У 2024-2025 роках Кабінет міністрів України і низка державних банків (наприклад, Ощадбанк, ПриватБанк, Укргазбанк) запустили програми кредитування для встановлення сонячних і вітрових електростанцій у приватних будинках, але люди користуються ними неохоче. Член Асоціації інженерів-енергетиків України Вадим Демченко розповів Фокусу, навіщо це потрібно країні.
Кабінет Міністрів України затвердив законопроєкт, що запроваджує оподаткування доходів військовополонених громадян Російської Федерації. Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні відкрився третій табір для полонених росіян Як зазначив урядовець, відповідно до положень документа, полонені російські військові повинні будуть сплачувати податок на доходи фізичних осіб та військовий збір. Їх буде офіційно віднесено до окремої категорії фізичних осіб-нерезидентів, згідно з нормами Женевської конвенції 1949 року та Додаткового протоколу 1977 року. Водночас табори для утримання військовополонених, слідчі ізолятори й установи виконання покарань виконуватимуть функцію податкових агентів. Вони зобов'язані будуть звітувати про нараховані доходи та утримані податки таких осіб у відповідній податковій звітності. Цей крок є частиною ширшої політики України, спрямованої на посилення фінансового контролю над діяльністю представників країни-агресора, які перебувають на її території в статусі військовополонених. Через велику кількість росіян, які здалися в полон, і фактичне блокування обмінів російською стороною Україна змушена відкривати нові місця утримання військовополонених. Зокрема, відкрився новий табір для утримання військовополонених під назвою Центр-3. Вказано, що полонені росіяни утримуються не в колоніях суворого режиму разом з ув'язненими, а в передбачених саме для військовополонених таборах і спецділянках при СІЗО.
Кабінет Міністрів України затвердив законопроєкт, що передбачає оподаткування доходів, які отримують військовополонені. Відповідне рішення ухвалили на засіданні уряду 9 травня.
Про це повідомив постійний представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.Кабмін схвалив проєкт закону, що вносить зміни до Податкового кодексу України. Згідно з цими змінами, винагорода за працю військовополонених оподатковуватиметься окремо.Законопроєктом пропонується визначити військовополонених-нерезидентів як окрему категорію фізичних осіб, що мають на це право згідно з Женевською конвенцією про поводження з військовополоненими (1949) та Додатковим протоколом до Женевських конвенцій (1977). Також передбачається, що установи, які виплачують винагороду за працю військовополоненим (табори, установи виконання покарань, слідчі ізолятори), у податковому звіті відображатимуть загальну суму нарахованих доходів та утриманого з них податку.7 травня Кабінет Міністрів прийняв рішення про виділення 1,6 мільярда гривень на створення та обладнання майданчиків для навчань і стрільб з метою зміцнення обороноздатності держави.
А Ви знаєте що на Платформі we.ua діє реферальна програма?
Ви приводите друзів та знайомих і отримуєте винагороду за їх реєстрації.
То ж, не гайте час! Розкажіть про we.ua своїм друзям, родичам та колегам. Надішліть їм своє реферальне посилання, яке легко знайти в розділі Мої друзі, та отримайте на свій бонусний рахунок додаткові надходження за кожну нову реєстрацію.
Розміщуйте своє реферальне посилання в інших соціальних мережах, в коментарях, в тематичних форумах та будь-де. Так у Вас буде більше друзів та підписників і більше бонусів на бонусному рахунку.
Ви зможете використати бонуси на додаткові послуги Платформи, а також - придбати корисні товари в нашій online-крамничці.
Уряд затвердив план заходів з підготовки до впровадження Європейської професійної карти. Відповідне рішення Кабінет Міністрів ухвалив на засіданні 9 травня. Запровадження Європейської професійної карти сприятиме мобільності українських фахівців та спростить їм доступ до ринку праці країн ЄС. Про це пише Рубрика, посилаючись на Міністерство економіки України. «Сьогодні ми зробили черговий крок на шляху до євроінтеграції […] Тhе роst Україна готується до впровадження Європейської професійної карти: затверджено урядовий план арреаrеd fіrst оn Рубрика.
Кабінет Міністрів України оновив правила виплат для родин загиблих військових та осіб з інвалідністю, зокрема впровадив нові підстави для втрати статусу члена сім'ї загиблого та запровадив позачергові виплати для осіб з інвалідністю І групи. Повний текст новини
Кабінет Міністрів України ухвалив рішення надати Міністерству оборони 10 мільйонів гривень на ремонт військової автомобільної техніки та забезпечення оргтехнікою і меблями новостворених підрозділів МОУ.
Кабінет міністрів України оновив процедуру проходження військово-лікарської комісії (ВЛК). Тепер електронне направлення на комісію можна оформити без підпису керівника ТЦК, якщо людина бажає пройти її за власною ініціативою. У Міністерстві оборони пояснили, що зміни до постанови №560 спрощують порядок направлення на ВЛК. Зокрема, тепер особа може отримати направлення без погодження з керівництвом територіального центру комплектування, […] Сообщение Пройти ВЛК стане простіше: Кабмін скасував одну з вимог появились сначала на ТехноФан.
Кабінет міністрів України ухвалив низку змін, які вплинуть на процес мобілізації. Відтепер діятимуть нові правила щодо повісток, відстрочок і медогляду.
В Україні триває реформа, що має на меті зробити військово-лікарську комісію максимально зручною для громадян. Кабінет Міністрів України оновив порядок проходження ВЛК. Повний текст новини
Кабінет міністрів ухвалив зміни в постанову № 560, які змінюють алгоритм проходження військово-лікарської комісії (ВЛК). Про це пише Рубрика, посилаючись на Міністерство оборони України. Як наголошують в оборонному відомстві, раніше електронні направлення генерувалися в застосунку Резерв+, а потім накладався електронний підпис керівника ТЦК. У результаті ухвалених змін користувачі невдовзі матимуть можливість не очікувати накладення електронного […] Тhе роst Уряд ухвалив важливі рішення щодо продовження відстрочок і проходження ВЛК арреаrеd fіrst оn Рубрика.
Кабінет Міністрів України затвердив оновлені правила проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, які діють в особливий період. Новий порядок регулює низку процедур,
Кабінет міністрів України оновив правила призову на військову службу під час мобілізації. Коригується порядок дій у разі впровадження особливого періоду. Нові положення мають сприяти більш чіткій і організованій мобілізації в умовах війни, повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук у Теlеgrаm. У реєстрі тепер фіксуватиметься вручення повісток. Також уряд переглянув строки подавання документів для тих, хто претендує на відстрочку. Змінено положення щодо кінцевих строків подавання документів для отримання відстрочки від призову для окремих категорій військовозобов'язаних та резервістів. Тепер чітко визначено, в яких випадках військовозобов'язаних не направляють на медичний огляд для оцінки придатності до служби. Для тих, хто не проходив медкомісію або у кого завершився строк дії медичного висновку, передбачено повторне направлення на військово-лікарську комісію. Направлення на медогляд відтепер формуються в електронній формі через Єдиний державний реєстр. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна явно не готова до тієї кількості ветеранів, яка зʼявляється - Жорін Змін зазнали й вимоги до пакету документів, що підтверджують право на відстрочку для осіб, які мають трьох і більше дітей до 18 років. Відтепер для отримання відстрочки потрібно надати свідоцтва про народження кожної дитини з інформацією про батьків. Додатково треба надати один із документів: свідоцтво про шлюб, рішення суду про розірвання шлюбу і проживання дітей, договір між батьками, рішення органу опіки або довідку з реєстру боржників про відсутність боргу зі сплати аліментів. Для тих, хто здійснює догляд за людьми, які цього потребують, потрібно надати акт про здійснення догляду та документи про компенсаційні виплати, допомоги чи надбавки. Президент Володимир Зеленський підписав закони про продовження воєнного стану та загальної мобілізації в Україні ще на 90 днів - до 6 серпня. Згідно з документами, дія воєнного стану й мобілізації триватиме з 05:30 9 травня 2025 року до 05:30 6 серпня 2025 року.
Кабінет міністрів України оновив правила призову на військову службу під час мобілізації. Коригується порядок дій у разі впровадження особливого періоду. Нові положення мають сприяти більш чіткій і організованій мобілізації в умовах війни, повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук у Теlеgrаm. У реєстрі тепер фіксуватиметься вручення повісток. Також уряд переглянув строки подавання документів для тих, хто претендує на відстрочку. Змінено положення щодо кінцевих строків подавання документів для отримання відстрочки від призову для окремих категорій військовозобов'язаних та резервістів. Тепер чітко визначено, в яких випадках військовозобов'язаних не направляють на медичний огляд для оцінки придатності до служби. Для тих, хто не проходив медкомісію або у кого завершився строк дії медичного висновку, передбачено повторне направлення на військово-лікарську комісію. Направлення на медогляд відтепер формуються в електронній формі через Єдиний державний реєстр. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна явно не готова до тієї кількості ветеранів, яка зʼявляється - Жорін Змін зазнали й вимоги до пакету документів, що підтверджують право на відстрочку для осіб, які мають трьох і більше дітей до 18 років. Відтепер для отримання відстрочки потрібно надати свідоцтва про народження кожної дитини з інформацією про батьків. Додатково треба надати один із документів: свідоцтво про шлюб, рішення суду про розірвання шлюбу і проживання дітей, договір між батьками, рішення органу опіки або довідку з реєстру боржників про відсутність боргу зі сплати аліментів. Для тих, хто здійснює догляд за людьми, які цього потребують, потрібно надати акт про здійснення догляду та документи про компенсаційні виплати, допомоги чи надбавки. Президент Володимир Зеленський підписав закони про продовження воєнного стану та загальної мобілізації в Україні ще на 90 днів - до 6 серпня. Згідно з документами, дія воєнного стану й мобілізації триватиме з 05:30 9 травня 2025 року до 05:30 6 серпня 2025 року.
Кабінет Міністрів оновив Міжвідомчу групу для вдосконалення рекрутингу іноземців до Сил оборони України, до якої увійдуть представники низки міністерств та відомств.
Про це йдеться на сайті Міноборони.Зазначено, що до складу Міжвідомчої групи увійшли 40 посадовців низки міністерств та відомств. Її очільником призначили міністра Кабміну, а заступником - заступника глави Міноборони.Серед працівників є представники Генштабу, Сухопутних військ ЗСУ, Держприкордонслужби, Держспецзв’язку, Міграційної служби, Нацполіції, ГУР та СБУ."Передбачається, що її робота забезпечить виконання додаткових завдань у сфері рекрутингу іноземців та осіб без громадянства для проходження військової служби, а також сприятиме забезпеченню координації дій органів влади", - додають у повідомленні.Раніше Кабінет Міністрів України оновив кілька важливих нормативних документів. Зміни стосуються роботи територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), а також центрів рекрутингу Збройних Сил — як для громадян України, так і для іноземців та осіб без громадянства.
Кабінет Міністрів України затвердив розподіл чистого прибутку НАК "Нафтогаз України" за результатами діяльності за 2024 рік, що передбачає виплату до держбюджету 8,827 млрд грн дивідендів.