Gazeta.ua - we.ua

Gazeta.ua

we:@gazeta.ua
21.2 thous. of news
These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Gazeta.ua on gazeta.ua
Китай попросив Україну не атакувати Москву під час параду
Президент Володимир Зеленський підтвердив, що Україна утрималася від атак по території Росії у дні святкування 9 травня. Це зробили на прохання Китаю та інших держав, які очікували тиші з 8 по 10 травня. Зеленський сказав про це на брифінгу, передає Gаzеtа.uа. Пекін передав Києву сигнал підтримки щодо 30-денного припинення вогню. Водночас прозвучало прохання не вдаватися до обстрілів РФ у дні, коли в Москву мали прибути іноземні лідери. Зеленський наголосив, що Україна дотримала домовленостей. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ракета "Довгий Нептун" і далекобійні дрони: Зеленський провів Ставку "Розуміємо, про що йдеться. Україна знов своїми кроками підтвердила, що завжди робить те, що обіцяє. Ніяких ударів, попри пропаганду 'русскіх', на 9 травня по їхньому параду не було", - сказав він. Президент нагадав, що попри провокації з боку Росії, Київ залишився послідовним і не порушив домовленостей, навіть тимчасових. З 7 по 10 травня голова КНР Сі Цзіньпін на запрошення Російської Федерації здійснив державний візит до Росії. Це був 11-ий візит Сі Цзіньпіна до Росії з моменту його призначення президентом Китайської Народної Республіки. Сі Цзіньпінь та російський диктатор зустрілися у Москві 8 травня. Того ж дня вони зробили низку заяв.
we.ua - Китай попросив Україну не атакувати Москву під час параду
Gazeta.ua on gazeta.ua
Критичний період: в якому віці треба стежити за вагою, якщо хочете жити довго
Науковці визначили конкретний вік, коли особливо важливо контролювати масу тіла, щоб знизити ризик хронічних захворювань і підвищити шанси на довголіття. Вони дійшли висновків, що набір зайвої ваги до 30 років може майже подвоїти ризик передчасної смерті, пише Dаіly Ехрrеss. В дослідженні, де взяли участь 620 тисяч дорослих, виявили, що люди зазвичай набирають пів кілограма на рік у віці від 17 до 60 років. Однак, наслідки для здоров'я були набагато більшими для тих, хто страждав від ожиріння у 20 років, ніж для тих, у кого він виник пізніше в середньому віці. У чоловіків, які страждали на ожиріння до 30 років, ризик передчасної смерті зріс на 79%, тоді як у жінок - на 84%, порівняно з тими, у кого вага була в нормі. Провідний дослідник Хуан Ле з Лундського університету в Мальме, сказав, що ці висновки важливі, оскільки більшість збільшення ваги, як правило, відбувається в ранньому дорослому віці. Часто це збігається з тим, коли люди у віці близько 20 років залишають дім і стають більш залежними від нездорової їжі та напівфабрикатів. Різке збільшення ваги в дорослому віці або розвиток ожиріння в молодому віці пов'язане з підвищеним ризиком смерті від багатьох хронічних захворювань у подальшому житті. Ті, хто набрав вагу пізніше в житті, також мали підвищений ризик, але в значно меншій мірі. Ожиріння у віці від 45 до 60 років збільшувало загальний ризик приблизно на чверть. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як схуднути після 40: сім звичок для здорового та стрункого тіла А досягнення цього порогу у віці від 30 до 45 років збільшувало ризик на 52%. Серед людей віком до 30 років кожен набраний кілограм збільшував ризик передчасної смерті на 24% у чоловіків та 22% у жінок. Який вік є критичним Експерти стверджують, що роки від 17 до 30 є "критичним етапом життя", коли формування здорових звичок може мати тривалі переваги. "Навіть незначне збільшення ваги у 20 років може збільшити ризик передчасної смерті, якщо воно триває протягом кількох років", - сказала старший дослідник та професор Таня Стокс. Тому чим раніше люди почнуть здоровий спосіб життя, тим більше шансів на довге життя. Дієтологи визначили, що спеції можуть позитивно впливати на процес схуднення. Звичні приправи роблять страви смачними і прискорюють метаболізм. Кардамон чудово долає депресивний стан. Якщо проблеми з вагою виникли через "заїдання" депресії, треба додавати до страв цю приправу. Також кардамон здатен спалювати жир.
we.ua - Критичний період: в якому віці треба стежити за вагою, якщо хочете жити довго
Gazeta.ua on gazeta.ua
Зеленський пояснив, для чого потрібне 30-денне перемир'я
Тридцятиденне перемир'я потрібне не для відновлення сил, а для початку розмови. Саме так президент Володимир Зеленський окреслив суть ініціативи під час пресконференції, повідомляє Gаzеtа.uа. Він пояснив, що місяця недостатньо, щоб повноцінно перегрупуватися. Головна мета такої паузи - дати шанс на деескалацію і запустити діалог. "Я вважаю, що терміну цього нікому не буде достатньо, щоб відновити сили наповну. Тобто 30-денне припинення вогню - це більш про деескалацію і про можливість відкрити діалог. Саме про це йдеться", - заявив Зеленський. Президент також відреагував на заяви Кремля щодо вимоги припинити постачання західної зброї під час перемир'я. За його словами, це не має сенсу. "Поставки так не йдуть. Це нікому не допоможе. І росіянам це не допоможе. Зупиняться які постачання? Вони вже місяці є в Європі. Та чи інша техніка, та чи інша зброя. Це не є секретом навіть для руських. Вони це розуміють", - сказав він. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Німеччині дали Путіну час на рішення про припинення вогню Зеленський також запевнив, що тимчасова пауза в нових поставках не позначиться на обороноздатності ЗСУ. Все необхідне вже знаходиться в Україні. "А те, що не буде перетину, наприклад, нашого кордону тієї чи іншої зброї, також це не спрацює. Бо те, що нам потрібно, у нас на складах вже є", - додав він. Німеччина, Франція, Велика Британія та Польща в суботу закликали Росію до 30-денного перемир'я, починаючи з понеділка.У свою чергу президент США Дональд Трамп заявив, що Україна має негайно погодитися на запропоновані кремлівським лідером Володимиром Путіним переговори в Туреччині 15 травня. Водночас вони не передбачають укладення 30-денного перемир'я. Трамп зазначив, що вважає за необхідне погодитись на пропозицію Москви почати прямі переговори з Києвом у Стамбулі попри те, що Кремль ігнорує вимогу європейських лідерів та України про 30-денне перемир'я. Очільник Кремля Владімір Путін ніяк не відповів на пропозицію 30-денної паузи у бойових діях, але заявив, що налаштований на "прямі переговори" з Києвом у Стамбулі в четвер, 15 травня.
we.ua - Зеленський пояснив, для чого потрібне 30-денне перемир'я
Gazeta.ua on gazeta.ua
Харків'янин, якого побив працівник ТЦК, виявився вчителем
Чоловік, якого нещодавно в Харкові вдарив у живіт співробітник ТЦК, є педагогом. Він викладає історію, права людини та предмет "Захист Вітчизни", сказав міський голова Харкова Ігор Терехов. Цей учитель виконує обов'язки класного керівника у восьмому класі. Терехов повідомив, що під час зустрічі з представниками ТЦК чоловік надав документи, які підтверджували його право на "бронь". Цей момент було зафіксовано на відео. "Усе це зафіксовано на опублікованих кадрах, як і те, що він не порушував закону, не провокував конфлікту й не чинив опору. Він поводився спокійно і не виявляв жодної агресії, але це не зупинило застосування до нього сили", - сказав Терехов. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Представник омбудсмена заявив про перемогу над "бусифікацією" в Україні, сам Лубінець так не вважає На відео, яке з'явилося в мережі, зафіксовано момент конфлікту. Ролик активно поширюється в соцмережах і викликає обурення українців. Мер наголосив, що подібні дії не мають нічого спільного з професійною службою. Водночас він закликав не робити узагальнень щодо всієї структури. "У ТЦК працює багато гідних людей, які щиро служать Україні", - підкреслив Терехов. Він офіційно звернувся до керівників правоохоронних органів. Йдеться про необхідність провести всебічне розслідування інциденту та притягнути винного до відповідальності. У ТЦК при цьому заявили, що їхніх працівників спровокував сам постраждалий. Президента Володимир Зеленський раніше казав, що мобілізація може тривати до закінчиння бойових дій. А відбувається вона у межах чинного законодавства.
we.ua - Харків'янин, якого побив працівник ТЦК, виявився вчителем
Gazeta.ua on gazeta.ua
Toyota RAV4 зацікавила публіку ще до офіційного дебюту
Новий кросовер Тоyоtа RАV4 шостого покоління викликає великий інтерес ще до офіційного дебюту. Очікується, що ця модель стане справжнім хітом і складе конкуренцію лідерам середньорозмірного сегмента. Уже відомо кілька фактів про майбутню новинку, повідомляє Моtоr1. Візуалізацію зовнішнього вигляду Тоyоtа RАV4 2026 року створили на основі шпигунських знімків замаскованих прототипів. Також у мережі з'явилося перше справжнє фото, яке частково підтверджує ці припущення. Крім екстер'єру, увагу привернув і салон. На опублікованому знімку інтер'єру дизайнери не розкрили все, але деякі цікаві елементи все ж видно. Салон отримає кілька цифрових екранів. Це вказує на орієнтацію на сучасні мультимедійні рішення. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тоyоtа в альянсі з Wаymо розроблятиме автономні авто Одним із привабливих нововведень стане панорамний дах. Ймовірно, його запропонують у вигляді додаткової опції. Презентацію нового покоління Тоyоtа RАV4 заплановано на 21 травня. Тобто офіційний дебют відбудеться вже зовсім скоро. Компанія Тоyоtа не поспішає радикально змінювати рецепт успіху. Шосте покоління збереже загальний стиль і концепцію. Перетворення в електромобіль не очікується. У лінійці залишаться гібридні версії, які й надалі будуть основою цієї моделі. Автокомпанія Кіа тим часом презентувала свій перший пікап Таsmаn на автошоу в Саудівській Аравії. Це середньорозмірний рамний пікап вантажопідйомністю 1,2 т, розповіли на офіційному сайті південнокорейського автовиробника.
we.ua - Тоyоtа RАV4 зацікавила публіку ще до офіційного дебюту
Gazeta.ua on gazeta.ua
Показали рідкісне відео знищення літака Су-25 з ПЗРК Ігла
Український боєць знищив російський штурмовик Су-25. Це сталося за допомогою переносного зенітного ракетного комплексу "Ігла". Подію підтвердили у групуванні сил "Хортиця", оприлюднивши відповідне відео. Захисник уже має значний бойовий досвід. Раніше він збив чотири літаки противника. Також на його рахунку два ворожі дрони типу "Шахед". Де саме стався інцидент, військові не повідомляють. "Таліб дуже не любить, коли над його землею літає всякий непотріб, а мисливець на "дичину" він знатний. То ж, далі буде", - зазначили в повідомленні. На початок 2021 року російські повітряно-космічні сили мали приблизно 200 літаків Су-25. Це були машини в різних станах - частина з них не була справною і не могла піднятися в повітря. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗСУ збили російський літак Су-25. Він догорає у степах українського Донбасу - ОСУВ "Хортиця" З 2022 року Росія офіційно втратила щонайменше 37 таких штурмовиків. Однак за узагальненими підрахунками кількість втрат удвічі більша. Йдеться не лише про бойові втрати, а й про випадки, пов'язані з технічними несправностями. Із початком повномасштабної війни технічний знос авіації РФ суттєво зріс. Це також призвело до додаткових аварій і зниження бойової ефективності. У ніч на 2 травня в окупованому Криму відбулася масштабна комбінована атака безпілотників, під час якої було вражено військові об'єкти, зокрема аеродроми тактичної авіації. 2 травня спецпідрозділом Головного управління розвідки Міноборони України у взаємодії з Службою безпеки України та Силами оборони у Чорному морі біля порту "Новоросійськ" ліквідовано російський Су-30 із надводних дронів, оснащених авіаційними ракетами.
we.ua - Показали рідкісне відео знищення літака Су-25 з ПЗРК Ігла
Gazeta.ua on gazeta.ua
Зеленський: Китай підтримав припинення вогню на 30 днів
Україна отримала від Пекіна підтвердження підтримки ініціативи щодо припинення вогню на 30 днів. Йдеться про період перед 9 травня, сказав президент Володимир Зеленський під час брифінгу, передає Gаzеtа.uа. Президент наголосив, що від Китаю надійшли чіткі сигнали про підтримку української пропозиції. За його словами, також пролунали заклики від інших держав з вимогою повної зупинки бойових дій у ці дати. "Ми отримали сигнал від китайської сторони, що вони підтримують 30-денне припинення вогню, яке пропонує Україна. А також сигнали від Китаю та інших держав, що було б справедливо іти до повного припинення вогню, і щоб в ці дати - з 8 по 10 травня - була безпека в регіоні, де будуть знаходитись багато лідерів, включаючи Китай", - сказав Зеленський. Він підкреслив, що Україна дотрималася своїх обіцянок. Під час 9 травня не завдавалися удари по території Росії, включно з парадом. 10 травня, як зазначив президент, українська делегація провела зустріч з представниками європейських країн. За результатами зустрічі було узгоджено спільну позицію про необхідність щонайменше місячного перемир'я. "Всі підтвердили, що ми повинні йти на мінімум 30-денне припинення вогню. І якщо Росія це не підтримає, то всі союзники цього, всі наші партнери введуть сильні санкції проти Росії. Особливо це стосується їхніх енергетичного, банківського секторів", - додав Зеленський. Він також згадав про Коаліцію охочих, до якої вже приєднались 30 держав. Україна, за словами президента, очікує на рішучі санкції з боку США, ЄС та інших європейських країн, навіть тих, які не є членами Євросоюзу. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Китаї висловились про ймовірне перемир'я При цьому Зеленський розповів, що Москва у відповідь заявила про небажання підтримувати безумовне припинення бойових дій. Натомість Кремль наполягає на прямих перемовинах з Києвом щодо припинення вогню та інших аспектів завершення війни. "Знов таки очікуючи, що Україна не підтримає ті чи інші сигнали, або не буде реагувати, або буде реагувати так, як буде вигідно РФ", - підсумував президент. З 7 по 10 травня голова КНР Сі Цзіньпін на запрошення Російської Федерації здійснив державний візит до Росії. Це був 11-ий візит Сі Цзіньпіна до Росії з моменту його призначення президентом Китайської Народної Республіки. Сі Цзіньпінь та російський диктатор зустрілися у Москві 8 травня. Того ж дня вони зробили низку заяв.
we.ua - Зеленський: Китай підтримав припинення вогню на 30 днів
Gazeta.ua on gazeta.ua
Бургер-майнкрафт своїми руками: такому перекусу здивуються усі
Бургер-блок у стилі "Майнкрафт" не лише виглядає як піксельний об'єкт із гри, а й смакує по-справжньому круто. Такий креативний перекус точно здивує маленьких геймерів. "Бургер-блок для справжнього гравця - за маминим рецептом. Майнкрафт оживає прямо на кухні", - каже фудблоерка Емілія Євтушенко, яка поділилась способом приготування. Збережіть рецепт і обов'язково спробуйте. Бургер-блок "Майнкрафт" Що потрібно: 1 маленька "цеглинка" хліба 4 шматочки бекону 1 котлета 1 помідора 1 огірок &frас12; цибулини Кетчуп Сир - багато сиру. Соус (дуже смачний!): 2 ст. л. майонезу сік з &frас12; лимона 1 ч. л. гірчиці 1 ч. л. соєвого соусу Все змішуємо - і маємо ідеальну заправку. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: П'ять найкращих продуктів для дитячого мозку: чим збагатити раціону під час навчання та росту Як приготувати Зрізаємо "кришку" з хліба, вирізаємо серединку. Підсмажуємо бекон, смажимо котлету. Нарізаємо овочі. Починаємо "будівництво": соус, котлета, овочі, сир, бекон. Зверху - ще сир і в духовку: 180&dеg;С, 15 хвилин, щоб усе з'єдналося і потягнулося. Щоб дитина була успішною у навчанні, потрібно звернути увагу на її харчування. Раціон школяра впливає також в першу чергу на здоров' я та фізичну активність. Дитина має обов'язково снідати, обідати з двома перекусами та вечеряти. Напої варто замінити негазованою водою. Вдень дитина має їсти овочі та фрукти.
we.ua - Бургер-майнкрафт своїми руками: такому перекусу здивуються усі
Gazeta.ua on gazeta.ua
Видобуток копалин за угодою Україна-США стартує не раніше 2040 року
Проєкти, передбачені нещодавньою угодою між Україною та США щодо інвестицій у видобуток природних ресурсів, навряд чи запрацюють до 2040 року. Про це повідомляє Fіnаnсіаl Тіmеs. У межах домовленостей планується створення спеціального інвестиційного фонду для відновлення, який формуватиметься за рахунок прибутків майбутніх гірничодобувних і енергетичних проєктів. Проте, як зазначають аналітики, реалізація таких ініціатив потребує значних інвестицій приватного капіталу та часу. "Це перспектива щонайменше на 10-15 років", - зауважив колишній керівник напряму природних ресурсів ЄБРР Ерік Расмуссен. А на думку голови консалтингової компанії Сlаrео Пітера Браянта, запуск і розробка родовищ забере щонайменше десятиліття, тому угода не зможе змінити ситуацію на ринку ресурсів у короткостроковій перспективі. Україна має багаті запаси корисних копалин - залізної руди, вугілля, літію, графіту, титану. Також вона входить до трійки провідних європейських виробників природного газу. Попри це, реалізація масштабних проєктів у нафтогазовому секторі також стикається з ризиками. Експерти вказують на кілька основних викликів: війна, нестача точних геологічних даних, пошкоджена інфраструктура, корупційні загрози та брак фахівців. Усе це відсуває перші реальні результати щонайменше до 2040 року. За словами міністерки економіки Юлії Свириденко, інвестиційний фонд має запрацювати вже найближчими тижнями. Водночас прибутків від нього очікувати не варто раніше ніж через 10 років, оскільки кошти планують реінвестовувати у нові проєкти та відбудову країни. Угода не охоплює вже діючі об'єкти - наприклад, шахти Fеrrехро або родовище Шиманівське, яким опікується канадська Вlасk Іrоn. Утім, генеральний директор компанії Метт Сімпсон переконаний: їхній проєкт залишиться ключовим для інвесторів після завершення війни. Ще однією перешкодою є обмежений доступ до радянських геологічних карт - більшість даних нині засекречено через війну. Крім того, експерти не виключають, що частина найбільш перспективних родовищ уже частково виснажена. Україна і США підписали угоду про економічне співробітництво (угоду про надра). Підписи під документами поставили міністр економіки України Юлія Свириденко і глава Мінфіну США Скотт Бессент. Президент США Дональд Трамп під час зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським заявив, що угода про корисні копалини є справедливою - передбачаються значні зобов'язання з боку США. Рідкісноземельні метали використовуватимуться у сфері розвитку штучного інтелекту та виробництві зброї, пояснив він.
we.ua - Видобуток копалин за угодою Україна-США стартує не раніше 2040 року
Gazeta.ua on gazeta.ua
Келлог сказав, війська яких країн можуть розмістити в Україні
США розглядають можливість розміщення військових контингентів від Великої Британії, Франції, Німеччини та Польщі на території України, але поза зоною бойових дій. Про це заявив спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог в ефірі Fох Nеws. За його словами, мова йде про так звані сили стійкості, які можуть бути розгорнуті західніше Дніпра. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Миротворці в Україні: Зеленський озвучив два можливі сценарії їхньої участі "Ми говоримо про сили стійкості. Це сила, яку називають Е3, але насправді це зараз Е4, коли йдеться про британців, французів та німців. Насправді і про поляків", - зазначив Келлог. Він пояснив, що розміщення планується на захід від річки. "Це означає, що вона знаходиться поза зоною контакту", - підсумував представник США. Президент Володимир Зеленський запропонував США механізм пришвидшення надання військової допомоги Україні, який дозволив би отримати озброєння на суму $30 млрд ще до 2026 року. За словами глави держави, Сполучені Штати вже схвалили пакети військової підтримки обсягом по $15 млрд на 2025 і 2026 роки. Проте завдяки запуску Інвестиційного фонду відбудови, ці кошти можна залучити раніше - ще у 2025-му.
we.ua - Келлог сказав, війська яких країн можуть розмістити в Україні
Sign up, for leave a comments and likes
About news channel
  • Всеукраїнська он-лайн газета. Оперативні новини з України і світу: події, політика, спорт, культура

    All publications are taken from public RSS feeds in order to organize transitions for further reading of full news texts on the site.

    Responsible: editorial office of the site gazeta.ua.

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules