These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Українська співачка Тіна Кароль потішила прихильників спокусливим контентом. У своєму Іnstаgrаm зірка опублікувала кадри, де позувала в студії. Перед камерою постала в елегантній чорній сукні з глибоким декольте. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Анна Сагайдачна показала ідеальні ноги в короткій спідниці на вулицях Києва Образ доповнила об'ємною укладкою і ніжним макіяжем. "Тільки тіні знають мої таємниці&hеllір;", - написала артистка під знімками. Раніше Кароль вперше за довгий час прокоментувала особисте життя. На одному зі своїх концертів зірка відповіла, чому не вийшла заміж навіть через 12 років після смерті чоловіка - Євгена Огіра.
Президент США Дональд Трамп заявив, що багато хто вже має уявлення про причетних до вибухів на газопроводах "Північний потік", але підкреслив, що саме він першим заблокував цей проєкт. Про це він повідомив під час розмови з журналістами. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Білий дім обговорює питання про скасування санкцій щодо газопроводу "Північний потік-2" - ЗМІ На запитання, чи планує він ініціювати офіційне розслідування вибухів, Трамп відповів, що в цьому немає необхідності. Він зазначив, що якби звернувся до певних осіб, то швидко отримав би відповідь без великих витрат на розслідування. Трамп також наголосив, що під час його президентства було заблоковано будівництво "Північного потоку-2". "Я фактично став першим, хто підірвав цей проєкт, оскільки не дозволив його реалізувати. Потім прийшов Байден і дозволив завершити його. Це досить цікаво", - додав Трамп. 15 серпня газета Тhе Wаll Strееt Jоurnаl повідомила, що до підриву газогону у Балтійському морі причетні українські топпосадовці. Нібито президент Володимир Зеленський намагався скасовувати операцію з підриву газопроводів "Північний потік" у вересні 2022 року, коли про неї дізналося ЦРУ. Сама ж українська операція коштувала близько $300 тис. У ній була задіяна невелика орендована яхта з екіпажем з шести людей. За інформацією видання, ідея операції нібито виникла в травні 2022 року. Підривом нібито керував неназваний генерал із досвідом участі в спеціальних операціях, який безпосередньо підпорядковувався тодішньому головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному.
Велосипед - це не лише екологічний транспорт і спосіб підтримувати фізичну форму, а й повноцінний засіб пересування в межах дорожнього руху. Щоб кожна поїздка була безпечною та комфортною, важливо дотримуватись основних правил, які нагадали в Патрульній поліції Києва. Поліцейські радять надавати перевагу велодоріжкам, які забезпечують безпечний рух, відокремлений від автотранспорту й пішоходів. У разі їх відсутності варто рухатися по крайній правій смузі, дотримуючись однорядного руху. Перед поїздкою необхідно перевірити технічний стан велосипеда: справність гальм, наявність дзвінка й світловідбивачів (білого - спереду, червоного - ззаду, помаранчевих - збоку). ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДТП в Європі: що робити українському водієві - покрокова інструкція У темну пору доби чи при поганій видимості обов'язково слід увімкнути ліхтар або фару та мати світловідбивальні елементи, щоб залишатися помітним для інших учасників руху. Крім того, варто подбати про особисту безпеку: шолом, наколінники й налокітники допоможуть зменшити ризик травмування у випадку аварій чи падінь. Поліція також нагадала, що їздити проїзною частиною дозволено лише з 14 років. За порушення ПДР велосипедистами передбачений штраф у розмірі 340 грн. Правилами дорожнього руху заборонено керувати автомобілем та одночасно користуватися мобільним телефоном, тримаючи його у руці. Ризик потрапити у ДТП збільшується в 20 разів. Наприклад, читаючи повідомлення на швидкості 70 км/год, водій проїде 90 метрів, не дивлячись на дорогу. Водії, які пишуть або читають повідомлення під час кермування, мають у 20 разів більший ризик потрапити в ДТП, ніж ті, хто не відволікається.
Європейський Союз має намір прийняти рішення щодо правового статусу українських біженців вже в червні. Це питання набуває актуальності, оскільки чинний режим тимчасового захисту для українців триватиме до березня 2026 року, заявив чеський прем'єр-міністр Петр Фіала під час пресконференції з президентом України Володимиром Зеленським у Празі. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Чехії створять український хаб єдності для повернення біженців Він підкреслив, що Чехія вже прийняла найбільше українських біженців на душу населення, і 160 тис. з них офіційно працевлаштовані. "Ми не можемо чекати до останньої хвилини. Засідання Ради міністрів внутрішніх справ у червні стане важливим етапом, на якому буде визначена європейська позиція та запропоноване рішення. Все залежатиме від розвитку ситуації", - сказав Фіала. Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року Європейський Союз активував Директиву про тимчасовий захист, яка надає українським біженцям право на проживання, доступ до праці, освіти, медичних послуг і соціальної допомоги. Цей статус був продовжений до 4 березня 2026 року. Станом на 31 січня 2025 року під тимчасовим захистом у країнах ЄС перебуває 4,3 млн українців. Однак у низці держав, зокрема Данії, Франції, Австрії та Литві, кількість біженців скоротилася. Найбільше українців прийняли Німеччина, Польща та Чехія.
США планують використовувати угоду про надра з Україною для посилення впливу на Росію, зокрема в рамках переговорів щодо припинення вогню. Про це заявив глава Міністерства фінансів США Скотт Бессент під час виступу на конференції в інституті Мілкена в Каліфорнії. Він підкреслив, що угода була ініціативою Дональда Трампа. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Експерт відповів, чи зможе Україна самотужки видобувати й переробляти рідкісноземельні метали За словами Бессента, президент США вважає, що ця угода дозволить зміцнити позиції США на переговорах із Росією. "Це дасть нам додаткові важелі впливу на російське керівництво, коли настане час вести переговори. Угода має продемонструвати Росії, що США залишаються в Україні", - заявив він. Окрім того, Бессент акцентував увагу на економічному співробітництві та інвестиціях між Україною та США, підкресливши, що угода має велике стратегічне значення. Він наголосив, що умови угоди передбачають рівноправне економічне партнерство. "Це не угода, яку Китай пропонує своїм партнерам, забираючи всі ресурси. Наше партнерство має на меті економічні інвестиції та безпекові гарантії", - додав Бессент. Угода між США та Україною щодо корисних копалин гарантує нам поставки систем протиповітряної оборони. Документ також містить визнання євроінтеграційного курсу України. Всі природні ресурси - включно з нафтою, газом, літієм та іншими копалинами - залишаються у повному розпорядженні української держави. Україна змогла відстояти свої інтереси та усунути надто жорсткі умови, запропоновані раніше.
Упродовж наступних десяти років Литва планує інвестувати понад 1,1 млрд в укріплення кордонів із Росією та Білоруссю. Йдеться про масштабне підсилення оборонного потенціалу країни, зокрема через створення інженерних бар'єрів для стримування можливого наступу ворога, повідомило Міністерство національної оборони Литви. Як пише відомство, найбільшу частину бюджету понад 800 млн - буде спрямовано на закупівлю протитанкових мін та систем мінування. Також заплановано розширити можливості литовських військових у сфері радіоелектронної боротьби, протидії дронам, а також модернізувати системи спостереження і раннього попередження. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Укріплення кордону з РФ: у ДПСУ розповіли про ситуацію Окрему увагу приділяють зміцненню Сувальського коридору - стратегічної ділянки на кордоні з Польщею, яка може стати головною ціллю у разі військової ескалації. У рамках проєкту "Східний щит", що реалізується спільно з Польщею, Литва збудує 27 інженерних парків на прикордонних територіях. Там зберігатимуться засоби оборони - зокрема протитанкові їжаки, бетонні бар'єри, металевий дріт, контейнери та зуби дракона. До проєкту також залучають місцеву владу: муніципалітети готують фортифікаційні плани для захисту своїх регіонів. Крім того, будуть укріплені природні бар'єри - розчищено канави, збережено ліси поблизу кордону, облаштовано захисні алеї та зміцнено броди на річці Нямунас. Участь у проєкті також беруть Латвія та Естонія: разом із союзниками по НАТО створюється Балтійська оборонна лінія - єдина система інженерних перешкод уздовж східного флангу Альянсу. У Міноборони підкреслюють, що ці кроки зміцнять обороноздатність Литви, підвищать безпеку кордонів та створять реальний бар'єр для можливого вторгнення. Речник ДПСУ Андрій Демченко вважаэ, що укріплювати лінію кордону з РФ в інженерному відношенні нині неможливо через постійні російські обстріли. Разом з тим Держприкордонслужба, як складова Сил оборони, її підрозділи чи то на Сумському напрямку, чи то на Харківському або на Чернігівщині, мають свою смугу оборони для того, щоб відбивати атаку ворога.
Грецький уряд офіційно заперечив інформацію про можливу передачу Україні зенітно-ракетних систем Раtrіоt. Про це повідомляє агентство Rеutеrs із посиланням на представника уряду, який заявив, що таке питання навіть не розглядається на національному рівні. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США тиснуть на Грецію, щоб вона передала Україні свої системи Раtrіоt - ЗМІ Це спростування з'явилося на тлі попередніх повідомлень того ж агентства про те, що союзники України нібито ведуть переговори про постачання додаткових систем ППО, зокрема Раtrіоt, з метою досягнення домовленостей до саміту НАТО наприкінці червня. Серед можливих донорів згадувалися Греція та США. Видання також зазначає, що з початку повномасштабного вторгнення Греція вже надала Україні певну військову допомогу - зокрема, бойові машини піхоти, боєприпаси, фугаси та протитанкові ракети. "Оборона є делікатним питанням для Греції через давні суперечки з її сусідом і союзником по НАТО Туреччиною", - зазначило видання. Сполучені Штати закликали Грецію передати Україні свої системи ППО Раtrіоt, які раніше були розгорнуті в Саудівській Аравії. Раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна сподівається отримати систему Раtrіоt від Сполучених Штатів. Ці системи ППО необхідні Україні для знищення російських балістичних ракет.
На території Полтавщини працівники заповідника "Більськ" провели лазерне сканування кургану, відомого як "Вітова Могила". Його довгий час не могли точно виявити. Завдяки технології LІDАR вдалося локалізувати об'єкт. Про це повідомив Історико-культурний заповідник "Більськ" у Fасеbооk. Курган знаходиться в межах Опішнянської селищної ради. У 1888 році тут проводив розкопки український археолог Іван Зарецький. Тоді в могилі виявили поховання скіфського воїна. Поховання датується VІ-V ст. до нашої ери. Артефактів було знайдено багато, що вказує на високе становище загиблого. Серед найціннішого інвентарю - сагайдак з берести, вкритий хутром. Його прикрашали золоті бляшки у характерному скіфському стилі. У ньому збереглося понад 200 бронзових наконечників стріл. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Археологи розкопали доісторичні кургани Також виявили залишки кінської вузди й інші речі, які мають археологічну цінність. Усі знайдені предмети нині перебувають у Державному історичному музеї Росії. Повне вивчення цього кургану залишається одним із пріоритетів для фахівців, що досліджують Більський мікрорегіон. Розкопки мають допомогти краще зрозуміти культурний і соціальний контекст скіфської доби. Технологія LІDАR, яку застосували під час робіт, базується на відбитті лазерного променя. Він дозволяє виміряти відстань до об'єкта, а також визначити його форму та габарити. Заповідник "Більськ" продовжує охороняти й вивчати понад сім тисяч гектарів історичних земель. На його території нараховується близько 70 пам'яток. У Швеції археологи знайшли два древні мечі вікінгів всередині кам'яної поховальної камери. Зброю ніхто не чіпав протягом 1200 років, тож знахідка може багато розповісти про життя людей, які жили тут у ті часи. Мечі виявили у провінції Вестманланд на великій похоронній ділянці, де розташовані понад 100 поховань. Останні датують періодом між 600 та 1 тис. роками нашої ери.
Адміністрація президента США Дональда Трампа запустила нову програму, згідно з якою нелегальні мігранти, які добровільно погодяться залишити країну, зможуть отримати грошову винагороду в розмірі $1000. Про це повідомило Міністерство внутрішньої безпеки США. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Швеція пропонує рекордну суму мігрантам для повернення на батьківщину "Самодепортація - найкращий, найнадійніший і найефективніший спосіб залишити територію США без ризику затримання", - заявила міністерка Крісті Ноем. За умовами програми, охочі повернутись до своєї країни мають повідомити про це через мобільний застосунок СВР Ноmе. Тим, хто доведе серйозність намірів, обіцяють не застосовувати примусове затримання чи депортацію. "Завантажте СВР Ноmе Арр сьогодні та поверніться додому добровільно", - йдеться в офіційному повідомленні. Окрім одноразової виплати, уряд повністю покриватиме витрати на транспорт. Як повідомили у відомстві, вже відбувся виліт одного мігранта до Гондурасу з Чикаго, а ще кілька рейсів заплановані на найближчі дні. У міністерстві наголосили, що ця ініціатива дозволить скоротити витрати на депортацію нелегалів на понад 70%. Наразі середня вартість затримання й видворення однієї особи становить понад $17 000. Раніше адміністрація президента США Дональда Трампа ухвалила рішення скасувати тимчасовий правовий статус для 530 тисяч громадян Куби, Гаїті, Нікарагуа та Венесуели. Це може зробити багатьох з них вразливими до депортації. Згідно з повідомленням федерального уряду, тимчасовий статус мігрантів буде скасований 24 квітня.
Розміщення європейських миротворчих сил в Україні без участі США може призвести до серйозної кризи в Північноатлантичному альянсі, аж до його фактичного розпаду. Про це заявив колишній посол Німеччини в США та голова Мюнхенської конференції з безпеки Вольфганг Ішингер в інтерв'ю Роlіtісо. Ішингер застеріг, що ініціатива окремих країн ЄС щодо створення миротворчої місії в Україні, зокрема без участі Сполучених Штатів, лише поглиблює розкол між союзниками та створює ризики для стабільності всередині НАТО. На його думку, Росія може скористатися відсутністю американської підтримки, спровокувавши конфлікт, у якому європейські військові опиняться сам на сам з агресором. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Миротворці в Україні: Зеленський озвучив два можливі сценарії їхньої участі "Європейські сили можуть опинитися під вогнем і змушені будуть реагувати без підтримки США. Відверто кажучи, це може стати кінцем НАТО у звичному вигляді", - наголосив дипломат. Він підкреслив, що Москва не розглядає Європу як рівноцінного військового гравця без участі Вашингтона, а на тлі невизначеності з боку адміністрації Трампа це лише погіршує ситуацію. Ішингер також назвав останні 100 днів у сфері трансатлантичної безпеки справжнім "електрошоком" для європейських лідерів. Він закликав ЄС активніше брати на себе відповідальність у сфері оборони та зовнішньої політики. Водночас дипломат висловив сподівання, що США згодом визнають необхідність тісної співпраці з європейськими партнерами у питаннях, зокрема, війни в Україні та ядерної програми Ірану. За його словами, односторонній підхід до діалогу з Росією та Іраном без участі Європи не дав жодного результату. Цього тижня Ішингер разом з іншими високопосадовцями у сфері безпеки відвідає Вашингтон для зустрічей з представниками адміністрації Трампа. Планується обговорення мирного врегулювання війни в Україні та інших безпекових викликів. Перемовини відбудуться в закритому форматі під егідою Мюнхенської конференції з безпеки. Президент Володимир Зеленський запропонував США механізм пришвидшення надання військової допомоги Україні, який дозволив би отримати озброєння на суму $30 млрд ще до 2026 року. За словами глави держави, Сполучені Штати вже схвалили пакети військової підтримки обсягом по $15 млрд на 2025 і 2026 роки. Проте завдяки запуску Інвестиційного фонду відбудови, ці кошти можна залучити раніше - ще у 2025-му.