Search trend "Вербна неділя 2025"

Sign up, for leave a comments and likes
News filter
Вже зовсім скоро настане Вербна неділя 2025: найгарніші картинки-привітання
У 2025 році православні християни та греко-католики відзначають Вербну неділю 13 квітня. У цей день віряни підуть до церкви, щоб освятити вербові гілочки й продовжити підготовку до Великодня. Повний текст новини
we.ua - Вже зовсім скоро настане Вербна неділя 2025: найгарніші картинки-привітання
Розкажіть друзям про we.ua та отримайте винагороду

А Ви знаєте що на Платформі we.ua діє реферальна програма?

Ви приводите друзів та знайомих і отримуєте винагороду за їх реєстрації.

То ж, не гайте час! Розкажіть про we.ua своїм друзям, родичам та колегам. Надішліть їм своє реферальне посилання, яке легко знайти в розділі Мої друзі, та отримайте на свій бонусний рахунок додаткові надходження за кожну нову реєстрацію.

Розміщуйте своє реферальне посилання в інших соціальних мережах, в коментарях, в тематичних форумах та будь-де. Так у Вас буде більше друзів та підписників і більше бонусів на бонусному рахунку.

Ви зможете використати бонуси на додаткові послуги Платформи, а також - придбати корисні товари в нашій online-крамничці.

Детальніше про реферальну програму: https://we.ua/info/referral-program.

we.ua - Розкажіть друзям про we.ua та отримайте винагороду
Вербна, або Пальмова неділя: коли святкувати у 2025 році, історія свята та символізм верби
Вербна, або Пальмова неділя припадає на 13 квітня. В цей день вшановують вхід Ісуса Христа в Єрусалим. Розповідаємо що символізує ця подія, чим вона була загрозливою для Римської імперії та чому в Україні верба, а не пальма. — Суспільне Культура
we.ua - Вербна, або Пальмова неділя: коли святкувати у 2025 році, історія свята та символізм верби
Завтра Вербна неділя 2025: головні традиції свята та що не можна робити
У 2025 році Вербна неділя припадає на 13 квітня. Які народні традиції та заборони цього свята
we.ua - Завтра Вербна неділя 2025: головні традиції свята та що не можна робити
Картинки й привітання на Вербну неділю 2025, які гарантовано зворушать близьких
Вербна неділя 2025 року в Україні припадає на 13 квітня. Це важливе свято перед Великоднем, яке символізує урочистий вхід Ісуса Христа до Єрусалима. У цей день віряни приносять до храмів гілочки верби для освячення, а також надсилають одне одному щирі привітання — словами і картинками.
we.ua - Картинки й привітання на Вербну неділю 2025, які гарантовано зворушать близьких
Найкращі привітання з Вербною неділею 2025: коротко, щиро, з глибоким змістом
Вербна неділя у 2025 році припадає на 13 квітня — це одне з найважливіших християнських свят, яке символізує урочистий вхід Ісуса Христа в Єрусалим.
we.ua - Найкращі привітання з Вербною неділею 2025: коротко, щиро, з глибоким змістом
У прозі, віршах, листівках. Вітання з Вербною неділею 2025
Вербна неділя — одне з найбільш значимих у православній церкві свят. Цього дня прийнято відвідувати храм та святити гілки верби, які потім зберігають у будинку протягом усього року. За повір'ям, гілочки верби відганяють від будинку темну силу.
Вербна неділя: створюємо стильний букет із верби своїми руками
Вербна неділя - світле свято, яке символізує оновлення, надію та прихід Великодня. Традиційно цього дня українці несуть до церкви гілочки верби для освячення, а також прикрашають ними оселю. Замість звичайного пучка гілочок, спробуйте зробити оригінальний букет - стильний, з душею, який стане справжньою окрасою свята. Gаzеtа.uа пропонує ідеї, як власноруч створити красиві букетики з верби для дому та освячення. Як створити оригінальний букетик із верби Оберіть свіжу вербу Найкраще зрізати гілочки за день до свята. Вибирайте ті, що мають пухнасті "котики" та гнучкі гілки. Їх легше формувати у композиції. Додайте сезонну зелень Вербу можна поєднати з барвінком, самшитом, гілочками розмарину або сухими квітами. Це додасть букету текстурності, об'єму та святковості. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вербна неділя 2025: п'ять важливих справ, які треба завершити напередодні Використовуйте стрічки Обв'яжіть букетик натуральним шпагатом або барвистими стрічками. Створіть мінібукетики для дому Окрім основного букета для освячення, зробіть кілька невеликих композицій для дому. Їх можна поставити у вазочки, прив'язати до дверей чи вплести у великодній декор. Наприклад у підвіски на дверях чи вікні у формі віночка. Вербна неділя - це дванадесяте свято, яке означає вхід Господній в Єрусалим напередодні його надлюдських страждань та смерті на Голгофі. Цього дня прийнято йти до церкви та освячувати вербу. Дата святкування Вербної неділі завжди прив'язана до Великодня, а тому щороку змінюється. Але завжди відзначають за тиждень до Господнього воскресіння.
Коли Вербна неділя 2025 року за новим календарем: що це за свято, які традиції існують
Вербна неділя — значуща подія для християн, яку традиційно святкують напередодні Великодня щороку.
Вербна неділя: історія, традиції та заборони
Вербна неділя або свято Входу Господнього в Єрусалим відзначається рівно за тиждень до Великодня, в шосту неділю Великого посту. У 2025 році Вербна неділя у православних християн припадає на 13 квітня. Із цим днем в Україні пов'язано багато традицій та заборон. Про основні нагадує Gаzеtа.uа. За Євангелієм, у суботу Христос воскресив Лазаря, а в неділю поїхав в Єрусалим. Місцеві жителі дізналися про диво і зустрічали Христа з пальмовими гілками та криками "Осанна!". Тому символом свята у багатьох країнах є гілки пальми. А в Україні ‒ гілочки верби. Їх цього дня освячують у церкві. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Настоятель УГКЦ сказав, чи будуть католики та православні разом святкувати Великдень За народними віруваннями, освячена верба захищає дім від хвороб, злиднів, пожеж, повеней та інших неприємностей. Вербою також жартома били дітей та хворих, примовляючи "Не я б'ю - верба б'є, за тиждень Великдень, недалечко червоне яєчко!" Цього дня юнаки та дівчата також билися освяченою вербою, примовляючи: "Будь великий, як верба, а здоровий, як вода, а багатий, як земля!" У Вербну неділю категорично не можна шити, в'язати, вишивати та займатися хатніми справами та важкою фізичною працею. Забороняють також веселитися, відвідувати розважальні заклади та пити алкоголь. Оскільки свято випадає на Великий піст, не можна вживати їжу тваринного походження. Дозволяється лише риба. Заборонено також лаятися, сваритися, конфліктувати та бажати іншим зла. Не варто цього дня відмовляти у допомозі тим, хто її потребує. Із Вербною неділею пов'язано чимало народних прикмет. Зокрема, казали: який вітер дме у свято такий буде влітку. Якщо цього дня погода тепла та ясна, буде добрий урожай фруктів. До тіста для випічки додавали бруньку верби. Вірили, що всі, хто її спробує, стануть здоровішими. Якщо у цей день посадити рослину, вона приверне до дому достаток. Тиждень перед Великоднем церква називає Страсним або Страсною седмицею. Це ‒ особливий період Великого посту та підготовки до свята Христового воскресіння. Впродовж всього тижня віруючі згадують про страждання Ісуса Христа. Православний календар на квітень 2025 року насичений великою кількістю релігійних подій. На другий місяць весни припадає Воскресіння Христове. Великодню також передує низка інших церковних свят, передає Gаzеtа.uа.
Вербна неділя 13 квітня: правила й суворі заборони
Вербна неділя 13 квітня: правила й суворі заборониУ 2025 році Вербну неділю святкуватимуть 13 квітня. За традицією, святять вербу в церкві, нею ж і відганяють всі негаразди від рідних на увесь рік.
we.ua - Вербна неділя 13 квітня: правила й суворі заборони
Вербна неділя 2025: коли святити вербу за новим календарем ПЦУ та чому дата змінилася
Вербна неділя, або Вхід Господній у Єрусалим, є важливим християнським святом, яке відзначається за тиждень до Великодня. У 2025 році, згідно з новим календарем Православної церкви України (ПЦУ), Вербна неділя припадає на 13 квітня. ​
Вербна неділя 2025. Що за свято та головні заборони в Україні за правилами ПЦУ
Вербна неділя 2025 року в Україні припадає на 13 квітня — це особливий день у християнському календарі, який символізує вхід Ісуса Христа до Єрусалиму. Свято належить до найважливіших подій перед Великоднем і має глибоке релігійне та культурне значення.
we.ua - Вербна неділя 2025. Що за свято та головні заборони в Україні за правилами ПЦУ
Підготовка до Великодня: важливі етапи та народні звичаї
У 2025 році всі християни будуть відзначати Великдень 20 квітня. До цієї дати необхідно провести ретельну підготовку, яка стосується не лише господарських обов'язків. Адже період важливий для духовного очищення, морального оновлення та зміцнення віри.Духовне очищенняХоча деякі люди вважають, що головна підготовка до Великодня розпочинається з випікання паски чи прибирання оселі, проте насправді це лише частина. Адже Великдень – це насамперед свято Воскресіння Христового, тому підготовка до нього не обмежується господарськими справами. Розпочинається цей важливий духовний період із Великого посту. Йдеться не лише про відмову споживання м'яса та продуктів тваринного походження, а також про обмеження у веселощах та пишних святкуваннях. Важливо приділити більше часу роздумам над своїми вчинками, молитися, робити добрі справи та допомагати ближнім.Крім того, у передвеликодній період проходять важливі свята церковного календаря. Зокрема, Лазарева субота, яка у 2025 році припадає на 12 квітня, а також Вхід Господній до Єрусалима (Вербна неділя), що пройде 13 квітня. Відвідування богослужінь у цей період допоможуть налаштуватися на світле святкування та більше заглибитись у сенс Воскресіння Христового. Літургії, особливо Страсного тижня, нагадують про жертовність, любов та надію, які є головними у святкуванні Великодня.Молитва перед іконами у храмі, Фото: FrееріСтрасний тиждень у 2025 роціСтрасний тиждень – це завершальний етап перед Великоднем, який є часом глибокої скорботи для християн. У ці дні віряни згадують останні події земного життя Спасителя, його страждання, розп’яття та жертву заради людства. У різних традиціях цей період також називають Великим, Білим або Чистим тижнем, підкреслюючи його особливу духовну значущість.Страсний тиждень розпочнеться 14 квітня, а вже 20 квітня всі віряни будуть святкувати Воскресіння Христове. Кожен день цього тижня має своє особливе значення та наповнений давніми традиціями. Великий понеділокЦей день "відкриває" останній тиждень перед Великоднем. Віряни під час богослужінь згадують два важливі євангельські сюжети: прокляття безплідної смоковниці та історію Йосипа Прекрасного, якого рідні брати продали в рабство. Його доля сприймається як прообраз Христа, який був зраджений і відданий на страждання.Великий вівторок У цей день церква нагадує про Христову притчу про десять дів, а під час ранкових та вечірніх богослужінь згадуються уривки з Євангеліє.Притча про десять дів, Фото: kаthеrіnеsаndеrsісоns.соmВелика середа Цей день особливо сумний, адже віряни згадують два зовсім протилежні вчинки: зраду Іуди та жінки, яка розкаявшись, помазала ноги Ісуса дорогоцінним миром. Також прийнято читати молитви з поклонами і варто подумати про свої гріхи, покаятись.  Чистий четвер Цей день має особливе значення та наповнений багатьма традиціями і віруваннями. Саме цього дня відбулася Тайна вечеря, на якій Христос встановив таїнство Євхаристії – причастя Тіла і Крові Господніх. Для християн це нагадування про смирення, любов та служіння ближнім, адже Ісус також омив ноги своїм учням, показавши приклад покори.Цього дня важливо очиститися не лише духовно, але й фізично. Тому ще до світанку заведено було скупатися чи хоча б вмитися, вважаючи, що вода в цей день має особливу силу. В оселях проводять генеральне прибирання, щоб зустріти Великдень у чистоті та порядку.Крім того, саме в четвер важливо приготувати традиційний великодній хліб – паску. На її підготовку та прикрашання зазвичай відводять багато часу. А раніше під час випікання господині навіть забороняли голосно розмовляти або гупати дверима. Готують паску завжди з чистою душею та гарними думками, щоб вона принесла благословення, радість і теплоту в дім, а також стала справжнім оберегом для родини. Цього дня також прийнято робити крашанки та писанки. "До моменту випікання пасок треба ретельно готуватися, щоби бути сповненому Господньої благодаті. Рекомендую перед цим узяти у свого духівника благословення, посповідатися, додати в тісто краплю святої води", - пояснив єпископ Чернівецький і Буковинський Феогност у матеріалі "Молодий буковинець".Страсна п'ятниця Страсну п'ятницю вважають днем найглибшої скорботи. У храмах вшановують Плащаницю та згадують останній день земного життя Ісуса Христа. Віряни дотримуються суворого посту, адже дозволено лише пити воду та їсти хліб. Всі люди мають проводити день у глибокій молитві та роздумах, а всі розваги й святкування - під забороною.Велика субота Страсна або Тиха субота – це час всепрощення й доброти. Тиша, яка панує навколо, є підготовкою до величного свята — Воскресіння Христового. Літургія в цей день, що поєднується з вечірнею, символізує переходи від темряви до світла, від скорботи до радості, яка незабаром наповнить серця вірних.Крім того, люди, які не встигли приготувати крашанки та паску у четвер, можуть це зробити в суботу. Фактично, це остання можливість підготувати все до свята, адже у неділю на Воскресіння Христове вже не можна виконувати будь-які господарські справи. 
we.ua - Підготовка до Великодня: важливі етапи та народні звичаї
Вербна неділя: як освячувати та зберігати вдома вербу
Вербну неділю цього року християни східного обряду відзначають 13 квітня. В Україні, за традицією, цього дня у церквах освячують вербу. Про те, яких традицій при цьому дотримуються, нагадує Gаzеtа.uа. Урочисті богослужіння проводять ще напередодні свята - в суботу. Прихожанам під час служби роздають вербові гілки. Віряни стоять з ними у храмі до закінчення богослужіння, тримають також свічки. Освячують вербу також безпосередньо в неділю під час літургії. Вербові гілочки потрібно зберігати вдома протягом року до наступної Вербної неділі. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вербна неділя 2025: коли святкуємо і до яких заборон дня варто прислухатись Оскільки під час війни не всі можуть потрапити до храму, освятити вербу можна і вдома. Потрібно купити або зрізати гілочки верби, окропити їх святою водою і від щирого серця зачитати молитву: "Освячую верби ці Благодаттю Всесвятого Духа та окропленням вод цих священних в ім'я Отця, Сина та Святого Духа. Амінь!". Освячені гілочки верби зберігають вдома без води, інакше вони зацвітуть. Якщо верба проросте або зацвіте, у народі це вважають доброю прикметою. Однак, верба, яка зацвіла, не зможе довго простояти. Її потрібно буде посадити. Освячені вербові гілочки можна залишити у вазі та поставити біля ікон. Якщо старі гілки пустять молоді пагони, їх потрібно посадити у землю. Однак, за народними повір'ями, не варто це робити у своєму саду. Краще посадити вербу у лісі або біля річки. Вербна неділя - це дванадесяте свято, яке означає вхід Господній в Єрусалим напередодні його надлюдських страждань та смерті на Голгофі. Цього дня прийнято йти до церкви та освячувати вербу. Дата святкування Вербної неділі завжди прив'язана до Великодня, а тому щороку змінюється. Але завжди відзначають за тиждень до Господнього воскресіння.
we.ua - Вербна неділя: як освячувати та зберігати вдома вербу
Потрібно встигнути до Вербної неділі: 5 важливих справ
Вербна неділя у 2025 році припадає вже на 13 квітня, і до цього моменту потрібно встигнути зробити чимало справ. Повний текст новини
we.ua - Потрібно встигнути до Вербної неділі: 5 важливих справ

What is wrong with this post?