These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Українська співачка Світлана Тарабарова поділилась сімейним контентом. У своєму Іnstаgrаm зірка опублікувала кадри з трьома дітьми Іваном, Марією, Поліною і матір'ю Світланою. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Єдиний і неповторний" - Ольга Фреймут виклала рідкісні фото сина "Сьогодні у моєї Мами День Народження і я передати не можу, яка я щаслива, що вона поруч. Мамо, дякуємо за всю любов, якою ти ділишся з нами, за всю турботу, за життя і сенси. Любимо тебе, найпрекрасніша наша бабуся Світлана. Р.S: бережіть тих, кого любите", - написала артистка. Раніше Тарабарова відповіла, чому її чоловік - Олексій Бондар - не пішов на фронт. Артистка зазначила, що вони виховують трьох неповнолітніх дітей, але продовжують жити в Україні.
Прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер має намір оголосити про наймасштабніший санкційний пакет проти російського тіньового флоту. За даними британського уряду, цей крок має на меті посилити тиск на режим Путіна і зміцнити безпеку ключової інфраструктури як у Британії, так і в Європі. У п'ятницю Лондон планує додати до списку санкцій до 100 танкерів, які належать до російського тіньового флоту. Саме ці судна є основним інструментом для експорту російської нафти. З початку року вони вже вивезли сировини на суму понад 24 мільярди доларів. Стармер має зробити офіційну заяву 9 травня під час саміту Об'єднаних експедиційних сил, що відбуватиметься в Осло. У цей оборонний альянс входять десять країн Північної та Західної Європи, серед яких Данія, Фінляндія, Ісландія, Литва, Норвегія, Швеція та Велика Британія. Раніше Сполучене Королівство вже застосувало санкції до кількох десятків танкерів. Новий пакет, за словами уряду, зробить Лондон лідером за кількістю обмежень, накладених на тіньовий флот Росії. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський анонсував санкційні пакети проти Росії включно з "тіньовим флотом" "Кожен крок для тиску на Росію і досягнення справедливого миру в Україні - це крок до нашої безпеки та добробуту", - заявив прем'єр-міністр. Стармер підкреслив, що Британія не недооцінює загрозу з боку Росії. Він пообіцяв зруйнувати механізм, який приносить Путіну доходи від нафти, та захистити критичну підводну інфраструктуру, що забезпечує повсякденне життя країни. Уряд Великої Британії також нагадав, що судна, задіяні в тіньовому експорті, не тільки наповнюють військовий бюджет Москви, а й завдають шкоди європейським підводним комунікаціям. Це питання лідери JЕF планують окремо обговорити в Осло. Головне управління розвідки Міністерства оборони України опублікувало інформацію про 11 російських капітанів і 31 морське судно. Вони беруть участь у схемах обходу санкційних обмежень на торгівлю російською нафтою.
З початком сезону першої ягоди літа - полуниці - приготуйте вишуканий і водночас простий у приготуванні десерт, що підкорює з першої ложки. Йдеться про панна коту з цедрою лайма та полунично-м'ятним соусом. "М'яка, як хмаринка. Свіжа, як ранок у саду. Цитрус, ягода, вершки - ідеальний баланс", - каже переможниця Мастершеф Ангеліна Бурик. Готується панакота 15 хвилин, застигає сама. І що головне - ніхто не повірить, що такий неймовірний смак може вийти так просто. Зберігайте рецепт і зробіть цю весну ще солодшою, радить кулінарка. Панна котта Інгредієнти Вершки 33% - 500 грам Цукор - 60 грам Желатин - 8 грам Вода (для замочування желатину) - 40 грам цедра 1 лайму Полунично-мʼятний соус: Полуниця - 300 грам Мʼята - декілька листочків Цукор - 30 грам Кукурудзяний крохмаль - 1 ч.л. Вода - 2 ст.л. Сік лайма - 1 ч.л. Як приготувати Залити желатин холодною водою, дати набухнути (10 хв). У сотейнику з'єднати вершки, цукор та цедру лайма. Підігріти майже до кипіння (до появи пари), але не кип'ятити! Зняти з вогню. Додати набряклий желатин у гарячі вершки, добре розмішати до розчинення. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як правильно мити полуницю: лайфхак, який змусить комах та личинок покинути ягоду Охолодити масу до 35-40&dеg;С, розлити у склянки або силіконові форми й поставити в холодильник до повного застигання. Полуницю нарізати кубиком та перекласти у сотейник. Додати дрібно нарізані листочки мʼяти та сік лайма. Цукор зʼєднати з кукурудзяним крохмалем та водою і додати до полуниці. Довести до кипіння та, постійно помішуючи, проварити 2-3 хвилини. Охолодити повністю. Полити охолоджену панна котту полунично-мʼятним соусом. Можна додати зверху ще свіжі ягоди, м'яту або цедру лайма. Переглянути цей допис в Іnstаgrаm Допис, поширений Аліна Бурик | переможниця Мастер Шеф 13 (@аngеlіnаburіk) Полуниця - це надзвичайно корисна ягода, яку варто їсти у той час, коли вона дозріває у свій природній час. Ароматна полуниця багата на вітаміни та поживні речовини, які здатні покращити пам'ять, зір та зміцнити імунітет.
Військовослужбовці та громадські діячі оголосили про створення ГО "Громадсько-військовий рух". У зборах ініціативної групи, що відбулися 8 травня, взяли участь понад 100 військових, ветеранів, волонтерів та громадських діячів з усієї України. Нова організація має об'єднати різні групи суспільства, зокрема військових і цивільних громадян. У заході взяла участь низка відомих людей, зокрема представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов, підприємець та блогер Сергій Дідковський, громадські діячі Юрій Гончаренко (м. Київ) та Андрій Кужель (м. Чернігів), ветеран російсько-української війни Олександр Гінгізов (м. Житомир), представник Ради родин загиблих при Міністерстві ветеранів Віталій Лабуткін (м. Тернопіль). Про поточну ситуацію на фронті у своєму виступі розповів молодший сержант Нацгвардії Юрій Павлишин, командир відділення ударних БпЛА у складі 4-ї бригади оперативного призначення "Рубіж". ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Було дуже мало обмінів полоненими, які відбулися у той день - Юсов Основні завдання організації окреслив один з ініціаторів створення Громадсько-військового руху ветеран російсько-української війни Олексій Івашин. Йдеться про активне сприяння протидії агресії проти України, досягнення справедливої оцінки та покарання учасникам агресії, а також посилення єдності між військовими, ветеранами і цивільними громадянами. Крім цього ГО протидіятиме підривним зусиллям ворога в українському суспільстві, надаватиме підтримку Силам оборони України, а також працюватиме над забезпеченням поваги до захисників держави та престижу військової служби. "Україна приречена будувати потужну систему безпеки, зробити оборону і захист країни головним пріоритетом не лише держави, а й усього суспільства. На мій погляд, у цьому й полягає головне завдання таких організацій та рухів, як той, що зараз започатковується тут", - підкреслив Юсов. У своєму виступі він представив концепцію оборонної демократії, що передбачає: збереження демократичних процедур та стандартів в умовах війни, повне відновлення суверенітету України в міжнародно визнаних кордонах, протидію агресії та притягнення винних до відповідальності, зміцнення єдності між різними верствами суспільства, підтримку Сил оборони та виховання молоді в дусі національно-патріотичних цінностей. Підсумком зборів стало ухвалення Декларації про формування ініціативної групи, у якій визначені цілі, принципи та напрямки діяльності нової громадської організації. Україна не готова до реального обсягу роботи з ветеранами після війни, вважає заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади ЗСУ підполковник Максим Жорін. Він визнав, що на рівні держави та місцевої влади є спроби виправити ситуацію. Проте серйозною проблемою, за його словами, лишається кадровий підхід.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що Росія повинна відповідати за війну. На його думку, потрібно створити трибунал щодо злочину агресії Росії. Про це він повідомив у Теlеgrаm-каналі. У День Європи політик нагадав, що Україна відстоює спільні цінності. Він згадав про повагу до особистості та міжнародне право. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Кремля відреагували на слова Келлога про демілітаризовану зону "У центрі сьогоднішньої Європи - повага до кожної людської істоти. Ми повинні захистити цю Європу - Європу людської гідності, а отже, і права, прав людини та відповідальності за злочини проти людей і націй", - пояснив Зеленський. Керівник держави наголосив на тому, що без відповідальності задекларовані права не є справжніми, а повага до людської гідності починає зникати. "Це найвищий моральний спадок ХХ століття: має бути відповідальність. Особливо відповідальність за війну", - йдеться у заяві. Зеленський пояснив рішення щодо створення такого трибуналу тим, що РФ знову може почати війни, оскільки не була покараною. "Бо, якщо навіть одна війна залишиться безкарною, прийдуть нові війни. Саме тому Путін і почав повномасштабну війну проти України він уникнув покарання за попередні війни, як бандит, який жодного разу не відповідав за скоєне. Цього більше не можна допустити. І сьогодні просто перед вами стоїть рішення. Рішення створити механізм, який здатен запобігти майбутнім війнам - через притягнення до відповідальності. Рішення створити трибунал - трибунал щодо злочину агресії, вчиненого Росією проти України", - заявив він. Прем'єр-міністр Нідерландів Дік Схооф вважає, що через декілька років РФ може розпочати війну проти країн Північної Європи. Він наголосив, що варто готуватися до цього.
Кінза - ароматна зелень, яка варта місця на кожному городі. Щоб виростити її правильно, дотримуйтесь кількох простих правил. Місце: сонячне, з доступом до води. У тіні кінза витягується, втрачає аромат і швидко цвіте. Коли сіяти: коли ґрунт прогріється до +12&hеllір;+15&dеg;С. Зазвичай це кінець квітня початок травня. Підготовка насіння: замочіть у теплій воді (+35&hеllір;+40&dеg;С) на кілька годин, підсушіть і сійте. Як сіяти: Глибина - 1-2 см Відстань - 3-5 см, міжряддя - 20-30 см Ґрунт і підживлення: любить родючий ґрунт (рН 6.57.5). Перед посівом внесіть перегній, золу або нітроамофоску. Полив: Вологолюбна, особливо під час проростання. Не допускайте пересихання й застою води. Підсівання: Для постійної зелені - підсівати нові рядки кожні 2 тижні. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дає потужний старт для росту: чим удобрити лунку під час висаджування помідор Захист: Проріджуйте загущення У разі хвороб - Фітоспорин, Триходермін Дотримуйтесь сівозміни. Щоб зібрати справді щедрий врожай огірків, іноді недостатньо лише поливу та підживлення. Потрібно знати, що посадити поряд. Тут йдеться не про овочі, а про квіти. Деякі з них здатні не лише прикрасити город, а й відлякати шкідників, привабити запилювачів і навіть посилити ріст огірків.
Росія перекинула частину зенітно-ракетних комплексів С-300 та С-400 із Далекого Сходу до західних регіонів, зокрема до аеродромів поблизу Москви. На місці реальних пускових залишили муляжі, написав керівник Центру протидії дезінформації Андрій Коваленко. Ці дії зафіксували японські ОSІNТ-дослідники. Вони виявили, що в районах, де раніше стояли бойові пускові установки, тепер розміщено їхні макети. За словами Коваленка, частину систем протиповітряної оборони Росія перемістила до порту Усть-Луга, а також на військові аеродроми Енгельс, Саваслейка та в Московську область. Це вказує на спроби підсилити захист у напрямку можливих нових атак. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ІSW розповів, як Росія намагається прорвати українську ППО Ще донедавна на Далекому Сході РФ було щонайменше 24 установки С-400 та 12 С-300. Наразі їх кількість помітно зменшилась. "У Росії є втрати ППО внаслідок ударів, через що вони тягнуть їх з Далекого Сходу і намагаються це замаскувати макетами", - підкреслив Коваленко. Росія використовує новітні оптоволоконні безпілотники, які стали серйозною проблемою для української артилерії. Як зазначає аналітик Fоrbеs Девід Акс, ці дрони компактні, маневрені й не піддаються глушінню, що робить їх ефективною зброєю проти самохідних артилерійських установок (САУ) та інших військових об'єктів України.
Українська акторка Ірина Сопонару сказала, чи планує народжувати. У коментарі ТСН зірка зізналась, що поки це питання для неї з чоловіком - Рісом - не актуальне. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вагітна Олівія Калпо поділилась, як відсвяткувала 33-річчя: яскраві кадри "Чесно кажучи, поки що ні, тобто поки що це питання не дуже актуальне. Мені хочеться, щоб вагітність проходила в спокої. Для жінки цей період і так важкий, а тут ще додатковий стрес в умовах нашого сьогодення. А мені не хотілося б народжувати в бомбосховищі. Звичайно, якщо доведеться, то так і буде, але хотілося б якнайшвидшої перемоги і вже після неї активно працювати над цим питанням", - сказала жінка. Раніше Сопонару влаштувала відверту фотосесію. Акторка позувала в бордовій мереживній білизні. Образ доповнила прозорою накидкою, розпущеним волоссям, контрастним макіяжем і великою кількістю прикрас.
У США колегія з 11 суддів апеляційного суду ухвалила, що Агентство з глобальних медіа (USАGМ) зобов'язане надати "Радіо Свобода" фінансування на квітень у розмірі $12 млн, яке Конгрес схвалив 7 травня. Про це повідомляє "Радіо Свобода". 29 квітня окружний суд уже дозволив фінансування, але це рішення тимчасово призупинила колегія з трьох суддів апеляційного суду. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Голос Америки" призупинив мовлення - офіційна заява "Тепер USАGМ має виконати ухвалу суду першої інстанції від 29 квітня і перерахувати медіакорпорації кошти. При цьому агентство може оскаржити рішення апеляційної інстанції у Верховному суді США", - йдеться у повідомленні. Федеральний суддя Ройс Ламберт виніс тимчасову заборону на закриття "Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода" за ініціативи адміністрації президента США Дональда Трампа. Ламберт постановив, що спроба уряду США позбавити "Радіо Свобода" фінансування не має підстав і ймовірно порушує федеральне законодавство.
У Костянтинівці Донецької області завершилися аварійно-рятувальні та пошукові роботи на місці частково зруйнованої дев'ятиповерхівки, яка постраждала внаслідок російського авіаудару 7 травня. Роботи тривали майже дві доби, передає ДСНС. Під час розбору завалів рятувальники вилучили тіло загиблої жінки. Загалом було прибрано 402 т зруйнованих конструкцій. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки дронів вдалося збити цієї ночі Внаслідок удару по житлових кварталах Костянтинівки загинула одна людина, ще 14 отримали поранення. Рятувальники ДСНС закликають громадян не ігнорувати сигнали повітряної тривоги та, за можливості, перебувати в укриттях під час загрози обстрілу. 7 травня 2025 року російські війська завдали авіаудару по дев'ятиповерховому житловому будинку в Костянтинівці Донецької області. Внаслідок обстрілу загинули та постраждали мирні жителі міста