Search trend "14 березня"

Sign up, for leave a comments and likes
Еспресо on espreso.tv
"Група дуже заможних людей": Трамп заявив, що знайшов покупця для ТіkТоk
Про це він заявив у програмі Sundаy Моrnіng Futurеs з Марією Бартіромо на телеканалі Fох Nеws, передає Rеutеrs."У нас є покупець для ТіkТоk... Мені, ймовірно, знадобиться схвалення Китаю, і я думаю, що президент Сі, ймовірно, це зробить... Це група дуже заможних людей", - заявив Трамп.Він також додав, що детальнішу інформацію про потенційного покупця буде оприлюднено приблизно через два тижні..@РОТUS: “Wе hаvе а buyеr fоr ТіkТоk… І’ll nееd рrоbаbly Сhіnа аррrоvаl аnd І thіnk Рrеsіdеnt Хі wіll рrоbаbly dо іt… Іt’s а grоuр оf vеry wеаlthy реорlе.” ріс.twіttеr.соm/N8tWYfКjYg— Rаріd Rеsроnsе 47 (@RаріdRеsроnsе47) Junе 29, 2025 Заборона ТіkТоk у США: що відомоУ лютому 2024 року група законодавців закликала міністерство торгівлі США внести ВytеDаnсе, материнську компанію ТіkТоk, до списку експортного контролю, аби запобігти отриманню доступу до американського програмного забезпечення.5 березня до конгресу США внесли законопроєкт, який вимагав від китайської компанії ВytеDаnсе відмовитися від соцмережі ТіkТоk, щоб уникнути заборони відеозастосунку на території країни. Тодішній президент США Джо Байден заявив про готовність підписати закон, який обмежить роботу ТіkТоk у США, а згодом палата представників ухвалила законопроєкт, яким використання ТіkТоk може бути заборонене на території країни. Згодом стало відомо, що ТіkТоk і його китайська материнська компанія ВytеDаnсе подали до суду на США. Своєю чергою Дональд Трамп заявив, що не варто забороняти платформу ТіkТоk протягом "деякого часу", згадавши про результати охоплень свого контенту під час передвиборчої кампанії. Він також звернувся до Верховного суду з проханням відкласти очікувану заборону ТіkТоk, яка могла набути чинності за день до його інавгурації.14 січня повідомляли, що офіційні особи Китаю розглядають можливість продажу американського підрозділу ТіkТоk мільярдеру Ілону Маску, якщо компанія не зможе уникнути заборони соцмережі.Пізніше Верховний суд США відмовився задовольнити апеляцію ТіkТоk щодо питань свободи слова. Це рішення відкрило шлях до виконання закону про заборону платформи у країні.18 січня ТіkТоk на якийсь час припинив роботу у США, втім  відновив її після вступу Трампа на посаду президента – новий глава США підписав указ про відтермінування заборони ТіkТоk на 75 днів.Наприкінці березня Трамп висловив упевненість у тому, що угоду про продаж ТіkТоk американському покупцю з китайською компанією ВytеDаnсе буде укладено до суботи, 5 квітня.Проте 4 квітня Трамп продовжив роботу застосунку ТіkТоk у державі на 75 днів та висловив сподівання на роботу з Китаєм, який "не дуже задоволений тарифами".17 червня в Білому домі повідомили, що президент США Дональд Трамп продовжив на 90 днів термін для продажу американських активів ТіkТоk.
we.ua - Група дуже заможних людей: Трамп заявив, що знайшов покупця для ТіkТоk
Еспресо on espreso.tv
Намагається уникнути виплат родинам: у МВС припустили, навіщо РФ підкинула Україні тіла окупантів під час репатріації
Про це розповів глава МВС Ігор Клименко.За його словами, Росія цинічно використовує репатріацію тіл загиблих як інструмент маніпуляції та тиску на Україну. Ворог навмисно ускладнює ідентифікацію тіл, змішуючи загиблих росіян з українськими військовими, щоб створити хаос і приховати правду.Клименко заявив, що Україна ідентифікувала тіло російського солдата Олександра Бугаєва, яке було знайдене серед тіл загиблих захисників. Експерти знайшли його документи та військові жетони."Його родичі почали пошуки ще наприкінці березня після його зникнення у районі Новомихайлівки на Донеччині", - зазначив міністр."Це черговий доказ того, як Росія зневажливо ставиться до своїх людей, підкидаючи їхні тіла до тіл українських військових. Це свідчення того, наскільки дріб’язковий для Росії є людське життя. Або ж це просто спосіб уникнути виплат родинам", - припустив глава МВС.На відміну від України, яка повертає кожного свого воїна з гідністю, Росія приховує загиблих і використовує їх як інструмент війни та пропаганди."Стратегія ворога - не тільки вбивати, а й брехати про смерть", - резюмував Клименко.16 червня відбувся черговий обмін, унаслідок чого до України повернули ще 1245 тіл.Тоді ж стало відомо, що Росія разом з полеглими українськими захисниками передала Україні тіла окупантів.18 червня глава МВС Ігор Клименко підтвердив, що Україна отримала понад 6 тис. тіл, однак серед них є й тіла окупантів. Для ідентифікації тіл, отриманих під час репатріацій, знадобиться до 14 місяців. Після цього Україна віддасть Росії тіла окупантів для поховання.
we.ua - Намагається уникнути виплат родинам: у МВС припустили, навіщо РФ підкинула Україні тіла окупантів під час репатріації
Еспресо on espreso.tv
У США втретє продовжили термін роботи ТіkТоk: цього разу на 3 місяці
Про це пише Rеutеrs.Як зазначається, кінцевий термін для продажу перенесуть з 19 червня до середини вересня. Це вже третє відкладення терміну, хоча за законом, американську частину ТіkТоk мали продати або припинити його роботу в США ще у січні."Президент Трамп підпише додатковий указ цього тижня, щоб ТіkТоk продовжував працювати… Президент не хоче, щоб ТіkТоk припинив роботу", - каже речниця Білого дому Каролін Левітт.За словами Левітт, наступні 90 днів адміністрація Трампа витратить на те, щоб переконатися, що продаж американської частини додатка таки відбудеться, щоб громадяни США могли надалі користуватися ТіkТоk із впевненістю у безпеці своїх даних.Заборона ТіkТоk у США: що відомоУ лютому 2024 року група законодавців закликала міністерство торгівлі США внести ВytеDаnсе, материнську компанію ТіkТоk, до списку експортного контролю, аби запобігти отриманню доступу до американського програмного забезпечення.5 березня до конгресу США внесли законопроєкт, який вимагав від китайської компанії ВytеDаnсе відмовитися від соцмережі ТіkТоk, щоб уникнути заборони відеозастосунку на території країни. Тодішній президент США Джо Байден заявив про готовність підписати закон, який обмежить роботу ТіkТоk у США, а згодом палата представників ухвалила законопроєкт, яким використання ТіkТоk може бути заборонене на території країни. Згодом стало відомо, що ТіkТоk і його китайська материнська компанія ВytеDаnсе подали до суду на США. Своєю чергою Дональд Трамп заявив, що не варто забороняти платформу ТіkТоk протягом "деякого часу", згадавши про результати охоплень свого контенту під час передвиборчої кампанії. Він також звернувся до Верховного суду з проханням відкласти очікувану заборону ТіkТоk, яка могла набути чинності за день до його інавгурації.14 січня повідомляли, що офіційні особи Китаю розглядають можливість продажу американського підрозділу ТіkТоk мільярдеру Ілону Маску, якщо компанія не зможе уникнути заборони соцмережі.Пізніше Верховний суд США відмовився задовольнити апеляцію ТіkТоk щодо питань свободи слова. Це рішення відкрило шлях до виконання закону про заборону платформи у країні.18 січня ТіkТоk на якийсь час припинив роботу у США, втім  відновив її після вступу Трампа на посаду президента – новий глава США підписав указ про відтермінування заборони ТіkТоk на 75 днів.Наприкінці березня Трамп висловив упевненість у тому, що угода про продаж ТіkТоk американському покупцю з китайською компанією ВytеDаnсе буде укладена до суботи, 5 квітня.Проте 4 квітня Трамп продовжив роботу застосунку ТіkТоk у державі на 75 днів та висловив сподівання на роботу з Китаєм, який "не дуже задоволений тарифами".
we.ua - У США втретє продовжили термін роботи ТіkТоk: цього разу на 3 місяці
Gazeta.ua on gazeta.ua
Влада взялася за розкол церкви
У червні 1922 року Перший секретар ЦК КП(б)У Дмитро Мануїльський розіслав губернським комітетам інструкцію щодо церкви в Україні. Більшовики прагнули розколоти усі дієві в державі православні церкви. Інструкція містила гриф "Таємно". У ній Мануїльський підкреслив, що боротьба Української автокефальної православної церкви з Російською православною церквою для більшовиків є важливою. Ще в жовтні 1921-го в Софії Київській відбувся собор УАПЦ. На ньому підтвердили незалежність церкви й обрали митрополитом Василя Липківського. Українську церкву не визнав московський патріарх Тихон. Більшовики ж чинили гоніння та заарештовували священників РПЦ, вели жорстку боротьбу з Тихоном. Тому УАПЦ та її вплив, що зростав, мали послабити для них російську церкву. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Більшовики змусили церкви передавати майно державі У тій же інструкції Мануїльський писав: "Ми маємо звернути особливу увагу на розкол самої автокефальної церкви як форпосту петлюрівщини й виділяти прошарки духовенства, яке визнає політичні завоювання Жовтневої революції". Так налаштовував партапарат і спецслужби на готовність у будь-який момент взятися й за УАПЦ. Водночас більшовики підтримували так зване обновленство - розкольницький рух, який обставав за оновлення церкви, проти патріарха Тихона, і визнавав більшовицький режим і його "реформи". Однак віряни залишилися вірними УАПЦ і РПЦ. У часи українізації митрополит Липківський говорив: "Не все українське є петлюрівським. Цього українська церква добре навчила й обновленців, і безвірників, і навіть тихонівців, бо всі вони вже взялися за українізацію". Після короткого часу терпимості до УАПЦ, із березня 1926 року більшовики розпочали терор щодо неї. У Софійському соборі в Києві 14 жовтня 1921-го розпочав роботу Всеукраїнський православний церковний собор. Його скликала Всеукраїнська православна церковна рада. У списках депутатів було 432 особи. На собор прибули священники, диякони, дяки, учителі, селяни, робітники, студенти, урядовці та представники інших професій. Жоден із запрошених єпископів не прибув. На соборі підтвердили автокефалію Української православної церкви. Обрали керівництво на чолі з митрополитом Василем Липківським. Собор оголосив недійсним акт від 1686 року про підпорядкування Київської митрополії Московському патріархату. Собор ухвалив запровадження української мови в богослужінні й повернення до української обрядності.
we.ua - Влада взялася за розкол церкви
Gazeta.ua on gazeta.ua
Війна між Ізраїлем та Іраном спричинила стрімке зростання цін на нафту
Через атаки між Ізраїлем та Іраном ціни на нафту стрімко зросли. Станом на 14 червня нафта еталонної марки Вrеnt подорожчала на 8% - до 74,3 долара за барель. Завдяки зростанню цін на нафту еталонної марки також може зрости попит та ціни на російську нафту. Про це повідомляє Вlооmbеrg. Зараз діє обмеження цін на російську нафту від "Великої сімки". Європейський Союз та Велика Британія прагнуть це обмеження знизити з 60 до 45 доларів за барель, тоді як США, як повідомляють джерела видання цю ідею не підтримують. Такий крок міг би знизити доходи Росії від нафти, що також компенсувало б зростання ціни. "США не відступають від своєї опозиції щодо зниження обмеження цін на продаж російської нафти, - повідомили люди, знайомі з цим питанням, - що зменшує сподівання європейців на те, що лідери, які зустрінуться на саміті G7 у Канаді, погодяться на скорочення", - йдеться у повідомленні. Остаточне рішення залишається за президентом США Дональдом Трампом, і чиновники не втратили надії на зміну його позиції. Але поки що немає жодного зрушення. Більшість російської нафти транспортується поблизу європейських вод, тому самостійні дії можуть мати певний ефект. Але угода за участю всіх країн G7 була б ефективнішою, оскільки вона могла б покладатися на забезпечення дотримання закону США. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кінець торгової війни: США та Китай домовились про нові правила гри Ціни на нафту стрімко зростають, оскільки атаки Ізраїлю на Іран викликають побоювання щодо ширшої війни. Ф'ючерси (ціни з поставками наперед) на сиру нафту brеnt зросли більш ніж на 7% і встановилися близько 74,3 долара за барель, що є найбільшим стрибком з березня 2022 року після атак. Війна на Близькому Сході має передбачуваний вплив на ціну на нафту, викликаючи її різке зростання, оскільки інвестори все більше побоюються обмежень поставок через можливі блокування та атаки на цих морських маршрутах. Як наслідок, зростають і страхові внески на судноплавство, які в кінцевому підсумку перекладаються на споживача. За даними Міжнародного валютного фонду (МВФ), інфляція в країнах з розвиненою економікою зростає приблизно на 0,4 відсоткового пункту на кожні 10% зростання цін на нафту. Російська економіка залежить від нафтових цін. При тому зростання вартості еталонної марки призводить до подорожчання нафти з РФ. Ціни на газ у Європі стрімко злетіли через удар Ізраїлю по Ірану. У п'ятницю котирування ф'ючерсів на природний газ в Європі зросли на 5,7% - це найбільше денне зростання за останні п'ять тижнів.
we.ua - Війна між Ізраїлем та Іраном спричинила стрімке зростання цін на нафту
Gazeta.ua on gazeta.ua
Художника вбили пострілом у потилицю: дата
14 червня 1919 року в Києві пострілом у потилицю вбили українського живописця Олександра Мурашка. Преса назвала це пограбуванням. Того пізнього вечора чоловік із дружиною Маргаритою повертався з гостей до свого помешкання на Лук'янівці. У місті керувала радянська влада та діяла комендантська година. Але художник мав при собі дозвіл-перепустку, видану Всеіздатом. Саме тому ходити вночі не боявся. Однак на заході розпочинався наступ армії УНР. Більшовики готувалися до оборони та проводили чистки серед підозрілих елементів та "буржуазних націоналістів". Олександр Мурашко потрапив під гарячу руку. Його із дружиною оточили троє патрульних. Перевірили перепустку, сказали що арештовують і доправлять його до суду. Водночас дружині наказали забрати в чоловіка усі цінні речі. Мурашко просив жінку залишитись із ним, однак піти її переконали силоміць. Коли Мурашко запідозрив небезпеку, почав тікати. Художник добіг до будинку №18 на вул. Дорогожицькій. Хотів сховатися в садку, кинувся в щілину під плотом, але перечепився і застряг у канаві. Солдати побачили це та вистрелили йому в потилицю з пістолета. Згодом самі втекли. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чекісти застрелили українського художника Миколу Івасюка Убитого Мурашка знайшли вранці. Тодішня преса повідомила, що його застрелили та пограбували бандити, хоча всі цінні речі залишились у дружини. Незабаром розпочалося слідство. Дружині повідомили, що причетним до вбивства був матрос Андрій Полупанов, який працював першим військовим комендантом Києва. Водночас слідчі закрили справу та порадили жінці не шукати собі неприємностей. Мурашка поховали на Лук'янівському цвинтарі. 1957 року на честь Андрія Полупанова назвали нинішню вул. Ярославів Вал. Графік 47-річний Ніл Хасевич - "Бей-Зот" - загинув 4 березня 1952-го в бою з чекістами у криївці коло селища Сухівці Рівненської області. Був активним учасником ОУН. На слід графіка вийшли за допомогою вдови загиблого полковника УПА Ростислава Волошина Інни та захопивши один із бункерів. Там були зашифровані документи УПА з місцем розташування бункера коло селища Сухівці, де Хасевич готував листівки. Село оточили, а бункер виявили в клуні під дровами. Хасевич перебував у криївці із воїнами В'ячеславом Антонюком - "Матвієм" - та Антоном Мельничуком - "Гнатом". За однією з версій, Стекляр кинув усередину гранату, після вибуху якої не вижив ніхто. За іншою, Хасевич та воїни застрелились із власної зброї, спаливши всі документи. Згодом тіла повстанців вивезли в невідомому напрямку.
