Про це повідомила пресслужба Мінсоцполітики.Через тривалу російську агресію частина українських пенсіонерів опинилася на тимчасово окупованих територіях, де вони не мають змоги повноцінно взаємодіяти з українськими державними установами. Попри це держава продовжує нараховувати їм пенсії за умови, що вони проходять фізичну або відеоідентифікацію у Пенсійному фонді України. Однак є значна кількість людей, з якими фонд не має жодного зв’язку вже кілька років — від одного до семи. Ці пенсіонери не знімали коштів із рахунків і не проходили жодних процедур підтвердження, тож на їхніх рахунках в "Ощадбанку" накопичились значні суми."Уже на 1 жовтня 2023 року в "Ощадбанку" накопичено понад 10 мільярдів гривень. Це пенсії, які були нараховані українським пенсіонерам з тимчасово окупованих територій Луганської та Донецької областей (тих територій, що були окуповані ще до повномасштабного вторгнення у 2022 році). З цими пенсіонерами не було жодного зв'язку, вони не користувалися своїми рахунками й ніяк не взаємодіяли з українським банком. Таким чином пенсії частини цих пенсіонерів банк використовував як свої вільні гроші для власних операцій", - ідеться у повідомленні.Уряд вирішив змінити цю ситуацію і зробити пенсійну систему фінансово прозорішою та стабільнішою. Закон "Про Державний бюджет України на 2025 рік" передбачає нову норму: кошти, які призначалися для виплати пенсій таким особам, більше не будуть зберігатися в Ощадбанку. Відтепер вони будуть передані до Пенсійного фонду України. Для реалізації цього рішення Кабінет Міністрів підготував відповідну постанову, яка детально визначає механізм передачі цих коштів.У відомстві підкреслили, що право на ці гроші повністю зберігається за самими пенсіонерами або, у разі їхньої смерті, за їхніми спадкоємцями.Також у Мінсоцполітики зазначили, що ця норма стосується лише конкретної категорії громадян — пенсіонерів, які є або були внутрішньо переміщеними особами з окупованих до 24 лютого 2022 року територій Донеччини та Луганщини, отримували пенсію як ВПО до початку повномасштабної війни та понад рік не користувалися своїми рахунками або не пройшли обов’язкову ідентифікацію в "Ощадбанку". Для них змінюється лише місце зберігання пенсійних коштів — із банку до Пенсійного фонду, де ці гроші чекатимуть на звернення своїх законних власників.16 травня 2025 року Кабмін дозволив зараховувати до пенсійного стажу офіційну роботу за кордоном.
Очільник Сумщини Олег Григоров розповів в ефірі "Суспільне. Студія" про безпекову ситуацію в регіоні, стан поранених після удару по автобусу, евакуацію, розселення та допомогу ВПО.
А Ви знаєте що на Платформі we.ua діє реферальна програма?
Ви приводите друзів та знайомих і отримуєте винагороду за їх реєстрації.
То ж, не гайте час! Розкажіть про we.ua своїм друзям, родичам та колегам. Надішліть їм своє реферальне посилання, яке легко знайти в розділі Мої друзі, та отримайте на свій бонусний рахунок додаткові надходження за кожну нову реєстрацію.
Розміщуйте своє реферальне посилання в інших соціальних мережах, в коментарях, в тематичних форумах та будь-де. Так у Вас буде більше друзів та підписників і більше бонусів на бонусному рахунку.
Ви зможете використати бонуси на додаткові послуги Платформи, а також - придбати корисні товари в нашій online-крамничці.
Внутрішньо переміщені особи, які наймають житло і витрачають на оренду понад 20% свого сукупного доходу, можуть отримувати субсидії на оренду житла. При цьому субсидія на найм житла призначається, якщо ВПО відмовились від допомоги на проживання.
Далі, якщо йдеться про демократію в межах держави, це насамперед про вільні вибори, які (теоретично) представляють ті самі спільноти. Практично, може виникнути ситуація, коли одні спільноти представлені краще від інших, і деякі соціальні групи політичного представництва взагалі не мають. Цим електоральна демократія (є вільні вибори) відрізняється від представницької (є відносно рівне представництво спільнот).Як людина, причетна до кількох проєктів моніторингу виборів, можу сказати, що в Україні існує електоральна демократія. Але вона також є вразливою з погляду можливої узурпації влади. Якби у 2014 році українці не знесли Януковича, у 2015 у нас би не було вільних виборів на конкурентній основі.Читайте також: Келлог хоче виборівОтже, питання не в тому, чи нам потрібні вибори взагалі. А в тому, що процедура виборів має бути гарантовано демократичною і змагальною. Це забезпечується через рівність активного і пасивного виборчого права, тобто права обирати та бути обраним. Чи можемо ми це гарантувати під час війни? Ні, не можемо. Саме тому проведення виборів під час війни заборонене законом.Якщо хтось із віртуально присутніх підкаже, як забезпечити: виборчі права військових, ВПО і біженців, що знаходяться за кордоном;незалежне висвітлення перегонів в медіях, поза Єдиним Марафоном і ТікТок;моніторинг дотримання процедури, в тому числі коректність підрахунку голосів,то вибори вийдуть відносно красивими. Але це складні питання, які не вирішуються одним указом або двома.Читайте також: Келлог і вимога виборівЦе навіть не кажучи про технології виносу мозку виборців через наведений психоз. В нас люди в більшості й так достатньо поплавлені. Тому — спочатку кінець гарячої фази конфлікту, тобто повне припинення бойових дій. Потім мінімум три місяці на виборчу кампанію. З урахуванням наслідків війни, може знадобитись і трохи більше...ДжерелоПро автора. Віктор Пушкар, соціальний психологРедакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.
У Полтаві почав роботу центр підтримки для ВПО "МиРазом", створений для допомоги переселенцям із Краматорського району Донецької області. У центр можна звертатися з медичних та соціальних питань
Внутрішньо переміщені особи (ВПО), які отримують державну допомогу на проживання, можуть втратити це право у разі, якщо сума коштів на їхньому депозитному банківському рахунку перевищує
Оформити субсидію на оренду житла в Україні мають право внутрішньо переміщені особи. Проте отримати фінансову підтримку зможуть не всі ВПО – існують певні критерії. Повний текст новини
Внутрішньо переміщені особи, які винаймають житло, можуть претендувати на субсидію для покриття витрат на оренду. Для цього необхідно подати документи до відповідних установ або скористатися
Під час мобілізації правила військового обліку є обов’язковими для всіх військовозобов’язаних, зокрема й для внутрішньо переміщених осіб. Їм необхідно вчасно ставати на облік, оновлювати особисті дані, повідомляти про зміну місця проживання та з’являтися до ТЦК за викликом. Повний текст новини
Для внутрішньо переміщених осіб військовий облік під час мобілізації - не просто формальність. Незнання або ігнорування правил може призвести до серйозних наслідків.
Чи підлягають ВПО призову, де їм необхідно ставати на військовий облік та які наслідки ігнорування цих вимог? Розбираємося в ключових аспектах мобілізації для переселенців.