These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Міністерство закордонних справ України оголосило демарш акредитованим в Україні керівникам дипломатичних місій держав, чиї вищі посадові особи були присутні на військовому параді у Москві. В умовах російської агресії, масових вбивств українців, ударів проти цивільної інфраструктури, воєнних злочинів та злочинів проти людяності, Україна розцінює присутність на параді держави-агресора вищих посадових осіб іноземних країн як недружній крок, заявив перший заступник міністра Сергій Кислиця. "Присутність вищих посадових осіб низки держав на організованих Кремлем заходах не має нічого спільного з вшануванням памʼяті жертв і героїв Другої світової війни, а фактично є наругою над нею, підтримкою сучасної агресії в Європі, загарбницької війни Росії проти України", - заявили в відомстві. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зустріч не на часі: у США виключили переговори Трампа з Путіним В МЗС наголосили на вагомому внеску українського народу, разом з іншими народами антигітлерівської коаліції та колишнього СРСР, у перемогу над нацизмом 80 років тому. "Україна не дозволить РФ красти памʼять про минуле, привласнювати колективну перемогу чи применшувати роль українського народу в ній" - йдеться у дописі. Росія не дотримується навіть проголошеного нею самою "парадного" припинення вогню, продовжуючи щоденні атаки українських позицій уздовж усієї лінії фронту, наголосив Кислиця. У п'ятницю, 09 травня у Москві на Красній площі пройшов військовий парад. На параді були присутні диктатор РФ Володимир Путін та лідери майже 30 держав, зокрема Китаю, Бразилії, Венесуели Вірменії, Монголії, Куби, Таджикистану та Білорусі. Попри заборону ЄС, на параді також були присутні лідери Сербії і Словаччини Александар Вучич і Роберт Фіцо.
У лютому 2025 року по саркофагу Чорнобильської атомної електростанції вдарив російський безпілотник. Утворилося близько 330 отворів з середнім розміром 30-50 см. Радіаційний фон не підвищився, що свідчить про відсутність викиду радіоактивних матеріалів, йдеться у доповіді МАГАТЕ. "На Чорнобильській АЕС тривають роботи зі встановлення масштабів пошкоджень Нового безпечного конфайнмента (НБК) після атаки дрона в середині лютого. Ліквідація пожеж, спричинених ударом, тривала кілька тижнів", - йдеться у повідомленні. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Атака Росії по ЧАЕС спричинила збитки на мільйони - відновлення може затягнутися на роки Попередня оцінка показала значні пошкодження. Неіржавіючі панелі зовнішньої обшивки, ізоляційні матеріали та значна частина мембрани, що захищає від води, вологи й повітря, були пошкоджені. Крім того, основна кранова система НБК, зокрема зона гаража для обслуговування крана, також постраждала і наразі не працює. Інші системи НБК - радіаційний і сейсмічний моніторинг, дезактивація, управління радіоактивними відходами, електропостачання та протипожежний захист залишаються функціональними. Системи опалення, вентиляції та кондиціонування також працюють, але не використовуються після інциденту, зазначили в МАГАТЕ. 14 лютого російський ударний дрон пошкодив захисну конструкцію над зруйнованим енергоблоком Чорнобильської АЕС. Лише 7 березня вдалося остаточно ліквідувати тління "саркофага". На території Чорнобильської АЕС чергуватимуть підрозділи Державної служби з надзвичайних ситуацій. Рятувальники моніторитимуть радіаційний та тепловізійний фон.
Бразильська супермодель і "янгол" Vісtоrіа's Sесrеt Лаїс Рібейро часто тішить прихильників відвертим контентом. Gаzеtа.uа зібрала цікаві факти про знаменитість і пропонує переглянути її пікантні фото. Лаїс навчалася на медсестру, але у 2009 році почала працювати для модельного агенства Теrеsіnа. Того ж року переїхала до Нью-Йорка. Працювала для Shіаtzy Сhеn, Сhаnеl, Lоuіs Vuіttоn, Guссі, Dоlсе Gаbbаnа, Vеrsасе та Маrс Jасоbs. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Анна Неплях засвітила інтимні місця у сексуальній фотосесії У 2011 році дефілювала на тижнях моди у Сан-Паулу та Ріо-де-Жанейро. З'явилась на обкладинках американського, бразильського, німецького та італійського випусків журналу Vоguе, а також в рекламних кампаніях Rаlрh Lаurеn, Сhrіstіаn Dіоr, Тоm Fоrd, GАР та Аmеrісаn Еаglе. З 2010 по 2018 року дефілювала на показах Vісtоrіа's Sесrеt Fаshіоn Shоw. Пропустили лише показ 2012 року через вивих щиколотки. У 2015 році стала "янголом" Vісtоrіа's Sесrеt. У Рібейро є син Алешандру. У 2014 році Лаїс почала зустрічатися з баскетболістом Джаредом Гоманом, але стосунки не склалися. З вересня 2018 зустрічається з баскетболістом Джоакімом Ноа. Минулого року у неї народилась друга дитина. Австралійська модель і активістка Стефанія Ферраріо влаштувала еротичну фотосесію. Блогерка опублікувала кадри, де позувала на природі. Перед камерою постала в червоному пеньюарі з мереживом і глибоким декольте.
На війні проти РФ загинув журналіст із Житомира, офіцер Збройних сил України Богдан Лисенко. ВІн потрапив під ворожий обстріл на Запорізькому напрямку 13 квітня, повідомив його син Антон Лисенко. Його батько був вісім років в армії, повідомив Антон. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Спортивний коментатор Sеtаntа В'ячеслав Кобржицький загинув на фронті Після того як Богдан Лисенко підписав контракт із ЗСУ, він був снайпером-розвідником. Офіцерське звання він отримав під час повномасштабного вторгнення. Його остання посада - заступник командира роти. "Мій батько почав боротьбу за нас усіх та свою країну ще з 2014 року. Тоді, як журналіст, він потрапив у полон в окупованому Донецьку. На щастя, його вдалося швидко обміняти. Полон не зламав його, а навпаки, став однією з причин продовження його боротьби в одному з добровольчих підрозділів, а згодом і в регулярних військах. За весь час служби батько зробив багато неймовірних публікацій та нарисів про долі та подвиги українських воїнів, якими я обов'язково поділюся з вами згодом", - написав його син. Богдан Лисенко мав творчий псевдонім Богдан Лу. Його журналістська діяльність охоплювала десятки публікацій у всеукраїнських та регіональних медіа - "Факти", "КП в Україні", "Субота", "Ехо". Пройшов Революцію гідності . Коли в Криму з'явилися "зелені чоловічки", то одразу поїхав туди як журналіст і підготував репортаж. У 2014 році він працював журналістом-фрилансером на Донеччині та потрапив у полон. За три доби завдяки зусиллям волонтерів його вдалося визволити.
Якщо шина спустила в глушині, а компресора під рукою немає, не варто впадати в паніку - існують перевірені способи розв'язати проблему. Про це розповідає "Автотема". Власник шиномонтажу ділиться практичними порадами, які методи справді працюють, а від яких краще утриматися. Як підкачати шину без насоса: поради на випадок надзвичайної ситуації Найнадійніший варіант - звернутися до водіїв вантажівок. Їхні авто обладнані пневматичними гальмами, за допомогою яких можна підключити шланг і підкачати колесо - швидко та ефективно. Ще один варіант - спробувати дістатися до найближчої автозаправки, де зазвичай є станції для підкачки шин. Часто послуга безкоштовна, а попутна машина може допомогти доїхати туди. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як і коли правильно промивати двигун: поради від експертів Деякі популярні поради з інтернету, як-от використання балончиків зі стисненим повітрям, на практиці виявляються марними - їх недостатньо для накачування повноцінної шини. Також не варто покладатися на вогнегасник: його тиску - близько 0,2 атмосфери - явно недостатньо для їзди, а сам метод ще й небезпечний. Метод із підключенням шланга до вихлопної труби - теоретично можливий, але насправді він ризикований і може пошкодити авто. Найкращий варіант - мати в багажнику запасне колесо та портативний компресор. Це дозволить швидко відновити тиск і безпечно продовжити поїздку. Для того, щоб автомобіль не став причиною величезних витрат на пальне, він має бути новим, сучасним та економним. Так, для автомобіля з "механікою" слід навчитись перемикати передачі плавно та швидко, не доводячи двигун до високих обертів.
Міністерство освіти Франції запускає пілотний проєкт з вивчення української мови як другої іноземної у коледжах та ліцеях країни. Проєкт на першому етапі буде реалізований у чотирьох академічних округах Франції: в Паризькому регіоні, Приморських Альпах, Версалі та Кретеї. Саме там зараз навчається найбільше українських дітей, які перебувають під тимчасовим захистом Франції, повідомив Надзвичайний та Повноважний Посол України у Франції Вадим Омельченко, передає Укрінформ. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Біженці з Закарпаття, де немає бойових дій, стали проблемою для Австрії За його словами, це рішення є важливим кроком до ширшого визнання української мови у французькому освітньому просторі. "Упродовж останніх років посольство працювало над можливістю введення української мови як другої іноземної. Дипломати були на постійному контакті з Міністерством національної освіти, була напрацьована аргументація на користь цього рішення. І от ми отримали результат", - заявив Омельченко. Станом на кінець 2024 року на території Франції функціонували 22 українські освітньо-культурні центри (до повномасштабного вторгнення РФ - лише п'ять). Більшість із них позиціюють себе як українські суботні чи недільні школи, орієнтовані на викладання української мови, літератури та історії, розвиток і підтримання творчих здібностей.
Кучерявість листя - не просто естетична проблема, а серйозна загроза для здоров'я персикового дерева. Якщо вчасно не вжити заходів, це грибкове захворювання може позбавити дерево урожаю або навіть призвести до його загибелі. Журналісти зібрали рекомендації експертів щодо розпізнавання, профілактики й ефективної боротьби з недугою, яка вражає тисячі дерев по всій Україні, пише Gаzеtа.uа Що це за хвороба? Кучерявість викликає гриб Тарhrіnа dеfоrmаns. Він зимує в бруньках, тріщинах кори й активізується навесні, щойно підвищується температура і зростає вологість. Уражає молоде листя ще до появи видимих симптомів. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Виснажать ґрунт і знищать дерева: що не можна садити біля яблунь Умови, що сприяють поширенню: - дощова, волога погода; - загущені посадки без належної вентиляції; - ослаблений імунітет дерева; - відсутність профілактичних обробок; Ознаки зараження: - листки скручуються, товщають, стають червонуватими або жовтими; -згодом сохнуть і опадають; - дерево зупиняє ріст і втрачає здатність плодоносити; Як захистити дерево: 1. Профілактика - ключ до успіху: - До розпускання бруньок: бордоська рідина 3%, Купроксат - Фаза "зелений конус": Хорус, Скор або Райок - До/після цвітіння: біопрепарати - Фітоспорин, Планриз, Мікохелп 2. Якщо хвороба вже з'явилась: - обрізати й знищити уражене листя; - обробити фунгіцидами; - внести гумінові або мінеральні добрива: - прорідити крону для кращої вентиляції; Що ще варто врахувати: - гриб активується вже при +5&hеllір;+7&dеg;С; - препарати потрібно чергувати, аби уникнути звикання; - навесні важливо підживлювати дерево кальцієм і мікроелементами; Профілактика - найефективніший інструмент у боротьбі з кучерявістю листя. Вчасні обробки, правильна агротехніка й увага до дерева зведуть ризики до мінімуму - і персик щоліта тішитиме вас щедрим і здоровим урожаєм. З настанням весни малина прокидається, формує нові пагони та готується до плодоношення. Щоб кущі не лише вижили, а й дали щедрий урожай, їм необхідна своєчасна підтримка. Ось що слід зробити навесні, аби зібрати максимум ягід. У квітні малина потребує поживних речовин. Оптимальний вибір - комплексне добриво, як-от азофоска.
Російські окупанти мають просування біля трьох населених пунктів Донецької області. Росіяни йдуть вперед біля Романівки, Олександрополя та Нової Полтавки, повідомляє моніторинговий аналітичний проєкт DеерStаtе. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Карти боїв: аналітики DеерStаtе показали, де просунулися російські окупанти "Мапу оновлено. Ворог просунувся біля Романівки, Олександрополя та Нової Полтавки", - йдеться у повідомленні. Станом на 7 травня ворог мав успіхи поблизу села Кам'янка Харківської області та селища Білогорівка Луганської області. Найскладніша ситуація наразі на Покровському, Лиманському та Новопавлівському напрямках.
Росія нібито одразу підтримала ідею 30-денного перемир'я між Україною та РФ. Але при цьому треба врахувати деякі "нюанси", заявив речник російського диктатора Дмитро Пєсков, якого цитують російські пропагандистські ЗМІ. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перемир'я або санкції: США та ЄС готують ультиматум Кремлю "РФ одразу підтримала ідею 30-денного перемир'я з необхідністю врахувати нюанси",- сказав прессекретар Володимира Путіна. Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп закликав Росію та Україну до негайного 30-денного безумовного припинення вогню та попередив, що в разі зриву перемир'я на порушників чекають нові санкції з боку США та їхніх союзників. Він сподівається на дотримання режиму тиші обома сторонами. У разі порушення домовленостей, Вашингтон разом з партнерами запровадить додаткові обмеження, зазначив він.
У бельгійському Левені під час будівельних робіт на Брюсселестраат робітники натрапили на унікальну знахідку. Просто під вулицею виявили дерев'яну водопровідну трубу, яка пролежала в землі майже дві тисячі років, передає Аrkеоnеws. Трубопровід знайшли в районі Блауве Хук перед зведенням нового гуртожитку. Археологи проводили попередні дослідження території, коли й натрапили на незвичні дерев'яні конструкції. "Спочатку ми не усвідомлювали, що саме знайшли. Та після того, як помітили ще кілька стовбурів поруч, стало ясно - це стародавній водогін", - розповів керівник розкопок Бен Ван Генехтен. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Під церквою виявили стіну з людських кісток Конструкція складається з видовбаних дерев, кожне з яких має довжину близько 1,75 метра. Вона тягнеться під землею на відстань 2030 метрів. Експерти припускають, що цій системі водопостачання від І до ІІІ століття нашої ери. Вона збереглася напрочуд добре. Як пояснив чиновник Дірк Вансін, болотиста місцевість без доступу кисню допомогла зберегти деревину. Археологи вважають, що в цьому районі могла бути розвинена інфраструктура, ймовірно навіть римська насосна система. Подібні трубопроводи вже знаходили в інших містах на території сучасної Бельгії, зокрема в Тонгерені та Тінен, але збереження завжди було гіршим. Для встановлення точного віку дерева використають метод дендрохронології. Вчені вважають, що наявність води та родючі землі зробили це місце привабливим для римського поселення. Під час розкопок знайшли й інші артефакти. Серед них глиняний посуд, черепиця, монети та залишки середньовічних вигрібних ям. Усе це підтверджує тривале та безперервне заселення території. Це відкриття ще раз доводить, що під сучасним Левеном ховається багатий історичний пласт. Сьогодні місто асоціюється з університетами й інноваціями. Але кожна така знахідка повертає до часів, коли Левен був частиною могутньої Римської імперії. У червні 2019 року реставратори німецької церкви у Майнці випадково наштовхнулися на залишки давньоримської базиліки VІ ст. Тоді цей собор вважався одним із найважливіших релігійних об'єктів Європи. Під підлогою виявили саркофаг, що важив 700 кг.