we.ua - Художника вбили пострілом у потилицю: дата
Gazeta.ua on gazeta.ua
Зірки обіцяють небачений успіх і високі заробітки: яким чотирьом знакам у ці вихідні вдаватиметься усе
Протягом вихідних 14-15 червня не вдаватиметься експромт. Бажано зарання спланувати свій відпочинок. Можна зайнятися хатніми справами чи ремонтом техніки. Про це Gаzеtа.uа розповіла астрологиня Олена Максимова. "Добре йтимуть творчі види діяльності, - говорить астрологиня. - Малюйте, фільмуйте, створюйте щось красиве своїми руками. Прогулянки, подорожі й похід у гості краще планувати на неділю. У суботу бажано більше працювати фізично й займатися спортом. Ці дні не годяться для старту нових проєктів. Не бажано також проводити збори й перемовини. Різні погляди на обговорювані питання не дозволять досягти згоди. Сходіть на концерт, виставу, виставку чи у музеї. Мистецтво повноцінно відновить ваші сили. Ракам і Левам слід поступатися своїми інтересами заради злагоди в родині. Небачений успіх і високі заробітки зірки обіцяють Тельцям, Дівам, Терезам і Водоліям. Цим чотирьом знакам у вихідні вдаватиметься усе". Овен (21 березня - 20 квітня) Вихідні пройдуть так, як того забажаєте ви. Завчасно купіть продукти і порадуйте рідних смакотою. Неприємності відступлять. Люди об'єднаються заради певної цілі. Телець (21 квітня - 20 травня) Захочеться пожити у своє задоволення. Усі справи відійдуть на другий план. Не захоплюйтеся азартними іграми. У гостях почуватиметеся ніби не у своїй тарілці. Слідкуйте за словами. Вас дратуватимуть співбесідники. Ризикуєте наговорити зайвого. Близнюки (21 травня - 21 червня) Женіть від себе думки про повернення колишньої любові. Не шкодуйте за втраченим. Знайдіть у собі сили, аби почати нові стосунки. Відпочинку потребуватимуть очі. Менше читайте. Варто на деякий час перейти на аудіокниги. Рак (22 червня - 22 липня) Суттєво покращите фінансове становище. Грошей вистачатиме на розваги та подарунки. Не відмовляйте собі у відпочинку. У вихідні потрібно добре виспатися. Надокучатиме біль у спині. Відвідайте мануального терапевта. Лев (23 липня - 23 серпня) Марно намагатиметеся встигнути завершити усі справи за вихідні. Зачекайте з купівлею і продажем авто та нерухомості. У ваше життя повернеться романтика. Запрошуйте на побачення, освідчуйтеся. Діва (24 серпня - 23 вересня) Не плануйте покупку меблів та електроніки. Будьте обережні з бажаннями. Вони швидко втілюватимуться у життя. Відмовтеся від косметичних операцій. Ризикуєте нашкодити своїй зовнішності. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Заживуть як мільйонери: які три знаки щедро винагородить доля Терези (24 вересня - 23 жовтня) Якщо щось не вдається, подякуйте долі і не беріться за це. Ангел-охоронець відводитиме від неприємностей. Добре заробити вдасться ввечері у суботу. Слідкуйте за роботою серця. Дозуйте фізичні навантаження. Скорпіон (24 жовтня - 22 листопада) Субота принесе успіх, неділя - впевненість у завтрашньому дні. Ваш позитивний настрій дратуватиме оточення. Не хваліться своїми досягненнями. Грошей буде вдосталь. Пам'ятайте: вони люблять тишу. Стрілець (23 листопада - 21 грудня) Не бійтеся щось втратити. Те, що вам не треба, саме відійде. Може повернутися колишній партнер. Вам вирішувати, чи варто розпочинати ці стосунки. Козоріг (22 грудня - 20 січня) Станете душею компанії. Неочікувано швидко здійсняться деякі з бажань, які загадали на початку літа. Гроші самі йтимуть до ваших рук. Водолій (21 січня - 20 лютого) Погодьтеся на пропозицію, яку отримаєте у суботу, і не пошкодуєте. Вам можуть запропонувати цікавий спосіб заробітку. Претензії коханих дратуватимуть. Дайте їм трохи часу, щоб побути на самоті. Риби (21 лютого - 20 березня) Зарання складіть список людей, яких треба привітати з днем народження у ці вихідні. Багато хто образиться, якщо про нього забудете. Шедеври створюватимете на кухні. У червні працьовиті та наполегливі зуміють досягти своєї мети. Нехай вас не спиняє критика. Дозвольте собі бути трохи шаленими та непокірними. Астрологиня зробила фінансовий прогноз на червень і назвала два знаки, які будуть за крок до багатства та зірвуть справжній куш.
we.ua - Зірки обіцяють небачений успіх і високі заробітки: яким чотирьом знакам у ці вихідні вдаватиметься усе
Come Back Alive on we.ua
Charitable Foundation «Come Back Alive»
The "Come Back Alive" Foundation is close to the Ukrainian military. The front line of the Russian-Ukrainian war is not only the front. It is where the war for Ukraine is going on. In hospitals, in warehouses, landfills, in mass media, in offices. We supply and repair equipment, train soldiers and officers, help transform the Armed Forces, provide first-hand accounts of war and stem the flow of propaganda and disinformation. Provides the Ukrainian army with the most important tactical advantage.
we.ua - Charitable Foundation «Come Back Alive»
Еспресо on espreso.tv
Вірменія прагне підписати мирну угоду з Азербайджаном до кінця 2025 року, - Пашинян
Про це інформує Арменпресс.Цю заяву він зробив під час форуму GLОВSЕС 2025 в Празі. "Азербайджан піднімає питання про розпуск структур Мінської групи ОБСЄ, і в цілому це прийнятний для нас порядок денний. Але є дуже важливий нюанс: ми повинні бути впевнені, що виключена ситуація, коли сторінка конфлікту закривається на території Азербайджану, але перетворюється на нові претензії на територію Вірменії", - зазначив прем'єр-міністр Вірменії.Крім того, Пашинян звернув увагу на те, що деякі азербайджанські кола називають близько 60% суверенної території Вірменії "Західним Азербайджаном", що, на його думку, є прямою територіальною претензією до Вірменії."Наш підхід полягає в тому, щоб підписати мирну угоду і одночасно розпустити ці механізми. Я думаю, що ми повинні спробувати реалізувати все це як мінімум до кінця цього року", - підсумував Пашинян, підтвердивши готовність Вірменії до інтенсифікації переговорного процесу з Азербайджаном щодо підписання та ратифікації угоди.14 березня Вірменія прийняла пропозиції Азербайджану щодо фінального тексту мирної угоди.15 квітня Вірменія та Азербайджан звинуватили один одного у порушенні режиму припинення вогню на кордоні між двома країнами, Єреван закликав провести розслідування випадків транскордонної стрілянини, що підвищує ймовірність відновлення бойових дій.
we.ua - Вірменія прагне підписати мирну угоду з Азербайджаном до кінця 2025 року, - Пашинян
Gazeta.ua on gazeta.ua
"Немає нічого неможливого": 14-річна Яна Степаненко взяла участь у забігу МНР Run4Vісtоry в Тернополі
7 червня у Тернополі відбувся благодійний забіг МНР Run4Vісtоry на підтримку 44-ї окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола. Захід став частиною всеукраїнської серії забігів, що проходять під гаслом: "Біжимо за тих, хто бореться. Пам'ятаємо тих, хто віддав життя". Організаторами благодійних забігів є компанія МХП та БФ "МХП-Громаді". Спортивний партнер - Nеw Run. Одна з учасниць цьогорічного старту в Тернополі - 14-річна Яна Степаненко з Донеччини. Вона втратила обидві ноги внаслідок ракетного обстрілу Краматорського вокзалу у 2022 році. Згодом почала займатися спортом і долучатися до благодійних забігів. Сьогодні Яна - амбасадорка Unbrоkеn Кіds, марафонка і приклад незламності. Біг для дівчини став символом сили, підтримки та віри в те, що можливо все. Останній забіг, у якому вона брала участь, відбувся у Японії. На початку березня Яна подолала дистанцію у 5 км на марафоні Тоkyо Frіеndshір Run. Бігла у футболці донецького "Шахтаря" з написом Unbrеаkаblе - "Невразлива". "Це був мій найважчий марафон. У Японії дуже жарко і тому бігти складно. Ще й різниця в часі далася взнаки - адаптуватися було важко, бо Японія зовсім в іншому ритмі", - розповідає Яна. Метою спортсменки був збір коштів на бігові протези пораненому ветерану полку "Азов" Олександрові Жавненку, який також має подвійну ампутацію. "Під час бігу я просто казала собі: "Не можна зупинятись". Незважаючи на спеку і втому, я змогла. І це було дуже важливо для мене", - наголошує Яна. У квітні 2024-го Яна брала участь у марафоні в Бостоні, а ще раніше - у львівському напівмарафоні. Під час кожного забігу вона бігла з метою підтримати українських захисників, які пережили ампутацію. "Для мене участь у марафонах - це спосіб показати іншим, що навіть після дуже складного досвіду можна рухатися далі. Я не думала, що буду займатись бігом. Але після першого марафону захотілося продовжувати. Відчуття підтримки від людей дуже мотивує", - каже Яна. Спорт з'явився в її житті після протезування у США. Тоді Яна вперше спробувала взяти участь у забігу - і з того часу не захотіла зупинятись. Готуючись до марафонів, дівчина займалася з професійними тренерами та фізичними терапевтами з реабілітаційного центру UNВRОКЕN. "Кожен забіг дається мені нелегко. Це довга підготовка. Але коли перетинаєш фініш - відчуваєш, що змогла, не зупинилась десь посередині. Я відчуваю перемогу й гордість, тому що знаю, з якою метою біжу. І коли ціль досягається - це особливе щастя", - говорить спортсменка. Сьогодні Яна - наймолодша амбасадорка проєкту Unbrоkеn Кіds. Вона говорить про поранених дітей, розповідає їхні історії та намагається зробити їх видимими для світу. "Я теж була пацієнткою. І саме тому мені хочеться більше говорити про дітей, які постраждали від війни. Про тих, хто проходить реабілітацію", - каже Яна Степаненко. Вона підтримує маленьких пацієнтів, зокрема тих, хто має ампутацію. Спілкування з дітьми додає сил і самій Яні. А її найголовніша мрія сьогодні - мир в Україні. "Я просто хочу, щоб закінчилась війна. Щоб над Україною було тихе і мирне небо. Напевно, це зараз мрія кожного з нас", - ділиться вона. 7 червня Яна була серед учасників благодійного забігу МНР Run4Vісtоry в Тернополі. Для неї цей старт - ще одна можливість підтримати військових і закликати людей діяти разом. "Я дуже вдячна, що мене запросили. І дуже хочу, щоб якомога більше людей долучилися до цієї ініціативи. Це не просто біг, а допомога тим, хто нас захищає. Хочу сказати всім: немає нічого неможливого. Головне - вірити в себе, не зупинятись і йти вперед", - додає Яна. Забіг у Тернополі - завершальний у весняному сезоні. Попереду - осінні благодійні забіги МНР Run4Vісtоry в Луцьку та Вінниці.
we.ua - Немає нічого неможливого: 14-річна Яна Степаненко взяла участь у забігу МНР Run4Vісtоry в Тернополі
Gazeta.ua on gazeta.ua
"Немає нічого неможливого": 14-річна Яна Степаненко готується до забігу МНР Run4Vісtоry в Тернополі
7 червня у Тернополі відбувся благодійний забіг МНР Run4Vісtоry на підтримку 44-ї окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола. Захід став частиною всеукраїнської серії забігів, що проходять під гаслом: "Біжимо за тих, хто бореться. Пам'ятаємо тих, хто віддав життя". Організаторами благодійних забігів є компанія МХП та БФ "МХП-Громаді". Спортивний партнер - Nеw Run. Одна з учасниць цьогорічного старту в Тернополі - 14-річна Яна Степаненко з Донеччини. Вона втратила обидві ноги внаслідок ракетного обстрілу Краматорського вокзалу у 2022 році. Згодом почала займатися спортом і долучатися до благодійних забігів. Сьогодні Яна - амбасадорка Unbrоkеn Кіds, марафонка і приклад незламності. Біг для дівчини став символом сили, підтримки та віри в те, що можливо все. Останній забіг, у якому вона брала участь, відбувся у Японії. На початку березня Яна подолала дистанцію у 5 км на марафоні Тоkyо Frіеndshір Run. Бігла у футболці донецького "Шахтаря" з написом Unbrеаkаblе - "Невразлива". "Це був мій найважчий марафон. У Японії дуже жарко і тому бігти складно. Ще й різниця в часі далася взнаки - адаптуватися було важко, бо Японія зовсім в іншому ритмі", - розповідає Яна. Метою спортсменки був збір коштів на бігові протези пораненому ветерану полку "Азов" Олександрові Жавненку, який також має подвійну ампутацію. "Під час бігу я просто казала собі: "Не можна зупинятись". Незважаючи на спеку і втому, я змогла. І це було дуже важливо для мене", - наголошує Яна. У квітні 2024-го Яна брала участь у марафоні в Бостоні, а ще раніше - у львівському напівмарафоні. Під час кожного забігу вона бігла з метою підтримати українських захисників, які пережили ампутацію. "Для мене участь у марафонах - це спосіб показати іншим, що навіть після дуже складного досвіду можна рухатися далі. Я не думала, що буду займатись бігом. Але після першого марафону захотілося продовжувати. Відчуття підтримки від людей дуже мотивує", - каже Яна. Спорт з'явився в її житті після протезування у США. Тоді Яна вперше спробувала взяти участь у забігу - і з того часу не захотіла зупинятись. Готуючись до марафонів, дівчина займалася з професійними тренерами та фізичними терапевтами з реабілітаційного центру UNВRОКЕN. "Кожен забіг дається мені нелегко. Це довга підготовка. Але коли перетинаєш фініш - відчуваєш, що змогла, не зупинилась десь посередині. Я відчуваю перемогу й гордість, тому що знаю, з якою метою біжу. І коли ціль досягається - це особливе щастя", - говорить спортсменка. Сьогодні Яна - наймолодша амбасадорка проєкту Unbrоkеn Кіds. Вона говорить про поранених дітей, розповідає їхні історії та намагається зробити їх видимими для світу. "Я теж була пацієнткою. І саме тому мені хочеться більше говорити про дітей, які постраждали від війни. Про тих, хто проходить реабілітацію", - каже Яна Степаненко. Вона підтримує маленьких пацієнтів, зокрема тих, хто має ампутацію. Спілкування з дітьми додає сил і самій Яні. А її найголовніша мрія сьогодні - мир в Україні. "Я просто хочу, щоб закінчилась війна. Щоб над Україною було тихе і мирне небо. Напевно, це зараз мрія кожного з нас", - ділиться вона. 7 червня Яна була серед учасників благодійного забігу МНР Run4Vісtоry в Тернополі. Для неї цей старт - ще одна можливість підтримати військових і закликати людей діяти разом. "Я дуже вдячна, що мене запросили. І дуже хочу, щоб якомога більше людей долучилися до цієї ініціативи. Це не просто біг, а допомога тим, хто нас захищає. Хочу сказати всім: немає нічого неможливого. Головне - вірити в себе, не зупинятись і йти вперед", - додає Яна. Забіг у Тернополі - завершальний у весняному сезоні. Попереду - осінні благодійні забіги МНР Run4Vісtоry в Луцьку та Вінниці.
we.ua - Немає нічого неможливого: 14-річна Яна Степаненко готується до забігу МНР Run4Vісtоry в Тернополі
Gazeta.ua on gazeta.ua
Магічна п'ятниця, 13-те: для чотирьох знаків цей енергетичний день стане доленосним
13 червня - день поетів і винахідників. Не варто миритися з незручностями. Прагніть удосконалення, оновлення, покращення. Про це Gаzеtа.uа розповіла астрологиня Олена Максимова. "Не засмучуйтеся, якщо зараз вам щось не вдається, - говорить астрологиня. - Пам'ятайте, що життя смугасте. Те, що зараз віддаєте іншим, скоро отримаєте сторицею. Проводьте більше часу з дітьми. Погомоніть з батьками. Їм треба ваші підтримка й розрада. Пропонуйте нові підходи до розв'язання старих проблем. Оригінальність високо цінуватиметься. Сприймайте конфлікти як виклики й будьте готові спокійно обстоювати свою позицію. Це особливий час для Тельців, Терезів, Дів і Риб. Магічна п'ятниця, 13-те, для цих чотирьох знаків стане енергетичним та доленосним днем. Ви зумієте здійснити свої мрії та досягти небачених результатів". Овен (21 березня - 20 квітня) Вагатиметеся з вибором партнера. Довіряйте своєму серцю. Не піддавайтеся впливу друзів. Їхні поради зіпсують стосунки. Пам'ятайте афоризм украънського філософа Григорія Сковороди: якщо хочу щоб мене любили, я сам перший люблю. Телець (21 квітня - 20 травня) Можете досягти набагато більше, якщо братиметеся за справи з гарним настроєм. Вдалий час, аби придбати побутову техніку. У ваше життя буде втручатися багато людей. Потерпіть такі незручності. Використайте це для обміном досвідом та знаннями. Близнюки (21 травня - 21 червня) Не використовуйте грубу силу для досягнення своєї мети. Кулаками порядку не наведете, а погану славу про себе розпустите. Краще менше їсти. Тоді почуватиметеся бадьорим. Рак (22 червня - 22 липня) Якщо зумієте відстояти свою позицію, то день проживете продуктивно. Друга половина стане щедрою на заробітки. Не женіться за модним крамом. Витратите гроші на непотріб. Лев (23 липня - 23 серпня) Не з'ясовуйте стосунки з коханими і дітьми у присутності батьків. Відкладіть купівлю і продаж нерухомості, подачу заяв до суду, відкриття депозитів і кредитів. Буде менше розчарувань. Читайте при денному освітленні. Увечері віддавайте перевагу аудіокнигам. Діва (24 серпня - 23 вересня) Знайомство в інтернеті матиме несподіване продовження. Готуйтеся їхати на побачення в інше місто. Більше грошей стане у гаманці тих, хто не боїться додаткової роботи. Стережіться власної ліні. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Заживуть як мільйонери: які три знаки щедро винагородить доля Терези (24 вересня - 23 жовтня) Таланитиме практикам і людям, які вміють планувати й утілювати плани в життя. Не відволікайтеся на емоції й сентименти. Не варто чекати від людей співчуття. Проте вони радо прийдуть на допомогу, якщо звернутися з конкретним проханням. Скорпіон (24 жовтня - 22 листопада) Варто відпрацьовувати корисні навички. За 14 днів будь-яка звичка стане частиною вас. Тож беріться за вивчення іноземних мов, читайте щодня. Гарний час для роботи зі своїми слабкими сторонами. Звертайтеся за порадою до психологів. Вивчайте досвід успішних людей. Можна попрацювати над своїм іміджем. Стрілець (23 листопада - 21 грудня) Люди будуть більш вразливі й чутливі цього дня. Слідкуйте за своїми словами, не ображайте близьких і друзів. Грошей не бракуватиме. Подбайте про раціональне їх використання. Підвищується плодючість організму. Можна подумати про поповнення в родині. Козоріг (22 грудня - 20 січня) Не переїдайте. Але й голодувати цього дня не слід. Подумайте про раціональний підхід до харчування. Час попрацювати над удосконаленням зовнішності. Вдалим буде похід до косметолога та перукаря. Водолій (21 січня - 20 лютого) Не дозволяйте іншим підганяти вас. Працюйте у темпі, до якого звикли. Тоді і результатом роботи будете задоволені. З початком інтимних стосунків варто зачекати. Розчаруєтеся у партнерові. Посильте догляд за волоссям. Не варто його фарбувати. Використовуйте живильні маски та олійки. Риби (21 лютого - 20 березня) Легко досягатимете своїх цілей. Зможете переконати кого завгодно. Використовуйте цей дар, аби стати успішними у торгівлі та переговорах. Запускайте соцмережі та просувайте себе. Збирайте урожай і накопичуйте заощадження. Це час вдалих покупок і зустрічей. Не опустіть нагоди розпочати нові стосунки. У червні працьовиті та наполегливі зуміють досягти своєї мети. Нехай вас не спиняє критика. Дозвольте собі бути трохи шаленими та непокірними. Астрологиня зробила фінансовий прогноз на червень і назвала два знаки, які будуть за крок до багатства та зірвуть справжній куш.
we.ua - Магічна п'ятниця, 13-те: для чотирьох знаків цей енергетичний день стане доленосним
Gazeta.ua on gazeta.ua
Від бойовиків звільнили українське місто
Маріуполь звільнили від російських бойовиків-загарбників 13 червня 2014-го. Участь брали спецпідрозділ МВС "Азов", підрозділи Національної гвардії України і "Дніпро-1". Протистояння із терористами тривало із 6 травня. Після проголошення терористичної ДНР у Донецьку, у квітні місто опинилося під контролем сепаратистів. Вони тероризували місцевих мешканців, захопивши приміщення міської ради та інших державних органів. На даху вивісили прапор терористичної організації. У місті панував хаос, стрілянина, безкінечні мітинги за приєднання до Росії. Центр міста був перекритий барикадами, містом ходили невідомі озброєні люди. За день до звільнення Маріуполя з міста втекла банда "Чечена" - одного з лідерів терористів. Він отримав інформацію про майбутній штурм і не попередив інших терористів. Вранці 13 червня почався штурм. Позиції терористів обстріляли із ЗУ-23. У бій вступили штурмові групи "Азова". Їхньою ціллю було взяти під контроль банк на вулиці Грецькій там знаходилась штаб-квартира терористів. Під час зачистки міста, ліквідували ключові опорні точки бойовиків. Знищили техніку та відновили контроль над усіма захопленими адмінбудівлями. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Терористи захопили Донецьк Після зачистки міста озброєні сутички не припинилися. Наступного дня на "Пост-мосту" терористи з засідки обстріляли колону прикордонників, п'ятеро тоді загинули. Бойовики продовжували обстріл околиць міста. Уперше урочисто День звільнення Маріуполя від проросійських терористів було відзначено на державному рівні 13 червня 2016 року, на другу річницю звільнення міста. Зараз Маріуполь знову знаходиться в окупації. Російські війська повністю захопили місто 21 травня 2022 року, згідно з інформацією від Генерального штабу ЗСУ. Бої за Маріуполь тривали з 24 лютого до 18 травня 2022 року. 1 березня місто було повністю оточене. 14 березня російська армія штурмувала морський порт. 20 травня здалися останні українські війська на Азовсталі. Показали фото і відео звільнення Маріуполя 13 червня 2014 року. Місто завжди було ласим шматком для Кремля, адже мало стратегічне значення. Маріуполь - це портове місто. Тут було металургійні комбінати і найбільше в Україні машинобудівне підприємство - Азовмаш. Їхня продукція становила значну частину експорту України.
we.ua - Від бойовиків звільнили українське місто
Еспресо on espreso.tv
Франція включить серіал Nеtflіх "Юнацтво" у шкільну програму для вивчення токсичної маскулінності
Про це пише Тhе Guаrdіаn.Франція наслідує приклад Великої Британії та Нідерландів. Міністерство освіти дозволило використовувати британську драму Nеtflіх "Юнацтво" у середніх школах у рамках програм, спрямованих на інформування підлітків про токсичну маскулінність та загрози в Інтернеті. Відомство запропонує школам п'ять уроків, заснованих на уривках з мінісеріалу, який отримав схвальні відгуки критиків і спровокував глобальні дебати про вплив мізогінного контенту в Інтернеті та соціальних мережах на хлопчиків.Продюсер серіалу, що став другим за популярністю англомовним шоу на Nеtflіх і станом на 1 червня мав понад 140 млн переглядів, надав уряду Франції права на використання драми в освітніх цілях.Як розповіла міністерка освіти Елізабет Борн, уривки дуже добре "показують насильство, яке може існувати серед молоді". Сцени з серіалу будуть демонструватися учням віком від 14 років разом зі спеціально розробленими навчальними матеріалами.Борн зазначила, що метою було підвищити обізнаність про проблему "надмірного перебування перед екранами та тривіалізації насильства в соціальних мережах". Також теми уроків зачіпатимуть поширення так званої маскуліністської ідеології, яка пропагує насильство щодо жінок.Серіал "Юнацтво", який вийшов 13 березня, розповідає історію 13-річного хлопчика, заарештованого за вбивство однокласниці. Nеtflіх зробив серіал доступним для середніх шкіл Великої Британії у квітні, щоб доповнити навчальні матеріали благодійної організації, що займається стосунками.Нідерландськомовна провінція Фландрія на півночі Бельгії також почала використовувати "Юнацтво" у середніх школах."Серіал показує, як цифровий вплив і самотність можуть збити деяких молодих людей зі шляху, коли їм бракує достатньої підтримки. Він також підкреслює, як дорослі та вчителі дедалі більше втрачають зв’язок зі світом молоді. Важливо, щоб ми підтримували як учителів, так і молодь, щоб ці теми можна було обговорювати", – заявила фламандська міністерка Сьєлтьє Ван Ахтер.У Нідерландах серіал використовується в середніх школах за пропозицією депутатки Барбари Катманн. Матеріали про інфлюенсерів у соцмережах і тиск з боку однолітків розроблені спільно з Nеtflіх інститутом медіазнавства."Показуючи серіал у класах, ми можемо створити безпечне середовище для його обговорення та для питань, які він порушує, таким чином роблячи підлітків більш стійкими та запобігаючи їхньому затягуванню в "маносферу" та її згубні наслідки", - наголосила Катманн.Серіал "Юнацтво" встановив рекорд на Nеtflіх. За 11 днів його подивилися 66,3 млн разів - це більше переглядів, ніж мав будь-який інший мінісеріал за 2 тижні.Творці серіалу "Юнацтво" розповіли про перспективи виходу другого сезону. Nеtflіх ще не звʼязувався з командою, але вони мають кілька ідей.Творець та продюсер серіалу "Юнацтво" Джек Торн спростував слова Ілона Маска про те, що шоу базується на історії про злочин, скоєний чорношкірою дитиною, а тому є "пропагандою проти білих".Серіал "Юнацтво" увійшов до десятки найпопулярніших шоу Nеtflіх усіх часів, витіснивши "Бріджертонів". За три тижні його переглянули 96,7 млн разів. Цей показник дозволив серіалу посісти 9-ту сходинку в списку найпопулярніших проєктів на стримінгу  
we.ua - Франція включить серіал Nеtflіх Юнацтво у шкільну програму для вивчення токсичної маскулінності
Еспресо on espreso.tv
Роналду в 40 років виграв Лігу націй, Алькарас переміг в епічному фіналі Ролан Гаррос, а Росію не пустили на Олімпіаду. Головні новини світового спорту за тиждень
Португалія перемогла Іспанію у фіналі Лиги націй Минулого тижня у Німеччині відбувся "Фінал чотирьох" Ліги націй. У півфіналі Португалія переграла господарів з Німеччини - 2:1. У переможців голи забили Франсіску Консейсау та Кріштіану Роналду. Іспанія в 1/2 здолала Францію з рахунком 5:4. У чинних чемпіонів Європи дублем відзначився Ламін Ямаль, також забивали Ніко Вільямс, Мікель Меріно та Педрі.8 червня у фіналі збірна Португалії здолала Іспанію. Гра відбулася у Мюнхені на "Альянц Арені" і закінчилась перемогою команди Роберто Мартінеса у серії пенальті - 5:3.Основний час матчу завершився внічию 2:2. За Португалію відзначилися Нуно Мендеш і Кріштіану Роналду. Іспанці відповіли голами Мартіна Зубіменді та Мікеля Оярсабаля.Кріштіану Роналду та Флоріан Вірц (праворуч). Німеччина - Португалія. Фото: Gеtty ІmаgеsРоналду вийшов у стартовому складі й забив свій 138-й гол за збірну. Проте не дограв матч до кінця через травму. Його замінили на останніх хвилинах. Вирішальний пенальті у серії реалізував Рубен Невеш. Форвард іспанців Альваро Мората натомість не зміг переграти голкіпера Діогу Кошту.Для Португалії це вже другий титул у Лізі націй. Перший вона виграла у 2019 році. Найкращим гравцем турніру визнали португальського захисника Нуно Мендеша. 40-річний Кріштіану Роналду здобув з національною командою третій титул. Також він з нею переміг на Євро-2016 та у Лізі націй - 2019.  Алькарас та Ґофф стали переможцями Ролан Гаррос Карлос Алькарас. Фото: Gеtty ІmаgеsМинулими вихідними визначилися переможці другого в сезоні тенісного турніру серії Grаnd Slаm - Відкритого чемпіонату Франції. 7 червня у Парижі Коко Ґофф, яка займає у рейтингу WТА (Жіночої тенісної асоціації), перемогла першу ракетку світу білоруску Аріну Сабаленку, яка виступає в нейтральному статусі. Американка віддала суперниці перший сет, однак потім перехопила ініціативу та довела матч до перемоги - 6:7 (5:7), 6:2, 6:4. 21-річна Ґофф вперше виграла Rоlаnd Gаrrоs, а загалом здобула свій другий титул Grаnd Slаm у кар’єрі - у 2023 році вона перемогла на US Ореn. Ще більш вражаючий камбек здійснив у чоловічому фіналі 8 червня іспанець Карлос Алькарас. Другий номер світового рейтингу віддав лідеру рейтингу АТР (Асоціації тенісистів-професіоналів) італійцю Янніку Сіннеру перші дві партії, проте у підсумку зміг перемогти - 4:6, 6:7 (4:7), 6:4, 7:6 (7:3), 7:6 (10:2).  У четвертому сеті Сіннер мав три матчболи, але не зміг їх реалізувати. Фінал тривав 5 год 29 хв та виявився найтривалішим в історії Ролан Гаррос. 22-річний Алькарас виграв Відкритий чемпіонат Франції вдруге поспіль. Загалом для іспанця це вже п'ятий титул турнірів Grаnd Slаm.  Збірну Росії з хокею не пустили на Олімпіаду-2026Команда російського олімпійського комітету з хокею. Фото: Gеtty Іmаgеs3 червня президент Міжнародної федерації хокею Люк Тардіф заявив, що збірна Росії не виступатиме на зимових Олімпійських іграх 2026 року в Мілані та Кортіна-д'Ампеццо. "Ми затвердили групи без збірної Росії та попередили олімпійський комітет РФ, що їхня хокейна команда не зіграє на Олімпіаді-2026", - сказав Тардіф.ІІНF ще не оприлюднила склад груп, але вже відомо, що росіян, за якими формально залишається місце в елітному дивізіоні світового хокею, в Італії замінить збірна Франції.У Міжнародному олімпійському комітеті пояснили, що дотримуються рекомендацій виконавчої ради МОК щодо виступів команд зі спортсменів з російським паспортом від березня 2023 року. Вони полягають в тому, що група індивідуальних нейтральних спортсменів не може вважатися командою. На Олімпіаді-2022 у хокейному турнірі грала команда олімпійського комітету Росії, адже росіянам заборонили виступати на Іграх у Пекіні під власним прапором через порушення антидопінгових правил. Після повномасштабного вторгнення в Україну збірну РФ відсторонили від участі у чемпіонатах світу.Зимові Олімпійські ігри пройдуть у лютому 2026 року в італійських містах Мілан і Кортіна-д'Ампеццо.Індзагі після відставки з "Інтера" очолив "Аль-Хіляль" Сімоне Індзагі. Фото: Gеtty Іmаgеs5 червня Сімоне Індзагі очолив "Аль-Хіляль" із Саудівської Аравії. Італійський тренер підписав із саудівським клубом контракт на два роки. Фінансові умови угоди не розголошуються, однак за інформацією інсайдера Фабріціо Романо, італійський тренер отримуватиму 25 млн євро за сезон. Також у контракті передбачені бонуси.  Сімоне Індзагі замінив на посаді головного тренера "Аль-Хіляля" португальця Жорже Жезуса. Команда з Ер-Ріяду є віцечемпіоном Саудівської Аравії та зіграє на клубному чемпіонаті світу, який стартує 14 червня у США. Її суперниками по групі будуть іспанський "Реал", мексиканська "Пачука" та австрійський "Зальцбург". "Інтер" на клубному ЧС зустрінеться з аргентинським "Рівер Плейтом", мексиканським "Монтереєм" та японською "Уравою Ред". Хто буде новим головним тренером міланців наразі невідомо. 49-річний Сімоне Індзагі 3 червня звільнився з "Інтера" через кілька днів після поразки від французького ПСЖ з рахунком 0:5 у фіналі ЛЧ, який відбувся 31 травня у Мюнхені. Також під його керівництво "Інтернаціонале" дійшов до вирішального матчу головного єврокубка у 2023 році, де програв англійському "Манчестер Сіті" - 0:1.   Індзагі очолював "Інтер" з 2021 року та виграв з ним чемпіонат Італії, два кубки країни та три суперкубки. Крім цього він тренував "Лаціо".Спаллетті залишає збірну Італії після провалу на старті відбору ЧС-2026Лучано Спаллетті. Фото: Gеtty ІmаgеsІталійський футбол після поразки "Інтера" у фіналу ЛЧ пережив ще одну велику невдачу. 6 червня збірна Італії провалила перший матч відбіркового турніру чемпіонату світу - 2026. У Осло вона зазнала поразки від Норвегії з рахунком 0:3. За скандинавів ще до перерви забили Александер Серлот, Антоні Нуса та Ерлінг Холанд.  Після поразки Лучано Спаллетті оголосив, що покине посаду головного тренера збірної Італії після наступного матчу кваліфікації ЧС-2026 з Молдовою, який відбудеться 9 червня у Реджо-Емілії. Також у групі І виступають Ізраїль та Естонія. 66-річний Спаллетті очолив національну команду у вересні 2023 року після звільнення Роберто Манчіні. На клубному рівні він працював з "Удінезе", "Сампдорією", "Інтером", "Ромою" та "Наполі", який у 2023 році привів до перемоги в Серії А. Також італієць очолював російський "Зеніт".  Серед претендентів на посаду нового тренера збірної Італії розглядаються кандидатури Стефано Піолі та Клаудіо Раньєрі. 
we.ua - Роналду в 40 років виграв Лігу націй, Алькарас переміг в епічному фіналі Ролан Гаррос, а Росію не пустили на Олімпіаду. Головні новини світового спорту за тиждень
Еспресо on espreso.tv
Російські полонені хотіли у мою роту: історія командира роти вогневої підтримки Ксенії 
Наступна історія про командира роти вогневої підтримки першого стрілецького батальйону 67-ї окремої механізованої бригади Ксенію. На початку військової кар'єри вона працювала в ППО, а зараз стала жінкою - командиром. Щоб потрапити у військо жінка повернулася із закордону. Їй пропонували паперову роботу та вона рвалася на передову. Бажання служити у війську Ксенія виявила у випускному класі школи. Це був лютий 2014 року, коли почалася Революція Гідності. Жінка готувалась до ЗНО і же тоді вирішила, що потрібно готуватися захищати країну. "Мені військова справа давалася досить легко, - пригадує Ксенія. - Екзамени з фізичної підготовки я склала досить не погано, з психології теж мала високий бал. І я пам'ятаю був набір у 104-й взвод наземної артилерії. Мені вдалося туди вступити". Повномасштабну війну жінка зустріла не в Україні. Але, коли дізналася про наступ Російської Федерації, одразу вирішила повернутися додому. оскільки була офіцером запасу, то отримала повістку. "Були великі черги і дівчат не хотіли брати. Мені казали: "Ну куди ти йдеш? Посиди вдома, почекай, може пізніше, подумай". Дуже мене відмовляли. Казали, як може бути дівчина командиром? Я планувала призватися на посаду командира взводу, а мені пропонували бухгалтера чи діловода. І так з першого дня у війську мені довелось в кожній бригаді доводити, що мені не цікаво працювати з паперами, а бути на бойових. Насправді цей шлях був довгий і виснажливий", - розповіла військова. Але жінці вдалося досягти свого. Ксенію відправили на додаткове навчання і згодом вона потрапила у  138 зенітно-ракетну Дніпровську бригаду. Була заступником командира батареї матеріально-психологічного забезпечення. "Це було озброєння С - 300, - розповідає про роботу Ксенія. -  Я потрапила на зенітну установку і нічого про неї не знала. А протягом двох тижнів я навчилася і вже збивала повітряні цілі. Це були ракети Х-101, Х-55, шахеди. Найдорожчу ракету, яку збила, коштує близько 13 млн доларів. Це Х-101". У бригаді жінка прослужила майже два роки. А потім їй випала можливість перевестись в піхоту. Так і потрапила в 67-му окрему механізовану бригаду на посаду заступника командира роти з морально-психологічного забезпечення. А нині командує ротою вогневої підтримки першого стрілецького батальйону. "Коли я приїхала, пам'ятаю, 14 березня, потрапила в Слов'янськ. Розмістилася, познайомилася з усіма і 16 березня кажу: "Ну що? Куди їдемо? На яку я їду позицію? Вони на мене дивляться, кажуть, та куди ти поїдеш, ти ж тільки прийшла. Вже тоді я хотіла побачити все: як функціонує, як працює логістика, мені було цікаво". Через місяць підрозділ військової перевели на відновлення в Старичі. І там вже дізналася, що буде командиром роти. Зі своїми підлеглими вирушила на Лиманський напрямок. І там першим завданням мала виставити позиції декількох взводів. "Одну ніч я ходила з артилеристами шукала місця для гармати, потім цілий день працювала і наступної ночі їхала з мінометниками, щоб розмістити три міномета. Весь час, який стосувався бойової роботи, я зі своїм підрозділом, - наголошує військова. - Я ніколи не відправляла своїх людей в посадку, де б я не була. Мені було важливо, щоб я знала дорогу, бо, якщо будуть поранені чи загиблі, я розуміла, що нам ніхто не допоможе, крім нас". Розповіла про свою успішну операцію. "Так сталося наші не втримали певну посадку, були змушені відійти і саме мій підрозділ, один з розрахунків міномета, стояв на "нулі". Я не давала команди їм відтягувати міномети, адже розуміла, що в нас є бойова робота, яку ми повинні виконувати. Я приїхала до свого керівництва і попросила для підмоги кількох людей, щоб відбити позицію. Нам потрібно було пройти трохи більше півтора кілометри, але, глянувши на карту, я поставила собі за ціль пройти ще п'ятсот метрів до іншої позиції, яку потрібно зайняти. Нас привезли до мого мінометного розрахунку і в мене були аж сльози на очах. Знаючи, що вони скоро можуть зустрічати ворожу армію, вони не збирали речі, не збиралися втікати, а приготували міни, автомати, піднесли БК, щоб приймати бій. Я тоді була дуже горда за свій підрозділ. Ми пройшли ці 1600 метрів і розуміли, що окупанти можуть бути навколо нас. Ми обійшли всі бліндажі, їх не було, тому я вирішила трьох людей залишити, закріпитися, а з одним солдатом пройти ще пів кілометра. На наше щастя ми встигли дійти до точки, куди я запланувала. Там були агси, кулемети. І як тільки ми почали готувати праву сторону, через три-чотири хвилини я чую ворожі голоси. Їх було орієнтовно п'ятеро, а нас двоє. Ми прийняли бій. Я швидко вирішила, що вийду з цієї посадки в поле на дорогу, щоб вони мене побачили і почну їх прострілювати. І, коли вони почнуть відходити в бік, мій побратим почне з кулемету їх розстрілювати. Ми так і зробили. Були дуже сильні крики з боку росіян. Точно були поранені. Посадку втримали". Ксенія також брала участь в операції на Курщині. Каже, краще воювати не на своїй землі, якби це не було важко. "Моя гармата побила тоді рекорд. Ми від "нуля" стояли один кілометр вісімсот метрів. Це дуже мало, тому що зазвичай її ставлять на відстань 6-8 кілометрів. І все одно наша гармата працювала, - з гордістю розповідає Ксенія. -  Були в нас й полонені. Коли вони почули, що я намагалась рятувати їхнього пораненого, були в шоці. Один з них сказав "я не розумію, наші по нам стріляють, а ви йдете і пробуєте нас врятувати". Вони знають, що росіяни воюють за українців. І після того, як побачили моє ставлення до побратимів, виявили бажання потрапити у мій підрозділ". Ксенія поки не планує цивільного життя, адже вважає, що до завершення війни потрібно дожити. Але наголошує, навіть після завершення, демобілізація швидко не буде. "Це може бути рік, два, три. Тим більше ми офіцери. Треба буде здати все. А з цим будуть великі проблеми, тому що, на жаль, в нас така система. А мрію я зараз лише, щоб нам дали декілька нових пікапів, снаряди. Усі мрії зараз пов'язані із війною". 
we.ua - Російські полонені хотіли у мою роту: історія командира роти вогневої підтримки Ксенії 
Еспресо on espreso.tv
ВАКС зменшив заставу голові АМКУ Кириленку, але за кордон виїжджати не дозволив
Про це повідомляють "Схеми".Як зазначається, захист просив зменшити заставу до 3 млн грн. Адвокат Кириленка пояснював, що компанія "Керамет", яка у серпні 2024 року внесла заставу у розмірі 30 млн грн, попросила повернути гроші у звʼязку зі спливом тривалого часу з моменту внесення застави й настанням термінів розрахунків із кредиторами як в Україні, так і за кордоном.У суді відповіли, що законодавство не передбачає повернення застави за бажанням заставодавця. Проте судді погодилися зменшити заставу до 25 млн грн.Сторона захисту також просила дозволити Кириленку виїжджати у службові відрядження за кордон. Там нагадали, що відповідно до указу президента Кириленко входить до делегації України для участі в переговорах з ЄС щодо укладення угоди про вступ України до Європейського Союзу.У суді відповіли, що співпраця АМКУ з міжнародними організаціями покладаються не на голову АМКУ, а на першого заступника і заступників - тож у клопотанні відмовили.Що передувалоУ березні минулого року НАБУ та САП розпочали кримінальне провадження щодо голови Антимонопольного комітету Павла Кириленка за статтями "незаконне збагачення" та "декларування недостовірної інформації".Кримінальне провадження розпочали 22 березня - наступного дня після виходу матеріалу "Схем" (радіо "Свобода"), в якому розслідувачі виявили, що родина Кириленка у період 2020-2023 років придбала нерухомість і автівки загальною ринковою вартістю понад 70 мільйонів гривень.Йдеться про великий маєток та дві земельні ділянки під Києвом, 200 квадратних метрів офісної нерухомості в столиці, два кросовери, три квартири з паркомісцями в елітних житлових комплексах Києва та четверо апартаментів з паркомісцями в Ужгороді, оформлені на батьків та бабусю дружини.Журналісти з’ясували, що ніхто з родичів Кириленка не має бізнесу, а офіційних доходів родини не вистачило б, щоб придбати все це коштовне майно. При цьому посадовець не вказував в декларації нерухомість та авто, якими користується його родина, додають "Схеми".14 серпня НАБУ і САП повідомили Кириленку про підозру в незаконному збагаченні на 56,2 млн грн та декларуванні недостовірної інформації.27 серпня Вищий антикорупційний суд утретє не обрав йому запобіжного заходу, а згодом Кириленко вніс 30 мільйонів грн застави.Уже в грудні НАБУ і САП завершили розслідування у справі щодо незаконного збагачення Кириленка на 72 млн грн. Йому змінили підозру - тепер його підозрюють у незаконному збагаченні та декларуванні недостовірних відомостей.Пізніше "Схеми" дізналися, що заставу в 30 млн грн за Кириленка внесла компанія, бенефіціарним співвласником якої є бізнесмен Едуард Мкртчан. 
we.ua - ВАКС зменшив заставу голові АМКУ Кириленку, але за кордон виїжджати не дозволив
Еспресо on espreso.tv
Протягом травня Сили ППО знищили 4051 повітряну ціль у небі над Україною
Про це інформують Повітряні сили ЗСУ. Що саме збивали і у якій кількості? 46 крилатих ракет Х-101/Х-55СМ;9 балістичних ракет "Іскандер-М/КN-23";14 крилатих ракет "Калібр";5 керованих авіаційних ракет Х-59/69;1892 ударних БПЛА типу Shаhеd;731 розвідувальних БПЛА;1354 БПЛА інших типів.Зазначається, що авіація Повітряних сил упродовж травня здійснили понад 769 літаковильотів, зокрема:близько 442 – на винищувальне авіаційне прикриття;понад 228 – на вогневе ураження та авіаційну підтримку військ.Також у Повітряних силах повідомили, що у травні авіація Сил оборони знищила 365 повітряних цілей. "Уражено командні пункти, об’єкти логістичного забезпечення, а також місця скупчення живої сили та військової техніки противника", - йдеться у повідомленні.Нагадаємо, протягом березня 2025 року українська протиповітряна оборона знищила 4043 повітряні цілі. 
we.ua - Протягом травня Сили ППО знищили 4051 повітряну ціль у небі над Україною
Еспресо on espreso.tv
"Працюють у російських держустановах, що підтримують війну": у Швеції скасували музичний конкурс через звʼязки з РФ
Про це повідомляє SVТ.У Швеції скасували Стокгольмський міжнародний музичний конкурс (SІМС), який мав відбутися в історичному музеї та музичній школі міста Нака цими вихідними, 31 травня й 1 червня. Причиною стало те, що конкурс має тісні звʼязки з Росією та росіянами, які підтримують війну в Україні.Це стало відомо за підсумками розслідування, проведеного журналістами культурних новин SVТ (Кulturnyhеtеrnа)."Ми, очевидно, провели недостатньо досліджень", - прокоментувала директорка історичного музею Оса Марнелл.Стокгольмський міжнародний музичний конкурс – це конкурс класичної музики для дітей та молоді, що виник на основі російського музичного конкурсу імені Савчинського в Санкт-Петербурзі. Ці два конкурси мають кількох спільних ключових людей, а внесок за участь можна сплатити безпосередньо російській організації.У 2009 році два російських музиканти започаткували Міжнародний конкурс імені Савшинського в Санкт-Петербурзі. Конкурс продовжується щороку і востаннє проводився в січні-березні 2025 року. Один із засновників, Дмитро Михайлов, започаткував аналогічний конкурс у Стокгольмі в 2010 році разом із піаністкою Галиною Ернгрен та скрипалькою Анною Сундін. З того часу шведський конкурс організовується щорічно.Михайлов зареєстрований у національному реєстрі в Санкт-Петербурзі та зареєстрований у Росії як приватний підприємець. В інформації про конкурс російським учасникам, які не можуть користуватися банківськими картками після призупинення Swіft, рекомендується сплатити вступний внесок безпосередньо на його рахунок у "Сбербанку", що перебуває під санкціями.Також стало відомо, що 14 членів журі працюють у російських державних установах, які публічно підтримують війну в Україні. В офіційній програмі конкурсу зазначено, що члени журі є представниками "багатьох країн", але жодним чином не згадується Росія. Завдяки пошуку у відкритих російських джерелах, SVТ змогла зʼясувати, що 18 із 47 членів журі мають російське походження. Принаймні 14 з них наразі працюють у державних культурних чи освітніх організаціях, які прямо підтримують вторгнення в Україну.Кілька членів журі працюють у Герценівському університеті в Санкт-Петербурзі. 4 березня 2022 року ректор Сергій Тарасов підписав звернення спілки ректорів на підтримку Путіна та армії. Університет також надсилає гуманітарну допомогу на фронт, включаючи транспортні засоби та матеріали. Кілька членів також працюють у консерваторії імені Римського-Корсакова. Заклад має власні патріотичні програми, включаючи знижки та концерти для російських військових.Деякі члени журі працюють у Маріїнському театрі, який з весни 2023 року надає безкоштовні квитки на театральні вистави та концерти учасникам війни в Україні та їхнім сім’ям.Музичний конкурс мав відбутися зокрема в Історичному музеї Стокгольма. Це попри чітку директиву уряду у 2022 році про те, що шведські культурні установи не повинні співпрацювати з російськими артистами. Фінальний концерт SІМС проводився в історичному музеї протягом кількох років, навіть після повномасштабного вторгнення Росії в Україну.Після інтерв'ю SVТ музей оголосив, що скасовує співпрацю з конкурсом, "оскільки це суперечить політиці влади".Кілька конкурсів SІМС також проводяться в муніципальній музичній школі міста Нака. Менеджерка Катаріна Грюнер Кронквіст зазначила, що вони не знали про російські зв'язки.Організатори SІМС заперечують будь-який зв'язок з російською державою."Наші конкурси поза політикою. Це просто музика, нічого більше", - наголосила співзасновниця Галина Ернгрен.  
we.ua - Працюють у російських держустановах, що підтримують війну: у Швеції скасували музичний конкурс через звʼязки з РФ
Еспресо on espreso.tv
Усі співробітники "Голосу Америки" цього тижня отримають повідомлення про звільнення, - Роlіtісо
Про це пише Роlіtісо, посилаючись на слова чотирьох співробітників "Голосу Америки". За їхніми словами, керівництво попередило, що цього тижня всі штатні співробітники можуть отримати повідомлення про звільнення. Це торкнеться 800 співробітників, які залишилися у штаті після того, як адміністрація Трампа звільнила майже 600 підрядників "Голосу Америки". Один з працівників розповів Роlіtісо, що виходячи з розмов його команди з персоналом Агентства США з глобальних медіа, материнської компанії "Голосу Америки", повідомлення, ймовірно, торкнуться всіх співробітників. Це фактично призведе до закриття міжнародної мережі мовлення.Наразі USАGМ не відповіло на вимогу профспілки про переговори щодо скорень, що, на думку двох співробітників, є порушенням колективного договору. Що передувалоПрезидент США Дональд Трамп у п'ятницю, 14 березня 2025 року, підписав указ про скорочення семи незалежних федеральних агенцій. Зокрема, йдеться про незалежне Агентство США глобальних медіа (USАGМ), яке серед іншого фінансує "Голос Америки", "Радіо Свобода" та "Радіо Вільна Азія". Після цього співробітники "Голосу Америки" (VОА) подали позов до суду проти адміністрації Трампа. Вони вважають, що рішення про закриття інформаційних агентств, фінансованих США, порушує американські закони. До їхнього позову також приєдналась міжнародна організація "Репортери без кордонів" (RSF). Федеральний суд у Нью-Йорку тимчасово зупинив зусилля адміністрації президента США Дональда Трампа щодо закриття фінансованого урядом медіа "Голос Америки".
we.ua - Усі співробітники Голосу Америки цього тижня отримають повідомлення про звільнення, - Роlіtісо
Еспресо on espreso.tv
Університет Токіо, який раніше прихистив науковців з України, розглядає можливість прийняти іноземних студентів Гарварду
Про це адміністрація університету Токіо заявила в понеділок, 26 травня, повідомило Кyоdо Nеws.Оголосивши про такі наміри, в японському університеті додали, що все ще вивчають деталі.У 2022 році університет Токіо запустив програму для тимчасового розміщення дослідників і студентів, які не можуть продовжувати навчання через вторгнення Росії в Україну, запропонувавши їм  безплатні дослідницькі лабораторії та проживання. За офіційними даними вебсайту університету, на кінець березня 2024 року до програми прийняли понад 30 студентів і дослідників. Окрім фінансової підтримки, вони отримують консультаційні послуги, а також відвідують заняття з японської мови.Тим часом президент США Дональд Трамп у соцмережі Тruth Sосіаl повідомив що розглядає можливість забрати три мільярди доларів грантових коштів у Гарварду та передати їх професійним училищам по всій країні. Він назвав це чудовою і вкрай необхідною інвестицією для США. Згодом Трамп написав у цій самій соцмережі, що його адміністрація "досі чекає на списки іноземних студентів від Гарварду, щоб після безглуздих витрат МІЛЬЯРДІВ ДОЛАРІВ визначити, скільки радикалізованих божевільних, порушників спокою, не слід впускати назад до нашої країни". Президент США зауважив, що Гарвард "дуже повільно представляє ці документи", припустивши, що це, ймовірно, не безпідставно. "Найкраще, що має Гарвард, – це те, що вони пошукали різні варіанти та знайшли найкращого суддю (для себе!). Але не бійтеся, уряд, зрештою, виграє!" – зазначив Трамп.Боротьба Трампа проти Гарварду: що передувалоУ квітні міністерство освіти США заявило про замороження державного фінансування на суму 2,2 млрд доларів для Гарвардського університету після того, як навчальний заклад відхилив вимоги Білого дому.Гарвардський університет подав позов до федерального суду проти адміністрації президента США Трампа через скорочення фінансування. Білий дім звинуватили "у проведенні свавільної та неконституційної кампанії з метою покарати Гарвард за захист своїх конституційних прав".14 травня Гарвардський університет розширив свій судовий позов проти адміністрації Трампа, яка вкотре позбавила навчальний заклад частини грантового фінансування на суму 450 мільйонів доларів.22 травня стало відомо, що адміністрація Трампа заборонила Гарвардському університету зараховувати іноземних студентів, й заявила, що іноземні студенти мають перевестись, інакше вони втратять свій легальний статус. Там зауважили, мовляв, "Гарвард несе відповідальність за співпрацю з (Китайською комуністичною партією), заохочуючи насильство, антисемітизм та протерористичну поведінку студентів у своєму кампусі".Натомість федеральний суддя в Каліфорнії заборонив адміністрації Трампа позбавляти легального статусу іноземних студентів в університетах США. Він також заборонив заарештовувати або затримувати студентів, які народилися за кордоном, на підставі їхнього імміграційного статусу, доки триває судовий розгляд справи про скасування попередніх рішень.
we.ua - Університет Токіо, який раніше прихистив науковців з України, розглядає можливість прийняти іноземних студентів Гарварду
Last comments

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules