Gazeta.ua - we.ua

Gazeta.ua

we:@gazeta.ua
22.4 thous. of news
These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Gazeta.ua on gazeta.ua
Росія готує прорив на Херсонщині: експерт прогнозує масштабну битву
У найближчі тижні армія РФ активізується на правобережжі Херсонщини, однак ці дії можуть мати скоріше демонстративний, ніж стратегічний характер. Таку думку висловив військовий експерт, полковник ЗСУ в запасі та льотчик-інструктор Роман Світан в інтерв'ю "Фабриці новин". За його словами, на лівому березі Дніпра - від Кінбурнської коси до Каховки зосереджено понад 100 тис. російських військових. Вони можуть намагатися створити тактичні й навіть оперативні плацдарми на правобережжі, аби змусити ЗСУ розпорошити сили. "Цим пояснюється активне поширення повідомлень про можливий масштабний наступ на Херсон і водночас на Суми. А головний удар може бути завданий у центрі", - зазначив Світан. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: РФ намагається прорватися до Антонівських мостів Однак для повноцінної операції на правому березі Дніпра, за оцінкою експерта, 100 тисяч військових недостатньо - потрібно щонайменше 150-200 тис. Окрім того, правобережжя є географічно вигіднішим для української оборони: високі береги і широка водна перешкода роблять десантну операцію складною. Втім, певні ділянки фронту залишаються вразливими. Наприклад, у районі Каховки ширина Дніпра зменшується до 150-200 метрів, що створює потенційні зони ризику, яким українське командування має приділяти підвищену увагу. "Тактичні висадки можливі щодня. Невеликі групи переповзають на правий берег, намагаючись закріпитися. Але ці плацдарми, як правило, ліквідуються протягом кількох годин", - наголосив Світан. На його думку, росіяни вже розпочали літню військову кампанію. Очікується зростання тиску на всіх напрямках фронту. Особливу увагу, за прогнозами Світана, Кремль приділятиме спробам розширити сухопутний коридор через Запорізьку і Донецьку області. Йдеться про повне захоплення лівобережної частини Запоріжжя та просування до лінії Запоріжжя - Покровськ. Один із головних тактичних намірів ворога - змусити ЗСУ перекинути резерви з центру на південь (Херсон) і на північ (Суми, Харків), щоб знизити обороноздатність на ключових ділянках фронту. Російські війська намагаються відтіснити українські сили від Антонівських мостів і встановити контроль над островами у дельті Дніпра. Про це повідомив речник Сил оборони півдня України Владислав Волошин. За його словами, на Придніпровському напрямку ворог активізував бойові дії - зросла інтенсивність авіаударів, атак дронів і артилерійських обстрілів. Росіяни здійснюють перегрупування, проводять логістичні та розвідоперації, намагаючись захопити острівну зону біля Херсона. Ворог сконцентрував штурмові підрозділи біля Антонівських мостів та готує висадку на правий берег.
we.ua - Росія готує прорив на Херсонщині: експерт прогнозує масштабну битву
Gazeta.ua on gazeta.ua
Трамп розблокував будівництво ядерних реакторів у США
Президент США Дональд Трамп підписав низку указів, які мають перезапустити наукову політику країни та дати новий поштовх розвитку ядерної енергетики. Про це повідомляє Білий дім. Нові рішення передбачають спрощення процедур для будівництва ядерних об'єктів на федеральних землях, дозвіл на тестування нових типів реакторів у державних лабораторіях і зобов'язання Комісії з ядерного регулювання видавати ліцензії в чітко встановлені строки. Також акцент зроблено на створенні суверенного внутрішнього ланцюга постачання ядерного пального. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трамп планує бум будівництва АЕС у США "Ми завершуємо 30-річну паузу в розвитку ядерної енергетики. Відновлюємо сильну промислову базу й ланцюг постачання, який працюватиме на американську енергетику, - заявив директор Управління науки і технологій Майкл Кратсіос. Окремий указ присвячений реформі наукових стандартів у федеральних установах. Йдеться про запровадження принципів так званої золотої науки - практики, заснованої на прозорості, перевірюваності та відсутності конфлікту інтересів. "Президент Трамп ставить золоту науку в центр державної політики. Ми повертаємо довіру до наукових процесів і закладаємо фундамент для нових технологічних проривів", - наголосив Кратсіос. Раніше повідомлялося, що Дональд Трамп прагне дати новий поштовх розвитку ядерної енергетики в країні. Як повідомляє Вlооmbеrg з посиланням на джерела в адміністрації, він ініціює проєкти указів, що мають на меті прискорити будівництво атомних електростанцій по всій території США.
we.ua - Трамп розблокував будівництво ядерних реакторів у США
Gazeta.ua on gazeta.ua
Безбар'єрні автошколи: держава покриє навчання водінню для ветеранів
Міністерство у справах ветеранів України запускає проєкт "Безбар'єрні автошколи", у межах якого ветерани, ветеранки та члени родин захисників і захисниць України з інвалідністю зможуть пройти навчання на спеціально обладнаних автомобілях - безкоштовно. Мета ініціативи - підтримати соціальну адаптацію, незалежність та мобільність людей, які повернулися з війни. Про це повідомляє Генеральний штаб ЗСУ. За словами представників Міністерства, керування авто для ветеранів - це не лише про зручність пересування, а й про можливість вести активне життя, долати бар'єри та зберігати зв'язок із суспільством. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пільгові кредити на житло: понад 17 тис. сімей скористались програмою "єОселя" У рамках програми учасники отримають: - доступне середовище для навчання (інфраструктура без бар'єрів); - індивідуальні чи групові заняття в інклюзивному середовищі; - можливість дистанційного проходження теоретичних модулів; - гнучкий графік занять; - адаптовані програми навчання з урахуванням фізичних можливостей. Подати заявку можуть ветерани та ветеранки з інвалідністю; члени родин загиблих (померлих) військових; близькі особи, які мають медичні показання до керування авто. На сьогодні працюють 16 спеціалізованих автошкіл у 14 регіонах України, сім з яких на базі навчальних закладів системи МВС. Навчання проходить на автомобілях, пристосованих до потреб людей з інвалідністю. Щоб скористатися програмою, необхідно звернутися до підрозділу з питань ветеранської політики за місцем проживання. Подати заяву можна особисто або в електронній формі. До неї слід додати копії паспорта, ІПН, документів, що підтверджують статус ветерана або члена родини, індивідуальної програми реабілітації та медичної довідки про придатність до керування авто. Після розгляду документів укладається тристоронній договір між ветераном, автошколою та Мінветеранів. Вартість навчання повністю компенсується державою. Детальніше про проєкт - на офіційному сайті: httрs://drіvеаbіlіty.mvs.gоv.uа За даними ПрАТ "Українська фінансова житлова компанія", в межах програми пільгової іпотеки "єОселя" було видано 17 016 кредитів на загальну суму понад 28 млрд грн. Програма була запущена в жовтні 2022 рокує Міністр економіки Юлія Свириденко зазначила, що після оновлення програми в листопаді минулого року, частка покупок у новобудовах зросла з 33% до 60%. Це сприяє відновленню будівельного ринку в Україні. Найбільше кредитів отримали військовослужбовці та представники силових структур - 8 930 позичальників, що становить понад половину всіх кредитів. Після них йдуть звичайні громадяни (4 105 кредитів) та працівники соціальних секторів: педагоги, медики, ветерани та внутрішньо переміщені особи.
we.ua - Безбар'єрні автошколи: держава покриє навчання водінню для ветеранів
Gazeta.ua on gazeta.ua
Дефіцит кадрів: Україна готується шукати працівників за кордоном
Український ринок праці стикається з гострою нестачею кадрів, і країна з часом потребуватиме залучення трудових мігрантів. Про це заявив голова "Офісу міграційної політики" Василь Воскобойник. За його словами, Україна може стати привабливою для працівників із Центральної Азії, Південного Кавказу та Південно-Східної Азії, де рівень заробітної плати нижчий, а можливостей для легального працевлаштування обмежено. Потенційно до України також можуть приїхати ті, хто втратив роботу в країнах ЄС або є біженцем з регіонів, охоплених війною. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Службі зайнятості розкрили, де в Україні найбільший дефіцит кадрів Водночас, як наголошує Воскобойник, через воєнні ризики, правову невизначеність та проблеми з інфраструктурою Україна поки не є конкурентною на глобальному ринку праці. Проте залучення іноземців можливе - за умови створення цілеспрямованої міграційної стратегії. "Ми маємо шанс зацікавити працівників із бідніших країн. Але для цього потрібна державна політика, орієнтована на залучення іноземних трудових ресурсів", - зазначив експерт. При цьому частину кадрового дефіциту можна компенсувати за рахунок внутрішньої міграції та працевлаштування людей, яких раніше оминали на ринку праці. Воскобойник наголошує: головний виклик сьогодні - перенавчання. В Україні досі не розроблено дієвої програми, яка б сприяла ефективному професійному переформатуванню громадян, зокрема внутрішньо переміщених осіб. "Низька мобільність та небажання людей змінювати професію - одна з головних перепон. У містах спостерігається перенасичення педагогами та дефіцит технічного персоналу, в селах - катастрофічна нестача будь-яких кваліфікованих кадрів", - додав він. Раніше повідомляли, що через війну виїзд українців за кордон та внутрішню міграцію в державі існує кадровий дефіцит та структурне безробіття. Якщо у 2021 році офіційний ринок праці нараховував 11,5 млн працівників, то у 2023 році ця цифра зменшилася до 9 млн офіційно працевлаштованих. Служба зайнятості надає можливість українцям здобути нову професію, однак безкоштовне навчання доступне лише для певних категорій громадян. Існує два варіанти участі у програмах перенавчання.
we.ua - Дефіцит кадрів: Україна готується шукати працівників за кордоном
Gazeta.ua on gazeta.ua
Археологи знайшли давню каблучку: чим вона особлива
Під час розкопок у Місті Давида археологи натрапили на унікальну знахідку. Вони виявили золоту каблучку з червоним коштовним каменем, найімовірніше гранатом. Цей перстень, за попередніми оцінками, було виготовлено понад 2300 років тому, передає Lіvе Sсіеnсе. Розкопки проводились у межах Національного парку "Єрусалимські стіни". Знахідку підтвердили дослідники з Управління старожитностей Ізраїлю та Тель-Авівського університету. Це вже друга прикраса ранньоелліністичної епохи, знайдена на цій території за останній рік. Археологи припускають, що прикрасу могли покласти в землю у рамках традиції, яка символізувала перехід людини у доросле життя. Вона могла бути частиною особистих оберегів або весільного обряду. Спершу знахідку вважали сучасною. Проте її форма, оздоблення та археологічний контекст спростували це припущення. Шар, у якому виявили прикрасу, датується межою третього та другого століть до нашої ери. Це період існування Другого храму. Разом із каблучкою знайшли інші вишукані речі. Серед них були бронзові сережки, ще одна сережка із золота із зображенням тварини з рогами, а також золота намистина з вишуканим оздобленням. Усі предмети виявили під підлогою великої будівлі. Це свідчить, що її мешканці належали до заможного прошарку. Маріон Зіндель з Управління старожитностей Ізраїлю пояснила, що прикраси могли бути сховані навмисне. За її словами, у ті часи заручені жінки нерідко ховали дитячі речі й ювелірні вироби в фундаменті будинку. Це означало перехід у новий етап життя. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Археологи точно датували знахідки з Єрусалиму Камінь на каблучці також відповідає модним тенденціям того часу. Поєднання золота та яскравих коштовних каменів, як-от гранату, було типовим для ювелірного мистецтва періоду. На стиль вплинули східні культури, зокрема Індія та Персія. Ці впливи стали можливими завдяки завоюванням Александра Македонського та розвитку торгівлі з далекими регіонами. Дослідники зазначили, що мода, архітектура та релігійна символіка того часу були тісно пов'язані. Ці елементи формували культурне тло, в якому функціонував Другий храм. Другий храм у Єрусалимі був серцем духовного життя єврейського народу понад п'ять століть. Його звели близько 516 року до нашої ери, після повернення з вавилонського полону. Він стояв на місці зруйнованого Першого храму, який звів цар Соломон. У першому столітті до нашої ери Ірод Великий повністю перебудував храм. Він перетворив його на архітектурний шедевр із білого каменю, прикрашений позолотою та колонадами. У храмі зберігали священні речі. Саме тут здійснювалися жертвопринесення. До Святого Святих мав право заходити лише первосвященик. Це було дозволено тільки раз на рік у день Йом-Кіпур. У 70 році нашої ери храм зруйнували римляни, придушуючи єврейське повстання. Єдиною збереженою частиною стала Західна стіна, яку сьогодні називають Стіною Плачу. Вона є однією з головних святинь юдаїзму. Другий храм залишив по собі не тільки архітектурну, а й духовну спадщину. Він став символом віри, надії на відновлення і болісної втрати, що досі живе в єврейській культурі. Археолог із британського Редінгського університету Кен Дарк вважає, що знайшов будинок, у якому провів дитячі роки Ісус Христос. 2000-річну споруду розкопав під руїнами Монастиря сестер-назаретанок. Вивченню будинку в Назареті Кен Дарк присвятив 14 років. Встановив, що споруда датується І ст. н. е, а закладав її вправний майстер. Відомо, що батько Ісуса Йосип був теслярем, але в Новому Заповіті його також називали тектоном - майстром, здатним побудувати будинок.
we.ua - Археологи знайшли давню каблучку: чим вона особлива
Gazeta.ua on gazeta.ua
У Києві пролунали вибухи: ворог атакує безпілотниками і балістикою
У Києві близько 0:40 в Києвіі пролунали вибухи. Про це повідомляє кореспондент Gаzеtа.uа. "Було чути вибухи на тлі триваючої дронової атаки з боку російських окупантів. У столиці ведеться робота сил та засобів протиповітряної оборони", - повідомляє мер столиці Віталій Кличко. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Голосіївському районі зафіксовано падіння уламків ворожого БПЛА: пошкоджено будинки, є поранені "У столиці працює ППО. Перебувайте в укриттях!", буквально через хвилину закликав містян Київський міський голова Віталій Кличко. Раніше, близько опівночі, він попередив, що понад 20 ворожих БпЛА прямують на Київ з трьох різних напрямків. Броварський, Вишгородський, Бориспільський райони. У Повітряних силах ЗСУ також повідомили про фіксацію руху ударних безпілотників противника у напрямку Києва. У 0:56 Повітряні Сили попередили про загроза застосування балістичного озброєння з півночі. Моніторингові пабліки припустили, що ймовірною ціллю є Київ. О 1:03 Повітряні Сили сповістили про швидкісну ціль на Київщині. "Ще балістика на Київ", - поінформували ще за хвилину Повітряні Сили. Ткаченко повідомив про падіння уламків у Шевченківському та Святошинському районах. Кличко додав про виклик медиків у Святошинський район. Пізніше Ткаченко інформував про те, що в Оболонському районі зафіксоване падіння уламку ракети, а також про пожежі у Святошинському районі за двома адресами та падіння уламків за ще однією адресою. За словами Ткаченка, у Соломʼянському районі уламки БпЛА впали на житловий будинок. За даними Кличка, двоє людей постраждали в Дніпровському районі столиці, їм надали допомогу медики. Раніше повідомлялося, що ввечері 23 травня російські загарбники запустили ударні безпілотники для атаки по Україні. Декілька шахедів були помічені над північчю Сумщини. Вони прямували у бік Чернігівщини. Ще одна група дронів пройшла над Чернігівською областю в напрямку Київщини. Інша колона БпЛА перетнула схід Київської області та рухалася далі на захід.
we.ua - У Києві пролунали вибухи: ворог атакує безпілотниками і балістикою
Gazeta.ua on gazeta.ua
Україна обміняла полонених: РФ отримала соратника Медведчука
23 травня в рамках чергового обміну полоненими Україна передала Російській Федерації 70 осіб, засуджених за колабораціонізм і співпрацю з російськими спецслужбами. Серед них Олександр Тарнашинський, соратник проросійського політика Віктора Медведчука. Про це повідомляє проєкт "Хочу к своим". ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Умєров пояснив, як готували списки на обмін полоненими Обмін відбувся за підтримки Головного управління розвідки Міноборони, Служби безпеки України, Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими та Уповноваженого Верховної Ради з прав людини. У відповідь з російського полону вдалося повернути кілька десятків українських цивільних заручників, які тривалий час незаконно утримувалися російською стороною. На сайті проєкту оприлюднено імена 31 з переданих осіб. Серед них Олександр Тарнашинський, якого українські спецслужби називали одним із організаторів проросійської мережі. За даними СБУ, він створював благодійні фонди та громадські організації, через які планувалося фінансування з Росії для проведення антиукраїнських заходів і підготовки до силового повалення влади. Тарнашинського затримали 5 травня 2022 року. Йому інкримінували участь у змові з представниками ФСБ та координацію діяльності, спрямованої на дестабілізацію ситуації в Україні. 23 травня між РФ та Україною відбулася перша частина домовленості щодо обміну військовополонених "1000 на 1000". У межах обміну додому повернулися 390 українських захисників.
we.ua - Україна обміняла полонених: РФ отримала соратника Медведчука
Gazeta.ua on gazeta.ua
П'ять способів, як налагодити міцний сон
Якщо ви відчували втому після повноцінного нічного сну, ймовірно, ви не отримали достатньо глибокого сну. Ця стадія сну вважається найспокійнішою, тому її достатня кількість є ключовою для вашого загального здоров'я, пише Rеаl Sіmрlе. Експерти назвали, як досягти глибокого сну. "Перш ніж заглиблюватися в цінність глибокого сну, варто нагадати про дві основні фази сну. Вони є вирішальними для фізичного відновлення і зазвичай відбувається в першій половині ночі. "Протягом цього часу ваші очі швидко рухаються в різних напрямках, частота серцевих скорочень і дихання прискорюються, а активність мозку дуже нагадує активність неспання", - ділиться старший науковий співробітник Національного фонду сну Наталі Д. Даутович. Саме тоді найчастіше відбуваються яскраві сновидіння, і це життєво важливо для когнітивних функцій, таких як обробка емоцій і зберігання спогадів, заснованих на навичках. Потім на зміну їм приходить глибокий сон, коли людина відпочиває. Як налагодити глибокий міцний сон Дотримуйтесь регулярного часу сну Дотримання постійного часу сну та пробудження навіть у вихідні - один із найкращих способів сприяти глибшому сну. Регулярний графік допомагає регулювати ваш циркадний ритм, внутрішній біологічний годинник, який керує вашим циклом сну та неспання. Створіть розслаблюючий режим сну Заспокійливий режим сну може прокласти шлях до кращого сну. Він сигналізуватиме вашому мозку, що час сну близько, допомагаючи вам швидко заснути та перейти до глибших стадій сну. Якщо ви не знаєте, з чого почати, спробуйте медитувати, читати заспокійливу книгу, виконувати вправи на глибоке дихання та уникати електроніки, пропонує сомнолог Кендра Беккер. Ви також можете прийняти теплу ванну зі свічками або випити трав'яний чай. Оптимізуйте свій простір для сну Ще одна порада експерта - оптимізувати свою спальню для сну. Тримайте свою кімнату темною, прохолодною та тихою. Якщо можливо, інвестуйте в зручний матрац та подушки, що підтримують сон. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чим перекусити перед сном, щоб міцно спати Будьте обережні з алкоголем та кофеїном Звичайно, кофеїн може бути рятівником рано-вранці, але він може значно порушити ваш сон, якщо ви вживаєте його пізно вдень, каже Беккер. Загалом, рекомендується уникати кофеїну принаймні за шість годин до сну, щоб уникнути порушення сну. Алкоголь має тенденцію допомагати людям швидко засинати, але він має негативний вплив у вигляді порушення сну та раннього пробудження. Це може ускладнити для вашого організму перехід у стадію глибокого сну. Тому, коли пріоритетом є спокійний сон, обмежте кількість алкоголю, який ви вживаєте, і особливо уникайте його вживання перед сном. Залишайтеся фізично активними Є багато причин для фізичних вправ, і глибокий сон є однією з них. "Фізичні вправи можуть допомогти вам краще спати, а хороший сон, ймовірно, покращить ваше бажання тренуватися", - каже доктор Беккер. Добре виконувати енергійні вправи вранці або приблизно за три години до сну. Спробуйте заняття, які менше прискорюють серцевий ритм, такі як розтяжка, йога або пілатес. Щоб перекусити пізно ввечері, не обов'язково брати чипси або печиво. Тим більше, вживання гострої, жирної або смаженої їжі може спричинити розлад шлунку, а продукти з великою кількістю доданого цукру можуть спричинити стрибки рівня глюкози в крові. Коли справа доходить до пізнього перекусу, потрібно враховувати дві поживні речовини: білок і клітковину. Кисломолочний сир - найкращий пізній перекус для схуднення, який рекомендують дієтологи.
we.ua - П'ять способів, як налагодити міцний сон
Gazeta.ua on gazeta.ua
Трамп оголосив торгову війну Євросоюзу: підвищує мита до 50%
Президент США Дональд Трамп оголосив, що більше не прагне досягти торгової угоди з Європейським Союзом. Натомість він заявив про намір запровадити з 1 червня 50% мита на європейські товари, пише Fох Nеws. "Я вже не шукаю угоди. Ми фактично ухвалили рішення - мита будуть на рівні 50%. Але якщо хтось з ЄС побудує завод на території США, тарифу не буде. У такому випадку я можу навіть розглянути відстрочку", - заявив Трамп. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Європейські біржі різко обвалилися через загрозу мит Трампа Він також висловив переконання, що Європа несправедливо ставиться до США у торговельній політиці. Раніше міністр фінансів США Скотт Бессент зазначав, що заяви Трампа є інструментом тиску на Брюссель у переговорах. "Це реакція на повільні темпи з боку ЄС. Сподіваюся, це стимулює їх до дій", - сказав він і додав, що очікує на підписання кількох значних угод найближчими тижнями. Крім мита проти ЄС, Трамп також пригрозив компанії Аррlе - якщо вона не перенесе виробництво іРhоnе до США, продукцію обкладуть 25% митом. Американський лідер вкотре повторив тезу про те, що Євросоюз був створений з метою торгового обману США. Серед прикладів недобросовісної практики" він назвав ПДВ, валютні маніпуляції та позови проти американських компаній. Наразі незрозуміло, чи нові мита замінять попередні 10%, які були встановлені у квітні для всіх країн, чи додадуться до них. Тоді ж Трамп оголошував про плани ввести 20% мита саме для ЄС. 23 травня європейські біржі різко просіли після того, як президент США Дональд Трамп пригрозив новими митами на товари з Євросоюзу та Аррlе. Європейські акції суттєво обвалилися. Індекс європейських акцій SТОХХ 600 впав на 1,9%, а індекс єврозони - на 2,2%. Волатильність на ринку зросла до максимуму за понад чотири тижні. Попри падіння, SТОХХ 600 усе ще демонструє зростання на 26,7% від мінімуму у квітні, коли США уклали торгові угоди з Великою Британією та тимчасово пом'якшили суперечку з Китаєм.
we.ua - Трамп оголосив торгову війну Євросоюзу: підвищує мита до 50%
Gazeta.ua on gazeta.ua
ЄС готується остаточно перекрити "Північний потік-2" - Bloomberg
Європейський Союз близький до запровадження санкцій проти газопроводу "Північний потік-2", прагнучи остаточно унеможливити відновлення поставок російського газу до Європи. Про це повідомляє Вlооmbеrg. За інформацією джерел, Європейська комісія вже сьогодні розпочинає консультації з державами-членами щодо запровадження заборони на використання підводних трубопроводів, що з'єднують Росію та Німеччину через Балтійське море. Очікується, що ініціатива отримає підтримку на тлі переговорів про можливе припинення війни в Україні. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Білий дім обговорює питання про скасування санкцій щодо газопроводу "Північний потік-2" - ЗМІ Особливо важливим чинником, за даними джерел, є згода Німеччини. Канцлер Фрідріх Мерц, під час нещодавнього візиту до Риму, заявив про підтримку ідеї Єврокомісії щодо санкцій проти "Північного потоку-2". Цей крок також може допомогти Берліну уникнути внутрішньої політичної боротьби щодо перспектив відновлення проєкту. Чутки про можливе повернення до експлуатації газопроводу активізувалися цього року - зокрема на тлі заяв президента США Дональда Трампа про бажання виступити посередником у мирному врегулюванні між Росією та Україною. Водночас, як нагадує Вlооmbеrg, "Північний потік-2" досі не був сертифікований Німеччиною, а після пошкоджень від вибухів у вересні 2022 року не має шансів на запуск у найближчому майбутньому. Проте офіційні санкції зміцнили б позицію ЄС щодо відмови від російського газу як довгострокової стратегії. "Це політичний сигнал, який підкреслює наміри Євросоюзу повністю відмовитися від імпорту газу з Росії до 2027 року", - прокоментувала ситуацію енергетичний стратег Rаbоbаnk Флоренс Шміт. За її словами, така позиція допоможе стабілізувати газові ринки, усунувши спекуляції навколо ймовірного повернення російських енергопотоків. Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн підтвердила, що Євросоюз вже готує нові масштабні рестрикції щодо Росії: "Новий пакет санкцій включатиме обмежувальні заходи щодо газопроводів "Північний потік" і "Північний потік - 2", доповнення чорного списку суден російського "тіньового флоту" новими найменуваннями, зниження стелі цін на нафту, а також додаткові санкції щодо фінансового сектору РФ. Ми повинні посилювати тиск на президента Путіна доти, доки він не буде готовий до миру", - заявила глава Єврокомісії.
we.ua - ЄС готується остаточно перекрити Північний потік-2 - Вlооmbеrg
Sign up, for leave a comments and likes
About news channel
  • Всеукраїнська он-лайн газета. Оперативні новини з України і світу: події, політика, спорт, культура

    All publications are taken from public RSS feeds in order to organize transitions for further reading of full news texts on the site.

    Responsible: editorial office of the site gazeta.ua.

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules