А Ви знаєте що на Платформі we.ua діє реферальна програма?
Ви приводите друзів та знайомих і отримуєте винагороду за їх реєстрації.
То ж, не гайте час! Розкажіть про we.ua своїм друзям, родичам та колегам. Надішліть їм своє реферальне посилання, яке легко знайти в розділі Мої друзі, та отримайте на свій бонусний рахунок додаткові надходження за кожну нову реєстрацію.
Розміщуйте своє реферальне посилання в інших соціальних мережах, в коментарях, в тематичних форумах та будь-де. Так у Вас буде більше друзів та підписників і більше бонусів на бонусному рахунку.
Ви зможете використати бонуси на додаткові послуги Платформи, а також - придбати корисні товари в нашій online-крамничці.
22 травня вшановують день пам'яті священномученика Василіска. Василіск народився в місті Амасья, Каппадокія. Після того, як Василіск і його брати були жорстоко побиті за віру, їм було видіння Господа і святого Феодора Тирона, після чого вони одужали від усіх ран. Це чудо призвело до того, що багато язичників обернулися до християнства, за що були страчені. Василіск був засуджений до смерті в Команах Понтийських, де його тримали у в'язниці. Перед стратою він мав видіння, в якому Господь обіцяв йому свою допомогу і передрік мученицьку смерть. Василіск попросив сторожів в'язниці відпустити його, щоб попрощатися з родиною. Вони відпустили його, оскільки поважали його святість життя і чудеса, які він творив. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вознесіння Господнє: коли святкуємо, що варто зробити в цей день, а що під забороною Після повернення Василіска ігемон Агриппа, який прибув до міста Амасья і почав переслідувати христиан, дізнавшись про його відпустку, прийшов у лють. Він жорстоко покарав сторожів в'язниці і послав за мучеником військовий загін. Василіска зв'язали і піддали жорстоким тортурам, але зрештою він прийняв мученицьку смерть. Прикмети Сильний туман - до великого урожаю, туман вранці - до грибного літа. Вночі заспівав соловей - день буде теплим. Під час дощу подув сильний вітер - випогодиться. Вранці багато роси на траві - рік буде врожайним. Що не можна робити Цього дня наші предки намагалися триматися якнайдалі від водойм, не ходили купатися на озера чи річки, тому що вірили, що це принесе одні біди. Заборонено полювати на пташок. Не рекомендується позичати гроші чи будь-які речі. 8 червня вірянивідзначають Трійцю. Свято триєдиності Бога-Отця, Сина і Святого Духа. Його також називають П'ятидесятниця, Зелене свято або Зелена неділя. Святкування Трійці прив'язане до Великодня. Саме тому дата його щороку змінюється. Трійця припадає на 50-й день після святкування Світлого Христового Воскресіння. В храмах на Трійцю проводять святкові богослужіння і великі вечірні служби. Основні символи свята у християн східного обряду - зелені гілочки берези та інших дерев. Ними традиційно прикрашають будинки і церкви. Згідно з народними повір'ями, ці гілочки допомагають закликати добробут та щастя в дім.
Потужні зливи в Новому Південному Уельсі спричинили масштабну повінь: загинув 63-річний чоловік, десятки тисяч людей залишаються без доступу до ліків і ресурсів. Влада побоюється нових жертв.
Композитора, поета й співака Володимира Івасюка проводжали у Львові в останню путь 22 травня 1979 року. За чотири дні до цього його тіло знайшли в лісі на території військової частини. Нині офіційно відомо, що вбивство організувало КГБ. Понад 100 пісень, зібрані й оброблені народні пісні, музика до вистав і камерні твори залишив після себе 30-річний Володимир Івасюк. Одні з відомих - "Червона рута", "Водограй", "Я піду в далекі гори". З моменту поховання його творчість була неофіційно заборонена. Попрощатись із композитором приїхали тисячі шанувальників з усієї України. Щоб потрапити до Львова, вигадували різні історії. Адже міліція та КГБ робили все для того, щоб багатьом закрити шлях. Комуністи боялися, що похорон Володимира Івасюка може перерости в бунт. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Творцю "Червоної рути" було б 72: у чому геній Івасюка "То була перша непокора людей владі. Своєрідний протест, виражений приходом на похорон. Це ж було по всіх організаціях збори, комсомольські, профспілкові, щоб людей не пустити. А це не вдалося, було схоже що люди протестували. Я чув від людей, як вони казали, - а чого ви мені маєте забороняти на похорон піти? Я піду. А що зробите? Зробите - боротимемось", - пригадував шваґер померлого, фотограф Любомир Криса. Похорон Володимира Івасюка перетворився на масову акцію. Домовину з тілом композитора друзі несли на плечах від його дому аж до могили. Уздовж дороги стояли люди, тримаючись за руки. "Людей було багато. Вони стояли на балконах, на дах вилізли, сиділи на деревах. Люди збурилися, коли до будинку Володі приїхала машина від консерваторії, "ЗІЛ" із бортами. Чув, як люди говорили: "Ми його на руках понесемо", - продовжував Любомир Криса. Багато тих, хто був на похороні, після нього втратили роботу або потрапили за ґрати. Біля могили Івасюка цілодобово чергували працівники КДБ, вони стежили, хто приходить, спалювали записки, які люди залишали. Кілька разів могилу митця сплюндрували, вона горіла. Володимир Івасюк зник 24 квітня 1979-го. Того дня пішов до консерваторії на заняття, пообіцявши батькам бути о 13:00. Додому більше не повернувся. Батьки подали заяву до міліції, але пошуки розпочали лише за три дні. Тривали до 11 травня.
На півдні США геологи зробили унікальну знахідку — у штаті Міссісіпі виявлено скам’янілий хребець стародавнього морського хижака мозазавра, вік якого становить близько 66 мільйонів років.
Оливкова олія давно вважається одним із найкорисніших жирів. Дієти, в яких її багато, пов’язані з довголіттям і зниженням ризику серцево-судинних захворювань.
Темпи основного наступу Росії в Україні скоротилися вдвічі з початку року порівняно з аналогічним періодом до кінця 2024 року. У середньому російська армія просувається територією України зі швидкістю лише близько 41 км&suр2; на тиждень, тоді як у серпні-грудні 2024-го цей показник сягав 125 км&suр2; на тиждень, пише Вlооmbеrg. Із січня 2025 року Росія змогла захопити лише 0,15% української території. Навіть на Донеччині РФ поки що не змогла досягти повного контролю. "Це значне уповільнення контрастує з максималістською риторикою Кремля, який вимагає від Києва поступитися чотирма регіонами на сході та півдні, над якими Кремль проголосив суверенітет, але які Росія окупувала лише частково", - йдеться в публікації. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Путін планує просування до околиць Києва - американська розвідка За розрахунками Вlооmbеrg на основі даних DеерStаtе, повне захоплення Донецької області займе кілька років. Теоретично, за такими темпами окупація всієї України триватиме понад століття. Водночас ця оцінка не применшує зростаючих проблем України з нестачею живої сили, втомленим від війни населенням та слабшою підтримкою з боку США при Дональді Трампі. Оскільки бої в літні місяці стають все більш запеклими, ймовірність прориву Росії на лінії фронту залишається ризиком для України, незважаючи на те, що окупанти просуваються вперед, зазнаючи величезних втрат, нагадує видання. Російська Федерація продовжує переговори щодо завершення війни проти України, однак висуває нереалістичні умови, які залишають процес у підвішеному стані. Росія пропонує надто жорсткі вимоги, які не відповідають реальному стану справ на фронті. Попри деяке просування, російські війська не досягли стратегічної переваги над українською армією. Однак Москва наполягає на суттєвих поступках - зокрема, обмеженні чисельності українських Збройних сил та скороченні озброєння. Найбільш абсурдною умовою є вимога передачі чотирьох тимчасово окупованих областей, які Росія вважає частиною своєї території.