Денис Черемисов з села Миронівка Олександрійського району Кіровоградської області у російському полоні був понад три роки. Повернувся в Україну під час обміну полоненими 6 травня
Майже через 40 років після аварії на Чорнобильській АЕС фермери знову можуть повернутися до роботи на частині покинутих земель. Вчені виявили, що значна частина сільськогосподарських угідь за межами зони відчуження на півночі України нині придатна для вирощування рослин, повідомляє ІFLSсіеnсе. Зазначається, що під час катастрофи 1986 року в атмосферу потрапили великі обсяги радіоактивних речовин, які забруднили ґрунт, воду й рослинність у навколишніх районах. Хоча деякі радіонукліди швидко розпадаються, інші, зокрема стронцій-90, залишаються активними десятиліттями та легко засвоюються рослинами. Після аварії радянська влада створила 30-кілометрову зону відчуження площею 4200 км&suр2;, яка й досі залишається безлюдною. Додатково було запроваджено "зону обов'язкового відселення" розміром 2000 км&suр2;, яка частково населена, але її використання досі обмежене через ризик радіаційного забруднення. У новому дослідженні вчені з України та Великої Британії провели повторну оцінку стану цих територій. Вони відібрали зразки ґрунту, виміряли рівень гамма-випромінювання і виявили, що на більшості ділянок радіаційне навантаження значно нижче не лише за українські норми безпеки, а й за природний фон. Рівень цезію-137 також виявився низьким і безпечним для вирощування більшості культур. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рятувальники загасили тління в "саркофазі" ЧАЕС Для перевірки гіпотези дослідники облаштували експериментальну ділянку площею 100 гектарів у Житомирській області та розробили просту методику вимірювання радіоактивності в ґрунті. За підсумками дослідження вчені дійшли висновку, що значну частину земель у зоні обов'язкового відселення можна безпечно використовувати для сільського господарства. Лише деякі рослини, зокрема бобові, досі залишаються під питанням через здатність накопичувати шкідливі речовини. Станом на ранок понеділка рівень радіаційного фону в Чорнобилі становить 19 мкР/год, що не перевищує безпечну норму (до 50 мкР/год для цієї зони). Радіаційний фон по станціях міста Києва та Київської області, у мкР/год. (станом на - ред.) 8:00: Чорнобиль - 19, Київ - 11, Вишгород - 10, Пісківка - 8, Фастів - 10, Біла Церква - 12, Миронівка - 14, Бориспіль - 10, Яготин - 12, Баришівка - 10.
Про це йдеться у ранковому зведенні Генерального штабу ЗСУ 27 квітня.Вчора противник завдав по позиціях українських підрозділів та населених пунктах одного ракетного удару, застосувавши три ракети та 114 авіаударів, скинувши 202 керовані авіаційні бомби. Крім цього, здійснив майже 5000 обстрілів, зокрема 124 - із реактивних систем залпового вогню, та залучив для ураження 2494 дронів-камікадзе. Агресор завдавав авіаударів, зокрема по районах населених пунктів Новодмитрівка, Михайлівка, Рясне, Проходи, Миропільське Сумської області; Куп’янськ Харківської області; Новопавлівка Дніпропетровської області; Покровськ, Котлине, Олексіївка, Багатир, Яблунівка, Новопіль Донецької області; Гуляйполе, Новоандріївка Запорізької області; Веселе Херсонської області. За минулу добу авіація, ракетні війська та артилерія Сил оборони завдали ураження по чотирьох районах зосередження особового складу, пункту управління БПЛА та двох артилерійських засобах противника. Ситуація на основних напрямках фронтуНа Куп’янському напрямку вчора відбулося чотири атаки загарбників. Наші оборонці відбивали штурмові дії противника неподалік Нової Кругляківки та Загризового. На Лиманському напрямку ворог атакував 22 рази. Намагався вклинитися в нашу оборону поблизу населених пунктів Надія, Греківка, Нове, Новомихайлівка та в напрямку Серебрянки. На Сіверському напрямку наші воїни успішно зупинили три атаки противника в районах населених пунктів Білогорівка та Верхньокам’янське. На Краматорському напрямку окупанти 13 разів атакували у районах Часового Яру, Курдюмівки, Ступочок, Предтечиного та Білої Гори. На Торецькому напрямку ворог здійснив 29 атак в районах Дружби, Леонідівки, Кримського та Торецька. На Покровському напрямку наші захисники зупинили 68 штурмових дій агресора поблизу населених пунктів Суха Балка, Єлизаветівка, Новоторецьке, Промінь, Лисівка, Даченське, Удачне, Успенівка, Преображенка, Котлярівка та Андріївка. На Новопавлівському напрямку противник протягом минулого дня здійснив 13 атак неподалік населених пунктів Привільне, Дніпроенергія та Розлив. На Оріхівському напрямку окупаційні війська чотири рази штурмували позиції Сил оборони в районах населених пунктів Степове, Мала Токмачка та Малі Щербаки. На Придніпровському напрямку наші оборонці успішно зупинили одну ворожу атаку. На Харківському та Гуляйпільському напрямках вчора ворог наступальних дій не проводив.Сили оборони України продовжують стримувати противника на Курському напрямку. Минулої доби ворог завдав 20 авіаударів, скинувши при цьому 37 керованих авіаційних бомб, здійснив 296 обстрілів, 14 з них - із реактивних систем залпового вогню. Українські захисники зупинили 15 штурмових дій загарбників. На Волинському та Поліському напрямках ознак формування наступальних угруповань ворога не виявлено. Упродовж минулої доби на російсько-українському фронті Силам оборони вдалося ліквідувати ще щонайменше 1030 російських військовослужбовців.
Кабінет Міністрів України вніс до реєстру новий індустріальний парк «МИРОНІВКА» на території міста Миронівка Обухівського району Київської області. Це вже сотий індустріальний парк, зареєстрований в Україні, та перший у 2025 році. Про це повідомило Міністерство економіки України, пише Рубрика. Як зазначила Перша віцепрем'єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко, у 2024 році держава вперше надала фінансове […] Тhе роst На Київщині з’явився новий індустріальний парк: сотий в Україні арреаrеd fіrst оn Рубрика.
На території Миронівки Обухівського району зареєстрували індустріальний парк «МИРОНІВКА», який став першим подібним об’єктом у 2025 році та сотим в Україні. Про це повідомило Міністерство економіки України. Масштаб проєкту Індустріальний парк «МИРОНІВКА» охоплює площу 30,37 га. Загальний обсяг капіталовкладень у розвиток інфраструктури сягне 1,1 млрд гривень. Ключові напрями діяльності: Читати також: Українська компанія відкрила новий […] Тhе роst У Миронівці з’явився новий індустріальний парк — сотий в Україні арреаrеd fіrst оn ШоТам.
Новий індустріальний парк на Київщині стане сотим в УкраїніУряд включив індустріальний парк "Миронівка" до Реєстру промислових парків. Проект створить 1500 робочих місць та залучить понад 1 млрд гривень інвестицій.