Без власного житла, проте з двома автівками та зарплатою в 1,5 млн гривень: декларація Тараса Качки Тарас Качка, новопризначений віце-прем&ароs;єр-міністр, не має власного житла, але володіє двома автомобілями, один з яких 2022 року випуску. Його річна зарплата на попередній посаді склала понад 1,5 мільйона гривень.
У цей день, 16 липня 1990 року, Верховна Рада Української РСР ухвалила Декларацію про державний суверенітет України — документ, який став важливою віхою на шляху до проголошення незалежності у 1991 році. Декларація визначила основоположні принципи, на яких мала будуватися державність України: незалежність у прийнятті політичних та економічних рішень, територіальна цілісність, верховенство законів України, право народу […] Тhе роst 16 липня – День проголошення Декларації про державний суверенітет України арреаrеd fіrst оn Прямий.
16 липня 1990 року Верховна Рада Української РСР ухвалила "Декларацію про державний суверенітет". Вона стала одним із ключових державницьких актів того часу. За основу Декларації взяли проєкт депутата-народорадівця Сергія Головатого і Президії Верховної Ради. Перед тим обговорювали аж 12 проєктів, які відкидали. За остаточну редакцію проголосували 355 народних депутатів, проти чотири, один утримався. Декларація проголосила державний суверенітет України як "верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади Республіки в межах її території та незалежність і рівноправність у зовнішніх стосунках". У документі вперше в новітній національній історії, у контексті офіційної назви держави, вжили слово "Україна". Декларацією визнавалося право української нації на самовизначення. Народ ставав єдиним джерелом державної влади, а Верховна Рада УРСР могла виступати від його імені. Водночас держава повинна була захищати й охороняти національну державність українців. Документ декларував необхідність побудови правової держави. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 30 років тому почала працювати Верховна Рада У Декларації також проголошувалося, що Україна має своє громадянство, економічну самостійність, а також самостійність у вирішенні питань науки та освіти, культурного й духовного розвитку. Декларувався статус нейтральної, позаблокової та без'ядерної держави. День проголошення Декларації оголосили святковим і вихідним. Хоч спочатку їй і не надали статусу конституційного акта, все ж до Конституції УРСР внесли статті, що проголошували верховенство українських законів над союзними. Це стало важливим кроком для справжньої реалізації документа. Декларація про державний суверенітет стала актом відновлення державницьких прагнень українців через 70 років після доби Української революції 1917-1921 років. Перша річниця її прийняття супроводжувалася урочистими мітингами й великими демонстраціями у багатьох регіонах. За кожне положення декларації проходили словесні бої у сесійній залі парламенту. Проте події, які сколихнули Радянський Союз, вказували на невідворотність змін. Комуністи, які складали більшість у Раді, пішли на поступки демократичним силам. 11 липня 1990-го 244-ма голосами прийняли І розділ Декларації про "Самовизначення української нації". Вирішальні події відбулись 16 липня, коли 355 депутатів проголосували за прийняття історичного документа. За спогадами депутата Володимира Колінеця, демократичні сили того дня вимагали повного проголошення незалежності України. Голова засідання Іван Плющ розумів майбутню реакцію з Москви. Тому запевнив, що додавати даний пункт до декларації не варто, щоб не провалити її. Але пообіцяв записати його у постанові про набуття чинності Декларації. Так і сталося.
NV розповідає, чому 16 липня має значення в історії України, як ухвалювалася Декларація про суверенітет і чим ця подія відрізняється від Дня Незалежності
Саміт БРІКС у Ріо, який пройшов 6 липня - може стати точкою відліку для зникнення цієї організації. Принаймні, мова про розширення вже точно не йде, розповіла Gаzеtа.uа експертка Інституту демократії ім. Пилипа Орлика Наталя Беліцер. "Майже повністю відсутні повідомлення про бажання Туреччини або Азербайджану увійти до БРІКС у їхніх провідних медіа. Це може означати значне послаблення позицій РФ у Середній Азії та у тюркському світі на користь проєкту "Великий туран" під егідою Реджепа Таїпа Ердогана", - заявила Наталія. Проти вступу Туреччини у БРІКС, що було би на руку Путіну, висловилися Індія та Китай, повідомляє Сlаsh Rероrt з посиланням на джерела у дипломатичних колах. "У Ріо проявилася слабкість БРІКС щодо альтернативи долару США. Альянс після січневої погрози Трампа обкласти 100% тарифами країни, що користуватимуться такою валютою, поховав проєкт Путіна", - відзначила Беліцер. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Все робимо правильно": Медведєв висміяв митні плани Трампа проти БРІКС Президент США назвав БРІКС мертвим ще 13 лютого 2025 року. "А погрозами 6 липня (Дональд Трамп сказав, що на країни, які підтримують БРІКС - будуть накладені додаткові тарифи. - Gаzеtа.uа) лише доповнив картину. БРІКС у тому ж таки лютому припинив приймати заявки на вступ, пославшись на інституційні проблеми. Підсумкова декларація саміту є бляклою і беззмістовною. Усе це вказує на відсутність перспектив у БРІКС стати потужною міжнародною організацією", - констатувала політологиня. Альянс країн Глобального Півдня БРІКС (Бразилія - Росія - Індія - Китай-Південно-Африканська республіка) виник у 2006 році на противагу економічному домінуванню Колективного Заходу. Стати його членом можна лише за запрошенням. Крім згаданих вище, зараз до БРІКС належать Ефіопія, Іран, Об'єднані Арабські Емірати, Єгипет та Індонезія. Аргентина у 2024 році від участі у ньому відмовилася. Є ще категорія держав-партнерів. Зараз це: Білорусь, Болівія, Узбекистан, Таїланд, Малайзія, Узбекистан, Уганда, Казахстан, В'єтнам, Нігерія. У БРІКС намагалися запустити спільну валюту, але поки спроба виявилася невдалою.
Голова Національного банку України Андрій Пишний воліє зберігати свої заощадження у валюті. Про це свідчить електронна декларація посадовця за 2024 рік. Так, на банківському рахунку в Ощадбанку Пишний задекларував 2 519999 грн. Між тим, в тому ж банку голова НБУ зберігає 204666 доларів США, що за нинішнім курсом складає приблизно 8 595 972 грн. Ще 49 000 доларів та 42 000 євро Пишний зафіксував у готівці. Цікаво, що готівкових збережень у гривні у голови Нацбанку немає.
The "Come Back Alive" Foundation is close to the Ukrainian military. The front line of the Russian-Ukrainian war is not only the front. It is where the war for Ukraine is going on. In hospitals, in warehouses, landfills, in mass media, in offices. We supply and repair equipment, train soldiers and officers, help transform the Armed Forces, provide first-hand accounts of war and stem the flow of propaganda and disinformation. Provides the Ukrainian army with the most important tactical advantage.
Парламентська Асамблея ОБСЄ вимагає від РФ негайно та безумовно припинити її загарбницьку війну та вивести всі свої війська з усієї території України в межах її міжнародно визнаних кордонів.
У Бюджетній декларації України на 2026-2028 роки передбачено низку важливих змін у податковій політиці, які дозволять залучити додаткові надходження до державного бюджету. Зокрема, планується підвищення
Зростання ВВП України за підсумками першого кварталу 2025 року уповільнилося до 0,9%, порівняно з першим кварталом минулого року. Зростання реального валового внутрішнього продукту (ВВП) України за підсумками першого кварталу 2025 року уповільнилося до 0,9%, порівняно з першим кварталом минулого року. Про це повідомляє Держстат. Порівняно з четвертим кварталом 2024 року, реальний ВВП зріс на 0,7% (з урахуванням сезонного фактору). ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бізнес в Україні завмер, інвестиції на паузі - Тhе Wаshіngtоn Роst Нагадаємо, зростання ВВП України у 2024 році становило до 2,9%, після збільшення на 5,5% у 2023 році. При цьому, протягом минулого року відновлення економіки України уповільнювалося, а наприкінці 2024 року було зафіксовано зменшення ВВП. Так, якщо у першому кварталі 2024 року ВВП України зріс на 6,8%, порівняно з аналогічним періодом попереднього року, то у другому кварталі відновлення економіки уповільнилося до 4%, у третьому - до 2,2%, а у четвертому зафіксовано спад ВВП на 0,1%. Водночас бюджетна декларація на 2026-2028 роки, затверджена урядом 27 червня, передбачає прискорення зростання валового внутрішнього продукту України в 2026 році на 4,5%, у 2027 році - на 5% і в 2028 році - на 5,7%. Міжнародний валютний фонд зберіг прогноз зростання ВВП України у 2025 році на рівні 2-3%. Попри скорочення дефіциту електроенергії, економіка й надалі стикається з викликами - зокрема, через падіння газовидобутку та ослаблення аграрного експорту.
Банківська таємниця в Україні буде або скасована, або обмежена. Також в Україні запровадять новий податок і введуть акцизи на солодкі й газовані напої. Про це свідчить бюджетна декларація, яку на засіданні у п’ятницю, 27 червня, схвалив Кабінет міністрів України. Частину витягів з документа опублікував у вівторок, 1 липня, народний депутат від «Голосу», Перший заступник голови... Запис Скасування банківської таємниці та «податок на ОLХ»: що передбачає бюджетна декларація на 2026-2028 роки спершу з'явиться на Громадське радіо.
Україна планує з наступного року запровадити податок на доходи від цифрових платформ, а також акциз на солодкі напої для зменшення дефіциту державного бюджету та забезпечення фінансування оборонних потреб.
Бюджетна декларація передбачає, що у 2026 році курс долара сягне 44,8 грн за долар, у 2027 році - 45,3 грн за долар, а у 2028 році - 45,8 грн за долар.