These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Президент Франції Емманюель Макрон підтвердив, що ідея розгортання іноземного військового контингенту в Україні залишається актуальною, і висловив підтримку такій ініціативі у разі припинення бойових дій. В інтерв'ю виданню Lе Раrіsіеn Макрон зазначив, що присутність іноземних військ на українській території може мати стабілізуючу функцію після завершення активної фази війни. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Миротворці в Україні: Зеленський озвучив два можливі сценарії їхньої участі "Йдеться не про кількість, а про символіку та ефект. Ми говоримо про кілька тисяч військових, а не сотні тисяч. Їхнє завдання - підтримка, демонстрація солідарності, стратегічна присутність", - наголосив французький лідер. Макрон уточнив, що мова може йти про розміщення сил у стратегічно важливих районах, подалі від лінії фронту, включно з елементами ППО або логістики. Він також підкреслив, що на цей час обговорення такого сценарію з європейськими партнерами триває. За його словами, українська армія залишається найбільшою у Європі, і саме її чисельність є ключовою для захисту країни, тоді як іноземні сили можуть виконувати роль "другої лінії". Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що введення миротворчого контингенту в Україну можливе виключно після завершення бойових дій. За його словами, наразі обговорюються два сценарії такої присутності - від обмеженої символічної до масштабної із серйозними зобов'язаннями. "Усе це - після завершення війни. Ви ж розумієте: просто так вводити війська, ризикуючи втягнути їх у війну - ніхто на таке не піде", - зазначив глава держави, відповідаючи на запитання журналістів.
NV опублікувало матеріал про командувача Третім армійським корпусом Андрія Білецького, в якому дослідило біографію полковника, його підходи до управління та особисті якості, які допомогли йому створити одразу два легендарних підрозділи: "Азов" і Третю штурмову бригаду, а нині - формувати третій корпус. "Білецький - лідер нового типу. Він не частина класичної армійської ієрархії, не кар'єрний військовий, що рухався по щаблях системи. Це лідерство громадського типу: з корінням у добровольчому русі, з ідеологічним стрижнем і особистою відповідальністю перед бійцями", - запевнив Юрій Бутусов, військовий журналіст та головред "Цензор.nеt". При створенні "Трійки" Білецький застосував свої незмінні принципи: чітке управління, акцент на підготовці, технології та корпоративний дух. У роботі з особовим складом для нього важливі чотири речі: командність, ініціативність, саморозвиток і "роби як я". ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Залужний ще 2022 року пропонував нову модель організації Сухопутних військ "Командність - це коли всі підрозділи працюють як одне ціле. Лише тоді виникає синергія, яка забезпечує успіх на полі бою. Але цього недостатньо, треба плекати ініціативність. 95% наших інновацій - результат ідей знизу, а не розпоряджень згори", - зазначив Білецький. Такий підхід потребує довіри до особового складу й готовності делегувати повноваження. Тому він не тримає поруч людей, які не хочуть рости. Серед побратимів користується великою довірою та авторитетом. "Я знав Андрія у трьох ролях: у 2014-му як командира "Азову", потім політика, і тепер - командира корпусу", - розповів NV Микола "Абдула" Волохов, давній побратим засновника "Азову". На думку "Абдули", рівень контролю, який підтримує Білецький, вже став "корпоративним стандартом". Третя штурмова є елітним підрозділом, одним з найбільш чисельних і боєздатних в українській армії. На думку опитаних NV аналітиків, вона зарекомендувала себе як фронтовий "пожежний загін": демонструє стійкість у тривалих боях, вміло адаптується до сучасних загроз, зокрема дронів, чинить психологічний тиск на ворога і вже стає організаційним шаблоном для корпусної моделі ЗСУ. Тепер Білецький зосереджений на створенні Третього армійського корпусу. Один із його особистих пріоритетів - навчитися мислити на оперативному рівні, що вимагає іншої шкали відповідальності й стратегічного бачення. Білецький підкреслює: його корпус - не просто нова структура, а лабораторія змін. "Головне зараз - завершити формування управління і корпусних комплектів: безпілотники, розвідка, медики, логістика. Це ті елементи, які роблять корпус по-справжньому дієздатним", - пояснив комкор. На думку Бутусова, корпус зможе повною мірою розгорнути свої сили на Куп'янсько-Лиманському напрямку і стабілізувати фронт. "Ворог зазнає великих втрат, і наслідки будуть відчутні дуже швидко", - зазначив він. 5 травня "Азов" відзначив 11 річницю з моменту створення. У Третій штурмовій розповіли історію легенди та опублікували унікальні кадри тих історичних днів.
США та союзники з Європи здатні швидко завершити війну Росії проти України, якщо зроблять один рішучий крок - введуть війська у разі зриву перемир'я. Саме цього сценарію найбільше побоюється Кремль, про це в ефірі телеканалу 24 заявив віце-маршал Королівських військово-повітряних сил Великої Британії у відставці Шон Белл. За його словами, Владімір Путін готовий на все, аби не допустити прямого втягнення США та НАТО у війну. Саме тому він погрожує ядерною зброєю, намагається посіяти розбрат серед європейських країн та вплинути на американську політику зокрема, вводити в оману Дональда Трампа, щоб відтермінувати можливе військове втручання Заходу. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трамп поступово розчаровується діями Путіна - Тhе Wаll Strееt Jоurnаl "Як тільки Захід справді втрутиться, наступ Росії буде зупинено миттєво. І Путін це прекрасно розуміє", - заявив Белл. Британський експерт також відзначив, що російська армія нині виконує другий етап кампанії: після операції в Курській області Кремль перекидає сили на Донбас, щоб завершити план із захоплення чотирьох українських областей - Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької. Це, на його думку, стане критичним моментом. Після цього, прогнозує Белл, Росія спробує нав'язати свою формулу мирного врегулювання, яке передбачатиме збереження окупації й паузу для перегрупування, а не завершення війни. Окремо віце-маршал торкнувся підходу Трампа. Спершу, зазначає він, президент США намагається діяти м'яко, виступаючи посередником і добрим поліцейським, роблячи поступки в переговорах, наприклад, не наполягаючи на вступі України до НАТО. Але згодом, якщо ці спроби не дадуть результату, він може перейти до ролі поганого поліцейського і розглянути сценарій силового тиску. "Росія просто не зможе адекватно відповісти на такий розвиток подій. І саме цього Путін боїться найбільше", - резюмував Белл. Президент США Дональд Трамп усвідомив те, що завершити війну Росії проти України буде складно. У нього з'явилося деяке розчарування щодо президента РФ Володимира Путіна. Минулого тижня під час виступу перед провідними донорами Трамп зазначав, що російський диктатор Путін на переговорах займав "особливо жорстку" позицію і хотів отримати "все", маючи на увазі Україну.
Заява Росії про можливе припинення вогню є хорошим знаком і свідчить про можливий рух до завершення війни. Про це заявив президент України Володимир Зеленський у Теlеgrаm. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Прямі переговори без попередніх умов" - Путін озвучив Україні свою пропозицію "Це позитивний сигнал, що російська сторона нарешті замислилась над завершенням бойових дій. Світ давно чекає на це. Перший реальний крок до завершення будь-якої війни - це припинення вогню", - наголосив глава держави. Він додав, що немає жодного сенсу продовжувати кровопролиття, навіть на один день. За словами Зеленського, Україна очікує, що Росія підтвердить готовність до повного, тривалого й надійного режиму тиші, починаючи з 12 травня. І висловив готовність до перемовин. Російський диктатор Володимир Путін запропонував провести переговори з Києвом у Стамбулі в четвер, 15 травня. За словами очільника Кремля, він пропонує відновити прямі переговори "без попередніх умов".
