Gazeta.ua - we.ua

Gazeta.ua

we:@gazeta.ua
21.3 thous. of news
These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Gazeta.ua on gazeta.ua
Росіяни мають тактичні успіхи - DeepState
Покровський напрямок у Донецькій області залишається одним із найгарячіших на лінії фронту. Протягом 13 травня російські війська здійснили 42 спроби прориву української оборони, атакуючи позиції Збройних Сил України поблизу десяти населених пунктів і в напрямку ще восьми. Про це повідомив проєкт DеерStаtе. За оновленими даними станом на початок доби 14 травня, окупаційні сили РФ мали тактичні успіхи в районах села Малинівка, села Багатир та поблизу Новосілки у Донецькій області. Малинівка розташована в Покровському районі. Аналітики DеерStаtе ще 2 травня попереджали про посилення бойових дій на напрямку Малинівка Нова Полтавка Новооленівка, де спостерігалася активізація російських штурмових груп. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗСУ знищили 1170 окупантів та 141 БпЛА за добу - Генштаб На Новопавлівському напрямку російські війська також досягли певних успіхів у районі села Багатир Волноваського району, розташованого неподалік Костянтинополя, та села Новосілка Великоновосілківського району. Президент Зеленський наголосив, що ситуація на цих напрямках є вкрай напруженою, але контрольованою. Він подякував українським воїнам за стійкість і закликав партнерів до подальшої військової підтримки, зокрема в частині озброєння та систем ППО, необхідних для стримування російської агресії. На Оріхівському напрямку російські війська ведуть активні штурми з метою захопити населений пункт Кам'янське та отримати вигідний плацдарм для обстрілу Запоріжжя. Окупанти концентрують штурмові групи і щодня здійснюють по 5-7 атак у напрямку Кам'янського. Їхня мета - прорвати оборону ЗСУ та закріпитися на позиціях, з яких буде можливо обстрілювати обласний центр великокаліберною артилерією.
we.ua - Росіяни мають тактичні успіхи - DеерStаtе
Gazeta.ua on gazeta.ua
Як змінився Святослав Вакарчук за 25 років: фото тоді й зараз
Український музикант, лідер гурту "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук відзначає 50-річчя. Громадський діяч, колишній політичний діяч та голова партії "Голос", композитор, автор пісень, лейтенант ЗСУ здобув всеукраїнське та міжнародне визнання як музикант, вокаліст, лідер рок-гурту та композитор. Gаzеtа.uа зібрала цікаві факти з життя іменинника та пропонує переглянути, як він змінився за 25 років. Народився Вакарчук у Мукачеві в сім'ї відомого українського науковця-фізика. Дитинство та юність провів у Львові. Святослав закінчив Львівську школу з поглибленим вивченням англійської мови зі срібною медаллю. Два роки у музичній школі вчився грати на скрипці та одночасно на баяні. У шкільні роки грав у КВК, створював шкільний театр, грав у баскетбол. 1990 року артист поїхав за обміном до Канади, звідки привіз велику колекцію касет і записів рок-музики. Через рік вступив на фізичний факультет ЛНУ ім. Франка. Друга вища освіта - економіст-міжнародник. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На могилі батька Вакарчука встановили пам'ятник через п'ять років після смерті: фото Влітку-восени 1994 року приєднався до артрок-гурту "Клан тиші". З 12 жовтня того ж року гурт взяв назву "Океан Ельзи". Святослав Вакарчук став вокалістом, автором більшості текстів і музики та незмінним лідером гурту. Після закінчення університету Вакарчук міг продовжувати навчання за кордоном, але зосередився на музичній кар'єрі. У квітні 1998 року гурт переїхав до Києва, де записав дебютну платівку "Там, де нас нема". У 2005 році музикант виграв премію"Vіvа! Найкрасивіші" у номінації "Найкрасивіший українець" за версією журналу та прикрасив його обкладинку. В перші дні російського вторгнення 2022 року, Вакарчук пішов до територіального центру укомплектування і уклав контракт із ЗСУ. Отримав звання лейтенанта Збройних Сил України, і був направлений до львівської військово-цивільної адміністрації. Вакарчук - народний депутат Верховної Ради України VІ і ІХ скликань, голова політичної партії "Голос" (2019&mіnus;2020). Раніше артист заявив, що більше ніколи не хоче займатися політикою. Його творчість приносить більше користі
we.ua - Як змінився Святослав Вакарчук за 25 років: фото тоді й зараз
Gazeta.ua on gazeta.ua
Заснували Ізраїль. Наступного дня проти нього почали воювати: дата
14 травня 1948-го, за день до завершення дії британського мандату над Палестиною, "Єврейська національна рада" під головуванням Давида Бен-Гуріона, посилаючись на резолюцію ООН, проголосила про створення держави Ізраїль. 1917-го Британія устами міністра закордонних справ Артура Бальфура заявила про підтримку створення в Палестині єврейського національного утворення. Наступного року її підтримали Франція, Італія, США, а 1922-го "Декларація Бальфура" увійшла до рішень Ліги націй щодо врегулювання питання щодо Палестини, а Велика Британія отримала мандат на управління територіями колишньої Османської імперії. Наприкінці 1920-х єврейське населення Палестини, на відміну від арабського, здобуло право обирати власні органи влади. З 1929-го між арабами і євреями розпочалися збройні сутички, і Британія протягом кількох років обмежувала еміграцію євреїв у Палестину, щоб зняти напруженість. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нетаньяґу згадав Київ у розмові з Путіним Наплив єврейських біженців з Європи в 1930-х, які рятувалися від нацистських переслідувань, закінчився арабським повстанням 1936-го, яке тривало три роки і було жорстоко придушене британцями. Лондон використав для цього єврейські підпільні збройні формування. Це призвело до краху британської політики побудови спільного дому для арабів і євреїв. Британія виявилася втягнутою в арабо-єврейський конфлікт. Кожна сторона висувала свої претензії до діючої британської адміністрації. Під час Другої світової війни багато євреїв прибуло в Палестину нелегально, і радикальні єврейські групи здійснили теракти проти британських військ, вважаючи, що Лондон займає проарабську позицію. 1945 року США втрутилися в конфлікт і зайняли бік євреїв, після чого Британія, не знаходячи рішення проблеми, порушила палестинське питання в ООН. ООН розглядала два проєкти рішення. Меншість країн пропонувала створити в Палестині федерацію з єврейських і арабських кантонів. Більшість була за створення двох окремих держав - Ізраїлю і Палестини. При голосуванні перевагу віддали другому варіанту. Велика Британія утрималась і оголосила, що виведе війська з підмандатної території 16 травня 1948-го. Попри категоричні протести Ліги арабських держав і палестинської Вищої арабської ради, 29 листопада 1947 року Генасамблея ООН вирішила розділити Палестину. Це стало приводом для чергового арабо-єврейського збройного конфлікту, що змусив Британію достроково припинити час свого перебування в Палестині. 14 травня 1948-го останні британські війська залишили Палестину. Того ж дня "Єврейська національна рада" під головуванням Давида Бен-Гуріона, що провела засідання в тель-авівському музеї мистецтв, проголосила про створення держави Ізраїль. Наступного дня єгипетські літаки провели бомбардування Тель-Авіва, що стало початком Палестинської війни, в якій проти Ізраїлю виступили Трансйорданія, Ірак, Сирія, Ліван, Саудівська Аравія і Ємен. Завдяки підтримці СРСР, що 17 травня 1948 року першим визнав незалежність Ізраїлю, коаліція арабських держав зазнала поразки.
we.ua - Заснували Ізраїль. Наступного дня проти нього почали воювати: дата
Gazeta.ua on gazeta.ua
Як зберігати полуницю, щоб залишалась свіжою якнайдовше
Щоб куплена полуниця залишалася ідеальною навіть після тижня в холодильнику, потрібно знати декілька секретів. Ним поділився кулінар Євген Клопотенко. Не мийте полуницю та не видаляйте хвостики Це принциповий момент, якщо хочете, аби ягоди залишалася свіжими довше, ніж один-два дні. Також не варто розрізати плоди. Переберіть полуницю перед тим, як поставити її до холодильника. Підпсовані ягоди обов'язково викиньте. Купуючи полуницю в коробці, ви можете не помітити зіпсовані та покриті цвіллю плоди, заховані під верхнім шаром гаром ягід, але саме вони пришвидшують псування усього кошика. Якщо помітили на полуниці краплі вологи чи соку, додатково просушіть їх паперовим рушником, перш ніж відправити до холодильника. Найкращі способи зберігання полуниці Полуницю звісно слід зберігати в холодильнику, за температури чотири градуси Цельсія. А ось три найкращі методи зберігання, які гарантуватимуть свіжість плодів до семи діб. Зберігайте полуницю на паперовому рушнику Дно харчового контейнера застеліть паперовим рушником або серветкою. Полуницю переберіть та покладіть ягоди в контейнер, в один шар. Серветка вбиратиме вологу, завдяки чому полуниця залишатиметься сухою, а отже свіжою якомога довше. Контейнер при цьому можна прикрити кришкою або вощанкою. Замочування ягід в содовому розчині Підготуйте "ванночку" для ягід, змішавши столовий оцет (9 %) та воду у пропорції 1 до 3. Занурте полуницю в цю суміш, а потім ретельно просушіть ягоди на рушнику. Коли полуниця повністю висохне, складіть її в застелений паперовим рушником харчовий контейнер, прикрийте зверху кришкою (не закриваючи щільно) та покладіть до холодильника. Користувачі мережі стверджують, що завдяки такому методу вдається зберегти полуницю практично ідеальною протягом тижня. Зберігання полуницю в оригінальному пакованні Найпростіший метод зберігання полуниці - це просто тримати її в холодильнику в оригінальному пакованні. Але є нюанс: перед цим ягоди слід перебрати, обов'язково видаливши підпсовані плоди та просушивши решту рушником. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як правильно мити полуницю: лайфхак, який змусить комах та личинок покинути ягоду Як заморозити полуницю Якщо ж ви не встигаєте з'їсти полуницю, то просто заморозьте її. Для цього промийте ягоди в холодній воді та добре просушіть. Видаліть з плодів хвостики, за бажанням ягоди можна нарізати. Розкладіть їх на дощечці в один шар, так щоб полуниці не торкалися одна одної та поставте до морозильної камери. За 3-4 години, коли ягоди замерзнуть, складіть їх в зіп-пакет, підпишіть дату заморожування та зберігайте в морозильній камері до шести місяців. Використовуйте в рецептах випічки, десертів та для приготування солодких соусів. Смачні страви з полуниці шукайте в спеціальному розділі. Полуниця - це надзвичайно корисна ягода, яку варто їсти у той час, коли вона дозріває у свій природній час. Ароматна полуниця багата на вітаміни та поживні речовини, які здатні покращити пам'ять, зір та зміцнити імунітет.
we.ua - Як зберігати полуницю, щоб залишалась свіжою якнайдовше
Gazeta.ua on gazeta.ua
У військах РФ погано навчених новобранців відправляють у "м'ясні штурми" - ISW
Російські загарбники відправляють погано навчених новобранців у піхотні штурми, попри високі втрати. Такі дії проводять для того, аби РФ мала кращу позицію на потенційних переговорах з Україною та США. Про це повідомили в Інституті вивчення війни (ІSW). ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скількох росіян ліквідували: оновили цифри Російська війська не мають проблем з кількістю особового складу. "Повідомляється, що російські військові генерують достатньо сил для відшкодування втрат і посилюють чисельність угруповання російських військ в Україні, попри збільшення втрат на квадратний кілометр", йдеться у повідомленні. Президент Росії Володимир Путін, схоже, як вважають аналітики, погоджується на значні втрати в обмін на зменшення віддачі, щоб отримати вигідні позиції на полі бою та врегулювати сприйняття військових можливостей Росії для тиску на Україну в переговорах". Так, 13 травня Путін заявив, що від 50 000 до 60 000 осіб добровільно вступають до лав російської армії щомісяця. В ІSW вважають, що заяви, які лунають в РФ та Україні, що до чисельності окупаційної армії, свідчать про те, що Росія може генерувати достатньо сил для заміщення втрат, водночас збільшуючи загальний розмір свого угруповання військ в Україні. Так, Росія продовжує терпіти втрати особового складу, порівнянні з рівнем втрат, які російські війська зазнали під час періоду посиленого наступу восени 2024 року, попри уповільнення темпів просування протягом перших чотирьох місяців 2025 року. Російські війська, ймовірно, здатні генерувати достатньо сил для підтримки рівня заміщення та збільшення розміру російського угруповання військ в Україні шляхом швидкого розгортання низькоякісних військ до підрозділів на передовій. Зазначається, що нові російські новобранці проходять лише місяць навчання перед розгортанням в Україні: "Російські військові зараз надають пріоритет відправленню погано навчених новобранців у піхотні штурми з високою втратою військ для досягнення нищівного прогресу - попри вищий рівень втрат на квадратний кілометр". Росія також намагається продовжити переговори, щоб отримати додаткові поступки від Сполучених Штатів та одночасно здійснити додаткові просування на полі бою. Протягом минулої доби відбулося 163 бойових зіткнення. Авіація, ракетні війська та артилерія Сил оборони уразили 14 районів зосередження особового складу, озброєння та військової техніки.
we.ua - У військах РФ погано навчених новобранців відправляють у м'ясні штурми - ІSW
Gazeta.ua on gazeta.ua
Уночі була масована атака дронів: повідомили новини
У ніч на 14 травня, починаючи з 19:30 13 травня, Росія здійснила масовану повітряну атаку на територію України, застосувавши балістичну ракету типу "Іскандер-М" (КN-23) з території тимчасово окупованого Криму, а також 145 ударних безпілотників типу Shаhеd і безпілотників-імітацій різних типів. Атака велася з різних напрямків - зокрема з районів Брянська, Курська, Орла, Шаталового, Міллерового та Приморсько-Ахтарська (РФ). Про це повідомляють Повітряні сили ЗСУ. До відбиття повітряної загрози було залучено авіацію, зенітні ракетні війська, підрозділи радіоелектронної боротьби та мобільні вогневі групи Сил оборони України. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У російській ракеті знайшли іноземні компоненти За оперативною інформацією станом на 09:00, Сили протиповітряної оборони знищили 80 ударних безпілотників типу Shаhеd над східними, північними, центральними та західними регіонами України. Ще 42 безпілотники-імітації були локаційно втрачені - вони не досягли визначених цілей і не спричинили пошкоджень. Попри успішну роботу ППО, внаслідок атаки постраждали кілька регіонів: Сумська, Харківська, Одеська, Донецька та Кіровоградська області. Президент України Володимир Зеленський подякував українським воїнам, які протистояли повітряному удару, та наголосив на необхідності посилення протиповітряної оборони для захисту міст і цивільної інфраструктури. Вранці 7 травня РФ атакувала Київ безпілотниками. Внаслідок удару загинули двоє людей, ще шестеро постраждали, серед них - четверо дітей. У Святошинському районі відбулося влучання уламків у 9-поверховий житловий будинок. Сталося загоряння квартир на шостому, сьомому, восьмому та дев'ятому поверхах. Пожежу ліквідовано на площі 100 кв. м.
we.ua - Уночі була масована атака дронів: повідомили новини
Gazeta.ua on gazeta.ua
Що відбувалося на фронті: повідомили останні новини з передової
Протягом минулої доби відбулося 163 бойових зіткнення. Авіація, ракетні війська та артилерія Сил оборони уразили 14 районів зосередження особового складу, озброєння та військової техніки, один засіб протиповітряної оборони та два артилерійські засоби російських загарбників. Про це повідомляє Генштаб ЗСУ. Харківський напрямок Противник чотири рази проводив наступальні дії поблизу населених пунктів Вовчанськ, Тополі та Петрівка. Куп'янський напрямок Зафіксували дві атаки окупантів. Сили оборони відбивали штурмові дії противника неподалік Піщаного та Загризового. Лиманський напрямок Ворог атакував 29 разів, намагаючись просунутися в районах Новомихайлівки, Греківки, Твердохлібового, Новосергіївки, Колодязів, Григорівки та в бік Рідкодуба, Липового, Зеленої Долини, Ольгівки. Сіверський напрямок Наші захисники відбили три штурми окупаційних військ у бік Григорівки. Краматорський напрямок Зафіксовано вісім боєзіткнень у районах Часового Яру та в бік Білої Гори. Торецький напрямок Ворог здійснив шість атак у районах Торецька та в напрямку Диліївки. Покровський напрямок Наші захисники зупинили 54 штурми агресора у районах населених пунктів Лисівка, Малинівка, Єлизаветівка, Звірове, Котлине, Новосергіївка, Удачне, Новоолексіївка, Новоолександрівка, Запоріжжя, Андріївка та в напрямку населених пунктів Стара Миколаївка, Муравка, Олексіївка, Нова Полтавка, Яблунівка, Миролюбівка, Зоря, Промінь. Новопавлівський напрямок Сили оборони зупинили 30 спроб прорвати оборонні рубежі поблизу Костянтинополя, Скудного, Рівнополя, Привільного, Вільного Поля, Шевченка, Багатиря, Новополя, Одрадного та в бік Зеленого Поля. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скількох росіян ліквідували: оновили цифри Оріхівський напрямок Ворог проводив три наступальні дії в напрямках Новоданилівки, Степового та Малої Токмачки. Успіху не мав. Придніпровський напрямок Сили оборони зупинили п'ять спроб агресора наступати. Курський напрямок Українські підрозділи вчора відбили дванадцять атак російських загарбників. Попри величезні втрати в техніці й живій силі, Росія не демонструє намірів припинити війну проти України. Проте, за оцінками аналітика Fоrbеs Девіда Акса, Кремль рухається надто повільно - у нинішньому темпі для повної окупації України можуть знадобитися сотні років і десятки мільйонів загиблих. Так, упродовж квітня російські війська захопили лише 68 кв миль української території. Проте ця перемога коштувала РФ понад 36 600 загиблих і поранених військових, а також втрату близько 4800 одиниць техніки.
we.ua - Що відбувалося на фронті: повідомили останні новини з передової
Gazeta.ua on gazeta.ua
Росіяни обстрілювали Дніпропетровщину: показали наслідки
Російські війська знову обстріляли Нікопольський район на Дніпропетровщині. Вони били по території артилерією та запускали FРV-дрони, повідомив очільник області Сергій Лисак. Атаки зафіксували в Мирівській громаді ввечері. Вже вранці під вогнем опинилися Нікополь і Марганецька громада. Ворог застосував безпілотники та ствольну артилерію. Унаслідок цього пошкоджені магазини, лабораторія, багатоповерхівка та електромережі. "Обстеження території триває", - зазначив Лисак. За його даними, люди не постраждали. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що робити, якщо обстріл застав на вулиці: перші дії Голова облради Микола Лукашук уточнив деталі ранкової атаки. За його словами, ворог знову використав дрони-камікадзе та артилерію. "У райцентрі через удари дронів пошкоджені сім магазинів, спортивний клуб, басейн, дві багатоповерхівки, лабораторія та лінія електропередачі", - написав він у Теlеgrаm. Пізно ввечері 13 квітня російські терористи атакували Одесу ударними безпілотниками. У місті пролунали вибухи. Внаслідок ворожого удару пошкоджено лікарню. Також пошкоджено житлові будинки, цивільну інфраструктуру, магістральну дорогу.
we.ua - Росіяни обстрілювали Дніпропетровщину: показали наслідки
Gazeta.ua on gazeta.ua
Скількох росіян ліквідували: оновили цифри
За час повномасштабної війни Росія вже втратила 969 370 осіб. Минулої доби ліквідували 1240 окупантів, повідомив 14 травня Генштаб ЗСУ. "Дані уточнюються", - йдеться у повідомленні. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харків понад дві години був під масованою атакою РФ - наслідки у фото Загальні бойові втрати техніки противника орієнтовно склали: - танків - 10804 (+2) од. - бойових броньованих машин - 22501 (+14) од. - артилерійських систем - 27827 (+47) од. - РСЗВ - 1382 (+1) од. - засоби ППО - 1165 (+3) од. - літаків - 372 од. - гелікоптерів - 335 од. - БПЛА оперативно-тактичного рівня - 35860 (+82). - крилатих ракет - 3196 од. - кораблів/катерів - 28 од. - підводних човнів - 1 од. - автомобільної техніки та автоцистерн - 48382 (+126) од. - спеціальної техніки - 3884 (+0) од. Попри величезні втрати в техніці й живій силі, Росія не демонструє намірів припинити війну проти України. Проте, за оцінками аналітика Fоrbеs Девіда Акса, Кремль рухається надто повільно - у нинішньому темпі для повної окупації України можуть знадобитися сотні років і десятки мільйонів загиблих. Так, упродовж квітня російські війська захопили лише 68 кв миль української території. Проте ця перемога коштувала РФ понад 36 600 загиблих і поранених військових, а також втрату близько 4800 одиниць техніки.
we.ua - Скількох росіян ліквідували: оновили цифри
Gazeta.ua on gazeta.ua
Сьогодні починається основна сесія національного мультипредметного тесту: що треба знати
14 травня стартує основна сесія національного мультипредметного тесту. Вона триватиме до 25 червня. Усі, хто зареєструвався до 3 квітня, вже отримали запрошення. Їх розмістили у персональних кабінетах на сайті. У документі вказані дата, час і місце проведення тестування, передає Gаzеtа.uа. Через загрозу безпеці ці дані не публікуються відкрито. Організатори просять учасників не передавати іншим місце розташування свого пункту тестування. Ті, хто проходитиме НМТ в Україні, орієнтуються на київський час. Учасники за кордоном мають дотримуватись місцевого часу того міста, де розташований їхній екзаменаційний центр. На тестування не можна запізнюватись. Причина спізнення не має значення - участь у тесті буде скасована. Результати мультитесту обіцяють оприлюднити до 4 липня. Їх можна буде побачити у своєму кабінеті. Для тих, хто не потрапить на основну сесію, буде додаткова. Вона відбудеться з 14 по 25 липня. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розпочалась реєстрація на НМТ-2025: скільки триватиме Цьогоріч на основну сесію НМТ зареєструвалися понад 234 тисячі цьогорічних випускників і майже 78 тисяч випускників минулих років. Більшість складатиме тест в Україні - це понад 292 тисячі осіб. Ще понад 20 тисяч проходитимуть випробування за кордоном. Кожен учасник складає три обов'язкові предмети. Це українська мова, математика та історія України. Також потрібно пройти один додатковий предмет на вибір. Найбільше обрали англійську мову - понад 114 тисяч. Німецьку склали 3 558 осіб. Французьку - 315, а іспанську - 174. Другою за популярністю стала географія - її складатимуть понад 72 тисячі. Біологію обрали понад 62 тисячі учасників. Українську літературу - близько 47 тисяч. Найменше охочих перевірити знання з фізики та хімії. Їх відповідно 8 886 і 2 887 осіб. Для вступу на бакалаврат у 2025 році абітурієнти складатимуть Національний мультипредметний тест (НМТ), що включає чотири предмети: три обов'язкові: українська мова, математика, історія України; один на вибір: українська література, іноземна мова (англійська, німецька, французька, іспанська), біологія, хімія, фізика або географія. Тестування відбуватиметься у форматі закритих тестових завдань, без відкритих питань. Результати будуть доступні одразу після тесту, а офіційні оцінки за шкалою 100-200 балів розмістять у персональних кабінетах учасників.
we.ua - Сьогодні починається основна сесія національного мультипредметного тесту: що треба знати
Sign up, for leave a comments and likes
About news channel
  • Всеукраїнська он-лайн газета. Оперативні новини з України і світу: події, політика, спорт, культура

    All publications are taken from public RSS feeds in order to organize transitions for further reading of full news texts on the site.

    Responsible: editorial office of the site gazeta.ua.

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules