Gazeta.ua - we.ua

Gazeta.ua

we:@gazeta.ua
19.6 thous. of news
These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Gazeta.ua on gazeta.ua
США і Мексика знайшли компроміс у торгівлі - Bloomberg
США та Мексика досягли двох ключових домовленостей у сфері сільського господарства, що дозволило знизити напругу у двосторонніх відносинах на тлі тривалих торговельних суперечок. Про це повідомляє Вlооmbеrg. Першою домовленістю стало зобов'язання Мексики збільшити постачання води фермерам у Техасі з шести приток річки Ріо-Гранде. Це має відбутися до завершення поточного водного циклу - до 24 жовтня 2025 року. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трамп може знизити мита на імпорт із Китаю до 50% - WSJ Угода ґрунтується на положеннях Водного договору 1944 року, згідно з яким Мексика постачає воду до США з Ріо-Гранде, а США, своєю чергою, забезпечують Мексику водою з річки Колорадо. Обсяги майбутніх водопостачань поки не розголошуються, але Мексика зобов'язалась вжити негайних заходів для запобігання дефіциту води на американському боці, зокрема завдяки передачі частини запасів та використанню сезонних опадів. Другою домовленістю стала спільна програма боротьби з небезпечним шкідником-гвоздиком, що може вражати велику рогату худобу. Завдяки цій угоді США відмовилися від запровадження можливих обмежень на імпорт мексиканської худоби. Попри ці досягнення, у Вlооmbеrg зазначають, що частина мексиканських товарів досі підпадає під американські тарифи, оскільки не входить до Угоди про вільну торгівлю в Північній Америці. 15 квітня в адміністрації США заявили про плани запровадити тариф на рівні 21% на помідори, що імпортуються з Мексики. "Ці дії дозволять американським виробникам томатів чесно конкурувати на ринку", - зазначили в Міністерстві торгівлі США. За першого терміну Трампа з Мексикою вже укладали "помідорну угоду", тоді у Трампа погрожували тарифами на рівні 25%.
we.ua - США і Мексика знайшли компроміс у торгівлі - Вlооmbеrg
Gazeta.ua on gazeta.ua
В ISW пояснили, для чого Путіну нове "перемир'я"
Російський диктатор Володимир Путін продовжує використовувати односторонні угоди про припинення вогню як інструмент для досягнення бойових та інформаційних переваг. Такі дії суперечать прагненню президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа запровадити загальне припинення вогню як основу для довгострокового мирного врегулювання, свідчить звіт аналітиків Інституту вивчення війни (ІSW). "Путін оголошує припинення вогню у символічні дні, зокрема, під час великих релігійних свят і на День перемоги, змушуючи Україну погоджуватися на умови Кремля під тиском міжнародної спільноти. Припинення вогню після енергетичних ударів та "великоднє перемир'я" засвідчили, що деталі будь-якої майбутньої угоди про припинення вогню або мирної угоди, повинні бути загальнодоступними, офіційно узгодженими заздалегідь усіма сторонами та передбачати надійні механізми моніторингу. Путін же опортуністично оголошує припинення вогню, щоб змусити Київ прийняти припинення вогню або ризикувати виглядати непохитним перед Заходом", - йдеться у звіті. У цьому контексті в ІSW зазначили, що запропоноване російським диктатором припинення вогню на 9 травня не передбачає жодних додаткових механізмів моніторингу. Тому російські джерела, скоріш за все, скористаються відсутністю таких механізмів, щоб знову наповнити інформаційний простір необґрунтованими заявами про порушення режиму припинення вогню з боку України. "Російські офіційні особи, схоже, не зацікавлені у створенні дієвих механізмів моніторингу або загальної громадської основи для таких перемир'їв, імовірно тому, що Росії вигідно використовувати розпливчасті й нечіткі умови перемир'я проти України на свою користь", - сказано в повідомленні. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В ООН відреагували на заяву Путіна про триденне "перемир'я" Під час великоднього припинення вогню російські війська продовжували обстріли, проводили розвідку українських позицій і пошкоджували техніку на передовій, готуючись до нових атак. "Схожі дії триватимуть і під час оголошеного припинення вогню на День перемоги. Росія прагне використати святкову паузу для перепочинку своїх сил та уникнення українських ударів у глибокому тилу", - вважають аналітики. Диктатор Володимир Путін оголосив про тимчасове перемир'я у 80-річчя "Дня перемоги". Так зване перемир'я нібито триватиме з нуля годин з 7 на 8 травня до нуля годин з 10 на 11 травня. На цей час російська сторона обіцяє "зупинити всі бойові дії".
we.ua - В ІSW пояснили, для чого Путіну нове перемир'я
Gazeta.ua on gazeta.ua
Корисний сніданок за 15 хв.: як приготувати ніжні оладки з цвітної капусти
Якщо шукаєте ідею для легкого, корисного та швидкого сніданку, приготуйте оладки з цвітною капустою. Вони ніжні, ароматні й багаті на вітаміни, а готуються всього за кілька хвилин. Така страва обов'язково сподобається всій родині. Оладки з цвітною капустою Інгредієнти 300 г цвітної капусти 2 яйця 3-4 ст. л. борошна (можна трохи більше, якщо тісто буде рідким) 2-3 ст. л. твердого сиру (тертого, за бажанням) сіль, перець за смаком зелень (кріп, петрушка) олія для смаження ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Овочеві сирники з пармезаном на сніданок: страва вразить найвибагливіших Як приготувати Розберіть цвітну капусту на суцвіття та відваріть у підсоленій воді 5 хвилин до м'якості. Потім злийте воду і трохи остудіть. Подрібніть капусту ножем або перебийте блендером до стану дрібних шматочків. Додайте яйця, борошно, тертий сир, зелень, посоліть і поперчіть. Добре перемішайте масу до однорідності. На розігріту сковороду з олією викладайте ложкою тісто, формуючи оладки. Смажте на середньому вогні по 2-3 хвилини з кожного боку до золотистої скоринки. Готові оладки викладіть на паперовий рушник, щоб прибрати зайвий жир. Подавати можна зі сметаною, грецьким йогуртом або легким соусом. Ситний весняний сніданок легко приготувати за лічені хвилини, якщо маєте готову відварену картоплю. Спробуйте картопляні палянички із зеленню, які можна посмажити на сухій сковороді.
we.ua - Корисний сніданок за 15 хв.: як приготувати ніжні оладки з цвітної капусти
Gazeta.ua on gazeta.ua
"Це може закінчитися Третьою світовою": Трамп про війну в Україні
Президент США Дональд Трамп прокоментував своє ставлення до українського президента Володимира Зеленського і російського лідера Володимира Путіна. І поділився своїм баченням щодо війни в Україні в інтерв'ю Тhе Аtlаntіс. На думку Трампа, Путін буде в порядку в разі початку мирних переговорів з Україною. Водночас він зауважив, що хоча війна між Україною і Росією - це не наше життя, ситуація може вийти з-під контролю і перерости у Третю світову війну. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Трампа відповіли на заяву Путіна про тимчасове "перемир'я" Коли журналісти запитали, чи може США значно збільшити військову допомогу Україні заради збереження її територіальної цілісності, Трамп відповів неоднозначно. Він наголосив, що підтримка не обов'язково має бути лише у вигляді озброєння. "Є різні види зброї. Це не обов'язково кулі. Це можуть бути санкції, фінансова система - теж зброя", - зазначив він. На запитання, чи може він стати безумовним союзником України, Трамп відповів, що така ситуація можлива, якщо її спровокує Путін. Проте він додав важливу деталь: "Я можу бути на боці України, так. Але це не означає, що я на боці Зеленського", - пояснив Трамп, натякаючи на складні особисті стосунки з українським президентом, зокрема, сварку, яка сталася між ними в Овальному кабінеті. Дональд Трамп у недавньому інтерв'ю заявив, що нібито Крим залишиться з Росією у рамках мирної угоди між РФ та Україною. За його словами, це розуміють всі, зокрема президент Володимир Зеленський. За повідомленнями західних ЗМІ, у мирному плані США пропонують визнати Крим російським. Проте Зеленський неодноразово наголошував, що Україна не відмовиться від своїх територій.
we.ua - Це може закінчитися Третьою світовою: Трамп про війну в Україні
Gazeta.ua on gazeta.ua
Розкрили подробиці нічної атаки росіян
У ніч проти 29 квітня противник атакував Україну сотнею ударних БпЛА та безпілотниками-імітаторами інших типів. Повітряний напад противника відбивали авіація, зенітні ракетні підрозділи, засоби РЕБ та мобільні вогневі групи Сил оборони України, звітує Генштаб. "Станом на 08:30 підтверджено збиття 37 ударних БпЛА типу Shаhеd (безпілотників інших типів) на сході, півночі, півдні та в центрі країни. 47 ворожих безпілотників-імітаторів - локаційно втрачені (без негативних наслідків)", - йдеться у повідомленні. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росіяни вбили дитину на Дніпропетровщині Внаслідок ворожої атаки постраждали Харківщина, Донеччина, Дніпропетровщина та Київщина. Минулої доби втрати російських загарбників склали 1060 осіб. Також українські воїни знешкодили п'ять танків, 14 бойових броньованих машин, 42 артилерійські системи, один засіб протиповітряної оборони, 94 безпілотних літальних апарати оперативно-тактичного рівня та 140 автомобілів окупантів.
we.ua - Розкрили подробиці нічної атаки росіян
Gazeta.ua on gazeta.ua
Ворог б'є по всьому фронту: Генштаб оновив карти боїв
Розпочалася 1161 доба широкомасштабної збройної агресії РФ проти України. Протягом минулої доби зафіксовано 178 боєзіткнень. Про це повідомляє Генеральний штаб ЗСУ. "Вчора противник завдав по позиціях українських підрозділів та населених пунктах одного ракетного удару, застосувавши одну ракету та 115 авіаударів, скинувши 201 керовану авіаційну бомбу. Крім цього, здійснив 6010 обстрілів, зокрема 88 - із реактивних систем залпового вогню, та залучив для ураження 2858 дронів-камікадзе", - йдеться у повідомленні. За минулу добу авіація, ракетні війська та артилерія Сил оборони завдали ураження по 16 районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки, одному засобу ППО та двом артилерійським засобам противника. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Втрати росіян в Україні перевалили за 950 тис. На Харківському напрямку ворог дев'ять разів намагався прорвати оборонні рубежі наших захисників у районах Вовчанська, Вовчанських Хуторів, Западного та Малої Шапківки. На Куп'янському напрямку вчора відбулося сім атак загарбників. Наші оборонці відбивали штурмові дії противника у районах Загризового, Кіндрашівки, Петропавлівки, Глушківки та Нової Кругляківки. На Лиманському напрямку ворог атакував 18 разів, намагаючись вклинитися в нашу оборону у районах населених пунктів Катеринівка, Нове, Колодязі, Ямполівка та в напрямках Липового, Рідкодуба, Зеленої Долини й Нового Миру. На Сіверському напрямку наші воїни успішно зупинили шість атак противника поблизу Івано-Дар'ївки та в бік населених пунктів Григорівка й Верхньокам'янське. На Краматорському напрямку окупанти десять разів атакували у бік Маркового та поблизу Часового Яру й Білої Гори. На Торецькому напрямку ворог здійснив 14 атак у районах Торецька, Дружби та в бік Диліївки й Дачного. На Покровському напрямку наші захисники зупинили 59 штурмових дій агресора у районах населених пунктів Суха Балка, Єлизаветівка, Сухий Яр, Малинівка, Лисівка, Котлине, Удачне, Новосергіївка, Новоолександрівка, Надіївка, Троїцьке, Котлярівка, Срібне, Андріївка та в бік Покровська, Старої Миколаївки, Олександрополя, Новопавлівки, Богданівки. На Новопавлівському напрямку противник протягом минулого дня здійснив 23 атаки у районах населених пунктів Привільне, Костянтинопіль, Вільне Поле та в бік Одрадного, Багатиря, Шевченка. На Гуляйпільському напрямку минулої доби боєзіткнень не відбулося. На Оріхівському напрямку окупаційні війська п'ять разів штурмували позиції Сил оборони поблизу населених пунктів Щербаки, Степове та Лобкове. На Придніпровському напрямку наші оборонці успішно зупинили п'ять ворожих атак. На Волинському та Поліському напрямках ознак формування наступальних угруповань ворога не виявлено. В Курській області минулої доби на даному напрямку відбулося 15 боєзіткнень, ворог завдав 17 авіаударів, скинувши при цьому 27 керованих авіаційних бомб, і здійснив 338 обстрілів, один із яких - із реактивної системи залпового вогню. Наші воїни завдають окупаційним військам відчутних втрат у живій силі та техніці, активно підриваючи наступальний потенціал ворога у тилу. Загалом минулої доби втрати російських загарбників склали 1060 осіб. Також українські воїни знешкодили п'ять танків, 14 бойових броньованих машин, 42 артилерійські системи, один засіб протиповітряної оборони, 94 безпілотних літальних апарати оперативно-тактичного рівня та 140 автомобілів окупантів.
we.ua - Ворог б'є по всьому фронту: Генштаб оновив карти боїв
Gazeta.ua on gazeta.ua
Росіяни вбили дитину на Дніпропетровщині
На Дніпропетровщині внаслідок ворожої атаки РФ загинула дитина. Ще одну врятували з-під завалів, повідомили в ДСНС 29 квітня. "Уночі російські війська атакували Дніпропетровщину. У Самарівському районі ворожий БпЛА влучив у житловий будинок. Під завалами опинились діти. Місцеві мешканці самостійно витягли одну дитину, проте дівчинка 2012 року народження, на жаль, померла дорогою до лікарні. Ще одну дівчинку 2019 року народження врятували рятувальники та передали медикам", - йдеться у повідомленні. Постраждали також їхні батьки, але від госпіталізації відмовилися. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Києві внаслідок атаки дрона згоріла база відпочинку У Синельниківському районі внаслідок удару по підприємству сталася пожежа. "Попередньо, загиблих та постраждалих немає. До ліквідації наслідків залучено 27 рятувальників та сім одиниць техніки", - додали рятувальники. У ніч на 29 квітня російські терористи також атакували Київ ударними дронами. У місті пролунали потужні вибухи.
we.ua - Росіяни вбили дитину на Дніпропетровщині
Gazeta.ua on gazeta.ua
День матері 2025: коли вітаємо найдорожчих, цікаві факти та що важливо зробити в цей день
Один з найтепліших свят, якого чекають українці - День матері. В Україні його відзначають у другу неділю травня. Саме 11 травня, як і в багатьох країнах світу, не забудьте привітати своїх матерів з цим світлим святом. Gаzеtа.uа розповість, як виникло свято та що зробити в цей день. Історія свята У далекому 1908 з пропозицією затвердження цього свята виступила американка Енн Джервіс. Дівчина рано втратила маму, і дуже переживала, що не приділяла їй достатньої уваги, тому вирішила виступити з пропозицією про створення такого свята. Анна писала листи до державних установ, законодавчих органів, видатних осіб з пропозицією один день у році присвятити вшануванню матерів. Її старання увінчалися успіхом - в 1910 році штат Вірджинія першим визнав День Матері як офіційне свято. У 1912 році була створена Міжнародна Асоціація Дня матері з метою поширення свідомого святкування цього дня. З 1914 року це свято отримало офіційний статус у США. Ще в 1929 році розпочалась історія святкування Дня Матері в Україні. Тоді у Львові підхопили ініціативу українок Канади. Ініціаторкою свята року була Олена Киселівська. Того ж 1929 року "Союз українок" запропонував створити День Матері на Тернопільщині. З 1939 року радянська влада заборонила святкування Дня Матері. Однак зусиллями різних громадських організацій, це важливе свято повернули в Україну у 1990 році. Традиції свята Цього дня заведено від щирого серця вітати мам. Дарують квіти, подарунки, надсилають листівки і вірші та всіляко висловлюють повагу і любов до матері - за їхнє добро, світло, нескінченні турботи, терпіння, любов і відданість. Хто втратив маму рано, йдуть із квітами на їхні могили, щоб вшанувати пам'ять найдорожчої людини. Які квіти є символом Дня матері Спершу, за задумомЕнн Джарвіс, вдячність до матерів символізували гвоздики. Червоні слід було дарувати живим матерям, а білими - вшановувати пам'ять померлих. На церковну службу до першого Дня матері в пам'ять про Енн Джарвіс її дочка відправила 500 білих гвоздик. Зараз до гвоздик, які традиційно дарують мамам у це свято, долучилися троянди та інші квіти. Відношення свята до релігії Святкування Дня матері має важливе значення в християнській вірі, оскільки припадає на місяць Пресвятої Богородиці. Це свято дозволяє людям шукати заступництва і допомоги Божої Матері, висловлюючи при цьому вдячність за самовідданість матерів. Травень також знаменує початок весни, час, коли Мати-Природа прикрашає землю яскравими квітами. Цей символізм перегукується з самовідданою та дбайливою природою материнства, яку вшановують і відзначають у День матері. Український народ з особливою пошаною ставиться до Діви Марії, яка з давніх часів була невід'ємною частиною його суспільного устрою та менталітету. Цікаві факти Слово "мама" практично у всіх мовах звучить однаково або дуже схоже. І українські, і іспанські, і китайські діти називають свою маму однаково - мама. Англомовні діти говорять "моm" - "мам". Дивно, чи не так? Секрет в тому, що самі діти обрали, як їм називати своїх матерів. Одним з перших складів, вимовлених дитиною, є склад "Ма". Саме тому практично в усіх мовах світу цей склад використовується в слові, що означає "мама". ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що насправді означає день 8 Березня в Україні і чому його варто залишити Європейська громадська організація МаМа провела дослідження і з'ясувала, що жінка, яка "сидить вдома з дитиною", насправді не просто не сидить, а "намотує" в день в середньому 40 км, виконуючи до 200 справ. Для порівняння: дистанція напівмарафону становить 21 км. Середній вік мешканок Європи, які народжують першу дитину, складає 29 років, в США матерями стають в середньому в 27 років. Українки зважуються на материнство в середньому в 25-річному віці. При цьому всюди існує тенденція до збільшення віку першого материнства. Найстарша мати в сучасній історії - індійка Райо Деві Лохан, яка народила свою дочку в 70 років. Мати, яка народила найважчу дитину - Кармеліна Феделе з Італії (1955 рік). Її новонароджений малюк важив більше ніж 10 кг. У перший місяць весни українці відзначають кілька важливих і особливих свят. Варто пам'ятати, що у березні вшановуємо День народження Тараса Шевченка. 8 березня - Міжнародний жіночий день, а також 14 березня відзначаємо День українського добровольця і 26 березня - День Національної гвардії України.
we.ua - День матері 2025: коли вітаємо найдорожчих, цікаві факти та що важливо зробити в цей день
Gazeta.ua on gazeta.ua
Дощі, спека і навіть заморозки: чим здивує погода у травні
Весна добігає кінця, природа оговталася після квітневих похолодань, і попереду останній місяць перед літньою спекою. В травні погода може змінюватися від справжнього тепла до раптових холодів, не виключені навіть заморозки. Саме в цьому місяці часто лунають грози, а середньодобова температура зазвичай долає позначку в +15&dеg;С - починається метеорологічне літо, повідомили в Укргідрометцентрі. За даними синоптиків, травень 2025 року обіцяє бути теплішим за кліматичну норму. Середньомісячна температура очікується на рівні +15&hеllір;+19&dеg;С,у горах +12&hеllір;+14&dеg;С. Це на 1,5-2&dеg;С вище середніх показників, і на 5-6&dеg;С тепліше, ніж було у квітні. Нагадаємо, що минулорічний травень став аномально холодним і практично бездощовим - вперше за понад 30 років. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Синоптики оновили прогноз на вівторок Начальниця відділу взаємодії зі ЗМІ Укргідрометцентру Наталія Птуха розповіла, що після короткочасного похолодання наприкінці квітня на початку травня температура підвищиться до +14&hеllір;+20&dеg;С вдень, а вночі - до +4&hеllір;+10&dеg;С. Заморозків на старті місяця не прогнозується, однак у другій декаді не виключається вплив арктичного повітря, що може тимчасово знизити нічні температури до нуля чи навіть нижче. За кліматичними даними, травневі заморозки не рідкість. Найпізніше їх фіксували 25 травня. Мінімальна температура, зареєстрована в Україні в травні, сягала -6&dеg;С, на Сумщині та в горах - до -10&dеg;С, на морському узбережжі - +1&dеg;С. Максимум, у свою чергу, сягав +37&dеg;С, а на півдні й у Криму до +39&dеg;С. Очікувана кількість опадів у травні - від 35 до 76 мм, у Карпатах і на Прикарпатті до 138 мм. Це відповідає середнім багаторічним показникам. Для порівняння: у квітні випало значно менше - 30-52 мм, а в гірських районах до 90 мм. Метеорологічне літо, за спостереженнями, найчастіше починається у другій декаді травня, а на Закарпатті та півдні країни вже в першій. Загалом травень обіцяє бути погодним міксом без різких температурних стрибків, але з періодичними дощами й можливими локальними похолоданнями. Поточний рік стане одним із трьох найспекотніших за всю історію спостережень. Вчені прогнозують, що 2025 рік поступиться лише 2023 і 2024 рокам. За весь час спостережень, наразі 2024 рік займає перше місце, а 2023 рік - друге місце у рейтингу найспекотніших.
we.ua - Дощі, спека і навіть заморозки: чим здивує погода у травні
Gazeta.ua on gazeta.ua
Втрати росіян в Україні перевалили за 950 тис.
За останню добу втрати росіян в Україні перевалили за 950 тис. Станом на 29 квітня, втрати армії РФ на фронті склали 1060 солдатів і понад 140 одиниць автомобільної техніки, повідомляє Генштаб ЗСУ. "Дані уточнюються", - йдеться у повідомленні. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В результаті атаки РФ Повітряні сили втратили винищувач Су-27 Загальні бойові втрати противника орієнтовно склали: - особового складу - близько 950 860 (+1060) осіб ліквідовано; - танків - 10728 (+5) од.; - бойових броньованих машин - 22352 (+14) од.; - артилерійських систем - 27080 (+42) од.; - РСЗВ - 1373 од.; - засоби ППО - 1146 (+1) од.; - літаків - 370 од.; - гелікоптерів - 335 од.; - БПЛА оперативно-тактичного рівня - 34177 (+94) од.; - крилатих ракет - 3196 од.; - кораблів/катерів - 28 од.; - підводних човнів - 1 од.; - автомобільної техніки та автоцистерн - 46432 (+140) од.; - спеціальної техніки - 3860 од. У російському Ростові-на-Дону спалахнув і згорів багатоцільовий винищувач агресора Су-30СМ. Вказано, що орієнтовна вартість знищеного ворожого літака $50 млн.
we.ua - Втрати росіян в Україні перевалили за 950 тис.
Sign up, for leave a comments and likes
About news channel
  • Всеукраїнська он-лайн газета. Оперативні новини з України і світу: події, політика, спорт, культура

    All publications are taken from public RSS feeds in order to organize transitions for further reading of full news texts on the site.

    Responsible: editorial office of the site gazeta.ua.

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules