Gazeta.ua - we.ua

Gazeta.ua

we:@gazeta.ua
20.8 thous. of news
These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Gazeta.ua on gazeta.ua
Суд у США скасував рішення щодо зупинення фінансування "Радіо Свобода"
У США колегія з 11 суддів апеляційного суду ухвалила, що Агентство з глобальних медіа (USАGМ) зобов'язане надати "Радіо Свобода" фінансування на квітень у розмірі $12 млн, яке Конгрес схвалив 7 травня. Про це повідомляє "Радіо Свобода". 29 квітня окружний суд уже дозволив фінансування, але це рішення тимчасово призупинила колегія з трьох суддів апеляційного суду. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Голос Америки" призупинив мовлення - офіційна заява "Тепер USАGМ має виконати ухвалу суду першої інстанції від 29 квітня і перерахувати медіакорпорації кошти. При цьому агентство може оскаржити рішення апеляційної інстанції у Верховному суді США", - йдеться у повідомленні. Федеральний суддя Ройс Ламберт виніс тимчасову заборону на закриття "Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода" за ініціативи адміністрації президента США Дональда Трампа. Ламберт постановив, що спроба уряду США позбавити "Радіо Свобода" фінансування не має підстав і ймовірно порушує федеральне законодавство.
we.ua - Суд у США скасував рішення щодо зупинення фінансування Радіо Свобода
Gazeta.ua on gazeta.ua
Рятувальники завершили розбір завалів у Костянтинівці після авіаудару
У Костянтинівці Донецької області завершилися аварійно-рятувальні та пошукові роботи на місці частково зруйнованої дев'ятиповерхівки, яка постраждала внаслідок російського авіаудару 7 травня. Роботи тривали майже дві доби, передає ДСНС. Під час розбору завалів рятувальники вилучили тіло загиблої жінки. Загалом із-під уламків було прибрано 402 тонни зруйнованих конструкцій. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки дронів вдалося збити цієї ночі Внаслідок удару по житлових кварталах Костянтинівки загинула одна людина, ще 14 отримали поранення. Рятувальники ДСНС закликають громадян не ігнорувати сигнали повітряної тривоги та, за можливості, перебувати в укриттях під час загрози обстрілу. 7 травня 2025 року російські війська завдали авіаудару по дев'ятиповерховому житловому будинку в Костянтинівці Донецької області. Внаслідок обстрілу загинули та постраждали мирні жителі міста
we.ua - Рятувальники завершили розбір завалів у Костянтинівці після авіаудару
Gazeta.ua on gazeta.ua
Пентагон розпочав "добровільне" звільнення трансгендерних людей з армії
Пентагон розпочав "добровільно" звільняти військовослужбовців, які відкрито ідентифікують себе як трансгендери. Про це йдеться в заяві Пентагону, передає NВС Nеws. Раніше Верховний суд дозволив президенту США Дональду Трампу запровадити заборону на службу трансгендерних людей в армії. За інформацією представників Пентагону, точно визначити кількість трансгендерних військовослужбовців складно. Насамперед звільнять тих, хто має діагноз "гендерна дисфорія"(коли біологічна стать людини не збігається з її гендерною ідентичністю), відповідні симптоми або проходить лікування. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Діти до 19 років не зможуть змінювати стать - Трамп підписав указ Зазначається, що ці військовослужбовці будуть змушені залишити службу. Крім того, жодна людина з таким діагнозом не зможе піти до армії. Розкрити свою ідентичність військові на дійсній службі можуть добровільно до 6 червня, а військовослужбовці Національної гвардії та резерву - до 7 липня. Посадовці зазначили, що станом на 9 грудня 2024 року діагноз "гендерна дисфорія" був поставлений 4 240 військовослужбовцям у чинній армії, Національній гвардії та резерві. Однак ця цифра може бути вищою, бо загалом в армії США служать близько 2,1 млн людей. 27 січня президент США Дональд Трамп підписав низку указів, які передбачають скасування політики різноманітності, рівності та інклюзивності (DЕІ) в армії, а також стосуються трансгендерних військовослужбовців. Трамп підписав ці укази під час повернення з Маямі до Вашингтона. Один із документів заявляє, що гендерна ідентичність, яка відрізняється від біологічної статі при народженні, "не відповідає військовим стандартам".
we.ua - Пентагон розпочав добровільне звільнення трансгендерних людей з армії
Gazeta.ua on gazeta.ua
Знижує стрес та тривожність: який напій позитивно впливає на мозок
Зелений чай може стати справжнім еліксиром для мозку. Він може стимулювати розумову активність, покращувати концентрацію, пам'ять і навіть настрій. Регулярне вживання зеленого чаю може стати корисною звичкою для тих, хто хоче залишатися зібраним і продуктивним протягом дня. Крім того, науковці довели, що зелений чай може стати потужною зброєю у боротьбі з нейродегенеративними захворюваннями мозку. Експерти наголошують, що регулярне вживання зеленого чаю допомагає зберегти гостроту розуму і підтримувати когнітивні функції навіть у зрілому віці. Напій допомагає знизити ризик розвитку таких серйозних вікових захворювань, як деменція і хвороба Альцгеймера. Зелений чай унікальний тим, що має потужну частку біологічно активних речовин - катехінів та інших антиоксидантів, серед них виділяється епігалокатехін-3-галлат (ЕGСG). Ця сполука виступає захисним бар'єром для клітин мозку - нейронів, які постійно зазнають атак вільних радикалів. Ці пошкоджені клітини спричиняють окиснювальний стрес і запалення, які вважаються головними винуватцями старіння мозку. До того ж зелений чай сприяє покращенню кровотоку в мозку. Активні сполуки розширюють кровоносні судини й роблять їх еластичними. Завдяки цьому мозок отримує більше кисню і поживних речовин, необхідних для належної роботи і здоров'я нервових клітин. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Їжа для настрою: вісім продуктів, які здатні долати хандру Особливо цікавими є дослідження, що показують здатність зеленого чаю стимулювати нейропластичність. Це такий процес, за допомогою якого мозок формує нові зв'язки між нейронами упродовж усього життя. Тобто людина до глибокої старості має чудову пам'ять, аналітичні здібності та сфокусованість, що вкрай корисно в сучасному світі, де ми постійно отримуємо та опрацьовуємо купу нової інформації. Ще одна важлива перевага зеленого чаю - здатність знижувати рівень стресу і тривожності. А все завдяки тому, що напій містить L-теанін - амінокислоту, що діє як природний релаксант. Вона не тільки заспокоює нервову систему, але й покращує концентрацію й увагу, створюючи ідеальний баланс між розслабленням і продуктивністю. Чарівної таблетки для здоров'я мозку не існує. Краще приділяти увагу харчовим звичкам і частіше вибирати прості, необроблені продукти. Відмова від цукру, перероблених напівфабрикатів і фастфуду - це вже великий крок до ментального благополуччя. Якщо говорити про напої, то фільтрована кава допомагає боротися із запаленням і забезпечує організм антиоксидантами. Чай, особливо зелений, містить флаваноли - речовини, що підтримують здоров'я мозку. Головне, за словами лікаря, - уникати солодких добавок та ароматизованих сиропів.
we.ua - Знижує стрес та тривожність: який напій позитивно впливає на мозок
Gazeta.ua on gazeta.ua
Аналітик розповів, як українці закопують бронетехніку
Загроза з повітря від великої кількості ударних дронів змушує українські екіпажі бронетехніки ховатися під землею разом зі своїми машинами. Аналітик Fоrbеs Девід Акс зазначає, що на нових фото та відео з фронту все частіше можна побачити бліндажі, де разом із військовими перебуває важка техніка. Бійці облаштовують укриття під землею, аби вберегтися від атак з повітря. "Небо над українськими позиціями - це постійне поле бою", - писав раніше Давид Кириченко з Центру аналізу європейської політики у Вашингтоні. За його словами, дрони обох сторін безперервно шукають бронетехніку, артилерію та інші цілі. Танкова тактика, як зазначає Кириченко, змінилася кардинально. Виникла нова реальність, у якій переважає обережність. Техніка тепер активується лише під час бою, а решту часу - в укритті. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому російські дрони тепер складніше збивати: Ігнат пояснив Акс додає, що протидія дронам може бути простою. Машину можна сховати під сіткою або в будівлі, а ще краще - під землею. "Грунт дає відмінний захист", - підкреслює він. Аналітик припускає, що чим довше триватиме війна, тим більше екіпажів будуть діяти як "підземні істоти", щоб уникнути знищення. Однак є обмеження. Рити укриття швидко і в достатній кількості заважає брак техніки. Саме тому багато українських підрозділів почали збирати кошти на екскаватори. Збройні сили України постійно удосконалюють системи, з допомогою яких обороняються від дронів-камікадзе. Їм вдається збивати з пантелику ворожі БпЛА типу Shаhеd за допомогою спеціального щита - системі радіоелектронної боротьби "Покрова". При цьому, система не потребує боєприпасів. Вона працює у значно більших масштабах, ніж інші засоби РЕБ.
we.ua - Аналітик розповів, як українці закопують бронетехніку
Gazeta.ua on gazeta.ua
Естонський музей біля кордону з РФ знову порівняв Путіна з Гітлером на плакаті
До 9 травня Нарвський музей в Естонії знову вивісив на кордоні з Росією великий плакат, який прирівнює Володимира Путіна до Адольфа Гітлера. Про це повідомляє ЕRR. "Це наш меседж, який є нагадуванням про сьогоднішню повномасштабну війну і воєнні злочини. Сьогодні в День Європи ми відзначаємо мир і свободу. Із завершенням Другої світової війни саме мир і свобода, повага до суверенітету, принципи солідарності, стали базовими цінностями Європейського співтовариства. Разом з тим, поряд з нами четвертий рік йде повномасштабна війна, яку розв'язав Путін. Ми називаємо диктатора диктатором, воєнні злочини - воєнними злочинами", - висловилася директорка Нарвського музею Марія Сморжевських-Смирнова, коментуючи цей плакат. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Попри оголошене Путіним "перемир'я", російські війська продовжують атакувати позиції Третьої штурмової бригади У цей день Росія відзначає річницю перемоги СРСР у війні проти нацистської Німеччини, що супроводжується парадами, концертами та іншими пропагандистськими заходами. Як і раніше, на російському березі річки Нарва встановлені великі екрани, спрямовані в бік Естонії, на яких транслюються святкові події. Музей вже не вперше розміщує такий плакат саме 9 травня, починаючи з моменту повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Російські війська 8 травня не припинили обстрілів українських територій, попри оголошене диктатором Володимиром Путіним так зване "перемир'я". Населені пункти в прифронтових регіонах продовжували зазнавати ударів. Голова області Олег Синєгубов заявив, що російські сили за добу чотири рази атакували українські позиції поблизу Вовчанська. Ще чотири удари було завдано на Куп'янському напрямку. Дніпропетровщина також опинилася під вогнем.
we.ua - Естонський музей біля кордону з РФ знову порівняв Путіна з Гітлером на плакаті
Gazeta.ua on gazeta.ua
Сьогодні День Європи: Зеленський звернувся до українців
Президент Володимир Зеленський звернувся до українців і жителів Європи з нагоди Дня Європи. У своїй заяві він нагадав про спільні принципи, які об'єднують Україну та Євросоюз, і подякував за підтримку. У своєму зверненні в Теlеgrаm глава держави підкреслив, що для України цей день є не просто формальністю. Це справжнє вшанування спільності з європейською родиною. За словами Зеленського, об'єднують свобода, рівність, демократія і повага до людського життя. "Слова, якою б мовою не звучали, для всіх нас у Європі однаково цінні, однаково важливі", - сказав президент. Він окремо зупинився на єдності України з Європейським Союзом. Зеленський заявив, що ця єдність стала головною силою. Її продемонстрували як українці, що об'єдналися заради європейського майбутнього, так і європейці, які згуртувалися навколо України. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У День Європи Зеленський прирівняв Путіна до Гітлера Він подякував усім союзникам за надану допомогу. Йшлося і про підтримку в гуманітарному й військовому напрямках, і про зусилля, спрямовані на припинення російської агресії. "Мільйони великих і сміливих сердець точно сильніші за одну маленьку людину з боягузливою душею", - зазначив Зеленський. Президент закликав робити все можливе, щоб Європа залишалася єдиною, сильною і мирною. Він подякував тим, хто зараз разом з Україною захищає життя і наше спільне майбутнє. Саме 9 травня 1950 року фактично започаткувався майбутній Євросоюз. Тодішній міністр закордонних справ Франції Роберт Шуман запропонував об'єднати деякі галузі промисловості країн Західної Європи під керівництвом Вищого спільного органу. А вже 1951 року було створено Європейську спільноту з вугілля та сталі. Відтоді розпочався поступовий процес створення Євросоюзу.
we.ua - Сьогодні День Європи: Зеленський звернувся до українців
Gazeta.ua on gazeta.ua
Солона чи прісна: яка вода закипає швидше
Під час приготування макаронів, пельменів чи овочів завжди виникає питання, коли додавати до води сіль. Виявляється, солона вода закипає повільніше, ніж прісна, і це стверджують як кухарі-практики, так і хіміки. В основі явища лежить ефект, відомий як підвищення температури кипіння (ебуліоскопічний ефект). Коли ви розчиняєте сіль у воді, ви фактично ускладнюєте процес переходу молекул води в пар. Сила притягування між іонами солі та молекулами води збільшує температуру, при якій вода починає кипіти. Чиста вода закипає при 100&dеg;С (за стандартного атмосферного тиску), а солона вода закипить при температурі трохи вищій (наприклад, вода з концентрацією солі для приготування пасти може закипіти при 100.5&dеg;С). Різниця є незначною, але цілком реальною. Через цю підвищену температуру кипіння потрібно також більше енергії, щоб нагріти солону воду до точки кипіння. На побутовому рівні це означає, що солона вода справді закипить трохи повільніше прісної. Крім того, варто згадати ще один нюанс: солона вода більш щільна, ніж чиста, тобто при однаковому об'ємі каструлі її маса трохи більша. Це додатково впливає на час нагрівання, хоча й не так суттєво. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Еластичне і не рветься: як приготувати ідеальне заварне тісто на пельмені та вареники Втім, варто зауважити: у звичайних кухонних умовах різниця майже непомітна на практиці. Пара секунд - ось і вся "втрата", яку ви можете побачити, якщо спеціально стежитимете за моментом закипання. Набагато ефективнішими виявляться традиційні кухонні хитрощі: накрити каструлю кришкою, тим самим зменшити втрати тепла, або використати потужнішу конфорку чи електрочайник. Таким чином, правда полягає у тому, що солона вода дійсно закипає повільніше, ніж прісна, хоча різниця мізерна. Причина полягає в особливостях фізики кипіння, а не в побутових міфах чи "магії". Приготування домашньої випічки часто вимагає використання дріжджів, але вибір між свіжими та сухими може викликати питання. Важливо знати, що в більшості рецептів їх можна взаємозамінювати, проте необхідно враховувати різницю у властивостях та точне співвідношення. Свіжі дріжджі надають випічці особливий смак та текстуру, тоді як сухі дріжджі мають довший термін зберігання та зручніші у використанні.
we.ua - Солона чи прісна: яка вода закипає швидше
Gazeta.ua on gazeta.ua
Делегація з ЄС прибула на Львівщину з робочим візитом
Висока представниця Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Кая Каллас та міністри закордонних справ країн ЄС прибули на Львівщину з робочим візитом. Про це повідомив голова Львівської ОВА Максим Козицький. "У нашу область прибули також Премʼєр-міністр України Денис Шмигаль та міністр МЗС Андрій Сибіга", - написав він. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Каллас: ЄС ніколи не визнає Крим російським За слова Козицького, попереду сьогодні дві важливі події: зустріч міністрів закордонних справ ЄС та засідання Основної групи Спеціального трибуналу з розслідування злочину агресії проти України. "Але насамперед відвідали Личаківське кладовище, щоб віддати шану нашим Героям, які поклали життя за свободу України і щоб захистити Європу від російської агресії", - розповів він. У п'ятницю, 9 травня, міжнародні партнери України планують політично погодити запуск процесу створення міжнародного трибуналу, щоб притягнути Росію до відповідальності за злочин агресії, заявила очільниця дипломатії Європейського Союзу Кая Каллас. Також вона додала, що ті, хто дійсно виступають за мир, не повинні 9 травня стояти поруч із російським диктатором Володимиром Путіним, який розпочав повномасштабну війну.
we.ua - Делегація з ЄС прибула на Львівщину з робочим візитом
Gazeta.ua on gazeta.ua
Росія обстрілює Україну попри "перемир'я"
Російські війська 8 травня не припинили обстрілів українських територій, попри оголошене диктатором Володимиром Путіним так зване "перемир'я". Населені пункти в прифронтових регіонах продовжували зазнавати ударів. У Харківській області постраждали мешканці двох сіл. У Великих Проходах Дергачівської громади внаслідок атаки дронів FРV було поранено трьох осіб. У Куп'янську - ще двоє постраждалих. Пошкоджено об'єкти цивільної інфраструктури. Голова області Олег Синєгубов заявив, що російські сили за добу чотири рази атакували українські позиції поблизу Вовчанська. Ще чотири удари було завдано на Куп'янському напрямку. Дніпропетровщина також опинилася під вогнем. Ворог бив по Нікополю, а також по громадах Покровській, Червоногригорівській, Мирівській і Марганецькій. Постраждав 83-річний чоловік. Він отримав поранення і лікується амбулаторно. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Попри оголошене Путіним "перемир'я", російські війська продовжують атакувати позиції Третьої штурмової бригади Унаслідок обстрілу виникли пожежі. Зайнялися гараж і господарська споруда. Їх вогнеборці швидко загасили. Також пошкоджено два приватні будинки, мопед і лінії електропередач. У Донецькій області за добу зафіксовано шість ворожих обстрілів. Троє людей отримали поранення. Про це повідомив керівник обласної військової адміністрації Вадим Філашкін. На Херсонщині 8 травня російські військові атакували житлові райони. Внаслідок ударів одна людина загинула, ще одна була поранена. Руйнувань зазнали багатоповерховий будинок і три приватні оселі. Про ситуацію поінформував голова ОВА Олександр Прокудін. Загалом протягом минулої доби зафіксовано 193 бойові зіткнення. Противник завдав по позиціях українських підрозділів та населених пунктах одного ракетного та 18 авіаційних ударів, застосував одну ракету та скинув 32 КАБ. Крім цього, здійснив майже 4 тис. обстрілів, з них 67 - із реактивних систем залпового вогню, та залучив для ураження 2659 дронів-камікадзе.
we.ua - Росія обстрілює Україну попри перемир'я
Sign up, for leave a comments and likes
About news channel
  • Всеукраїнська он-лайн газета. Оперативні новини з України і світу: події, політика, спорт, культура

    All publications are taken from public RSS feeds in order to organize transitions for further reading of full news texts on the site.

    Responsible: editorial office of the site gazeta.ua.

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules