підписників і більше бонусів на бонусному рахунку.

Ви зможете використати бонуси на додаткові послуги Платформи, а також - придбати корисні товари в нашій online-крамничці.

Детальніше про реферальну програму: https://we.ua/info/referral-program.

we.ua - Розкажіть друзям про we.ua та отримайте винагороду
Як дражувати насіння в домашніх умовах - простий спосіб
Коли насіння занадто дрібне, його можна дражувати - покрити товстою оболонкою. Це допомагає при сівбі, адже дрібне насіння важко висівати. Ця процедура доволі дорога. Однак, є спосіб провести її вдома значно дешевше, пише Gаzеtа.uа. Для цього слід розвести глину до консистенції сметани. Потім до суміші додають попіл, який знезаражує насіння, та перемішують. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як вирощувати часник на підвіконні: унікальний метод Цю масу потрібно набрати в гумову грушу й виливати по краплі на папір, пластик або іншу рівну поверхню. Коли глина трохи підсохне, у кожну краплю слід втиснути насінину. Це можна зробити загостреним сірником або зубочисткою. Висушені "драже" можна зберігати у такому вигляді до року. Це дозволить зробити дрібне насіння більшим. До того ж, не варто буде потім перейматися поливом. Грядки достатньо поливати раз на тиждень, адже глина акумулює вологу, а потім віддає її насінню. Грудень - важливий період для садівників, які планують майбутній урожай. Місячний посівний календар допомагає правильно вибирати дні для посадок і догляду за рослинами, враховуючи фази Місяця. Завдяки цьому можна забезпечити їхній здоровий ріст і отримати щедрий врожай у наступному сезоні.
we.ua - Як дражувати насіння в домашніх умовах - простий спосіб
Як краще зробити годівничку для птахів: кілька порад
Багато користі у саду взимку можуть принести годівнички для птахів. Зазвичай їх роблять із дерева. Виготовляти краще просту годівницю із плоским дахом, пише Теlеgrаm-канал Садівник. Щоб зробити таку годівницю, знадобляться чотири стовпчики, якими прикріплюють дах до основи. Нижню частину можна виготовити з фанери або будь-якого іншого матеріалу. Краще, щоб шматок фанери був трохи більшим, ніж основа годівниці - це забезпечить кращий захист від вологи. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому взимку треба обстежувати дерева: три правила догляду Однак, проблемою плоского даху є затримка снігу. Це може зробити годівницю надто важкою і пошкодити гілку, на якій вона закріплена. Тому годівницю краще встановити на міцну жердину або іншу надійну опору. Рекомендують також періодично очищати дах від снігу. Альтернативним варіантом може бути годівниця із трохи скошеним дахом. Це дозволить снігу самостійно зісковзнути з даху, запобігаючи перевантаженню і пошкодженню годівниці. Можна також виготовити оригінальну годівничку у формі своєрідного "колеса огляду" для пташок. Молоді дерева взимку особливо вразливі до морозів, вітру та інших погодних умов. Щоб захистити саджанці та забезпечити їхнє здорове зростання навесні, важливо знати, як правильно укрити дерева на зиму.
we.ua - Як краще зробити годівничку для птахів: кілька порад
Виникнуть проблеми зі здоров'ям: що заборонено робити жінкам в Амвросіїв день
7 грудня віряни вшановують святителя Амвросія Медіоланського. Народився він у місті Тревір 340 року в досить заможній родині. Він став першим латинським святителем в церкві, хоча його виховала родина християн. В юності отримав непогану освіту ритора, мав резиденцію у Мілані та був очільником кількох провінцій. 352 року помирає батько Амвросія, після чого той поселяється в Римі і там продовжує навчання. Після смерті місцевого єпископа в місті виникає суперечка між представниками аріанства та християнства. Амвросій стає єпископом і цей вибір утвердив навіть сам імператор Валентиніан. За доброту та благочестя він отримав від Господа рад творити чудеса. Помер 397 року. Що не можна робити Не можна лихословити, лаятися, думати про негативне. Цього дня жінкам заборонялося шити і в'язати. Наші предки вірили, що це принесе біди в будинок і навіть може стати причиною проблем зі здоров'ям. За цими з причинами молодим дівчатам не можна було мити голову і розчісувати волосся. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Миколая супроводжують чорти та ангели з подарунками або різочками: як відзначають свято дітей у різних країнах Європи Прикмети Йде мокрий сніг - чекайте на дощове літо; сонце наче у тумані - до заметілі; сонце сховалося за хмари - буде снігопад; легкий та сухий сніг - чекайте на посуху влітку. Різдво - це час, коли кожна країна розкриває свою унікальну культуру через звичаї та традиції. Вони не лише створюють святкову атмосферу, а й об'єднують покоління, нагадуючи про важливість родинних цінностей. Але мабуть не кожний знає, хто першим вирішив занести ялинку в дім, щоб відсвяткувати Різдво. Або звідки вперше з'явилися адвент-календарі.
we.ua - Виникнуть проблеми зі здоров'ям: що заборонено робити жінкам в Амвросіїв день
Яке насіння на зиму слід класти в холодильник - корисні поради
Насіння багатьох рослин у природі зимує в землі. Тому морози є звичною для них частиною життєвого циклу. Придбане в магазині насіння не проходить потрібної йому обробки холодом, тому воно потребує стратифікації, пише Gаzеtа.uа. Для цього насіння слід вже у грудні покласти в холодильник і тримати там до весни. Зберігають його зазвичай у верхньому відділенні. Можна тримати насіння на балконі. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Свіжа зелень серед зими: що можна вирощувати у квартирі Зокрема, такої процедури потребує насіння деяких квітів. До таких відносять флокси, аквілегію, аризему, анемону, тирлич, багаторічний дельфініум, купальницю, лаванду, рутвицю, клематис, княжик, клопогін. А також багаторічну фіалку, морозник, альпійський дзвоник, ірис, примулу та простріл. Стратифікація також потрібна лікарським травам, які багато садівників використовують як декоративні. Це - м'ята, алтея, родовик, ромашка аптечна, суріпиця. Окрім того, охолодження терміном два-три місяці перед посівом потребують щавель і багато сортів декоративних цибуль. Стратифікувати досвідчені городники радять також насіння декоративних кущів, таких як туя, кипарисовик, ялівець. Значно краще після обробки холодом проростає насіння ожини. Місячний посівний календар допоможе правильно вибирати дні для посадок і догляду за рослинами у грудні, враховуючи фази Місяця. Дотримуючись порад місячного календаря, можна забезпечити здоровий ріст рослин та отримати щедрий врожай у наступному сезоні.
we.ua - Яке насіння на зиму слід класти в холодильник - корисні поради
Чому взимку треба обстежувати дерева: три правила догляду
У зимовий час дерева перебувають у стані спокою, але це не означає, що їм не потрібний догляд. У цей період важливо перевірити їхній стан. Обстеження допоможе виявити пошкодження, захворювання або шкідників, які можуть завдати шкоди навесні. Розповімо про три важливі правила догляду за деревами взимку та як правильно лікувати їх, щоб забезпечити здоровий ріст і рясне плодоношення у новому сезоні. Як лікувати дерева взимку Взимку часто під променями сонця сніг може швидко танути, звільняючи стовбури дерев. Насамперед, слід звернути увагу, чи не пошкоджені гризунами гілки молодих дерев та прикопані на зиму саджанці. Зазвичай у таких випадках зайці люблять об'їдати молоді гілочки. Якщо побачили такі гілки, обріжте їх секатором на бруньку або бічну гілку. Більш серйозні збитки можуть завдати миші. Вони можуть знищити саджанці, а також молоді дерева, об'ївши в них кору аж до деревини на всій частині, що знаходиться в снігу. Якщо на корі лише поверхневі пошкодження, рани швидко затягнуться, їх можна навіть не лікувати. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чим укрити молоді дерева на зиму: найкращі варіанти При пошкодженні значної частини кори треба негайно обмазати рану садовим варом, у жодному разі не зачищаючи її краї. Обмазка захистить оголені тканини від висихання. Розгалужені гілки бажано скріпити міцною обв'язкою, підклавши під неї дерев'яні бруски. Під великі гілки краще поставити підпори. Перед настанням зимового періоду треба мульчувати хвойні дерева корою. Цей природний захист допомагає рослинам краще пережити холодний період. Також така мульча захищає коріння від морозів та коливань температури, зберігає вологу в ґрунті, а також пригнічує ріст бур'янів.
we.ua - Чому взимку треба обстежувати дерева: три правила догляду
Насіння огірків: яке варто вибрати
Огірок - один із найпопулярніших овочів в Україні. Його вживають у їжу свіжим, солять, консервують, додають у салати. Плоди подобаються багатьом завдяки чудовому смаку, в них міститься багато вітамінів та мікроелементів. Можна купити насіння огірків для вирощування у відкритому та закритому ґрунті. У каталозі представлений посівний матеріал від перевірених виробників із Польщі, Туреччини, США та інших країн. Характеристики огірків За довгий час вирощування цих овочів з'явилася велика кількість не тільки сортів, а й гібридів. У більшості з них шкірка має характерний зелений колір, він може бути світлішим або темнішим. Залежно від довжини огірки ділять на кілька різновидів: пікулі. Це невеликі плоди до 5 см. Вони підходять для додавання до салатів, маринування або приготування закусок. Одержують їх переважно із сортів корнішонного типу, вони практично не мають насіння; корнішони. Популярні типи огірків завдовжки до 10 см. Їх можна як маринувати, так і солити. Завдяки щільній м'якоті без порожнеч плоди залишаються хрусткими навіть після обробки; середньоплідні. До таких відносять сорти завдовжки до 15 см. Найчастіше їх вживають у їжу сирими. Коли вони досягають розміру корнішонів, їх зручно консервувати на зиму; довгоплідні. Такі овочі називають ще "китайськими". Вони досягають 30 см завдовжки, і найчастіше використовуються для салатів. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли і що сіяти у грудні: найсприятливіші дні за місячним календарем За типом поверхні огірки бувають горбчастими та гладкими. Перші додатково покриті шипами різних розмірів. Яке насіння вибрати Перед покупкою необхідно визначитися з такими параметрами: призначення. Існують як салатні сорти, так і ті, що більше підходять для консервування, маринування, засолювання; способи вирощування. Можна використовувати як закритий, так і відкритий ґрунт, деякі різновиди добре ростуть на балконі; тип. Існують партенокарпічні (самозапильні) і бджолозапильні варіанти. Останні краще вирощувати просто неба, щоб їх під час цвітіння могли запилювати комахи. Огірок - популярний овоч, який використовують для різних цілей в Україні. Він відрізняться за кольором, довжиною, розрахований на вирощування у відкритому ґрунті, теплиці, парнику, на підвіконні чи балконі. Щоб насолоджуватися свіжими й хрусткими огірками навіть у розпал зими, варто знати кілька простих секретів їхнього зберігання. Завдяки правильним методам і умовам, ваші огірки залишаться свіжими аж до Нового року, зберігаючи свій неповторний смак та текстуру. Gаzеtа.uа розповіла, як правильно підготувати, упакувати та зберігати ці овочі, щоб вони радували вас своєю свіжістю цілий рік.
we.ua - Насіння огірків: яке варто вибрати
Коли і що сіяти у грудні: найсприятливіші дні за місячним календарем
Грудень - важливий період для садівників, які планують майбутній урожай. Місячний посівний календар допомагає правильно вибирати дні для посадок і догляду за рослинами, враховуючи фази Місяця. Завдяки цьому можна забезпечити їхній здоровий ріст і отримати щедрий врожай у наступному сезоні. В цей період року природа вже готується до зимового сну. Але попри настання холодів у грудні починається підготовка до нового садово-городнього сезону. При висіванні культур у грудні важливо приділити увагу догляду за ґрунтом, його збагаченню. Фази Місяця у грудні 1 грудня - новий Місяць; 2-14 грудня - Місяць, що росте; 15 грудня - повний Місяць; 16-31 грудня - спадний Місяць. Сприятливі дні для посадки у грудні Найкращі дні для робіт в саду та на городі у грудні 2024 року: 3-4, 8, 9, 12, 13, 16, 17, 23-29 грудня. Що та коли можна сіяти у грудні Найкращі дні для посадки овочів, коренеплодів та зелені: Картопля, морква, буряк: 17-24 грудня; Цибуля, часник: 17-24 грудня; Томати, перець, баклажани: 3-10 грудня; Огірки, кабачки, патисони, гарбуз: 3-10 грудня; Капуста: 3-10 грудня; Салати, шпинат, кріп, петрушка: 17-24 грудня. Найкращі дні для посадки ягід та фруктів: Ягідні кущі та плодові дерева: 3-10 грудня. Найкращі дні для посадки декоративних рослин: Однорічники, багаторічні та кімнатні квіти: 3-4, 7-14 грудня; Цибулинні та бульбові: 16-17, 20-23 грудня. Несприятливі дні для роботи в саду і на городі у грудні Не рекомендується займатися посівом і посадкою городніх рослин у такі дні грудня 2024 року: 1, 2, 5-7, 15, 30, 31 грудня. У ці дати краще зайнятися іншими справами. Зокрема, грудень це не найкращий час для: укриття найчутливіших рослин від морозів; підготовки насіння для ранніх весняних посівів; перевірки садового інвентарю; аналізу цьогорічного врожаю; планування майбутніх посадок. Вирощувати цибулю на зелень доволі легко навіть на підвіконні. Однак, є тонкощі та правила, враховуючи які, можна досягти чудового врожаю. Щоб посадити цибулю на зелень, насамперед потрібно відібрати великі цибулини. Їх поміщають у плоску ємність і періодично поливають водою.
we.ua - Коли і що сіяти у грудні: найсприятливіші дні за місячним календарем
Принесе користь грядці: чому не варто викидати часникове лушпиння
Ощадливі господарі ніколи не викидають часникове лушпиння. Воно може принести користь у саду та на городі. Лушпиння, зокрема, знадобиться для захисту рослин від шкідників та хвороб. Його також можна використати для мульчування ґрунту, пише Gаzеtа.uа. Мульчування - це один із найкращих способів застосування часникового лушпиння. Його слід просто подрібнити та розсипати на грядках. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи можна розмарин залишати взимку на грядці - корисні поради Таким чином можна утримати вологу в ґрунті. А також захистити землю від перемерзання взимку та від спеки влітку. Лушпиння часнику своїм запахом відлякуватиме шкідників із ділянки. Навіть мала кількість таких відходів зможе принести користь. Окрім того, часникове лушпиння добре справляється із захистом рослин від різних хвороб. Його можна використовувати у вигляді відвару або просто розкидати на ділянці. Це створить захисний бар'єр, зокрема, від попелиці, комах, грибкових захворювань, моніліозу та іржі. Багато городників підживлюють озимий часник у процесі його посадки. Потім до самої весни грядку не чіпають. Цього може бути достатньо, щоб отримати непоганий урожай, але все залежить від початкового стану ґрунту та ефективності обраних добрив. Тому найкраще перед зимою додатково внести поживні речовини.
we.ua - Принесе користь грядці: чому не варто викидати часникове лушпиння
Ідеальні "сусіди": які кімнатні рослини потрібно тримати вдома
Квіти та кімнатні рослини - це не лише естетика, а й користь для вашого здоров'я та настрою. Деякі рослини здатні очищувати повітря, покращувати якість сну та створювати затишок у домі. Вибір залежить від ваших потреб: хочете освіжити простір, додати кольору чи залучити позитивну енергію. Розповімо, які квіти та кімнатні рослини стануть ідеальними "сусідами" у вашому домі. Які квіти та кімнатні рослини потрібно тримати вдома По-перше, у кожному будинку мають бути лікарські рослини. Хоча б ті, які допомагають боротися із симптомами простудних захворювань: - Алое - Каланхое - М'ята - Меліса - Калізія (Золотий вус) - Евкаліпт Якщо дивитися з практичної точки зору, то зовсім не зайвими будуть рослини, плоди і листя яких можна вживати в їжу або використовувати як прянощі: - Лавр - його листя можна використовувати для приготування різних страв. - З пряних трав легко можна виростити базилік, м'яту перцеву, мелісу, розмарин, орегано. - Кавове дерево - кавові зерна можна не лише купувати в магазині, але й вирощувати їх самому. - Будь-які цитрусові (лимон, мандарин та ін.) - зрозуміло, ви не зберете врожай як з цитрусової плантації, але погодьтеся, приємно буде їсти мандарини, вирощені вами самостійно, та й взагалі спостерігати за розвитком деревця. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шість типів горщиків, у яких кімнатні рослини загинуть Для покращення екології житла прийнято вирощувати такі рослини, сприятливий вплив яких науково доведено: - Хлорофітум - займає перше місце з очищення повітря. - Драцена - поглинає до 70% бензолу, що виділяється новим лінолеумом. - Алое - здатний поглинати до 90% формальдегіду, що виділяється новими меблями з ДСП та МДФ. - Мирт, м'ята, лаванда, лимон, бегонія, пеларгонія, евкаліпт - завдяки фітонцидам, які вони виділяють, пригнічується розвиток 70-80% різних видів бактерій. - Араукарія, туя, кипарис, криптомерія (і взагалі будь-які хвойні) - виділяють негативні іони кисню, і тим самим усувають їхній дефіцит у приміщеннях з побутовими електроприладами, що покращує якість повітря. - Папороті та циперус - їхнє листя інтенсивно випаровує вологу, тим самим підвищуючи вологість повітря. - Сансев'єра, традесканція, циссус (кімнатний виноград), сциндапсус, самшит - у цих рослин сильно виражена антивірусна і антибактеріальна активність. Кімнатні рослини прикрашають оселю, очищують повітря та створюють затишок. Однак не всі з них безпечні для вашого здоров'я. Деякі популярні рослини можуть бути токсичними або викликати алергічні реакції, особливо для дітей і тварин.
we.ua - Ідеальні сусіди: які кімнатні рослини потрібно тримати вдома
Чим укрити молоді дерева на зиму: найкращі варіанти
Зимовий період може бути складним випробуванням для молодих дерев. Вони особливо вразливі до морозів, вітру та інших погодних умов. Щоб захистити молоді саджанці та забезпечити їхнє здорове зростання навесні, важливо знати, як правильно укрити дерева на зиму. Починати вкривати дерева можна лише після встановлення стабільної мінусової температури (близько -5&dеg; С). Чим укрити молоді дерева на зиму Для укриття підійде практично будь-який матеріал, однак багато садівників віддають перевагу саме ялиновим і ялівцевим гілкам. Їх прив'язують довкола стовбура голками вниз, злегка заглиблюючи в землю. Якщо вам важко знайти ялинник, то підійде: спанбонд, мішковина, мішки та сітки для зберігання овочів, м'яка будівельна сітка, старий одяг або будь-яка непотрібна тканина, руберойд, лінолеум, поролон, підкладка під ламінат тощо. Перед тим як вкривати рослину не дихаючим матеріалом (руберойдом або лінолеумом), необхідно спочатку обернути стовбур деревця якоюсь тканиною що "дихає". ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Не обов'язково білити: як захистити дерева перед зимою Як правильно вкрити молоді дерева 1. Укриваємо штамб і крону. 2. Щоб саджанець був стійкий, встановлюємо довкола стовбура опору. Використовуємо гілки чи дошки. 3. Укривний матеріал не щільно обмотуємо навколо стовбура і перев'язуємо в кількох місцях мотузкою або дротом. Нижню частину заглиблюємо в землю, присипаємо ґрунтом та утрамбовуємо. Також укриваємо крону. 4. Зверху робимо додатковий шар із сітки-рабиці з дрібними осередками, руберойду, гілок шипшини або інших колючих рослин, щоб захистити стовбур від мишей та зайців. Пізня осінь - ідеальний час для підготовки хвойних чагарників та дерев до зими. Одним із найважливіших етапів є мульчування корою. Розповімо, чому восени треба мульчувати хвойні дерева корою. Цей природний захист допомагає рослинам краще пережити холодний період, захищає коріння від морозів та коливань температури, зберігає вологу в ґрунті, а також пригнічує ріст бур'янів.
we.ua - Чим  укрити молоді дерева на зиму: найкращі варіанти
Чи можна розмарин залишати взимку на грядці - корисні поради
Щоб не сіяти розмарин кожної весни, багато господарів залишають його зимувати на грядці. Іноді грядки навіть намагаються укрити. Однак, мало сортів цієї рослини можуть перенести морози, пише Gаzеtа.uа. Більшість видів розмарину вимерзає вже при -5℃. Тільки морозостійкі гинуть при -10℃. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як взимку вирощувати салат на підвіконні: важливі поради Тому розмарин восени краще викопувати із грудкою землі і пересадити на зиму в горщики. Якщо ж зими у вас теплі, то можна вкрити грядку соломою або опалим листям та утеплити снігом. У такому вигляді у південних районах рослина може жити до десяти років та навіть довше. Розмарин вважають невибагливою до ґрунтів та посухостійкою рослиною. Він простий у догляді, але любить сонце. Насіння розмарину проростає місяць. Варто пам'ятати, що половина з нього може взагалі не зійти. Тому цю рослину краще розмножувати за допомогою живцювання, нарізавши верхівки по 10 см завдовжки. При кімнатній температурі вони дадуть коріння за два-три тижні. Взимку, коли свіжа зелень особливо цінується, вирощування зеленої цибулі вдома стає чудовим рішенням. Для цього не обов'язково використовувати горщики чи спеціальні контейнери. Яєчні лотки - простий і доступний лайфхак, який допоможе швидко і зручно виростити соковиті пір'ячка цибулі навіть у холодну пору року.
we.ua - Чи можна розмарин залишати взимку на грядці - корисні поради
Як правильно укривати коріння винограду: три способи
Щоб виноградна лоза пережила холодну пору року та порадувала рясним урожаєм наступного сезону, їй потрібна правильна підготовка. Перші заморозки допомагають загартувати рослину, зміцнюючи її природний захист. Але цього недостатньо. Щоб уникнути пошкоджень від сильних морозів, виноград необхідно утеплити. Розповімо, як правильно підготувати лозу до зими, щоб вона залишалася здоровою і міцною. Утеплення винограду залежить від клімату, у якому він проростає. Але обов'язково потрібно вкрити кореневу систему, якщо почалися нічні заморозки. Коли температура тримається від 5 до 8 градусів морозу, а з дерев облетіло все листя - час утепляти коріння. Треба дати винограду постояти 3-5 днів і розпочинати укривання, радить svіtrоslyn. Способи укриття винограду на зиму Земля. Після того, як почалися перші заморозки потрібно прикрити лозу земляним шаром, висотою не менше десяти сантиметрів. Зачекати три-чотири тижні і додати ще шар. Грунт має бути добре просушеним. Це швидкий та економний спосіб, але існує варіант промерзання. Солома. З першими морозами пагони лози треба укласти на дощечки і покрити шаром соломи 20 см. Через 2-3 тижні зробити ще такий же шар, а поверх закріпити снігом, дугою, або агроволокном, щоб не здуло вітром. Поряд треба встановити приманки для гризунів, які часто заводяться у соломі. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чим краще укрити молоді дерева на зиму: найкращі варіанти Ялинові гілки. Чудовий варіант матеріал для укривання винограду. Потрібно лише покласти шар 30-40 см ялинових або соснових гілок на виноград, і до самої весни можете нічого не робити. Можна використовувати в тандемі з агроволокном для посилення ізоляції від холодного повітря. При такому варіанті зберігається чудова циркуляція повітря, гілки не вражаються грибковими інфекціями, у голочках не люблять жити миші. Пізня осінь - ідеальний час для підготовки хвойних чагарників та дерев до зими. Одним із найважливіших етапів є мульчування корою. Розповімо, чому восени треба мульчувати хвойні дерева корою. Цей природний захист допомагає рослинам краще пережити холодний період, захищає коріння від морозів та коливань температури, зберігає вологу в ґрунті, а також пригнічує ріст бур'янів.
we.ua - Як правильно укривати коріння винограду: три способи
10 низькорослих дерев, які зроблять ваш сад неповторним
Низькорослі дерева можуть створити гармонійний і доглянутий ландшафт вашого саду. Такі дерева додають затишку і естетичного вигляду. Вони чудово підходять для невеликих садів і легко поєднуються з іншими рослинами, формуючи вишукані композиції. Серед найпопулярніших сортів можна знайти як декоративні, так і плодові види, які принесуть не тільки красу, а й користь. Низькорослі дерева для саду Ірга Ламарка Вважається великим чагарником або невеликим деревом зонтичної форми. Іргу ще називають індіанська чорниця, через подібність її плодів до плодів чорниці. Ірга користується великою популярністю серед ландшафтних дизайнерів. Молоде листя червонувате, пізніше зелене. Восени переходить у теплі, яскраві кольори. Вишня дрібнопильчаста (сакура) Кіку Шідаре Вишукана аристократична вишня з Японії. Квіти сакура формує махрові, ніжно-рожевого кольору з легким ароматом на довгих квітконіжках квіти, з яких формуються невеликі плоди слегка кислуваті, їстівні, дрібніші за вишню. Віддає перевагу добре освітленим ділянкам, бажано захищеним від вітрового навантаження. Глід сливолистий Середньоросле дерево чи кущ, що зростає у висоту до 5-8 м. Має округлу широку крону з сірими ребристими пагонами, для них характерні колючки довжиною до 4 см. Восени вони забарвлюються в червоні та жовті відтінки. При цвітінні у травні-червні формує зонтикоподібні суцвіття, що наповнені білими дрібним квітами. З ним утворюються не менш декоративні та цінні червоні круглі ягоди, що тримаються на деревах протягом довгого часу. Верба пурпурова Нана Дуже компактний і вишуканий кущ напівокруглої форми, що досягає до 2 м заввишки та до 3 м в діаметрі з численними тонкими червонуватими пагонами та невеличким сріблясто-зеленим листям. Висаджувати радимо на сонячних місцях. Японський клен Чагарник до 8-10 метрів заввишки. Гілки червонувато-сірі. Перші листя з'являються у квітні. Квітки яскраві, фіолетово-червоні, зібрані в досить довгі щитоподібні суцвіття. Восени листя оранжево-червоні з жовтими цятками. Туя західна Літл Чемпіон Це не великий, вічнозелений кущ, який відрізняється густою кроною кулястої форми з соковитою світло-зеленою хвоєю. Головна перевага у цієї рослини це її округла форма та компактність, крім того вона зимостійка, витримує короткочасну посуху і не боїться стрижки. Сосна гірська Гном Карликовий чагарник досягає висоти 2-3 м. Має коричневі шишки. Ефектно виглядає протягом всього року завдяки густій ​​кроні з темно-зеленою хвоєю. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Калікарпа потішить барвами серед зими: коли садити найефектніший декоративний кущ Тамарикс Кущі або невисоке дерево. Розміри сильно варіюються в межах від 1,5 до 12 метрів, залежно від сорту. Її колір також різноманітний: від смарагдово-зеленого до блакитнуватого. Цвітіння у тамарикса дуже красиве - на гілках розпускаються великі пишні кисті, що складаються з дрібних квіток. Відтінок найчастіше рожевий або ліловий. Квітуча рослина виділяє приємний аромат, що притягає бджіл у ваш сад. Ялина Пуш Дуже популярна ялина через свій компактний розмір та яскравість у весняний період через шишки. Зростає повільно, не потребує багато місця. Мега популярна в Європі. Цей сорт ялини гарно впишеться в дизайн навіть найменшого саду.часто використовують на газоні або клумбі. Туя західна Тіні Тім Дуже стильна карликова хвойна рослина зі строгими геометричними формам. Вона ідеальна для створення мальовничих деревно-чагарникових ландшафтних композицій сучасного саду. Листопад приносить у сад прохолодні дні та опале листя, але це не означає, що потрібно прощатися з яскравими барвами до весни. Існує безліч рослин, здатних прикрасити ваш сад навіть у цей похмурий період. Розповімо, які рослини обрати, щоб ваш сад залишався привабливим навіть глибокій осені.
we.ua - 10 низькорослих дерев, які зроблять ваш сад неповторним
Ґрунт стане м'яким та родючим: який порошок розсипати на городі у листопаді
Підвищити родючість ґрунту можна ще восени. Для цього у листопаді варто розсипати на ділянці кісткове борошно. Це значно збільшить урожай наступного сезону, пише Gаzеtа.uа. За словами досвідчених городників, земля від цього засобу стає м'якою, пишною та родючою. Адже кісткове борошно багате кальцієм, фосфором, залізом, магнієм та калієм. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як із опалого листя зробити гарне добриво - секрети приготування Цей порошок вважають пролонгованим добривом. Для його повного засвоєння потрібно щонайменше п'ять місяців. Тому його краще вносити восени, не перекопуючи землю. Порошок потрібно просто розсипати по поверхні. Кісткове борошно рекомендують використовувати на ділянках, де планується садити томати, картоплю, перець та баклажани. Кальцій, що міститься у порошку, перебуває в оптимальній для рослин формі. Це допомагає запобігти вершинній гнилі. Дозування кісткового борошна вказане на упаковці. Використовувати рекомендують порошок, призначений для тваринництва. Щоб отримати свіжі овочі та зелень навесні на кілька тижнів раніше, можна посадити деякі рослини ще в листопаді. Для цього потрібно дочекатися встановлення стабільно холодної погоди, коли температура не перевищує +3℃. Посіявши рослин у цей час, можна забезпечити їх надійну зимівлю та захист від весняних заморозків.
we.ua - Ґрунт стане м'яким та родючим: який порошок розсипати на городі у листопаді
Як і навіщо поливати дерева та кущі у листопаді - поради садівникам
Якщо у листопаді ґрунт ще не промерзає, а снігу на ділянці немає, варто провести підзимовий полив плодових дерев і кущів. Досвідчені садівники кажуть, що ґрунт під деревами в саду у цей час має бути зволожений на 60-80 см, пише Gаzеtа.uа. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Не обов'язково білити: як захистити дерева перед зимою Якщо земля достатньо просочена вологою, вона промерзатиме повільніше і на меншу глибину. Щоб полити дерева віком від 3 до 5 років потрібно 60-85 літрів води, віком від 6 до 10 років - від 110 до 160 літрів. Для дерева, якому понад 10 років знадобиться від 170 до 210 літрів води. Поливаючи чагарники такого ж віку, обсяг води слід ділити навпіл. Зимовий період може бути складним випробуванням для молодих дерев. Вони особливо вразливі до морозів, вітру та інших погодних умов. Щоб захистити молоді саджанці та забезпечити їхнє здорове зростання навесні, важливо знати, як правильно укрити дерева на зиму.
we.ua - Як і навіщо поливати дерева та кущі у листопаді - поради садівникам
Як зберегти буряк до весни свіжим та соковитим: п'ять надійних способів
Зберегти столовий буряк до весни, щоб він залишався свіжим і соковитим, можна за допомогою кількох простих методів. Розповімо, як правильно підготувати буряк до зберігання та які умови допоможуть йому зберегти свою якість на довгий час. Оптимальна температура для зберігання буряка Ідеальна температура становить від 2 до 5&dеg;С. Це означає, що для тривалого зберігання підходять: льох або підвал з хорошою вентиляцією холодильник для невеликих обсягів коренеплодів. Зберігання буряка в погребі Контейнер. Найкраще використовувати алюмінієвий бачок або контейнер. Пісок. Насипте на дно контейнера шар піску товщиною близько 2 см. Він допомагає підтримувати оптимальну вологість і захищає буряк від гниття. Захист. Накрийте коренеплоди гілками ялівцю для додаткового захисту від цвілі та шкідників. Також можна використовувати картон. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як правильно зберігати цибулю, щоб вона не псувалась до весни: корисні поради Зберігання в холодильнику Паперовий рушник. Загорніть кожен буряк у паперовий рушник, щоб він вбирав зайву вологу і запобігав гниттю. Поліетиленовий пакет. Покладіть загорнуті коренеплоди в поліетиленовий пакет із кількома отворами для циркуляції повітря, щоб уникнути конденсації вологи всередині пакета. Щоб картопля збереглася до весни і не проросла, важливо створити для неї правильні умови. Температура, вологість та вентиляція відіграють ключову роль у збереженні її свіжості. Але є одна хитрість, про яку мало хто знає.
we.ua - Як зберегти буряк до весни свіжим та соковитим: п'ять надійних способів
Чим краще укрити молоді дерева на зиму: найкращі варіанти
Зимовий період може бути складним випробуванням для молодих дерев. Вони особливо вразливі до морозів, вітру та інших погодних умов. Щоб захистити молоді саджанці та забезпечити їхнє здорове зростання навесні, важливо знати, як правильно укрити дерева на зиму. Починати вкривати дерева можна лише після встановлення стабільної мінусової температури (близько -5&dеg; С). Чим укрити молоді дерева на зиму Для укриття підійде практично будь-який матеріал, однак багато садівників віддають перевагу саме ялиновим і ялівцевим гілкам. Їх прив'язують довкола стовбура голками вниз, злегка заглиблюючи в землю. Якщо вам важко знайти ялинник, то підійде: спанбонд, мішковина, мішки та сітки для зберігання овочів, м'яка будівельна сітка, старий одяг або будь-яка непотрібна тканина, руберойд, лінолеум, поролон, підкладка під ламінат тощо. Перед тим як вкривати рослину не дихаючим матеріалом (руберойдом або лінолеумом), необхідно спочатку обернути стовбур деревця якоюсь тканиною що "дихає". ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Не обов'язково білити: як захистити дерева перед зимою Як правильно вкрити молоді дерева 1. Укриваємо штамб і крону. 2. Щоб саджанець був стійкий, встановлюємо довкола стовбура опору. Використовуємо гілки чи дошки. 3. Укривний матеріал не щільно обмотуємо навколо стовбура і перев'язуємо в кількох місцях мотузкою або дротом. Нижню частину заглиблюємо в землю, присипаємо ґрунтом та утрамбовуємо. Також укриваємо крону. 4. Зверху робимо додатковий шар із сітки-рабиці з дрібними осередками, руберойду, гілок шипшини або інших колючих рослин, щоб захистити стовбур від мишей та зайців. Пізня осінь - ідеальний час для підготовки хвойних чагарників та дерев до зими. Одним із найважливіших етапів є мульчування корою. Розповімо, чому восени треба мульчувати хвойні дерева корою. Цей природний захист допомагає рослинам краще пережити холодний період, захищає коріння від морозів та коливань температури, зберігає вологу в ґрунті, а також пригнічує ріст бур'янів.
we.ua - Чим краще укрити молоді дерева на зиму: найкращі варіанти
Thursday 26 December

2

°

Кілька Хмар

-1° - 2°

0 %

1040 mm

2.35 m/s

  • 15:00

    2°
  • 18:00

    0°
  • 21:00

    -1°
  • 00:00

    -1°
  • 03:00

    1°

What is wrong with this post?