Неймовірна кількість бактерій накопичується не лише на сидінні унітаза. Небезпечні місця є на кожній кухні. Поради ‒ що робити для знезараження цих місць зібрала Gаzеtа.uа. Багато бактерій збирається на губках та серветках для миття посуду. Дослідження показали, що приблизно в 10% губок та серветок виявляють небезпечні бактерії сальмонели. Після миття губки та серветки залишалися мокрими, що сприяє активному розмноженню бактерій. Тому кишкова паличка та інші подібні мікроорганізми найчастіше зустрічаються в будинку саме на кухонних губках і серветках. Їх потрібно змінювати не рідше одного разу на тиждень. Можна також робити дезінфекцію. Для цього губку поміщають в ємність з водою та ставлять у мікрохвильову піч, увімкнену на повну потужність. Протягом п'яти хвилин всі небезпечні бактерії будуть знешкоджені. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як позбутися неприємного запаху риби на кухні: прості способи Кухонна раковина ‒ також небезпечне місце. Там кишкової палички може бути більше, ніж на сидінні унітаза. Цій бактерії комфортно в раковині через постійну вологість. Харчується кишкова паличка залишками їжі, які знаходяться у раковині та на брудних тарілках. Потрібно регулярно дезінфікувати раковину за допомогою спеціальних засобів. З деякими бактеріями гарно справляються оцет і лимонний сік. Обробна дошка також збирає чимало бактерій. Так, від сирого м'яса на ній залишається у 200 разів більше фекальних бактерій, ніж на сидінні унітаза. Сира яловичина та м'ясо птиці залишають після себе сальмонелу та інші мікроби, які викликають небезпечні захворювання. Потрібно використовувати окремі дошки для м'яса й овочів, щоб уникнути зараження. Дошки чистять за допомогою спеціального очисника. Важливо пам'ятати, що пластикові дошки легше чистити від небезпечних забруднень, а деякі дерев'яні самі по собі мають природний антибактеріальний захист. Нижня полиця холодильника також ‒ місце скупчення бактерій. Туди стікає конденсат та волога з усіх верхніх полиць. Її потрібно раз на два-три тижні протирати спеціальним дезінфікуючим засобом для кухні. Щоб уникнути зараження, розморожувати продукти потрібно аж унизу. При цьому необхідно ставити інші продукти набагато вище. Стільниці ‒ одне з найбільш небезпечних місць. Вони знаходяться біля раковини, і багато хто протирає їх вологими губками і серветками, зараженими кишковою паличкою та іншими бактеріями. Тому стільниці потрібно регулярно дезінфікувати спеціальним засобом і витирати насухо одноразовими паперовими рушниками. Якщо раковиною та унітазом не користуються, наприклад, коли господарі надовго виїжджають з дому, там може з'явитися неприємний запах. Позбутися його потім вкрай важко. Доводиться навіть викликати сантехніка. Про досить простий спосіб, як цього не допустити, пише Gаzеtа.uа. Брудні ручки на газовій плиті й жирний наліт ‒ проблеми, яких не вдається уникнути на жодній кухні. Проте їх легко виправити, якщо знати кілька простих методів. Найлегші способи зробити ручки плити чистими зібрала Gаzеtа.uа.
Позиції Сполучених Штатів і Європейського Союзу щодо посилення тиску на Росію дедалі більше збігаються. Зокрема, адміністрація Дональда Трампа, за словами прем'єр-міністра Естонії Крістена Міхала, демонструє дедалі менше терпіння до поведінки Кремля, повідомляє естонське видання ЕRR. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трамп поступово розчаровується діями Путіна - Тhе Wаll Strееt Jоurnаl "Ймовірно, ми досягли моменту, коли США зі своїм прагненням до 30-денного перемир'я та здатністю контролювати дотримання санкцій, а також Європа разом з Україною починають діяти скоординовано. Центр тиску тепер поступово зміщується в бік Росії", - зазначив Міхал. За його словами, у Вашингтоні теж починають втрачати терпіння до кремлівських ігор, що відкриває нові можливості для спільного тиску на агресора. Нагадаємо, що Путін проігнорував пропозицію України щодо припинення з 12 травня бойових дій на 30 діб. Натомість він запропонував Україні відновити "прямі переговори без попередніх умов" у Стамбулі, 15 травня. Раніше американські, європейські та українські учасники переговорів щодо завершення війни підготували для Росії список умов з 22 пропозиціями, який також включає 30-денне припинення вогню.
Влітку мурахи дуже часто потрапляють до будинку. Позбутися їх буває непросто. Особливо, якщо не використовувати хімікатів. Кілька безпечних та екологічних методів, що допоможуть прогнати комах з домівки наводить експертка з чистоти Лінсі Кромбі. Про це вона розповіла в ефірі каналу ІТV. М'ята Одним із засобів, що допоможуть позбутися мурах у будинку є рослини м'яти. "Якщо у вас велика проблема з мурахами, поставте це за дверима. М'ята чудово пахне. І вона не дасть їм зайти", - сказала Кромбі. За її словами, мурахи ненавидять запах м'яти. Кориця За словами експертки, палички кориці творять чудеса, відлякуючи мурах. "Знову ж таки, вони ненавидять корицю. Такі палички можна буквально встромити в землю зовні, якщо у вас є гарні рослини всередині - просто встроміть їх", - зазначила Кромбі. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому в будинку заводяться павуки та як їх позбутися - корисні поради Тальковий порошок Експертка також нагадує, що, коли температура стає теплішою, тальк створює невелику "гору". "Отже, покладіть його під плінтуси, втисніть, і він зупинить мурах, бо вони не зможуть виштовхнути тальк назовні", - радить експерт. М'ятна олія Окрім того, "королева чистоти" пропонує забризкати ватну кульку м'ятною олією і покласти її в шафу. "Ви також можете використовувати цю ватну кульку, а потім просто протерти нею біле ПВХ-скло на дверях та вікнах. Знову ж таки, мурахи ненавидять запах, але він приємний, тож в будинку пахнутиме приємно, свіжо і чисто", - сказала експертка. Однак, якщо у вас є коти та собаки, потрібно бути обережними, оскільки цей засіб не є "добрим для домашніх тварин". Лимони Лимони - чудовий інгредієнт для відлякування мурах. Для цього потрібно зробити розчин лимонного соку у співвідношенні 50:50, змішаного з водою або водою і білим оцтом. Цей спрей добре відлякує мурах. Оси - завжди небажані гості в домі, але навесні та влітку вони можуть легко проникнути у будинок. Щоб вберегтись від них, можна використати різні хімічні інсектициди, але люди зазвичай не хочуть розпилювати їх у своїх домівках. Однак, існують перевірені й екологічно безпечні методи, щоб позбутися ос в будинку.
Російські війська захопили низку українських родовищ, багатих на рідкісноземельні мінерали, включно з одним із ключових - Шевченківським літієвим родовищем. Про це повідомила доктор геологічних наук, завідувачка відділу корисних копалин Інституту геологічних наук НАН України Олена Ремезова. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Жодних надр Україна не передає, лише ділиться прибутками" - Веніславський про угоду зі США За її словами, основні поклади рідкісноземельних елементів в Україні зосереджені в Приазов'ї, а також у північних і центральних регіонах. Частина родовищ, зокрема Азовське, Покровсько-Киреївське, Петрово-Гнутівське та Мазурівське, наразі перебувають під контролем окупаційних військ. "Ці родовища мають значний потенціал і містять широкий спектр рідкісних і рідкісноземельних елементів", - зазначає Ремезова. Окремо вона наголосила, що окуповане Шевченківське родовище літію є стратегічно важливим. Водночас більшість літієвих запасів усе ще залишається під контролем України - переважно в центральних областях. За оцінками вченої, в умовах глобального зростання попиту на рідкісноземельні елементи, США, які прагнуть зменшити вплив Китаю на світовий ринок (останній контролює до 6080% постачань), можуть активізувати інтерес до українських родовищ. На її думку, зацікавленість з боку американських компаній може вплинути і на динаміку деокупації стратегічно важливих територій. 8 травня Верховна Рада України ратифікувала угоду, підписану 30 квітня між урядами України та США, яка передбачає створення Американсько-українського інвестиційного фонду відбудови, зокрема з фокусом на розвиток української добувної галузі.
Моркву висаджують на дуже багатьох городах. Однак, іноді вона виростає кривою, потрібно знати, як боротися з проблемою, пише Gаzеtа.uа. Форма моркви не впливає на її смак, але може бути не такою зручною у використанні: її складніше чистити та нарізати, та й приємніше і простіше викопувати із грядки рівні морквини. Тож потрібно розібратися у причинах деформації овочів і усунути їх. Наприклад, це можуть бути загущені посіви. Надто близько посаджені морквини це одна з головних причин, чому в неї можуть формуватися криві плоди. У такому випадку не забувайте про часте прорідження моркви, аби їй було, куди рости. Водночас намагайтеся не пошкодити коріння сіянців, які залишилися у землі. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли і що садити в червні: найсприятливіші дні за місячним посівним календарем Погано морква буде рости на суглинистому та глинистому ґрунті, і якщо на вашій ділянці він саме такий, саме це може бути причиною дивної форми культури. Земля для моркви має бути пухка, тож на глинистому ґрунті під час перекопування буде корисно внести пісок приблизно відро на один квадратний метр. Підживлення це важливий елемент вирощування будь-яких овочів. Але якщо ви будете вносити на грядку із морквою свіжий гній, це може призвести до того, що морква виросте кривою та деформованою. Якщо у вас в регіоні була посуха, а потів ви несподівано і дуже рясно полили грядки із вашою морквою, це може призвести до того, що вона потріскається. Для того, щоб уникнути такої ситуації, намагайтеся регулярно мульчувати та поливати грядки. У період цвітіння полуниці важливо внести добрива. В цей час рослинам потрібно багато сил, щоб виростити велику кількість бутонів, квітконосів і ягід. Яке добриво внести для полуниць, розповіли досвідчені садівники.
Кожний хоче і намагається мати своє власне житло. Мовляв, хай буде воно маленьке, але своє. Але у малометражках є свої суттєві мінуси, які з роками створять безліч проблем. Фахівці розповіли, чим загрожують тісні квартири і як вони здатні одразу зруйнувати психологічний комфорт, пише ріхеlіnfоrm. Коли людина хоч трохи обживається у квартирі, то з'являються меблі, речі, книги. Це все починає підсвідомо тиснути, тому що стає просто не розвернутися. Через обділеність особистим простором можуть початися напади апатії, нервозності та депресії. Також тіснота може спричинити зайву вагу. Людина приходить до усвідомлення, що знаходиться в клітці. Може відчувати безвихідь, оскільки розуміє, що зараз немає можливості змінити своє становище. Тоді взагалі все здається марним: і праця, і здоров'я, і існування. Тому слід позбавлятися зайвих речей. Дітям, які виросли в "мікроквартирах", подвійно доводиться несолодко. Вони з дитинства були позбавлені свого простору, а це все-таки інстинктивне бажання захисту та спокою. В результаті ці діти страждатимуть низькою концентрацією уваги, небажанням повноцінно спілкуватися з однолітками та невисоким рівнем успішності. В ідеалі, в однокімнатній квартирі має проживати не більше двох осіб. Щоб психологічний клімат радував обох, необхідно прислухатися до сусіда, поважати бажання та особистий простір одне одного. Таке ставлення зменшить виникнення конфліктів. До того ж треба розуміти, що іноді кожному хочеться побути наодинці із собою. Тому фахівці радять гуляти, щоб співмешканець хоч на якийсь час зміг розслабитись. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 15 тисяч за 15 квадратів. Який вигляд має крихітна квартира за такі гроші Люди, які живуть у малогабаритних квартирах, можуть страждати ще й на фізичні недуги. Треба розуміти, що в приміщенні, де знаходяться кілька людей, швидше поширюються інфекції, що передаються повітряно-краплинним шляхом. Адже однокімнатні квартири позбавлені наскрізної вентиляції. Постійна нестача свіжого повітря, скупчення вуглекислого газу, задуха сприяють зниженню імунітету. Вчені провели експеримент. У ході нього встановили, що діти, які проживають у просторій квартирі, хворіли вдвічі менше, ніж ті, хто тулилися з батьками в однокімнатних квартирах. У західних областях України суттєво зросли ціни на житло. Також квартири подорожчали у містах-хабах у центральній Україні, які приймали тисячі переселенців. У більшості обласних центрів ціни теж ростуть. Найвища вартість квадратного метра на первинному ринку зараз у Львові. Там вона складає майже 55 тис. грн за кв.м. Сьогодні українці активніше купують двокімнатні європланування 60-70 квадратних метрів, ніж однокімнатні класичні квартири. Це пов'язано зі зміною поведінкових практик: через війну родини об'єднують покоління, дехто забирає батьків з окупованих чи постраждалих регіонів, тож житловий простір набуває нових атрибутів.