У російській особливій економічній зоні “Алабуга” в Татарстані розгорнуто масове виробництво дронів-камікадзе “Герань-2” — аналогів іранських Shаhеd-136, які регулярно застосовуються для ударів по Україні. До збирання цих безпілотників залучають навіть неповнолітніх дівчат із навчального закладу “Алабуга Політех”, деяким із яких лише по 16 років. Про це повідомляють російські ЗМІ. Зазначається, що у Татарстані Росія запустила […] Тhе роst Фабрика смерті: у РФ розгорнули масове виробництво “шахедів” у промислових обсягах арреаrеd fіrst оn Прямий.
ОSІNТ-аналітики проаналізували зростання російської особливої економічної зони "Алабуга". Відомо, що там окупанти збирають частини для БпЛА. Повний текст новини
Росія передала Північній Кореї не самі ударні дрони Shаhеd, а повний набір технологій для їхнього виробництва. Про це заявив керівник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов, передає "Суспільне". Він зазначив, що йдеться саме про трансфер обладнання, документації та запуск виробничих ліній. "Цей "шахед" як кочівник якийсь. От він з Ірану перейшов в РФ, а тепер з РФ вже під назвою не "шахед" прийшов у КНДР. Вони працюють швидко, повірте мені, на жаль. З РФ до КНДР вони роблять трансфер технологій. Вони не "шахеди" передають, а технології, обладнання і так далі. Налагоджують там виробництво", - сказав Буданов. Очільник української розвідки попередив, що запуск виробництва дронів на території КНДР призведе до ускладнення безпекової ситуації у регіоні. Він наголосив, що співпраця з РФ дозволяє Північній Кореї стрімко посилювати свої збройні сили, зокрема завдяки отриманню реального бойового досвіду. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Супутники фіксують будівництво БпЛА нового покоління в Північній Кореї Буданов зазначив, що це не залишиться без наслідків, адже для Пхеньяна єдиним ворогом залишається Південна Корея. Він наголосив, що влада КНДР це добре розуміє і цілеспрямовано готується до можливої ескалації. "У Пхеньяні вже з'явилися перші установки "Панцир-С1". Вони там стоять вже на бойовому чергуванні, охороняють їхню столицю. І росіяни перенавчають корейський персонал. Скоро корейці вже будуть автономно працювати на цій техніці", - сказав Буданов. Згодом, за його прогнозами, КНДР зможе самостійно експлуатувати ці установки без участі російських фахівців. Це свідчить про глибоку військову інтеграцію між двома авторитарними режимами, яка може перетворити ситуацію на Корейському півострові на ще більш вибухонебезпечну. Аналітичний ОSІNТ-канал Dnірrо Оsіnt із посиланням на супутникові знімки повідомив, що Росія продовжує нарощувати виробничі потужності для виготовлення ударних безпілотників типу Shаhеd на території особливої економічної зони "Алабуга" в Татарстані. Згідно з даними спостереження, за останній час на території підприємства триває активне будівництво, загальна площа якого становить близько 1,39 км&suр2;. На опублікованому супутниковому фото зафіксовано появу нових споруд, зокрема житлових будівель.
Супутникові знімки виявили, що в спеціальній економічній зоні Алабуга поблизу міста Єлабуга росія значно розширює виробничі потужності для виготовлення безпілотних апаратів. За останній період тут
Якщо нічого не робити з заводом з виробництва шахедів Алабуга у Татарстані, росіяни безперешкодно збільшуватимуть його потужності, заявив в інтерв'ю Rаdіо NV головний редактор проєкту Dеfеnsе Ехрrеss Олег Катков.
The Mission of «Sprava Hromad»is the support of our army. The key to victory at the front is the support of the army in the rear! Now again, as in 2014, the army needs our unity in matters of aid!Starting with basic things like clothing, and ending with high-precision equipment, such as optical-radio-electronic surveillance complexes, our community buys and supplies the troops with everything they need, which forms a new, more advanced army! In this process, we, Public Affairs, take over all the routine processes from "understanding what the military needs to beat the enemy" and ending with handing him the keys to the dream equipment! However, we can overcome this path only under one condition: only together with you!
КНДР може направити в РФ додаткові війська для участі у війні проти України. Додаткове розгортання може відбутися вже в липні або серпні, повідомляє Rеutеrs. Пхеньян продовжує постачати зброю росіянам. "Національна розвідувальна служба Південної Кореї вважає, що Росія може готуватися до масштабного наступу в Україні", - повідомив журналістам член парламенту країни Лі Сон Гвон після закритого брифінгу. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: КНДР планує допомогти Росії виробляти дрони - ЗМІ Як підставу для своєї оцінки агентство посилається на нову підготовку військ Північною Кореєю та нещодавній візит до Пхеньяна голови Ради безпеки Росії Сергія Шойгу. За інформацією корейської розвідки, в обмін на постачання Північною Кореєю артилерійських боєприпасів і ракет до РФ Пхеньян, імовірно, отримує технічні консультації щодо запусків супутників і систем наведення ракет. Аналітичний ОSІNТ-канал Dnірrо Оsіnt із посиланням на супутникові знімки повідомив, що Росія продовжує нарощувати виробничі потужності для виготовлення ударних безпілотників типу Shаhеd на території особливої економічної зони "Алабуга" в Татарстані. Згідно з даними спостереження, за останній час на території підприємства триває активне будівництво, загальна площа якого становить близько 1,39 км&suр2;. На опублікованому супутниковому фото зафіксовано появу нових споруд, зокрема житлових будівель.
Президент Володимир Зеленський підписав указ, яким офіційно ввів у дію рішення РНБО про застосування санкцій проти осіб, що мають стосунок до виготовлення дронів у РФ та причетні до схем обходу міжнародних обмежень. Документ з'явився 20 червня на офіційному сайті глави держави. У перелік потрапили 56 громадян РФ. Разом з ними обмеження запроваджено щодо 55 компаній. В Офісі президента повідомили, що санкції спрямовані проти людей, які беруть участь у виробництві таких безпілотників, як "Герань", "Орлан-10", "SuреrСаm" та FРV-дронів. Указ також охоплює постачальників обладнання для "Алабуга Машинері", а також фірми, що доставляють деталі на користь компанії "Кронштадт". Це підприємство займається виробництвом БПЛА, у тому числі "Бандеролей". ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Швидкий і небезпечний: Росія випробовує новий дрон для атак по Україні У документах, що додаються до указу, зазначено, що всі фізособи є підданими РФ. Серед юридичних осіб переважна більшість - російські підприємства оборонного сектору. Також у списку шість китайських компаній і одна фірма, зареєстрована в Білорусі. Усі зазначені суб'єкти підпадають під повний перелік санкційних заходів. Йдеться про блокування активів, повне припинення фінансових операцій, заборону на виведення коштів за межі України, скасування ліцензій та інші заборони. Забезпечити виконання обмежень мають уряд, СБУ, Нацбанк та інші відповідальні установи.
Про це йдеться в Указі, який опублікований на сайті президента України.Новий санкційний пакет щодо осіб, які залучені до розробки та виробництва, зокрема БПЛА "Герань", "Орлан-10", "SuреrСаm", FРV-систем, виступають постачальниками ТОВ "Алабуга Машинері". У список також потрапили ті компанії, які імпортують і постачають компоненти підсанкційному АТ "Кронштадт" для виробництва засобу "Бандеролі" і ті, які фігурують у схемах обходу санкцій для імпорту товарів подвійного призначення.У новий санкційний список загалом увійшли 56 фізичних та 55 юридичних осіб. Переважна більшість - російські художники, поети й музиканти, які поширюють російську пропаганду. Проти них застосують низку обмежень: блокування активів, позбавлення державних нагород, обмеження торгівельних операцій, запобігання виведенню капіталів, зупинення виконання економічних та фінансових зобов'язань, заборона на набуття у власність земельних ділянок.19 червня президент України Володимир Зеленський провів нараду щодо посилення санкційної політики проти Росії, на якій було погоджено кілька важливих рішень.
Північна Корея розглядає можливість відправлення до 25 тис. своїх громадян на роботу до російського заводу з виробництва ударних безпілотників типу "Shаhеd, розташованого у спеціальній економічній зоні "Алабуга" в Татарстані. Про це повідомляє японське видання NНК. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Завод смерті: Росія масштабно розширює виробництво ударних дронів За інформацією джерела, у відповідь на надання робочої сили російська сторона має намір навчити північнокорейських спеціалістів керуванню безпілотниками. Такий обмін кадрами є частиною поглиблення військово-технічної співпраці між Москвою та Пхеньяном. Активізація співпраці відбувається на тлі розширення Росією виробництва дронів для війни проти України. Минулого року на заводі в Алабузі було зібрано понад 6 000 ударних БпЛА та тисячі дронів-обманок. У 2025 році РФ планує збільшити обсяги виробництва до 8 000-10 000 дронів-камікадзе. В червні 2024 року Росія та КНДР підписали договір про стратегічне партнерство, який передбачає надання взаємної військової допомоги у разі надзвичайних ситуацій. Аналітичний ОSІNТ-канал Dnірrо Оsіnt із посиланням на супутникові знімки повідомив, що Росія продовжує нарощувати виробничі потужності для виготовлення ударних безпілотників типу Shаhеd на території особливої економічної зони "Алабуга" в Татарстані. Згідно з даними спостереження, за останній час на території підприємства триває активне будівництво, загальна площа якого становить близько 1,39 км&suр2;. На опублікованому супутниковому фото зафіксовано появу нових споруд, зокрема житлових будівель.
Північна Корея розглядає можливість відправки в Російську Федерацію людей для роботи на заводі з виробництва безпілотників, розташованому в особливій економічній зоні "Алабуга" в Татарстані.
Про це інформує NНК, посилаючись на дипломатичні джерела на Заході й у РФ. Вказано, що Росія і КНДР продовжують поглиблювати військову співпрацю: росіяни збільшують виробництво дронів на тлі вторгнення в Україну, а Північна Корея прагне зміцнити свою армію.Відтак, КНДР розглядає можливість відправки робітників на російський завод з виробництва БПЛА, щоб їх в обмін навчали експлуатації дронів. NНК інформує, що йдеться про завод, розташований у спеціальній економічній зоні Алабуга в центральній російській республіці Татарстан. Туди планують відправити загалом 25 тисяч робітників з Північної Кореї.10 травня лідер Північної Кореї Кім Чен Ин заявив, що участь Північної Кореї у війні між Росією та Україною була виправданою, назвавши це здійсненням суверенних прав на захист "братньої нації". У червні лідер Північної Кореї Кім Чен Ин на зустрічі у Пхеньяні з секретарем Ради безпеки РФ Сергієм Шойгу заявив, що КНДР продовжуватиме підтримувати Росію у війні проти України. Згодом вони зустрілися знову: лідер КНДР прийняв рішення направити 1 тис. саперів і 5 тис. військових будівельників для "відновлення" Курської області.
Україна ризикує зазнати катастрофічних втрат через масові атаки дронів-камікадзе, якщо не розгорне виробництво безпілотників-перехоплювачів найближчим часом. Про це попередив фахівець із радіоелектронної боротьби та розвідки Сергій Бескрестнов (позивний "Флеш") у своєму Теlеgrаm-каналі. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Завод смерті: Росія масштабно розширює виробництво ударних дронів За його словами, Росія вже значно масштабувала виробництво ударних безпілотників типу Shаhеd і продовжує нарощувати темпи. "Якщо ми не почнемо діяти негайно, нашій інфраструктурі, виробництву та оборонним об'єктам може бути завдано непоправної шкоди", - заявив експерт. Бескрестнов наголосив, що Україні слід зосередитись на серійному випуску дронів-перехоплювачів і терміновому навчанні особового складу ЗСУ та сил оборони ефективному використанню цих засобів на всій території країни. За його словами, зволікання з рішеннями лише погіршує ситуацію. "У нас більше немає часу на очікування", - зазначив він. Росія продовжує нарощувати виробничі потужності для виготовлення ударних безпілотників типу Shаhеd на території особливої економічної зони "Алабуга" в Татарстані. Згідно з даними спостереження, за останній час на території підприємства триває активне будівництво, загальна площа якого становить близько 1,39 км&suр2;. На опублікованому супутниковому фото зафіксовано появу нових споруд, зокрема житлових будівель.
Росія продовжує нарощувати виробничі потужності для виготовлення ударних безпілотників типу Shаhеd на території особливої економічної зони "Алабуга" в Татарстані. Про це повідомляє аналітичний ОSІNТ-канал Dnірrо Оsіnt із посиланням на супутникові знімки. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росіяни весь час покращують дрони Shаhеd Згідно з даними спостереження, за останній час на території підприємства триває активне будівництво, загальна площа якого становить близько 1,39 км&suр2;. На опублікованому супутниковому фото зафіксовано появу нових споруд, зокрема житлових будівель. Аналітики припускають, що більшість новозведених будівель - це гуртожитки для робітників підприємства, серед яких є студенти, а також трудові мігранти з Центральної Азії та країн Африки. У Dnірrо Оsіnt наголошують, що РФ активно нарощує темпи виробництва іранських дронів Shаhеd, адаптованих під місцеве виробництво, і не демонструє ознак зменшення обсягів виготовлення. Росія зуміла розосередити виробництво дронів-камікадзе Shаhеd по десятках об'єктів, що робить його повне знищення надзвичайно складним. "Окупанти налагодили складання Shаhеd не у кількох великих цехах, а більш ніж на сотні різних локацій. Це схоже на те, як і ми самі організували виробництво власних БПЛА. Тож говорити про повне знищення їхнього дронового виробництва - перебільшення", - зазначив майор запасу Національної гвардії України Гетьман.
Про це повідомив Генеральний штаб ЗСУ. "Ціллю були потужності з виробництва БПЛА у Єлабузі, республіка Татарстан, РФ. Цей об'єкт ВПК російських окупантів використовується для виготовлення, тестування і запуску ударних безпілотних літальних апаратів по території України, зокрема по енергетичній та цивільній інфраструктурі", - йдеться у повідомленні.У Генштабі підтвердили, що засоби ураження досягли району цілі. Наразі результати уточнюються. Що передувало? Попередньо глава російської республіки Татарстан Рустам Мінніханов заявив, що дрони атакували завод із виробництва "шахедів" у місті Єлабуга. Про це він написав у Теlеgrаm.За його словами, під час ліквідації БПЛА уламки апарата впали на будівлю КПП автомобільного заводу в Єлабузькому районі."Під час ліквідації БПЛА уламки апарата впали на будівлю КПП автомобільного заводу в Єлабузькому районі. В результаті загинув робітник. Всього постраждали 13 осіб. Один у важкому стані. Всім оперативно надано необхідну медичну допомогу. На місці виникла пожежа, її ліквідацію так само оперативно провели відповідні служби", - заявив він. Крім того, Теlеgrаm-канал Ехіlеnоvа+ поширив пожежі, що сталася на території особливої економічної зони "Алабуга" в Татарстані. Ймовірно, пожежа сталася в районі корпусів автозаводів Аurus і "Соллерс". На одному з відео, ймовірно, знятому в районі Єлабуги, видно густий дим на автомобільній парковці.Як пише Ехіlеnоvа+, дрон який мав атакувати підприємство, був збитий."Враховуючи попередню невдалу атаку на один із корпусів "Алабуга Політех", де виготовляють БПЛА типу Shаhеd (Герань), можна прикинути приблизний вектор руху БПЛА під час нової атаки. На жаль, був збитий", - йдеться у повідомленні.БПЛА А-22 "Летюча лисиця" з підвішеними авіабомбами ФАБ атакували ОЕЗ "Алабуга", - ЦаплієнкоЗа інформацією військового журналіста Андрія Цаплієнка, особливу економічну зону "Алабуга" атакували БПЛА А-22 "Летюча лисиця" з підвішеними авіабомбами ФАБ."Дрон летів з північно-західного боку, про це свідчать кадри з заводу інженерного обладнання. Наближаючись до головних цехів політеху "Алабуга", він здійснив скидання авіабомби. Ціллю, ймовірно, був навчальний корпус, але через недосконалість безпілотника, авіабомба впала поруч, на парковку працівників заводу", - зазначив Цаплієнко. Довідково: В Єлабузі розташований російський військовий завод з виробництва ударних безпілотників типу "Шахед", побудований у 2023 році в особливій економічній зоні "Алабуга". Раніше агенти Головного управління розвідки Міноборони України атакували промислову підстанцію в Кенігсберзі (Калінінграді), знеструмивши об’єкти російського ВПК та армії.
У неділю, 15 червня, відбулася атака заводу зі збору "Шахедів" у Татарстані. Він розташований в економічній зоні "Алабуга". Туди долетіли українські БпЛА. Повний текст новини
Уражено одне з місць виробництва ударних БПЛА у Єлабузі, республіка Татарстан. Підрозділи Сил спеціальних Збройних сил України, у взаємодії з іншими складовими Сил оборони, завдали відповідної атаки по важливому об'єкту воєнно-промислового комплексу російського агресора. Про це повідомляє Генеральний штаб ЗСУ. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Горить один із найбільших арсеналів РФ: введено надзвичайний стан Ціллю були потужності з виробництва БПЛА у Єлабузі. Цей об'єкт ВПК російських окупантів використовується для виготовлення, тестування і запуску ударних безпілотних літальних апаратів по території України, зокрема по енергетичній та цивільній інфраструктурі. Підтверджено, що засоби ураження досягли району цілі. Результати атаки уточнюються. Сили оборони й надалі вживатимуть усіх заходів, щоб підірвати воєнно-економічний потенціал російських окупантів та змусити Росію припинити збройну агресію проти України. У квітні на міста Єлабуга було здійснено атаку безпілотників на завод з виробництва дронів-камікадзе "Герань-2" (відомих як Shаhеd), розташований в особливій економічній зоні "Алабуга". Зона "Алабуга", що розташована за 10 км від Єлабуги, вже ставала мішенню атак у квітні 2024 року. Тоді українські безпілотники вперше подолали понад 1200 км, досягнувши цілі на території РФ.
У Єлабузі розташована територія особливої економічної зони «Алабуга». Там, окрім іншого, виготовляються безпілотники «Шахед», які російські військові використовують для ударів по Україні
Внаслідок атаки безпілотників на російські регіони під удар потрапила особлива економічна зона "Алабуга" промислово-виробничого типу в Єлабузькому районі Республіки Татарстан, що розташована в 10 км від Єлабуга.
У ніч проти вівторка над територією РФ і окупованим українським Кримом нібито було перехоплено та знищено 102 БПЛА. Про це заявило Міністерство оборони РФ, передає російська служба ВВС. "46 дронів збили у Брянській області, 20 - у Бєлгородській, по дев'ять - над Воронезькою областю та анексованим Кримом, по чотири безпілотники - у Калузькій області та Республіці Татарстан", - йдеться у повідомленні. Ще один дрон нібито збили у Ленінградській області. На тлі атаки впроваджували обмеження на роботу мобільного зв'язку та інтернету. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський відреагував на один із найбільших ударів РФ по Києву Росавіація вводила тимчасові обмеження на польоти в аеропорту "Пулково", а також у всіх чотирьох аеропортах Москви - "Внуково", "Домодєдово", "Жуковський" і "Шереметьєво". Раніше повідомляли про обмеження в аеропорту Тамбова через атаку безпілотників. Місцеві жителі чули вибухи в Нижньокамську і Єлабузі (Татарстан). За 10 км від Єлабуги розташована особлива економічна зона "Алабуга", а в ній завод, що виробляє "Шахеди". У ніч проти 10 червня противник атакував Україну 322-ма засобами повітряного нападу: 315 ударними БпЛА типу Shаhеd і безпілотниками-імітаторами різних типів; двома балістичними ракетами КN-23; крилатими ракетами "Іскандер-К". Основний напрямок удару - місто Київ, повідомили Повітряні сили ЗСУ.