Search trend "спустошення"

Sign up, for leave a comments and likes
News filter
Що подивитися у вихідні. Фінал серіалів «Ти» і «Андор», бойовик з Томом Гарді, трагікомедія «Етуаль» від шоуранерки «Дівчат Гілмор» і затишна документалка про життя пінгвінів з ведучою Блейк Лайвлі
Цього тижня на Nеtflіх, Аmаzоn Рrіmе і Dіsnеy+ вийшли п’ять цікавих релізів. Це фінальні сезони серіалів «Ти» і «Андор» (приквелу «Зоряних війн»), трагікомедії про балет «Етуаль», яку створила шоуранерка популярного серіалу «Дівчата Гілмор», бойовик «Спустошення» з Томом Гарді в головній ролі та документалка «Секрети пінгвінів» з ведучою Блейк Лайвлі. «Бабель» зібрав відгуки й оцінки критиків і підказує, що подивитися у вихідні.
we.ua - Що подивитися у вихідні. Фінал серіалів «Ти» і «Андор», бойовик з Томом Гарді, трагікомедія «Етуаль» від шоуранерки «Дівчат Гілмор» і затишна документалка про життя пінгвінів з ведучою Блейк Лайвлі
Не просто втома після робочого дня: як запобігти професійному вигорянню
Робота грає важливу роль у нашому житті. Ми наполегливо працюємо, щоб професійно реалізуватися, будуємо карʼєру. Але з часом улюблена робота може перетворитися на хронічний стрес, принести розчарування і спустошення, стати причиною проблем зі здоровʼям. У спецпроєкті Gаzеtа.uа та міжнародної фармацевтичної компанії Тева в Україні, яка багато років піклується про здоров'я українців і забезпечує доступ до якісних ліків, ми розкажемо, чому виникає професійне вигоряння, як його уникнути, про роль роботодавців у подоланні цієї проблеми.
we.ua - Не просто втома після робочого дня: як запобігти професійному вигорянню
Розкажіть друзям про we.ua та отримайте винагороду

А Ви знаєте що на Платформі we.ua діє реферальна програма?

Ви приводите друзів та знайомих і отримуєте винагороду за їх реєстрації.

То ж, не гайте час! Розкажіть про we.ua своїм друзям, родичам та колегам. Надішліть їм своє реферальне посилання, яке легко знайти в розділі Мої друзі, та отримайте на свій бонусний рахунок додаткові надходження за кожну нову реєстрацію.

Розміщуйте своє реферальне посилання в інших соціальних мережах, в коментарях, в тематичних форумах та будь-де. Так у Вас буде більше друзів та підписників і більше бонусів на бонусному рахунку.

Ви зможете використати бонуси на додаткові послуги Платформи, а також - придбати корисні товари в нашій online-крамничці.

Детальніше про реферальну програму: https://we.ua/info/referral-program.

we.ua - Розкажіть друзям про we.ua та отримайте винагороду
У Житомирі викрили «консультанта» з криптовалют у шахрайстві на понад ₴3,7 мільйона
У Житомирі поліцейські зібрали докази причетності 40-річного житомирянина до спустошення криптогаманців знайомих на понад 3,7 мільйона гривень.
we.ua - У Житомирі викрили «консультанта» з криптовалют у шахрайстві на понад ₴3,7 мільйона
Росіяни запустили «токсичну бомбу уповільненої дії» на території України: що виявили вчені
Через підрив ГЕС спустошення водосховища вивільнило десятки тисяч тон важких металів, серед яких є й надзвичайно отруйні
we.ua - Росіяни запустили «токсичну бомбу уповільненої дії» на території України: що виявили вчені
Нова Зеландія посилила санкції проти РФ
Нова Зеландія оголосила про нові санкції проти РФ. Міністр закордонних справ Вінстон Пітерс заявив про посилення санкцій проти російських компаній і підтримку відновлення та реконструкції України, повідомляє Stuff. "Незаконне вторгнення Росії принесло три роки спустошення населенню, навколишньому середовищу та інфраструктурі України", - сказав він, коментуючи рішення про нові санкції у роковини повномасштабного вторгнення РФ в Україну. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Заяви, що агресію РФ проти України нібито спровокувало розширення НАТО є небезпечними - Зеленський Обмеження стосуватимуться 52 фізичних та юридичних осіб, пов'язаних із військово-промисловим комплексом Росії, його енергетичним сектором, підтримкою Північною Кореєю військових зусиль РФ і примусовим переселенням або перевихованням українських дітей. Пітерс оголосив про подальший внесок у розмірі $3 млн до Фонду URТF (Ukrаіnе Rеlіеf, Rесоvеry, Rесоnstruсtіоn аnd Rеfоrm Тrust Fund), що допомагає Україні і яким керує Світовий банк. "Фонд підтримує уряд України в підтримці послуг, проведенні заходів з надання допомоги, а також у плануванні та реалізації відновлення, реконструкції та реформ", - додав політик. Велика Британія анонсує нові заходи на підтримку України. У третю річницю повномасштабного вторгнення РФ прем'єр-міністр Кір Стармер оголосить про новий пакет військової допомоги Україні та розширені санкції проти Росії.
we.ua - Нова Зеландія посилила санкції проти РФ
Премʼєра вистави про екоцид у Харкові: що відомо та як потрапити
Харківський альтернативний незалежний театр "Нафта" уже 20 та 21 лютого презентує нову виставу, яка обговорюватиме тему екоциду в Україні в контексті російсько-української війни. "Рубрика" розкриває деталі. У чому проблема? Воєнні дії, які вже три роки веде росія на території України, супроводжуються систематичним руйнуванням довкілля: від горіння лісів і забруднення річок до спустошення родючих земель та […] Тhе роst Премʼєра вистави про екоцид у Харкові: що відомо та як потрапити арреаrеd fіrst оn Рубрика.
we.ua - Премʼєра вистави про екоцид у Харкові: що відомо та як потрапити
Не те, чим хочеться хвалитись. Стратегія переходу на газ власного видобутку не спрацювала — експерт відповідає на питання NV Бізнес
В Україні фіксують дефіцит природного газу. Минулого сезону країнівдалося відмовитися від істотного імпорту палива тільки за рахунок спустошення сховищ
we.ua - Не те, чим хочеться хвалитись. Стратегія переходу на газ власного видобутку не спрацювала — експерт відповідає на питання NV Бізнес
Скільки мирних громадян було вбито РФ в Україні з 2022 року
З лютого 2022 року по листопад 2024 року в Україні загинули 12 162 цивільних, а ще 26 919 осіб отримали поранення. Про це йдеться у підсумковому звіті міжнародної правозахисної організації Нumаn Rіghts Wаtсh за 2024 рік. Також щонайменше 6,7 млн українців виїхали та залишаються за кордоном. Ще мільйони залишаються внутрішньо переміщеними особами. "Протягом 2024 року десятки тисяч людей втекли з прифронтових міст Харківської та Донецької областей в інші регіони країни через військовий наступ Росії, що триває", - йдеться у звіті. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Вбили 50 священників і захопили 700 церков"- що роблять російські окупанти на захоплених територіях За даними авторів звіту, станом на липень 2024 року Росія незаконно утримувала понад 14 тис. українських цивільних осіб. "У 2024 році російські війська здійснили численні напади на густонаселені райони, що спричинили спустошення і страждання по всій Україні. Більшість жертв серед цивільного населення спричинено використанням зброї великої зони дії, яка також пошкодила житлові будинки, лікарні, школи, об'єкти культурної спадщини та іншу цивільну інфраструктуру", - повідомили в у Нumаn Rіghts Wаtсh. Увечері 1 січня загинув житель села Микільське на Херсонщині. Близько 20:30 внаслідок скидання вибухівки з російського дрона 59-річний чоловік дістав вибухову та черепно-мозкову травми, контузію, а також уламкове поранення грудної клітки, живота, травматичну ампутацію передпліччя, стегна та стопи. Він перебував у важкому стані. О 22:22 у лікарні зупинилось серце цього чоловіка.
we.ua - Скільки мирних громадян було вбито РФ в Україні з 2022 року
Російська агресія може втягнути США у ядерний конфлікт – кандидат Трампа на посаду директора ЦРУ
За словами Джона Реткліффа, російсько-українська війна поширює спустошення та збільшує ризик втягування США у конфлікт із ядерною країною.
we.ua - Російська агресія може втягнути США у ядерний конфлікт – кандидат Трампа на посаду директора ЦРУ
Війна РФ в Україні підвищує ризик конфлікту США з ядерною країною, - кандидат на посаду очільника ЦРУ Реткліфф
Про це заявив колишній директор нацрозвідки США Джон Реткліфф під час слухання у Комітеті із розвідки Сенату щодо затвердження його кандидатури на посаду директора ЦРУ в адміністрації Дональда Трампа, передає Голос Америки."Російсько-українська війна триває, поширюючи спустошення і збільшуючи ризик для США бути втягнутими у конфлікт із ядерною країною", - заявив він.За словами Реткліффа, США сьогодні стикаються із "ймовірно, найскладнішим середовищем для національної безпеки в історії країни".Перераховуючи загрози для нацбезбеки США, він, зокрема, назвав прагнення Китаю до глобального панування, транснаціональну злочинність, дії Ірану та Північної Кореї, а також ситуацію на Близькому Сході."Посилення координації між суперниками та супротивниками Америки загрожує посилити загрози, які кожен з них становить для нас окремо, а численні терористичні групи та інші недержавні суб’єкти, деякі з яких навіть перетнули наш південний кордон, все ще становлять постійну загрозу нашому народу", -  зазначив Реткліфф.Нагадаємо, у середині листопада 2024 року новобраний президент США Дональд Трамп оголосив низку майбутніх призначень, зокрема міністрів оборони та внутрішньої безпеки й директора ЦРУ.  
we.ua - Війна РФ в Україні підвищує ризик конфлікту США з ядерною країною, - кандидат на посаду очільника ЦРУ Реткліфф
Блукаючий нерв дав відповіді: важку депресію змогли лікувати за допомогою його стимуляції
Важка депресія є найнебезпечнішим видом захворювання, яке не піддається лікуванню і фактично вганяє людину в стан цілковитого спустошення. Однак нещодавно вчені винайшли метод, який допоміг багатьом хворим повернути сенс життя.
we.ua - Блукаючий нерв дав відповіді: важку депресію змогли лікувати за допомогою його стимуляції
Лідер сирійських повстанців обіцяє повернути стабільність
Лідер повстанського угруповання Хаят Тахрір аш-Шам (НТS) Ахмед аль-Шараа каже, що Заходу не треба боятися його перемоги над режимом Башара Асада у Сирії. Він запевнив, що його група прагне повернути стабільність до Сирії, а не створювати новий конфлікт, передає Sky Nеws. "Їхні страхи не мають підстав. Сирія буде відбудована. Страх був від присутності режиму. Країна рухається до розвитку і реконструкції. Вона рухається до стабільності. Люди втомилися від війни. Тому країна не готова до іншої війни і не збирається в неї встрявати", - заявив аль-Шараа. Він відвідав мечеть, до якої ходив у дитинстві. У мечеті Імама аль-Шафії в районі Меззех він оголосив коротку промову про те, як корупція і жадібність сім'ї Асадів довели Сирію до спустошення. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Білий дім: у Сирії зараз немає явного керівника Ахмед аль-Шараа похвалив своїх бійців та наголосив, що вони взяли на себе відповідальність за Сирію без будь-якої іноземної підтримки чи втручання. Це може бути натяк на підтримку режиму Асада з боку РФ та Ірану. Лідер повстанців заявив, що колишні колонізатори не можуть контролювати Сирію. Стрімке поширення Хаят Тахрір аш-Шам по Сирії також викликало побоювання серед інших меншин у країні, включаючи курдів, алавітів і християн. "Джерелом наших побоювань були іранські ополченці, "Хезболла" і режим, який вчинив масові вбивства, що ми спостерігаємо сьогодні. Тому їхнє усунення є рішенням для Сирії", - наголосив лідер НТS. Російський диктатор Володимир Путін прийняв рішення надати притулок у РФ Башару Асаду, скинутому з посади президента Сирії внаслідок блискавичного наступу повстанців. Перед тим ЗМІ повідомляли, що сирійський диктатор Башар Асад, ймовірно, міг загинути в авіакатастрофі. Його літак прямував "дивним" курсом та раптово зник із радарів.
we.ua - Лідер сирійських повстанців обіцяє повернути стабільність
Розмови про мир: не наступаймо на ті самі граблі
Мовляв, от прийшов Трамп, він же ж обіцяв — тепер так чи так, а війна нарешті закінчиться, все до того йде, скільки ж можна, вже й планів напридумували. Ось-ось, ще трошки, скільки там тієї зими до 20 січня. І заморозиться лінія бойового зіткнення, і зупиняться напівдорозі ракети й шахеди, і буде дембель, і повернуться чоловіки, і заживемо в спокої, як раніше, хай і без особливих гарантій.Що тут скажеш... Ні, я, звичайно, розумію, що втома зашкалює (хоча в цивільних у тилу і в солдатів на фронті це незрівнянно). Що дуже хочеться сподіватися на краще. Що, зрештою, зараз такий час — Миколая, адвент, Різдво, Новий рік, людям так хочеться вірити в диво. Але.Згадайте — ми таке після лютого 2022-го вже проходили, і навіть не раз. Двє-трі нєдєлі. Довгожданий переможний контрнаступ, який усе порішає. Концерт "Антитіл" у Ялті й взагалі кава в Криму. Вітаємо з 2023-м (2024-м) - роком Перемоги. Віримо в ЗСУ. Ну, коли ж уже.Читайте також: Розмова Карлсона з Лавровим: Це ще не переговори. Це лише початок підготовки до нихПісля невдач наставали важкі розчарування, психологічні ями та спустошення. А через кілька тижнів після новорічних свят, як уже давно встановили славнозвісні британські вчені, журба і хандра навіть у світі найглибші щороку, не кажучи вже про воєнний період (а йдеться насамперед про цивілів).Тому не наступаймо на ті самі граблі, ми ж дорослі люди. Годі себе накручувати. Годі накручувати інших людей та авдиторію — це стосується і політиків, і особливо журналістів. Бо потім скажуть - "знову намахали".Переговори, заморожування, плани келлогів — волтців — це все вторинно. Головна тема і точки докладання зусиль зовсім інші. Власне, вони незмінні з 24.02.22. Вірити в один сценарій, покладатися тільки на позитивний сценарій, який хтось без нас забезпечить — не ок.Навіть очікувати, що після цієї важкої зими настане розв'язка — байдуже, прийнятна чи жахлива — теж неправильно. Бо варіант, коли все приблизно так само триватиме і далі, з поступовими змінами в бік ускладнення, дуже можливий.Зрештою, згадайте, що було рік тому і як ви бачили картину світу на рік уперед.Збройні сили України, Сили оборони — ось наш головний перемовник. Саме вони визначають наше майбутнє. Тільки завдяки їм згинуть вороги. Лише завдяки їм Українська держава досі існує й існуватиме надалі. Якщо ви їх підтримуватимете не пустою вірою, а справою.ДжерелоПро автора. Дмитро Лиховій, український журналіст, громадський діяч, поет, військовослужбовець, учасник війни з РосієюРедакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.
we.ua - Розмови про мир: не наступаймо на ті самі граблі
Україна у НАТО – питання, що стало руба. Варіанти, про які кажуть в Альянсі
У Брюсселі проходить зустріч міністрів закордонних справ країн-членів НАТО. Від США прибув держсекретар Ентоні Блінкен, "щоб переконатися, на який рівень ми налаштовані на наступний рік". Зокрема, він поділяє стурбованість генсека Альянсу Марка Рютте ситуацією на полі бою в Україні. Тим часом Київ не приховує роздратування. Днями президент Володимир Зеленський зажадав негайного запрошення до Альянсу, мотивуючи таку категоричність ситуацією на фронті та в енергетиці. Відповідь він дістав зі ЗМІ - консенсусу для цього немає. Натомість Рютте анонсував зосередженість на військовій допомозі Україні та на швидкості її доставки. Він також згадав про гарантії безпеки, від чого в офіційного Києва не витримали нерви. Ціна паперу МЗС України з нагоди 30-річчя Будапештського меморандуму зазначило: ненадійні гарантії безпеки Україні у 1991 році призвели до нинішньої кризи. "Маючи за плечима гіркий досвід Будапештського меморандуму, ми не пристанемо на жодні альтернативи, сурогати чи замінники повноправного членства України в НАТО", - сказано в офіційній заяві відомства. Щоб не було різночитань, міністр закордонних справ України Андрій Сибіга перед зустріччю зі своїми колегами з країн-членів НАТО зазначив: "Це (Будапештський меморандум, - Gаzеtа.uа) гарне нагадування, що ніякі рішення про довгострокові безпекові гарантії за рахунок української безпеки не є прийнятними". Натомість попросив ще 20 систем ППО. До такого ультиматуму поставилися неоднозначно й у самій Україні. Народна депутатка (фракція "ЄС") Ірина Геращенко нагадала, що на підписання понад 30 угод про безпекові гарантії з країнами, котрі не воюють з нами, було витрачено купу зусиль, коштів і часу, "замість зосередитися на ключовому - на членстві у НАТО". У результаті, ці угоди справді не надають Україні жодних безпекових гарантій. "Тобто, роками просували симулякр, тепер оговталися", - наголосила вона. Семеро проти У США готові відповісти планом від Джо Байдена, що полягає у тому, щоби якнайшвидше надати кілька великих пакетів військової допомоги. Темпи передачі зброї та обладнання уже викликали занепокоєння у політичних колах США через спустошення військових складів і арсеналів країни. Це послаблює у короткостроковій перспективі позиції Сполучених Штатів у разі ескалацій у різних точках конфліктів у світі. Зокрема, йдеться про Близький Схід, пише Тhе Wаshіngtоn роst. Крім того, частина функціонерів в адміністрації Байдена вважають, що обсяги зброї не матимуть вирішального значення, адже у Росії є перевага у кількості бійців. Їх дратує небажання Києва знизити призовний вік з 25 до 18 років. Проте інші особи з оточення Байдена погоджуються з радником президента України Дмитром Литвином, що немає сенсу мобілізувати більше людей за відсутності зброї. Зовні це скидається на жонглювання "хто винен?" між США і Україною перед можливим скороченням допомоги від США після інавгурації Дональда Трампа. Перцю додає і дискусія між членами НАТО: проти вступу України, за даними Lе Моndе, - США, Словенія, Німеччина, Угорщина, Словаччина, Бельгія, Іспанія. Найзатятіші з них, за іншими джерелами, Німеччина, США й Угорщина. На досягнення консенсусу знадобляться тижні, можливо, місяці, каже Рютте. Атмосфера віхоли Цікаво, що посли країн G7 в Україні звернули увагу на ще одну причину, через яку, можливо, запрошення до НАТО "на паузі". Під час зустрічі з українськими журналістами вони наголосили на свободі слова, котра прискорить просування нашої країни до членства в Альянсі. Приводом для обміну думками став законопроєкт, згідно з яким правоохоронці зможуть здійснювати проти журналістів (зокрема, розслідувачів і викривачів корупції) слідчі дії на власний розсуд. Натомість Франція і Велика Британія готові відправити свої військові підрозділи до України, якщо розпочнуться мирні переговори. Але, за даними телеканалу Sky nеws, у НАТО поступово усвідомлюють, що доведеться укладати мирну угоду з РФ, якою б неприємною вона не була. Причому - з територіальними поступками, про які проговорився ексгенсек НАТО Єнс Столтенберг. "Чернетка мирної угоди у всіх в головах", - пише журналіст телеканалу. Тиск обставин За даними аналітика з питань безпеки й оборони, професора коледжу у Лондоні та університету Ексетера Майкла Кларка, навіть вірогідна мирна угода не передбачатиме негайного членства України в НАТО. Оскільки для України найважливішою на даний момент є ст. 5 Статуту Альянсу, Кларк прогнозує надання Києву її замінника. "Припустімо, що британські, французькі, німецькі й інші війська, навіть польські, беруть участь в утриманні лінії припинення вогню, котра де факто є розтяжкою, - каже експерт. - Це і діятиме як гарантія статті 5 у всьому, крім назви". У разі нового нападу Росії члени НАТО контратакуватимуть негайно. Раніше теж були випадки, що "ні, ніколи!", але під тиском обставин справа вирішувалася на нашу користь, наголосив політолог Олег Лісний. "Ми обговорюємо чутки, варіанти розвитку подій, а не конкретні факти і пропозиції, - зазначив він. - Проте Україна конкретно демонструє своє бажання вступити до Альянсу всією територією, а не частинами. Навіть якщо де факто якісь території залишатимуться під контролем РФ, де юре вони мають бути українськими. Це є принципове питання". Краще цілком, ніж частинами А варіанти продовжують з'являтися. Видання Роlіtісо навело нові, серед яких: німецька модель часткового вступу, конфедерація з державою-членом НАТО, входження до Альянсу тільки західних регіонів країни. "Тішить, що це буде розмова про надання нам військової допомоги, контакти з НАТО, це все одно позитивно. Те, що у них обережна позиція, не є новиною", - заспокоїв Лісний. Цікаво, як на дебати навколо членства України у НАТО зреагували у Росії. Речник Путіна Дмитро Пєсков заявив - це буде "загрозлива для нас подія". Враження таке, що для України формується пасивне місце у геополітичному сценарії, вважає політичний експерт Володимир Цибулько. "За всіма ознаками, відповідальність за безпеку у Європі буде цілком перекладена на європейські країни", - зазначив він. На його думку, така обставина відкриває вікно можливостей для України. Проте чинний президент України на початку своєї каденції взагалі не поїхав на саміт НАТОбта певний час ігнорував Альянс, звернув увагу Цибулько. "А тепер, коли припекло, наполягає&hеllір;На словах Україна говорить, що наближається до НАТО, але нічого не робить. НАТО є політично-мілітарною організацією і політична складова важлива. Якщо лідера опозиції не випускають на саміт парламентської асамблеї НАТО, то це про зближення з НАТО?" - зазначив він. Більше того, за словами експерта, дата зустрічі МЗС НАТО 3-4 грудня 2024 року була відома раніше, але офіційний Київ похопився тільки зараз. Хоча, заради справедливості, західні політики вірили Путіну, а не Україні, коли ще у 2008 році офіційний Київ заявляв - якщо не прийняти до НАТО, це буде запрошення для Путіна, нагадав Цибулько.
we.ua - Україна у НАТО – питання, що стало руба. Варіанти, про які кажуть в Альянсі
Сакартвело, гаумарджос!
1. Якщо Сирія — точно не моя тема, то можу чесно сказати, що багато в чому розуміюся на грузинських подіях. Моя зацікавленість почалася давно, а у 2016-му я звернувся до Міхеїла Саакашвілі про написання книжки. Ця книжка — не стільки його біографія, скільки історія боротьби за відновлення Грузії, про те, що вдалося, а що ні. Книжка стала результатом 20 годин розмов на диктофон. Було ще, думаю, у три рази більше розмов із ним та членами команди не під запис. Було півтора десятка мандрівок Грузією та ще одна книжка - "12 розмов про Грузію". Серед співрозмовників — діячі культури, спорту, політики. Ковід та війна не дали завершити проєкт книжки про грузинську культуру. 2. Безумовно, усі процеси, які відбуваються сьогодні в Тбілісі та інших містах, базуються на подіях 2012 року, коли Росії вдалося за мовчазної згоди дипломатів США, проводячи агресивне інформаційне втручання у вибори, отримати лояльну до себе, наскільки можливо, грузинську владу. Далі почався швидкий рух до відновлення ще не забутого в Грузії минулого. Одразу було повернуто додому європейських  волонтерів, що викладали в кожній школі англійську мову, відновлено викладання російської, як другої обов'язкової.Повернулися вори в законі. Дрібний криміналітет підняв голову в маленьких містечках і селах. Почався тиск на бізнес. Поліція поступово знову навчилася закривати очі на дрібну злочинність і корупцію, рейтинг Грузії в "дуінг бізнес", звісно, впав, зростання економіки зупинилося, але в цьому питанні все знов змінилося після початку російської агресії в Україну. Читайте також: У Тбілісі мітингарі звели барикади біля парламенту та спалили опудало експремʼєра ІванішвіліДесятки тисяч мігрантів привезли з собою гроші, коштом росіян став зростати туризм, відновилися інвестиції, і, як подарунок з барського плеча — повернулася торгівля з Росією.  Туди поїхали вино та мандарини, а в грузинських магазинах з'явилася молочка з Костроми та ковбаса зі Ставрополя. На жаль, сьогодні полиці супермаркетів у Тбілісі вже наполовину нагадують Ростовські або Краснодарські. "Великий брат" з'явився всюди — книжки, літаки в аеропортах, банківські картки, невидимі ефесбешники на прикордонних постах, які надають поради грузинським прикордонникам. Подібний стиль проходження кордону відчув сам, маючи змогу 40-хвилинних розмов із прикордонником, який після кожної моєї відповіді на питання зникав у таємній кімнаті. Кожна книжка в моїх речах стала предметом детального контролю спеціально викликаної людини.3. У мене багато друзів у Грузії в різних містах. Більшість із них — поза політикою. Однак жоден із них не став на бік уряду, що підробив, як і очікувалося, результати виборів. Усі — на боці народу. Мої книжки видані грузинською мовою. Коли я був у Тбілісі в кінці травня,  я бачив мітинги молоді в Ваке, недалеко від будівлі Тбіліського університету, під прапорами Грузії та Євросоюзу. Я розумів, що європейський вибір для грузинської молоді не має альтернативи. Тоді, у травні,  здавалося, що влада спробує затиснути будь-який спротив. Не вдається. Кількість тих, хто хоче вільної Грузії,  більша, ніж кількість тих, хто готовий на чергові десятиліття російського рабства.Коли грузинам на виборах як рекламу провладної партії показали ролики з розбитими російськими злочинцями українськими містами, коли грузинська влада відверто відмовилася від європейського шляху, залякуючи своїх співгромадян війною у випадку втрати влади "Грузинською мрією", стало зрозуміло, які сценарії готуються. Сьогодні частина держслужбовців виступила на підтримку народу. Частина мовчить. Упевнений, що серед розглянутих бандитською владою сценаріїв є і сценарій великої крові, яка буде пролита на вулиці Руставелі під час знищення барикад та розгону натовпу. Це викличе реакцію у вигляді штурму урядових будівель. Далі може бути звернення падаючої влади по допомогу до Путіна. Чи буде в результаті на вулицях росгвардія або переодягнений у грузинську форму ОМОН, покаже час. Росіянам ще потрібні ресурси для поліцейських операцій у власній країні. Але те, що відлік іде на години та дні, — зрозуміло.Читайте також: "Буде або так, як в Україні, або так, як у Білорусі": Портников про протести в Грузії4. Два українських Майдани, 2004 і 2013-14 років, відрізнялися тим, що перший був проти влади, яка його не очікувала і, в кожному разі, планувала здати позиції новим елітам, другий же був проти тих бандитів, що тримали владу для пограбування країни й готові були все здати росіянам. Два грузинських Майдани відрізняються більше. Перший мав цілеспрямованого лідера, що прагнув влади та змін у країні, яка дійшла до межі самознищення, другий не має одноосібного лідера, але має президентку,  що підтримує опозицію. Але в першому випадку це була справа майже внутрішня, сьогодні мова йде про можливу втрату державності у випадку програшу народу. Це вже не боротьба зі старими елітами за майбутні реформи - це боротьба з російським озброєним авангардом, який атакує державність. Чи це війна? Так, хоч і не така, як в Україні.  І всім грузинам потрібно розуміти, що з ними б'ються військовими методами і їм прийдеться відкласти лозунг "Перемагає любов", який я бачив у травні, і ризикувати життями заради країни, її майбутнього.5. Історія Грузії останніх двохсот п'ятдесяти років — це історія зрад та спротиву, історія використання росіянами гібридних методів впливу, підкупу та тиску, історія зневіри й спустошення,  історія героїзму та підйому. Тому зараз головним питанням тих, хто захищає на проспекті Руставелі минуле та майбутнє вільного народу, є саме системний спротив — тут і розагітування поліцейських, і тиск на моральний стан чиновників, що йдуть проти близьких, і просвітницькі дії для журналістів світових ЗМІ. Відкритість, упевненість у перемозі та системні дії. Влада сама не піде. Ці люди, підготовані ФСБ та ГРУ, впевнений, мають план дій на кожний випадок, але вони смертельно бояться. Нічний розгін демонстрантів, знищення барикад, наметів,  затримання та чергові побої після демонстративного мовчання "космонавтів" — підготовані з Москви дії грузинської влади. Далі тільки взяття під контроль державних будівель може переконати владу піти добровільно. Інакше, на жаль, сценарій "Небесної сотні" і велика кров. І багато хто в Грузії готовий до цього. В країні є люди з досвідом війни в Україні.  Не випадково в лютому 2022 року грузинська влада перешкоджала бійцям майбутнього Грузинського батальйону дістатися України,  тиснула на них, відмовила Україні в постачанні зброї, в тому числі тієї, яку Україна віддала їм у важкі часи 2008 року. В Грузії є і системні організатори, які, впевнений, зараз готують наступний крок у протистоянні, і здатні виграти у Москви. Кожен день все більше поляризує ситуацію. Чим більше заходів опозиції по країні, тим менше ресурсів у влади в столиці, тим більше ймовірність успіху в народу.ДжерелоПро автора. Олександр Красовицький, український видавець, генеральний директор і основний власник видавництва "Фоліо".Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.
we.ua - Сакартвело, гаумарджос!
Різник – про фіаско Шахтаря з ПСВ: "Чорна яма, спустошення та безсилля"
Голкіпер "гірників" Дмитро Різник розповів про матч із ПСВ (2:3) у 5-му турі Ліги чемпіонів та власний рекорд за кількістю сейвів у найпрестижнішому єврокубку.
we.ua - Різник – про фіаско Шахтаря з ПСВ: Чорна яма, спустошення та безсилля

What is wrong with this post?