Search trend "лівія"

Sign up, for leave a comments and likes
Korrespondent.net on ua.korrespondent.net
Бої в Тріполі: Лівія заявила про "успішне завершення" військової операції
Міноборони Лівії оголосили про "повний контроль" над районом Абу-Салім, де раніше лунали постріли.
we.ua - Бої в Тріполі: Лівія заявила про успішне завершення військової операції
Еспресо on espreso.tv
Ердоган назвав завершення російсько-української війни пріоритетом Туреччини
Про це він сказав 11 квітня на церемонії відкриття Анталійського дипломатичного форуму, передає Укрінформ."Завершення російсько-української війни, яка триває четвертий рік, укладанням справедливої ​​та стійкої мирної угоди, залишається нашим пріоритетом. Ми зробили багато кроків, включно з Чорноморською зерновою ініціативою, обміном полоненими та Стамбульським процесом. Сподіваюся, ми й надалі зберігатимемо збалансоване та проактивне ставлення, якого ми дотримуємося з першого дня”, - заявив президент Туреччини.За його словами, Туреччина готова докладати зусиль для того, щоб створити пояс миру та безпеки навколо своєї території. Також вона прагне встановлювати добрі відносини з сусідами, розширювати співпрацю та торгівлю."Ми добре розуміємо, що мир вимагає більше зусиль, ніж війна. Але ми завжди обирали складне, а не легке. Сьогодні ми на боці складного. З таким розумінням, як ми боремося за мир і стабільність у країнах, з якими ми маємо тісні дружні стосунки, таких як Україна, Судан, Лівія та Сомалі, ми також беремо на себе відповідальність через такі ініціативи, як посередництво та сприяння в Африці та Азії", - сказав турецький лідер.Раніше Ердоган пропонував Туреччину як посередника в перемовинах між Україною, Росією та США.
we.ua - Ердоган назвав завершення російсько-української війни пріоритетом Туреччини
Еспресо on espreso.tv
Росіянам і білорусам можуть заборонити в’їзд до США по туристичних візах: у Трампа підготували обмеження для громадян 43 країн
Про це повідомляє Тhе Nеw Yоrk Тіmеs із посиланням на офіційних осіб.Проєкт списку рекомендацій розроблено Державним департаментом США у співпраці з представниками служб безпеки. Він передбачає три рівні обмежень для різних країн.  "Червоний" - повністю заборонено в’їзд до США"Червоний" список включає 11 держав, громадянам яких буде повністю заборонено в’їзд до США. До нього потрапили Афганістан, Бутан, Куба, Іран, Лівія, Північна Корея, Сомалі, Судан, Сирія, Венесуела та Ємен.  За словами джерел NYТ, Держдепартамент сформував цей список кілька тижнів тому, і до моменту його розгляду в Білому домі можливі зміни.  "Помаранчевий" - обмеження для туристів та іммігрантів"Помаранчевий" список містить 10 країн, для громадян яких подорожі будуть суттєво обмежені, але не заборонені повністю. У разі ухвалення цього рішення в’їзд до США буде дозволений лише заможним діловим мандрівникам, тоді як туристи та іммігранти з цих країн зіштовхнуться з жорсткішими обмеженнями. Крім того, всі заявники на візу проходитимуть обов’язкову особисту співбесіду.  До цього списку потрапили Росія, Білорусь, Еритрея, Гаїті, Лаос, М’янма, Пакистан, Сьєрра-Леоне, Південний Судан і Туркменістан.  "Жовтий" - термін на виправлення проблем"Жовтий" список включає 22 країни, які отримають 60 днів для усунення виявлених проблем, зокрема щодо обміну інформацією про мандрівників, безпеки паспортних систем або продажу громадянства особам із країн під санкціями. Якщо недоліки не будуть виправлені, країну можуть перевести до одного з більш жорстких списків.  Серед держав цього переліку – Ангола, Антигуа і Барбуда, Бенін, Буркіна-Фасо, Камбоджа, Камерун, Кабо-Верде, Чад, Республіка Конго, Демократична Республіка Конго, Домініка, Екваторіальна Гвінея, Гамбія, Ліберія, Малаві, Малі, Мавританія, Сент-Кітс і Невіс, Сент-Люсія, Сан-Томе і Прінсіпі, Вануату та Зімбабве.  Поки що залишається невідомим, чи ці обмеження стосуватимуться чинних власників американських віз і грінкарт, а також чи можливе їх анулювання, зазначає NYТ.Адміністрація президента США Дональда Трампа запустила платформу СВР Ноmе, яка дозволить іноземцям самостійно депортуватися, щоб уникнути арешту. 
we.ua - Росіянам і білорусам можуть заборонити в’їзд до США по туристичних візах: у Трампа підготували обмеження для громадян 43 країн
Апостроф on apostrophe.ua
РФ могла перебазувати бомбардувальники із Сирії до Лівії - моніторингова група
Вранці в суботу, 18 січня, Росія могла перебазувати винищувачі-бомбардувальники з Хмейміма (Сирія) в Ель-Хадім (Лівія).
we.ua - РФ могла перебазувати бомбардувальники із Сирії до Лівії - моніторингова група
Gazeta.ua on gazeta.ua
Дві країни вирішили об'єднатися в одну
12 січня 1974-го Лівія і Туніс оголосили про об'єднання і створення Арабської ісламської республіки з єдиною конституцією, прапором, президентом і органами влади. Однак через протиріччя, що виникли між керівниками країн, референдум про об'єднання так і не відбувся. Союз виявився мертвонародженим проектом. Джерелом об'єднання були ідеї 1930-х про об'єднання країн Північної Африки в рамках панарабської ідеології. Президент Тунісу Хабіб Бургіба розвивав ідею єдиної держави на території Тунісу, Лівії, Алжиру, Марокко та Мавританії з січня 1957-го. Схожі наміри були в лівійського лідера Муаммара Каддафі. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На виборах у Лівії перемогла партія колишнього прем'єра 11 січня 1974-го на туніському острові Джерба було вирішено створити Арабську ісламську республіку на території Тунісу та Лівії. Лідери двох країн підписали Джербську декларацію - угоду, в якій висловили готовність утворити нову державу з єдиною конституцією, прапором, президентом, армією, урядом, органами законодавчої і судової влади. Референдум з цього питання в обох країнах мав відбутися 18 січня 1974-го. Розбіжності виникли через кілька днів після підписання декларації. Проти виступили тунісці, які не збиралися відмовлятися від незалежності. Позначалися також відмінності двох режимів. Туніс використовував французьку модель лібералізації і соціальних реформ, відділив релігійні інститути від держави. Лівія була ісламізована, а її лідер Каддафі дотримувався антизахідних настроїв. Туніський лідер уявляв союз як конфедерацію чи міжнародну організацію. Каддафі мріяв про повне злиття обох держав для протистояння Заходу. В результаті референдуми так і не відбулися. Проект помер до народження. Уже 25 січня 1974-го під час зустрічі Бургіби і Каддафі в Женеві було офіційно оголошено про відмову від Джербської декларації, а 1 лютого депутати туніського парламенту відхилили проект угоди. У 1977-му від ідеї створення Арабської ісламської республіки відмовилися остаточно. Лише в 1989-му втілили у життя проект "Союзу арабського Магрибу" - міжнародної організації, спрямованої на економічну і політичну інтеграцію арабських країн Північної Африки, включаючи Лівію, Туніс і Алжир.
