Gazeta.ua - we.ua

Gazeta.ua

we:@gazeta.ua
22.2 thous. of news
These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Gazeta.ua on gazeta.ua
Плетенчук розповів про трагічні події для РФ у Середземномор'ї
Сирія витискає росіян з військової бази Тартус у Середземномор'ї. Кораблям РФ доведеться повертатися на базу в обхід Європи, що дуже довго та дорого, розповів речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук. Його попросили в ефірі телемарафону прокоментувати інформацію, що у Середземному морі сьогодні зранку перебувало три російські кораблі, зокрема носій восьми крилатих ракет "Калібр", передає Gаzеtа.uа. "Там розгортаються цікаві, навіть якоюсь мірою трагічні для росіян події, з погляду геополітики. Вони там чимчикують потрохи на вихід. Звісно, для них стало проблемою те, що попросили їх, судячи з усього, з тепер вже колишньої бази у Тартусі, яку вони там розбудовували пів століття. Ми спостерігаємо дії, які свідчать про те, що вони все ж таки вимушені покинути її", - сказав він. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Велика Британія запровадила масштабні санкції проти Росії У росіян є де бункеруватися в тому регіоні - заходити в порти Алжиру та Єгипту, але це не військові бази. Через ситуацію в Тартусі у кораблів РФ є логістичні проблеми. "Наразі для росіян логістика, враховуючи закритий Босфор, доволі складна у Середземномор'ї. Вони продовжують демонструвати там свою присутність - демонструють прапор і, звісно, ще сюди повертатимуться, однак використовувати для цього флот як раніше фактично для росіян не є можливим. Доведеться їм тепер в обхід Європи, через Атлантику ходити сюди, й тут вже виконувати завдання, які перед ними ставить їхнє керівництво. Тому що, на жаль, в Африці вони теж намагаються свої інтереси просувати. Всі ми розуміємо, які це інтереси, але це стає вже досить-досить дорого і довго", - пояснив Плетенчук. Росія поширює сепаратистські методички серед повстанців у Сирії. У них ідеться про "захист російського населення". Москва руками прихильників колишнього диктатора Башара Асада не змогла захопити територію узбережжя у портах Тартус і Латакія й тепер поширюєсвою методичку за "Донбаським сценарієм". Недавно один із лідерів проросійських повстанців різко розкритикував нову владу Сирії.
we.ua - Плетенчук розповів про трагічні події для РФ у Середземномор'ї
Gazeta.ua on gazeta.ua
Суд Румунії відхилив вимогу проросійського Сіміона щодо анулювання виборів
Конституційний суд Румунії відхилив вимогу ультранаціоналістичного кандидата в президенти Джордже Сіміона щодо скасування результатів виборів. Про це повідомляє Тhе Guаrdіаn. Хоча Сіміон раніше визнав свою поразку, згодом він все ж оскаржив підсумки голосування, намагаючись домогтися їх анулювання. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна має відшкодувати Румунії витрати на Раtrіоt і підтримку в війні - Сіміон "Так само, як було усунуто Келіну Джорджеску та анульовано вибори, ми оскаржимо обрання Нікушора Дана з тих самих причин", - заявив він. За даними Тhе Guаrdіаn, проросійський політик неодноразово скаржився на ймовірні фальсифікації, однак не надав жодних доказів. У підсумку суд одноголосно відхилив його позов через брак аргументів. Лідер ультраправої румунської партії АUR Джордже Сіміон, відомий проросійською риторикою, заявив про намір залишатися в політиці попри поразку на президентських виборах. Сіміон підкреслив, що не збирається зраджувати своїм переконанням і продовжить політичну боротьбу з честю, рішучістю та енергією.
we.ua - Суд Румунії відхилив вимогу проросійського Сіміона щодо анулювання виборів
Gazeta.ua on gazeta.ua
Ціни на нафту зросли на тлі поновлення ядерних переговорів між Іраном і США
Світові ціни на нафту зросли на тлі поновлення ядерних переговорів між Іраном і США. Водночас несподіване зростання запасів нафти та пального в США викликало занепокоєння щодо попиту з боку найбільшого у світі споживача нафти, повідомляє Rеutеrs. "Ф'ючерси на Вrеnt піднялися на 4 центи до $64,95 за барель, тоді як американська нафта WТІ подорожчала на 10 центів до $61,67. Обидва еталони раніше знижувалися на тлі даних Адміністрації енергетичної інформації США (ЕІА), згідно з якими минулого тижня запаси сирої нафти та пального несподівано зросли. Це сталося через максимальні за шість тижнів обсяги імпорту нафти та падіння попиту на бензин і дистиляти", - йдеться у повідомленні. Запаси сирої нафти зросли на 1,3 млн барелів - до 443,2 млн барелів за тиждень, що завершився 16 травня, повідомили в ЕІА. Аналітики ж навпаки очікували зменшення на 1,3 млн барелів. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Валюта дешевшає другий день поспіль - курс на 22 травня "Неочікуване зростання запасів, про яке повідомила ЕІА, створює тиск на ціни, особливо на WТІ. Це може стимулювати збільшення експорту нафти зі США до Європи та Азії", - заявив старший аналітик LSЕG Оіl Rеsеаrсh Емріл Джаміл. У середу обидва еталонні сорти нафти втратили по 0,7% після того, як міністр закордонних справ Оману повідомив, що п'ятий раунд ядерних переговорів між Іраном і США відбудеться у Римі в п'ятницю. Раніше в середу ціни зросли після повідомлення, що розвідка США припускає підготовку Ізраїлю до удару по іранських ядерних об'єктах. Іран є третім за обсягами видобутку серед країн ОПЕК, тож можливий ізраїльський удар може порушити постачання нафти з країни. Іран раніше зробив різку заяву щодо ключової вимоги США в переговорах про збагачення урану. Ядерна угода могла б відкрити шлях до зняття санкцій, зокрема й щодо експорту нафти. Обидва напрямки переговорів триватимуть довго і можуть завершитися як успіхом, так і провалом. Вrеnt виглядає переоціненою в діапазоні $66-67, і, ймовірно, повернеться до рівня $6065, заявив керівник досліджень сировинних товарів та вуглецю в банку Wеstрас Роберт Ренні, коментуючи відновлення видобутку ОПЕК+.
we.ua - Ціни на нафту зросли на тлі поновлення ядерних переговорів між Іраном і США
Gazeta.ua on gazeta.ua
Брати Борисенки вперше за довгий час з'явилися на публіці й приголомшили змінами в зовнішності
Зірки 2000-х брати Борисенки - Олександр та Володимир - вперше за довгий час з'явилися перед камерами. В інтерв'ю "ЖВЛ представляє" чоловіки розказали, що за ці роки багато чого змінилося у їхньому житті. "Живі, більш-менш здорові, трішки волосся випало, але нічого страшного. Зараз ми корисні там, де ми перебуваємо, і туди ми направляємо повністю себе, повністю свої сили", - поділилися музиканти. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ольга Сумська пригадала, якою була в 90-ті: рідкісні фото Володимир зараз займається благодійністю: "Я дуже багато займаюся соціальною роботою, веду проєкт "Жити назустріч", де ми допомагаємо ветеранам в адаптації та повертатися до цивільного життя. Ще займаюся благодійними мерчами, підтримкою комерційних проєктів, які теж займаються допомогою військовим". Олександр працює режисером: "Я не знаю, хто взагалі розігнав, що я в ІТ працюю. Я дизайнер. Я роблю відео, монтаж, займаюся режисурою. Це не пов'язано з ІТ". У 2009 році дует узяв участь у прослуховуванні до першого сезону конкурсу "Україна має талант". До того брати брали участь у прослуховуванні музичного конкурсу "Фабрика зірок-3". Дует пройшов до наступного етапу й у другому ефірі заспівав із гуртом Lаmа, після чого журі розкритикувало їх та сказало, що Володимир співає краще за Олександра. Після цього популярність дуету суттєво виросла. Хоча брати й не потрапили спочатку до фіналу, за голосуванням глядачів їх повернули до проєкту. У березні 2010 року стартував музичний конкурс "Фабрика суперфінал", де брати Борисенки брали участь. Там вони здобули приз глядацьких симпатій і право зняти дебютний кліп. Після участі у шоу брати підписали контракт із "Новим каналом". Вони зняли 4 відеокліпи та записали 11 пісень.
we.ua - Брати Борисенки вперше за довгий час з'явилися на публіці й приголомшили змінами в зовнішності
Gazeta.ua on gazeta.ua
Як біля столиці билися на мечах і "атакували" дронами цілі: репортаж із фото
Байкерський фестиваль "Дорога до перемоги" пройшов у Білій Церкві. На ньому збирали допомогу для 32-ї окремої механізованої бригади, яка воює на Покровському напрямку. Був проведений чемпіонат по скидам із дронів, турнір зі страйкболу, лицарські бої, виступали рок-гурти. Серед учасників було чимало діючих бійців ЗСУ. Як проходив захід та що на ньому говорили про реальний стан справ на фронті, дізнавалася кореспондентка Gаzеtа.uа. ГОЛОВНА ЦІЛЬ На фестиваль, який проходив біля міста - люди поступово сходяться в обід. На вході до локації припаркований червоний мотоцикл Fаzеr 600, який розігрували за донат у мінімум 500 грн. Неподалік у шатрі торгують байкерськими куртками. Є ятки з різними сувенірами, банданами. - Основна ціль - це допомога Збройним силам України. Цей івент - це як майданчик для спілкування цивільних і військових. Ми будемо проводити в різних регіонах такі заходи, акумулювати кошти і купувати мотоцикли для військових, - каже Олександр Стогнієнко, засновник громадської організації "Об'єднаний байкерський фронт", яка і підготувала захід. Подібні фестивалі проводять двічі на рік: у травні та вересні. Вхід - безкоштовний, але є можливість зробити пожертву на потреби ЗСУ. - У нас є громадська організація, є членські внески - 300 грн. Ми на на них купуємо деталі і за рахунок цього відновлюються мотоцикли, - продовжує Олександр Стогнієнко, - Левова частка витрат - це мої кошти. Військові кажуть, що мотоцикли на фронті допомагають. В них набагато важче влучити і на них можна швидше проїхати місто. Пахне вуличною їжею. Для гостей готують шашлики та різні закуски. Пиво продають по 50 грн за 0,5 л. Увагу привертають байкери, які колонами заїжджають на локацію. Одягнені у шкіряні куртки з емблемами власних мотоклубів, вони паркуються та ідуть до сцени слухати пісня у виконанні запрошених рок-гуртів. Час від часу у мікрофони оголошують про початок аукціонів. Розігрують, зокрема, прапор України з підписом Валерія Залужного, використаний РПГ з автографом генерал-лейтенанта Сергія Наєва. До намету 32-ї бригади вишикувалася чимала черга із бажаючих взяти участь в турнірі зі скидів із дронів. Замість бойової частини до безпілотника воїни кріплять кульку з водою. Задача учасників - підняти дрон у повітря та влучити "зарядом" у визначену ціль. Переможцям пропонують фірмові чашки, використані гільзи, футболки, чарки. Боєць з позивним "Луг" проводить інструктаж кожному з учасників. Після чого слідкує за точністю скидів. - Ці дрони використовуються на бойових завдання, - каже "Луг" з прикритим обличчям. - В нас є багато різноманітних дронів. Для розвідки є Маvіс 3 Рrо, Маvіс Іntеrрrіsе денний, Іntеrрrіsе нічний. Прошка коштує до 120 тисяч, Денний десь до 150 тисяч. А є такі, що до 200 тис. гривень дотягують. Йому 24 роки, мобілізувався понад рік тому. Раніше брав участь безпосередньо в боях, а зараз - вчить новобранців керувати дронами. Дрони - це така штука, що їх завжди не вистачає 32-га бригада отримує безпілотники переважно від волонтерів. Також військові самі відкривають збори. - Заряд на дрон роблять за допомогою 3D принтер. Переважно, проводяться збори на плати для скиду. А так волонтери роблять їх безкоштовно, - веде далі "Луг". - Дрони - це така штука, що їх завжди не вистачає. Чим більше дронів і людей, які вміють ними керувати - тим краще. Для того, щоб навчитися керувати дроном визначених рамок немає, все залежить від людини. Навчання може бути коротким, або ж тривати 1-2 місяці і більше. Через посилення дощу люди розходяться, щоб дочекатися своєї черги, адже в дощ скиди не проводять. Натомість можна відвідати польової кухні, яку бригада розмістила навпроти своєї палатки. Сьогодні пригощають картоплею та гречкою з м'ясом, салатом з капусти та яблуневим компотом. СИТУАЦІЯ НА ФРОНТІ Біля польової кухні, де гостей пригощають картоплею та гречкою з м'ясом і салатом - зустрічаємо старшого офіцера відділення психологічної підтримки персоналу 32-ї ОМБР 27-річного Богдана на позивний "Інтелігент". У бригаді він служить з травня 2024 року. До цього був у складі 93-ї окремої механізованої бригади "Холодний Яр". Розпитуємо "Інтелігента" за бойовий досвід. Він відразу пригадує важкий бій на Бахмутському напрямку. - Будучи на позиціях в Бахмуті, ми були по інший берег річки. Противник підірвав мости і повністю контролював вогнем переїзд через дамбу. І ми уже розуміли, що скоріш за все вже і відступити не зможемо. У нас шлях - тільки вперед, - пригадує "Інтелігент". - Але потім дуже швидко бригада зреагувала та зробила переїзд через річку, що дало можливість підвозити до нас боєприпаси і провізію. Тоді ще не була так добре розвинута структура безпілотних систем і не було можливості постійно дронами доставляти. Стосовно ситуації на фронті військовий каже, що у ворога є певні переваги. - В них є можливість мобілізувати людей за рахунок того, що в них є певна категорія, які живуть дуже бідно. Їм пропонують просто великі кошти, - говорить "Інтелігент". - Вони можуть отримати до п'яти - десяти тисяч доларів. Виплачують і за підписання контракту, якщо я не помиляюсь - 5 млн рублів. Для РФ це дуже багато. Військовий переконаний, що переговори неминуче призведуть до якогось рішення, але на його думку це станеться ближче до осені - зими. - Поки у Росії буде можливість активно наступати - вони будуть перемовини затягувати, відкладати момент, коли доведеться прийняти якесь остаточне рішення. Все для того, щоб захопити більше територій та знищити українців, - каже "Інтелігент". - Навіть, якщо ми підемо на ці умови (РФ вимагає віддати їй повністю чотири області. - Gаzеtа.uа), але в нас не буде ніяких безпекових гарантій, то це буде просто пауза між війною. Треба розуміти, що це "потім" дуже швидко настане. РФ тримається, але це мильна булька, яка скоро вибухне Коментуючи ситуацію в Росії, він зазначає, що там також не все просто: у РФ проблеми з фінансами не лише через мобілізацію, а й через великі витрати на підтримку економіки, яка розвалюється. - Вона тримається, але це мильна булька, яка скоро вибухне. Мені здається, що Росії конче необхідно досягти мирних угод саме до кінця року. Вони боротимуться до осені, поки не почнеться така ж погода, як зараз у нас. А потім - місяць-два і вони загрузнуть. Фронт зупиниться і тоді вже будуть підписані угоди, - каже військовослужбовець. - А як ставитеся до нинішньої системи мобілізації в Україні? - питаємо. - Не знаю, яка система буде кращою, - знизує плечима Богдан. - Але одне із рішень - перехід до корпусної системи управління в армії. Це б дало можливість об'єднувати неукомплектовані бригади. Це складно реалізувати, бо є облік майна, документація, нюанси. Знайти баланс важко. Але коли буде корпус - він сам командуватиме, сам проводитиме ротації, - продовжує воїн, - Корпус бачитиме, якій бригаді складно і де мало людей. Він виводитиме такі підрозділи, а на їхнє місце ставитиме більш укомплектовані бригади, більш боєздатні. Таким чином фронт можна буде регулювати. Але я не скажу, що в нас великий брак людей. Просто деяким бригадам потрібно давати час на відновлення. ДОРОГА АМУНІЦІЯ Неподалік намету 32-ї ОМБР встановлене імпровізоване поле для лицарських боїв. Сьогодні тут змагаються команди з двох київських клубів: "Айна Бера" та "Панзир". По дві сторони поля стоять учасники запрошених клубів і контролюють процес бою. Після "лицарів" гості фестивалю можуть взяти участь в поєдинку. Їм дають справжні лицарські шоломи, м'які мечі та щити. Амуніція команди "Айна Бера" відповідає ХІV - ХV століттю, коли лицарі заковувалися в повні лати, які забезпечували безпечний захист. Член клубу 23-річний Олександр розповідає, що його амуніція коштує біля $ 2 тис. Важить від 25 до 30 кг. - Ціна залежить від того, наскільки підігнана під людину амуніція. Чим вона дорожча і більш анатомічна - тим зручніше рухатись і менше відчувається вага, - каже Олександр. - І так само впливає матеріал: сталь або титан. Важлива і його товщина. Тренування в клубі проводять 2-3 рази на тиждень. Змагання проводяться в теплу пору року. - Ми одягаємо обладунки, виїжджаємо в парк, або на певні заходи, - каже Олександр. - Змагаємося в турнірних номінаціях. Різні види зброї, різні види номінацій. Тривають вони певну кількість часу, або до певних виконання певних умов. Турнірні номінації один на один зазвичай тривають хвилину і під час цієї хвилини бійці набивають один по одному очки. За певними умовами удар має бути сильний, акцентований. Один із способів посадити людину - це зробити їй боляче В масових номінаціях система інша. Основна задача - це команда на команду, три на три, п'ять на п'ять, десять на десять і так далі, додає чоловік. Основна мета - це повалити суперника на три точки опори. Якщо людина сіла - вона вибула з бою і бій продовжується або до останньої людини, або до співвідношення 3:1. - Звичайно це боляче. Один із способів посадити людину - це зробити їй боляче, щоб вона сама захотіла сісти, - веде далі Олександр. - Удари нанесені залізною зброєю по залізних обладунках - відчуваються. Все ж таки, коли обладунки, ще в історичному контексті вироблялись, то їх ціль була захистити власника від смертельного поранення, але не захистити його від болю. Місячний внесок у клубі - 1000 гривень. Половина суми - це за членство, половина - за тренування. - Наші клуби переживають не самі найлегші часи. Порівняно з тим, що було 4-5 років тому. Якщо на тренуванні було в середньому по до 30 людей, то зараз в межах 10-20, - каже Олександр. За межами фестивалю охочі переночувати посеред поля - облаштовують наметове містечко. Чекають на диско-саунд, який розпочнеться після 23:00.
we.ua - Як біля столиці билися на мечах і атакували дронами цілі: репортаж із фото
Gazeta.ua on gazeta.ua
Дрони атакували обʼєкти ВПК РФ в Тулі: подробиці
БПЛА атакували одну з військових частин, що входить до складу військ протиповітряної оборони (ППО) Московського регіону. Про це повідомили місцеві Теlеgrаm-канали. За наявною інформацією, раніше ця частина використовувалася як склад та база зберігання зенітних ракет комплексу С-25 "Беркут" (за класифікацією НАТО - SА-1 Guіld). У джерелах вона відома як 190 ремонтно-технічна база (РТБ) ЗРК С-25 "Беркут". Зазначається, що звідси здійснювалося постачання окремих батарей ППО, наприклад, у районі Петеліно, повністю укомплектованих зенітними ракетами В-300. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Московські аеропорти внаслідок атаки дронів зупинили роботу: пасажири у паніці Сьогодні ця військова частина продовжує діяти та функціонує як навчальний полігон для мобільного зенітного ракетного комплексу С-300. Водночас керівник ЦПД при РНБО Андрій Коваленко підтвердив, що було уражено обʼєкти ВПК РФ. "Невідомими дронами були атаковані обʼєкти ВПК РФ на Московщині, в Тулі", - написав він. Міноборони РФ відзвітувало про те, що збило 150 українських дронів. Протягом дня відомство повідомило, що знищило ще 100. У Московській області повідомили про 27 начебто збитих безпілотників. Там кілька разів за день призупиняли роботу аеропортів "Домодєдово" та "Жуковський".
we.ua - Дрони атакували обʼєкти ВПК РФ в Тулі: подробиці
Gazeta.ua on gazeta.ua
Чому не варто купувати дешеву горілку
Відповідає чат GРТ на прикладі горілки GrееnDаy, преміального бренду, який не заощаджує на своїй якості Коли на полиці магазину поряд стоять пляшки горілки за 90 грн, а інші - за 130-140, виникає логічне запитання: а в чому різниця у схожих за міцністю напоїв? Споживач має право знати, за що він платить і чому дешева горілка - це не економія, а ризик. 1. Ціна починається із чесного спирту Усі горілки виготовляють зі спирту, але спирт - різний. І це дуже важливо. GrееnDаy - це спирт виключно класу "Люкс", який проходить суворий контроль за органолептикою, хімічним складом та рівнем домішок. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Інфляція та ціни: чому пляшка якісного алкоголю українського виробника не може коштувати менше 100 грн А тепер просте запитання: чи можна залити у пляшку спирт "Люкс", сплатити акциз, запакувати, доставити і при цьому продати за 90 грн, 45-70% з яких може бути націнка торговельної мережі, та ще й залишитися в плюсі? Відповідь очевидна. 2. Акциз: 26,66 грн на старті На кожну пляшку 0,5 л міцністю 40% держава нараховує акциз - майже 27 грн, без ПДВ. Порахуйте: ПДВ 20% Вартість спирту Вода (а це окрема технологія підготовки) Фільтрація (ми застосовуємо багаторівневу) Склопляшка Етикетка з захистом Зарплати, логістика, амортизація Націнка торговельної мережі, яка може сягати 45-70% І тоді стає зрозумілим: ціна 90 грн або означає збиток виробнику, або економію на якості. 3. Фільтрація має значення Горілка - це не просто спирт та вода. Це смак. Це відсутність печіння. Це ранок без головного болю. Grееn Dаy використовує багаторівневу систему фільтрації, включно з вугільною, срібною та мембранною. Це робить напій м'яким, збалансованим та безпечним для організму. Ви колись чули, щоб така технологія вкладалася у 90 грн? 4. GrееnDаy обирає не ціну - GrееnDаy обирає людину GrееnDаy - для тих, хто цінує себе. Grееn Dаy не заощаджує на вашому здоров'ї, бо поважає своїх споживачів. GrееnDаy не боїться конкуренції, бо знає, що смак, м'якість та якість - це те, що не можна підробити за низькою ціною. Так, це не найдешевша пляшка на полиці. Але ви можете бути точно впевнені, що виробник виготовляє горілку, за яку не соромно. 5. Grееn Dаy - вибір відповідального споживача На ринку, де можна "занапастити дешевше", GrееnDаy свідомо йде іншим шляхом. Його виробник не пропонує масовий продукт. Він пропонує якість, стабільність та смак, за який не соромно та не потрібно виправдовуватися. І, мабуть, це не для всіх. Але це точно для розумних. Випустили три нові смаки класичної серії GrееnDаy: Lеmоn, Ноt Sрісеs та Grееn Теа. GrееnDаy Lеmоn має освіжний лимонний смак. У GrееnDаy Ноt Sрісеs виробник взяв класичний смак перцевої горілки, але настояв на зеленому перці халопеньйо. GrееnDаy Grееn Теа створили на основі китайського зеленого чаю.
we.ua - Чому не варто купувати дешеву горілку
Gazeta.ua on gazeta.ua
Сад мрії: які рослини тішать цвітом усе літо
Хочете, щоб ваш сад або клумба тішили око від весни до осені без перерв, то обирайте рослини, які цвітуть увесь сезон. Вони не лише створюють яскраву атмосферу, а й не потребують щомісячної пересадки чи заміни. Ці невибагливі квіти цвітуть протягом усього теплого періоду. Гортензії Цвітіння деяких гортензій може тривати понад три місяці, і ці сорти досить прості та надійні у догляді. Головне - переконатися, що гортензії отримують принаймні 4-6 годин світла щодня, аби вони залишалися міцними та стійкими. Гібіскус Це надзвичайно популярна рослина, і один з її видів, а саме гібіскус сирійський, має великі квіти у формі труби, що може додати саду тропічного колориту. І попри те, що цвітіння кожної окремої квітки триває всього кілька днів, сам чагарник буде випускати їх ціле літо. Рослина надає перевагу повному сонцю, є стійкою до спеки та посухи, і за належного догляду може процвітати від 20 до 30 років. Троянди Це витривалі квітучі чагарники, що можуть процвітати у різних умовах. Окрім того, деякі види троянд чудово цвітуть протягом цілого літа, і ваша інвестиція у їхній догляд точно окупиться. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Красиві, але небезпечні: квіти, яких краще уникати біля дому Вейгела Цей витривалий квітучий чагарник - чудовий варіант, якщо вам потрібно заповнити голу частинку вашого саду яскравими кольорами. Вейгела також може привабити запилювачів своїми численними суцвіттями квітів. Шавлія Цей густий чагарник має неймовірні двоколірні біло-червоні квіти. Вони цвістимуть з кінця весни й аж до осені, а іноді до самих заморозків. Окрім того, що рослина є стійкою до посухи, ароматною та сприятливою для запилювачів, її квіти іноді змінюють колір залежно від температури. Гладіолуси садять не лише на клумбах, а й в кашпо. Це чудовий варіант для тих, хто хоче їх бачити у себе на балконі чи терасі. Щоб ці яскраві квіти тішили своїм розкішним цвітінням, важливо знати, як правильно їх висаджувати в горщики. Gаzеtа.uа розповість покрокові дії.
we.ua - Сад мрії: які рослини тішать цвітом усе літо
Gazeta.ua on gazeta.ua
В країні стрімко дорожчає полуниця - яка причина
Ціни на полуницю в Україні перебувають на дуже високому рівні. Станом на третю декаду травня вони коливаються в межах 120-144 грн/кг, повідомила керівниця відділу маркетингу одного з оптових ринків сільськогосподарської продукції Львова Тетяна Попович. "‎Ціни на українську полуницю торік у цей самий період становила 98 грн за кілограм, що означає зростання на 22-30% залежно від регіону та обсягів постачання", - заявила вона. ‎ Висока ціна пояснюється прохолодною весною. "‎Заморозки у квітні та нижчі за норму температури в травні затримали сезон щонайменше на два тижні. Через це ранньої полуниці на ринку менше, а ціни - вищі"‎, - розповіла фахівчиня. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Валюта дешевшає другий день поспіль - курс на 22 травня На сьогодні на львівському ринку переважає українська полуниця - перші партії надходять переважно із Закарпаття. Імпортну ягоду також можна знайти. "Вона надходить з Туреччини, Греції та Іспанії. Пік сезону полуниці у Львові прогнозують на кінець цього місяця - початок червня. За умови, що в Україні буде сприятлива погода можна очікувати зниження цін до рівня 80-100 гривень", - додала Попович. Водночас наразі фахівці не очікують суттєвого здешевлення, оскільки врожай скоротився, а витрати на вирощування та логістику зросли. Основні обсяги ягоди повинні з'явитися на львівських ринках у першій половині наступного місяця. Щоб куплена полуниця залишалася ідеальною навіть після тижня в холодильнику, потрібно знати декілька секретів.
we.ua - В країні стрімко дорожчає полуниця - яка причина
Gazeta.ua on gazeta.ua
Ольга Сумська пригадала, якою була в 90-ті: рідкісні фото
Народна артистка України Ольга Сумська пригадала молоді роки. У своєму Іnstаgrаm зірка опублікувала фото з 90-х, де показалась у юному віці. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Маша Єфросініна в чорному бікіні показала, як релаксує у лазні Крім повсякденних образів жінка показала себе у образі Роксолани, яку зіграла в 29 років. Ольга Сумська перебуває в шлюбі з актором Віталієм Борисюком 29 років. Їхні стосунки вважають одними з найміцнішими, а кохання одним із найщиріщих у шоу-бізнесі. Вони пройшли багато випробувань, але не втратили поваги одне до одного. Gаzеtа.uа пропонує пригадати історію знайомства зіркового подружжя та переглянути їх весільні фото.
we.ua - Ольга Сумська пригадала, якою була в 90-ті: рідкісні фото
Sign up, for leave a comments and likes
About news channel
  • Всеукраїнська он-лайн газета. Оперативні новини з України і світу: події, політика, спорт, культура

    All publications are taken from public RSS feeds in order to organize transitions for further reading of full news texts on the site.

    Responsible: editorial office of the site gazeta.ua.

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules