Gazeta.ua - we.ua

Gazeta.ua

we:@gazeta.ua
21.7 thous. of news
These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Gazeta.ua on gazeta.ua
В Байдена діагностували рак простати з метастазами - NYT
У експрезидента Сполучених Штатів Америки Джо Байдена діагностували рак простати "в агресивній формі". Хвороба дала метастази в кістки, пише видання Тhе Nеw Yоrk Тіmеs. Байден проходив обстеження після того, як лікарі виявили на його простаті "невеликий вузлик", який потребував додаткових досліджень та аналізів. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У міністра оборони США Остіна виявили рак "Хоча це являє собою більш агресивну форму захворювання, рак, схоже, чутливий до гормонів, що дозволяє проводити ефективне лікування", - цитує видання речника експрезидента. Байден разом зі своєю сім'єю розглядають варіанти лікування хвороби зі своїми лікарями. Ще в лютому 2024 року Байден пройшов плановий медичний огляд у Національному військово-медичному центрі імені Волтера Ріда. За його результатами, лікар визнав політика "придатним до служби" й про значні проблеми зі здоров'ям не повідомлялося.
we.ua - В Байдена діагностували рак простати з метастазами - NYТ
Gazeta.ua on gazeta.ua
Чим перекусити перед сном, щоб міцно спати
Коли пізній вечір підштовхує до холодильника, важливо обрати перекус, який не завадить сну, а навпаки допоможе міцніше заснути. Дієтологиня та консультантка з харчування Дебора Мерфі, радить перед сном з'їдати жменю волоських горіхів. Вони не лише зменшують запалення в організмі, а й сприяють виробленню мелатоніну - гормону, відповідального за якісний сон. "Хоча боротьба із запаленням не така проста, як просто вимкнути екрани перед сном, невеликі зміни в раціоні справді можуть допомогти. Наприклад, пізній перекус із смаженими пряними волоськими горіхами може знизити запалення та підтримати здоровий сон", - розповіла Дебора Еаtіng Wеll. Чим корисні волоські горіхи Багаті на поліфеноли. Волоські горіхи містять велику кількість поліфенолів - це природні речовини з рослин, які захищають організм від окислювального стресу, що є основою багатьох запальних процесів. Дослідження також пов'язують поліфеноли з покращенням роботи мозку і серця. Комбінація волоських горіхів із корицею та імбиром ще більше підвищує антиоксидантну дію. Кориця містить поліфеноли, які знижують рівень запалення, а імбир - гингерол, шогаол і зінгерон, які мають потужну протизапальну дію. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Для міцного сну: що найкраще їсти ввечері Джерело магнію. Магній сприяє розслабленню нервової системи та м'язів, а також регулює рівень мелатоніну - гормону сну. За словами нутриціологині Кармен Маєр, 1 порція волоських горіхів (близько 28 г) містить 45 мг магнію, що суттєво підтримує засинання. Природний мелатонін. Мелатонін регулює біоритми та сприяє легкому засинанню. Організм виробляє його після настання темряви, з піком уночі. Волоські горіхи одне з природних джерел мелатоніну. У дослідженні, де учасники щодня вживали волоські горіхи протягом 8 тижнів, було показано, що вони засинали швидше і спали довше, ніж ті, хто горіхів не вживав. Щоб перекусити пізно ввечері, не обов'язково брати чипси або печиво. Тим більше, вживання гострої, жирної або смаженої їжі може спричинити розлад шлунку, а продукти з великою кількістю доданого цукру можуть спричинити стрибки рівня глюкози в крові. Коли справа доходить до пізнього перекусу, потрібно враховувати дві поживні речовини: білок і клітковину. Кисломолочний сир - найкращий пізній перекус для схуднення, який рекомендують дієтологи.
we.ua - Чим перекусити перед сном, щоб міцно спати
Gazeta.ua on gazeta.ua
В Польщі завершився перший тур виборів президента: дані екзитполів
В Польщі завершився перший тур президентських виборів. До нього допустили 13 кандидатів. До другого туру виходять мер Варшави Рафал Тшасковський і голова Інституту національної пам'яті Кароль Навроцький, повідомляє РАР із посиланням на екзитпол Ірsоs. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Румунії на президентських виборах перемагає проєвропейський і проукраїнський кандидат: дані екзитполів Тшасковський набрав 30,8% голосів, а Навроцький - 29,1%. Наступні місця, згідно з екзит-полом, посіли Гжегож Браун (6,2%), Адріан Зандберг (5,2%) і Шимон Головня (4,8%). Тшасковського висунула партія влади "Громадянська коаліція". Навроцького підтримує правоконсервативна партія "Право і справедливість". На президентських виборах у Польщі найбільше шансів на перемогу в другому турі має чинний мер Варшави Рафал Тшасковський. Він представляє Громадянську коаліцію й випереджає суперників принаймні на чотири відсотки. У гіпотетичному другому турі проти Навроцького мер Варшави може розраховувати на підтримку 52% виборців. Його опоненту від РіS віддали б голоси 44% опитаних. Якщо ж суперником Тшасковського стане Ментцен, то він здобуває 51%, тоді як представник націоналістів набирає 47%.
we.ua - В Польщі завершився перший тур виборів президента: дані екзитполів
Gazeta.ua on gazeta.ua
Росіяни сьогодні вночі планують запустити міжконтинентальну балістичну ракету - ГУР
Росія в ніч на 19 травня планує "навчально-бойовий" запуск міжконтинентальної балістичної ракети РС-24 з комплексу "Ярс". Запуск буде здійснений з метою демонстративного тиску та залякування України, а також держав-членів ЄС і НАТО, повідомляє Головне управління розвідки Міноборони. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна стала першою державою у світі, проти якої застосували міжконтинентальну балістичну ракету "Запуск ракети, оснащеної навчальним боєприпасом, із мобільного ґрунтового комплексу наказано здійснити розрахунку 433 полку 42 дивізії 31 армії ракетних військ стратегічного призначення держави агресора. Місце запуску - район поблизу населеного пункту Свободний Свєрдловскої області Росії", - йдеться в повідомленні. Дальність польоту вказаної триступеневої твердопаливної ракети становить понад 10 тисяч кілометрів, уточнюють в ГУР. На початку 2024 року Росія мала у своєму розпорядженні 521 міжконтинентальну балістичну ракету наземного та морського базування. З них - 180 РС-24 "Ярс" у шахтному варіанті. Росія також має 192 балістичні ракети для розміщення на 12 атомних підводних крейсерах.
we.ua - Росіяни сьогодні вночі планують запустити міжконтинентальну балістичну ракету - ГУР
Gazeta.ua on gazeta.ua
Що відбувалось на фронті: підсумки дня від Генштабу
За 18 травня на фронті російсько-української війни відбулося 130 бойових зіткнень. Російські загарбники завдали 54 авіаційних ударів, скинувши при цьому 80 керованих авіабомб. Окупанти залучили для ураження 1098 дронів-камікадзе та здійснили майже 3700 обстрілів по позиціях наших військ і населених пунктах, йдеться в вечірньому зведенні Генерального штабу Збройних сил України. На Харківському напрямку ворог чотири рази атакував в районі Вовчанська. Також завдав авіаудару по районах населених пунктів Колодязне та Кам'янка. На Куп'янському напрямку ворог здійснив дві спроби наступу в напрямку Нової Кругляківки. На Лиманському напрямку Сили оборони відбили 21 штурм позицій поблизу населених пунктів Твердохлібове, Копанки, Рідкодуб, Греківка, Торське та в напрямку Карпівки, Ольгівки, Зеленої Долини і Григорівки. На Сіверському напрямку ворог шість разів атакував поблизу Білогорівки та Верхньокам'янського. На Краматорському напрямку ворог шість разів атакував у районах Часового Яру, Білої Гори, Курдюмівки та Ступочок. На Торецькому напрямку відбулося шість боєзіткнень у районах Торецька, Петрівки, Озарянівки, Диліївки та Дружби. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ворог активно наступає на всіх напрямках фронту - Генштаб оновив карти боїв На Покровському напрямку противник 44 рази атакував у районах населених пунктів Малинівка, Миролюбівка, Єлизаветівка, Лисівка, Даченське, Звірове, Новосергіївка, Удачне, Троїцьке, Олексіївка, Андріївка, Котлине та в напрямках Зорі, Шевченка Першого, Попового Яру. Авіаударів зазнали Попів Яр, Шевченко Перше, Сухий Яр, Новоукраїнка, Запоріжжя та Покровськ. На цьому напрямку, за попередніми даними, знешкоджено 151 окупанта, з яких 84 - безповоротно. Українські воїни знищили чотири автомобілі, засіб супутникового зв'язку, вісім місць укриття, 10 мотоциклів, міномет та п'ять БпЛА. На Новопавлівському напрямку українські оборонці відбивали 22 атаки загарбників у районах Костянтинополя, Багатиря, Шевченко, Вільного Поля, Рівнополя. Авіаційних ударів зазнали Новодарівка та Бурлацьке. На Гуляйпільському напрямку ворог завдав авіаудару по Гуляйполю. На Оріхівському напрямку українські захисники відбили одну атаку противника в напрямку Лук'янівського. Під авіаударом опинилася Новоандріївка. На Придніпровському напрямку ворожі підрозділи один раз намагалися просунутись вперед. Під авіаударом опинилася Одрадокам'янка. На Курському напрямку відбулося 14 боєзіткнень з російськими загарбниками. Ворог завдав 18 авіаційних ударів, скинув 32 керовані бомби, здійснив 196 артилерійських обстрілів. Підрозділи Сил оборони України продовжують зберігати військову присутність у Курській області РФ та виконувати завдання за призначенням на Курському напрямку. Мета українських військ залишається незмінною - забезпечення буферної зони в прикордонних районах із Росією, щоб запобігти новій наступальній кампанії ворога на Сумському та Харківському напрямках, повідомив Генштаб ЗСУ.
we.ua - Що відбувалось на фронті: підсумки дня від Генштабу
Gazeta.ua on gazeta.ua
В Румунії на президентських виборах перемагає проєвропейський і проукраїнський кандидат: дані екзитполів
У другому турі президентських виборів у Румунії перемогу може дістати проєвропейський позапартійний мер Бухареста Нікушор Дан. Ультраправий проросійський лідер партії АUR Джордже Сіміон наразі відстає, свідчать дані опитування екзитполів, пише "Європейська правда". ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна має відшкодувати Румунії витрати на Раtrіоt і підтримку в війні - Сіміон Серед виборців, опитаних на виході з дільниць, 54,1% (соціологічна служба СURS) або 54,9% (Аvаngаrdе) заявили, що проголосували за Дана, 45,9% або 45,1%, відповідно - за Сіміона. Певна частина опитаних відмовилися відповідати. Близько 15% голосів на цих виборах надійдуть з дільниць за кордоном, де явка виявилася безпрецедентно високою. Закордонні дільниці не були охоплені екзит-полами. Саме це голосування, як очікується, буде вирішальним. Сіміон виграв перший тур, набравши майже 41% голосів, Дан отримав майже 21%. Джордже Сіміону Україна та Молдова заборонили в'їзд через загрозу нацбезпеці. Сіміон сказав, чому виступає проти передачі зброї Україні. Політик вважає, що така допомога шкодить інтересам низки країн. За його словами, від постачання озброєнь не виграє ані Румунія, ані Німеччина, Франція чи Польща.
we.ua - В Румунії на президентських виборах перемагає проєвропейський і проукраїнський кандидат: дані екзитполів
Gazeta.ua on gazeta.ua
Зеленський передав Папі Леву XIV особливу ікону, написану на фрагменті ящика з-під снарядів
Президент України Володимир Зеленський розповів, що "Божа матір з немовлям" написана на фрагменті ящика з-під важких артилерійських озброєнь, привезеного з-під Ізюма. Він передав ікону Папі Римському Леву ХІV. Для багатьох народів образ матері з дитиною - це символ життя, яке має бути захищеним. Про це політик повідомив у Теlеgrаm-каналі. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Папа Римський офіційно вступив на посаду та згадав у промові Україну Зеленський зазначив, що важлива участь Ватикану в поверненні депортованих Росією дітей. "Вона - про наших дітей. Про тих, хто постраждав від війни, кого навмисно викрала й депортувала Росія і кого дуже чекають удома, в Україні. Ми молимося за життя всіх наших депортованих дітей і сподіваємося на підтримку Ватикану в цьому питанні, щоб усі - і діти, і українські полонені - повернулись додому", - заявив керівник держави. Президент України Володимир Зеленський після завершення інавгураційної меси зустрівся з Папою Римським Левом ХІV. Політик заявив, що для мільйонів людей у світі Понтифік є символом надії на мир.
we.ua - Зеленський передав Папі Леву ХІV особливу ікону, написану на фрагменті ящика з-під снарядів
Gazeta.ua on gazeta.ua
Зеленський передав Папі Леву XIV особливу ікону, написану на фрагменті ящика з під снарядів
Президент України Володимир Зеленський розповів, що "Божа матір з немовлям" написана на фрагменті ящика з-під важких артилерійських озброєнь, привезеного з-під Ізюма. Він передав ікону Папі Римському Леву ХІV. Для багатьох народів образ матері з дитиною - це символ життя, яке має бути захищеним. Про це політик повідомив у Теlеgrаm-каналі. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Папа Римський офіційно вступив на посаду та згадав у промові Україну Зеленський зазначив, що важлива участь Ватикану в поверненні депортованих Росією дітей. "Вона - про наших дітей. Про тих, хто постраждав від війни, кого навмисно викрала й депортувала Росія і кого дуже чекають удома, в Україні. Ми молимося за життя всіх наших депортованих дітей і сподіваємося на підтримку Ватикану в цьому питанні, щоб усі - і діти, і українські полонені - повернулись додому", - заявив керівник держави. Президент України Володимир Зеленський після завершення інавгураційної меси зустрівся з Папою Римським Левом ХІV. Політик заявив, що для мільйонів людей у світі Понтифік є символом надії на мир.
we.ua - Зеленський передав Папі Леву ХІV особливу ікону, написану на фрагменті ящика з під снарядів
Gazeta.ua on gazeta.ua
Що найбільше засмічує каналізацію: п'ять інгредієнтів
Навіть незначне засмічення каналізації буває з часом дуже непросто усунути. Тому закупорення стоків краще уникати. А для цього варто знати, які побутові інгредієнти в жодному разі не можна виливати у раковину. Про кілька основних нагадує Gаzеtа.uа. Сода Хоча харчову соду вважають непоганим інгредієнтом для прибирання вдома, вона може спричинити незручності, якщо потрапить у раковину. Вона зумовлює засмічення каналізації. До того ж, сода може з часом пошкодити труби, бо є природним абразивом. Мед Мед з часом кристалізується й твердне. Тому не варто допускати його потрапляння у стоки. Адже може там накопичуватися й викликати закупорки. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як легко відмити плитку на кухні: лайфак з содою Олія Оскільки олія під час охолодження твердне, вона може спричинити великі закупорки у стоках. За словами експертів, це стосується не лише кулінарної олії, а й косметичної. Мелена кава Такий, здавалося б, безпечний для каналізації продукт також може спричиняти суттєве засмічення й закупорки у стоках. Тому краще не мити кавоварки в раковині. Маски для обличчя Шкоди каналізації може також завдати змивання глиняної маски для обличчя в раковині. Коли залишки маски стікають через пробку, це може спричинити хаос у каналізації. Тому маску краще протерти вологою серветкою, а потім сполоснути обличчя. Холодильник дуже важлива річ на кухні. Оскільки в ньому зберігають всі продукти, він часто брудниться і з часом починає видавати неприємний запах. Щоб цьому запобігти, потрібно регулярно мити його всередині. Існує достатньо засобів, серед яких особливе місце займає всім відомий столовий оцет.
we.ua - Що найбільше засмічує каналізацію: п'ять інгредієнтів
Gazeta.ua on gazeta.ua
Росіяни намагалися вбити цивільних та вкрили артилерійським вогнем залізничний вокзал у Херсоні
Війська РФ 18 травня накрили вогнем з артилерії залізничний вокзал у Херсоні. Пасажири та працівники залізниці не постраждали, проте пасажирський локомотив був уражений внаслідок обстрілу. Про це повідомила Укрзалізниця.Також знову постраждала будівля залізничного вокзалу. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Атака РФ на Київщину: показали наслідки Після закінчення тривоги в місті залізничники у співпраці з місцевою ОВА організували автобуси для доставки 66 пасажирів з Херсона до Миколаєва. Залізничники оперативно додають вагони до поїзда, що вже очікує в Миколаєві, щоби вмістити всіх пасажирів з херсонського вокзалу. За інформацією ОВА, близько 16:00 російські війська вкрили артилерійським вогнем Центральний район Херсона. Внаслідок обстрілу пошкоджено приватні будинки й автомобілі. Ворог й надалі "полює" на місцевості з дронів, аби завдавати повторних ударів. Уночі ворог атакував Київщину понад півтора сотнею БПЛА, що є одним з наймасованіших обстрілів. В області працювали сили ППО.
we.ua - Росіяни намагалися вбити цивільних та вкрили артилерійським вогнем залізничний вокзал у Херсоні
Sign up, for leave a comments and likes
About news channel
  • Всеукраїнська он-лайн газета. Оперативні новини з України і світу: події, політика, спорт, культура

    All publications are taken from public RSS feeds in order to organize transitions for further reading of full news texts on the site.

    Responsible: editorial office of the site gazeta.ua.

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules