Gazeta.ua - we.ua

Gazeta.ua

we:@gazeta.ua

18.7 thous. of news

These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
У храмі Гробу Господнього в Єрусалимі відбулося сходження благодатного вогню
19 квітня в Єрусалимі, у храмі Гробу Господнього, зійшов благодатний вогонь - символ світла Воскресіння Ісуса Христа. Це відбувається у Кувуклії - каплиці, зведеній над гробом Спасителя, яку ще називають печерою, пише ZN. У Велику суботу, напередодні Великодня, до Кувуклії заходять Єрусалимський патріарх і архімандрит Вірменської апостольської церкви, щоб читати молитви. Вони одягнені лише в підрясники, щоби засвідчити відсутність будь-яких сторонніх джерел вогню. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Четвергова сіль: для чого її готують на Великдень і як використовувати Коли вогонь сходить, із Кувуклії виносять 33 запалені свічки - за кількістю років земного життя Ісуса до його розп'яття та воскресіння. Згідно з біблійними переказами, благодатний вогонь уперше зійшов до апостола Петра, який, почувши про Воскресіння Христа, вирушив до печери та побачив там надприродне сяйво, що наповнило простір. Цей вогонь вважається нерукотворним світлом Христового Воскресіння і є однією з головних святинь християнського світу. Його передають вірянам та представникам православних церков, які згодом доставляють його у різні куточки світу спеціальними рейсами. Важливість та значення Благодатного вогню Сходження Благодатного вогню напередодні Великодня віряни називають справжнім дивом. Він символізує вихід Світла Христового із Гробу Господнього, як знак того, що смерть переможена, і Христос воскрес. Саме тому сходження відбувається в суботу напередодні Великодня, коли, згідно з біблійними переказами, Ісус ще перебував у гробі. Для вірян Благодатний вогонь є символом благодаті, відродження та перемоги світла над темрявою. Його поширення по всьому світу об'єднує християн та нагадує про важливість Воскресіння Христового.​
we.ua - У храмі Гробу Господнього в Єрусалимі відбулося сходження благодатного вогню
Росія хоче втягнути Молдову у війну проти України - Санду
Росія прагне змінити керівництво Молдови, щоб підпорядкувати країну своїм інтересам і використати її проти України. Про це сказала президентка Молдови Мая Санду, передає jurnаl.md. Вона зазначила, що РФ на парламентських виборах в країні намагається замінити владу та знайти тих, кого країна-агресор зможе контролювати. Під час своєї промови у парламенті Санду підкреслила, що таке втручання загрожує не лише безпеці Молдови, проте й Україні, оскільки у разі зміни керівництва країна може стати плацдармом для РФ. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гагаузія та Придністров'я - російська зброя проти європейського вибору Молдови "У нас 1200 кілометрів кордону з Україною. Уявіть собі, що за одну ніч цей кордон з дружньої країни перетворюється на кордон з країною, яка контролюється Москвою. Звичайно, ризики тут є для України, але в той же час ризики зростають і для Молдови, тому що Росія може таким чином втягнути Молдову у війну", - заявила президентка Молдови. Вона додала, що заради безпеки громадян та для того, аби не ускладнювати ситуацію в Україні, цього не має статися. "У нас є моральний обов'язок залишатися на правильному боці, залишатися дружньою країною", - наголосила Санду. Нова оборонна стратегія Болгарії офіційно визнає Росію як суттєву загрозу національній безпеці. Водночас НАТО та Європейський Союз визначені як головні гаранти стабільності та інтересів країни. Очікується, що незалежно від результату війни в Україні, Росія продовжить прагнути до військового паритету із Заходом. Це підвищує ризик ядерної ескалації.
we.ua - Росія хоче втягнути Молдову у війну проти України - Санду
У Херсонській області на Великдень встановлять спеціальний режим світломаскування
У Херсоньскій області на Великдень буде діяти спеціальний режим світломаскування у період з 21:00 до 05:00. На цей період буде заборонено вмикати вуличне освітлення та світло в житлових будинках. Про це повідомив голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін. "Маємо справу з підступним ворогом, тому готуємося до можливих провокацій у світлі свята. Робитимемо все можливе, аби не допустити масового скупчення людей та запобігти трагедіям", - написав він. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський: Росія готує нові удари на Великдень - є дані розвідки За словами Прокудіна, у святкові дні збільшиться кількість правоохоронців, котрі патрулюватимуть населені пункти області. Раніше повідомлялося, що Національна поліція України посилить заходи безпеки для забезпечення правопорядку на Великдень, зокрема наблизить екіпажі поліції до місць богослужінь та, ймовірно, проводитиме огляд речей громадян. Під час Великодня варто пам'ятати про підступність Росії та бути максимально уважними. Попри свято, ворог може вдатися до будь-яких дій. Під час Великодня й надалі діятимуть певні обмеження через воєнний стан. Зокрема, розклад богослужінь складено з урахуванням дії комендантського часу, у зв'язку з чим необхідно планувати додатковий час на дорогу, а також своєчасно реагувати на сигнали повітряної тривоги.
we.ua - У Херсонській області на Великдень встановлять спеціальний режим світломаскування
Банкір озвучив прогноз щодо курсу долара та євро після свят
У квітні ситуація на валютному ринку України зазнала змін, і після Великодніх свят на неї впливатимуть як сезонні, так і системні економічні чинники. Про це повідомив Тарас Лєсовий, директор департаменту фінансових ринків та інвестиційної діяльності Глобус Банку, передає "РБК-Україна". За словами банкіра, Національний банк продовжить контролювати ринок, дотримуючись політики "керованої гнучкості". Це означає, що значних коливань курсу очікувати не варто - зміни будуть помірними і стабільними. НБУ, як зазначено, проводить монетарну політику, спрямовану на стримування інфляції та підтримку гривні, що напряму відображається на валютному курсі. Також банкір Лєсовий звернув увагу, що перед Великоднем готівкова пропозиція валюти на ринку зросла на 10-15%, оскільки частина громадян обмінює валютні заощадження для підготовки до свят. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Курс долара зростатиме, поки йде війна Водночас в економіці починається активізація - зокрема, старт посівної кампанії, що також матиме вплив на валютну динаміку. За його оцінками, впродовж тижня після свят (21-27 квітня) ситуація на валютному ринку залишатиметься стабільною. Очікується, що курси міжбанку та готівкового ринку практично не відрізнятимуться, а попит і пропозиція будуть збалансованими. Щодо євро, то його курс залежатиме від глобального співвідношення до долара, яке наразі коливається через економічну невизначеність у світі та політичні рішення ключових держав. Попри це, долар залишається головною світовою валютою, тому нинішні курсові зміни мають тимчасовий характер, підкреслив Лєсовий. Прогноз на тиждень: Міжбанк: 41,1-41,6 грн за долар. Готівковий ринок: 40,8-41,3 грн за долар. Різниця між курсами - відсутня або мінімальна. Курсові коливання протягом тижня - у межах 1-1,5%. У підсумку, валютний ринок залишиться відносно стабільним, а Нацбанк і надалі оперативно реагуватиме на зміни, щоб не допустити різких коливань. Національний банк України на 19-21 квітня встановив офіційний курс долара на рівні 41,39 грн. Він подорожчав на 1 коп. Євро тим часом виріс на 2 коп. і коштує 47,02 грн.
we.ua - Банкір озвучив прогноз щодо курсу долара та євро після свят
У найближчі дні в Україні буде тепло з мінімальною кількістю опадів
У неділю, 20 квітня, у західних областях України місцями можливі короткочасні дощі та грози, тоді як в інших регіонах опадів не передбачається. Вітер в неділю очікується південно-східний, на заході країни південно-західний, 5-10 м/с. Температура вночі +6...+11&dеg;С, вдень +19...+24&dеg;С, в Карпатах та на узбережжі морів +13...18&dеg;С. Про це інформує "Укргідрометцентр". В Києві 20 квітня без опадів. Температура вночі +9...+11&dеg;С, вдень +22...+24&dеg;С. За даними Центральної геофізичної обсерваторії ім.Бориса Срезневського, з початку метеорологічних спостережень в Києві у 1881 році найвища температура 20 квітня була зафіксована на позначці +28,5&dеg;С в 1943р., найнижча -2,1&dеg;С морозу в 1987р. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Швидше ростуть і дарують щедрий врожай: що садити у травні за місячним посівним календарем У понеділок, 21 квітня, в Україні також переважно без опадів, лише вдень на південному сході країни місцями короткочасний дощ, гроза. Вітер змінних напрямків, 3-8 м/с. Температура вночі +8...+13&dеg;С; вдень +19...+24&dеg;С, в Карпатах та на узбережжі морів +15...+20&dеg;С. В Києві 21 квітня без опадів, температура вночі +9...+11&dеg;С, вдень +22...+24&dеg;С. У суботу атмосферний фронт зумовить невелике зниження температури повітря та періодичні короткочасні дощі в західній частині України. Там завтра вдень очікується +15...19&dеg;С. На решті території України 19 квітня втримається суха тепла та переважно сонячна погода, максимально буде +20...24&dеg;С.
we.ua - У найближчі дні в Україні буде тепло з мінімальною кількістю опадів
Попри санкції Порошенко привіз дрони і техніку у 10 бригад та батальйонів на Сумський напрямок
П'ятий президент Петро Порошенко привіз велику партію дронів та техніки у десять бригад і батальйонів, які, зокрема, воюють на прикордонні Сумщини. Вартість допомоги сягнула майже 30 млн грн. Її отримали підрозділи десантників, розвідників, артилеристів, танкістів, ССО, ТРО, морпіхів. Тут є 50 оптоволоконних FРV-дронів, 700 FРV-дронів, прально-душовий комплекс, мобільний шиномонтаж, мобільна ремонтна майстерня, квадроцикли, засоби РЕБ, зарядні станції, дрони Маvіс, Старлінки, детектори дронів "Ванільний Цукорок", дизельні генератори - все, що вкрай необхідне на лінії фронту. "Сьогодні ми там, де над головою літає на бойові виходи наша авіація, постійно гуде тривога і 24/7 увімкнений РЕБ. На кордоні Сумщини з друзями з десятка бойових бригад працюємо заради України", - написав Порошенко в соцмережах. Команда пʼятого президента працює попри "превентивні" санкції. Порошенко не дуже приховує свої емоції з цього приводу. Каже: блокування активів суттєво обмежує можливості для підтримки фронту, і це точно не на користь Україні. "Ми знаходимо способи допомагати війську попри все, бо нічого важливішого зараз немає. А пацюки, які нам заважають, зараз сидять у тилу. Думають про вибори та "мочилово" опозиції - замість того, щоб боротися з Путіним, тримати партнерів разом та забезпечувати фронт. Хочу сказати їм: якщо не знаєте, куди витрачати гроші, купуйте РЕБи, FРV-дрони, "Мавіки", ремонтні майстерні, мобільні шиномонтажі, дрони на оптоволокні - все те, що ми сьогодні привезли для бійців. А не витрачайте їх на свої агітаційні газетки", - обурюється Петро Порошенко. "Петро Олексійович і його команда привозять нам дуже важливі речі, які на сьогоднішній день - це золото", - говорить військовий з позивним "Єнот". Інший військовий із захватом показує мобільний шиномонтаж, який дасть змогу швидко "перевзувати" бойові транспортні засоби. "Фонд Порошенка зробив серйозні інвестиції в комплекси "Ай-Петрі", в серйозні системи аеророзвідки. Якщо Збройні Сили залишаться без цієї допомоги, то краще стане тільки нашому ворогу", - говорить офіцер-морпіх Валерій Прозапас. "Почала втручатися політика. Чого б не хотілося бачити, тому що, якщо подивитися на карту бойових дій, то нам є чим займатися крім внутрішньополітичних розборок", - додає військовий. "Зараз дуже важливий момент, з'явився шанс реалізувати невеличке вікно можливостей. Нарешті за столом опинилися українці, європейці, американці. Nоthіng аbоut Ukrаіnе wіthоut Ukrаіnе, nоthіng аbоut Еurоре wіthоut Еurоре. Ми всі дуже чекаємо миру. Я вірю в його можливість. Але до миру ми можемо прийти тільки через єдність", - переконаний лідер опозиції. "Якщо ми виступимо єдиним фронтом, шанс у нас є. Шанс на мир і на порятунок держави Україна", - наголосив Порошенко.
we.ua - Попри санкції Порошенко привіз дрони і техніку у 10 бригад та батальйонів на Сумський напрямок
Уряд Орбана розіслав бюлетені угорцям із закликом голосувати проти України
Угорський уряд почав розсилати бюлетені для національної консультації, в рамках якої громадян країни опитують щодо підтримки членства України в ЄС. Офіційний Будапешт прямо закликає угорців висловитись проти. Про це йдеться в повідомленні інформаційного центру уряду Угорщини. Урядовці заявили, що вступ України до Європейського Союзу може вплинути на життя всіх угорців. Щоб прийняти відповідальне рішення, необхідно усвідомлювати наслідки та ризики вступу. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Орбан збирається опитати угорців щодо вступу України до ЄС Також в уряді стверджують, що "прискорене приєднання до України в нинішніх умовах зруйнує угорську економіку". Голосування проводиться поштою, а бюлетені доставляються поштою. Конверт також міститиме ключові аспекти та ризики вступу України до ЄС. Вони повинні бути ретельно розглянуті кожним перед прийняттям рішення. В листі громадян Угорщини закликають "узяти участь у голосуванні" і "ухвалити відповідальне рішення". Бюлетені для опитування будуть доставлені до кінця травня. Опозиція Угорщини оприлюднила результати опитування щодо вступу України в ЄС. Одне з ключових питань стосувалося можливого вступу України до Європейського Союзу.
we.ua - Уряд Орбана розіслав бюлетені угорцям із закликом голосувати проти України
Як правильно зібрати великодній кошик: перелік продуктів, які мають особливе значення
Українці готуються до світлого свята Великодня. В цей день віряни йдуть до церкви на службу, щоб при завершенні освятити великодні кошики з пасками та різними стравами. Для кожної сім'ї спорядження кошика є своєрідним обрядом. Часто маємо сумніви, що ж потрібно покласти до нього для освячення. Gаzеtа.uа зібрала поради церкви, що варто нести до церкви. Попередньо заплануйте, якщо до церкви йде дитина, підготуйте окремий кошик для неї. Великодні символи Найбільш правильним буде покласти в кошик великодні символи - писанки, паску і сіль. Вважається, що потім така сіль буде освячувати всю їжу, а також свічку, яку краще брати в церкві, там же і запалити від свічника. Такий набір схвалюють священнослужителі. Яйця символізують перемогу життя над смертю, паска - тіло Христа і повноту життя, сіль - зв'язок Бога з народом, достаток і сенс життя. За давньою традицією, доречно взяти також домашню ковбасу, шинку, сало, сир, вершкове масло і хрін - те, що будете їсти у перший день після посту. Все це освячується для того, щоб люди відчули не тільки духовну, але і фізичну радість свята. У кожного продукту з цього набору є стародавнє символічне значення. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як пофарбувати яйця куркумою: покроковий рецепт від фудблогера Сир і масло - символи достатку, ситого життя, удачі в справах; сало і ковбаси - символ щасливого сімейного життя і поповнення сім'ї. Це максимально доречний склад пасхального кошика. Що стосується фруктів і овочів, то для їх освячення існують інші, сезонні свята. Гріха не буде, якщо покласти їх у кошик. За бажанням кошик можна прикрасити гілочками барвінку, самшиту чи вишитим рушником. Багато хто помилково вважає, що на великодньому столі повинні бути тільки освячені страви. Це абсолютно не так - достатньо крашанок та паски. Яйце здавна символізує життя, родючість, відродження. А ще наші пращури вважали його символом Сонця. Саме через це яйце зайняло особливе місце у народній обрядовості. У тому числі великодній. Тому й з'явилася традиція фарбувати та розписувати яйця на Великдень. За українською традицією, ранок Великодня розпочинають із крашанок. Ними прийнято "битися". Цей звичай символізує боротьбу добра зі злом. Найміцніше яйце, яке "побило" всі інші, вважалося оберегом в родині. Його довго зберігали і розбивали останнім.
we.ua - Як правильно зібрати великодній кошик: перелік продуктів, які мають особливе значення
В Україні падає ціна на тепличні огірки через дві причини - аналітики
В Україні на поточному тижні відзначається зниження цін на тепличні огірки. Тепла погода, що встановилася в країні ще з середини минулого тижня, помітно прискорила дозрівання місцевих тепличних овочів. Вибірки огірків у тепличних господарствах стрімко збільшуються і через різке зростання пропозиції українські виробники змушені знижувати відпускні ціни в цьому сегменті. Про це повідомляють аналітики проекту ЕаstFruіt. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні зростає ціна на огірки другий тиждень поспіль У підсумку, на сьогодні українські тепличні комбінати вже відпускають огірок по 75-125 грн/кг ($1,89-3,02/кг), що в середньому на 17% дешевше, ніж тижнем раніше. Знижувальну цінову динаміку в цьому сегменті представники тепличних комбінатів пояснюють істотним зниженням попиту. При цьому пропозиція огірка на ринку продовжує стрімко зростати. Також стабільними залишаються постачання і дешевшої імпортної продукції з Румунії, ціна на яку на українському ринку, як правило, не перевищує 60 грн/кг ($1,45/кг). При цьому, попри здешевлення, тепличний огірок в Україні на сьогодні надходить у продаж в середньому на 15% дорожче, ніж в аналогічний період минулого року. Пропозиція моркви на ринку України обмежена, вартість продукту знижується. Учасників ринку пояснили, як здешевлення в даному сегменті спровоковано зниженням попиту на цю продукцію.
we.ua - В Україні падає ціна на тепличні огірки через дві причини - аналітики
У Раді відкинули ймовірність створення Росією буферної зони вздовж кордону та назвали причину
Росіяни не мають достатньо сил, аби створити буферну зону глибиною 20 км вздовж всього кордону з Україною. Секретар комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Роман Костенко також повідомив, що на сумському напрямку росіяни все ж мають свої резерви. Про це він заявив в інтерв'ю Rаdіо NV. Він пояснив, що буферна зона це територія, захоплена окупантами за їхнім кордоном на українській території. Ворогу вона потрібна, аби убезпечити власну територію від ведення там бойових дій та від обстрілів артилерією. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США створили план контролю за припиненням вогню в Україні - ЗМІ "Противник не полишив, згідно з нашими даними, цих намірів і хоче все-таки створити буферну зону на півночі. Але чи є в нього зараз [достатньо] таких сил, щоб створити по всій лінії кордону цю буферну зону глибиною до 20 кілометрів, як про це говорять і представники РФ, і як це розуміємо ми? Цих сил в них зараз немає", заявив Костенко. З його слів, у Харківській області загарбникам не вдалося досягти результату. "Це десь 10&mіnus;20 кілометрів. І вони хотіли це зробити ще понад рік тому, Путін про це сам заявляв. І для цього була почата, зокрема, і Харківська операція, яка не досягла того успіху, на який вони сподівались, [окупанти] були зупинені нашими військами", зазначив Костенко. Він додав, що через деякий час після нового наступу на Харківщину, українці самі створили, умовно, буферну зону, коли почали Курську операцію. Що стосується сумського напрямку, то за словами Костенка, росіяни там сконцентрували в одному місці "деякі резерви" і Україна зараз намагається їх розосередити. "Тому загроза є на тому напрямку. Але там є наші засоби, сили, які будуть робити все, щоб не дозволяти противнику просуватися нашою територією. Чи зможуть вони зайти якось на нашу територію? Вони вже десь там в декількох напрямках перетнули кордон, і наші війська ведуть зараз бої за населені пункти на нашій території. Але це неглибоко. І сказати, що вони їх захопили, поки що такої інформації немає", додав Костенко. Вже наступного тижня в Лондоні може бути узгоджено повне і всеосяжне припинення вогню в Україні. Намір полягає в тому, щоб провести обговорення з росіянами і з'ясувати, на чому наполягають обидві сторони.
we.ua - У Раді відкинули ймовірність створення Росією буферної зони вздовж кордону та назвали причину

What is wrong with this post?