Gazeta.ua - we.ua

Gazeta.ua

we:@gazeta.ua

18.7 thous. of news

These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
На Київщині масштабна пожежа на торфовищі: рятувальники працюють безперервно
Поблизу селища Гостомель у Бучанському районі Київської області вже другий день поспіль триває ліквідація масштабної пожежі на торфовищі. Про це повідомляє Головне управління ДСНС у Київській області. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У столиці погіршилась якість повітря на тлі масштабної пожежі "Займання було зафіксоване в суботу, 19 квітня, неподалік дачного кооперативу. Площа охопленої вогнем території становила близько трьох гектарів. До гасіння залучені чергові підрозділи 53-го пожежно-рятувального посту селища Гостомель та 35-ї частини з міста Буча", - йдеться у повідомленні. ДСНС також повідомила, що лише за минулу добу на території України сталося 351 загоряння в екосистемах, яке охопило понад 377 га. У Київській області рятувальники ліквідували 66 пожеж, у Харківській та Житомирській - по 34. З початку року в екосистемах країни вже сталося понад 21 тис. таких пожеж. У службі закликали громадян не палити суху траву та інші залишки рослинності, оскільки це завдає шкоди довкіллю, знищує тваринний світ і може становити небезпеку для життя людей. Раніше КМДА повідомляла, що у Києві тимчасово погіршилася якість повітря через горіння торф&рrіmе;яників у Броварському районі. "Ймовірною причиною тимчасового погіршення стану повітря є пожежі в екосистемах. Зокрема - горіння торфу в шести осередках загальною площею 3,74 га у Броварському районі Київщини", - сказано в повідомленні.
we.ua - На Київщині масштабна пожежа на торфовищі: рятувальники працюють безперервно
Гаряче на всіх напрямках - Генштаб повідомив про ситуацію на фронті
З початку доби відбулося 86 бойових зіткнень, противник застосував 704 дрони-камікадзе та здійснив 1519 обстрілів населених пунктів та позицій наших військ. Одну атаку ворога відбили українські захисники на Куп'янському напрямку, в районі Голубівки. Про це повідомляє Генеральний штаб ЗСУ. "Одинадцять штурмових дій загарбників зупинили українські воїни поблизу населених пунктів Надія, Мирне, Греківка, Катеринівка, Нове та Ямполівка на Лиманському напрямку. Одне боєзіткнення триває до цього часу", - йдеться у повідомленні. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія понад 2 тис. разів порушила "перемир'я": Зеленський про штурми і обстріли На Сіверському напрямку противник здійснив дві наступальні дії в районі Білогорівки та Івано-Дар'ївки. На Краматорському напрямку наші захисники відбили чотири спроби загарбників просунутися вперед у районі Часового Яру та у бік Ступочок і Білої Гори. На Торецькому напрямку окупанти сьогодні вісім разів штурмували позиції наших оборонців поблизу Дружби, Торецька та Леонідівки. Сили оборони стійко стримують натиск та відбили сім штурмів, два боєзіткнення досі тривають. На Покровському напрямку впродовж дня ворог здійснив 36 наступальних дій. Активність російських окупантів фіксувалась в районах населених пунктів Суха Балка, Миролюбівка, Єлизаветівка, Лисівка, Котлине, Удачне, Новоолександрівка, Успенівка, Преображенка, Андріївка та Розлив. Дотепер тривають чотири боєзіткнення. За попередніми підрахунками, сьогодні на цьому напрямку наші воїни ліквідували 131 окупанта та поранили 121. Знищено гармату, чотири БпЛА, п'ять пунктів управління БпЛА та 10 автомобілів. Також значно пошкоджено танк та три автомобілі окупантів. На Новопавлівському напрямку українські підрозділи відбили п'ять атак у районі Костянтинополя, Скудного та в бік Одрадного. На Оріхівському напрямку російські загарбники чотири рази йшли вперед на позиції наших захисників у районах Малої Токмачки, Малих Щербаків та Степового. На Харківському, Гуляйпільському та Придніпровському напрямках ворог активних наступальних дій не проводив. На Курському напрямку українські захисники відбили 14 атак загарбників. Ворог завдав 163 артилерійських обстрілів по населених пунктах та позиціях Сил оборони, зокрема 16 - із реактивних систем залпового вогню. На інших напрямках суттєвих змін в обстановці не відбулося. Сьогодні відзначилися воїни 40-ї окремої бригади берегової оборони, які ефективно протидіють ворогу. Зеленський 20 квітня повідомив, що Росія, попри оголошене очільником Кремля Володимиром Путіним "великоднє перемир'я", не полишає спроб просуватися на фронті. Станом на 20:00 Росія більш ніж дві тисячі разів порушувала припинення вогню. "На цю годину від початку доби російська армія більш ніж дві тисячі разів порушувала путінське припинення вогню. Було вже 67 російських штурмів проти наших позицій на різних напрямках, і найбільше - на Покровському. 1355 російських обстрілів, з них 713 - важке озброєння, 673 застосування росіянами FРV", - сказав президент.
we.ua - Гаряче на всіх напрямках - Генштаб повідомив про ситуацію на фронті
Росія вперше використала північнокорейський аналог "Урагану" на фронті
На фронті в Україні зафіксували використання росіянами північнокорейської реактивної системи залпового вогню М1991 - аналога радянського "Урагану". Це перше документальне підтвердження застосування цього озброєння у війні проти ЗСУ, повідомляє Dеfеnsе Ехрrеss. За інформацією джерела, російська армія вже має на озброєнні кілька типів північнокорейської артилерії, однак саме система М1991 раніше не з'являлася у відкритих джерелах. Тепер її вдалося зафіксувати на відео, яке оприлюднив журналіст Юрій Бутусов. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Північна Корея поставляє важке озброєння для Росії - розвідка України На кадрах видно, що установка перебуває в ангарі, а російські військові монтують на ній антидроновий захист. Це свідчить про підготовку до активного бойового застосування. М1991 - північнокорейський аналог радянського "Урагану" калібром 220 мм. Система оснащена 22 направляючими та здатна вести вогонь некерованими реактивними снарядами з бойовою частиною вагою близько 90 кг. Окрім звичайних снарядів, можливо також використання "високоточних" боєприпасів. За даними західних аналітиків, раніше М1991 були розміщені у фортифікованих гірських укріпленнях Північної Кореї, неподалік від демілітаризованої зони. У разі війни вони мали використовуватись для ударів по Сеулу. Тепер ці системи можуть обстрілювати українські позиції, зокрема траншеї, артилерію й пускові установки. Через свою дальність вони здатні завдавати ударів навіть по Харкову, який розташований лише за 40 км від кордону з Росією. За попередніми оцінками, російська армія може отримати сотні подібних артсистем від Північної Кореї, що створює нові виклики для української оборони. Раніше голова ГУР Міноборони Кирило Буданов повідомив, що Північна Корея відіграє ключову роль у постачанні боєприпасів для Росії, покриваючи до 50% її потреб. Він зазначив, що значну частину російських боєприпасів складають корейські вироби, зокрема кориговані авіабомби та дронова техніка. Крім того, Північна Корея активно постачає РФ важке озброєння, зокрема 170-мм самохідні гаубиці та 240-мм реактивні системи залпового вогню.
we.ua - Росія вперше використала північнокорейський аналог Урагану на фронті
Росія використала "перемир'я" для підготовки нових атак - Коваленко
Інформаційна операція РФ щодо "великоднього перемир'я" провалилася. Росія намагалася звинуватити Україну в зриві оголошеного "перемир'я", однак ця спроба не увінчалась успіхом навіть у західному інформаційному просторі. Про це повідомив керівник Центру протидії дезінформації Ради національної безпеки і оборони України Андрій Коваленко у своєму Теlеgrаm-каналі. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія понад дві тис. разів порушила "перемир'я": Зеленський про штурми і обстріли За його словами, Москва сама не дотримувалася оголошеного нею ж режиму припинення вогню. Більше того - на окремих напрямках російські війська використовували період "перемир'я" для підготовки нових штурмових дій. Бойові дії тривали на ключових ділянках фронту. Коваленко зазначив, що у разі щирого бажання завершити війну, Росія могла б продовжити режим тиші хоча б на 30 днів, як це пропонував президент України Володимир Зеленський. Також важливим кроком була б відмова від ударів по цивільній інфраструктурі за допомогою далекобійних дронів та ракет. "От і стане зрозуміло скоро, чи справді Росія націлена на припинення війни. Поки що цього не видно", - наголосив Коваленко. Він також підкреслив, що спроба Кремля представити президента Путіна в ролі миротворця зазнала краху в інформаційному полі. Зеленський 20 квітня повідомив, що Росія, попри оголошене очільником Кремля Володимиром Путіним "великоднє перемир'я", не полишає спроб просуватися на фронті. Станом на 20:00 Росія більш ніж дві тисячі разів порушувала припинення вогню. "На цю годину від початку доби російська армія більш ніж дві тисячі разів порушувала путінське припинення вогню. Було вже 67 російських штурмів проти наших позицій на різних напрямках, і найбільше - на Покровському. 1355 російських обстрілів, з них 713 - важке озброєння, 673 застосування росіянами FРV", - сказав президент.
we.ua - Росія використала перемир'я для підготовки нових атак - Коваленко
Росія понад 2 тис. разів порушила "перемир'я": Зеленський про штурми і обстріли
Станом на 20:00 Росія більш ніж 2 тис. разів порушувала припинення вогню. Про це у вечірньому зверненні заявив президент Володимир Зеленський. "На цю годину від початку доби російська армія більш ніж дві тисячі разів порушувала путінське припинення вогню. Було вже 67 російських штурмів проти наших позицій на різних напрямках, і найбільше - на Покровському. 1355 російських обстрілів, з них 713 - важке озброєння, 673 застосування росіянами FРV", - сказав президент. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Вигідний піар": Зеленський оголосив про дії РФ та подробиці нової доповіді Сирського щодо "великоднього перемир'я" Він зазначив, що порушення були фактично на всіх основних напрямках фронту. "Не вистачило Росії і майже всього дня, щоб відповісти на нашу українську пропозицію повної тиші, починаючи від зараз, із Великодня, і на 30 діб. Втім, сьогодні не було повітряних тривог. Отже, це - формат тиші, яка досягнута і яку найлегше продовжити", - сказав Зеленський Він також розповів, що Україна пропонує відмовитися від будь-яких ударів далекобійними дронами та ракетами по цивільній інфраструктурі на термін щонайменше 30 діб із можливістю продовження. "Якщо Росія не погодиться на такий крок, це буде доказом, що вона хоче робити й надалі тільки те, що знищує життя людей і продовжує війну", - додав Зеленський. Зеленський зранку 20 квітня повідомив, що Росія, попри оголошене очільником Кремля Володимиром Путіним "великоднє перемир'я", не полишає спроб просуватися на фронті. На різних напрямках передової відбулося вже 59 російських обстрілів і п'ять штурмових дій російських підрозділів.
we.ua - Росія понад 2 тис. разів порушила  перемир'я: Зеленський про штурми і обстріли
Росія понад дві тис. разів порушила "перемир'я": Зеленський про штурми і обстріли
Станом на 20:00 Росія більш ніж дві тисячі разів порушувала припинення вогню. Про це у вечірньому зверненні заявив президент Володимир Зеленський. "На цю годину від початку доби російська армія більш ніж дві тисячі разів порушувала путінське припинення вогню. Було вже 67 російських штурмів проти наших позицій на різних напрямках, і найбільше - на Покровському. 1355 російських обстрілів, з них 713 - важке озброєння, 673 застосування росіянами FРV", - сказав президент. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Вигідний піар": Зеленський оголосив про дії РФ та подробиці нової доповіді Сирського щодо "великоднього перемир'я" Він зазначив, що порушення були фактично на всіх основних напрямках фронту. "Не вистачило Росії і майже всього дня, щоб відповісти на нашу українську пропозицію повної тиші, починаючи від зараз, із Великодня, і на 30 діб. Втім, сьогодні не було повітряних тривог. Отже, це - формат тиші, яка досягнута і яку найлегше продовжити", - сказав Зеленський Він також розповів, що Україна пропонує відмовитися від будь-яких ударів далекобійними дронами та ракетами по цивільній інфраструктурі на термін щонайменше 30 діб із можливістю продовження. "Якщо Росія не погодиться на такий крок, це буде доказом, що вона хоче робити й надалі тільки те, що знищує життя людей і продовжує війну", - додав Зеленський. Зеленський зранку 20 квітня повідомив, що Росія, попри оголошене очільником Кремля Володимиром Путіним "великоднє перемир'я", не полишає спроб просуватися на фронті. На різних напрямках передової відбулося вже 59 російських обстрілів і п'ять штурмових дій російських підрозділів.
we.ua - Росія понад дві тис. разів порушила  перемир'я: Зеленський про штурми і обстріли
60+: як правильно називати пенсіонерів
Термін "пенсіонери" вживають до осіб, які отримують пенсію. Її може бути призначено й дитині або іншій особі через втрату годувальника. А деякі працівники виходять на пенсію в 45 років. Сьогодні в українському законодавстві використовується термін "люди похилого віку", а от у Європі про людей у віці 60+ кажуть "люди третього віку". Як правильно в Україні називати людей, яким 60+, 75+, 90+, розповіла філологиня Ольга Васильєва. "Правильно: люди старшого віку, літні люди, люди третього віку, люди у віці 60+/75+/ 90+. А неправильно: люди у віці, старі люди, люди пенсійного віку, пенсіонери, люди поважного віку, бабусі й дідусі", - пояснює у дописі на своїй сторінці у Fасеbооk Васильєва. Прикметником "старі" можна зачепити ту групу людей, яка себе так не ідентифікує, хоча цей варіант може часто траплятися в медіа та українському законодавстві, каже редакторка. "З урахуванням загальносвітової тенденції подовження життя стає неочевидним, людей якого віку зараховувати до цієї категорії. Згідно з класифікацією Всесвітньої організації охорони здоров'я літнім вважається вік 60-75 років, а старечим - 75-90 років. Тих, хто досяг 90 років і більше, заведено називати довгожителями. "Бабуся", "дідусь" уживаємо лише, коли треба вказати на родинні зв'язки", - зауважує філологиня. Якщо говоримо про покоління, можна вживати словосполучення "старше покоління". ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Яким словом замінити кальку "холостяк" Некоректно використовувати евфемізми типу "люди поважного віку", "дама бальзаківського віку", "людина з обмеженими можливостями" (або "людина з особливостями", "людина з особливими потребами", "людина з нюансами"). "Треба називати чітко й незавуальовано, але без дискримінації: люди старшого віку, жінка у віці 30-40 років, людина з інвалідністю. На представників і представниць африканської расової гілки коректно казати темношкірий/темношкіра і в жодному разі не чорний/чорна. Людина європеоїдної раси - світлошкіра, а не біла. До речі, є в українській мові дискримінаційний фразеологізм "Почуватися білою людиною", тобто "нормальною", такою, що має привілеї. Вживати його не варто", - зазначила Васильєва. У цивілізованої людини на такі висловлювання має стояти внутрішній блокувач. Виправляйте й інших, наголосила редакторка. Ми вже звикли до творення так званих фемінітивів - назв жіночого роду за видом діяльності. Скажімо, продавчиня, соціологиня, чиновниця, боржниця, директорка. Але от кажуть: директорша, лікарша, генеральша. Це фемінітиви з відтінком зневаги. З такими підступники суфіксами треба бути обережними. Суфікс -ш- позначає не професію. Директорша - це дружина директора, лікарша - дружина лікаря, генеральша - дружина генерала". На позначення професії чи посади треба використовувати суфікс -к(а): директорка, лікарка, генералка.
we.ua - 60+: як правильно називати пенсіонерів
Популярний шоколад із Дубаю спричинив світовий дефіцит фісташок
Шоколад з Дубаю спричинив глобальний дефіцит фісташок, після того як став вірусним у ТіkТоk і викликав небувалий попит. Про це повідомляє Тhе Fіnаnсіаl Тіmеs. Плитки з фісташковим кремом, кадаїфі та молочним шоколадом, вперше представлені брендом FІХ у 2021 році, стали світовим хітом завдяки відео, яке набрало понад 120 мільйонів переглядів у грудні 2023 року. Цей ажіотаж призвів до стрибка цін на фісташки - з $7,65 до $10,30 за фунт - і вичерпання глобальних запасів, зазначив Джайлс Хакінг з компанії СG Насkіng. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Золота капуста: фермери підвищують ціни щотижня Основні постачальники горіхів, зокрема США, зіткнулися з обмеженим урожаєм та нестачею дешевих ядер без шкаралупи, які найчастіше використовують у шоколадному виробництві. Попит настільки високий, що виробники, як-от Lіndt, випускають спеціальні великодні продукти з фісташковим кремом, а магазини обмежують продаж однієї плитки на покупця. У Великій Британії ціна за плитку Lіndt сягає 10 фунтів - удвічі дорожче за інші варіанти бренду. Іран, другий за обсягами виробник фісташок у світі, збільшив експорт до ОАЕ на 40% у першій половині 2025 року, щоб задовольнити шалений попит. Тим часом у Каліфорнії фермери масово переходять з мигдалю на фісташки, але нові дерева почнуть давати врожай лише з вересня наступного року. Кондитери вже зіштовхнулися з проблемою нестачі сировини для виробництва популярних плиток, що лише підсилює фісташкову кризу. У квітні на українському ринку столового буряка спостерігається стабільне зростання цін. Виробники зазначають, що попит на буряк набув ажіотажного характеру - кількість заявок на гуртові партії постійно зростає, тоді як запаси продукції в господарствах стрімко зменшуються.
we.ua - Популярний шоколад із Дубаю спричинив світовий дефіцит фісташок
Що найкраще випити перед сном. Оберіть свій напій
Є багато напоїв і продуктів, які допоможуть добре виспатися. Дієтологи та експерти зі сну розкривають кілька найкращих напоїв, які можна пити перед сном для кращого нічного відпочинку. Ними вам варто запастися, пише еаtthіs. Які напої пити перед сном Терпкий вишневий сік Вживання однієї чашки вишневого соку два рази на день збільшує час сну на 84 хвилини. Хоча терпка вишня містить мелатонін, це дослідження також показало, що вживання вишневого соку підвищує доступність триптофану, амінокислоти, яка взаємодіє з мелатоніном для підтримки сну. Ромашковий чай Цей трав'яний чай не містить кофеїну та має розслаблюючі властивості, які допоможуть вам легше заснути, якщо вам важко відключитися від нічних турбот. Огляд у журналі Рhytоthеrарy Rеsеаrсh за квітень 2019 року показав, що ромашка була ефективною для покращення симптомів генералізованого тривожного розладу та призвела до покращення якості сну. Ромашка також є заспокійливим засобом для травлення, який може допомогти полегшити проблеми зі шлунком, такі як гази, здуття живота або нетравлення, які часто порушують сон. Мигдалеве молоко "Мигдальне молоко - чудовий напій, який сприяє сну, наукові дослідження показали, що серотонін, присутній у мозку, може сприяти засипанню", - каже дієтолог Шеріл Муссатто. Рівень серотоніну в нашій центральній нервовій системі сильно залежить від триптофану, амінокислоти, яка природно присутня як у коров'ячому, так і в мигдальному молоці", - додає Муссатто. Хоча мигдаль містить триптофан, він також є джерелом інших поживних речовин, що сприяють сну, таких як мелатонін і магній. Зелений чай без кофеїну Користь зеленого чаю для здоров'я пов'язана з гарним нічним сном, якщо ви п'єте без кофеїну. "У зеленому чаї не тільки багато антиоксидантів, які допомагають відновлювати та захищати клітини, але й l-теанін у зеленому чаї також зменшує стрес і тривогу, сприяючи більш спокійному сну, особливо з точки зору швидкості засинання, - каже власниця Nutrіtіоn Rеsоlutіоn у Фініксі, Аризона Алісса Сімпсон,. Молоко Випийте склянку теплого молока перед сном. Хоча кальцій у молоці чудово впливає на здоров'я наших кісток і серця, він відіграє важливу роль у виробленні гормону, який сприяє сну, мелатоніну. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали продукти, які найкраще їсти перед сном, а яких - уникати Склянка молока також містить магній і калій, які можуть полегшити м'язові судоми, поширену причину порушень сну, особливо у літніх людей. Чай ашваганда Випивання чашки чаю ашваганда або додавання екстракту ашвагандхи до вашого нічного напою може допомогти покращити ваш сон у довгостроковій перспективі. Будучи рослиною, яку роками використовували для полегшення стресу та заспокоєння, останні дослідження показали, що ашваганда може покращити сон для тих, хто має легкі розлади сну та людей із безсонням. У них скорочується час засинання і покращується загальний час сну. Це дослідження проводилося протягом восьми тижнів, і більшість досліджень, пов'язаних із перевагами цієї трави, відбуваються протягом кількох тижнів до кількох місяців, що вказує на те, що переваги відчуваються не одразу, а протягом більш тривалого періоду використання. Кефір Цей гострий йогуртовий напій має безліч властивостей, що сприяють сну, від амінокислот, включаючи триптофан, до мільярдів бактерій, які підтримують здоровий мікробіом кишечника. Згідно з дослідженням у жовтні 2019 року в РLоS Оnе, різноманітний мікробіом кишечника пов'язаний зі збільшенням ефективності сну та загальної тривалості сну. Ймовірно, це пов'язано з тим, що певні кишкові бактерії можуть виробляти серотонін, хімічний месенджер, який сприяє сну. "Кефір є не лише природним джерелом триптофану, попередника як серотоніну, так і мелатоніну, але також багатий пробіотиками для підтримки різноманітності корисних бактерій у Золоте молоко Щоб додати ще більше сонливих переваг до вашої нічної склянки теплого молока, спробуйте додати трохи куркуми, імбиру та меду, щоб насолодитися заспокійливою склянкою золотого молока. З перевагами триптофану, магнію та калію з молока ви також отримуєте травні заспокійливі властивості імбиру та куркуміну для боротьби із запаленням. Якщо безсоння стає звичним явищем щовечора і вам важко вдається заснути, то варто переглянути свій раціон. Споживання деяких продуктів може допомогти вам краще спати. Наприклад, вишневий сік багатий триптофаном, що викликає мелатонін, а також підвищує рівень інсуліну в організмі, що може зробити тіло трохи "лінивим і сонним". Це дослідження показало, що споживання вишневого соку двічі на день збільшує час сну до 90 хвилин.
we.ua - Що найкраще випити перед сном. Оберіть свій напій
У ЗСУ пояснили, з якою метою російські війська користуються "великоднім перемир'ям"
Російські війська використовують оголошене кремлівським лідером Володимиром Путіним "великоднє перемир'я" для перегрупування та нарощування сил на Харківському напрямку. Про це повідомила пресслужба 13-ї бригади Нацгвардії України "Хартія" в коментарі "Суспільному". Зазначається, що противник планує скористатися цією паузою для підготовки до поновлення активних штурмів у цьому районі. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У ЗСУ повідомили про ситуацію на фронті під час "великоднього перемир'я" "Противник активно використовує так зване "великоднє перемир'я" для накопичення свого особового складу. Існує дуже висока ймовірність того, що він планує використати цей привід для відновлення активних штурмових дій", - розповіли в "Хартії". Військові зазначили, що під час так званого "великоднього перемир'я" росіяни не застосовували артилерію, але активно використовували БПЛА для атак на позиції Сил оборони. У відповідь українські військові ведуть виключно дзеркальний вогонь. "Водночас наші підрозділи проводять виключно оборонну операцію - ми реагуємо лише на атаки та штурмові дії противника задля збереження життя і здоров'я наших військових, а також утримання займаних рубежів оборони", - додали у пресслужбі. Незважаючи на оголошене "перемир'я", російські війська продовжують обстрілювати українські позиції вздовж усієї лінії фронту. Попри те, що Росія зазначила, що вводить режим припинення вогню, вони продовжують обстріли позицій українських захисників і в межах Сумської області, і в межах Харківщини й Донеччини, власне по лінії фронту.
we.ua - У ЗСУ пояснили, з якою метою російські війська користуються великоднім перемир'ям

What is wrong with this post?