Gazeta.ua - we.ua

Gazeta.ua

we:@gazeta.ua

6 thous. of news

These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.

Повітряні сили атакували завод з виробництва палива для балістичних ракет у РФ

19 грудня Повітряні сили Збройних Сил України уразили підприємство російського військово-промислового комплексу в Ростовській області. На заводі виробляється паливо для балістичних ракет. Це підтвердили в Управлінні стратегічних комунікацій ЗСУ. Військові зазначили, що Повітряні сили завдали точного удару по об'єкту військово-промислового комплексу в місті Каменськ-Шахтинський Ростовської області. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Партизани виявили нові укріплення та об'єкти російської армії Відомо, що Росія використовувала це підприємство для виробництва твердого палива для балістичних ракет, якими окупанти завдають ударів по цивільній інфраструктурі України. У Росії заявили, що ранковий удар по Києву 20 грудня нібито був "відповіддю" на атаку по хімічному підприємству "Комбінат Каменський" у Ростовській області РФ 18 грудня. Там зазначають, що підприємство було атаковане ракетами АТАСМS та Stоrm Shаdоw, повідомило Міноборони РФ. Керівник ЦПД при РНБО Андрій Коваленко раніше повідомив про атаку на "Комбінат Кам'янський", який є одним з найбільших хімічних підприємств РФ. "Він займається виробництвом ракетного палива (спеціалізується на виготовленні твердопаливних компонентів для ракетних двигунів, зокрема для реактивних систем залпового вогню (РСЗВ) і міжконтинентальних балістичних ракет на твердому паливі). Також комбінат займається виготовленням вибухових речовин, компонентів для боєприпасів, а також утилізацією та знешкодженням відпрацьованих ракетних систем", - зазначив Коваленко.
we.ua - Повітряні сили атакували завод з виробництва палива для балістичних ракет у РФ

Путін може спробувати захопити частину Естонії - Politico

Росія може спробувати захопити частину Естонії і вже глушить супутникову навігацію в прикордонному місті Нарва. У Таллінні побоюються, що Кремль може використати будь-яку паузу в бойових діях в Україні для нападу на Естонію, пише Роlіtісо. "Прикордонне місто Нарва опинилося під провокаціями з боку РФ - окупанти глушать супутникову навігацію, крадуть прикордонні навігаційні буї, запускають розвідувальні БПЛА. Ми не маємо наміру розпочинати Третю світову війну, але ми бачимо постійні спроби спровокувати нас на щось, що мало б більший вплив", - сказав гендиректор Департаменту поліції й прикордонної охорони Естонії Егерт Белічев. Йдеться про ймовірність захоплення східної Естонії з її великим населенням етнічних росіян. Далі по плану Москви змусити НАТО почати глобальну війну у відповідь. Відсутність реакції покаже, що 5 стаття НАТО про спільну оборону не має сенсу. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фінляндія посилює спостереження за кордоном з РФ Видання зазначає, що близько чверті населення Естонії (1,4 млн) - етнічні росіяни. Більшість із них мають громадянство Естонії та відчувають тісний зв'язок з Естонією. Але Кремль і раніше використовував етнічні відмінності, щоб "захищати російську діаспору". "Це вже робили у Грузії, Молдові та Україні. Занепокоєння полягає в тому, що Кремль може розіграти ту саму карту і спробувати захопити східну Естонію. Нарва, третє за величиною місто Естонії, знаходиться ближче до Санкт-Петербурга, ніж до Таллінна. 96% жителів розмовляють російською, а третина має російський паспорт", - зазначає Роlіtісо. Белічев описує місто як "кінець вільного світу". За його словами, союзники Естонії по НАТО не готові до того, що може тут статися. Близько 900 британських солдатів дислокуються в країні у складі багатонаціональних сил НАТО на авіабазі Тапа на захід від Таллінна. Також там свої війська має й Франція. Британський уряд пообіцяв тримати свою 4-ту бригадну бойову групу в стані готовності до швидкого розгортання. "Якщо Росія завдасть удару, малоймовірно, що сили НАТО в Тапа, доповнені 7700 естонськими військовослужбовцями (чисельність яких може бути збільшена до 43 тисяч у разі війни), матимуть достатньо вогневої потужності для відбиття наступу", - йдеться в матеріалі. НАТО створило бойові групи в більшості східних країн-членів і планує розширити ці групи в Латвії й Литві. Проте в Естонії НАТО не взяло на себе таких зобов'язань через брак британської армії, яка має у своєму розпорядженні лише дві бронетанкові бригади. Тим часом Фінляндія стикається з підозрілими актами саботажу та дезорганізації РФ. Москва здійснює масштабні операції впливу проти цієї країни та інших європейських держав. Триває розслідування багатьох інцидентів. Водночас деякі з них можуть бути випадками вандалізму і не обов'язково пов'язані з діями іноземних держав, а викликані підвищеною увагою громадян до подібних випадків, додали у Службі безпеки та розвідки Фінляндії.
we.ua - Путін може спробувати захопити частину Естонії - Роlіtісо

60% наших бійців перебувають безпосередньо на війні - Командувач Нацгвардії

Національна гвардія України (НГУ) як структурний підрозділ МВС виконує бойові та правоохоронні функції. 60% бійців перебувають безпосередньо на лінії фронту. Про це повідомив командувач Нацгвардії Олександр Півненко. "60% перебуває на війні, 40% - це правоохоронна складова. У цифрах конкретизувати не можемо", - сказав Півненко в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна". За його словами, Нацгвардія як структурний підрозділ МВС має певні переваги. "Глава МВС часто буває на передовій, знає ситуацію на фронті й за іншими напрямками і завданнями", - зазначив Півненко. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нацгвардійці відбили "м'ясний" штурм росіян на Сіверському напрямку Командувач додав, що на урядовому рівні міністр підтримує потреби в матеріально-технічному забезпеченні НГУ, сприяє внесенню потрібних законодавчих змін для оптимізації роботи НГУ. "Багато завдань на всій території держави ми виконуємо спільно з іншими підрозділами МВС - і це про швидку взаємодію", - підсумував Півненко. Для воїнів Нацгвардії стало можливим переведення через державний застосунок "Армія+". Зараз - на першому етапі - для воїнів Нацгвардії відкриті переведення всередині Нацгвардії, але є завдання додати можливість також переведень між підрозділами Збройних сил України та Нацгвардії, повідомив президент Володимир Зеленський. Також він додав, що найближчим часом в "Армію+" будуть додані ще підрозділи прикордонників.
we.ua - 60% наших бійців перебувають безпосередньо на війні - Командувач Нацгвардії

Санта Дімопулос у розкішній сукні показала, як провела Різдво в Еміратах

Співачка Санта Дімопулос поділилась святковим контентом. У своєму Іnstаgrаm зрка опублікувала кадри, де показала, як провела Різдво в ОАЕ. Перед камерою жінка постала в блакитній сукні з глибоким декольте і розрізами. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ведуча Онуфрійчук показала, як прикрашала ялинку із семимісячним сином Образ доповнила масивними срібними прикрасами та блискучою сумкою. "Щасливого Різдва, друзі. Такі моменти роблять сезон чарівним", - написала Санта. Раніше Дімопулос показала, як відпочиває на острові Капрі, Італія. Зірка позувала на тлі скель і моря. Одягла відвертий купальник зеленого кольору та суцільне рожеве бікіні з білою окантовкою.
we.ua - Санта Дімопулос у розкішній сукні показала, як провела Різдво в Еміратах

Синоптики оновили прогноз до кінця тижня

27 грудня на крайньому півдні країни, в північних, Хмельницькій, Чернівецькій, Вінницькій та Черкаській областях пройде невеликий дощ із мокрим снігом. На решті території без істотних опадів. У найближчі дві доби буде переважно сухо, місцями туман і слабка ожеледь, повідомляє Укргідрометцентр. "Вранці та в першій половині дня в північній частині та місцями в західних областях туман. Вітер північно-східний, на заході та півночі країни північно-західний, 5-10 м/с", - йдеться у повідомленні. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Синоптики оновили прогноз погоди на четвер Температура вдень становитиме -3...+2&dеg;С, у Карпатах буде -4...9&dеg;С. На Закарпатті та в Криму +1...6&dеg;С. У Києві вночі пройде невеликий дощ та мокрий сніг. Очікується слабка ожеледь. Удень без істотних опадів. Вітер північно-західний, 5-10 м/с. Температура вночі та вдень близько 0&dеg;С. У суботу, 28 грудня, в Україні без істотних опадів, у більшості областей країни вночі та вранці місцями туман. Вітер змінних напрямків, 3-8 м/с. У четвер, 26 грудня, опади пройдуть на більшій частині території України. Зокрема, сніг імовірний на Прикарпатті, Закарпатті, у Чернівецькій області. Без опадів очікується на Рівненщині, Житомирщині, Волині, Львівщині, Тернопільщині, Хмельниччині, Вінниччині, Києві, у Київській, Чернігівській, Сумській областях. На решті території ймовірні дощі. Найтепліше вдень буде в Криму, до +8&dеg;С. Вночі мороз маскимально проявить себе на заході, до -3&dеg;С. У Києві без опадів, вночі до -1&dеg;С, вдень до +3&dеg;С. У п'ятницю, 27 грудня, в Україні буде без опадів. При цьому, в більшості регіонів і вночі, і вдень, очікується хоча і невеликі, але "мінуси". Плюсова температура вдень повноцінно втримається на півдні, у більшості областей максимально до +4&dеg;С. Вночі температура мінімально опуститься до -3&dеg;С. Такий мороз буде в більшості західних і центральних областей України. У Києві без опадів, вночі в межах -1...-3&dеg;С, вдень 0...+2&dеg;С.
we.ua - Синоптики оновили прогноз до кінця тижня

Здорові свята з TEVA:подарунки, аптечка та святковий стіл

Різдво і Новий рік залишаються важливими святами для українців, навіть у непрості часи війни. Це можливість знайти час для теплих зустрічей із близькими, подяки за підтримку і збереження традицій, які єднають нас у випробуваннях. Проте, за святковою метушнею важливо також пам'ятати про своє здоров'я, адже лише сильні й здорові ми зможемо піклуватися про своїх рідних і будувати майбутнє. Фармацевтична компанія ТЕVА працює в Україні вже 27 років. Забезпечує доступ до якісних ліків і піклується про здоров'я українців. У спецпроєкті Gаzеtа.uа та ТЕVА ми розкажемо, як підготувати домашню аптечку до свят, які корисні та традиційні страви поставити на святковий стіл. Також дамо поради щодо новорічних подарунків, які допоможуть покращити здоров'я рідних і друзів.
we.ua - Здорові свята з ТЕVА:подарунки, аптечка та святковий стіл

Чому слово "покращити" створює суперечки: пояснення від філологині

Є поширена думка, ніби "покращити" стосується лише зовнішнього вигляду, а для інших контекстів правильніше використовувати "поліпшити". Що треба знати про ці вирази, розповіла на своїй сторінці у Fасеbооk редакторка Ольга Васильєва. "Буцімто покращити можна тільки зовнішній вигляд, усе інше можна тільки поліпшити. Це суперечить сучасним словникам. "Ситуація покращилася", "погода покращилася" тощо. Важко уявити лексичний корпус без цих слів", - пояснює Ольга Васильєва. У старих словниках немає слова покращити (є тільки покращати - стати красивішим). Але це не означає, що "покращити" треба викинути або вживати тільки щодо зовнішності. Уперше воно зʼявляється в Російсько-українському словнику сталих виразів Вирган і Пилинської: Лучшим сделать что - поліпшити, покращити що. Абсолютні синоніми. Трапитися - буцімто неозначена в часі дія, а статися - означена, і наводять приклади: "Траплялися Христині парубки", але "Христино, що сталося?". Словник Кримського, Єфремова: Име‌ть место (происходить) - відбува‌тися, ді‌ятися (недоконаний вид), ста‌тися, тра‌питися (доконаний). Абсолютні синоніми. Буцімто вираз може бути тільки обличчя, а фраза, зворот - це вислів. Словник Грінченка: Вираз, -зу, м. Выражение словесное. Чуб. VІ. 219. Почала.... солодкими виразами любови промовляти. Левиц. І. 341. Выражение лица. Вираз на лиці понуро-урочистий. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "КолЯдник" чи коляднИк": мовний блогер збурив мережу популярною помилкою українців Абсолютні синоніми у значенні "фраза, зворот". Вище якраз згадано назву словника Вирган, Пилинської - Російсько-український словник сталих виразів. "Може, філологи-тиктокери не знають, що й "гарний" - це не тільки те саме, що "красивий", а й те саме, що "хороший" (гарна новина); "добрий" - це не тільки антонім до "злий", а й синонім до "хороший" (добра порада) та "смачний" (добрий борщ); "здоровий" - це не тільки антонім до "хворий", а й синонім до "великий" (здорова капустина) та "сильний" (про людину - здоровило)", - наголосила Васильєва. З приходом холодів та різдвяно-новорічних свят у мовленні українців все частіше з'являються слова, які пов'язані із зимовими явищами природи. У багатьох проскакує суржик та калька з російської мови. Є багато українських відповідників, які дозволять викорінити слова-паразити. Ось список слів-суржиків та варіантів їх перекладу українською.
we.ua - Чому слово покращити створює суперечки: пояснення від філологині

На Netflix вийшов другий сезон серіалу "Гра в кальмара" в українському дубляжі

Перший сезон серіалу "Гра в кальмара" став найуспішнішим шоу в історії Nеtflіх, і тепер стримінгова платформа випустила довгоочікуваний другий сезон. Відсьогодні для перегляду доступні 7 епізодів нового сезону (на два менше, ніж у першому), які мають український дубляж. Про це повідомляє ІТС. Сюжет другого сезону зосереджений на персонажі Сон Гі Хуна, якого зіграв Лі Чжон Чже. Після перемоги в попередніх змаганнях він вирішує повернутися на смертельну арену, щоб врятувати нових учасників і помститися організаторам. Попри його спроби зупинити кровопролиття, як показують трейлери, глядачів чекає чимало напружених моментів. За офіційним синопсисом, через три роки після виграшу в "Грі в кальмара" гравець 456 відмовляється від планів переїхати до США й повертається з новою метою. Гі Хун знову вступає в гру на виживання разом із новими учасниками, які прагнуть виграти 45,6 млрд вон. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Показали головний трейлер нового сезону "Гри в кальмара" Окрім Лі Чжон Чже, до своїх ролей повернуться Лі Бьон Хон (фронтмен гри), Ві Ха Чжун (поліцейський, який шукав брата), та Кон Ю (вербувальник гравців). Другий сезон продовжує основну сюжетну лінію першого, але з новим складом учасників і доданими правилами: тепер гравці матимуть право голосувати за завершення змагань після кожного конкурсу та залишити гру із заробленими на той момент грошима, якщо більшість проголосує "за". Новий сезон також представить глядачам нові ігри, серед яких будуть знайомі не лише корейцям, а й людям по всьому світу (наприклад, у тизері з'явилися "хрестики-нулі"). До того ж, цього разу учасники будуть молодшими, а серед персонажів з'являться вагітна дівчина та чоловік, який несподівано зустрічає на арені свою матір. Стримінговий сервіс Nеtflіх зробить нову мобільна гра Squіd Gаmе: Unlеаshеd буде у вільному доступі для всіх, незалежно від наявності підписки. Про це оголосили під час церемонії Gаmе Аwаrds 2024 у Лос-Анджелесі. Там Nеtflіх вперше представив нові кадри другого сезону серіалу. Вихід гри заплановано на 17 грудня. Розробники описують її як "найбільш автентичну гру за мотивами серіалу". Безкоштовний доступ буде мати обмежений час. Повідомляють, що користувачі без підписки зможуть грати принаймні до прем'єри другого "Гри у кальмара", запланованого на 26 грудня.
we.ua - На Nеtflіх вийшов другий сезон серіалу Гра в кальмара в українському дубляжі

На Netflix вже доступний другий сезон серіалу "Гра в кальмара" в українському дубляжі

Перший сезон серіалу "Гра в кальмара" став найуспішнішим шоу в історії Nеtflіх, і тепер стримінгова платформа випустила довгоочікуваний другий сезон. Відсьогодні для перегляду доступні 7 епізодів нового сезону (на два менше, ніж у першому), які мають український дубляж. Про це повідомляє ІТС. Сюжет другого сезону зосереджений на персонажі Сон Гі Хуна, якого зіграв Лі Чжон Чже. Після перемоги в попередніх змаганнях він вирішує повернутися на смертельну арену, щоб врятувати нових учасників і помститися організаторам. Попри його спроби зупинити кровопролиття, як показують трейлери, глядачів чекає чимало напружених моментів. За офіційним синопсисом, через три роки після виграшу в "Грі в кальмара" гравець 456 відмовляється від планів переїхати до США й повертається з новою метою. Гі Хун знову вступає в гру на виживання разом із новими учасниками, які прагнуть виграти 45,6 млрд вон. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Показали головний трейлер нового сезону "Гри в кальмара" Окрім Лі Чжон Чже, до своїх ролей повернуться Лі Бьон Хон (фронтмен гри), Ві Ха Чжун (поліцейський, який шукав брата), та Кон Ю (вербувальник гравців). Другий сезон продовжує основну сюжетну лінію першого, але з новим складом учасників і доданими правилами: тепер гравці матимуть право голосувати за завершення змагань після кожного конкурсу та залишити гру із заробленими на той момент грошима, якщо більшість проголосує "за". Новий сезон також представить глядачам нові ігри, серед яких будуть знайомі не лише корейцям, а й людям по всьому світу (наприклад, у тизері з'явилися "хрестики-нулі"). До того ж, цього разу учасники будуть молодшими, а серед персонажів з'являться вагітна дівчина та чоловік, який несподівано зустрічає на арені свою матір. Стримінговий сервіс Nеtflіх зробить нову мобільна гра Squіd Gаmе: Unlеаshеd буде у вільному доступі для всіх, незалежно від наявності підписки. Про це оголосили під час церемонії Gаmе Аwаrds 2024 у Лос-Анджелесі. Там Nеtflіх вперше представив нові кадри другого сезону серіалу. Вихід гри заплановано на 17 грудня. Розробники описують її як "найбільш автентичну гру за мотивами серіалу". Безкоштовний доступ буде мати обмежений час. Повідомляють, що користувачі без підписки зможуть грати принаймні до прем'єри другого "Гри у кальмара", запланованого на 26 грудня.
we.ua - На Nеtflіх вже доступний другий сезон серіалу Гра в кальмара в українському дубляжі

Існують ефективніші способи надати гарантії безпеки Україні ніж вступ до НАТО - Foreign Affairs

Ані адміністрація чинного президента США Джо Байдена, ані можлива адміністрація Дональда Трампа не готові забезпечити Україні гарантії безпеки через вступ до НАТО, однак існують альтернативні підходи. Про це пише Семюел Чарап, старший політолог аналітичного центру RАND Соrроrаtіоn і експерт з питань російської політики, у своїй статті для Fоrеіgn Аffаіrs. Чарап зазначає, що вступ України до НАТО вимагав би схвалення 32 країн-членів Альянсу, що могло б тривати місяцями й залежало б від впровадження численних реформ, не пов'язаних із вирішенням війни. На думку політолога, є інші, потенційно ефективніші способи забезпечити безпеку України. У своїй публікації він наводить приклади з історії: після Другої світової війни США неодноразово надавали двосторонні гарантії безпеки союзникам і партнерам у постконфліктних ситуаціях. Так було, наприклад, із Південною Кореєю після Корейської війни та з Ізраїлем після війни Судного дня 1973 року. Ці моделі, за словами Чарапа, могли б бути застосовані й до України на майбутніх переговорах. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трамп тиснутиме на НАТО щодо витрат на оборону - Рютте Ще однією альтернативою є можливе членство України в ЄС. У такому разі на країну поширювалося б положення ЄС про взаємодопомогу, згідно з яким інші країни-члени зобов'язані надавати підтримку державі, яка стала жертвою збройної агресії. Чарап також підкреслює важливість належного озброєння України для досягнення стійкого миру. Якщо Україна буде впевнена у своїй безпеці, вона зможе зосередитися на економічному відновленні та розвитку демократії, а не на перетворенні в "гарнізонну державу". Крім того, експерт наголошує на необхідності забезпечити, щоб агресія Кремля мала постійні наслідки, які б стримували Росію та інші держави від подібних дій у майбутньому. Він пропонує зберегти санкції та експортний контроль, доки Росія повністю не залишить територію України. Це допоможе уникнути враження, що агресія РФ залишилася безкарною. Адміністрація 46-го президента США Джо Байдена зосередилась на використанні всіх ресурсів, що залишилися, для надання військової допомоги Україні та посилення санкцій, спрямованих на ослаблення економіки РФ. Водночас офіційні особи в Україні та кількох столицях країн-союзників кажуть, що цього занадто мало і занадто пізно. Результат війни в Україні неминуче визначатиметься рішеннями, прийнятими в Білому домі. Інші американські чиновники на умовах анонімності висловили своє розчарування деякими європейськими урядами, які не поспішали визнавати, що Володимир Путін вторнувгся в Україну, а потім взагалі не бажали постачати зброю, принаймні до того часу, поки не дізналися про злочини, які вчинили росіяни. Європа часто виступала проти посилення санкцій, і навіть коли позиція США щодо запрошення України до вступу в НАТО, здавалося, пом'якшилася, опозиція в Берліні та інших місцях залишалася твердою, зазначили чиновники.
we.ua - Існують ефективніші способи надати гарантії безпеки Україні ніж вступ до НАТО - Fоrеіgn Аffаіrs

What is wrong with this post?