Gazeta.ua - we.ua

Gazeta.ua

we:@gazeta.ua
20.6 thous. of news
These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Gazeta.ua on gazeta.ua
Трамп присвоїв США перемогу в Другій світовій війні
Президент США Дональд Трамп заявив, що перемога у Другій світовій війні стала можливою "переважно завдяки" Штатам. Мовляв, США вступили в цю війну і виграли її. Про це Трамп заявив у середу журналістам, представляючи президентський указ про офіційне проголошення 8 травня Днем перемоги у Другій світовій війні. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: День перемоги вважають святом лише 11% українців - опитування КМІС "Перемога була здобута переважно завдяки нам подобається вам це чи ні, але ми вступили в цю війну і виграли її", сказав Трамп. Він додав, що Сполученим Штатам "дуже допомагали багато чудових союзників". "Та, думаю, ніхто не сказав би, що ми не були домінуючою силою в цій війні", сказав він. За словами Трампа, саме американські танки, кораблі, вантажівки, літаки й військовослужбовці розгромили ворога 80 років тому. "Без Америки звільнення ніколи б не відбулося. І тому ми повинні віддати шану тим людям, які подарували нам перемогу", сказав Трамп. Він додав, що Штати відновили мир і допомогли країнам у відбудові "це те, чого інші здебільшого не робили". Трамп оголосив, що 8 травня у Сполучених Штатах відзначатимуть День перемоги у Другій світовій війні, а 11 листопада у Першій світовій війні. За словами президента, 8 травня залишатиметься робочим днем, оскільки "у нас і так занадто багато свят". В Україні з 2023 року 8 травня встановлено Днем пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 19391945 років. За словами президента Володимира Зеленського, українська держава повертає собі "чесну історію без ідеологічних домішок".
we.ua - Трамп присвоїв США перемогу в Другій світовій війні
Gazeta.ua on gazeta.ua
У Польщі студент сокирою вбив співробітницю університету 
Увечері 7 травня на території Варшавського університету студент із сокирою напав на людей. Загинула співробітниця університету, яка працювала в адміністрації. Ще один співробітник, охоронець, намагався зупинити зловмисника і отримав серйозні поранення, пише RМF FМ. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Польщі під час сутички з поліцією загинув українець Інцидент стався у кампусі Варшавського університету на Краківському передмісті, де розташований один із корпусів вишу. Нападника 22-річного поляка, студента юридичного факультету цього ж університету затримала поліція на місці. Свідки розповідають, що охорона одразу зреагувала: забігли до будівлі, зачинили двері та повалили нападника на землю. Один зі співробітників університету описав момент затримання як "паніку та шок". Керівництво Варшавського університету підтвердило трагедію на своєму офіційному сайті, назвавши вбивство жорстоким та висловивши співчуття сім'ї загиблої. На знак жалоби в університеті 8 травня оголошено днем ​​скорботи. У Бродненському парку Варшави біженець з Азії поранив ножем двох 15-річних хлопців з України. Підлітки опинилися в лікарні.
we.ua - У Польщі студент сокирою вбив співробітницю університету 
Gazeta.ua on gazeta.ua
У торговельних центрах Тбілісі можливі теракти - посольство США
Посольство Сполучених Штатів Америки у Грузії попередило про загрозу терактів у трьох торговельних центрах Тбілісі. Коли саме можуть статися теракти, посольство не уточнює. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Офісі президента попередили, що Росія готує провокації "Зверніть увагу, що посольству США стало відомо про погрози вибухів, спрямовані на три торгові центри Тбілісі: Еаst Роіnt Shорріng Маll, Gаllеrіа Тbіlіsі Shорріng Маll і Тbіlіsі Shорріng Аrеа", йдеться в екстреному повідомленні американських дипломатів. Усіх співробітників посольства закликали триматися якомога далі від цих ТЦ "до відповідного повідомлення". ТЦ Еаst Роіnt розташовано на вулиці Олександра Твалчрелідзе, 2; Gаllеrіа Тbіlіsі на проспекті Руставелі 2/4; а Тbіlіsі Маll на алеї Давида Агмашенебелі, 16. У службі державної безпеки Грузії заявили, що екстрене повідомлення посольства "не відповідає дійсності". Раніше повідомлялося про те, що ФСБ отримала вказівки організувати теракти у кількох регіонах РФ під час святкувань 9 травня, щоб звинуватити Україну та мобілізувати населення для війни.
we.ua - У торговельних центрах Тбілісі можливі теракти - посольство США
Gazeta.ua on gazeta.ua
Індію атакували ракети з Пакистану: вибухи пролунали поблизу аеропорту
В районі індійського міста Амрітсар пролунали вибухи біля місцевого аеропорту. Це могла бути ракетна атака з боку пакистанської армії, повідомляє Сlаsh Rероrt. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Індія обстріляла Пакистан і отримала удари у відповідь Перед тим вдень, 7 квітня, міністр інформації Пакистану Аттаулла Тарар в ході інтерв'ю для Аl Jаzееrа заявив, що Індія у вівторок начебто завдала ударів по цивільних. Крім того, за словами пакистанського чиновника, будь-які дії Нью-Делі з метою зупинки або перенаправлення постачання води з Пакистану буде вважатися офіційним Ісламабадом як оголошення війни. Амрітсар є містам у штаті Пенджаб на північному заході Індії. За відкритими даними, населення складає понад мільйон осіб. Раніше у Пакистані заявили про неминучість вторгнення Індії після нападу в Кашмірі, що ще більше загострило напруження між двома ядерними державами. Міністр оборони Пакистану Хаваджа Мухаммад Асиф заявив, що після недавньої атаки на туристів у Кашмірі військове вторгнення Індії стало майже неминучим. Водночас Індія звинувачує Пакистан у підтримці бойовиків у спірному регіоні Кашмір, через який обидві держави вже неодноразово воювали.
we.ua - Індію атакували ракети з Пакистану: вибухи пролунали поблизу аеропорту
Gazeta.ua on gazeta.ua
Вчені розкрили загадку кораблів, які вважали піратськими
Два кораблі, що затонули біля узбережжя Коста-Ріки, визнані данськими невільничими суднами ХVІІІ століття. Археологи підтвердили, що це "Фрідерікус Квартус" і "Крістіанус Квінтус", які зникли в 1710 році. Про це пише Аrkеоnеws. Судна виявили поблизу Національного парку Кауїта. Їх довгий час вважали піратськими через пошкодження. У 2015 році археологи знайшли жовті цеглини, виготовлені у Фленсбурзі, що вказувало на данське походження. У 2023 році данські фахівці провели розкопки. Вони виявили деревину, глиняні люльки та більше зразків цегли. Аналіз показав, що деревина походить з Балтійського регіону і була зрубана між 1690 і 1695 роками. "Аналізи дуже переконливі, і ми більше не маємо жодних сумнівів, що це уламки двох данських невільничих кораблів", - сказав Девід Грегорі, керівник морського дослідницького центру Njоrd. Він зазначив, що обгорілі фрагменти деревини відповідають повідомленням про підпал одного корабля. Історичні документи свідчать, що обидва судна вирушили з Копенгагена до Західної Африки, а потім мали прибути до Америки. У березні 1710 року вони прибули до Коста-Ріки після бунту, спричиненого навігаційними помилками та напруженими стосунками між екіпажем і поневоленими пасажирами. На борту перебувало близько 800 осіб. Близько 650, включно з поневоленими африканцями, залишилися на борту. Понад 600 осіб були покинуті на пляжах нинішнього Національного парку Кауїта, що змінило історію регіону. Ця знахідка свідчить про присутність предків афро-костариканців на століття раніше, ніж це зафіксовано в офіційних документах. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Археологи знайшли затонулий корабель монголів Роботу з ідентифікації уламків та простеження їхнього зв'язку з громадою очолили молоді дайвери африканського та корінного походження. Марія Суарес Торо, яка заснувала дайвінг-центр "Посли морської спільноти", сказала, що команда дуже пишається тим, що підтвердила своє культурне коріння. Селія Ортіс, чий предок Мігель Марото був серед тих, хто зійшов на берег, розповіла, як ця знахідка допомогла її літній матері зрозуміти минуле їхньої родини. У неділю Національний музей Данії офіційно оголосив про ідентифікацію. Це перші підводні археологічні розкопки в Коста-Ріці, які були проведені за підтримки інституцій як Данії, так і Коста-Ріки. Об'єкти будуть охоронятися, а їх відвідування буде дозволено лише неінвазивним способом. У Хорватії археологи ідентифікували рештки затонулого корабля. Він є найдавнішим затонулим в Адріатичному морі. Його виявили на дні біля острова Іловик. Кораблем виявилося торгове судно, яке затонуло понад 2 тис. років тому.
we.ua - Вчені розкрили загадку кораблів, які вважали піратськими
Gazeta.ua on gazeta.ua
У Росії оголосили про початок триденного перемир'я з Україною
Опівночі 8 травня російські пропагандистські інформагенції та провідні медіаресурси заявили про початок дії режиму припинення вогню з Україною строком на 3 дні, раніше анонсованого диктатором Володимиром Путіним. Офіційного підтвердження з боку Міністерства оборони країни-агресора досі публічно не було оприлюднено. Про це повідомляють росЗМІ. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Путін не вносив змін у плани щодо триденного перемир'я - Пєсков Згідно з раніше заявленими керівництвом Росії термінами, дане "перемир'я" начебто має розпочатися о 00:00 8 травня, повинне тривати також упродовж 9 травня, й до опівночі 11 травня. Тобто загалом три доби. За даними Повітряних сил Збройних сил України, крайня активність ворога у повітрі фіксувалася 7 травня о 23:01, коли повідомлялося про пуски керованих авіаційних бомб тактичною авіацією РФ на територію Сумської області. У Генеральному штабі ЗСУ заяви російської сторони про начебто початок режиму припинення вогню - ніяк не коментували. Російський диктатор Володимир Путін анонсував тимчасове припинення вогню з 8 по 11 травня - на період святкування "Дня перемоги" в Росії. Проте у США скептично сприйняли цю ініціативу. Спецпредставник президента США Кіт Келлог наголосив, що Вашингтон зацікавлений у повноцінному та тривалому припиненні бойових дій, а не тимчасових кроках. У британській розвідці також розцінили "перемир'я" як тактичний хід, покликаний створити видимість готовності до діалогу й водночас обмежити дії українських сил, не завдаючи шкоди власним позиціям на фронті.
we.ua - У Росії оголосили про початок триденного перемир'я з Україною
Gazeta.ua on gazeta.ua
Міністр фінансів США вважає Путіна воєнним злочинцем
Міністр фінансів США Скотт Бессент погодився з тим, що російський диктатор Володимир Путін є воєнним злочинцем. Однак, на думку Бессента, це не є перепоною у веденні переговорів. Про це міністр фінансів США сказав під час виступу перед Конгресом. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Конгресмен США висміяв "великоднє перемир'я" Путіна і назвав його воєнним злочинцем Так, під час заходу Бессенту поставили пряме запитання, чи вважає він главу Кремля воєнним злочинцем. На що американський міністр дав ствердну відповідь, сказавши: "Так". Водночас на наступне запитання, чи вестиме він переговори в такому разі, Бессент сказав: "Така природа дипломатії, коли потрібно вести переговори з обома сторонами". "Я вважаю, що переговори були необхідні з японцями після Другої світової війни", - зазначив глава мінфіну США. Колишній президент США Джо Байден також називав російського диктатора Володимира Путіна воєнним злочинцем, то після зміни глави Білого дому риторика з цього питання стосовно очільника Кремля - змінилася.
we.ua - Міністр фінансів США вважає Путіна воєнним злочинцем
Gazeta.ua on gazeta.ua
Шість вечірніх звичок, які навчать лягати спати вчасно
Багатьох із нас ніколи не вчили, як лягати спати або як готувати до цього своє тіло. Багато хто з нас думає про сон як про щось, що відбувається в кінці кожного дня, але експерти кажуть, що година перед сном має значення майже так само, як і сам сон. Те, як ви засинаєте, може вплинути на те, скільки часу потрібно, щоб заснути, наскільки глибоко ви спите і наскільки бадьорими ви почуваєтеся наступного ранку, пише Rеаlsіmрlе. Скільки б разів ми не обіцяли собі лягати спати раніше щовечора, нічний ритуал часто перетворюється на швидке вмивання обличчя та нескінченне гортання соцмереж, перш ніж ви нарешті захочете заснути. Щоб цього не відбувалося, скористайтесь порадами експертів, які допоможуть плавно заснути та прокинутися бадьорими. Обмежте споживання кофеїну Якщо ви п'єте каву або чай вдень, це може впливати на ваш сон допізна. Експерти рекомендують відмовитися від кофеїну принаймні за 10 годин до сну. "Люди не усвідомлюють, як довго кофеїн залишається в організмі та продовжує діяти", - каже клінічний психолог Ліа Кейлор. Кофеїн міститься в багатьох продуктах харчування, напоях і навіть продуктах для здоров'я, що легко втратити рахунок того, скільки ви споживаєте. Тож слідкуйте також за газованими напоями та шоколадом Вечеряйте принаймні за три години до сну Ваша травна система змушує ваші органи працювати понаднормово, тому вам не варто їсти надто пізно. "Пізнє травлення не тільки порушує початок сну, але й суттєво впливає на якість сну, особливо на глибші та відновлювальніші фази, такі як глибокий сон та фаза швидкого сну", - каже Кейлор. Тримайте спальню темною вночі Навіть найменше світло від телефону чи ламп у коридорі може порушити ваш цикл сну. Психолог поведінкової медицини сну Джейд Ву рекомендує робити спальню якомога темнішою вночі та збалансовувати це яскравим освітленням протягом дня, особливо рано вранці. "Якщо ви працюєте в приміщенні, намагайтеся сидіти біля яскравого вікна або виходити на вулицю принаймні на 30 хвилин протягом дня. Це контролює ваш циркадний ритм.", - пропонує Ву. Створіть просту рутину Рутини не просто заспокоюють, вони є частиною нашої біології. Чи то чищення зубів, умивання обличчя, чи запалювання свічки та читання книги, виконання тих самих речей у тому ж порядку щовечора надсилає вашому тілу потужний сигнал: час спати. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як виспатися, коли партнер має інші звички сну: три способи Вимкніть екрани Синє світло від телефонів, планшетів і телевізорів може обдурити ваш мозок, змушуючи його залишатися пильним. "Синє світло має таку ж довжину хвилі, як і сонячне світло, і особливо ефективно пригнічує вироблення мелатоніну", - каже доктор Кейлор. Намагайтеся уникати використання екранів принаймні за годину до того, як плануєте лягати спати. Ще краще? Замініть прокручування на читання або прослуховування подкастів. Встановіть будильник і не натискайте на повтор Постійне натискання кнопки повтору може насправді зробити вас набагато млявим. Кейлор пропонує встановити будильник перед сном, але дотримуватися його, коли настане час прокидатися. Розвиватися діабет другого типу може непомітно та довгий час. Серед симптомів - почуття втоми, зміна ваги, спрага, часте сечовипускання, особливо вночі. Є один симптом, який можна помітити перед сном. Він може вказувати на розвиток діабету.
we.ua - Шість вечірніх звичок, які навчать лягати спати вчасно
Gazeta.ua on gazeta.ua
Українські біженці не хочуть повертатися додому навіть після закінчення війни
Лише третина українок, які зараз перебувають у Польщі, готові повернутись на батьківщину. Більшість не мають бажання повертатися навіть після закінчення війни. Пояснюють це тим, що не бачать перспектив в Україні. Тривожні тенденції фіксує нове опитування, проведене у Польщі, повідомляє NV. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Польський бізнес боїться повернення українських біженців додому - ЗМІ "Повертатись в Україну не дуже хочу. Бо тут бачу багато можливостей для саморозвитку. Зокрема у навчанні: програми обміну, у яких брала вже участь, наприклад, в Італії, стипендії, більші можливості на майбутнє в роботі", сказала 19-річна Марія з Луцька, яка переїхала до Польщі у вересні 2023 року. За словами дівчини, її непокоїть те, якою Україна вийде з війни навіть у випадку перемоги. Ще рік тому плани на повернення до України були у кожної другої біженки. Станом на 31 січня 2025 року під тимчасовим захистом у країнах ЄС перебуває 4,3 млн українців. Однак у низці держав, зокрема Данії, Франції, Австрії та Литві, кількість біженців скоротилася. Раніше Роlіtісо повідомляло, що загроза загострення війни та можливе скорочення військової підтримки з боку США можуть призвести до нового напливу українських біженців до Європи.
we.ua - Українські біженці не хочуть повертатися додому навіть після закінчення війни
Gazeta.ua on gazeta.ua
Україна готова до переговорів з Росією. Але є умова - Єрмак
Україна готова до мирних переговорів після повного припинення вогню. Деякі питання доведеться обговорювати з Росією. Про це голова Офісу президента Андрій Єрмак сказав в інтерв'ю німецькому Dіе Zеіt. "Ми хочемо миру, але його настання залежить не лише від нас. Якби все залежало від України - ця війна вже давно була б завершена. Та реальність така, що Росія не демонструє щирого бажання зупинити агресію. Понад 50 днів тому президент Трамп запропонував повне 30-денне припинення вогню ми погодились. Росія відповіла триденним "перемир'ям на парад", сказав Єрмак. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пропозиція щодо припинення вогню щонайменше на 30 днів залишається актуальною - Зеленський Він наголосив на тому, що Україна готова до переговорів. Але тільки після повноцінного припинення вогню. "Це позиція України, США та наших європейських друзів. Ми не торгуємо своєю незалежністю. Наші "червоні лінії" це Конституція, міжнародне право і Статут ООН. Ми ніколи не визнаємо окупацію наших територій. Проте ми реалісти: розуміємо, що деякі питання доведеться обговорювати за столом переговорів. Ми до цього готові якщо туди прийде і Росія", зазначив глава ОПУ. За словами Єрмака, Україна показала себе відповідальним і конструктивним партнером. Зокрема підписала зі США історичну угоду, яку Єрмак назвав "основою майбутньої безпеки через економіку". "Україна продовжує боротьбу. Бо у нас немає іншої країни. І ми маємо силу, щоб виграти не лише війну а й мир", додав він. Віцепрезидент США Джей Ді Венс заявив про те, що Вашингтон прагне, аби Україна та Росія розпочали безпосередній діалог з метою припинення війни. Сполучені Штати ведуть комунікацію з обома сторонами, намагаючись з'ясувати їхні ключові вимоги до початку переговорного процесу. Водночас РФ висуває надто багато умов, які США вважають завищеними.
we.ua - Україна готова до переговорів з Росією. Але є умова - Єрмак
Sign up, for leave a comments and likes
About news channel
  • Всеукраїнська он-лайн газета. Оперативні новини з України і світу: події, політика, спорт, культура

    All publications are taken from public RSS feeds in order to organize transitions for further reading of full news texts on the site.

    Responsible: editorial office of the site gazeta.ua.

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules