Gazeta.ua - we.ua

Gazeta.ua

we:@gazeta.ua

18.8 thous. of news

These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Українська гімнастка Онофрійчук відмовилася від спільного фото з представницею Росії
Українська 16-річна зірка художньої гімнастики Таїсія Онофрійчук здобула блискучу перемогу на етапі Кубка світу в Баку. Вона вразила усіх своєю принциповою позицією, відмовившись від спільного фото з росіянкою, повідомляє Gаzеtа.uа. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нова глава МОК заявила, що розгляне повернення росіян на Олімпіаду У фіналі вправ з обручем вона виборола золото, випередивши ексросіянку Вєру Туголукову, яка тепер представляє Кіпр та білоруску під нейтральним прапором Салос Анастасію. Після нагородження спортсмени традиційно роблять спільне фото на п'єдесталі. Але Онофрійчук відмовилася ставати поруч із суперницями чіткий меседж, який підтримали тисячі українців у соцмережах. Цей жест від Таїсії не випадковість, а продовження тренду, який набирає обертів серед українських спортсменів. На Олімпіаді-2028 жінки вперше в історії зрівняються з чоловіками за кількістю команд. У футболі жіночих команд буде більше.
we.ua - Українська гімнастка Онофрійчук відмовилася від спільного фото з представницею Росії
Південна Корея не буде опиратися митам Трампа
Хоч між США та Південною Кореєю діє угода про вільну торгівлю, яка практично скасовує мита на американську продукцію, президент Дональд Трамп ухвалив рішення про запровадження 25-відсоткових тарифів. Уряд Сеула не планує чинити опір, пише Fіnаnсіаl Тіmеs. Виконувач обов'язків президента Південної Кореї Хан Док Су заявив, що його країна має історичні зобов'язання перед США. Він назвав це "боргом вдячності". Він наголосив, що Америка зіграла ключову роль у становленні Кореї. США забезпечили підтримку після війни, надали захист і допомогли технологіями. "Наша промислова потужність, наш фінансовий розвиток, наша культура, зростання й багатство багато в чому завдячують допомозі США", - сказав він. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Між авантюрою та підступним планом: завдяки тарифам Трамп хоче стати диригентом всього світу Сеул не розцінює нові тарифи як акт ворожості. Замість протестів Південна Корея налаштована на діалог із Вашингтоном. Уряд сподівається домовитися про більш вигідні умови для обох сторін. У США Трамп тим часом переконаний, що досягне торгової угоди з Євросоюзом. Про це він заявив 17 квітня на зустрічі з прем'єр-міністром Італії Джорджією Мелоні. Переговори мають завершитись до кінця 90-денної тарифної паузи. Трамп ввів нові митана всі товари з усіх країн світу, починаючи від 10%. Зокрема, введено митний тариф на імпорт з Китаю на 34%, з Євросоюзу на 20%, з Британії на 10%. Україна отримає мінімальні базові мита у 10%. Китай відповів запровадивши 84% мито на американські товари. Міністерство торгівлі КНР також заявило, що додало 12 американських компаній до списку експортного контролю і шість американських компаній до списку "ненадійних".
we.ua - Південна Корея не буде опиратися митам Трампа
Вночі над Україною збили 42 ворожі ударні дрони
У ніч на 21 квітня 2025 року російські війська здійснили масовану повітряну атаку по території України, використовуючи крилаті ракети та безпілотники різних типів. Загалом було зафіксовано запуск 96 ударних БпЛА-імітацій із території РФ та окупованого Криму, передають Повітряні сили ЗСУ. Зокрема, по Херсонщині противник завдав удару протикорабельною ракетою "Онікс", запущеною з Криму. По Миколаївщині здійснено пуски двох протирадіолокаційних ракет Х-31П з повітряного простору над акваторією Чорного моря. Атака відбувалася з напрямків Міллерово, Курськ, Брянськ, Приморсько-Ахтарськ (територія РФ) та Гвардійське (окупований Крим). Сили оборони України авіація, зенітні ракетні підрозділи, підрозділи радіоелектронної боротьби та мобільні вогневі групи ефективно протидіяли повітряному удару. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росіяни обстріляли Херсонщину: є загиблі За оновленою інформацією станом на 09:00: Збито 42 ударних БпЛА типу Shаhеd (або інших типів) над східними, північними, південними та центральними регіонами України. 47 ворожих безпілотників-імітацій - локаційно втрачені, цілі не були досягнуті, негативних наслідків немає. Внаслідок атаки зазнали ударів окремі райони Харківської, Дніпропетровської та Черкаської областей. Російські окупанти у ніч проти 16 квітня атакували Одесу. Постраждали три людини. Пожежі спалахнули у декількох місцях. Горіли житлові будинки, пошкоджені складські будівлі.
we.ua - Вночі над Україною збили 42 ворожі ударні дрони
Сирники у сметанному соусі: як урізноманітнити популярний сніданок
Популярний сніданок. який люблять дорослі та діти, легко варіювати під свій смак. Йдеться про популярні сирники. Спробуйте їх запекти у сметанному соусі. "Сирники у сметанному соусі дуже смачні та ніжні. Чудовий варіант, щоб урізноманітнити сніданки", - каже фудблогерка Ірина Козачук. Сирники у сметанному соусі Інгредієнти 600 г кисломолочного сиру 1 яйце 80 г манки 3 ст л цукру 300 г сметани 2-3 ст л цукру ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як приготувати сирники ідеальної форми: вісім найбільших помилок Як приготувати Інгредієнти для сирників пробити блендером (якщо сир в брикетах, можна просто перемішати ложкою). Залишити масу в холодильнику мінімум на 15 хвилин. Можна робити звечора. ⠀Сформувати сирники і обсмажити з двох сторін на середньому вогні. Готові сирники викласти на серветку, щоб забрати зайву олію. Сметану змішати з цукром. Вилити у форму, розкласти сирники. Запікати 15-20 хвилин в розігрітій до 180 градусів духовці. Зверху викласти фрукти/ягоди і можна смакувати. Переглянути цей допис в Іnstаgrаm Допис, поширений Тут затишно і смачно... (@іrіnа_kоzасhuk_) Сирники - це вічна класика смачного сніданку. Подавати їх можна з начинками і без. Шеф-кухар Євген Клопотенко створив оригінальний смак сирників, в які додав яблука та корицю. Кулінар радить обирати домашній жирний кисломолочний сир. Зернистий сир або такий, що сформований мов би великими грудочками, краще перетерти через сито, перебити занурювальним блендером або навіть потовкти товкачкою до більшої однорідності. ⠀
we.ua - Сирники у сметанному соусі: як урізноманітнити популярний сніданок
Кремль в довгостроковій перспективі готує росіян до війни з НАТО - ISW
Російська влада поступово мілітаризує суспільство РФ для виправдання вторгнення до України. Кремль застосовує щодо Фінляндії та колишніх республік СРСР аналогічну тактику, яку він використовував проти України, готуючи інформаційне підґрунтя для потенційної майбутньої агресії РФ. Про це йдеться у звіті ІSW. Як пояснили аналітики, Кремль й надалі переосмислює наративи, які російські офіційні особи неодноразово використовували для виправдання вторгнення до України. Влада РФ прагне ще більше мілітаризувати російське суспільство в довгостроковій перспективі, ймовірно, в рамках підготовки до можливого майбутнього затяжного конфлікту з НАТО. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: РФ зривала "перемир'я" щохвилини: Зеленський пообіцяв дзеркальну відповідь У ІSW в звіті посилаються на інтерв'ю російського державного журналіста Павла Зарубіна. У неділю, 20 квітня, він попросив міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова прокоментувати рекомендацію керівництва ЄС до європейських лідерів та чиновників утриматися від відвідування параду 9 травня у Москві. У відповідь Лавров вирішив звинуватити ЄС у розпалюванні "неонацистської ідеології" в Європі та заявив, що Росія "зробить усе можливе, щоб ця ідеологія більше не підняла голову" і що вона знищить нацизм "раз і назавжди". Аналітики зазначають, що заяви Лаврова є частиною давніх спроб Кремля посилатися на внесок колишнього Радянського Союзу в перемогу над нацистською Німеччиною та більш широкі міфи про так звану "велику вітчизняну війну" (як у Росії називають Другу світову війну) та паплюжити Європу та НАТО. Аналітики показали, як ворог готувався до наступу під час "великоднього перемир'я". Зокрема, росіяни розчищали підходи до переправ і відновлювали логістику.
we.ua - Кремль в довгостроковій перспективі готує росіян до війни з НАТО - ІSW
Чого Трамп хоче від Китаю: ЗМІ довідались
Президент США Дональд Трамп прагне самостійно вести переговори з лідером Китаю Сі Цзіньпіном. Він вважає, що лише особиста розмова допоможе владнати торгові суперечки між країнами, пише Роlіtісо. Ця наполегливість заважає іншим дипломатичним каналам. Зусилля для вирішення тарифного конфлікту фактично заблоковані. Раніше Трамп заявляв, що домовленості з Китаєм варто очікувати за кілька тижнів. За його словами, угода могла б з'явитися вже за три-чотири тижні. Журналісти вважають це малоймовірним. Американський президент не дозволяє своїм представникам контактувати з китайськими чиновниками напряму. Переговори мають відбутися лише між ним і Сі. Це підтвердили двоє ексчиновників Держдепартаменту та один представник промисловості. Вони зазначили, що Білий дім не має мандату вести перемовини через делегатів. Ситуацію ускладнює й те, що США досі не мають офіційного посла в Китаї. Трамп не призначив переговорника й не зробив спроб встановити зв'язок із китайською стороною. Відсутність дипломатичної комунікації повністю заморозила процес. Ризики загострення торгової війни зростають. Роlіtісо зазначає, що, крім особистих зустрічей лідерів, є інший шлях. Домовленості можуть досягати неофіційні спецпосланці. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Китай хоче згуртувати інші країни проти мит Трампа - ЗМІ Такі особи мали б довіру з обох сторін. Їхній статус дозволив би вільніше вести переговори. Це могло б підготувати ґрунт для домовленостей між високими посадовцями. У Пекіні не поспішають йти на зустріч із Трампом. Китай не хоче, щоб переговори перетворилися на публічне шоу. Це може підірвати авторитет Сі Цзіньпіна. Китай очікує, що США нарешті призначать відповідального переговірника. Офіційний Пекін уже зробив свій крок. Новим представником із міжнародної торгівлі призначено Лі Ченгана. Він раніше обіймав посаду помічника міністра торгівлі. Це сигнал, що китайська сторона готова до діалогу, якщо США запропонують свого перемовника. Введення президентом США Дональдом Трампом тарифів на імпорт для більшості країн світу, серйозно похитнуло стабільністьамериканського фондового ринку. Фондовий ринок США втратив понад $2 трлн. Контракти на SР 500 впали більш ніж на 3%, тоді як ф'ючерси на Nаsdаq 100, орієнтований на технологічний сектор, знизилися вже на 4%.
we.ua - Чого Трамп хоче від Китаю: ЗМІ довідались
Усіх вилікують? Чи переміг президент Сербії "кольорову революцію"
Зміна уряду тимчасово послабила протистояння у Сербії, однак його першопричини не подолані. Парламент Сербії затвердив новий склад уряду на чолі з Джуро Макутом, котрий не є політиком. Він відомий лікар-ендокринолог, заступник директора Університетського клінічного центру і професор Белградського університету, має авторитет у медичних колах. Ротація уряду у Сербії відбулася на виконання вимог широкомасштабних студентських протестів, котрі охопили всю країну. Хоча президент Александар Вучич звинувачував у підбурюванні до вуличних акцій "зовнішні сили", довести їхню причетність до мітингів не вдалося. Учасники виступів вимагали відставки прем'єра Мілоша Вучевича через трагедію на вокзалі у місті Ново-Сад, де у листопаді 2024 року після коштовної реконструкції обвалився навіс і загинуло 16 людей. Зібрав більшість Президент опирався вимогам мітингарів до останнього. Дійшло до бійки у парламенті. Але марші студентів, до котрих приєдналися школярі, фермери, та інші громадяни, загрожували перерости у більш системне явище. Тому Вучич "здав" свого прем'єра. Та його наступник може стати жертвою обставин. Під час виступу у парламенті новий прем'єр Джуро Макут запевнив, що він за євроінтеграцію Сербії та за "діалог без тиску" по косовському питанню. Також закликав до "розмови, терпимості та до гармонізації суспільства". Головний акцент у його програмі - посилена увага до освіти. Аполітичні плани дій та самого Макута підтримали 153 зі 199 присутніх у залі депутатів. Однак сербська опозиція не дала голосів "за", а це - політичний розкол. Маестро діалогу Найперше, чого очікують від новообраного прем'єра, - широкий суспільний діалог. Джуро Макут пообіцяв відкриті переговори зі студентами, котрі протестували майже два роки, домагаючись автономізації та ліпшого фінансування сербських вузів. Кращої кандидатури на роль переговорника не знайти: науковець, лікар, міжнародний авторитет і без політичної заангажованості. Утім, пасторальна картина має зворотній бік - склад уряду. До Кабміну Сербії увійшли 30 міністрів, з них лише 10 - нові фігури. Зворотній бік гарної листівки Зокрема, це Драган Гламочич (сільське господарство), Сара Павкова (навколишнє середовище) і Ненад Вуйчич (юстиція). Водночас фінанси залишаються у Сініша Малі, а важливе, - особливо з огляду на протести, - міністерство внутрішніх справ залишається у Івіци Дачича. І Малі, і Дачич стали віце-прем'єрами і є союзниками чинного президента Александара Вучича. Людьми президента також є міністри оборони, енергетики, охорони здоров'я та закордонних справ. сербський уряд оновлений лише на третину, ключові міністерства залишаються під контролем Вучича Відтак сербський уряд оновлений лише на третину, ключові міністерства залишаються під контролем Вучича. У складі нового уряду є і зовсім одіозні фігури. Наприклад, міністр інформації та телекомунікацій Борис Братіна, котрий критикує євроінтеграцію Сербії, що суперечить курсу нового прем'єра і навіть спалив прапор ЄС на одному з мітингів. Тому є великі підозри, що президент Сербії кинув Макута на амбразуру, щоби прикрити його міжнародним авторитетом провал свого правління. Та чи задоволені студенти отриманим результатом? Галопом по Європі Схоже, вони розуміють імітацію ротації уряду, оскільки протести у Сербії набирають обертів. Кілька днів тому до Белграда з'їхалися студенти, їм вдалося заблокувати офіс центрального радіо та телеканалу. Кілька представників сербського студентства на велосипедах дісталися до Страсбурга, де на зустрічі з депутатами Європарламенту розповіли, що проти них влада застосовувала заборонені в ЄС звукові гармати. Зі Страсбурга студенти поїхали до Монако, де їх вітали як героїв, а сербський єпископ Григорій назвав їх "сучасними лицарями" і "майбутнім Європи". Мер Мюнхена, де також побували сербські студенти, запевнив їх у підтримці Німеччини. "Фінал революції" Активність студентів непокоїть Александара Вучича так, що він 12 квітня зібрав багатолюдний мітинг на свою підтримку у Белграді після того, як відбив офіси радіо та одного з центральних сербських телеканалів. Мабуть, ця безкровна перемога надихнула Вучича на заяву: "Їхня "кольорова революція" завершилася". Справді, мітинг нагадував святкування. На вулиці розгорнули найбільший за довжиною прапор Сербії та намети з безкоштовною їжею, президент оголосив про початок "Руху за народ і державу". За всіма ознаками, влада переходить у контрнаступ. Вучич заявив: "Ми не віддамо Сербію!" Кому пояснив, посилаючись на звіт спецслужб. Агенція безпеки та інформації Сербії напередодні опублікувала документ, згідно з яким, група осіб, "чиї дії були явно режисовані, у натовпі синхронізувала звуки зі смартфонів. Ними було заглушено сигнал "швидкої", а звук нагадував ефект акустичної гармати". Вимоги Вучича Спростувавши те, про що розповідають студенти поза межами Сербії, Вучич висунув свої вимоги. З-поміж них, "визначити юридичну відповідальність усіх осіб, причетних до актів вандалізму і нападів на громадян", що мали місце під час протестів, заявив він. Чинний президент Сербії також закликав попереджувати будь-яку діяльність, "яка заважає громадянам здійснювати щоденні справи". Це теж камінь у город непокореного студентства. Заяви Вучича погано узгоджуються з тезами нового прем'єра про діалог. Судячи з велосипедного туру протестувальників Європою, вони готуються продовжувати протести. Маску скинуто? У такій вибухонебезпечній обстановці Александар Вучич робить символічний крок: попри попередження з ЄС, оголошує про намір взяти участь у святкуванні 9 травня у Москві. Більше того, він заявив про участь сербської сторони у параді на Червоній площі, чого раніше ніколи не бувало. Дії нелогічні, адже у новому уряді не знайшлося місця проросійському підсанкційному політику, колишньому віце-прем'єру Александару Вуліну. За неперевіреними даними, Вуліна не хотіли бачити у новому сербському Кабміні європейські партнери країни, а також прем'єр Джуро Макут. Однак політик залишається впливовим, оскільки всі заяви Вучича про "іноземні впливи" ґрунтуються на даних, здобутих Александаром Вуліним. Та якщо президент хоче придушити навіть натяки на протести, то його розворот у бік Росії логічний.
we.ua - Усіх вилікують? Чи переміг президент Сербії кольорову революцію
Що відбувалося вчора на фронті: повідомили останні новини
Протягом минулої доби було зафіксовано 96 бойових зіткнень. Росіяни по позиціях українських підрозділів та населених пунктах 1882 обстріли, зокрема 33 - із реактивних систем залпового вогню, та залучив для ураження 957 дронів-камікадзе. Про це пише Генштаб ЗСУ. "За минулу добу ракетні війська та артилерія Сил оборони уразили район зосередження особового складу, озброєння і військової техніки, а також артилерійський засіб ворога", - йдеться у повідомленні. Харківський напрямок Противник один раз намагався прорвати оборонні рубежі наших захисників поблизу населеного пункту Красне Перше. Куп'янський напрямок Вчора відбулася атака загарбників в районі Голубівки. Лиманський напрямок Ворог атакував 12 разів. Намагався вклинитися в нашу оборону поблизу населених пунктів Надія, Мирне, Греківка, Катеринівка, Нове та Ямполівка. Сіверський напрямок Росіяни здійснили три спроби йти вперед у районі Білогорівки та Івано-Дар'ївки. Краматорський напрямок Окупанти п'ять разів атакували в районі Часового Яру та у бік Ступочок і Білої Гори. Торецький напрямок Ворог здійснив 10 атак поблизу Дружби, Торецька та Леонідівки. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скількох росіян ліквідували за добу: оновили інформацію Покровський напрямок Наші захисники зупинили 39 штурмових дій агресора в районах населених пунктів Суха Балка, Миролюбівка, Єлизаветівка, Лисівка, Котлине, Удачне, Новоолександрівка, Успенівка, Преображенка, Андріївка та Розлив. Новопавлівський напрямок Противник протягом минулого дня здійснив п'ять атак у районі Костянтинополя, Скудного та в бік Одрадного. Оріхівський напрямок Окупанти чотири рази наступали на позиції наших захисників у районах Малої Токмачки, Малих Щербаків та Степового. Курський напрямок Росіяни здійснили 184 обстріли, 17 з яких - із РСЗВ. Українська армія зупинила 16 штурмових дій загарбників. Україна готується до нової масштабної атаки з боку Росії, зокрема, у зв'язку з активізацією наступальних дій і накопиченням російських резервів. Темпи атак з боку Росії зростають, однак, за словами експертів, ці дії не призведуть до значних результатів, оскільки у Москви не вистачає ресурсів для масштабного прориву.
we.ua - Що відбувалося вчора на фронті: повідомили останні новини
У Черкаській області обстріляли інфраструктурний об'єкт
Росіяни атакували дронами інфраструктурний об'єкт у Черкаській області. Про ситуацію повідомив очільник Черкаської обласної військової адміністрації Ігор Табурець. "На світанку Черкащина опинилась під ворожим прицілом. РФ спрямувала на область ударні дрони. Завдяки нашим оборонцям минулось без потерпілих" написав він у Теlеgrаm. За його словами, сили ППО знищили в повітрі вісім ворожих дронів. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Це по-християнськи" - Зеленський закликав передати Україні системи ППО Звернень від мешканців щодо пошкоджень приватного майна на цей момент не надходило. Триває перевірка території, щоб виявити можливі наслідки атаки. Вранці 18 квітня під час повітряної тривоги пролунали вибухи в Сумах, Харкові, Дніпрі. Внаслідок нічного ворожого обстрілу по підприємству у Сумах загинув працівник цеху з випікання пасок. Удар касетним "Іскандером" по Харкову був скоєний тим самим методом, що й по Сумах - вибух був у повітрі. Мета, імовірно, максимально поранити людей.
we.ua - У Черкаській області обстріляли інфраструктурний об'єкт
Росіяни обстріляли Херсонщину: є загиблі
Протягом минулої доби російські війська обстріляли 13 населених пунктів у Херсонській області. Внаслідок цих атак загинуло троє мирних жителів. Ще троє людей дістали поранення. Про це повідомив голова Херсонської обласної військової адміністрації Олександр Прокудін. Він написав про це у Теlеgrаm. Під вогнем опинились Антонівка, Садове, Придніпровське, Висунці та Понятівка. Також атак зазнали Високе, Одрадокам'янка, Шляхове, Золота Балка, Бургунка, Микільське, Червоний Маяк і сам Херсон. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Очільник Херсонської МВА потрапив під обстріл росіян Російські війська обстрілювали не лише околиці. Вони навмисно били по житлових кварталах. Унаслідок ударів постраждали мирні мешканці та об'єкти цивільної інфраструктури. Одним із цілей ворога став магазин. Російські окупанти у ніч проти 16 квітня атакували Одесу. Постраждали три людини. Пожежі спалахнули у декількох місцях. Горіли житлові будинки, пошкоджені складські будівлі.
we.ua - Росіяни обстріляли Херсонщину: є загиблі

What is wrong with this post?