we.ua - Дві країни вирішили об'єднатися в одну
Gazeta.ua on gazeta.ua
"Скрізь, де вони є, є злочини, вбивства, насильство" - чеченський військовий про звірства росіян
Російські окупанти продовжують вчиняти воєнні злочини в Україні, як раніше чинили подібні звірства в Чечні та інших країнах, де вели бойові дії. Про це розповів головнокомандувач ЗС Чеченської Республіки Ічкерія Абдул-Хакім Шишані. "Ті звірства, які росіяни влаштовують в Україні, ми бачили і в Чечні: убивства цивільних, бомбардування шкіл і лікарень, сотні братських могил, де вбивали, закопували", - сказав військовий. За його словами, під час воєн у Чечні не було можливості зафіксувати злочини росіян. На його думку, з мільйона населення Чечні третину було вбито. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Кремлі розуміють тільки мову сили - ГУР "Історія показує, що це в них у крові. Без крові, без жертв, без убивств вони не можуть. Їм це подобається, це видно. Це в них у природі. Вони не можуть інакше", - зазначив Абдул-Хакім Шишані. На його думку, зупинити російські злочини можна лише розвалом РФ. В іншому випадку сценарії, як в Чечні та Україні, повторяться. "Чечня, Грузія, Сирія, Україна. Де їх немає? Афганістан, Лівія, Африка. Скрізь, де вони є, є злочини, вбивства, насильство", - наголосив головнокомандувач. Численні воєнні злочини та звірства, які чинить Росія у своїй війні проти України, це не поодинокі акти насильства, а систематична політика Кремля зі знищення культури, історії та ідентичності українського народу, заявив під час виступу на Генасамблеї ООН постійний представник України при Організації Сергій Кислиця. Уточнив, що цей перелік охоплює страти без судочинства, насильницькі зникнення, катування, сексуальне та гендерне насильство, а також нелюдське поводження з цивільними затриманими та військовополоненими.
we.ua - Скрізь, де вони є, є злочини, вбивства, насильство - чеченський військовий про звірства росіян
Українська правда on pravda.com.ua
Росія планує перекинути частину військової техніки з Сирії в Африку – розвідка
Росіяни мають намір переправити частину військової техніки, яка наразі залишається в Сирії, до африканської країни Лівія. Джерело: Головне управління розвідки України у соцмережах Деталі: Як повідомляється, на військово-морській базі у сирійському місті Тартус росіяни очікують на свої військові кораблі для вивозу військової техніки та озброєння.
we.ua - Росія планує перекинути частину військової техніки з Сирії в Африку – розвідка
Еспресо on espreso.tv
Кремль "перевзувається" під нову владу в Дамаску
Кишеньковий диктатор Башар аль-Асад, заступивши на сирійське президентство після свого батька у 2000-му, вже втік до Москви й розважає Віктора Януковича десь у путінському музеї політичних маріонеток. Повстанцям вистачило декілька днів, аби захопити країну. Та, як виявилося, повстанці — не зовсім повстанці, і діяли вони не самі.Повстанські групи об'єдналися під керівництвом Хаят Тахрір аш-Шам (ХТШ), яку США за "першого" Трампа назвали терористичною організацією. ХТШ — колишній філіал Аль-Каїди. Група вважалася екстремістською, але пізніше прикрутила свій радикалізм, зосередившись на створенні чогось на кшталт цивільного уряду.Декілька крил, що влилися в ХТШ, активно підтримувалися Туреччиною. Анкара впродовж років не могла домовитися з Асадом про повернення на батьківщину декількох мільйонів сирійських біженців, що проживають в Туреччині. Ердоганові давно вже дошкуляють і прикордонні конфлікти з сирійськими курдами.Читайте також: Сирія. Смерть диктатуриЗа деколонізацію Сирії слід віддати належне наполегливості Ізраїлю: він ігнорував заклики до припинення вогню, знищуючи своїх ворогів, в тому числі з "Хезболли" та іранських проксі, у Газі, Лівані, Ємені, Сирії чи Ірані. Кожна з атак на лідерів "Хезболли" чи іранського КВІРу засуджувалася партнерами за "ризик ескалації". Але саме тактика Ізраїлю стала запорукою нинішнього успіху.США координували дії повстанців, але робили це через Туреччину. Вашингтон турбувало, аби на хвилі боротьби з Асадом до влади не повернулися бойовики ІДІЛ.Обезголовлення — лише початок демонтажу режиму. Слідом почалася авіаційна операція: американська авіація бомбардувала декілька баз ІДІЛ в Сирії, а Ізраїль "накидав" по штаб-квартирах митниці, воєнної розвідки, а також по ракетно-дослідницькому центрові.Розпочинається сухопутна фаза зачистки Сирії. Першими перетнули кордон із Сирією ізраїльські війська; вони шукатимуть злочинців, чиїми руками Іран та Московія розгойдували ситуацію на Близькому Сході.  Далі буде.Читайте також: Не треба недооцінювати ЗСУ: Асад утік до МосквиТепер найсмачніше: про русню. Схоже, бункерний уже обірвав телефон Ердогана, намагаючись домовитися бодай про безпечне виведення військ та про збереження своїх баз у Сирії.Московити мають військово-морську базу в Тартусі та авіабазу в Латакії. Це забезпечило військово-морську присутність в Середземному морі та повітряний потенціал в регіоні. Московія використовувала свої сирійські бази як плацдарм, щоб змагатися за вплив із Заходом у таких африканських країнах, як Лівія, Малі та Центральноафриканська Республіка та інших країнах африканського Сахелю. Немає бази — слабшає вплив.Читайте також: Чому марш Пригожина не став для Росії СирієюКремль, як і Іран, уже зазнав іміджевих втрат, не втримавши в кріслі свого "козачка". Та чи вдасться йому зберегти військові бази? Схоже, бункерний вирішив активно "перевзутися": наприклад, змінилася риторика державного телебачення РФ: спершу противників Асада називали терористами, та з захопленням Дамаска —  уже "ополченцями" та "опозиціонерами".Західні медіа пишуть, що бункерний, який має давні стосунки з ІДІЛ і навіть постачав їм нафту, намагатиметься домовитися з їхніми недругами із Хаят Тахрір аш-Шам… Або принаймні з Ердоганом. Та хочеться вірити, що США і тут рубатимуть з плеча, аби витурити російську нечисть з сирійської землі.Сирійські події матимуть опосередкований вплив на війну в Україні: чим стабільнішим буде Близький Схід, чим менше метастазів пустять там московити та Іран, тим більше впевненості у наших західних партнерів буде в українському питанні.До речі, від нової сирійської влади не варто очікувати демократичної вітрини, навіть навпаки. ХТШ дотримується консервативної ісламістської ідеології з її талібськими замашками: занурення країни в ментальний феодалізм, скорочення прав жінок, утиски християн. Але, схоже, світ готовий піти на "допустимі жертви", аби викурити з країни ірано-російський дух.ДжерелоПро автора. Орест Сохар, журналіст, шеф-редактор ОbоzrеvаtеlРедакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.
we.ua - Кремль перевзувається під нову владу в Дамаску
Еспресо on espreso.tv
РФ спробує налагодити співпрацю з опозицією в Сирії, щоб залишити свої війська в країні, - ІSW
Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ІSW)."Силова позиція Росії навколо Сирії продовжує відображати поточну обережну та нерішучу реакцію Кремля на падіння режиму Башара Асада", - вважають військові експерти. Супутникові знімки Sеntіnеl-2 від 10 грудня показують, що російські кораблі все ще не повернулися до сирійського порту Тартус і що російська Середземноморська флотилія все ще стоїть на відстані приблизно 8-15 км від Тартуса. Аналітик з відкритих джерел М. Т. Андерсон ідентифікував чотири російські кораблі в цьому радіусі станом на 10 грудня — фрегат типу "Адмірал Головко Горшков", фрегат типу "Адмірал Григорович Григорович", підводний човен "Новоросійськ", вдосконалений підводний човен "Кіло" та "Вязьма" типу "Калінінграднефть". Супутникові знімки від 9 грудня показали, що "Адмірал Григорович", "Новоросійськ" і "Вязьма" стояли в тому ж режимі, що й станом на 10 грудня. Інші аналітики з відкритих джерел зазначили, що великий десантний корабель Балтійського флоту проєкту 775 "Олександр Шабалін" вийшов із морської зони Балтійського моря 10 грудня, потенційно для сприяння виведенню деяких російських військових засобів із Тартуса в Середземне море (потенційно Тобрук, Лівія).Російський мілблогер заявив, що станом на кінець дня 9 грудня "статус Хмейміма (авіабази) і Тартуса висить у повітрі", а прессекретар Кремля Дмитро Пєсков підкреслив, що "важко передбачити", що буде в Сирії, але Росія продовжуватиме діалог з усіма країнами, які поділяють з Росією інтереси.Супутникові знімки Махаr від 10 грудня показують, що російські літаки, вертольоти та відповідне військове обладнання залишаються на авіабазі Хмеймім (див. вбудовані зображення нижче). "Постійна відсутність узгодженої відповіді Росії, як з точки зору військової позиції, так і риторичних заяв, свідчить про те, що Кремль все ще чекає, щоб сформулювати шлях уперед у Сирії, спостерігаючи за ситуацією на місці. Кремль, швидше за все, вагається щодо повної евакуації всіх військових активів із Сирії, якщо він зможе налагодити відносини з силами сирійської опозиції та перехідним урядом і продовжувати забезпечувати безпеку своїх баз і персоналу в Сирії", - йдеться у звіті ІSW.Що відбувається в СиріїУ Сирії відбулася масштабна військова операція опозиційних сил проти урядових військ. Сирійська опозиція почала активний наступ уранці 27 листопада і після двох днів зіткнень узяла під контроль 56 населених пунктів у провінціях Алеппо й Ідліб та підійшла до околиць Алеппо.У суботу, 30 листопада, російська авіація вперше з 2016 року завдала авіаударів по місту Алеппо, до центру якого дійшли сирійські повстанці. Водночас РФ пообіцяла режиму Асада додаткову військову допомогу. Того ж дня Rеutеrs з посиланням на військові джерела повідомило, що сирійські повстанці захопили місто Мараат аль-Нуман в провінції Ідліб, таким чином узявши під свій контроль всю цю провінцію.Російська влада вирішила відправити у відставку командувача угруповання військ у Сирії Сергія Киселя на тлі втрат і зростання паніки серед російських військових. Ситуація для російського контингенту в Сирії погіршується - повстанські війська наступають на півдні країни, міські бої відбулися в Хамі, Хомсі та Сувейді.Міністерство закордонних справ України заявило, що відповідальність за деградацію безпекової ситуації в Сирії несуть Росія та Іран. 4 грудня збройні сили США завдали удару з метою самозахисту проти систем озброєнь у східній Сирії. 5 грудня сирійські повстанці ввійшли в ключове центральне місто Хама. Сили режиму Асада вийшли з міста. Наступного дня МЗС України закликало громадян утриматися від поїздок до Сирії.Станом на 6 грудня сирійські повстанці, очолювані джихадистським угрупованням "Хайят Тахрір аль-Шам" (ХТС), наблизились до Хомса, третього за величиною міста Сирії. Крім того, підтримуваний США альянс на чолі з сирійськими курдами захопив Дейр-ель-Зор, головне місто на сході Сирії та головний пункт перетину кордону з Іраком.Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган запропонував допомогти сирійському лідеру Башару Асаду в формуванні майбутнього Сирії, однак його пропозиція була відхилена.7 грудня сирійські опозиційні сили оголосили про взяття під контроль міста Дараа, розташованого на південному заході країни. А вже згодом повстанці заявили, що увійшли в столицю країни Дамаск і оголосили про падіння уряду диктатора Башара Асада. Президент нібито покинув країну.Крім того, існує дуже висока ймовірність, що президент Сирії Башар аль-Асад міг загинути в авіакатастрофі 8 грудня, коли тікав із країни з наближенням повстанців до столиці. У Росії кажуть, що він сам вирішив покинути країну.У неділю, 8 грудня, Російська Федерація почала виводити свої військові кораблі з бази у сирійському Тартусі після взяття повстанцями Дамаску.Пізніше прем'єр-міністр Сирії Мухаммед Аль-Джалілі заявив, що країні необхідно провести вільні вибори, щоб надати народу можливість обрати своє керівництво.Віld писало, що Асад планував передати владу протурецьким силам та виїхати до Росії. Переговори про цю передачу відбувалися в столиці Катару, Досі.Заступник міністра закордонних справ РФ Сергій Рябков заявив, що сирійський диктатор Башар Асад перебуває у Росії "в безпеці". 
we.ua - РФ спробує налагодити співпрацю з опозицією в Сирії, щоб залишити свої війська в країні, - ІSW
УНІАН on unian.ua
Лівія, Єгипет, Судан чи Алжир: експерт оцінив, куди Росія перебазує флот із Сирії
Найбільш прийнятним для росіян є варіант із Лівією, де громадянська війна, як і в Сирії, застрягла у напівзамороженому стані.
we.ua - Лівія, Єгипет, Судан чи Алжир: експерт оцінив, куди Росія перебазує флот із Сирії
Last comments

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules