Search trend "Оксен Лісовий"

Sign up, for leave a comments and likes
News filter
У МОН повідомили, скільки вчителів загинули за 1000 днів повномасштабної війни
За тисячу днів повномасштабної війни в Україні загинуло майже 90 педагогів та викладачів, повідомив Оксен Лісовий.
we.ua - У МОН повідомили, скільки вчителів загинули за 1000 днів повномасштабної війни
Лісовий: за 1000 днів повномасштабного вторгнення РФ вбила щонайменше 89 педагогів і викладачів
Про це повідомив міністр освіти і науки України Оксен Лісовий. За його словами, у результаті повномасштабного російського вторгнення загинули 89 педагогів та викладачів. Крім того, 228 тисяч дітей були змушені покинути домівки, 16 університетів покинули рідні стіни та близько 1000 шкіл опинилися по інший бік лінії фронту. Разом із тим кількість невиданих дипломів про вищу освіту перевищила 500. Лісовий наголосив, що попри втрати, руйнування та небезпеку, освіта вистояла, відновлюється і "дає надію і впевненість у майбутньому". Читайте також: 1000 днів війни: найболючіші втрати, головні перемоги та що може чекати українців попереду"Діти повертаються в школи, школи відновлюються і родини повертаються в громади. Школи наповнюються підручниками і обладнанням, купуються автобуси та будуються укриття. Продовжуються реформи НУШ та старшої школи, запускаються нові, давно назрілі зміни у вищій освіті та науці. 1000 днів ми перемагаємо свій страх, сумнів, утому і зневіру. Перемагаємо за право мати майбутнє. Безпечне, гідне, освічене майбутнє, яке ми неодмінно здобудемо", - наголосив міністр. Станом на 19 листопада внаслідок російського повномасштабного вторгнення в Україні загинули 592 дитини. 
we.ua - Лісовий: за 1000 днів повномасштабного вторгнення РФ вбила щонайменше 89 педагогів і викладачів
Як вчитель може заробляти більше завдяки педагогічним знанням
Не так давно міністр освіти і науки України Оксен Лісовий розповідав, що середня зарплата педагогів – близько 15 тисяч гривень. Мінімальна у середньому – близько 9,5 тисячі гривень. Повний текст новини
we.ua - Як вчитель може заробляти більше завдяки педагогічним знанням
Лісовий пояснив, як вчителі зможуть отримати "тисячу" у наступному році
Від 1 січня 2025 року всі вчителі середніх загальноосвітніх шкіл в Україні будуть отримувати щомісячні доплати до зарплати, незалежно від їхнього стажу чи місця роботи. Механізм виплат буде автоматизований і не потребуватиме додаткових дій від педагогів, оскільки його впровадження контролюватиме Міністерство освіти і науки. Про це розповів міністр освіти і науки України Оксен Лісовий під час телемарафону, інформує Gаzеtа.uа. За його словами, на фінансування цієї ініціативи у держбюджеті на 2025 рік передбачено 12 млрд грн, отриманих від міжнародних партнерів. Однак, за словами міністра, реалізація повного сценарію підвищення зарплат потребуватиме щонайменше 40 млрд грн. "У нас розроблений сценарій підняття зарплати, який потребує за поетапного впровадження 40 мільярдів гривень. При одномоментному підвищенні для всіх педагогічних працівників - 300 мільярдів гривень.Тому ми вирішили використати наявні кошті, аби зробити таку доплату", - зазначив Лісовий. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки заробляють вчителі в школі і коли буде підвищення - Лісовий Крім того, відомоство планує збільшувати розмір доплат вчителям у міру з'явлення додаткових коштів. Також міністр додав, що підвищення заробітних плат залишається актуальним питанням для педагогічних працівників інших освітніх установ, включно з професійно-технічними закладами, дошкільними установами та коледжами. Він пояснив, що Міністерство працює над механізмами впровадження таких доплат, проте фінансування цих ініціатив більшою мірою покладається на органи місцевого самоврядування. За словами Дениса Шмигаля, з 1 січня 2025 року буде запроваджено щомісячну "вчительську доплату" до заробітної плати вчителів у розмірі тисячі гривень "на руки". З 1 вересня 2025 року цю виплату збільшать до 2 тис. грн "на руки" кожному вчителю. "Це рішення є частиною нашої підтримки тим, хто сьогодні навчає і виховує молодь, яка будуватиме майбутнє України. Вдячні українським педагогам і вчителям за вашу самовіддану роботу. Завдяки вам, навіть попри війну, сотні тисяч дітей можуть продовжити навчання та отримати якісну освіту", - наголосив прем'єр-міністр.
we.ua - Лісовий пояснив, як вчителі зможуть отримати тисячу у наступному році
Щомісячну доплату в ₴1000 отримають усі вчителі - Лісовий
Міністр освіти і науки Оксен Лісовий наголосив, що доплата вчителям у розмірі ