These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
У п'ятницю, 9 травня, у Головному управлінні Нацгвардії України співробітники Національного антикорупційного бюро України почали обшук. Його проводять у справі про порушення під час проведення тендерів та зловживання впливом. Про це ОВОZ.UА підтвердили два джерела. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа яєць по 17 грн: в Міноборони виявили схему розкрадання понад 700 млн грн Як відомо, командувачем Національної гвардії України є бригадний генерал Олександр Півненко. Зазначимо, що у березні Бюро економічної безпеки (БЕБ) виявило порушення у тендері на будівництво багатоповерхівки на замовлення Нацгвардії.Аналітики БЕБ виявили потенційні ризики втрат бюджетних коштів у тендері на будівництво багатоквартирного будинку, який оголосила одна з баз комплектації Національної гвардії України. Житло загальною вартістю понад 78 млн грн планували будувати у Київській області. Аналітики встановили, що під час оголошення тендеру було неправомірно застосовано спрощену процедуру закупівлі. Зокрема її предмет не належав до робіт, об'єктів та споруд оборонного призначення. Затримали проректора академії Держприкордонслужби, який залучав військових на будівництво. Посадовець, використовуючи службове становище та залучивши військових й працівників Національної академії, розпочав будівництво приватного будинку.
Президент Володимир Зеленський повідомив про підготовку важливої зустрічі з лідерами так званої "коаліції рішучих" - групи країн, які розглядають можливість розміщення своїх контингентів на території України. Про це глава держави заявив під час виступу на саміті Jоіnt Ехреdіtіоnаry Fоrсе-- формату оборонного співробітництва, до якого входять Велика Британія, Данія, Фінляндія, Ісландія, Норвегія, Швеція, Естонія, Латвія, Литва, Нідерланди та Україна. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Коаліція охочих" проводить переговори щодо безпеки в Чорному морі - Зеленський "Ми активно готуємось до зустрічі з лідерами коаліції рішучих. Попереду важлива робота", - наголосив Зеленський. Він зазначив, що Україні потрібна сильна й ефективна коаліція партнерів, здатна гарантувати безпеку на тлі агресії з боку Росії. На переконання президента, створення такої ініціативи зміцнить європейську систему безпеки. "Європа лише виграє від цього. А вже завтра - ключові зустрічі", - підсумував Зеленський. В квітні в Анкарі відбуваються переговори "коаліції охочих" щодо безпеки у Чорному морі. У них беруть участь представники України, Великої Британії, Франції та Туреччини, заявив президент Володимир Зеленський. "Таких зустрічей вже достатньо багато відбулося, обговорюють різні формати "коаліції рішучих" і спроможних щодо безпеки в Чорному морі. В ці два дні це проговорюється на майданчику наших турецьких колег, вони запросили", сказав Зеленський.
Потрібно зовсім трохи часу, щоб приготувати для сімейного застілля вечірню страву - скумбрію, запечену з овочами. Це ідеальний варіант для тих. хто не хоче довго стояти на кухні і не відходити від плити. Рецептом поділилась фудблогерка Віта Воротнюк. Запечена скумбрія з овочами Інгредієнти Скумбрія - 1 шт Болгарський перець - 1 шт Цибуля - 1 шт Помідори чері - 5 шт Маринад для скумбрії: Хмелі-сунелі Олія Сіль і перець Сік та цедра лимона Маринад для овочів: Олія Прованські трави Соєвий соус Бальзамічний соус. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чим замінити лосось: три смачні та доступні види риби Як приготувати Замаринувати рибу та овочі приблизно 30 хвилин. Поставте в розігріту духовку до 180 &dеg;С на 35-40 хв. до апетитної золотистої скоринки. Переглянути цей допис в Іnstаgrаm Допис, поширений Цікаві рецепти + лайфхаки щодня (@vіtа_vоrоtnіuk) Якщо ви любитель риби, то однозначно приготуйте скумбрію в апельсиновому маринаді. Рецептом апетитної страви з божественним запахом та смаком поділилась рестораторка Тетяна Літвінова. Щоб ваша рибка вражала своїм смаком усіх, хто її скуштує, приготуйте солодко-пекучий маринад. Спочатку запечіть у власному соці, а потім трішки підсушіть - матимете ніжну, нежирну, запашну скумбрію.
Після незначного здешевлення минулого тижня, відпускні ціни на ріпчасту цибулю на українському ринку знову почали зростати. Зростання цін у цьому сегменті, на думку гравців ринку, пов'язане з помітним скороченням пропозиції в умовах сезонного виснаження запасів цибулі в українських господарствах. Про це повідомляють аналітики проекту ЕаstFruіt. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Києві на ринках з'явилась полуниця: скільки коштує При цьому торговельна активність на ринку цибулі трохи прискорилася, що також сприяє зростанню цін. Так, на сьогоднішній день фермери пропонують цибулю до продажу в межах 18-27 грн/кг ($0,43-0,65/кг), що в середньому на 13% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня. Водночас вони зізнаються, що істотніше підвищити ціни їм поки що не вдається, оскільки покупці дедалі частіше залишаються незадоволені якістю пропонованої цибулі. Зазначимо, що наразі цибуля в Україні вже коштує в середньому на 26% дорожче, ніж у першій декаді травня минулого року. При цьому виробники не впевнені, що їм вдасться й надалі підвищувати ціни на цю продукцію, оскільки якість цибулі в сховищах стрімко погіршується. На ринку України в сегменті тепличного огірка на поточному тижні спостерігається зростання цін на місцеву продукцію. За словами операторів ринку, причин для ситуації, що склалася, було відразу кілька.
Міжнародний спецтрибунал, покликаний розслідувати злочин агресії Росії проти України, офіційно стартує вже наступного тижня. Про це заявив міністр закордонних справ Люксембургу Ксав'є Беттель під час візиту до Львова. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Спецтрибунал для Путіна: юридична база готова, початок роботи наступного року За його словами, трибунал буде запущено під час засідання Комітету міністрів Ради Європи, яке пройде 13-14 травня в Люксембурзі. Очікується, що на цій зустрічі міністр закордонних справ України офіційно висуне відповідні вимоги, а також відбудеться передача необхідних документів для запуску судового механізму. Відповідаючи на запитання журналістів щодо позиції США, які не беруть участі в розслідуванні воєнних злочинів РФ, Беттель нагадав, що трибунал ініційовано Радою Європи - організацією, до якої Сполучені Штати не входять. Тому, за його словами, участь США у цьому процесі є географічно складнішою. Щодо впливу створення трибуналу на можливість мирних переговорів, глава МЗС Люксембургу зазначив, що російський президент Володимир Путін і так не йде на жодні поступки. Беттель також звернув увагу на те, що навіть у разі арешту Путіна деякі країни - члени міжнародних організацій - усе одно продовжують співпрацю з ним, ігноруючи власні зобов'язання. "Чи стане трибунал реальним важелем тиску - це питання відкрите. Але наш обов'язок - діяти згідно з принципами, які ми підтримуємо", - підкреслив Беттель. Спеціальний трибунал для розслідування злочину агресії Росії проти України може розпочати свою роботу вже наступного року. Про це заявила заступниця керівника Офіса президента Ірина Мудра. Відповідаючи на запитання щодо термінів створення трибуналу, Мудра зазначила, що, хоча процес може бути тривалим, вже існує чітке розуміння щодо його організації в Гаазі. "Ми очікуємо, що трибунал може почати функціонувати наступного року. Цього року завершується оформлення юридичної бази, і ми розпочинаємо формування самого трибуналу: набір суддів, створення секретаріату, встановлення регламенту та процедур", - сказала вона.
Wаrnеr Вrоs. офіційно оголосила, що прем'єра фільму "Володар перснів: Полювання на Ґолума" відбудеться у грудні 2027 року - на рік пізніше, ніж очікувалося раніше. Реліз традиційно приурочено до зимового святкового сезону, як і у випадку з попередніми частинами трилогій Пітера Джексона. Головну роль Ґолума знову виконає Енді Серкіс - він також займе режисерське крісло. Продюсером фільму виступить Пітер Джексон, а сценарій створює команда, до якої входять співавторки оригінальної трилогії Френ Волш і Філіппа Боєнс, а також Фібі Гіттінс і Арті Папагеоргіу, які працювали над анімаційним фільмом "Війна Рогіримів". Сюжет нового фільму зосередиться на історії, яка розгортається у тіні основних подій "Братства Персня", коли Ґендальф і Араґорн намагаються вистежити Ґолума, аби дізнатися, що він знає про повернення Саурона. За словами Боєнс, це - унікальний епізод нерозказаної історії, поданий через погляд однієї з найзагадковіших істот Середзем'я. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали найпопулярніші фільми і серіали року - рейтинг ІМDb Пітер Джексон наголосив, що новий фільм має на меті глибше дослідити минуле Ґолума та події, які залишилися за межами попередніх стрічок. "Ще зарано говорити, кого саме він зустріне на своєму шляху, але ми орієнтуємося виключно на Толкіна", - заявив він. Участь у новому проєкті вже запропоновано ветеранам франшизи: Ієну Мак-Келлану (Ґендальф), Вігго Мортенсену (Араґорн) і Орландо Блуму (Леґолас). Однак офіційного підтвердження їхньої участі поки що немає. Мак-Келлан раніше висловлював бажання повернутися: "Мені не подобається думка, що Ґендальфа зіграє хтось інший". Полювання на Ґолума - лише один із кількох запланованих проєктів у рамках розширеного кіновсесвіту "Володаря перснів". За словами Боєнс, готується ще один повнометражний фільм, не пов'язаний безпосередньо з подіями стрічки 2027 року, а також нові анімаційні проєкти. Паралельно Аmаzоn продовжує розвивати власну версію історії Толкіна у серіалі "Персні влади", який офіційно подовжили на третій сезон. Нові серії зроблять історичний стрибок у часі та покажуть епічну війну ельфів із Сауроном у часи створення Єдиного Персня. У серіалі також з'явиться Джеймі Кемпбелл Бовер - зірка "Дивних див", який зіграє нового романтичного персонажа для Ґаладріель. Аmаzоn Рrіmе опублікував великий трейлер другого сезону серіалу "Володар перснів: Персні влади". Відео показали під час Соmіс-Соn у Сан-Дієго. Сезон має вийти 29 серпня на Рrіmе Vіdео. "Саурон повернувся. Вигнаний Ґаладріель, без армії чи союзника, Темний Лорд, який підіймається, тепер повинен покладатися на власну хитрість, щоб відновити свою силу та наглядати за створенням Перснів Влади, які дозволять йому прив'язати всі народи Середзем'я до своєї зловісної волі", - йдеться в описі до відео.
Російські загарбники продовжують штурмувати позиції українських захисників. Загалом, від початку доби вже зафіксовано 80 бойових зіткнень. Про це повідомили у Генштабі ЗСУ. Від цинічних обстрілів з території російської федерації постраждали прикордонні населені пункти, зокрема: Архипівка, Миколаївка Чернігівської області; Марчихина Буда, Біла Береза, Уланове, Баранівка, Кучерівка Сумської області; ударів керованими авіабомбами зазнали райони населених пунктів Бояро-Лежачі, Дорошівка Сумської області. На Харківському напрямку українські захисники відбивають дві атаки агресора в районі Вовчанська, боєзіткнення на даний час тривають. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗСУ знищили за добу 1300 окупантів - Генштаб На Лиманському напрямку загарбницька армія атакувала дев'ять разів поблизу Липового та в напрямку Греківки, Нового Миру, Зеленої Долини. Дотепер триває одне боєзіткнення. На Краматорському напрямку українські захисники відбили три спроби окупантів просунутися вперед у районах Часового Яру, Білої Гори та Курдюмівки, ще чотири боєзіткнення тривають. На Торецькому напрямку противник 10 разів атакував в районах Дачного, Диліївки, Щербинівки та Торецька, п'ять боїв точаться дотепер. На Покровському напрямку з початку доби окупанти здійснили 18 спроб потіснити наших захисників із займаних позицій у районах населених пунктів Олександропіль, Новоторецьке, Промінь, Єлизаветівка, Даченське, Звірове, Удачне, Котлярівка та в напрямку Новомиколаївки і Троїцького. Сили оборони стримують натиск противника та відбили 13 атак, п'ять боєзіткнень досі тривають. Сьогодні на Новопавлівському напрямку ворог 18 разів атакував поблизу населених пунктів Багатир, Костянтинопіль, Одрадне, Рівнопіль, Новосілка, Вільне Поле, Привільне та в напрямку Новополя, Зеленого Поля. Одинадцять боєзіткнень продовжуються. На Оріхівському напрямку наші оборонці відбили два ворожі штурми в районах Малих Щербаків та Щербаків. На Придніпровському напрямку ворог здійснив чотири спроби просунутись вперед, бої тривають у трьох локаціях. На Куп'янському, Сіверському та Гуляйпільському напрямках агресор активних наступальних дій не проводив. На Курському напрямку українські оборонці відбили три атаки росіян, ще чотири боєзіткнення тривають. Від початку доби противник завдав 5 авіаційних ударів, загалом скинув по позиціях наших військ та населених пунктах дев'ять керованих авіаційних бомб, та здійснив 153 артилерійських обстріли. Загалом протягом 8 травня зафіксовано 193 бойові зіткнення. Ворог атакує майже на всіх напрямках фронту.
Головне управління розвідки Міністерства оборони України застосовує щонайменше два типи морських дрононосців у бойових операціях проти російського флоту в Чорному морі. Ці апарати показані в документальному фільмі Артема Шевченка "Морський бій. Епоха дронів", повідомляє видання "Мілітарний". За даними журналістів, ГУР активно розбудовує флот безекіпажних морських платформ, здатних нести ударні дрони-камікадзе та інші засоби ураження. Такі системи дозволяють вражати як наземні, так і швидкохідні морські цілі. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ГУР модернізує Маgurа: росіянам радять не розслаблятися у Чорному морі У фільмі показано два зразки морських дрононосців, які значно відрізняються від відомої моделі Маgurа V5. Один із них оснащений гвинтовим двигуном замість водомета та має чотири контейнери для запуску FРV-дронів. Як розповів один із спецпризначенців ГУР, платформа може нести від 500 до 3000 кг озброєння різного типу - повітряного, надводного та підводного. Система працює з використанням штучного інтелекту за стандартами НАТО. Другий дрононосець у фільмі знятий менш детально, однак журналісти відзначили його іншу форму корпусу та пускову установку для чотирьох безпілотників літакового типу. Є припущення, що саме ця модель використовувалась у рейдах біля кримського узбережжя, зокрема в операціях підрозділу Рrymаry, коли у квітні було знищено кілька російських катерів і зенітний комплекс "Тор-М2". Обидві платформи оснащені супутниковим зв'язком Stаrlіnk, що значно розширює радіус бойового застосування. У фільмі також уперше продемонстрували станцію керування морським дроном - із операторським кріслом, штурвалом, подібним до авіаційного, та важелем управління швидкістю. Зображення з денних і нічних камер передаються на окуляри доповненої реальності оператора і дублюються на монітор для координації з іншими офіцерами в пункті управління. Український дрон Маgurа V5, який створювали спеціально для полювання на військові кораблі, ще не розкрив свої можливості на повну силу. На цих морських безпілотниках планується розмістити засоби ППО й, можливо, інші системи ураження. Про це в коментарі Українській правді розповів начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов.
На ринку України в сегменті тепличного огірка на поточному тижні спостерігається зростання цін на місцеву продукцію. За словами операторів ринку, причин для ситуації, що склалася, було відразу кілька. Про це повідомляють аналітики проекту ЕаstFruіt. Пропозиція цієї продукції була недостатньою з огляду на те, що вибірки в комбінатах були нестабільними і малооб'ємними через прохолодну і похмуру погоду. Водночас попит на огірки зберігався на досить високому рівні. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Києві на ринках з'явилась полуниця: скільки коштує З огляду на всі перераховані вище фактори, представники тепличних комбінатів переглядали ціни на свою продукцію в бік підвищення. Так, на сьогодні основні угоди з продажу місцевого тепличного огірка укладаються в межах 50-75 грн/кг ($1,21-1,81/кг), що в середньому на 17% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня. За словами учасників ринку, скорочення надходжень імпортної продукції дало їм змогу дещо підвищити відпускні ціни на місцевий огірок. Крім того, конкуренція між місцевими виробниками також значно слабша, ніж у травні минулого року, оскільки через холодну весну вибірки огірка в українських тепличних комбінатах, як і раніше, малооб'ємні та нестабільні. При цьому, варто зазначити, що ціни на тепличний огірок в Україні на сьогоднішній день вже в середньому на 25% вищі, ніж в аналогічний період минулого року. Щодо подальшого розвитку ситуації в даному сегменті думки учасників зводяться до того, що все буде прямо залежати від погодних умов як ключового фактора, що впливає на зміну обсягів пропозиції даної продукції на ринку. Ціна на торішню картоплю знизилася в Україні. Попри те, що запаси торішньої картоплі в місцевих українських господарствах практично виснажені, ціни на дану продукцію на поточному тижні почали знижуватися.
Угорщина висилає двох співробітників посольства України в Будапешті, звинувативши їх у шпигунській діяльності. Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто, передає угорське МЗС. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Агентура воєнної розвідки Угорщини шпигувала проти України Імена дипломатів наразі не розголошуються. За словами Сіярто, офіційне повідомлення та відповідну ноту було передано українському послу в Угорщині безпосередньо в міністерстві. "Ми ухвалили рішення вислати з країни двох шпигунів, які діяли під дипломатичним прикриттям у посольстві України", - зазначив він. Угорський міністр звинуватив Київ у розгортанні "наклепницької та антиугорської пропаганди. Він припустив, що ці звинувачення з боку України є відповіддю на позицію Будапешта щодо війни - зокрема, небажання постачати озброєння ЗСУ, гальмування євроінтеграційного процесу та прагнення не втягуватись у конфлікт з Росією. Цей дипломатичний крок відбувся наступного дня після заяви СБУ про викриття в Закарпатській області агентурної мережі, пов'язаної з воєнною розвідкою Угорщини, діяльність якої, за даними української спецслужби, шкодила національній безпеці. Служба безпеки вперше в історії України викрила агентурну мережу воєнної розвідки Угорщини, яка здійснювала шпигунську діяльність на шкоду країні. "Завданням цього осередку був збір інформації про військову захищеність Закарпатської області, пошук вразливих місць у наземній і повітряній обороні регіону, а також вивчення суспільно-політичних поглядів місцевих жителів: зокрема, сценаріїв їхньої поведінки, якщо на територію регіону зайдуть угорські війська", - йдеться у повідомленні. За результатами комплексних заходів на Закарпатті СБУ затримала двох агентів із мережі угорської спецслужби.