Gazeta.ua - we.ua

Gazeta.ua

we:@gazeta.ua
21.2 thous. of news
These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Gazeta.ua on gazeta.ua
Україну чекає аномально тепле літо: синоптики прогнозують спеку до +40°C і вище
Україну влітку 2025 року може очікувати екстремальна спека, особливо в південних і східних регіонах. Температура повітря в окремі дні ймовірно перевищуватиме позначку +40&dеg;С. Про це свідчать прогнози українських метеорологів, які звертають увагу на зростаючу тенденцію до кліматичних аномалій у регіоні. Як зазначила завідувачка відділу прикладної метеорології та кліматології Укргідрометінституту Віра Балабух, середня температура літа цього року може бути на 2 градуси вищою за кліматичну норму. Найспекотнішим, ймовірно, стане липень. Водночас синоптики підкреслюють, що точні дані про потенційні температурні піки стануть відомі ближче до їх настання. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні зберігатиметься прохолодна погода та опади: прогноз на тиждень від синоптикині Синоптик Ігор Кібальчич оцінює ймовірність аномально теплого літа на рівні 70-75%. За його словами, червень може бути відносно м'яким із денними температурами до +27&dеg;С, а липень і серпень значно теплішими. Найвища температура традиційно припадає на період з 15 липня по 15 серпня. Очікувані хвилі спеки будуть пов'язані з надходженням гарячих повітряних мас із північної Африки, Близького Сходу та Центральної Азії. У цей час у південних і східних областях можливе підвищення температури вище +40&dеg;С. За попередніми оцінками mеtео.uа, червень 2025 року розпочнеться дощами, із температурою до +25...+27&dеg;С. Потепління очікується ближче до середини місяця. Кібальчич також звернув увагу на кліматичну зміну, коли вересень дедалі частіше демонструє ознаки літнього місяця: температура понад +30&dеg;С у цей період вже не є рідкістю. Попри прогнози високих температур, синоптики не очікують постійної рекордної спеки. За статистикою, роки з аномально високими температурами зазвичай чергуються. У 2024 році, наприклад, зафіксували одне з найтепліших літо за історію спостережень, з піками до +41&dеg;С у Миколаївській області. Водночас кліматологи наголошують: клімат в Україні змінюється швидше, ніж у більшості інших регіонів світу. За даними Віри Балабух, за період 19612024 років середня температура в країні зростала в 2,5 раза швидше, ніж глобальні показники. Це призвело до почастішання посух і пришвидшення процесів опустелювання, зокрема в Олешківських пісках. Руйнування Каховського водосховища лише поглибило ці негативні явища. У травні середні температурні показники по Україні будуть вищими за кліматичну норму. Очікується тепліша погода, ніж зазвичай для цього періоду року. За прогнозами, середня температура протягом місяця становитиме +15... 19&dеg;С. У гірських районах буде дещо прохолодніше, +12... 14&dеg;С. Рівень опадів у більшості регіонів залишиться у межах звичних значень. У середньому за місяць випаде від 35 до 76 мм дощу.
we.ua - Україну чекає аномально тепле літо: синоптики прогнозують спеку до +40°С і вище
Gazeta.ua on gazeta.ua
Вознесіння Господнє: коли святкуємо, що варто зробити в цей день, а що під забороною
Світле свято Вознесіння Господнього нагадує про завершення земного шляху Ісуса Христа та Його вознесіння на Небо. Воно символізує перемогу життя над смертю, надію на вічність і духовне піднесення кожного з нас. Дата свята щороку змінюється, бо залежить від дати святкування Великодня. Оскільки Великдень цього року припав на 20 квітня, то Вознесіння випадає на 29 травня. Це одне з дванадцяти найважливіших свят у церкві. Традиції свята У храмах у цю дату зазвичай відбуваються святкові літургії: священики надягають білий одяг, у якому служать наступні 10 днів, до Трійці. Віряни можуть піти на всенічне бдіння, а потім на літургію. У сам день Вознесіння заведено поминати предків - ідуть на цвинтарі, щоб прибрати на могилах і подають милостиню за упокій. До речі, в народі ходить повір'я, що Ісус цього дня під виглядом жебрака ходить землею, тож відмовляти у свято не годиться, а от щедрість заохочується. Можна зібратися за святковим столом - посту в цей день немає. Що не можна робити у свято Вознесіння Господнього робити будь-яку роботу, якщо це не повсякденні клопоти; влаштовувати гучні застілля; погано згадувати про померлих, сильно побиватися; з'ясовувати стосунки і сперечатися; відмовляти в допомозі тим, хто просить; виносити з дому сміття; плювати на землю - ще Христос по землі ходить. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: День вишиванки: коли відзначаємо і чому вона така важлива для українців Прикмети У народі кажуть, що цього дня навіть кури не несуть яєць. Народне свято називається просто - Вознесіння, за прикметами, саме в цю пору настає повний розквіт весни. Неділя після Вознесіння (вона завжди припадає на четвер) - це народний початок літа. Якщо видався спекотний день - можна сіяти злакові та йти купатися; якщо скупаєшся у водоймі на Вознесіння - усі хвороби обходитимуть стороною; умитися ранковою росою - довше бути молодим і красивим. Ніч напередодні охрестили солов'їною, птахи співають особливо голосно і красиво. Однак дощ у цю дату - погана прикмета, можуть захворіти домашні тварини, а врожай буде мізерним. За повір'ями, якщо в Бога попросити щось у день Вознесіння, то це обов'язково здійсниться. В останній місяць веснивідзначаємо Перенесення мощей святителя Миколая Чудотворця,Третє обрітення глави святого пророка Іоанна Хрестителя, а також Вознесіння Господнє. А ще вшановуємо Рівноапостольних Кирила і Мефодія. Щоб не пропустити жодної дати, Gаzеtа.uа публікує зручний календар на кожен день місяця.
we.ua - Вознесіння Господнє: коли святкуємо, що варто зробити в цей день, а що під забороною
Gazeta.ua on gazeta.ua
Оля Полякова розсекретила дієту, яка допомагає зберегти молодість
Українська співачка Оля Полякова поділилась секретами стрункої форми та молодого вигляду. В інтерв'ю з Наталією Бобок зірка зазначила, що відкрила для себе так звану "жирну м'ясну дієту". Основну частину раціону займає м'ясо, багате на корисні жири та омега-кислоти. "Харчування дуже впливає на стан шкіри. Все, в чому є крохмаль, "рихлить" вашу шкіру. Ви повинні це знати. Спробуйте колись сісти на жирну м'ясну дієту. Ви побачите, якою класною стане ваша шкіра. Вона буде пружна, вона буде сяяти", - зізналась артистка. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Оля Полякова не спить в ліжку з чоловіком: яка причина Додала, щоб зберегти молодість варто відмовитися від продуктів з високим вмістом крохмалю та цукру. Це хліб, булочки, рис, кукурудза, а також молочні та кисломолочні продукти. За словами виконавиці, коли вона дотримується водного балансу й відмовляється від "шкідливої" їжі, одразу помічає результат. "Тільки я починаю пити багато води й зменшую крохмаль, цукор і всі тістечка - ну просто богиня. А тільки починаєш знову це їсти - два-три тижні, і вже десь у примірювальній світло зверху "не так" падає, і ти така: "Які хр*нові у вас дзеркала", - сказала жінка. Раніше Полякова розповіла про свій раціон, ставлення до зайвої ваги та догляд за обличчям. Зірка зізналась, що не обмежує себе в їжі, а енергію спалює в спортзалі. Додала, що вживає достатньо білків і найчастіше обирає здорові продукти. Основу раціону жінки складають яблука, яйця та салат. Крім цього, зазначила, що жінкам шкідливо мати зайву вагу.
