These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Тренди дизайну кухні приходять і йдуть, але є деякі, які дизайнери інтер'єрів сподіваються, що вони зникнуть назавжди. Професіонали назвали головні антитренди в кухні, які, на їхню думку, вже віджили свій вік і більше не є практичними або актуальними у сучасних кухонних просторах, пише Rеаlsіmрlе. Якщо ви хочете свіжу та сучасну кухню, ось п'ять застарілих дизайнерських рішень, яких слід уникати. Плаваючі навісні полиці "Тренд на плаваючі полиці згасає, тому що вони можуть зробити кухні захаращеними та хаотичними", - пояснює дизайнерка Моллі Базіле. Вони не практичні для реального життя і часто призводять до безладу або постійного догляду. "Красиві кухонні шафи - це майстерність та продумані деталі. Добре продумані шафи не просто підтримують порядок, вони піднімають весь простір на новий рівень і можуть створити вишуканий, позачасовий дизайн з красивими деталями та фурнітурою", - каже вона. Письмові столи Кілька десятиліть тому письмові столи були поширеним елементом на кухнях. "Спочатку концепція звучала чудово. Мовляв, пишіть рецепти. Слідкуйте за дітьми, поки вони роблять домашні завдання", - каже Енн Мюллер, засновниця Вrіаr Dеsіgn. Насправді, ці простори перетворюються на місця, де можна було б скупчити весь непотріб. Краще встановіть шафу для сортування пошти, бланків та інших документів. Шафи в антикварному стилі Колись популярні потерті оздоблення, техніки декоративного фарбування та глазурування, які додавали кухні шарму старого світу уже не в тренді. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як поєднати стелажі з іншими меблями у кухні, спальні та вітальні: найцікавіші рішення дизайнерів Побутова техніка над плитою Якщо немає витяжки - це справді проблема. За словами дизайнерки Ліз Кірбі краще розміщувати над плитою витяжку, а не мікрохвильову піч. "Витяжка, хоча іноді є розкішним доповненням, покращує вигляд кухні та є набагато функціональнішою", - каже вона. Мозаїчні фартухи "Мозаїчні скляні фартухи. Чому ми взагалі вважали, що це має гарний вигляд?" - каже засновниця ТКS Dеsіgn Grоuр Сьюзен Клімала. Мозаїчні фартухи відходять у минуле, особливо ті, що поєднуються з гранітними стільницями. "Хоча колись це могло сприйматися як спосіб додати індивідуальності, таке поєднання часто призводить до візуального хаосу та майже миттєво старіє кухню", - каже вона. Всього кілька помилок у дизайні кухні можуть зіпсувати її та зробити незручною і застарілою вже за кілька років. Якщо ви замислилися про колір тільки після того, як побачили його в Інстаграмі, варто подумати ще раз. Щоб створити дизайн кухні, що не вийде з трендів, потрібно особливу увагу звернути на стільниці. Окрім шаф нагорі, стільниці також займають досить багато простору, і вони мають більший вплив на вигляд кімнати, ніж ви можете уявити.
Офіцер Збройних Сил України Анатолій Штефан опублікував у своєму Теlеgrаm-каналі відео моменту влучання дрона-камікадзе типу Shаhеd у торговельно-розважальний центр Drеаm Тоwn у Києві. На відео зафіксовано точку удару, який стався під час однієї з останніх масованих атак на столицю. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Обстріл 7 травня: Ігнат розкрив деталі Штефан закликав українців не нехтувати правилами безпеки під час повітряних тривог і наголосив на небезпеці перебування біля вікон, особливо з метою зйомки відео. "Це може коштувати вам життя. Бережіть себе і своїх рідних", - додав офіцер. Вранці 7 травня РФ атакувала Київ безпілотниками. Внаслідок удару загинули двоє людей, ще шестеро постраждали, серед них - четверо дітей. У Святошинському районі відбулося влучання уламків у 9-поверховий житловий будинок. Сталося загоряння квартир на шостому, сьомому, восьмому та дев'ятому поверхах. Пожежу ліквідовано на площі 100 кв. м.
Український гуморист Дядя Жора поділився рідкісним сімейним контентом. У своєму Іnstаgrаm шоумен вперше за довгий час опублікував фото з дружиною і трьома доньками. Крім цього, привітав старшу спадкоємицю Уляну з днем народження. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Герцогиня Меган Маркл виклала рідкісне фото сина і привітала його з днем народження "Доця наша перша, татова доня. Не буду багато писати, ти все знаєш сама, знаєш, я тебе люблю. Бажаю багато здоров'я, багато щастя, багато мрій і щоб вони всі збувалися. Багато яскравих моментів, захоплюючих подорожей, вірних друзів. І головне - скорішого миру. Живи, кайфуй, люби, будь щаслива. З твоїм особливим днем", - написав чоловік. Українська акторка Лілія Ребрик опублікувала кадри, де показала, як проводить час з трьома доньками. Багатодітна мати разом з дівчатами показалась у заміському будинку, де розважалась з ними на природі.
Станом на початок березня 2025 року 31% українців вживають тютюнові або нікотинові вироби. З них 27% роблять це щоденно, ще 4% - епізодично. Такі дані отримано за результатами загальнонаціонального опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології з 14 лютого по 4 березня. Порівняно з жовтнем 2024 року частка споживачів зросла на чотири відсоткові пункти. Особливо помітно збільшилась кількість щоденних курців - з 23% до 27%. Серед чоловіків курить майже кожен другий - 45%. Серед жінок - 19%. Найчастіше вживають тютюнові вироби молоді та люди середнього віку, незалежно від статі. У віковій групі 18-29 років тютюн споживають 45% опитаних. З віком цей показник знижується. Серед осіб старших за 70 років - лише 11%. Основне зростання відбулося саме серед людей віком 18-39 років. Більшість споживачів віддають перевагу сигаретам промислового виробництва. Таких - 73%. Далі йдуть ТВЕН - 19%, електронні сигарети - 17%, кальяни - 9%, звичайний тютюн - 8%, нікотинові подушечки - 3%. У всіх цих категоріях, крім звичайного тютюну, суттєвих змін не зафіксовано. Використання тютюну зросло з 4% до 8%, переважно серед старших респондентів. ТВЕН, вейпи та кальяни більш популярні серед молоді. Серед курців 18-29 років 37% користуються ТВЕН, 39% - електронними сигаретами, 24% - курять кальян. Найвищий рівень споживання тютюну зафіксовано на сході країни - 35,7%. У південних регіонах курить 33,7%, у центрі - 31,7%, найменше - на заході - 25,6%. У великих містах з населенням понад 100 тисяч вживають тютюн 34,5% мешканців. У селах - лише 24,8%. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки людей вбиває куріння за рік - шокуюча статистика ВООЗ Частіше курять люди із середнім рівнем доходу - 32,8%. Менше - ті, хто має низький або високий дохід. Найменше - люди з дуже низьким рівнем достатку, лише 25,1%. Опитування проводилося методом телефонного інтерв'ю з використанням комп'ютера. Загалом було опитано 2029 повнолітніх респондентів з усіх контрольованих територій України. Максимальна статистична похибка для результатів, близьких до 50%, становить 2,4%. Для показників поблизу 1% або 99% - не перевищує 0,5%. Електронні пристрої для куріння теж є небезпечними для оточення. Куріння будь-яких тютюнових виробів шкодить організму незалежно від дози. Тютюновий дим містить понад 7 тис. хімічних елементів. З яких щонайменше 250 є токсичними, а 69 спричиняють онкологічні захворювання. Захворіти на туберкульоз можуть ті, хто мають шкідливі звички - зокрема тютюнопаління, повідомило МОЗ.
Фракція "Європейська Солідарність" продовжує публічне обговорення Угоди про створення інвестиційного фонду Україна-США. Сьогодні лідер партії Петро Порошенко та представники фракції зустрілися з дипломатами, надзвичайними і повноважними послами, які свого часу працювали в українській місії у США, експертами-міжнародниками, журналістами, які спеціалізуються на міжнародній тематиці. Для "Євросолідарності" надзвичайно важливою є публічність процесу ухвалення стратегічних для країни документів і широка комунікація з громадськістю. Саме за наполяганням депутатів "Європейської Солідарності" перше публічне обговорення з урядовцями Угоди про створення інвестиційного фонду Україна-США таки відбулося на засіданні Комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва. До нього долучилися більше 50 депутатів з усіх фракцій і комітетів, які не мали іншої можливості почути про деталі угоди. Також вперше за три роки були присутні журналісти. "Євросолідарність" наголошує на важливості збереження стратегічного партнерства зі США, військової допомоги Вашингтона і взаємовигідної співпраці із союзниками. При цьому ми зобовʼязані зберегти суб'єктність українського парламенту і його контролюючу функцію, та конституційність процесу. Під час обговорення з дипломатами та експертами-міжнародниками всі учасники наголосили на важливості широкої публічної комунікації із українським суспільством щодо деталей Угоди; відзначили як позитивні пункти Угоди, так і дискусійні позиції, які потребують відповідей для суспільства від влади. Зокрема, відсутність в Угоді згадок про гарантії безпеки для України та можливі ризики щодо європейської інтеграції. Всі звертають увагу на відсутність тексту Угоди про обмежене партнерство у Верховній Раді. Малозрозумілим також є поспіх з ратифікацією та відмова отримати висновок Конституційного Суду щодо тексту, адже йдеться про довіру наших партнерів, яка має бути безсумнівною. "Європейська Солідарність" також звертає увагу, що за наполяганням опозиційних фракцій Комітет ВР з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва включив до тексту Угоди преамбулу, де йдеться про те, що Верховна Рада на момент ратифікації не отримала тексту Угоди про обмежене партнерство. А Угода про створення інвестиційного фонду Україна-США розповсюджується на всю територію України в її міжнародно визнаних кордонах.
Вашингтон прагне, аби Україна та Росія розпочали безпосередній діалог з метою припинення війни. Про це заявив віцепрезидент США Джей Ді Венс під час Мюнхенської зустрічі лідерів у США. За словами Венса, Сполучені Штати ведуть комунікацію з обома сторонами, намагаючись з'ясувати їхні ключові вимоги до початку переговорного процесу. Він зазначив, що РФ висуває надто багато умов, які США вважають завищеними. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Це безглузда війна": Трамп планує долучити Ердогана, щоб зупинити РФ в Україні "Ми хочемо, щоб Росія та Україна узгодили базові принципи, які дозволили б перейти до прямих переговорів. Це критично важливо. Росія має багато вимог, і ми вважаємо, що деякі з них є неприйнятними", - зазначив Венс. Він також наголосив, що позиція України не менш важлива, і США прагнуть краще зрозуміти її бачення завершення конфлікту. Проте поки що різниця в підходах сторін залишається суттєвою. "Україна погодилася на 30-денне припинення вогню. Росія - відмовилася, вважаючи, що це не відповідає її стратегічним інтересам", - сказав віцепрезидент. У зв'язку з цим США шукають альтернативні підходи до мирного врегулювання, які не обмежуються лише короткотерміновим перемир'ям. Венс також визнав, що під час перемовин із Києвом і Москвою обидві сторони надмірно зосереджуються на історичних аспектах конфлікту. За його словами, хоч війна має глибокі передумови, для її припинення потрібно шукати шляхи вперед. "Ми наголошуємо: затягування війни несе втрати для всіх - України, Росії, Європи й США. Якщо сторони проявлять холодний розрахунок, мир стане не лише морально правильним, а й економічно доцільним - і, головне, врятує людські життя", - підсумував він. Віцепрезидент Сполучених Штатів Америки Джей Ді Венс заявив, що процес закінчення війни в Україні зупинився. Найближчим часом нічого не завершиться, як вважає він.
Новообраний канцлер Німеччини Фрідріх Мерц оголосив про намір найближчим часом приїхати до України. Поїздка перебуває на етапі узгодження, передає Таgеssсhаu. Під час перебування в Парижі він заявив, що прагне зробити все можливе в межах ЄС, аби вже після найближчих вихідних вдалося досягти стійкого припинення вогню. Після цього, за його словами, слід укласти мирну угоду з Росією. Мерц зазначив, що основне питання зараз полягає в готовності Москви погодитися на 30-денне припинення бойових дій. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мерц підтвердив готовність передати Україні ракети Таurus Він наголосив, що перед тим як обговорювати гарантії безпеки для України з боку Німеччини, потрібно досягти домовленості про тривале припинення вогню. Канцлер заявив, що участь США залишається важливою у всьому процесі. Він підкреслив, що Вашингтон повинен продовжити надавати безпекові гарантії для України та залишатися активним гравцем. Мерц висловив сподівання, що Сполучені Штати й надалі виконуватимуть свої зобов'язання як у рамках НАТО, так і щодо підтримки України. Надаючи Києву допомогу у війні проти РФ, Німеччина захищає свою свободу та європейські цінності. Боротьба України проти російської агресії є водночас боротьбою за збереження миру й свободи у ФРН, заявив Фрідріх Мерц.
Українська ведуча та блогерка Аліна Доротюк виходить заміж. Обранцем журналістки став чоловік на ім'я Денис. В інтерв'ю Марічці Падалко зірка зізналась, що перебуває з коханим у стосунках два роки. "Цей чоловік любить мене за те, що я просто є в цьому світі. Він мене приймає такою, яка я є, і він турбується, він мене опікає. Ніхто не пригнічує моїх бажань, мого волевиявлення. Ніхто не каже, що ти щось робиш не так. Ми існуємо паралельно, але при цьому ми єдине ціле", - поділилася жінка. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скандальний блогер Ігор Пустовіт одружується вдруге Додала, що познайомилась із майбутнім чоловіком випадково, у ліфті. "Ми познайомились в ліфті. Ми з друзями спускалися, він з другом забіг, відбулося знайомство, фото робили, відправила йому селфі. Він написав, зустрілися, кіно, зустрічі", - зазначила Аліна. За словами Доротюк, пара хоче пишне святкування, але зараз чекають кращих часів. "У мене є вже обручка, він освідчився мені, але ми чекаємо...Я заручена офіційно, але ми чекаємо, можливо, стабілізується якась ситуація. Мені хочеться весілля, бо ти розумієш, що не можна відкладати. У мене родина велика, ну тобто це не буде маленьке весілля, але і наскільки це на часі таке святкування&hеllір;", - розповіла блогерка. Вдова американського бізнесмена і засновника Рlаybоy Х'ю Хефнера - 39-річна Крістал вдруге виходить заміж. Обранцем жінки став власник туристичної компанії на Гаваях 41-річний Джеймс Ворд. Чоловік зробив пропозицію Крістал після року стосунків. На тлі Тихого океану він подарував коханій вінтажну обручку з діамантом.
Військова, яка втратила ногу під час виконання бойового завдання на фронті, Анастасія "Фенікс" Савка знялась для обкладинки Рlаybоy. Це перша жінка-ветеранка, яка представлена у фотопроєкті "Краса зі шрамом", присвяченому жінкам, які зазнали важких поранень унаслідок російської агресії. Автором кадрів, опублікованих в Іnstаgrаm, став воєнний фотограф Костянтин Ліберов. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українська військова знялась для весняної обкладинки Vоguе "Проєкт говорить про жіночу силу, яка не зникає після травми. Про красу, яку не змінює протез чи шрам. Про прийняття, що починається з чесного, ніжного погляду на себе нову - без упереджень. Ця краса - не для порівнянь. Вона - щоб надихати", - йдеться у повідомленні. Перед камерами "Фенікс" постала в нюдовій та червоній сукнях. Образи доповнила розпущеним волоссям, ніжним макіяжем і мінімалістичними прикрасами. Раніше на обкладинці Рlаybоy Україна з'яивилася хірург, модель та телеведуча Ірина Білоцерковець. Під час обстрілу на Київщині вона була поранена та втратила око. В інтерв'ю жінка поділилася секретами своєї незламності. У новому випуску журналу також є розповіді інших українських жінок, учасниць проекту Wоmеn stаy strоng, які отримали травми під час повномасштабної війни.
Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак відреагував на погрози з боку Росії щодо можливого удару по Києву новою зброєю, яку там називають "Орешнік". На його думку, подібні заяви демонструють психічний стан російського суспільства, про це він написав у Теlеgrаm. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Москва погрожує Києву "Орєшніком": у РНБО відповіли з іронією "Росіяни говорять про мир, але продовжують атакувати українські міста, вбивають цивільних дронами, погрожують диво-зброєю і водночас турбуються про проведення параду. Це реальний стан російської психіки - як державної, так і колективної", - заявив він. Раніше російські ЗМІ, посилаючись на нібито інсайдерів, поширили інформацію, що Путін начебто дав наказ відповісти ударом "Орешніком" у разі провокацій під час оголошеного ним перемир'я 9 травня. Глава комітету з оборони Держдуми Росії Андрій Картаполов запропонував як можливу відповідь на атаки українських дронів на Москву і область удар ракетного комплексу середньої дальності "Орєшнік". За його словами, рішення має ухвалювати Верховний головнокомандувач, але він вважає, що такий крок був би доцільним, і навіть не один такий удар.