These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Подальші кроки Москви щодо переговорів з Україною залежать від результатів так званого "перемир'я". Про це заявив Юрій Ушаков, помічник президента Росії Володимира Путіна. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Росії оголосили про початок триденного перемир'я з Україною За його словами, Росія сприймає 30-денне припинення вогню як спробу дати українським військам час на перепочинок, що дозволить їм перегрупуватися та переозброїтися. Ушаков також зазначив, що Росія вже передала свої занепокоєння США з цього приводу. Він підкреслив, що Кремль не зацікавлений у тимчасових перемир'ях, а прагне до довгострокового мирного врегулювання, яке враховуватиме законні інтереси Росії. Ушаков додав, що контакти між Росією та США тривають постійно, але не на рівні президентів. Він також зазначив, що зустріч між президентами США та Росії може бути організована, коли виникне така необхідність, і її організація не займе багато часу. Віцепрезидент Сполучених Штатів Америки Джей Ді Венс заявив, що процес закінчення війни в Україні зупинився. Найближчим часом нічого не завершиться, як вважає він. У свою чергу Кіт Келлог заявив, єдиною серйозною перепоною на шляху до реалізації цього плану залишається президент РФ Володимир Путін.
Президент Володимир Зеленський присвоїв голові Служби безпеки України Василю Малюку найвищу державну нагороду - звання Героя України з врученням ордена "Золота Зірка". Відповідний указ глава держави підписав 8 травня. У документі зазначено, що нагороду вручено за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові. Василь Малюк має військове звання генерал-лейтенанта. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський посмертно присвоїв звання Героя України пілоту F-16 Павлу Іванову Зеленський також присвоїв звання Героя України з врученням ордена "Золота Зірка" майору Роберту Бровді, більш відомому за позивним "Мадяр" - засновнику ударного безпілотного підрозділу "Птахи Мадяра". До повномасштабної війни він був підприємцем у сфері зернотрейдингу. Із 2022 року під його керівництвом підрозділ БПЛА виріс від роти до повноцінної бригади, яка в 2025 році стала частиною масштабного проєкту Міноборони "Лінія дронів". До того ж Зеленський посмертно присвоїв звання Героя України з удостоєнням ордена "Золота Зірка" військовослужбовцю, аеророзвіднику та активісту Павлові Петриченку, який загинув у квітні 2024 року. Підставою для присвоєння такого звання є особиста мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння українському народові До повномасштабного вторгнення чоловік був громадським активістом - учасником Євромайдану та ініціативи "Хто замовив Катю Гандзюк", організатором акцій на підтримку Сергія Стерненка. Президент Володимир Зеленський присвоїв звання Героя України пілоту F-16 Павлу Іванову. Військовий загинув 12 квітня під час виконання бойового завдання. Відповідний указ опублікований на сайті керівника держави. У документі вказано, що Павло Іванов проявив самовіддане служіння українському народові.
Лідер фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що президент Володимир Зеленський зможе підписати угоду зі США щодо надр майже одразу після її ратифікації в парламенті. В ефірі він сказав, що це може статися вже наступного дня, передає Gаzеtа.uа. За словами Арахамії, після підписання документа Президентом розпочнеться другий етап. Йдеться про завершення технічних переговорів і підписання ще двох угод. Ці документи стосуються створення спільної структури. У цій установі працюватимуть по троє представників з України та США. Саме вони вирішуватимуть, які інвестиційні проєкти отримає підтримку з боку Інвестиційного фонду відбудови. Арахамія припускає, що на технічні домовленості може знадобитися близько місяця. Він висловив сподівання, що Фонд встигнуть повністю сформувати до осені. Він також пояснив, що Сполучені Штати не потребують ратифікації цієї угоди, бо цього не передбачає їхнє законодавство. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У США розповіли, навіщо Трампу угода з Україною про надра "Американське законодавство не регулює питання ратифікації. Вони можуть просто підписати угоду. А для нас це критично важливо", - сказав депутат. Він зазначив, що в документі прописані податкові аспекти, зокрема щодо рентних платежів. Частина таких платежів спрямовуватиметься у спільний фонд, який працюватиме на розвиток економіки. "Тому ця угода потребувала саме рішення Верховної Ради України. Тому ми її і ратифікували", - підкреслив Арахамія.
54,1% українців не вірять в те, що найближчим часом Україна та Росія зможуть підписати мирну угоду. Вірять у це 27,9% опитаних, ще 18% важко відповісти на це питання, йдеться в результатах соціологічного опитування, яке провів Центр Разумкова спільно з Київським безпековим форумом. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Армія, рятувальники, волонтери: кого підтримують українці найбільше На думку 66,5% українців, у разі підписання мирної угоди Росія її порушить та знову нападе на нашу країну, як тільки це їй буде зручно. Водночас 10,8% переконані, що Росія та Україна намагатимуться дотримуватися мирної угоди. 39,4% українців вважають, що мінімальною необхідною для встановлення миру в нашій країні умовою є вихід на кордони 1991-го, ще 29,8% фіксацію кордонів по лінії фронту на момент укладання угоди. Опитування проводилося методом fасе-tо-fасе. Було опитано 2021 респондента віком від 18 років в усіх регіонах України, окрім тимчасово окупованих територій. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Як свідчать свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології, кількість українців, які говорять вдома державною мовою, сягає понад 60%. Найбільше зростання за останні п'ять років спостерігається у центрі держави. 63% респондентів відповіли, що спілкуються вдома українською мовою. Російську у побуті використовують 13%, а ще 19% говорять обома мовами рівною мірою. У порівнянні з 2020 роком, частка українськомовних зросла на 11%. Водночас російською стали говорити на 12% менше людей.
Оптичні ілюзії - це захопливі головоломки, які можуть надурити наш мозок. Ці головоломки показують, наскільки складний і потужний наш розум, який автоматично заповнює прогалини, пише jаgrаnjоsh. Сьогодні пропонуємо вам одну таку головоломку, яка змусить вас шукати відповідь, і ви точно її пропустите, навіть якщо вона буде прямо перед вашими очима. На зображенні нижче ви побачите написану серію з числами 505, але зверніть увагу, оскільки ви побачите двох самозванців. На цьому зображенні заховані дві цифри 550. Ваше завдання - знайти їх якомога швидше. У вас є ліміт часу - 11 секунд, щоб знайти два приховані непарні числа. Оптичні ілюзії не лише призначені для дозвілля, але й допомагають людям покращити свої навички концентрації, а також тренують розум. Чи змогли ви знайти два приховані непарні числа. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Головоломка-тест: лише найкмітливіші знайдуть помилку на зображенні за лічені секунди Вітаємо, якщо ви їх знайшли! Ваш ІQ та спостережливість просто вражають. Якщо ви не знайшли два непарних числа, не здавайтесь. Просто прокрутіть назад на початок і спробуйте знайти їх без обмеження часу. Якщо вам цікаво побачити відповідь, вона вказана нижче. Перевірити спостережливість можна за допомогою оптичної ілюзії. Угорський художникГергей Дудашстворив цікаву головоломку, яку розгадати здатні не всі На зображенні дитинчата ведмедя, скунса, лисиці і зайця, а також маленька пташка грають на соняшниковому полі. Серед них є маленький метелик. Якщо швидко відшукаєте його, то можете бути впевнені, що володієте хорошим зором. У вас буде всього 20 секунд на пошук метелика.
У селі Софіївська Борщагівка, що в Бучанському районі Київської області, сталася стрілянина. Загинули кілька людей, повідомили в Національній поліції. Правоохоронці отримали інформацію про інцидент у четвер о 15.22. На місце одразу виїхали всі екстрені служби. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Підліток розстріляв однокласників У поліції зазначили, що триває спеціальна операція. Правоохоронці намагаються затримати чоловіка, який відкрив вогонь. Його особу поки не встановлено. У Гайсинському районі на Вінниччині вночі проти 20 квітня 2023 року двоє чоловіків розстріляли поліцейських. Від отриманих травм один правоохоронець загинув, інший отримав поранення. Після цього на території Вінницької та Одеської областей розпочали поліцейську операцію. У мережі публікують відео, де видно, що підозрювані були у військовій формі. Підозрюваних затримали. Ними виявилися батько й син, які втекли з військової частини.
Швидке і смачне приготування - це не магія, а результат правильно організованої кухні. Щоб не нервувати під час готування, достатньо мати під рукою базовий набір інструментів і речей, які справді полегшують процес. Речі, які мають бути на кожній кухні "Ті речі, з чого реально починається будь-яка страва. Якщо ви маєте ці речі - вже можна готувати 90% домашніх страв без стресу", - каже шеф-кухар Олександр Огороднік. Універсальний ніж: європейський шеф або японський сантоку Обробна дошка (дерево або високоякісний щільний пластик) Універсальна сковорідка (26-28 см) Сотейник 2 л, 3 л або 5 л - на вибір під ваші потреби ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зіпсуєте смак і вигляд страви: що не можна готувати у посуді з нержавіючої сталі Силіконова лопатка (не дряпає посуд) Ніж-економка для овочів Вінчик - для соусів, яєць, млинців Універсальна тертка Мірний стакан або набір ложок "Це must-hаvе, щоб готувати швидко, смачно і без нервів", - наголошує кулінар. Переглянути цей допис в Іnstаgrаm Допис, поширений Олександр Огороднік | Корисні поради | Гумор | Красиві рецепти (@о_gоrоdnіk) Сковорідки з антипригарним покриттям є незамінними на кожній кухні. Втім, неправильне використання може швидко їх зіпсувати. Часто робимо помилки, які скорочують термін служби цього посуду. Розповімо про сім найпоширеніших помилок, які руйнують антипригарне покриття, та як їх уникнути, щоб ваша сковорода служила довше.
Міжнародна спільнота не має дієвого механізму, щоб зупинити російську агресію, і західна стратегія потребує перегляду. Про це заявив колишній спецпредставник США з питань України Курт Волкер під час 17-го Київського безпекового форуму, організованого фондом Арсенія Яценюка "Відкрий Україну". "Світ шукає відповіді, як змусити Путіна припинити війну, але їх досі немає. Україна і США неодноразово пропонували безумовне припинення вогню, але Кремль відповідав агресією. Навіть у періоди, оголошені як паузи, тривають удари, під час яких гинуть мирні жителі - як нещодавно в Сумах", - сказав Волкер. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сирський: Кремль не погоджується навіть на базове припинення вогню Він наголосив, що Заходу слід менше покладатися на дипломатію з агресором і натомість зосередитися на посиленні стримування та протидії Росії. Серед практичних кроків дипломат підтримує ідею ленд-лізу для України - у форматі, який передбачає взаємовигідні кредити, що з часом можуть бути повернуті. Також Волкер закликав до впровадження вторинних санкцій проти тих держав і компаній, які продовжують співпрацювати з Росією. Коментуючи спроби окремих західних політиків, зокрема адміністрації Дональда Трампа, налагодити відносини з Путіним через поступки, Волкер висловив критику. "Ідея дати Путіну пряники і запросити назад до G8 - це хибне уявлення про його наміри. Кремль не хоче партнерства. Він хоче імперії", - сказав він. За словами дипломата, російський лідер діє в рамках імперської ідеології й вважає, що має право на території не лише України, а й Грузії, Молдови та інших країн. У цьому контексті говорити про справжні мирні наміри Москви недоречно. "Мир не входить у порядок денний Кремля. Саме тому наша стратегія повинна базуватися на стримуванні, а не на ілюзіях", - підсумував Волкер. Україна сподівається, що президент США Дональд Трамп зможе покласти край війні з Росією. Однак російський диктатор Володимир Путін, найімовірніше, не погодиться на припинення війни, вважає ексспецпредставник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер. "2024 рік був схожий на рік очікування. У нас були вибори, ми відволікалися, адміністрація Джо Байдена говорила то "так", то "ні". 2025 рік виглядає як рік дій. Ми нарешті рухаємося. Думаю Трамп зателефонує Путіну і скаже йому припинити війну. Я думаю, Путін не погодиться. А команда Трампа зрозуміє, що вони повинні продемонструвати силу. Проявити більше рішучості. І викласти все на стіл", - заявив Волкер, підкресливши, що наступні тижні стануть вирішальними як для Києва, так і для Москви.
Від початку доби відбулося 117 бойових зіткнень. Про це повідомляє Генштаб ЗСУ. Харківський напрямок Українські захисники відбили дві атаки агресора, ще одне боєзіткнення на даний час триває. Куп'янський напрямок Ворог здійснив три штурмові дії неподалік Синьківки, Степової Новоселівки та Нової Кругляківки. Наразі триває бій. Лиманський напрямок Загарбницька армія атакувала 17 разів поблизу населених пунктів Надія, Новоєгорівка, Рідкодуб, Греківка, Новомихайлівка, Колодязі, Зелена Долина та Торське. Дотепер тривають два боєзіткнення. Сіверський напрямок Дві штурмові дії ворога зупинили наші воїни у районі Білогорівки та Федорівки. Краматорський напрямок Українські захисники відбили чотири спроби окупантів просунутися вперед у районах Часового Яру та Курдюмівки. Торецький напрямок Противник п'ять разів атакував в районах Кримського та Торецька. Покровський напрямок з початку доби окупанти здійснили 41 спробу потіснити наших захисників із займаних позицій у районах населених пунктів Олександропіль, Єлизаветівка, Гродівка, Миролюбівка, Даченське, Звірове, Котлине, Удачне, Новоолександрівка, Котлярівка, Преображенка та Андріївка. Сили оборони стримують натиск противника та відбили 32 атаки, дев'ять боєзіткнень досі тривають. Новопавлівський напрямок Ворог 19 разів атакував поблизу населених пунктів Розлив, Новосілка, Новопіль, Привільне та Бурлацьке. Три боєзіткнення продовжуються. Оріхівський напрямок Наші оборонці відбили три ворожі штурми в районах Степового та Щербаків. Придніпровський напрямок Ворог здійснив дві невдалі спроби просунутись вперед. Курський напрямок Сили оборони відбили сім атак росіян. 4 травня українські Повітряні сили завдали результативного удару по пункту управління російських підрозділів БпЛА. Удар був спрямований на об'єкт поблизу населеного пункту Тьоткіно в Курській області. На цій базі перебували екіпажі, які керували розвідувальними та ударними безпілотниками.
Попри виклики повномасштабної війни, українці зберігають високий рівень довіри до ключових інституцій, зокрема сил оборони та рятувальних служб. Згідно з результатами соціологічного дослідження, проведеного Центром Разумкова та Київським безпековим форумом у період з 24 квітня по 4 травня, найвищий рівень довіри мають: ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: День перемоги вважають святом лише 11% українців - опитування КМІС - Збройні Сили України - 92,7%; - Державна служба з надзвичайних ситуацій - 88,2%; - Волонтерські організації - 82,2%; - Добровольчі загони - 80,2%; - Національна гвардія - 78,8%; - Державна прикордонна служба - 77,6%; Водночас Міністерству оборони довіряють 65,6% респондентів, Службі безпеки України - 64,5%, церкві - 63,5%, а президенту - 59,8%. Дослідження також показало, як громадяни оцінюють рівень демократії в країні. Лише 20,7% опитаних вважають, що Україна повністю відповідає демократичним стандартам. Водночас 48,3% переконані, що держава лише частково демократична, але впевнено рухається у правильному напрямку. Ще 21,5% респондентів заявили, що Україна не є демократичною країною і не демонструє прогресу в цьому питанні. Як свідчать свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології, кількість українців, які говорять вдома державною мовою, сягає понад 60%. Найбільше зростання за останні п'ять років спостерігається у центрі держави. 63% респондентів відповіли, що спілкуються вдома українською мовою. Російську у побуті використовують 13%, а ще 19% говорять обома мовами рівною мірою. У порівнянні з 2020 роком, частка українськомовних зросла на 11%. Водночас російською стали говорити на 12% менше людей.