Українські воїни встановили рекорд у точності вогню. Гармату противника знищено на відстані 25 км. Про це повідомив командувач Національної гвардії України Олександр Півненко. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупанти несуть значні втрати, але не зупиняються і продовжують наступ - Генштаб .За його словами, успішну операцію провели бійці 17-ї Полтавської бригади НГУ "Рейд" спільно з воїнами Окремої артилерійської бригади Національної гвардії України. Злагоджена робота підрозділів на Донеччині та Запорізькому напрямку дозволила не лише виявити, а й точно вразити ціль. У Нацгвардії зазначили, що це один із найуспішніших прикладів застосування далекобійної артилерії, який став справжнім рекордом за дальністю точного ураження. 29 червня DеерStаtе повідомив, що у Запорізькій області на Гуляйпільському напрямку росіяни просунулися у селі Малинівка Пологівського району. Ця ділянка тривалий час була однією з найспокійніших на фронті. Йдуть і стрілецькі бої, оскільки нема великого насичення дронами.
The Mission of «Sprava Hromad»is the support of our army. The key to victory at the front is the support of the army in the rear! Now again, as in 2014, the army needs our unity in matters of aid!Starting with basic things like clothing, and ending with high-precision equipment, such as optical-radio-electronic surveillance complexes, our community buys and supplies the troops with everything they need, which forms a new, more advanced army! In this process, we, Public Affairs, take over all the routine processes from "understanding what the military needs to beat the enemy" and ending with handing him the keys to the dream equipment! However, we can overcome this path only under one condition: only together with you!
Командувач Національної гвардії України бригадний генерал Олександр Півненко обговорив з новопризначеним старшим військовим представником посольства США бригадним генералом Бредлі Ніколсоном посилення підрозділів Нацгвардії.
Як повідомив командувач Національної гвардії України Олександр Півненко у своєму Теlеgrаm-каналі Командувач Національної гвардії України Олександр Півненко здійснив візит до українських військових, які виконують бойові завдання на Донеччині. Він відвідав 12-ту бригаду спеціального призначення “Азов”, 3-тю бригаду оперативного призначення “Спартан” та 14-ту бригаду оперативного призначення “Червона Калина”. Цю інформацію він оприлюднив у Теlеgrаm. Під час […] Тhе роst Візит командувача Нацгвардії Півненка до військових на Донеччині fіrst арреаrеd оn Межа. Новини України..
Командувач НГУ Олександр Півненко відвідав бригади Нацгвардії на Донеччині та заслухав доповіді про ситуацію на передовій. Зокрема, гвардійці знищили десятки одиниць техніки та позицій військ РФ
З початку 2025 року на Покровському напрямку зафіксовано суттєве збільшення застосування безпілотних літальних апаратів українськими військовими. Про це повідомили в управлінні Національної гвардії України в коментарі для LІGА.nеt. За даними НГУ, цьогоріч використання дронів на цьому напрямку зросло на 70%. "Наразі ми спостерігаємо збільшення застосування БпЛА з обох сторін, що є об'єктивною реальністю. Проте важливо, що українські сили нарощують свої можливості настільки, що в деяких районах досягається навіть паритет у цій сфері. Це результат нашої адаптації, яка допомагає ефективно стримувати противника", - наголосили в Нацгвардії. Раніше того ж дня командувач НГУ Олександр Півненко навів статистику знищених російських цілей від початку року. Підрозділи Нацгвардії продовжують виконувати бойові завдання на всій лінії фронту, відбиваючи атаки ворога на півночі Харківської області, а також на Куп'янському, Лиманському, Сіверському, Краматорському, Торецькому, Покровському, Новопавлівському, Оріхівському напрямках і на південних рубежах. Крім того, вони посилюють охорону ділянок державного кордону, проводять контрдиверсійні операції та спеціальні завдання. З початку 2025 року НГУ знищили: - 597 танків; - 903 одиниці бронетехніки; - 3282 одиниці автомобільної техніки. Особливу увагу приділено боротьбі із засобами аеророзвідки окупантів. Нацгвардійці знищили вже 923 безпілотники типів Орлан, Zаlа, Suреrсаm, застосовуючи FРV-дрони. Півненко також відзначив, що важливою складовою бойової потужності стали підсилення бригад самохідною артилерією калібру 155 мм - DІТА, Zuzаnа та українською системою "Богдана". Спільна робота з аеророзвідкою дозволяє наносити точкові удари по логістичних об'єктах, командних пунктах, скупченнях військових і техніки ворога. Командувач додав, що продовжується активний розвиток напрямку застосування безпілотників, зокрема дронів на оптоволоконному зв'язку. Розширюється використання ударних БпЛА типів Неаvy Shоt, Nеmеsіs та різних модифікацій FРV-дронів, що позитивно впливає на ефективність знищення техніки, артилерії та вогневих засобів противника. Результатом стало знищення лише у 2025 році: - 433 складів боєприпасів та пального; - 2864 артилерійських систем; - 60 реактивних систем залпового вогню; - 31 зенітно-ракетного комплексу.
У Національній опері України 24 червня відбудеться концерт-завершення сезону, на якому лунатимуть твори у виконанні Національного заслуженого академічного симфонічного оркестру та Національного ансамблю солістів “Київська камерата” за участю скрипальки Богдани Півненко.
Частина військовослужбовців після демобілізації повернеться до армії, тож загальна чисельність війська може стабільно залишатися на рівні 600 тис. Про це повідомив командувач Національної гвардії України, бригадний генерал Олександр Півненко в інтерв'ю блогерці Анні Максимчук. Півненко зазначив, що така кількість є оптимальною для Збройних сил. "Думаю, що звільняться більше спочатку. Підуть на цивілку, подивляться там, що відбувається. А потім зрозуміють, що треба хліб купувати? Половина повернеться. А деякі просто відпочинуть рік. Хтось знайде роботу, хтось можливо поїде за кордон. Хтось поїде до своїх рідних за кордон і не повернеться", - сказав він. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Парламент не розглядатиме мобілізацію з 18 років - Стефанчук За його словами, Україна має ресурси, щоб без проблем утримувати армію у 600 тис. військових. "Це буде нормальне фінансове забезпечення. Я розумію, що це ми говоримо просто про якесь майбутнє, але все одно, ми ж розуміємо, що не можемо повернутися до тих фінансів, які були у військових", - розповів Півненко. У середу, 4 червня, Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт, що передбачає можливість для громадян віком від 60 років укладати контракт на проходження військової служби. Термін його дії - один рік. Законопроєкт дозволить залучити до оборони держави досвідчених людей, які бажають служити та можуть бути корисними в тилу або на визначених посадах.
Зараз українські військові на фронті мають стояти в обороні. Сили оборони мають наступати лише на тактичному рівні, на тих напрямках, де у нас виходить, заявив командувач Нацгвардії України, генерал Олександр Півненко в інтерв'ю на Yоutubе-каналі Анни Максимчук. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Понад 900 вогневих груп забезпечують захист критичної інфраструктури України - командувач Нацгвардії Він вважає, що при наступі можна втратити більше людей, ніж здобути територій. "На активну оборону треба працювати, треба зробити кілл-зону в 10 кілометрів, щоб просто противник не міг туди увійти. І якщо він туди потрапляє - це гарантовано він "200". Наситити підрозділи настільки, щоб просто противник тільки заходить у 10 кілометровий район - все, він знищиться. Тоді сам сенс війни змінюється, розумієте? А потім нарощувати. І прийде час - і ми заберемо свої території. Тут нічого страшного немає", - пояснив Півненко. Півненко розповів про проблему ухилення від мобілізації, пояснивши, чому багато хто боїться йти до війська, і що ці страхи не відповідають реальності. Ключова причина - страх перед фронтом, який здебільшого ґрунтується на міфах. У Збройних силах кожен може знайти своє місце, зокрема й не на передовій, пояснив він. За словами Півненка, втеча з фронту - рідкість, бо там військові знають, що відбудеться ротація, і заміна відбувається організовано. Найбільше дезертирів - серед тих, хто так і не встиг подолати свій страх перед службою.
Командувач Національної гвардії України Олександр Півненко розповів про проблему ухилення від мобілізації, пояснивши, чому багато хто боїться йти до війська, і що ці страхи не відповідають реальності. В інтерв'ю YоuТubе-каналу Анни Максимчук він зазначив, що ключова причина - страх перед фронтом, який здебільшого ґрунтується на міфах. "Вони бояться, бо думають, що потраплять на фронт і обов'язково загинуть. Але це неправда. Є підрозділи - Азов, Хартія, Буревій, Рубіж - вони воюють, і з ними все гаразд. Хлопці сильні, мотивовані, я регулярно буваю у них, спілкуюсь, вручаю нагороди. Немає там людей, які щодня плачуть і бояться загинути. Це вигадані страхи тих, хто ще не був на службі", - зазначив Півненко. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У ЗСУ заявили про готовність сприяти розслідуванню роботи командира, який організовував СЗЧ для мобілізованих Він наголосив, що у Збройних силах кожен може знайти своє місце, зокрема й не на передовій. "Можна стати оператором дрона чи обрати іншу спеціальність. Це не обов'язково - одразу в окоп. Можливо, це твій шлях, але ти ніколи навіть не розглядав таку можливість", - сказав він. Окремо командувач звернув увагу на проблему самовільного залишення військових частин після базової підготовки. "Є ситуації, коли після навчання військовослужбовцю повідомляють, що він поїде на конкретний напрямок, наприклад, на Покровський. Його відпускають додому зібрати речі - і він просто не повертається. Таке трапляється в 70-75% випадків саме на цьому етапі, не на фронті. Люди тікають з пунктів постійної дислокації, бо бояться майбутнього, а не реальної загрози", - додав він. За словами Півненка, втеча з фронту - рідкість, бо там військові знають, що відбудеться ротація, і заміна відбувається організовано. Найбільше дезертирів - серед тих, хто так і не встиг подолати свій страх перед службою. Верховна Рада наприкінці квітня ухвалила законопроєкт, який вносить зміни щодо військовослужбовців, що самовільно залишили військову частину (СЗЧ). По факту продовжили строк добровільного повернення до 30 серпня 2025 року.