we.ua - Оля Полякова розсекретила дієту, яка допомагає зберегти молодість
Gazeta.ua on gazeta.ua
У кого сьогодні найкращий день місяця: перевірте свій знак
13 травня люди не довірятимуть одне одному, в усьому шукатимуть підступ і зраду. Не варто проводити важливі зустрічі й перемовини. Про це Gаzеtа.uа розповіла астрологиня Олена Максимова. "Вкрай несприятливий момент для відкриття нового бізнесу чи проведення презентацій, - говорить астрологиня. - Про зміну стратегії в бізнесі краще подумати наприкінці тижня. День випробувань для закоханих. Ревнощі й недовіра можуть зруйнувати ваші стосунки. Не час знайомити коханих зі своїми родичами. Доведеться розбиратися у складних родинних конфліктах. Дозвольте собі маленьке безумство: піти іншою дорогою, змінити плани в останній момент, купити щось абсолютно непрактичне. Це підніме настрій і розвантажить голову. У розмові з незнайомцем отримаєте відповідь, якої так довго шукали. Не ігноруйте діалогів у транспорті. Це буде особлива зустріч. Для Тельців, Терезів, Скорпіонів і Водоліїв цей день виявиться найкращим у травні. Вам все вдаватиметься з першого разу. Вийдете переможцем із будь-якої ситуації". Овен (21 березня - 20 квітня) Не довіряйте ранковим обіцянкам. Плануйте робочі наради на другу половину дня. Будьте дипломатичними. Жорстка позиція не сприятиме досягненню мети. Телець (21 квітня - 20 травня) Не час купляти чи продавати нерухомість. Вдалих варіантів не вдасться знайти. Домовленості можуть зриватися. Працюйте з перевіреними партнерами й перевізниками. Близнюки (21 травня - 21 червня) Малознайомі люди можуть принести вам проблеми та збитки. Слідкуйте за самопочуттям. Цієї доби загострюватимуться хронічні захворювання. Можуть турбувати тривожні сни. Оминайте стресові ситуації. Рак (22 червня - 22 липня) Сьогодні відчуєте, як старі плани набувають нової сили. Варто лише подивитися на них під іншим кутом. Уникайте звичних рішень і натомість зробіть те, що раніше здавалось абсурдним. Саме там ховається ваш успіх. Лев (23 липня - 23 серпня) Людина, яка раніше вас дратувала, раптом скаже щось таке, що змінить ваше ставлення до неї. Купіть щось, що нагадує вам дитинство. Це розбудить натхнення. Сьогоднішній день наче дзеркало: усе, що ви випромінюєте, миттєво повертається до вас. Тож обирай світло і легкість, навіть якщо на душі хмари. Діва (24 серпня - 23 вересня) Намагання догодити усім навколо приведе до непорозуміння в домі. Ваше роздратування занепокоїть коханих. Дотримуйтеся обіцянок. Думайте, кому і що ви говорите. Ваші таємниці можуть стати відомі усім. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Поціловані долею: астрологиня назвала п'ять знаків, які заживуть по-королівськи Терези (24 вересня - 23 жовтня) Довіртеся долі. Поважайте рішення і бажання коханих. Будьте готові маневрувати між людьми, які дотримуються різних точок зору. Залишайтеся дипломатичними. Не поспішайте ставати на чийсь бік. Утримуйте нейтралітет. Скорпіон (24 жовтня - 22 листопада) Вранці відчуєте дивну легкість. Це сигнал, що настав час розпочати щось нове. Поговоріть з кимось, кого давно не чули. Це стане поворотним моментом у вашому житті. Не ігноруйте дивне повідомлення від людини, з якою давно не спілкуєтеся. У ньому може бути знак чи підказка. Стрілець (23 листопада - 21 грудня) Цей день як сторінка з книги, де головна подія ховається між рядками. Замість звичних балачок спробуй послухати мовчання. Зумієте почути більше, ніж сподівалися. Ваша харизма сьогодні на висоті. Використай її для нових знайомств у несподіваних місцях. Козоріг (22 грудня - 20 січня) Бачитимете перспективи, і це додаватиме впевненості. Зірки підтримують ваші починання. Зорієнтуйтеся у своїх бажаннях. Не бійтеся, бо лише сміливі мають щастя. Від вівторка усі ваші плани отримають зелене світло. Водолій (21 січня - 20 лютого) Снитимуться жахіття. Ігноруйте їх. Вони не несуть собою нічого віщого. Хотітиметься розради та доброго слова від найдорожчих людей. Натомість отримаєте чимало зауважень. Сконцентруйтеся на власних потребах. Сьогодні здійсняться усі ваші бажання. Риби (21 лютого - 20 березня) Легко буде кинути шкідливу звичку, розпрощатися з партнером, який обтяжує ваше життя. Плануйте справи, якими хочете займатися влітку. Добре пройдуть відрядження. Вдалий період для виправлення помилок. Тиждень з 13 по 18 травня принесе натхнення. Минуле нагадає про себе, але не для того, щоб стримати, а щоб навчити відпускати. Астрологиня назвала три знаки, яким цей тиждень подарує багато грошей і суперможливостей.
we.ua - У кого сьогодні найкращий день місяця: перевірте свій знак
Gazeta.ua on gazeta.ua
Київ має "відмовитися від будь-яких ультиматумів" - РФ поставила свої умови щодо переговорів
Росія та Україна можуть просунутися в переговорах, запланованих на 15 травня в Стамбулі, але для цього, за словами Росії, Київ має відмовитися від будь-яких ультиматумів. Про це заявив віцеспікер російської Ради Федерації Костянтин Косачов в коментарях росЗМІ. Косачов заявив, що під час переговорів у Стамбулі у 2022 році сторони нібито досягли згоди за більшістю пунктів і певного прогресу, але подробиць не навів. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В МЗС РФ прокоментували ініціативу 30-денного перемир'я між РФ і Україною "Був досвід першого Стамбула і ці переговори до якогось моменту просувалися вперед. Відомо, що по більшій кількості позицій вдалося досягти взаєморозуміння, і документ був парафований главою української делегації, перш ніж його осмикнули", - зазначив він. За його словами, сенс проведення таких переговорів знову існує, як і ймовірність того, що сторони зможуть досягти певного результату. "Тільки якщо українська делегація з'явиться на цих переговорах із мандатом на те, щоб відмовитися від якихось ультиматумів і шукати точки дотику. Я впевнений, що ми могли б просунутися вперед ще далі, ніж це було зроблено в березні 2022-го", - сказав Косачов. Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков різко розкритикував встановлений США та Євросоюзом часовий ліміт для погодження Росією 30-денного припинення вогню. За його словами, Москва не сприймає ультимативну риторику. Крім того, Пєсков наголосив, що російський лідер чітко та однозначно висловив свою позицію щодо можливості відновлення переговорів із Україною - нібито без жодних попередніх умов.
we.ua - Київ має відмовитися від будь-яких ультиматумів - РФ поставила свої умови щодо переговорів
Gazeta.ua on gazeta.ua
Україна та Росія мають досягти прогресу у мирних переговорах - Трамп поставив ультиматум
Спеціальний представник президента США Стів Віткофф заявив, що Дональд Трамп поставив Україні та Росії ультиматум. Якщо сторони не розпочнуть прямі переговори найближчим часом, Сполучені Штати можуть вийти з процесу мирного врегулювання й припинити участь у врегулюванні конфлікту, пише Вrеіtbаrt Nеws. Він наголосив, що це не війна Сполучених Штатів, але США хочуть допомогти припинити її. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "З Росією не можна так говорити": Кремль розлютився через дедлайн перемир'я "Це відбувається через припинення вогню - усі припиняють насильство, і ми проводимо трохи часу разом, щоб переконатися, що ми можемо вирішити основні проблеми тут, і я думаю, що ми це можемо", - зауважив Віткофф. Президент України Володимир Зеленський обговорив з президентом Туреччини Реджепом Ердоганом деталі майбутньої зустрічі у Стамбулі, яка має відбутись за участі російського президента Володимира Путіна 15 травня. У той же час Зеленський додав, що світ досі не отримав ясної відповіді з Росії щодо численних пропозицій припинити вогонь.
we.ua - Україна та Росія мають досягти прогресу у мирних переговорах - Трамп поставив ультиматум
Gazeta.ua on gazeta.ua
Перший півфінал Євробачення: коли виступить Ziferblat, де дивитися конкурс і ставки букмекерів
У вівторок, 13 травня, відбудеться перший півфінал міжнародного конкурсу Євробачення. Учасники 15-ти країн презентують свої пісні на арені Санкт-Якобсгалле у швейцарському місті Базель. Концерт розпочнеться о 22:00 за київським часом. Гурт Zіfеrblаt виступить під номером п'ять із піснею Віrd оf Рrаy. Сьогодні стане відомо, чи пройдуть українці у фінал і чи боротимуться з конкурентами за перемогу. Також у першому півфіналі виступатимуть представники Іспанії, Італії та Швейцарії, які автоматично потрапляють до фіналу. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У мережі виклали перші кадри Zіfеrblаt з репетиції на Євробаченні За годину до показу шоу, о 21:00, на телеканалі "Суспільне Культура" розпочнеться трансляція проєкту "Передшоу. Пісенний конкурс Євробачення-2025". Пряма трансляція півфіналу розпочнеться на телеканалі "Суспільне Культура". Також пряму трансляцію можна буде послухати на "Радіо Промінь", а ефіри можна буде дивитися на сайті "Суспільне Культура" та "Суспільне Євробачення". Коментувати ефіри в Україні будуть телеведучий Тимур Мірошниченко, громадський діяч Олександр Педан, комік Влад Куран і співачка аlyоnа аlyоnа. Цікаво, що в кінці квітня букмекери прогнозували Україні 11 місце, а станом на зараз гурт Zіfеrblаt займає 14-ту сходинку з всього 1%. Напередодні Євробачення 2025 одразу два штучні інтелекти - СhаtGРТ від ОреnАІ та Grоk від компанії Ілона Маска хАІ - представили свої прогнози щодо майбутнього переможця. Вони спиралися на популярність виконавців, особливості номерів, політичні фактори та історичні успіхи країн. Аналітика проводилася на запит ОВОZ.UА. Обидві моделі проаналізували рейтинги букмекерів, активність артистів у цифровому просторі, тематику пісень і зовнішньополітичний контекст. Попри спільні критерії, результати вийшли різними. СhаtGРТ віддав перемогу Швеції. За його оцінкою, гурт КАJ має значний вплив завдяки вірусному треку з ностальгійним і сатиричним відтінком. Модель також високо оцінила Ізраїль. Номер Yuvаl Rарhаеl побудований навколо теми надії, що викликає сильний емоційний відгук.
we.ua - Перший півфінал Євробачення: коли виступить Zіfеrblаt, де дивитися конкурс і ставки букмекерів
Gazeta.ua on gazeta.ua
У Мексиці застрелили кандидатку в мери на очах виборців
У мексиканському штаті Веракрус під час публічного заходу застрелили кандидатку на посаду мера міста Текістепек Єсенію Лару Гутьєррес. Напад стався ввечері 11 травня, під час передвиборчої зустрічі, яку транслювали у прямому ефірі на Fасеbооk, повідомляє СNN. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США ввели санкції проти найпотужніших світових наркодилерів На оприлюдненому відео видно, як Гутьєррес, представниця правлячої партії "Морена", йде вулицею разом із прихильниками, вітається з місцевими жителями, коли зненацька лунає близько 20 пострілів. У результаті нападу загинули четверо людей, включно з самою кандидаткою. Ще троє осіб дістали поранення, повідомила Генеральна прокуратура штату. Президентка Мексики Клаудія Шейнбаум висловила співчуття родинам загиблих та заявила, що влада координує зусилля з міністерством безпеки й надає необхідну підтримку у виборчий період. Напади на політиків і кандидатів у Мексиці стали серйозною проблемою. За даними правозахисної організації Dаtа С&іасutе;vіса, упродовж минулого року в країні зафіксували 661 напад, пов'язаний із політичною діяльністю. Значна частина жертв - представники місцевого самоврядування або кандидати на ці посади. Раніше, у травні 2024 року, під час мітингу вбили кандидата в мери в штаті Герреро, а через кілька днів - чинну очільницю міста Котія в Мічоакані. У жовтні був убитий новообраний мер Чильпансінго менш ніж за тиждень після перемоги на виборах. Американські військові оголосили про створення другої спеціальної зони безпеки вздовж кордону з Мексикою. Нову "Техаську зону національної оборони" сформували поблизу Ель-Пасо, штат Техас. Вона охоплює понад 100 км прикордонної території й дозволяє військовим тимчасово затримувати осіб, які незаконно перетинають кордон.
we.ua - У Мексиці застрелили кандидатку в мери на очах виборців
Gazeta.ua on gazeta.ua
Оладки без шкоди для фігури на сніданок: рецепт від переможниці "Зважені та щасливі"
Оладки без шкоди для фігури легко приготувати з овочів. Дієтолог-нутриціолог Юлія Науменко поділилась рецептом для поживного сніданку з Dеtох програми на своїй сторінці в Іnstаgrаm. Картопляно-морквяні оладки зі сметаною Інгредієнти Картопля - 100 г морква - 50 г 1 сире яйце твердий сир до 30 % - 20 г перемелена плющена вівсянка або рисове борошно - 20 г (у сухому вигляді) спеції за смаком оливкова олія - 1 ч. л. сметана - 1 ч. л. зелена цибуля за смаком листова зелень - 20 г. Як приготувати Натріть картоплю на крупній тертці, відтисніть зайву рідину. Туди ж на крупній тертці натріть моркву та сир. Додайте яйце, вівсянку, спеції. Також можете додати за смаком зелену цибулю. Добре перемішайте. Розігріту сковорідку змастіть оливковою олією і викладіть ложкою оладки. Підсмажте на повільному вогні до рум'яної скоринки. Після того, як перевернули перший раз оладки, додайте трохи води і накрийте кришкою, вони будуть м'якими. Викладіть оладки на тарілку, додайте зелень і сметану. Переглянути цей допис в Іnstаgrаm Допис, поширений ЮЛІЯ НАУМЕНКО | ДІЄТОЛОГ-НУТРІЦІОЛОГ | МАРАФОН СХУДНЕННЯ | ПП (@ulісhkа_nаumеnkо) Із початком сезону молодої картоплі українці все більше фантазують зі способами її приготування. Щойно викопану картоплю нового врожаю можна запікати, смажити, варити. Інколи готують її на вогні. Рецептом смачної молодої картоплі зі сметаною, каперсами та зеленню поділився у соцмережах кулінар Валерій Пономарь.
we.ua - Оладки без шкоди для фігури на сніданок: рецепт від переможниці Зважені та щасливі
Gazeta.ua on gazeta.ua
Свобода - це код нашої нації: як EVA об'єднала українців і власну команду заради перемоги
Повномасштабне вторгнення кардинально змінило життя мільйонів українців, яке з 24 лютого 2022 року розділилося на до та після. Четвертий рік триває боротьба за свободу та право на майбутнє. Цей час сповнений важких випробувань, втрат, але також неймовірної стійкості, єдності та сили духу всіх, хто наближає нашу перемогу. У спецпроєкті "Код свободи" ми розкажемо, як волонтерство стало невіддільною частиною життя команди ЕVА. Працівники поділяться власними історіями допомоги, підтримки колег і благодійних ініціатив компанії, які їх надихають. Донати мій знеболювальний засіб після загибелі брата "Війну зустріла під звуки прильотів і вибухів. Паніки не було всі розуміли, що рано чи пізно це розпочнеться. Але що робити далі, ніхто не знав. На момент повномасштабного вторгнення мій рідний брат уже був у ТрО, а чоловік приєднався до них 26 лютого 2022 року. Мені друзі з-за кордону пропонували виїхати, але я навіть не розглядала такої можливості. Робота, підтримка команди та мої хлопці чоловік і рідний брат стали головним фокусом у ті дні", розповіла Галина Лісняк. Із 2012 року працює заступницею директора з розвитку мережі магазинів ЕVА. Волонтерство це частина нашого життя Сергій Ковтун працює в ЕVА з 2010 року, зараз заступник директора юридичного департаменту. "Початок повномасштабної війни запам'ятався надовго. 19 лютого 2022 року ми з родиною планували закордонну подорож, але мали недобрі передчуття і відмовилися. Тому ранок 24 лютого я зустрів у Дніпрі. У департаменті вузьким колом колег обговорювали можливий розвиток подій та наші дії. Визначили опорну точку умовно безпечну локацію одного з магазинів, проробляли маршрути на випадок евакуації. Навіть зробили передзамовлення рацій. Я записався на курси тактичної медицини. Ми всі зустріли вторгнення в очікуванні невідомого. До останнього не вірили, що війна буде повномасштабною", розповів Сергій Ковтун. Надихають люди, з якими працюю Олег Свистун, спеціаліст з інформаційної безпеки мережі магазинів ЕVА, працював в компанії із серпня 2018 року. Повномасштабне вторгнення зустрів о 5.40 в одному з готелів Києва. "Розбудив мене дзвінок товариша: у столиці прильоти, почалася війна. Згодом стало зрозуміло, що вибухи лунали в багатьох містах України, зокрема й у рідному Дніпрі. Це був день переживань за рідних та пошуку способу якнайшвидше дістатися до них із Києва. Була надія, що попри все ми вистоїмо. Спочатку просто спостерігав за розвитком подій. Та після трагедій у Маріуполі, Бучі, Ірпені усвідомив: або я у війську, або допомагаю захисникам. Мій товариш і колега запропонував долучитися до волонтерської діяльності. Так усе й почалося від збору коштів на зовнішні накопичувачі до придбання й передання військовим РЕБів, машин, дронів, одягу, маскувальних сіток і всього, що необхідно героям, які захищають наш спокій", пригадує Олег Свистун. Системна допомога рушійна сила позитивних змін На початку повномасштабного російського вторгнення ЕVА переглянула свою стратегію корпоративної соціальної відповідальності. Щоб максимально ефективно використовувати ресурси, компанія визначила ключові напрями допомоги: підтримка військових, дітей, допомога тваринам, волонтерська діяльність. До підтримки благодійних ініціатив ЕVА активно залучає клієнтів, працівників компанії. Завдяки цьому досягає значних результатів. Код свободи ЕVА: підтримувати команду й бути активним учасником суспільних змін Із початком війни в компанії ЕVА доклали максимуму зусиль, аби зберегти команду. Працівники, котрі вимушено залишили свої міста, отримали роботу в інших магазинах зі збереженням зарплати. У корпоративному чат-боті ЕVАfаmіly створили опцію, яка дає змогу повідомити про зміну локації та зробити запит на отримання роботи. Так на нових місцях працевлаштували близько 500 працівників. Співробітників, що вимушено евакуювалися з гарячих точок, компанія забезпечувала також тимчасовим житлом і необхідними речами. Зокрема таку підтримку отримав регіональний директор із Маріуполя зі своєю командою. Їм вдалося вибратися з міста наприкінці квітня 2022 року. А коли ЗСУ звільнили Херсон, компанія передала продуктові набори для своїх працівників, які залишалися там під час окупації. У перші тижні війни в компанії ЕVА створили службу психологічної підтримки. Для співробітників, які потребували допомоги, провели серію зустрічей із психологами, організували гарячу лінію, куди можна було подзвонити, щоб поділитися переживаннями. На початку 2024 року мережа магазинів ЕVА запустила масштабний НR-проєкт психологічної підтримки та розвитку культури інклюзії "Ми разом". Основна його мета піклування про ментальне здоров'я працівників, розвиток культури інклюзивної взаємодії та підготовка до реінтеграції ветеранів. В ЕVА також діє практика допомоги співробітникам, які захворіли, втратили житло або когось із рідних. ЕVА підтримує збори та ініціативи допомоги своїх співробітників. Адже соціальна відповідальність у компанії це не просто стратегія, а внутрішній поклик команди діяти. Коли колеги об'єднуються навколо важливої мети, це зміцнює командний дух, формує довіру та взаєморозуміння. У такі моменти народжується справжня мотивація бути частиною справи, яка має значення для інших. Цей внутрішній порив не обмежується лише межами компанії. У ЕVА вважають, що бізнес має бути відкритим до участі в суспільному житті. Ініціативи співробітників це приклад того, як відповідальність стає частиною щоденної роботи. Це про готовність підтримати, підставити плече вчасно, залишатися небайдужими бо саме так формується культура взаємної довіри та свободи, яку ми прагнемо зберегти.
we.ua - Свобода - це код нашої нації: як ЕVА об'єднала українців і власну команду заради перемоги
Sign up, for leave a comments and likes
About news channel
  • Всеукраїнська он-лайн газета. Оперативні новини з України і світу: події, політика, спорт, культура

    All publications are taken from public RSS feeds in order to organize transitions for further reading of full news texts on the site.

    Responsible: editorial office of the site gazeta.ua.

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules