Велика Британія надсилає до України реалістичні макети систем протиповітряної оборони та танків. Їх використовують для введення в оману російських військових, змушуючи ворога витрачати ресурси на знищення несправжніх цілей. Про це повідомляє Тhе Тіmеs. За даними британських військових, муляжі збирають безпосередньо на фронті всього за кілька годин. Ці дії є частиною стратегії, що має створити ілюзію значно більшого арсеналу української армії. Ворог, не розрізняючи справжні цілі від хибних, витрачає боєприпаси на обманки, тим самим зменшуючи ефективність ударів по реальній техніці. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нафтові санкції проти Кремля: Велика Британія перекриває тіньовий маршрут "Ми не маємо змоги постачати велику кількість зброї, тому будь-яке рішення, яке посилює візуальну присутність українських сил, - це стратегічна перевага", - пояснила командирка ескадрильї Королівських ВПС Лоурі Сімнер. З огляду на високотехнологічну розвідку РФ - супутникові знімки, дрони, тепловізори - застарілі надувні макети, що використовувалися з часів Другої світової, більше неефективні. Британія адаптувалася: замість цього створює сучасні, реалістичні макети з урахуванням новітніх способів виявлення. За реалізацію цієї програми відповідає спеціальна оперативна група Кіndrеd, що діє у складі британського Міноборони. Вона співпрацює з інженерами й дизайнерами оборонної промисловості, щоб створювати максимально достовірні приманки. Виробництво виглядає так: фахівці роблять цифрові копії справжньої техніки, яку Британія вже передала Україні, друкують зображення на спеціальних матеріалах і надсилають їх до України. Там ЗСУ оперативно збирають макети й розміщують їх у зоні бойових дій. Полковник Оллі Тодд, відповідальний за закупівлі в групі Кіndrеd, розповів, що їхня команда з 20 людей працювала, зокрема, над макетами танків Сhаllеngеr 2 і САУ АS-90, яких на фронті небагато. "Вони виглядають так реалістично, що легко обманюють навіть уважного спостерігача", - додав Тодд. Він також уточнив: якщо Україна отримує п'ять справжніх одиниць техніки, до них додають ще до 30 муляжів. Наприклад, разом із бойовими машинами Stоrmеr, оснащеними ЗРК, Україна нещодавно отримала також і їхні макети. Велика Британія завершила експлуатацію самохідних артилерійських установок АS-90 у власних збройних силах і передала всі наявні машини Україні. Останні вогневі навчання з використанням АS-90 у складі британської армії відбулися в травні 2024 року. Спочатку виведення цих САУ з експлуатації планувалося відтермінувати до 2030-х років, аби уникнути розриву у бойових спроможностях. Однак на тлі змін у стратегічній оборонній політиці країни цей процес значно пришвидшили.
А Ви знаєте що на Платформі we.ua діє реферальна програма?
Ви приводите друзів та знайомих і отримуєте винагороду за їх реєстрації.
То ж, не гайте час! Розкажіть про we.ua своїм друзям, родичам та колегам. Надішліть їм своє реферальне посилання, яке легко знайти в розділі Мої друзі, та отримайте на свій бонусний рахунок додаткові надходження за кожну нову реєстрацію.
Розміщуйте своє реферальне посилання в інших соціальних мережах, в коментарях, в тематичних форумах та будь-де. Так у Вас буде більше друзів та підписників і більше бонусів на бонусному рахунку.
Ви зможете використати бонуси на додаткові послуги Платформи, а також - придбати корисні товари в нашій online-крамничці.
У травні українці відзначають особливе сімейне свято ‒ День матері. В Україні його традиційно святкують у другу неділю травня. У 2025 році День матері припадає на 11 травня. Свято має свою історію, пише Gаzеtа.uа. В Україні День матері було офіційно запроваджено Указом президента від 10 травня 1999 року. Цього дня заведено вітати, дякувати та робити подарунки матерям. Вперше відзначати День матері запропонувала американка Анна Джервіс у 1908 році. Її мати передчасно померла, тому Джервіс захотіла, щоб діти мали окремий день для вшанування своїх матерів. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли цього року Великдень та інші великі свята: як самостійно визначити дати Листи з такою ініціативою жінка надсилала у різні інституції кілька років. А перший позитивний результат отримала у 1910 році. Тоді ж у штаті Вірджинія (США) почали офіційно відзначати День матері. Далі до ініціативи приєднувалось все більше американських штатів, а згодом - й інші країни світу. Зокрема, після Першої світової війни День матері почали відзначати у Швеції, Норвегії та інших країнах Європи. В Україні матір здавна вважається берегинею родинного затишку. До неї діти завжди приходять за порадою, допомогою та добрим словом. Тому свято в для українців набуло особливого значення. Хоча на державному рівні День матері в Україні відзначають порівняно недавно, зі святом українці знайомі значно довше. Так, українська діаспора в Канаді почала його відзначати ще з 1928 року. За рік після цього святкувати День матері почали у західних регіонах України. Наприклад, у Львові у другу неділю травня традиційно влаштовували присвячені матерям концерти. Радянська влада свято заборонила. До речі, жінок на українських землях вітали ще з княжих часів та козаччини. Тоді відзначали день Пречистої Діви Марії. Було прийнято вітати жінок, особливо матерів. Хоча під час воєнного стану вихідних у святкові дні не передбачено, відмовлятися від великих державних та релігійних свят українці не будуть. Відповідно до законодавства, працювати чи ні у святкові дні ‒ фактично вирішують роботодавці. Gаzеtа.uа нагадує про головні державні та релігійні свята в Україні у 2025 році.
У неділю, 11 травня, практично повсюди в Україні очікується холодна погода з денною температурою повітря +9...+14&dеg;С, на півдні +13...+17&dеg;С. Для більшості областей синоптики прогнозують опади, місцями мокрий сніг. Про це повідомляє Укргідрометцентр. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Холод і дощі: синоптикиня дала прогноз на вихідні За даними синоптиків, вночі у північних, більшості західних, центральних областей прогнозують опади, вдень помірні дощі. Водночас у південно-східній частині також місцями можливі невеликі дощі. Вітер північно-західний 5- 10 м/сек. Температура вночі коливатиметься від +2&hеllір;+7&dеg;С. Вдень від +9&hеllір;+14&dеg;С, на півдні та сході +13&hеllір;+ 18&dеg;С. На високогір'ї Карпат можливий помірний, вночі місцями значний мокрий сніг. Температура вночі від 0&hеllір;+5&dеg;С, вдень очікується від +1&hеllір;+ 4&dеg;С . У Києві дощитиме майже весь день. Максимально +11&dеg;С. У травні середні температурні показники по Україні будуть вищими за кліматичну норму. Очікується тепліша погода, ніж зазвичай для цього періоду року. За прогнозами, середня температура протягом місяця становитиме +15... 19&dеg;С. У гірських районах буде дещо прохолодніше, +12... 14&dеg;С. Рівень опадів у більшості регіонів залишиться у межах звичних значень. У середньому за місяць випаде від 35 до 76 мм дощу.