Про це повідомила членкиня правління ЦПК Тетяна Шевчук."Проблема полягає в тому, що справи, які вже розслідуються, генпрокурор може вже їх витребувати й перевірити доцільність. Тобто побачити зібрані докази, які слідчі дії велись і т.д. За новими змінами до Кримінально-процесуального кодексу України будь-яка підозрювана особа або особа з високопосадовців, яка вважає, що проти неї ведеться розслідування, там є цілий перелік, може подати заяву з проханням закрити таку справу. Фактично, такі справи будуть закриті", - пояснила Шевчук.Вона наголосила, що генпрокурор може одним лише цифровим підписом закривати справу в системі."Варто нагадати, що, коли НАБУ вело справу по Татарову, там була ціла операція з заміною прокурорів, слідчі судді приймали рішення, і потім все ж таки справи були закриті на початку повномасштабного вторгнення за строком давності. Цього всього не потрібно буде робити. Зараз прокурор одним цифровим підписом у системі просто закриє справу і заборонить переслідувати особу", - підсумувала вона.Що передувалоНагадаємо, 22 липня президент Володимир Зеленський підписав законопроєкт, прийнятий на засіданні Верховної Ради, деякі пункти якого обмежують повноваження Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) та підпорядковують їхню діяльність генпрокурору. Дані в картці законопроєкту тричі змінювали: спочатку закон повернули з підписом президента, згодом помітка зникла, а за деякий час у картці знову зʼявився підпис Володимира Зеленського.Ідеться про законопроєкт № 12414 про зміни до Кримінального кодексу. До нього хочуть включити правки, які наділять генпрокурора повноваженнями:забирати справи в НАБУ та доручати розслідування іншим органам;бути фактичним керівником САП і передоручати повноваження прокурора САП іншим прокурорам;надавати детективам НАБУ обов’язкові письмові вказівки;самостійно закривати справи за підозрою щодо топчиновників.Також правки обмежать діяльність САП, а саме прокурори САП не зможуть у певних випадках визначати підслідність НАБУ; керівник САП не зможе вирішувати спори про підслідність у справах, що може розслідувати НАБУ, та не матиме повноважень щодо зміни апеляційних та касаційних скарг, внесених прокурорами САП.Зокрема, президент після підписання заявив, що НАБУ і САП продовжать роботу, а генеральний прокурор налаштований на забезпечення реальної невідворотності покарання.Після голосування у Верховній Раді тисячі українців у великих містах вийшли на мирні протести, вимагаючи накласти президентське вето на закон, що значно обмежує повноваження антикорупційних органів.
За даними СNN У вівторок Міністерство юстиції США звільнило новопризначеного федерального прокурора Нью-Джерсі після того, як судді штату відмовилися продовжити тимчасове призначення Аліни Хабби. Це рішення викликало значну плутанину щодо керівництва в головному офісі прокурора штату. Генеральний прокурор Пем Бонді оголосила про звільнення після голосування окружного суду, яке підтримало підвищення Дезірі Лі Грейс, першої заступниці […] Тhе роst Звільнення федерального прокурора Нью-Джерсі Аліни Хабби: судові суперечки та політична напруга fіrst арреаrеd оn Межа. Новини України..
Генеральний прокурор України Руслан Кравченко заявив, що не заперечує проти акцій протесту щодо ухвалення закону про НАБУ і САП, якщо їх учасники не порушуватимуть закон.
Генеральний прокурор України Руслан Кравченко стверджує, що 21 липня СБУ провела 70 обшуків у співробітників НАБУ, оскільки це "його стратегія", в ефективності якої він упевнений.
Генеральний прокурор України Руслан Кравченко стверджує, що не буде проти мітингів, на які люди вийшли після ухвалення скандального закону про НАБУ і САП, якщо їх учасники не порушуватимуть закон.
The Mission of «Sprava Hromad»is the support of our army. The key to victory at the front is the support of the army in the rear! Now again, as in 2014, the army needs our unity in matters of aid!Starting with basic things like clothing, and ending with high-precision equipment, such as optical-radio-electronic surveillance complexes, our community buys and supplies the troops with everything they need, which forms a new, more advanced army! In this process, we, Public Affairs, take over all the routine processes from "understanding what the military needs to beat the enemy" and ending with handing him the keys to the dream equipment! However, we can overcome this path only under one condition: only together with you!
Генеральний прокурор Руслан Кравченко заявив, що масштабні обшуки у співробітників Національного антикорупційного бюро України (НАБУ), проведені Службою безпеки України 21 липня, були ініційовані в рамках його «персональної стратегії».
Генеральний прокурор Руслан Кравченко наголосив, що відповідно до Конституції України відповідальність за справедливість у державі несе саме Генпрокурор.
Генеральний прокурор Руслан Кравченко заявив, що вніс на засіданні РНБО пропозицію, щоб провадження за деякими статтями Кримінального кодексу України реєструвалися лише прокурорами.
Голова Служби безпеки України Василь Малюк та Генеральний прокурор України Руслан Кравченко прокоментували скандальний законопроєкт №12414, після новин про який в українських містах прокотилася хвиля протестів. Очільник СБУ заявив, що це "просто повернення до Конституції", а Кравченко може підкинути НАБУ та САП "якісь нові ідеї".
Голова Служби безпеки України Василь Малюк та генеральний прокурор Руслан Кравченко прокоментували ухвалений парламентом законопроєкт № 12414, який розширює повноваження генпрокурора та частково змінює порядок доступу до кримінальних проваджень НАБУ та САП.
Згідно запитом Телеграм-канал НАБУ Генеральний прокурор Руслан Кравченко оголосив про проведення 70 обшуків у співробітників НАБУ, які відбулися 21 липня. Ці дії він пояснив своєю стратегією, що була озвучена під час брифінгу 22 липня. “Ми так максимально зараз працюємо, щоб не розтягувати у часі. Спочатку у перший день дев’ять підозр, потім у нас наступні сім. […] Тhе роst Генпрокурор оголосив про 70 обшуків у НАБУ та підозри у державній зраді fіrst арреаrеd оn Межа. Новини України..
Як повідомляє Суспільне 22 липня 2025 року генеральний прокурор України Руслан Кравченко та голова Служби безпеки України Василь Малюк провели брифінг, на якому обговорили законопроєкт №12414. Цей документ, на їхню думку, фактично ліквідує незалежність Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) та Національного антикорупційного бюро України (НАБУ). Кравченко підкреслив, що після ухвалення законопроєкту САП стане частиною Офісу Генерального […] Тhе роst Законопроєкт №12414: зміни у статусі САП та НАБУ в Україні fіrst арреаrеd оn Межа. Новини України..
Генеральний прокурор Руслан Кравченко заявив, що Служба безпеки України провела 70 обшуків в один день 21 липня у співробітників НАБУ тому, що "це його стратегія"
Генеральний прокурор України Руслан Кравченко та голова СБУ Василь Малюк прокоментували законопроєкт 12414, який фактично ліквідовує незалежність САП та НАБУ
Генеральний прокурор Руслан Кравченко заявив, що представники G7 отримали вичерпні відповіді на свої запитання щодо спецоперації по нейтралізації російського впливу на Національне антикорупційне бюро України.
Генеральний прокурор України Руслан Кравченко провів зустріч з представниками «Групи семи». Серед іншого сторони обговорили розпочаті розслідування щодо кількох співробітників Національного антикорупційного бюро (НАБУ). Про це генпрокурор повідомив у Fасеbооk, цитує Рубрика. На зустрічі також були присутні голова Служби безпеки України Василь Малюк та директор Державного бюро розслідувань Олексій Сухачов. За словами Кравченка, сторони обговорили низку питань: «від викорінення корупції й […] Тhе роst Генпрокурор Кравченко зустрівся з представниками G7: обговорили спецоперації щодо співробітників НАБУ арреаrеd fіrst оn Рубрика.
Генеральний прокурор України провів зустріч із представниками G7 спільно з керівниками СБУ та ДБР, під час якої обговорювали розслідування проти співробітників НАБУ. Про це повідомив генеральний прокурор Руслан Кравченко. "Обговорили низку питань: від викорінення корупції і реформи правоохоронних органів, до боротьби з ворогом на передовій і всередині країни - з агентами РФ", - заявив він. За словами Кравченка, міжнародні партнери отримали докладні відповіді на усі питання. Йшлося й про діяльність українських правоохоронних органів загалом та про нещодавню спецоперацію, спрямовану, за його словами, на ліквідацію російського впливу в НАБУ. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рада обмежила незалежність НАБУ та САП: Євросоюз засудив дії влади України Законопроєкт про ліквідацію незалежності НАБУ і САП він у своєму дописі не згадує. "Переконаний - довіра і впевненість громадськості у верховенстві права - надважливі. І в цьому наше бачення з міжнародними партнерами співпадає. Вдячний за послідовну підтримку України", - підсумував генпрокурор. Верховна Рада України розглянула в другому читанні законопроєкту №12414, який, на думку Національного антикорупційного бюро України, фактично знищує незалежність антикорупційних органів. В останній момент до документа внесли поправки, що істотно розширюють повноваження Генерального прокурора щодо діяльності НАБУ та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).
Генеральний прокурор України Руслан Кравченко провів зустріч із представниками країн G7, під час якої обговорювалися, зокрема, розслідування, розпочаті щодо співробітників Національного антикорупційного бюро.
Генеральний прокурор України Руслан Кравченко провів зустріч із представниками країн "Групи семи" (G7), під час якої обговорили "спецоперації по нейтралізації російського впливу на НАБУ" та інші питання реформ правоохоронної системи.
Генеральний прокурор Руслан Кравченко разом головою Служби безпеки України Василем Малюком і директором Державного бюро розслідувань Олексієм Сухачовим поспілкувався з представниками G7. Сторони обговорили, зокрема, розпочаті розслідування щодо кількох співробітників...