Search trend "19 квітня"

Sign up, for leave a comments and likes
5 канал on 5.ua
ЦСП "Омега" НГУ: підводне мінування, рейди в тилу, бої за Авдіївку – "Легендарні воїни" (Відео)
Дивіться 10 квітня о 19:00 на "5 каналі
we.ua - ЦСП Омега НГУ: підводне мінування, рейди в тилу, бої за Авдіївку – Легендарні воїни (Відео)
Суспільне on suspilne.media
"Спершу удар в грудну клітину, потім запитання хто ти": історія 22-річного бійця з Ніжина, який повернувся з полону
22-річний Валентин Маринич з Чернігівщини проходить реабілітацію, після повернення з російського полону, в якому пробув 36 місяців. Він був одним з 277 воїнів, яких обміняли 19 квітня 2025 року.
we.ua - Спершу удар в грудну клітину, потім запитання хто ти: історія 22-річного бійця з Ніжина, який повернувся з полону
Еспресо on espreso.tv
Віткофф: США можуть вийти з ядерних перемовин з Іраном, якщо не буде прогресу
Про це він сказав в інтерв'ю Вrеіtbаrt Nеws."Ми не думали, що переговори минулого тижня будуть продуктивними, тому що нам потрібно було досягти певних домовленостей з ними. Сподіваємося, цієї неділі вони будуть продуктивними. Сподіваюся, це означає, що вони продовжать ці переговори", – зазначив Віткофф.Він також наголосив, що якщо переговори не матимуть прогресу, США доведеться "піти іншим шляхом".За словами Віткоффа, програми збагачення не має існувати в Ірані – це "червона лінія американської сторони". США повідомили Ірану про свою позицію, а Тегеран заявив, що їм не потрібна ядерна бомба."З метою цього обговорення ми збираємось повірити їм на слово, що вони справді так вважають... Це означає демонтаж, це означає відсутність озброєння, і це означає, що Натанз, Фордо та Ісфахан – це їх три збагачувальні об'єкти – повинні бути демонтовані", – наголосив Віткофф.Що відомо про перемовини між США та ІраномАмериканська та іранська делегації  12 квітня провели перші перемовини щодо ядерної програми Тегерана у столиці Оману Маскаті. Сторони назвали їх продуктивними та домовились зустрітися знову.Міністр закордонних справ Ірану Аббас Арагчі навіть їздив до Москви напередодні другого раунду переговорів зі США щодо ядерної програми Тегерана.Водночас Трамп, який, ймовірно, хотів швидкого укладання угоди, заявив, що вважає, що Іран навмисно відкладає ядерну угоду з Вашингтоном. Він наголосив, що хотів би добитися відмови Ірану від ядерних амбіцій шляхом мирних переговорів, однак не виключив можливості ударів по ядерних об’єктах.Натомість Арагчі заявив, що Тегеран готовий до другого раунду переговорів з адміністрацією Трампа й подальшого укладання угоди щодо ядерної програми, якщо Вашингтон не буде висувати нереалістичних вимог.19 квітня в Римі відбувся другий раунд непрямих перемовин. Арагчі заявив, що за його підсумками Іран і США домовилися доручити експертам розпочати розробку проєкту потенційної ядерної угоди.Російський диктатор Володимир Путін 22 квітня в Москві зустрівся з лідером Оману султаном Хайтемом бен Таріком аль Саїдом, щоб обговорити ядерні переговори між США та Іраном, в яких Оман виступає посередником.26 квітня у столиці Оману Маскаті відбувся черговий раунд непрямих переговорів між представниками Сполучених Штатів та Ірану. Сторони домовились зустрітись знову наступного тижня. А вже 1 травня перемовини відклали з логістичних причин 
we.ua - Віткофф: США можуть вийти з ядерних перемовин з Іраном, якщо не буде прогресу
we.ua on we.ua
Розкажіть друзям про we.ua та отримайте винагороду

А Ви знаєте що на Платформі we.ua діє реферальна програма?

Ви приводите друзів та знайомих і отримуєте винагороду за їх реєстрації.

То ж, не гайте час! Розкажіть про we.ua своїм друзям, родичам та колегам. Надішліть їм своє реферальне посилання, яке легко знайти в розділі Мої друзі, та отримайте на свій бонусний рахунок додаткові надходження за кожну нову реєстрацію.

Розміщуйте своє реферальне посилання в інших соціальних мережах, в коментарях, в тематичних форумах та будь-де. Так у Вас буде більше друзів та підписників і більше бонусів на бонусному рахунку.

Ви зможете використати бонуси на додаткові послуги Платформи, а також - придбати корисні товари в нашій online-крамничці.

Детальніше про реферальну програму: https://we.ua/info/referral-program.

we.ua - Розкажіть друзям про we.ua та отримайте винагороду
Gazeta.ua on gazeta.ua
В ООН зафіксували найбільшу кількість жертв серед цивільних українців за довгий час
Квітень 2025 року став найкривавішим для цивільного населення України з осені минулого року. Причиною стали масовані ракетні удари, зокрема із застосуванням балістичної зброї, йдеться у щомісячному звіті Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні. У документі наголошується, що рівень жертв серед цивільних значно зріс. "Кривий Ріг, Суми, Дніпро, Запоріжжя, Київ і Харків зазнали руйнівних обстрілів, які призвели до численних смертей і поранень серед цивільних осіб. Однією з основних причин такого різкого зростання кількості постраждалих стало масове застосування балістичних ракет по великих містах по всій країні", - повідомила голова місії Даніель Белль. У квітні, за даними ООН, загинуло щонайменше 209 людей. Ще 1146 отримали поранення. Найбільші втрати були внаслідок ударів по густонаселених містах. 4 квітня ракета влучила у Кривий Ріг. Загинули 20 людей, ще щонайменше 63 постраждали. Уже 13 квітня, у Вербну неділю, дві ракети поцілили в Суми. Це призвело до загибелі щонайменше 31 особи. Постраждали 105 мешканців. 18 квітня під час удару по Харкову загинула одна людина. Ще понад сто отримали поранення. 24 квітня атак зазнав Київ. Унаслідок застосування ракет і дронів-камікадзе загинули щонайменше 11 цивільних. Постраждали ще 81 людина. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Російська агресія виходить з поля зору світової спільноти - ООН займає нейтральну позицію Ракетні обстріли великих міст продовжуються і в травні. Вже є підтвердження нових жертв у Харкові, Одесі, Києві та Запоріжжі. Зростає й кількість загиблих серед дітей. У квітні загинуло щонайменше 19 неповнолітніх. Поранення дістали 78. Це найвищий показник серед дитячих жертв з червня 2022 року. Дрони ближнього радіуса дії стали причиною майже чверті всіх цивільних втрат у квітні. Вони активно використовуються у прифронтових районах. У період з січня по квітень 2025 року загинули 664 цивільні особи. Поранення дістали ще 3425. Це на 59% більше, ніж за той самий період 2024 року. У ніч на 4 травня на Київ була здійснена чергова повітряна атака. Постраждали 11 людей. Наймолодшому - 14 років, найстаршому - 70. Унаслідок ворожої атаки та падіння уламків безпілотників у кількох районах Києва зафіксовані серйозні наслідки.
we.ua - В ООН зафіксували найбільшу кількість жертв серед цивільних українців за довгий час
Gazeta.ua on gazeta.ua
Скільки автобусів придбали у квітні: з'явилась статистика
У квітні 2025 року український автопарк поповнили 210 автобусів, включно з мікроавтобусами. Про це повідомляє асоціація "Укравтопром". Цей показник удвічі перевищує результати квітня 2024 року. У порівнянні з березнем 2025 року ринок продемонстрував зростання на 3%. Частка нової техніки в загальній кількості зареєстрованих автобусів становила 37%, тоді як рік тому вона сягала 60%. Це свідчить про зростання частки вживаних транспортних засобів у структурі ринку. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки вживаних авто з-за кордону купили українці у перший квартал року Лідери серед реєстрацій: Серед нових автобусів: Fоrd - 19 одиниць Сіtrоеn - 16 одиниць Еtаlоn - 11 одиниць Серед вживаних: Меrсеdеs-Веnz - 52 одиниці Sеtrа - 12 одиниць Rеnаult - 11 одиниць Загалом із січня по квітень 2025 року в Україні зареєстровано 820 автобусів, що на 37% більше, ніж за аналогічний період 2024 року. Із них 368 були новими (+0,3% до минулорічного показника), а 452 - вживаними (+94%). Дані свідчать про стабільне зростання ринку автобусів в Україні, з особливо активним попитом на транспорт із пробігом. Найбільшим попитом у світі користуються компактні та середньорозмірні кросовери. Трійка лідерів залишилася незмінною. Перше місце зберіг електромобіль Теslа Моdеl Y - продано 1,09 млн цих авто і це найпопулярніша модель у світі. Друга позиція - Тоyоtа RАV4 (1,02 млн авто), третя - Ноndа СR-V (738,3 тис.).
we.ua - Скільки автобусів придбали у квітні: з'явилась статистика
Еспресо on espreso.tv
У Росії рекордно впала підтримка війни з Україною: лише 30% опитаних хочуть її продовження
Про це свідчать результати опитування "Левада-центру", передає Тhе Моsсоw Тіmеs.У квітні 2025 року "за" продовження військових дій висловилися 30% росіян - мінімальна частка з початку вторгнення в Україну. Порівняно з рівнями річної давності провоєнно налаштованих громадян поменшало на 9 процентних пунктів, а якщо порівнювати з березнем 2022 року — на 14 п.п.За початок переговорів із Києвом висловилися 61% опитаних – це повторення рекорду, який було встановлено у січні. Найменшу частку прихильників мирного процесу (45%) соціологи фіксували у травні 2023 року, коли українські безпілотники вперше атакували Москву. З того часу кількість прихильників шляху до миру збільшилася на 16 п. п.Основу провоєнного суспільства, як і раніше, складають пенсіонери: серед громадян старше 55 років продовження війни бажають 40% опитаних, тоді як серед тих, кому від 18 до 39 років, ця частка становить лише 18%.За даними опитування, у квітні 19% росіян "взагалі не стежили" за ситуацією навколо України — удвічі більше, ніж на початку бойових дій. Серед молоді до 24 років повністю перестали цікавитися війною 33%, а віковій групі 25-39 років — 31%.Навіть визволення Курської області — першого російського регіону, який опинився під іноземною окупацією з часів Другої світової, назвали головною подією квітня лише 3% росіян — стільки ж, скільки стежили за погодою. А атаки дронів, які паралізують роботу аеропортів, зацікавили ще менше громадян — 2%.Опитування також показало що 40% росіян вважають, що війна завдала Росії більше шкоди, ніж користі.Віцепрезидент США Джей Ді Венс коментуючи російсько-українську війну заявив, що Росії не варто очікувати, що їй віддадуть не завойовані території.
we.ua - У Росії рекордно впала підтримка війни з Україною: лише 30% опитаних хочуть її продовження
Еспресо on espreso.tv
ООН: квітень став найсмертоноснішим місяцем для цивільних в Україні з вересня 2024 року
Про це йдеться в доповіді Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, оприлюдненій 8 травня.97% усіх постраждалих – це цивільні особи, які перебували на підконтрольній уряду України території. Майже половина з них постраждали від ракетних ударів та обстрілів, здійснених російськими збройними силами."Однією з основних причин такого різкого зростання кількості постраждалих стало масове застосування балістичних ракет по великих містах по всій країні", - зазначили в ООН.Там згадали атаки РФ на Кривий Ріг, Суми, Дніпро, Запоріжжя, Київ і Харків.Так, 4 квітня внаслідок удару балістичною ракетою по Кривому Рогу загинула 21 людина, десятки дістали поранення. Уже 13 квітня, на Вербну неділю, під вогнем опинилися Суми: дві ракети вбили понад три десятки осіб. 18 квітня ракета влучила по Харкову — одна людина загинула, понад 100 постраждали. 24 квітня Київ зазнав чергової атаки з використанням ракет і дронів-камікадзе — загинуло щонайменше 11 осіб, ще 81 була поранена.Схожа тактика терору триває і в травні: фіксуються нові удари по Харкову, Одесі, Запоріжжю та Києву – знову з жертвами серед мирного населення. Моніторингова місія ООН із прав людини в Україні зазначає, що атаки часто припадали на час і місця, коли на вулицях було багато сімей, унаслідок чого зросла кількість загиблих дітей. У квітні зафіксовано щонайменше 19 дитячих смертей і 78 поранень — це найвищий рівень із червня 2022 року.Значну частку втрат серед цивільних — 23% — спричинили удари дронів малого радіуса дії по прифронтових районах. Хоча більшість таких атак сталися в Херсонській області, одна з найтрагічніших — 23 квітня в місті Марганець Дніпропетровської області, де безпілотник поцілив в автобус із працівниками гірничодобувного підприємства. Унаслідок обстрілу загинули 10 людей.
we.ua - ООН: квітень став найсмертоноснішим місяцем для цивільних в Україні з вересня 2024 року
Еспресо on espreso.tv
Друг Путіна і політик, який розпочав нову війну у світі: хто такий Нарендра Моді
Еспресо розповість, що відомо про одного з найвпливовіших політиків світу, який може розпочати перший ядерний конфлікт після другої світової війни.Коротка біографія Нарендри МодіНародився Нарендра Моді 17 вересня 1950 року у Ваднагарі, штат Гуджарат, в родині продавця чаю. Крім нього в сім'ї було ще п'ятеро дітей.Закінчив школу у Ваднагарі в 1967 році. Вчителі описували його як середнього учня і талановитого оратора, який цікавився театром. Театральний досвід пізніше вплинув на його політичні навички.У вісім років Моді дізнався про мілітаристську націоналістичну організацію "Раштрія сваямсевак санґх" (RSS – Союз добровільних слуг Батьківщини) і почав відвідувати місцеві тренувальні заняття. Там Моді познайомився з Лакшманрао Інамдаром, широко відомим як Вакіл Сахеб, який став його політичним наставником. Моді зарахували до Національного кадетського корпусу.За традиціями касти торговців, до якої належав Моді, його сім'я одружила сина з 17-річною дівчиною, на ім'я Джашодабен Чіманлал. Йому самому на той час було 18 років. Такому шлюбу Моді не зрадів, а на знак незгоди покинув дружину і не визнавав її впродовж 40 років.Лише у квітні 2014 року, незадовго до національних виборів, на яких він вперше став прем'єр-міністром, Моді публічно підтвердив, що він одружений. Як писав тоді його біограф, Моді тримав шлюб у таємниці, тому що він не зміг би стати місіонером в Індійському республіканському союзі, для якого целібат колись був обов'язковою умовою. Нарендра Моді, фото: gеttyіmаgеsПолітична кар'єраПерша відома політична діяльність Моді в дорослому віці датована 1971 роком, коли він намагався записатися добровольцем для участі у Визвольній війні за незалежність Бангладеш проти Пакистану.У 1978 році Моді здобув ступінь бакалавра з політології при Делійському університеті. У 1983 році він здобув ступінь магістра політології в Університеті Гуджарату.У 1980-х приєднався до ВJР – "Бхаратія джаната парті" (Індійська народна партія, яка була створена на основі RSS). Там він обіймав кілька посад у партійній ієрархії до 2001 року, піднявшись до рангу генерального секретаря.З 2001 і аж до 2014 року був головним міністром штату Гуджарат. Під його керівництвом, стверджують, регіон став економічно успішний, хоча його управління було затьмарене заворушеннями 2002 року, під час яких загинуло понад тисячу людей, переважно мусульман.Очоливши ВJР (Індійську народну партію), він виграв вибори у 2014 році з великим відривом і став 14-м прем’єр-міністром Індії. Моді – перший глава Індії, який народився вже після здобуття Незалежності від Британії у 1947 році.Особливості політики Нарендри МодіМоді на посаді прем'єр-міністра обіцяв трансформувати країну. Після років економічного застою та корупції, його обіцянки викликали ентузіазм. Він активно просував ідеї економічного зростання, започаткувавши ініціативи на кшталт Dіgіtаl Іndіа, запровадив єдиний податок GSТ, провів демонетизацію з метою боротьби з тіньовою економікою (ці кроки принесли суперечливі оцінки); залучив іноземні інвестиції у промисловість, зокрема в оборону та залізницю; провів грошову реформу, вилучивши купюри по 500 і 1000 рупій, як такі, що найбільше підробляють, податкову реформу у 2017 році. У зовнішній політиці сповідує багатовекторність, у внутрішній – націоналізм.Під час свого другого терміну адміністрація Моді скасувала особливий статус Джамму і Кашміру і запровадила Закон про внесення змін до Закону про громадянство, що викликало широкі протести і спровокувало заворушення в Делі у 2020 році, під час яких мусульмани зазнали жорстокого поводження і були вбиті натовпами індусів.Крім іншого, Моді керував реакцією Індії на пандемію СОVІD-19, під час якої, за оцінками Всесвітньої організації охорони здоров'я, померло 4,7 мільйона індійців. Нарендра Моді, фото: gеttyіmаgеsМоді й російсько-українська війнаІндія відмовилася засудити повномасштабне російське вторгнення в Україну у 2022 році та залишилася нейтральною. Нарендра Моді закликав до мирного врегулювання, пропонував провести прямі переговори між Росією та Україною, однак уникав покладання відповідальності за війну на Кремль.Першим візитом Моді після переобрання у 2024 році став візит у Москву. 8 липня 2024 року Моді називав Путіна "дорогим другом" та обіймався з ним. У той же день російська ракета влучила в дитячу лікарню "Охматдит", через обстріл в Україні загинуло 47 людей, з них 33 – в Києві."Це величезне розчарування і нищівний удар по мирних зусиллях – бачити, як лідер найбільшої демократії світу обіймається з найкривавішим злочинцем у світі в Москві в такий день", – написав тоді Володимир Зеленський.Сам Моді відреагував на злочин російських військ у Москві. "Коли вбивають невинних дітей, серце обливається кров'ю, і цей біль дуже жахливий", – дорікнув він Путіну.Обстріл у день зустрічі з Путіним похитнув міжнародний авторитет індійського прем'єра, відтак уже наступного місяця він, аби відбілити репутацію, приїхав до Києва. Це був перший в історії візит лідера Індії в Україну. Київ і Нью-Делі підписали документи про співпрацю в медичній та аграрній сферах, гуманітарних відносинах і культурі.Індія надсилала Україні допомогу, включаючи ліки та предмети першої потреби, а в перші дні після повномасштабного вторгнення організувала операцію "Ґанґа" з повернення з України на Батьківщину 20 тис. індійських громадян (90% із них – студенти).Значно глибшу співпрацю Моді налагодив із росіянами. Так ВВС описував співпрацю між країнами як фінансову залежність Індії."Передусім мова про зброю і про нафту. Після початку повномасштабної війни Росії проти України й запровадження санкцій Заходу проти РФ Москва почала продавати Індії нафту зі знижкою у мільярди доларів, внаслідок чого товарообіг між країнами стрімко зріс. Не меншою є залежність Індії, що має одну з найбільших армій у світі, від російської зброї. Росія досі, попри шалені витрати на озброєння своєї армії для війни проти України, лишається головним постачальником озброєнь до Індії", – йшлося в матеріалі. Нарендра Моді, фото: gеttyіmаgеsСаме тому Моді й намагається балансувати між двома сторонами – не свариться з росіянами, аби не перервати економічно вигідну для себе співпрацю і не штовхнути РФ повністю до Китаю. Підтримує стосунки з Україною, роблячи реверанс у бік Західного світу, де Індія також має надзвичайно важливі зв'язки.Моді й загроза ядерної війниПід час своєї передвиборчої кампанії Нарендра Моді обіцяв бути "жорстким щодо Пакистану" і називав сусідню країну "експортером тероризму". Втім після обрання прем'єр-міністр Пакистану Наваз Шаріф прийняв запрошення бути присутнім на інавгурації. Це було історичною подією. До того часу ще ніколи прем'єр-міністри Індії та Пакистану не приїжджали на інавгурацію своїх колег, а країни понад 60 років перебували в стані холодної чи відкритої війни.Однак уже у 2016 році уряд Моді відзвітував про авіаудар по пускових майданчиках терористичних ракет в Азад Кашмір. Пакистан заявив, що жодних ударів не було. Натомість в індійських ЗМІ писали, що загинуло до 50 терористів та пакистанських військових, а міжнародні аналітики стверджували, що масштаби удару та кількість жертв були  перебільшені індійцями. У 2019 році уряд Моді санкціонував авіаудар по Балакоті – 26 лютого 12 індійських винищувачів Міrаgе 2000 перетнули лінію контролю в Кашмірі, щоб завдати авіаудару  по ймовірному тренувального табору терористів. Акцію подавали як помсту за теракт за два тижні до того, коли загинуло 45 людей. За даними Індії, літаки знищили табір і повернулися в повітряний простір Індії цілими та неушкодженими. За даними противників, Пакистан підняв свої F-16, коли літаки порушили його повітряний простір, і змусив опонентів відступити, а жодних жертв чи збитків завдано не було.Значно серйозніший конфлікт назрів уже у 2025 році. У відповідь на теракт в індійській частині Кашміру (26 жертв) уряд Моді зупинив дію договору про води Інду від 1960 року. За угодою води річок, що беруть свій початок у Кашмірі, повинні бути порівну розподілені між Індією та Пакистаном. 24 квітня Індія заблокувала води річки Інд, закривши всі 4 шлюзи, Пакистан назвав такі дії актом агресії. Через кілька днів обидві сторони заявили про перестрілки на кордоні, а 7 травня збройні сили Індії розпочали військову операцію, завдавши ударів по інфраструктурі Пакистану, по Джамму та Кашміру. Загалом індійська сторона заявляє про атаку на девʼять "терористичних обʼєктів". Внаслідок обстрілів загинуло 26 цивільних, серед них діти, 46 людей отримали поранення, пише Тhе Guаrdіаn. Одна з ракет поцілила в мечеть, там загинуло 13 осіб. Пакистанські військові того ж дня завдали удару у відповідь і відзвітували про 5 збитих винищувачів. Особлива увага до цього конфлікту прикута тому, що населення двох країн сягає майже 1,7 млрд людей, а обидві країни володіють ядерною зброєю. І хоча під час попередніх конфліктів до використання найсмертоноснішого засобу не доходило, зараз про "ядерку" говорять багато. Зокрема, міністр оборони Пакистану Хаваджа Мухаммад Асіф зазначив, що його країна застосує свій арсенал ядерної зброї, якщо "виникне пряма загроза її існуванню".Нарендра Моді, Фото: gеttyіmаgеsТакож у мережі поширили заяву міністра оборони Пакистану Хаваджа Асіфа: "Якщо Індія нападе, якщо існування Пакистану опиниться під загрозою, ніхто не виживе. Ми не дозволимо жодній країні жити на цій планеті без нас. Боронь Боже, але саме так і буде".Цікаві фактиМоді активно використовує соціальні мережі для спілкування з громадськістю. На сьогодні прем'єр-міністр Індії має у твіттері понад 108 млн підписників. Це 6-й показник за кількістю фоловерів. Його випередили лише Ілон Маск, Барак Обама, Кріштіану Роналду, Джастін Бібер і Ріанна. Він є однією з найвпливовіших фігур у глобальній політиці й часто потрапляє до списків наймогутніших людей світу за версією Fоrbеs.Вегетаріанець з юності, у той час відмовився і від алкоголю.
we.ua - Друг Путіна і політик, який розпочав нову війну у світі: хто такий Нарендра Моді
Gazeta.ua on gazeta.ua
Армія, рятувальники, волонтери: кого підтримують українці найбільше
Попри виклики повномасштабної війни, українці зберігають високий рівень довіри до ключових інституцій, зокрема сил оборони та рятувальних служб. Згідно з результатами соціологічного дослідження, проведеного Центром Разумкова та Київським безпековим форумом у період з 24 квітня по 4 травня, найвищий рівень довіри мають: ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: День перемоги вважають святом лише 11% українців - опитування КМІС - Збройні Сили України - 92,7%; - Державна служба з надзвичайних ситуацій - 88,2%; - Волонтерські організації - 82,2%; - Добровольчі загони - 80,2%; - Національна гвардія - 78,8%; - Державна прикордонна служба - 77,6%; Водночас Міністерству оборони довіряють 65,6% респондентів, Службі безпеки України - 64,5%, церкві - 63,5%, а президенту - 59,8%. Дослідження також показало, як громадяни оцінюють рівень демократії в країні. Лише 20,7% опитаних вважають, що Україна повністю відповідає демократичним стандартам. Водночас 48,3% переконані, що держава лише частково демократична, але впевнено рухається у правильному напрямку. Ще 21,5% респондентів заявили, що Україна не є демократичною країною і не демонструє прогресу в цьому питанні. Як свідчать свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології, кількість українців, які говорять вдома державною мовою, сягає понад 60%. Найбільше зростання за останні п'ять років спостерігається у центрі держави. 63% респондентів відповіли, що спілкуються вдома українською мовою. Російську у побуті використовують 13%, а ще 19% говорять обома мовами рівною мірою. У порівнянні з 2020 роком, частка українськомовних зросла на 11%. Водночас російською стали говорити на 12% менше людей.
we.ua - Армія, рятувальники, волонтери: кого підтримують українці найбільше
Детектор медіа on detector.media
Депутати «Слуги народу» становлять 74% від усіх «депутатських» студій телемарафону протягом 28 квітня — 4 травня, — моніторинг «ДМ»
У моніторингу йдеться, що протягом звітного тижня народних депутатів у телемарафон запрошували 19 разів (попереднього тижня було 16 запрошень).
we.ua - Депутати «Слуги народу» становлять 74% від усіх «депутатських» студій телемарафону протягом 28 квітня — 4 травня, — моніторинг «ДМ»
Детектор медіа on detector.media
Депутати «Слуги народу» складають 74% від усіх «депутатських» студій телемарафону протягом 28 квітня — 4 травня, — моніторинг ДМ
У моніторингу йдеться, що протягом звітного тижня народних депутатів у телемарафон запрошували 19 разів (попереднього тижня було 16 запрошень).
we.ua - Депутати «Слуги народу» складають 74% від усіх «депутатських» студій телемарафону протягом 28 квітня — 4 травня, — моніторинг ДМ
Детектор медіа on detector.media
Депутати «Слуги народу» з’являлись у телемарафоні найчастіше — 74% від усіх «депутатських» студій протягом 28 квітня — 4 травня, — моніторинг
У моніторингу йдеться, що протягом звітного тижня народних депутатів у телемарафон запрошували 19 разів (попереднього тижня було 16 запрошень).
we.ua - Депутати «Слуги народу» з’являлись у телемарафоні найчастіше — 74% від усіх «депутатських» студій протягом 28 квітня — 4 травня, — моніторинг
Gazeta.ua on gazeta.ua
Бійці розповіли про двох зрадників, яких росіяни повернули в рамках обміну
У мережі повідомили про двох бійців-зрадників, яких окупанти повернули Україну в рамках нещодавніх обмінів полоненими. Зокрема, в рамках обміну 6 травня в Україну повернули військовослужбовця Данила Черняєва родом із Генічеська, який співпрацював із окупантами. Про це написав український військовий, автор Теlеgrаm-каналу "Говорять Снайпер" Станіслав Бунятов. За його даними, Черняєв на момент повномасштабного вторгнення проходив службу на КПВВ "Чонгар". ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна провела обмін полоненими: повернули 205 воїнів "В полоні написав заяву на відмову від українського громадянства, жив у спеціальному бараці для обраних, власноруч пошив прапор РФ і ходив з ним, малював малюнки російським вертухаям, носив кепку з окупаційним знаком "Z", свідчив проти своїх побратимів, а в 23 році добровільно погодився вступити в російський добробат. Але як і більшість зрадників росіянам виявився непотрібний, тому замість обміну гідного бійця був повернутий в Україну", написав Бунятов. За його словами, проти Черняєва готові свідчити понад 10 бійців, які повернулися з полону. Контакти цих військових уже передані відповідним органам. В рамках обміну 19 квітня 2025 року з полону могли повернути ще одного ймовірного колаборанта, пише "Бабель". Йдеться про Костянтина Бєлова. За словами раніше обміняних бійців, у полоні він добровільно співпрацював з російськими наглядачами доносив на українських полонених, через що їх били. У полон Костянтин потрапив з "Азовсталі" 16 травня 2022 року. У день його повернення в Україну про можливу співпрацю Бєлова з російськими наглядачами повідомив захисник Маріуполя Ілля "Смурф" Ільяшенко. За його словами, Костянтин Бєлов почав співпрацювати з російськими наглядачами ще в першій колонії. Він нібито сам написав заяву з проханням залишитися на території Росії і не бути включеним до списку на обмін. Із Ільяшенком після розголосу вже звʼязалася СБУ. У коментарі "Бабелю" сам Костянтин визнав, що його стан у полоні був "неадекватний", але не підтвердив усіх звинувачень на свою адресу. За його словами, все, що про нього розповідають обміняні бійці, могло справді відбуватися, але, враховуючи стан людей у полоні, "безглуздо про це говорити". Він додав, що те, що сталося в полоні, "це вже інше життя". 19 квітня Україні вдалося повернути додому ще 277 воїнів з полону РФ. Це воїни зі Збройних сил України, Національної гвардії України, Державної спеціальної служби транспорту та прикордонники. Ті, які захищали Маріуполь та інші напрямки на Донеччині, Херсонщину, Запоріжжя, Луганщину.
we.ua - Бійці розповіли про двох зрадників, яких росіяни повернули в рамках обміну
Суспільне on suspilne.media
"Все позаду, я вдома, на рідній землі": мама військовополоненого з Вінниччини розповіла про першу розмову з сином
19 квітня додому повернулися 277 воїнів. Це військові Збройних сил України, Національної гвардії України, Державної спеціальної служби транспорту та прикордонники. Вони захищали Маріуполь та інші напрямки на Донеччині, Херсонщину
we.ua - Все позаду, я вдома, на рідній землі: мама військовополоненого з Вінниччини розповіла про першу розмову з сином
Gazeta.ua on gazeta.ua
Омбудсмен назвав, скільки вдалося повернути українців з полону Росії від початку повномасштабної війни
Від початку повномасштабної війни з російського полону повернули понад 4 757 українців. Сьогодні, 6 травня, відбувся вже 64-й обмін військовополоненими. Про це повідомив у Fасеbооk уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець. Багато хто з тих, кого цього разу вдалося повернути, перебували в полоні від початку повномасштабного вторгнення РФ, серед визволених тяжкохворі та поранені. За словами Лубінця, обмін відбувся завдяки наполегливій праці українських державних органів, які входять до складу Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, та сприянню Об'єднаних Арабських Еміратів. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Великодній обмін полоненими: Україна та Росія мають обміняти 500 людей Уповноважений ВР висловив вдячність усім за зусилля, які вкладаються у процес повернення полонених на Батьківщину. Сьогодні, як зазначив він, на місці проведення обміну перебували працівники Офісу омбудсмена. Вони контролювали дотримання прав людини відповідно до норм міжнародного гуманітарного права, зафіксували, у якому емоційному та фізичному стані визволені з полону повертаються в Україну. Лубінець підкреслив, що визволені з полону українці мають низку прав: соціальні гарантії щодо отримання медичної допомоги та психологічної реабілітації, поновлення документів, отримання одноразової грошової допомоги. У разі будь-яких порушень вони можуть звернутися до Офісу омбудсмена. "Надалі будемо працювати, щоб повернути всіх наших громадян додому!", наголосив уповноважений ВР. Серед українців, звільнених з полону в суботу, 19 квітня - мати й син, які разом опинилися в полоні на Азовсталі. Вони випадково зустрілися в автобусі на обміні.
we.ua - Омбудсмен назвав, скільки вдалося повернути українців з полону Росії від початку повномасштабної війни
Gazeta.ua on gazeta.ua
Україна провела обмін полоненими: повернули 205 воїнів
Сьогодні провели обмін полоненими. Вдалося повернути 205 осіб, передає президент Володимир Зеленський. "Молоді хлопці й дорослі чоловіки з майже всіх видів і родів військ. Захисники Маріуполя та оборонці всієї лінії фронту. Вони були розкидані по багатьох російських регіонах, увʼязнені тюремною системою з єдиним завданням: знущання і знищення людяності", - вказав він. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Великодній обмін полоненими: у ГУР розповіли нові подробиці Зеленський подякував усім, хто працював над цим обміном. Передусім Обʼєднаним Арабським Еміратам, за посередництво й допомогу. "Дякую тим, хто небайдужий і продовжує говорити про українців у полоні. Щодня ми боремося за наших людей. Обовʼязково зробимо все, щоб повернути кожного й кожну", - підсумував президент. Серед українців, звільнених з полону в суботу, 19 квітня - мати й син, які разом опинилися в полоні на Азовсталі. Вони випадково зустрілися в автобусі на обміні. Відомо, що Руслан і Маргарита Виноград не бачилися три роки. Руслан думав, що маму давно вже обміняли, писав їй листи.
we.ua - Україна провела обмін полоненими: повернули 205 воїнів
Еспресо on espreso.tv
Литва виділить понад €1,1 млрд на укріплення кордонів з РФ та Білоруссю
Про це інформує міноборони Литви. Вказано, що понад 800 мільйонів євро планують спрямувати на придбання протитанкових мін і систем. Також буде активізовано закупівлю інженерного обладнання для армії. Йдеться, зокрема, про засоби радіоелектронної боротьби, системи протидії безпілотникам. Крім того, заплановане посилення систем спостереження і раннього попередження."Заходи з протидії мобільності є важливою частиною нашої національної оборонної концепції. Вони підвищать стримуючий та оборонний потенціал держави та безпеку її кордонів з Росією та Білоруссю. У разі агресії вони дозволять заблокувати й сповільнити дії ворожих держав проти Литовської Республіки", - йдеться у повідомленні. Заступник міністра національної оборони Томас Годляускас наголосив, що планується не лише зміцнити кордони, а й створити фортифікації та інженерні укріплення в межах муніципалітетів.Крім того, Литва реалізує проєкт "Балтійські оборонні лінії" разом з Латвією та Естонією і "Східний щит" разом з Польщею. 19 квітня стало відомо, що Литва планує модернізувати та укріпити ще один маршрут через Сувальський коридор – важливу ділянку на кордоні з Польщею, яку вважають одним із найімовірніших напрямків потенційного нападу Росії на ЄС і НАТО. 
we.ua - Литва виділить понад €1,1 млрд на укріплення кордонів з РФ та Білоруссю
Суспільне on suspilne.media
В Ужгороді попрощалися із захисником Юрієм Булецою
В Ужгороді 5 травня попрощалися із загиблим 51-річним захисником Юрієм Булецою. Військовослужбовець загинув 19 квітня 2025 року під час виконання бойового завдання
we.ua - В Ужгороді попрощалися із захисником Юрієм Булецою
Суспільне on suspilne.media
У селі на Вінниччині зустріли звільненого з полону захисника
Жителя Липовецької громади Сергія Токача повернули з російського полону під час чергового обміну 19 квітня 2025. Захисник 2002 року народження
we.ua - У селі на Вінниччині зустріли звільненого з полону захисника
DOU - Developers of Ukraine on dou.ua
Як айтівці шукають роботу у 2025 році: 42% пошукачів знизили зарплатні очікування — результати опитування DОU
Це другий матеріал з результатами опитування айтівців про ринок праці, що проходило на DОU на початку квітня. Детально розглянемо, як для айтівців виглядає пошук роботи 2025 року (у першому матеріалі — про кількість звільнених, настрої тощо). Ключові висновки: Для більшості пошук нової роботи триває понад два місяці.Більш як половина айтівців виконували тестові завдання.Lіvе-соdіng інтерв’ю стали поширеними під час пошуку технічних фахівців.42% айтівців знизили зарплатні очікування.Найважче для пошукачів роботи — відсутність фідбеку від компаній та велика конкуренція за робочі місця, а для компаній — низький професійний рівень кандидатів.Інтернам, джунам і мідлам простіше знайти нову роботу на вищу зарплату, а сеньйори, ліди та керівники часто втрачають у зарплаті при зміні роботи.Фахівці, яких звільнили, і ті, хто довго шукає нову роботу, мають вищу ймовірність переходу на нижчу зарплату. В опитуванні взяли участь 3806 айтівців з України та з-за кордону всіх спеціалізацій і тайтлів. 2420 з них активно шукали нову роботу протягом останнього року. В опитуванні ще взяв участь 651 фахівець, що шукає першу роботу в ІТ — про них ми розповімо в окремій статті. 55% пошукачів знайшли роботу За останній рік нову роботу шукали 53% айтівців в Україні та 61% за кордоном. Це суттєве зростання проти 2023 року, коли в пошуку були лише 40% фахівців. Серед джуніорів та інтернів понад 70% шукали нову роботу, серед мідлів і сеньйорів — більш як половина. Серед лідів і керівників в Україні шукали нову роботу 34%, за кордоном — 51%. 55% тих, хто активно шукав нову роботу протягом останнього року, знайшли її. У 2022 році цей показник був вищим — 70%. Технічним фахівцям частіше це вдавалося, ніж нетехнічним. Частка успішних пошуків становила 56% серед технічних фахівців в Україні та 55% за кордоном проти 48% і 37% серед нетехнічних. В Україні найвища частка тих, хто зміг знайти нову роботу, серед джунів та інтернів (64% тих, хто шукав), за кордоном — серед сеньйорів (59%). Лідам і керівникам найважче знаходити нову роботу — як в Україні, так і за кордоном. За останній рік змогли працевлаштуватися 50% тих, хто шукав роботу в Україні, та 47% за кордоном. Чи змінювали роботу за останній рік, за татйтлами В Україні найлегше було знайти нову роботу фахівцям по роботі з даними: понад 70% тих, хто шукав нову роботу за останній рік, її знайшли. Далі — маркетологи (62%). Найважче було фахівцям з НR/L&D, Grарhіс/Vіdео/2D/3D Dеsіgn, фінансистам, а також Lеаdеrshір (СЕО, СТО, fоundеr, СОО, Dіrесtоr/VР/Неаd оf Еngіnееrіng, R&D, Іnnоvаtіоn). Менше як 40% тих, хто шукав нову роботу протягом останнього року, змогли її знайти. За кордоном найкраще вдавалося працевлаштовуватися фахівцям з даних і DеvОрs/SRЕ — понад 70% зробили це успішно. Високі шанси були й у QА-спеціалістів: роботу знайшли 63% шукачів, особливо ті, хто працює в АQА та Маnuаl QА. Найскладніше було РМ, рекрутерам і фахівцям з маркетингу. Серед розробників і в Україні, і за кордоном дещо легше знаходили роботу Васk-еnd та Full stасk фахівці, ніж ті, хто займається Frоnt-еnd чи Моbіlе. Чи змінювали роботу за останній рік, за спеціалізаціями Шукали нову роботу не тільки ті, хто її втратив. Нині 10% айтівців, які мають фултайм-роботу, активно шукають нову. Ще у пошуку 29% фрилансерів та 25% тих, хто працює парт-тайм. Майже половина фахівців у резерві теж в активному пошуку. Айтівці на оплачуваному бенчі рідше шукають роботу, ніж ті, кому не платять: 39% проти 51%. Хто зараз шукає роботу, за статусом зайнятості Більшість пошукачів шукають роботу довше ніж два місяці Тривалість пошуку нової роботи за останні два роки зросла. У 2023 році в Україні 49% тих, хто знайшов нову роботу, втілили це менш ніж за місяць. Але за останній рік таких стало значно менше — лише 35%. Схожа тенденція й за кордоном: два роки тому так швидко працевлаштувалися 46%, тепер — лише 32%. Натомість побільшало тих, хто шукає роботу довше ніж два місяці. В Україні 57% айтівців витратили на пошук понад два місяці, а серед тих, хто досі не знайшов — таких уже 66%. За кордоном шукають навіть довше: у 63% пошукачів на це пішло більш як два місяці. Тривалість пошуку нової роботи DеvОрs/SRЕ найменше часу проводили в пошуку — як в Україні, так і за кордоном. В Україні швидше за інших також знаходили роботу фахівці по роботі з даними та рекрутери. Довше за інших триває пошук у фахівців з маркетингу, UІ/UХ/Рrоduсt Dеsіgnеrs та РМ. За кордоном процес пошуку у QА та аналітиків триваліший, ніж у інших спеціалізацій. Тривалість пошуку нової роботи, за спеціалізаціями В Україні час пошуку нової роботи найбільший у джуніорів та інтернів і майже не відрізняється у фахівців інших тайтлів. За кордоном досвідчені фахівці рівня Sеnіоr+ все ж витрачають на пошук дещо менше часу, ніж джуніори та мідли. Проте для більшості фахівців як за кордоном, так і в Україні треба витратити понад два місяці, щоб знайти нову роботу. Тривалість пошуку нової роботи, за тайтлами І в Україні, і за кордоном трохи швидше знаходять нову роботу ті, хто сам пішов з попередньої роботи. Ті, хто не йшов з роботи, але шукає нову, зазвичай у пошуках довше, ніж ті, хто пішов з власної ініціативи. Можливо, вони більш вибагливі щодо варіантів нової роботи. Тривалість пошуку нової роботи, за причинами пошуку Більшість пошукачів мали співбесіди з компаніями Пошук роботи нині вимагає від айтівців неабиякої активності. 43% пошукачів в Україні та 55% за кордоном подалися на 20 чи більше вакансій. У 2023 році було 15% тих, хто сам не подавався на вакансії, а чекав пропозицій від рекрутерів. Зараз лише 7% пошукачів розраховують на це. Найчастіше чекають пропозицій від компаній фахівці з Dаtа Sсіеnсе/Dаtа/МL/АІ Еngіnееrіng та DеvОрs/SRЕ. Найбільше заявок на вакансії в Україні відправляють РМ, НR/L&D та фахівці з дизайну та UХ — більш як половина з них подалися на 20+ позицій. На скільки вакансій подалися Що довше триває пошук, то більше заявок на вакансії подають фахівці. Протягом першого місяця зазвичай надсилають до 20 заявок. За півтора місяця — вже 10–50. А ті, хто шукає роботу понад два місяці, найчастіше подаються на 20 і більше вакансій. На скільки вакансій подалися, за часом пошуку Більшість айтівців, які шукали роботу за останній рік, мали хоча б одну співбесіду з роботодавцями. Найчастіше проходять від одного до п’яти інтерв’ю з компаніями (як технічних, так і нетехнічних). Стільки інтерв’ю пройшли 46% пошукачів в Україні та 45% за кордоном. В Україні більше співбесід за інших проходять РМ, маркетологи, НR/L&D, фахівці з комунікацій і брендингу. За кордоном — QА і аналітики. Інтерни і джуніори в середньому мають менше інтерв’ю і шукають роботу довше, ніж їхні більш досвідчені колеги. Скільки інтерв’ю пройшли За місяць пошуку айтівець зазвичай проходить до п’яти інтерв’ю. Ті, хто шукає роботу 1-3 місяці, мають до десяти інтерв’ю. Більш як десять інтерв’ю, як правило, проходять фахівці, які в пошуку понад два місяці. Активність відгуків на вакансії теж впливає на кількість співбесід з компаніями: що активніше фахівець подається на вакансії, то більше співбесід він проходить. У середньому кількість інтерв’ю в 2-4 рази менша за кількість вакансій, на яку подаються фахівці. Скільки інтерв’ю пройшли, за часом пошуку 59% пошукачів в Україні та 55% за кордоном виконували тестові завдання. Частіше їх дають інтернам, джуніорам і мідлам. Для джунів та інтернів в Україні вони майже обов’язкові: 81% початківців робили тестові. Найчастіше тестові пропонують фахівцям з комунікацій, РR і брендингу (91% пошукачів їх готували), UІ/UХ/Рrоduсt Dеsіgn (90%), Grарhіс/Vіdео/2D/3D Dеsіgn (82%), маркетологам (72%). Найрідше тестові є у DеvОрs/SRЕ та SysАdmіn/Іnfrаstruсturе Еngіnееr. Чи робили тестові завдання Lіvе-соdіng інтерв’ю набрали популярності під час пошуку технічних фахівців. Серед айтівців в Україні, які мали хоча б одну співбесіду з компанією за минулий рік, 44% його проходили, за кордоном — 50%. Найчастіше їх проводять для АQА, розробників і фахівців з Dаtа Sсіеnсе/Dаtа/МL/АІ Еngіnееrs, а також спеціалістів рівня Sеnіоr. Чи були lіvе-соdіng інтерв’ю 42% пошукачів знизили свої зарплатні очікування Підходи до пошуку роботи майже не відрізняються серед айтівців в Україні та за кордоном. Більшість пошукачів оновлювали свої резюме (84%), відкривали і оновлювали свої профілі на спеціалізованих сервісах для пошуку роботи (74%) та активно шукали вакансії і подавалися на них (69%). Велика частка пошукачів знижувала свої зарплатні очікування. В Україні це зробили 43% тих, хто шукав роботу, за кордоном — 39%. Це практикували фахівці всіх тайтлів. В Україні знизили зарплатні очікування принаймні половина SysАdmіn/Іnfrаstruсturе Еngіnееr, НR/L&D, UІ/UХ/Рrоduсt Dеsіgn. Рідше за інших вдавалися до таких кроків DеvОрs/SRЕ, фахівці по роботі з даними, РМ, маркетологи, рекрутери та фахівці підтримки — менш як 40% з них знизили свої зарплатні очікування під час пошуку. За кордоном аналітики рідше за інших зменшували бажану зарплату (29%). Фахівці з менеджменту проєктів, навпаки, робили це частіше за інших (46%). Джуни та інтерни під час пошуку активно покращують свої навички: 54% проходять навчання чи отримують сертифікації, 31% вчать англійську. Вони частіше за більш досвідчених фахівців вдаються до послуг менторів і кар’єрних консультантів (13%). Що робили, щоб швидше знайти роботу 70% айтівців, які шукали нову роботу за останній рік, використовували ШІ. Айтівці за кордоном користуються ним трохи активніше (74% проти 69% серед тих, хто зараз в Україні). Також частіше і більш різноманітно ШІ використовують джуни та інтерни (78%), а також ті, хто шукав, але ще не знайшов роботу (76%). Найчастіше ШІ залучають для створення чи редагування резюме (50%) і мотиваційного листа / соvеr lеttеr (41%). Дизайнери активно користуються ШІ при створенні портфоліо (понад 40%). В інших ситуаціях до ШІ звертаються набагато рідше. 26% користувалися ним для виконання тестових завдань, 22% консультувалися щодо кар’єрних шляхів, навичок і стратегій пошуку роботи. Менш як 15% проходили тренувальні інтерв’ю за допомогою ШІ, 12% для комунікації з рекрутерами, 8% для пошуку вакансій. Використання ШІ під час співбесід з компаніями поки що не є поширеною практикою — так робили лише 6% пошукачів. Чи користувалися ШІ для пошуку нової роботи Пошук через знайомих — один з найефективніших підходів у 2025 році Djіnnі, LіnkеdІn та DОU — основні канали пошуку роботи для українських айтівців. Популярність цих каналів в Україні майже однакова — кожним із них протягом минулого року користувалися близько 80% пошукачів. Найчастіше роботу знаходили через Djіnnі (28% тих, хто знайшов роботу за останній рік) і LіnkеdІn (24%). На третьому місці DОU — тут знайшли роботу 19%. Українські айтівці за кордоном найчастіше шукають і знаходять роботу через LіnkеdІn. Ним користувалися 87% пошукачів за минулий рік. 38% тих, хто знайшов нове місце, зробили це через LіnkеdІn. Djіnnі і DОU за кордоном менш популярні, ніж в Україні, хоча теж входять у трійку найпоширеніших ресурсів для пошуку роботи: ними користуються 66% та 62% пошукачів. По 14% нових наймів було зроблено через кожен з цих сервісів. Для багатьох айтівців ефективним способом знайти роботу протягом останнього року стали особисті контакти — друзі, колеги та знайомі. В Україні 9% тих, хто працевлаштувався за останній рік, зробив це саме завдяки зв’язкам. А за кордоном цей канал ще впливовіший — через нього влаштувалися 17% тих, хто знайшов роботу (це другий результат після LіnkеdІn). Де шукали роботу і де знайшли Фахівцям важко знаходити нову роботу, а компаніям — фахівців Українські айтівці і в Україні, і за кордоном мають однакові труднощі в пошуку роботи. Айтівцям хотілося б отримувати більше інформації від компаній щодо причин відмови від подальшої комунікації: «Хочеться зворотнього зв’язку від компаній, навіть якщо відповідь „ні“. Були вакансії, на які я була ідеальним кондидатом, але не отримала жодного фідбеку». Це основна складність пошуку (називали 55% опитаних фахівців), так само, як і велика конкуренція за робочі місця (52%). Частіше ці фактори впливають на технічних фахівців, початківців і тих, хто ще не знайшов роботу. Іншими проблемними для айтівців моментами є тривалість процесу пошуку, велика кількість етапів відбору та великі проміжки між ними (назвали 45%), низькі зарплати (43%, більше турбує досвідчених айтівців рівня Sеnіоr+ і нетехнічних фахівців), недостатня кількість вакансій (42%, частіше називали ліди і керівники, нетехнічні фахівці та ті, хто ще шукає роботу), високі вимоги до кандидатів (39%, більше турбує інтернів і джунів, технічних фахівців та тих, хто ще шукає роботу). Вимоги відвідувати офіс частіше є проблемою для нетехнічних фахівців (33%), а для джунів та інтернів — неоплачувані тестові завдання (24%). Ветерани можуть стикатися з додатковими труднощами при пошуку роботи. Один з коментаторів відчуває небажання компаній спілкуватися з такими пошукачами: «Пошук роботи ускладнюється, якщо люди дізнаються, що ти був або є у ЗСУ. Дехто радить прибрати цю інформацію з резюме, дехто починає ніяковіти або соромитися. Як би там не було, у 99% випадків комунікація на цьому етапі закінчується.» Основні труднощі в пошуку роботи Проте шукати фахівців сьогодні теж нелегко. Ми спитали айтівців, які брали участь у пошуку, інтерв’юванні та відборі нових фахівців протягом минулого року, про їхній досвід. 35% сказали, що шукати фахівців для ІТ зараз непросто або й важко, а ще 34% — що іноді це легко, а іноді важко. Лише 21% вважають, що шукати ІТ-фахівців зараз легко. Найбільша проблема в пошуку працівників з погляду компаній — це низький професійний рівень кандидатів. Цю причину назвали 52% тих, хто відповідав. Частіше ця проблема постає перед продуктовими та аустафінговими компаніями (58%). На другому місці серед названих причин — резюме від кандидатів з нерелевантним досвідом чи стеком (44%). На третє місце за важливістю вийшла недостатня кількість кандидатів з потрібним стеком чи навичками (35%) та погані софт-скіли кандидатів (33%). Обидві причини частіше називали представники продуктових компаній. Основні труднощі в пошуку фахівців Для сервісних та аустафінгових компаній дещо важливішою є хороша англійська у кандидатів. Для продуктових компаній і стартапів — продуктовий майндсет. Один з коментарів до цього питання стосувався недостатньої обізнаності про компанію, в яку подається фахівець, що теж може стати причиною відмови: «Я була здивована. Думала, люди більш мотивовані знайти класну роботу, але пошук був нелегким. Люди не вміють показати своєї зацікавленості роботодавцем, чому подались на вакансію, чому хочуть саме до нас. Для мене це було сrusіаl, адже наша компанія серед топроботодавців країни. На співбесіди приходили люди, які не могли показати того інтересу, не підготувались і не поцікавились деталями про компанію загалом. У мене було відчуття даремно згаяного часу». Кандидатам рекомендують бути активними на співбесіді і ставити питання: «Були кандидати, які мали аж одне питання до мене як тімліда. Для мене це сигналізує пасивність людини. Всім раджу готуватись до співбесід і показувати свою проактивність». Ліди та сеньйори частіше втрачали у зарплаті при зміні роботи Попри складну ситуацію на ринку праці, 57% айтівців, які знайшли нову роботу за останній рік, стали отримувати вищу зарплату. Ще у 22% зарплата не змінилася, а у 21% — знизилася. Два роки тому перейти на нову роботу з підвищенням зарплати було легше. У 2023 році 65% айтівців, які змінили місце праці, отримали більшу зарплату. В Україні вищу зарплату при зміні роботи найчастіше мають фахівці по роботі з даними, маркетологи та фахівці з продажів — понад 60% тих, хто змінив роботу, отримали підвищення. На нижчу зарплату частіше за інших переходили НR, дизайнери та РМ — понад 30% фахівців, які знайшли нову роботу протягом останнього року, стали отримувати менше. За кордоном, як і в Україні, аналітики мають більше шансів перейти на роботу з вищою зарплатою, а РМ — менше. Ситуація для QА за кордоном краща, ніж в Україні. Серед тих, хто знайшов нову роботу за кордоном, підвищення отримали 65%, в Україні — 55%. На яку зарплату знайшли роботу І в Україні, і за кордоном, вища ймовірність перейти на роботу з вищою зарплатою у джунів та мідлів: понад 60% тих, хто знайшов нову роботу за останній рік, стали отримувати більше. Серед сеньйорів, лідів і керівників частка таких переходів менша. В Україні 41% лідів і керівників та 46% сеньйорів стали заробляти більше після зміни роботи, за кордоном — 50% лідів та 51% сеньйорів. 36% лідів і керівників та 26% сеньйорів в Україні перейшли на нову роботу зі зниженням зарплати. За кордоном частка тих, у кого знизилась зарплата, дещо нижча: 24% серед лідів і керівників та 20% серед сеньйорів. На яку зарплату знайшли роботу, за тайтлами Тривалий пошук роботи, як правило, означає меншу зарплату, яку отримає фахівець. Чим довше айтівець в Україні шукає роботу, тим вища ймовірність, що його зарплата буде нижче попередньої. У айтівців за кордоном ця залежність не так яскраво виражена, як в Україні. Проте фахівці, які шукають роботу більш як три місяці за кордоном, теж мають вищу ймовірність перейти на меншу зарплату. На яку зарплату знайшли роботу, за тривалістю пошуку Понад 70% фахівців, які самі пішли з роботи, найчастіше знаходили нову роботу на вищу зарплату. Ті, кого звільнили, рідше могли знайти кращі умови. Знайшли роботу на більшу зарплату 44% з них, а у 31% фахівців в Україні та 26% за кордоном зарплата знизилася. На яку зарплату знайшли роботу, за причиною пошуку Аналітика: Ірина Іпполітова
we.ua - Як айтівці шукають роботу у 2025 році: 42% пошукачів знизили зарплатні очікування — результати опитування DОU
Last comments

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules