Gazeta.ua - we.ua

Gazeta.ua

we:@gazeta.ua
20.7 thous. of news
These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Gazeta.ua on gazeta.ua
Тест на уважність: знайдіть два числа серед великої кількості 505, якщо маєте гострий зір
Оптичні ілюзії - це захопливі головоломки, які можуть надурити наш мозок. Ці головоломки показують, наскільки складний і потужний наш розум, який автоматично заповнює прогалини, пише jаgrаnjоsh. Сьогодні пропонуємо вам одну таку головоломку, яка змусить вас шукати відповідь, і ви точно її пропустите, навіть якщо вона буде прямо перед вашими очима. На зображенні нижче ви побачите написану серію з числами 505, але зверніть увагу, оскільки ви побачите двох самозванців. На цьому зображенні заховані дві цифри 550. Ваше завдання - знайти їх якомога швидше. У вас є ліміт часу - 11 секунд, щоб знайти два приховані непарні числа. Оптичні ілюзії не лише призначені для дозвілля, але й допомагають людям покращити свої навички концентрації, а також тренують розум. Чи змогли ви знайти два приховані непарні числа. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Головоломка-тест: лише найкмітливіші знайдуть помилку на зображенні за лічені секунди Вітаємо, якщо ви їх знайшли! Ваш ІQ та спостережливість просто вражають. Якщо ви не знайшли два непарних числа, не здавайтесь. Просто прокрутіть назад на початок і спробуйте знайти їх без обмеження часу. Якщо вам цікаво побачити відповідь, вона вказана нижче. Перевірити спостережливість можна за допомогою оптичної ілюзії. Угорський художникГергей Дудашстворив цікаву головоломку, яку розгадати здатні не всі На зображенні дитинчата ведмедя, скунса, лисиці і зайця, а також маленька пташка грають на соняшниковому полі. Серед них є маленький метелик. Якщо швидко відшукаєте його, то можете бути впевнені, що володієте хорошим зором. У вас буде всього 20 секунд на пошук метелика.
we.ua - Тест на уважність: знайдіть два числа серед великої кількості 505, якщо маєте гострий зір
Gazeta.ua on gazeta.ua
Під Києвом сталась стрілянина: загинули люди
У селі Софіївська Борщагівка, що в Бучанському районі Київської області, сталася стрілянина. Загинули кілька людей, повідомили в Національній поліції. Правоохоронці отримали інформацію про інцидент у четвер о 15.22. На місце одразу виїхали всі екстрені служби. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Підліток розстріляв однокласників У поліції зазначили, що триває спеціальна операція. Правоохоронці намагаються затримати чоловіка, який відкрив вогонь. Його особу поки не встановлено. У Гайсинському районі на Вінниччині вночі проти 20 квітня 2023 року двоє чоловіків розстріляли поліцейських. Від отриманих травм один правоохоронець загинув, інший отримав поранення. Після цього на території Вінницької та Одеської областей розпочали поліцейську операцію. У мережі публікують відео, де видно, що підозрювані були у військовій формі. Підозрюваних затримали. Ними виявилися батько й син, які втекли з військової частини.
we.ua - Під Києвом сталась стрілянина: загинули люди
Gazeta.ua on gazeta.ua
Дев'ять речей, які мають бути на кухні, щоб готувати швидко, смачно і без нервів
Швидке і смачне приготування - це не магія, а результат правильно організованої кухні. Щоб не нервувати під час готування, достатньо мати під рукою базовий набір інструментів і речей, які справді полегшують процес. Речі, які мають бути на кожній кухні "Ті речі, з чого реально починається будь-яка страва. Якщо ви маєте ці речі - вже можна готувати 90% домашніх страв без стресу", - каже шеф-кухар Олександр Огороднік. Універсальний ніж: європейський шеф або японський сантоку Обробна дошка (дерево або високоякісний щільний пластик) Універсальна сковорідка (26-28 см) Сотейник 2 л, 3 л або 5 л - на вибір під ваші потреби ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зіпсуєте смак і вигляд страви: що не можна готувати у посуді з нержавіючої сталі Силіконова лопатка (не дряпає посуд) Ніж-економка для овочів Вінчик - для соусів, яєць, млинців Універсальна тертка Мірний стакан або набір ложок "Це must-hаvе, щоб готувати швидко, смачно і без нервів", - наголошує кулінар. Переглянути цей допис в Іnstаgrаm Допис, поширений Олександр Огороднік | Корисні поради | Гумор | Красиві рецепти (@о_gоrоdnіk) Сковорідки з антипригарним покриттям є незамінними на кожній кухні. Втім, неправильне використання може швидко їх зіпсувати. Часто робимо помилки, які скорочують термін служби цього посуду. Розповімо про сім найпоширеніших помилок, які руйнують антипригарне покриття, та як їх уникнути, щоб ваша сковорода служила довше.
we.ua - Дев'ять речей, які мають бути на кухні, щоб готувати швидко, смачно і без нервів
Gazeta.ua on gazeta.ua
Світ не знає, як змусити Путіна зупинити війну - Волкер
Міжнародна спільнота не має дієвого механізму, щоб зупинити російську агресію, і західна стратегія потребує перегляду. Про це заявив колишній спецпредставник США з питань України Курт Волкер під час 17-го Київського безпекового форуму, організованого фондом Арсенія Яценюка "Відкрий Україну". "Світ шукає відповіді, як змусити Путіна припинити війну, але їх досі немає. Україна і США неодноразово пропонували безумовне припинення вогню, але Кремль відповідав агресією. Навіть у періоди, оголошені як паузи, тривають удари, під час яких гинуть мирні жителі - як нещодавно в Сумах", - сказав Волкер. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сирський: Кремль не погоджується навіть на базове припинення вогню Він наголосив, що Заходу слід менше покладатися на дипломатію з агресором і натомість зосередитися на посиленні стримування та протидії Росії. Серед практичних кроків дипломат підтримує ідею ленд-лізу для України - у форматі, який передбачає взаємовигідні кредити, що з часом можуть бути повернуті. Також Волкер закликав до впровадження вторинних санкцій проти тих держав і компаній, які продовжують співпрацювати з Росією. Коментуючи спроби окремих західних політиків, зокрема адміністрації Дональда Трампа, налагодити відносини з Путіним через поступки, Волкер висловив критику. "Ідея дати Путіну пряники і запросити назад до G8 - це хибне уявлення про його наміри. Кремль не хоче партнерства. Він хоче імперії", - сказав він. За словами дипломата, російський лідер діє в рамках імперської ідеології й вважає, що має право на території не лише України, а й Грузії, Молдови та інших країн. У цьому контексті говорити про справжні мирні наміри Москви недоречно. "Мир не входить у порядок денний Кремля. Саме тому наша стратегія повинна базуватися на стримуванні, а не на ілюзіях", - підсумував Волкер. Україна сподівається, що президент США Дональд Трамп зможе покласти край війні з Росією. Однак російський диктатор Володимир Путін, найімовірніше, не погодиться на припинення війни, вважає ексспецпредставник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер. "2024 рік був схожий на рік очікування. У нас були вибори, ми відволікалися, адміністрація Джо Байдена говорила то "так", то "ні". 2025 рік виглядає як рік дій. Ми нарешті рухаємося. Думаю Трамп зателефонує Путіну і скаже йому припинити війну. Я думаю, Путін не погодиться. А команда Трампа зрозуміє, що вони повинні продемонструвати силу. Проявити більше рішучості. І викласти все на стіл", - заявив Волкер, підкресливши, що наступні тижні стануть вирішальними як для Києва, так і для Москви.
we.ua - Світ не знає, як змусити Путіна зупинити війну - Волкер
Gazeta.ua on gazeta.ua
Повідомили новини з передової: що передає Генштаб
Від початку доби відбулося 117 бойових зіткнень. Про це повідомляє Генштаб ЗСУ. Харківський напрямок Українські захисники відбили дві атаки агресора, ще одне боєзіткнення на даний час триває. Куп'янський напрямок Ворог здійснив три штурмові дії неподалік Синьківки, Степової Новоселівки та Нової Кругляківки. Наразі триває бій. Лиманський напрямок Загарбницька армія атакувала 17 разів поблизу населених пунктів Надія, Новоєгорівка, Рідкодуб, Греківка, Новомихайлівка, Колодязі, Зелена Долина та Торське. Дотепер тривають два боєзіткнення. Сіверський напрямок Дві штурмові дії ворога зупинили наші воїни у районі Білогорівки та Федорівки. Краматорський напрямок Українські захисники відбили чотири спроби окупантів просунутися вперед у районах Часового Яру та Курдюмівки. Торецький напрямок Противник п'ять разів атакував в районах Кримського та Торецька. Покровський напрямок з початку доби окупанти здійснили 41 спробу потіснити наших захисників із займаних позицій у районах населених пунктів Олександропіль, Єлизаветівка, Гродівка, Миролюбівка, Даченське, Звірове, Котлине, Удачне, Новоолександрівка, Котлярівка, Преображенка та Андріївка. Сили оборони стримують натиск противника та відбили 32 атаки, дев'ять боєзіткнень досі тривають. Новопавлівський напрямок Ворог 19 разів атакував поблизу населених пунктів Розлив, Новосілка, Новопіль, Привільне та Бурлацьке. Три боєзіткнення продовжуються. Оріхівський напрямок Наші оборонці відбили три ворожі штурми в районах Степового та Щербаків. Придніпровський напрямок Ворог здійснив дві невдалі спроби просунутись вперед. Курський напрямок Сили оборони відбили сім атак росіян. 4 травня українські Повітряні сили завдали результативного удару по пункту управління російських підрозділів БпЛА. Удар був спрямований на об'єкт поблизу населеного пункту Тьоткіно в Курській області. На цій базі перебували екіпажі, які керували розвідувальними та ударними безпілотниками.
we.ua - Повідомили новини з передової: що передає Генштаб
Gazeta.ua on gazeta.ua
Армія, рятувальники, волонтери: кого підтримують українці найбільше
Попри виклики повномасштабної війни, українці зберігають високий рівень довіри до ключових інституцій, зокрема сил оборони та рятувальних служб. Згідно з результатами соціологічного дослідження, проведеного Центром Разумкова та Київським безпековим форумом у період з 24 квітня по 4 травня, найвищий рівень довіри мають: ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: День перемоги вважають святом лише 11% українців - опитування КМІС - Збройні Сили України - 92,7%; - Державна служба з надзвичайних ситуацій - 88,2%; - Волонтерські організації - 82,2%; - Добровольчі загони - 80,2%; - Національна гвардія - 78,8%; - Державна прикордонна служба - 77,6%; Водночас Міністерству оборони довіряють 65,6% респондентів, Службі безпеки України - 64,5%, церкві - 63,5%, а президенту - 59,8%. Дослідження також показало, як громадяни оцінюють рівень демократії в країні. Лише 20,7% опитаних вважають, що Україна повністю відповідає демократичним стандартам. Водночас 48,3% переконані, що держава лише частково демократична, але впевнено рухається у правильному напрямку. Ще 21,5% респондентів заявили, що Україна не є демократичною країною і не демонструє прогресу в цьому питанні. Як свідчать свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології, кількість українців, які говорять вдома державною мовою, сягає понад 60%. Найбільше зростання за останні п'ять років спостерігається у центрі держави. 63% респондентів відповіли, що спілкуються вдома українською мовою. Російську у побуті використовують 13%, а ще 19% говорять обома мовами рівною мірою. У порівнянні з 2020 роком, частка українськомовних зросла на 11%. Водночас російською стали говорити на 12% менше людей.
we.ua - Армія, рятувальники, волонтери: кого підтримують українці найбільше
Gazeta.ua on gazeta.ua
Маркевич дав прогноз на фінал Ліги Європи
Український тренер Мирон Маркевич, який привів "Дніпро" до фіналу Ліги Європи, поділився своєю думкою щодо майбутнього фіналу Ліги чемпіонів. У вирішальному матчі зустрінуться ПСЖ та "Інтер", передає sроrt.uа. Він вважає, що очевидного фаворита в цій парі немає. На його думку, все залежатиме від поточної форми команд і того, як проявлять себе воротарі. "Наразі шанси суперників рівні. Далі багато буде залежати від того, в якій спортивній формі знаходитимуться учасники, чи будуть в ударі воротарі Зоммер з "Інтера" та "Доннарумма", які були кращими гравцями півфіналів", - зазначив Маркевич. Він звернув увагу на перевагу ПСЖ у свіжості. Парижани вже гарантували собі перше місце у французькому чемпіонаті, тоді як "Інтер" досі бореться з "Наполі" за лідерство в Серії А. За його словами, додатковою мотивацією для французької команди є прагнення здобути перший в історії трофей Ліги чемпіонів. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Барселона" показала найгірший результат в історії своїх виступів у Лізі чемпіонів Маркевич також підкреслив досвід міланської команди. Хоча в складі "Інтера" багато вікових гравців, саме це може дати їм силу. Вони розуміють, що такої можливості може більше не бути. "З іншого боку, хоча в "Інтері" багато вікових гравців, але вони прекрасно розуміють, що це може бути їхній останній шанс здобути почесний трофей. Тому в Мюнхені намагатимуться стрибнути вище голови. До речі, гравцям міланського клубу треба брати приклад зі своїх попередників, які в 2012 році виграли Лігу чемпіонів й, пригадується, тоді в складі Інтера теж було багато досвідчених виконавців", - сказав тренер. Фінал Кубка України сезону 2024/2025 відбудеться за участі "Шахтаря" та "Динамо". Квитки на матч стали доступними з 7 травня.
we.ua - Маркевич дав прогноз на фінал Ліги Європи
Gazeta.ua on gazeta.ua
ЄС профінансував Україну з російських активів: куди підуть гроші
Європейський Союз перерахував Україні черговий транш фінансової допомоги 1 млрд, що надійшов у рамках ініціативи G7 ЕRА. Це вже четвертий платіж, профінансований за рахунок доходів, отриманих від заморожених російських активів. Про це стало відомо з пресрелізу на сайті Єврокомісії. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Єврокомісар Кубіліус сказав, якою мала б бути підтримка України Загальна сума макрофінансової підтримки від ЄС у межах цієї програми наразі становить 18,1 млрд євро. Ініціатива G7 Еmеrgеnсy Rеsіlіеnсе аnd Аssіstаnсе (ЕRА) передбачає загальний обсяг допомоги Україні на рівні близько 45 млрд. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що ці кошти будуть спрямовані на покриття першочергових бюджетних витрат, зокрема на підтримку оборонного сектору. "Це частина справедливого механізму - агресор має платити за шкоду, яку він завдав", - наголосив очільник уряду. Водночас Україна очікує від партнерів подальших рішень, зокрема повної конфіскації російських активів і подальшого посилення санкційного тиску на РФ. Європейський Союз може перейти до системнішої підтримки України. Один із варіантів - розумне використання заморожених російських активів. Кубіліус наголосив, що юридична конфіскація активів наразі викликає сумніви. Причиною є банківські обмеження. Водночас у ЄС шукають нові підходи. Один із них - використати активи як гарантію для кредитування. Він підкреслив, що Україна вже довела свою здатність самостійно виробляти сучасну зброю у великих обсягах. Тому настав час змістити акцент із постачання техніки на надання коштів.
we.ua - ЄС профінансував Україну з російських активів: куди підуть гроші
Gazeta.ua on gazeta.ua
Скандали в оборонці виникають через конкуренцію і бажання дорватись до бюджетів - Мітрохін
Значна частина скандалів навколо оборонних закупівель - це не прояв реальної боротьби з корупцією, а наслідок боротьби за доступ до бюджету і наслідок неефективних механізмів державного регулювання. Про це у своєму інтервʼю розповів підприємець і волонтер Олег Мітрохін. За його словами, реформи закупівель часто ініціюються без належної комунікації з бізнесом, а недоброчесні чиновники і правоохоронці тягнуть сірий імпорт замість національного виробника, що призводить до збоїв і зривів поставок. Зокрема, підприємець звертає увагу на недоліки системи спрощених закупівель, яка не передбачає ефективного механізму оскарження. Відсутність Антимонопольного комітету як арбітра створює ризики дискримінаційних вимог, участі фірм без виробництва і втрати державних коштів. Мітрохін пропонує повернути повноцінну процедуру закупівель з участю АМКУ, впровадити стабільні технічні вимоги, забезпечити завчасне планування і локалізацію оборонної продукції. Такі кроки, на його думку, зроблять систему закупівель передбачуваною і більш захищеною від впливів недоброчесних гравців. Олег Мітрохін - бізнесмен, власник компанії МІК. Компанія МІК - провідний український виробник спецодягу для різних галузей, зокрема для промисловості, будівництва та сфери безпеки
we.ua - Скандали в оборонці виникають через конкуренцію і бажання дорватись до бюджетів - Мітрохін
Gazeta.ua on gazeta.ua
Наступного тижня Україна має узгодити ще дві угоди зі США
Наступного тижня планують остаточно узгодити ще дві угоди з американською стороною. Віцепрем'єрка Юлія Свириденко повідомила, що США прагнуть якомога швидше завершити юридичні процедури, передає LВ. Це стало відомо після того, як Верховна Рада ратифікувала головну угоду щодо створення спільного інвестиційного фонду. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рада підтримала ратифікацію Угоди про копалини зі США Свириденко пояснила, що угода не має кінцевого терміну дії. Водночас у ній передбачено перегляд кожного десятиліття. "Буде одразу дві угоди, тому що є зацікавленість фіналізувати одразу всі формальності так, щоб фонд став операційним", зазначила вона. Комітет Верховної Ради з міжнародної політики схвалив ратифікацію угоди між Україною та США щодо співпраці у сфері надр. Рішення підтримали одразу в цілому. Було підкреслено, що будь-які нові домовленості, які стосуються створення Фонду відбудови, не повинні суперечити чинній угоді. Також уточнено, що документ поширюється на всю територію України в межах міжнародно визнаних кордонів.
we.ua - Наступного тижня Україна має узгодити ще дві угоди зі США
Sign up, for leave a comments and likes
About news channel
  • Всеукраїнська он-лайн газета. Оперативні новини з України і світу: події, політика, спорт, культура

    All publications are taken from public RSS feeds in order to organize transitions for further reading of full news texts on the site.

    Responsible: editorial office of the site gazeta.ua.

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules