Німеччина планує передати Україні ще дві зенітно-ракетні системи Раtrіоt, однак фактичне постачання затримається. Рішення щодо передачі вже близьке - його можуть ухвалити найближчими днями або тижнями, повідомив міністр оборони ФРН Борис Пісторіус у мережі Х. Водночас перша система буде доставлена лише через кілька місяців, оскільки процес передання техніки вимагає часу та логістичної підготовки. "Ми зобов'язані дати українцям змогу почуватися захищенішими під час масованих ракетних атак з боку Росії", - наголосив глава оборонного відомства Німеччини. Як повідомив американський чиновник на умовах анонімності, для компенсації цих втрат Берлін придбає нові комплекси в США. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Федоров розказав про технології, що конче потрібні на фронті Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц заявив, що його країна відіграватиме вирішальну роль у забезпеченні України системами протиповітряної оборони Раtrіоt. "Президент Трамп виступив із важливою ініціативою: США нададуть Україні озброєння за умови, що європейські партнери візьмуть на себе фінансування", - написав Мерц. Він зазначив, що неодноразово обговорював це питання з американським лідером останніми днями. "Я запевнив його, що Німеччина відіграватиме вирішальну роль. Ми діємо в наших власних інтересах", - наголосив канцлер. Системи Раtrіоt стануть важливим інструментом для захисту України від російських ракетних атак, а також засобом посилення тиску на Москву з метою змусити її погодитися на мирні переговори, додав він. 14 липня президент США Дональд Трамп підтвердив угоду з НАТО щодо продажу зброї, яка буде постачатись Україні. Він сказав, що Штати продадуть "найкраще" військове обладнання на "мільярди" доларів. Він також заявив, що Україна вже найближчим часом отримає додаткові зенітно-ракетні комплекси Раtrіоt.
Голова уряду ФРН Фрідріх Мерц підтвердив, що Німеччина візьме на себе провідну роль у закупівлі систем Раtrіоt для України за умовами нової ініціативи США.
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц заявив, що Берлін візьме активну участь у постачанні Україні зенітно-ракетних комплексів Раtrіоt, у межах нової ініціативи США.
The "Come Back Alive" Foundation is close to the Ukrainian military. The front line of the Russian-Ukrainian war is not only the front. It is where the war for Ukraine is going on. In hospitals, in warehouses, landfills, in mass media, in offices. We supply and repair equipment, train soldiers and officers, help transform the Armed Forces, provide first-hand accounts of war and stem the flow of propaganda and disinformation. Provides the Ukrainian army with the most important tactical advantage.
Німеччина відправить в Україну батареї протиповітряної оборони Раtrіоt і натомість придбає нові в США. Однак власне постачання озброєння може затягнутися. Повний текст новини
Рішення Сполучених Штатів дозволити продаж своєї зброї НАТО для підтримки українських сил є сигналом єдності. Військова допомога Україні є "важливим моментом для посилення підтримки", заявив міністр закордонних справ Норвегії Еспен Барт Ейде, пише інформагентство NТВ. "Посилені зусилля, скоординовані через НАТО, зроблять підтримку більш цілеспрямованою та стійкою і дадуть чіткий сигнал Кремлю про те, що ми єдині", - сказав він. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Останній шанс: Трамп розкрив, чому більше не довіряє Путіну Військова підтримка України з боку США є надзвичайно важливою, особливо у сферах протиповітряної оборони та артилерії, зазначив він. "Тому те, що США зараз сигналізують про готовність продати Україні більше зброї та засобів протиповітряної оборони, є позитивом. Кілька європейських країн висловили готовність взяти участь у фінансуванні цих кроків", додав міністр. 14 липня президент США Дональд Трамп підтвердив угоду з НАТО щодо продажу зброї, яка буде постачатись Україні. Він сказав, що Штати продадуть "найкраще" військове обладнання на "мільярди" доларів. Він також заявив, що Україна вже найближчим часом отримає додаткові зенітно-ракетні комплекси Раtrіоt.
Постійний представник США при НАТО Меттью Вітакер також зазначив, що рішення про постачання Україні Раtrіоt принесе користь не лише Києву, а й економіці США
Німеччина відіграє ключову роль у закупівлі систем Раtrіоt для України - МерцКанцлер Німеччини Фрідріх Мерц заявив, що його країна зробить вирішальний внесок у фінансування систем ППО Раtrіоt для України. Це допоможе Україні захиститися від бомбардувань та посилить тиск на Москву для досягнення миру.
У понеділок, 14 липня, на зустрічі з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте Дональд Трамп заявив, що продаватиме американську зброю Альянсу, який потім передаватиме її Києву. Стало відомо, які європейські країни причетні до такого рішення. Повний текст новини
Про це Мерц написав у Х.Таку позицію канцлер озвучив після оголошення президентом США Дональдом Трампом масштабної ініціативи щодо постачання зброї Києву. Згідно з планом, Сполучені Штати готові надати озброєння, якщо європейські союзники покриють витрати."Ми з президентом Трампом кілька разів обговорювали це останніми днями. Я запевнив його: Німеччина відіграватиме вирішальну роль. Ми робимо це у власних інтересах. Це допоможе Україні захиститися від бомбардувального терору Росії", — зазначив Мерц.Канцлер підкреслив, що лише посилення обороноздатності України може змусити Москву серйозно сісти за стіл переговорів. За його словами, ініціатива демонструє єдність західних партнерів у сфері безпеки.Мерц додав, що наразі ведуться переговори з іншими союзниками щодо технічних і фінансових деталей домовленості.Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп під час зустрічі з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте заявив про домовленості щодо постачання озброєння Україні.