Gazeta.ua - we.ua

Gazeta.ua

we:@gazeta.ua

19.3 thous. of news

These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Україна та Європа передали Трампу свої пропозиції для завершення війни з Росією
Україна і європейські країни передали США свої ідеї щодо завершення війни з Росією. Так вони відповіли на "мирний план" президента США Дональда Трампа, повідомляє Rеutеrs. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Україна не отримає нічого": Джонсон розкритикував мирний план США За даними видання, під час зустрічі в Лондоні в середу, 23 квітня, українські та європейські чиновники передали американським свої ідеї щодо завершення війни РФ проти України. Агентство дізналося, який вигляд має спільний мирний план України та Європи. Припинення вогню: сторони повинні взяти на себе зобов'язання щодо повного і беззастережного припинення вогню в небі, на суші та на морі; обидві сторони негайно вступають у переговори про технічну реалізацію за участю США та європейських країн. Це відбувається паралельно з підготовкою порядку денного та умов для повної мирної угоди; моніторинг режиму припинення вогню під керівництвом США і за підтримки третіх країн; Росія має беззастережно повернути всіх депортованих і незаконно переміщених українських дітей. Обмін усіма військовополоненими (принцип "всіх на всіх"). Росія має звільнити всіх цивільних полонених. Гарантії безпеки для України: Україна отримує надійні гарантії безпеки, зокрема від США (угода, аналогічна до статті 5 договору НАТО про колективну оборону), тоді як серед союзників немає консенсусу щодо членства в НАТО; немає обмежень для українських сил оборони; держави-гаранти являтимуть собою спеціальну групу європейських країн і неєвропейських країн, що проявлять бажання. Жодних обмежень на присутність, озброєння та операції дружніх іноземних сил на території України; Україна прагне до вступу в ЄС. Питання територій: територіальні питання обговорюватимуться і вирішуватимуться після повного і беззастережного припинення вогню; територіальні переговори почнуться на основі лінії контролю; Україна повертає собі контроль над Запорізькою атомною електростанцією за участю США, а також над Каховською греблею; Україна отримує безперешкодний прохід по Дніпру і контроль над Кінбурнською косою. Економіка: США та Україна реалізують угоду про корисні копалини; Україна буде повністю відновлена і отримає фінансову компенсацію, зокрема за рахунок російських суверенних активів, які будуть заморожені доти, доки Росія не відшкодує збитки Україні; санкції США, запроваджені проти Росії з 2014 року, можуть бути поступово ослаблені після досягнення стійкого миру і відновлені в разі порушення мирної угоди. Сьогодні Rеutеrs також опублікувало "мирний план" США. Американський та українсько-європейський документи багато в чому схожі один на одного, але є й суттєві відмінності. Серед основних умов визнання Росією права України на власні збройні сили та оборонну промисловість, а також повернення під український контроль Запорізької атомної електростанції.
we.ua - Україна та Європа передали Трампу свої пропозиції для завершення війни з Росією
На Покровському напрямку росіяни 31 раз намагалися прорвати оборону ЗСУ - Генштаб оновив звіт
На фронті від початку доби 23 квітня відбулося 116 бойових зіткнень. Російські окупанти активно штурмують на Покровському та Курському напрямках. Про це повідомляє Генеральний штаб ЗСУ. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія готує новий наступ: окупанти хочуть вийти на кордон Донеччини і Дніпропетровщини На Харківському напрямку противник завдав авіаційного удару по району населеного пункту Мала Вовча. На Куп'янському напрямку ворог здійснив 4 штурми позицій наших оборонців у районі Нової Кругляківки. На Лиманському напрямку з початку доби російські загарбники 11 разів атакували позиції українців в бік Рідкодуба, Дружелюбівки, Новосергіївки, Нового Миру, Серебрянки та поблизу Новоєгорівки, Нового, Торського. Наразі українські захисники відбивають 4 атаки противника. Сили оборони зупинили 2 наступи загарбників у бік Григорівки на Сіверському напрямку. На Краматорському напрямку наразі зафіксовано 5 боєзіткнень у районі Часового Яру та в напрямку Маркового і Білої Гори. Один бій триває до цього часу. На Торецькому напрямку росіяни 13 разів атакували позиції Сил оборони. Зусилля наступу окупанти сконцентрували в районі Дачного, Торецька та в напрямку Плещіївки, Щербинівки, Диліївки. Наразі триває одне боєзіткнення. Від початку цієї доби на Покровському напрямку росіяни 31 раз намагалися прорвати нашу оборону у районах населених пунктів Єлизаветівка, Преображенка, Андріївка, Стара Миколаївка, Лисівка, Котлине, Новоолександрівка та в напрямку Миролюбівки, Романівки, Малинівки. До цього часу тривають 6 боєзіткнень. Сили оборони стримують ворожі штурми, противник зазнає значних втрат - сьогодні на цьому напрямку було знешкоджено 137 окупантів, 65 з них - безповоротно. Також знищено 13 одиниць автомобільної техніки, 2 мотоцикли, 2 гармати. Крім того, пошкоджено 2 гармати російських окупантів. На Новопавлівському напрямку українські підрозділи зупинили 12 ворожих штурмів позицій наших військ поблизу населених пунктів Костянтинопіль, Веселе, Новосілка, Привільне та в напрямку Вільного Поля, Одрадного. Ще чотири боєзіткнення тривають до цього часу. Авіаударів зазнали Багатир, Новопіль, Новодарівка та Олексіївка. На Гуляйпільському напрямку ворог завдав авіаційних ударів по району Гуляйполя. На Оріхівському напрямку ворог 4 рази намагався просунутися поблизу населених пунктів Новоданилівка та Степове. На Придніпровському напрямку відбулось боєзіткнення з противником. Авіаційних ударів зазнали Козацьке та Антонівка. Сили оборони України продовжують ведення операції на Курському напрямку, де противник протягом доби провів 25 штурмів позицій українських підрозділів. Наразі триває одне боєзіткнення. Ворог завдав 12 авіаційних ударів, скинувши при цьому 18 керованих бомб, та здійснив 272 артилерійських обстрілів, 8 з яких - із реактивних систем залпового вогню. Втрати росіян в Україні перевалили за 946 тисяч. За минулу добу ЗСУ знищили 1170 окупантів.
we.ua - На Покровському напрямку росіяни 31 раз намагалися прорвати оборону ЗСУ - Генштаб оновив звіт
Синоптики попередили про сильний вітер найближчими годинами та зміну погоди у Києві
Київ накриє сильний вітер у найближчі години. Погода у Києві сьогодні, 25 квітня, погіршиться. Про це повідомив Укргідрометцентр. За прогнозами синоптиків, найближчим часом Київ накриє сильний вітер. Пориви будуть досягати 15-20 м/с. Вітряна погода протримається до кінця дня. У столиці оголосили перший (жовтий) рівень небезпеки. Під час сильного вітру місцевих закликають: Щільно зачиняти вікна; Прибрати з балконів і лоджій предмети, які можуть випасти назовні; Триматися якомога далі від рекламних щитів, ліній електропередачі, великих дерев; Не паркувати поруч із ними автотранспорт. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 2025 рік увійде до найспекотніших за всю історію спостережень Варто зазначити, що кияни можуть звертатися у разі надзвичайних ситуацій до екстрених служб та державних установ, зокрема: При травмуванні людей негайно телефонуйте 103. Якщо впало дерево чи зламалися гілки - телефонуйте до аварійно-диспетчерської служби "Київзеленбуду": 0442724018. Також, коли падіння дерев і гілок загрожує життю, звертайтесь до рятувальників за номерами: 101 або 0444303713 (телефон КАРС). При несправності світлофорних об'єктів чи дорожніх знаків звертайтеся за номером: 0503873542 (телефон ЦОДР). Синоптики розповіли, що у травні середні температурні показники по Україні будуть вищими за кліматичну норму. Очікується тепліша погода, ніж зазвичай для цього періоду року.
we.ua - Синоптики попередили про сильний вітер найближчими годинами та зміну погоди у Києві
Трамп незадоволений тим, що Україна досі не підписала угоду про корисні копалини
Україна досі не підписала фінальні документи для укладення угоди зі США про надра. Про це президент США Дональд Трамп написав у Тruth Sосіаl. Він заявив, що Київ "запізнюється щонайменше на три тижні". ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна та США просунулись у переговорах щодо угоди про корисні копалини "Сподіваюся, вона (угода про корисні копалини - Gаzеtа.uа) буде підписана негайно. Робота над загальною мирною угодою між Росією і Україною іде гладко. Здається, успіх попереду!" - додав він. Минулого тижня Трамп заявив, що очікує на підписання угоди 24 квітня. Однак напередодні міністр фінансів України Сергій Марченко казав, що цього тижня її не укладуть. Міністерство економіки України опублікувало текст меморандуму зі США щодо майбутньої угоди про економічне партнерство та створення інвестиційного фонду для відбудови країни. У документі зазначається, що угода передбачатиме формування фонду для залучення інвестицій у відновлення України, модернізацію інфраструктури та розвиток стратегічного партнерства між Україною і США.
we.ua - Трамп незадоволений тим, що Україна досі не підписала угоду про корисні копалини
Світоліна вперше пробилася до третього кола супертурніру, де розігрують $7,8 млн
Перша ракетка України Еліна Світоліна вперше у своїй кар'єрі зуміла кваліфікуватися до третього кола супертурніру серії WТА 1000 у Мадриді. Українська тенісистка легко обіграла представницю Великобританії Сонай Картал у двох партіях 6:3, 6:1, повідомляє Обозрєватель. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В оновленому рейтингу WТА змінилися місця українок Тенісистки провели на корті 53 хвилини. За цей час Світоліна реалізувала 5 із 6 брейкпоінтів і виграла 53 очки. У свій пасив 30-річна одеситка записала одну подвійну помилку. Завдяки тому, що Еліна пропускала перше коло, вона вийшла до 1/16 фіналу. На цій стадії турніру в Мадриді українка вже виступала двічі, але тоді учасниці розпочинали виступи з раунду 1/32 фіналу. Таким чином, Світоліній вперше вдалося пробити до третього кола змагань. Еліну посіяно в Мадриді-2025, де тенісистки розігрують 7,8 млн доларів призових, під 17-м номером. Її наступною суперницею у столиці Іспанії стане переможниця дуелі Олена Рибакіна Б'янка Андрєєску. Українка виграла 8 поспіль матчів на всіх турнірах. Минулими вихідними Світоліна виграла турнір у французькому Руані, завоювавши 18-й трофей у кар'єрі. Українська тенісистка Еліна Світоліна поділилася своїми планами на майбутнє. Зі слів 30-річної спортсменки, після завершення професійної кар'єри вона хоче інвестувати кошти у розвиток України.
we.ua - Світоліна вперше пробилася до третього кола супертурніру, де розігрують $7,8 млн
Скільки коштує ремонт Cybertruck: власники були шоковані
Теslа Сybеrtruсk виявився надзвичайно дорогим у ремонті. Навіть незначна аварія може вилитися в очікування на кілька місяців і рахунок на десятки тисяч доларів. Спочатку Сybеrtruсk рекламувався як надміцний електропікап із корпусом із нержавіючої сталі. Очікувалося, що він буде стійким до подряпин і пошкоджень, передає Еdmunds. Реальність виявилася іншою. Редакція сайту Еdmunds минулого року придбала такий автомобіль для тривалого тесту. У грудні він потрапив у ДТП. Коли пікап стояв на парковці, в нього врізався легковик. Удар припав на водійську сторону. Було пошкоджено колесо і бампер. Зовні пошкодження виглядало незначним, однак ремонт виявився дуже складним. Спочатку журналісти шукали центр Теslа, який приймає Сybеrtruсk. Їх виявилось дуже мало. У першому центрі спочатку сказали, що ремонт триватиме місяць. Потім термін зріс до пів року. В іншому центрі повідомили, що тільки на оцінку знадобиться місяць, а потім можна буде планувати сам ремонт. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Теslа відкликає всі Сybеrtruсk і скорочує їх виробництво Еdmunds погодилися на другий варіант і вирішили звернутися до сервісу в Онтаріо. Але до ремонту справа так і не дійшла. Його вартість становила захмарні 57 тисяч доларів. У кошторисі вказано $4191 за двигун і суміжні компоненти. Задня підвіска обійшлася б у $9149. Задні двері - у $2495, задній бампер - у $2417,73. Податки та матеріали склали $3320,65. Робота коштувала б $16584. Найбільш загадковою стала позиція "Інші частини". Її оцінили лише в $5. У результаті електропікап не стали ремонтувати. Його продали на аукціоні всього за $8 тис.
we.ua - Скільки коштує ремонт Сybеrtruсk: власники були шоковані
"Все повилітало. Дім задрижав" - як Київ пережив моторошний ракетний удар по багатоповерхівці
У ніч на 24 квітня Росія завдала масованого удару по Києву. Застосовано щонайменше 11 балістичних ракет, зокрема північнокорейські КN-23, а також дрони-камікадзе та крилаті ракети. Одна з балістичних ракет влучила в житловий масив у Святошинському районі. Найбільших руйнувань зазнала двоповерхова будівля, яку ракета зруйнувала майже повністю. Пошкоджено також житлові будинки поблизу. Відомо про щонайменше 12 загиблих, понад 90 людей постраждали Серед травмованих - щонайменше шестеро дітей. На місці удару тривають аварійно-рятувальні роботи. До ліквідації наслідків залучено понад 70 рятувальників, кінологів, техніку ДСНС та комунальних служб. Кореспондентки Gаzеtа.uа побували на місці трагедії та дізналися про наслідки російського ракетного удару, а також поспілкувалися з очевидцями та постраждалими. ШУКАЮТЬ РОДИЧІВ Дорогою до епіцентру вибуху минаємо житлові вулиці з понівечиними будинками. Більшість будівель мають від двох до пʼяти поверхів. Вони стоять без вікон, з побитими фасадами й дірками в даху. На балконах - розірвані штори, а біля під'їздів - купи скла та побутових речей. У дворах гамірно. Із вікон надвір вилітають уламки, з дахів із тріском на асфальт падає шифер - комунальники, волонтери та мешканці прибирають завали в квартирах. Під ногами - бите скло, зім'яті віконні рами, уламки меблів, штори, змішані з землею. Балістична влучила у старий двоповерховий житловий будинок. Більша частина будівлі вщент зруйнована - від підʼїзду лишилися тільки бетонні сходи та купи битої цегли. Чути гарчання техніки та звук робочих інструментів. Робота рятувальників на місці трагедії не зупиняється ще від другої години ночі. Територія оточена стрічками, між завалами працюють у касках - хтось тягне дерев'яні балки, хтось обстежує приміщення з собаками. - Після другої години ночі, якщо не помиляюсь, рятувальники безперервно продовжують проводити аварійну пошуково-рятувальну та пошуково-аварійні роботи, - каже Павло Петров, речник ГУ ДСНС у Києві. - Наразі у нас залучені кінологічні відділення, також працюють психологи разом з людьми, які шукають тут своїх родичів. Станом на ранок рятувальникам вдалося врятувати 17 осіб. Постраждали понад 70 - 43 госпіталізовані, серед них діти. Є вісім підтверджених загиблих. Ще одне тіло чекає на ідентифікацію. - Тут більше 15 одиниць техніки різноманітної, а також більше 70 чоловік особового складу, плюс працює кінологічне відділення, - зазначає Петров. - Я зараз бачив, як відпочивала собака, я питаю у кінолога: "А скільки вона працює?" Він каже: "З 2:30 і працювала". Знову піде. Серед уламків рятувальники регулярно зупиняються на "хвилини тиші" - прислухаються, кличуть. Саме так вдалося знайти 29-річного чоловіка, який відгукнувся на голоси. Його обережно витягли з-під уламків і передали медикам. Хлопець відгукнувся, почали з ним контактувати - У певний період часу рятувальники припиняють роботу, починають гукати і слухати уважно. І от саме під час такої хвилини вони і почули, що хлопець відгукнувся, почали з ним контактувати, знайшли приблизно де він, відкопали, дізналися, у якому він положенні, - додає речник. Психологічна допомога тут так само необхідна, як і фізична. Понад 30 людей уже звернулись до психологів, серед них - батьки дітей, яких досі шукають під завалами. - Роботи продовжуються і досі. Тут працюють психологи, особливо з батьками отих дітей, яких наразі шукають рятувальники, - каже Петров. "СПОДІВАЄМОСЯ, ЩО ЖИВІ" Біля зруйнованого під'їзду - старенька жінка на стільці. Вона мовчки тримає в руках палицю й ганчірку. За її спиною - авто з вибитими шибками, накрите старим килимом. Поруч снують сусіди - несуть пакети, роздивляються уламки, говорять тихо й уривками. Діти стоять поруч із дорослими, притискаючись до ніг. Біля огороджувальної стрічки збирається натовп підлітків. Юнаки та дівчата нервово спостерігають за роботою рятувальників та підбігають ближче, як тільки зʼявляються якісь новини. - У цьому будинку живе наш однокласник з родиною. Усі вони там - він, сестра, тато й мама. Ми від самого ранку тут чекаємо, доки їх врятують. Ми ось перейшли в 11 клас, - говорить знервовано хлопець. Його очі почервоніли чи то від пилу, чи то від сліз. - З ними немає звʼязку і ми всі дуже хвилюємося. Але сподіваємося, що живий. 28-річна Світлана з донькою на руках спостерігає за розбором завалів. В чотирьохповерховому будинку, де мешкала родина вибило вікна і пошкодило дах. - У нас в під'їзді старі звичайні вікна, не пластикові - вилетіли всі. Дах зруйновано там, де наша квартира. І так затікала вода, - розповідає жінка, - а зараз там дирка. І я переживаю, що буде затікати в квартиру, бо передають дощі, а в мене маленька дитина. Родина мешкає на найвищому поверсі. Світлана каже, що спочатку почула різкий звук, встигла добігти до коридору - і пролунав вибух. - У квартирі все ціле. Одне вікно, яке було на провітрюванні, його вирвало, але воно закривається. Сама основна проблема - це дах, який буде протікати, - додає вона. Рятувальники працюють безупинно, залазять на покрівлі, обережно ступаючи по крихких уламках. Частина даху провалилася, вікна й балкони - вирвані вибуховою хвилею. Одна з багатоповерхівок навпроти перетворилась на скелет - зовнішні стіни ще стоять, але всередині - порожнеча. Зламані балки, обгорілі дерев'яні конструкції, уламки цегли й труби валяються просто в квітучих деревах. Під завалами - потрощене авто. Сусіди приносять воду, ковдри, допомагають один одному з речами. На стелі однієї з уцілілих квартир ще висить люстра - її видно крізь вибите вікно. Там досі стоїть холодильник з десятками магнітів. Біля вантажівки - черга. Там роздають панелі ДСП. Люди передають одне одному пакунки з речами, розбирають купи одягу, шукають документи, ліки. ПРИЦІЛЬНИЙ УДАР На першому поверсі будинку, що навпроти зруйнованої двоповерхівки, мешкає 22-річна Валерія. Вночі вона була вдома разом з родиною. Усі спали, а прокинулись вже після удару - коли вибуховою хвилею вибило шибки, зізнається. - Ми прокинулись, коли все повилітало. Вікна, двері, весь дім задрижав. Ми мешкаємо на першому поверсі. Укриття у нашому будинку не було, - каже дівчина. - Колись намагалися зробити підвал як сховище, але потім його переробили, і нічого нормального з того не вийшло. У будинку навпроти, за її словами, загинула ціла родина - батько, мати, бабуся. 13-річну доньку дістали з-під завалів живою, у неї - політравма. Зараз дівчинка перебуває у лікарні після операції. - У тій сім'ї є ще старша сестра і брат. Їм двадцять два і двадцять один, але їх у момент удару не було вдома, - говорить Валерія. Пожежі після удару не було. Усе, що пам'ятає - густий пил, крізь який нічого не видно. Швидка приїхала майже миттєво - менше ніж за десять хвилин після виклику. Якби ще щось здетонувало - нас би просто не стало - Мені здається, вибух був настільки сильний, що якби ще щось здетонувало - нас би просто не стало. Після того ще чули вибухи, але вже не такі, - згадує дівчина. У цьому районі, каже, живе багато літніх людей і корінних киян. Більшість квартир - приватні. Її родина мешкає в трьохкімнатній. - Поки ніхто не сказав, що буде далі. Кажуть, приїде якась комісія. Але де ночувати, куди діватися тим, у кого більше нема дому? Це ж десятки зруйнованих квартир. І ніхто не готовий до цього, - знизує плечима Валерія. Тримає за повідок великого лабрадора, що стомлено спить поблизу. Біля місця удару - лише стадіон, університет, житлові будинки. Постраждала також школа - від вибухової хвилі вибило шибки у пластикових вікнах. - Думаю, що це був прицільний удар по цивільній інфраструктурі. Бо в нас тут нічого військового немає, - обурюється Валерія. Чоловіки закривають вікна дошками. У дворах працюють десятки комунальників - оперативно прибирають уламки, складають цеглу й скло у рядна й мішки. - Та все вибило - металеві двері з ноги рівняв. Добре, що всі живі і здорові!... Немає тут вікон, тріщини в стінах, - емоційно каже чоловік розмовляючи по телефону. Найближче укриття знаходиться в школі №96. Через вікна без шибок видно шкільні дошки, парти, навчальні плакати. Тут організували й пункт допомоги постраждалим. У навчальний заклад місцеві й волонтери зносять воду, їжу, ліки. ЗАПАХ ГАЗУ Й ДІРКИ У СТІНАХ За вщент зруйнованим будинком стоїть цегляна пʼятиповерхівка. У тіні щойно зазеленілих дерев валяються уламки, стоять зімʼяті й машини без скла. Будинок після ракетного удару залишився без вікон, балконів і дверей. У садках червоним майорять тюльпани. За стрічкою стоїть чоловік, на вигляд років 60. Біля ніг поставив величезний пакет. У пʼятиповерхівці живе його друг. - Він вдома, але нас туди не пускають. Ми хотіли допомогти, щось прибрати в хаті туди-сюди, але стоїмо і дивимось, - каже сивоволосий чоловік. - Вночі всіх виводили, а зараз вже не пускають, бо з даху все скидають, для безпеки. - Як думаєте, що буде з цими будинками? - питаємо. - А людей куди? Хто зараз буде будувати? Дах зроблять, вікна і двері поставлять, а далі - як хочете. Людям треба десь жити. У кого є за що, може хоч якийсь ремонт зробити. А у кого нема за що? А на суботу дощі, хоч би дах відремонтували, - відказує розгублено. Про події ночі розповідає ще один мешканець постраждалого будинку. Чоловік виносить на двір зимові куртки, бушлат, трохи вцілілих продуктів і складає все на дитячу гойдалку поблизу. Він був удома з самого початку тривоги. Каже, від моменту сирени до вибуху минуло не більше десяти хвилин. - Ми щось встигли зрозуміти, але вже було пізно, - каже чоловік. - А зараз що буде - ще не знаємо. Поки цими питаннями не займаємося. Газ скипів із труби - її розірвало Після вибуху у квартирі панував повний безлад. Частину речей знищено, дещо залишилось, але головна небезпека була в іншому. - Газ скипів із труби - її розірвало. У квартирі стояв запах газу, дихати було нічим. Крім пилу ще й газ "допомагав". Наразі чоловік ще не знає, куди буде переміщена його родина, і чи отримає вона тимчасове житло. Але впевнений: найголовніше - що всі живі. Більшість будинків тут - зведені після Другої світової війни. Є "сталінки", "хрущовки" та тимчасові панельні двоповерхівки, які тутешні мешканці називають "бараками", які будували для тимчасового проживання. Кияни отримували тут квартири переважно від заводу "Антонов". Поруч із двоповерхівкою стоїть жінка. На шиї звʼязка ключів, щось безперервно перевіряє в телефоні. Позаду - авто, накрите килимом замість даху, і розбиті вікна. Навколо - сусіди, які мовчки роздивляються уламки своїх квартир. Люди ходять, хитаючись від втоми, тримають у руках телефони, документи, пакунки. Жінка чекає новин від своїх друзів - родину, яка проживала тут понад 25 років. - Вони самі вибрались, самі. Просто дивом. Їх не діставали - вони самі якось вийшли. Я не знаю, що їх урятувало. Квартиру привалило. Вони ледве вийшли, - каже вона схвильовано. - Вони тут живуть, скільки я пам'ятаю. Чи купували квартиру, чи отримували - я не знаю. Але це був їхній дім. На тлі уламків стоїть червоний автомобіль із розбитими вікнами. Уся територія розчищена для роботи спецслужб. Люди за стрічкою дивляться на зруйнований фасад - там, де ще вчора були квартири, сьогодні чорні дірки у стінах. Мовчазна метушня, багато пилу, різкий запах дерева, що горіло. Рятувально-пошукові роботи тривають. Наразі відомо про 12 загиблих, серед них, і 17-річний хлопець, порятунку якого від самого ранку чекали однокласники. 90 людей постраждали, із яких 44 - у лікарнях столиці. У Києві 25 квітня оголосили Днем жалоби за загиблими внаслідок сьогоднішньої атаки Росії.
we.ua - Все повилітало. Дім задрижав - як Київ пережив моторошний ракетний удар по багатоповерхівці
РФ під час "енергетичного перемир'я" накопичила ракети для удару 24 квітня - розвідка Великої Британії
Так зване "енергетичне перемир'я" Росія використала для того, щоб поповнити запаси ракет для масованої атаки 24 квітня. Згідно аналізу британської розвідки, під час комбінованого удару РФ задіяла стратегічну авіацію, бомбардувальники, кораблі Чорноморського флоту і наземні установки. Основними цілями РФ стали Київ і Харків. Про це повідомило Міноборони Великої Британії з посиланням на дані своєї розвідки. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США пропонують заборонити вступ України до НАТО та визнати Крим російським - ЗМІ Крилаті ракети Х-101 залишаються основним засобом для російських масованих ударів. "Атака такою комбінацією засобів майже напевно здійснювалась, щоб перевантажити систему ППО України. Повітряні сили України заявили про перехоплення 112 цілей, а також про придушення інших за допомогою засобів радіоелектронної боротьби",- сказано у звіті. Окрім цього, розвідка Британії вважає, що "нещодавнє 30-денне енергетичне перемир'я" дозволило Росії поповнити свої запаси, які до цього використовували лише двічі з початку березня". У ніч проти 24 квітня російські загарбники атакували Україну ракетами різних типів повітряного, наземного та морського базування, а також ударними БпЛА типу Shаhеd та дронами-імітаторами інших типів. Внаслідок російської атаки постраждали Київщина, Харківщина, Дніпропетровщина, Житомирщина, Запоріжжя та Хмельниччина. Росія 24 квітня атакувала цивільну інфраструктуру. Наразі відомо про 12 загиблих, серед них, і 17-річний хлопець, порятунку якого від самого ранку чекали однокласники. 90 людей постраждали, із яких 44 - у лікарнях столиці.
we.ua - РФ під час енергетичного перемир'я накопичила ракети для удару 24 квітня - розвідка Великої Британії
До складу нового корпусу ЗСУ увійшли легендарні бойові бригади
Створення корпусу дасть змогу ефективно управляти підпорядкованими бригадами, комплектувати їх особовим складом і оперативно забезпечувати всім необхідним У складі Збройних сил України створено новий 8-й корпус Десантно-штурмових військ. Про це повідомляє командування Десантно-штурмових військ ЗСУ. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США пропонують заборонити вступ України до НАТО та визнати Крим російським - ЗМІ "Створення корпусу дасть змогу ефективно управляти підпорядкованими бригадами, комплектувати їх особовим складом і оперативно забезпечувати всім необхідним. Ядро корпусу становлять досвідчені офіцери й сержанти, які знають, що таке війна нового типу з найжорстокішим ворогом", йдеться у повідомленні. Зазначається, що до складу 8-го корпусу увійшли бойові бригади, що стали легендарними ще під час АТО/ООС, так і сформовані вже після повномасштабного вторгнення РФ в Україну, а саме: 46-та окрема аеромобільна бригада ДШВ ЗС України 71-ша окрема єгерська бригада Десантно-штурмових військ ЗС України 80-та окрема десантно-штурмова Галицька бригада ДШВ ЗСУ 82-га окрема десантно-штурмова Буковинська бригада 95-та окрема десантно-штурмова Поліська бригада ДШВ ЗСУ 148-ма окрема артилерійська Житомирська бригада Десантно-штурмових військ, а також підрозділи бойового та логістичного забезпечення. "Чітке планування й координація, міцний кулак і концентрація на напрямку ті принципи, за якими воюватиме 8-й корпус ДШВ", наголошує командир корпусу, Герой України, полковник Дмитро Волошин. Російські війська під час ранкової атаки 25 квітня на Павлоград Дніпропетровської області знищили вщент базу волонтерського Медичного батальйону "Госпітальєри". Внаслідок атаки було ліквідовано усе майно та техніка, що були в ній.
we.ua - До складу нового корпусу ЗСУ увійшли легендарні бойові бригади
Зеленський хоче від США таких гарантій безпеки, які є в Ізраїля
Україна хоче отримати від США такі ж потужні гарантії безпеки, які має Ізраїль. Про це заявив президент Володимир Зеленський у п'ятницю, відповідаючи на запитання журналіста "Інтерфакс-Україна". Він наголосив, що Київ прагне міцної безпекової підтримки від Сполучених Штатів. "Є питання, яке я обговорюю щодо гарантій безпеки від Сполучених Штатів Америки. Ми дуже хочемо, щоб вони були сильні, як мінімум, як у Ізраїлю", - сказав Зеленський. Також він нагадав, що Україна очікує присутності європейських військових сил. За його словами, навіть якщо війська будуть лише з боку Європи, важливо мати американський "бекстоп". Зеленський зазначив, що у розмові з президентом США Дональдом Трампом підкреслював, що такий "бекстоп" не обов'язково означає присутність американських солдатів на українській території. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський розкрив суму військової допомоги від США "Я знаю, що не дуже позитивно на це дивляться Сполучені Штати Америки, тому ми говоримо про роботу розвідок, ми говоримо про кіберзахист, ми говоримо передусім про системи протиповітряної оборони Раtrіоt", - додав президент. Він також підкреслив, що гарантії мають стосуватися не лише суші. Україна потребує захисту у повітрі та на морі. Зеленський повідомив, що міністр оборони України вже представив партнерам у Великій Британії нові напрацювання у сфері безпеки. За його словами, робота над формуванням повноцінної інфраструктури гарантій триватиме на військовому рівні. Президент США Дональд Трамп заявив, що Росія готова укласти угоду щодо припинення війни в Україні. Водночас він зазначив, що домовитися з президентом Володимиром Зеленським виявилося складніше, ніж він очікував, але заявив, що мир залежить від українського політика.
we.ua - Зеленський хоче від США таких гарантій безпеки, які є в Ізраїля

What is wrong with this post?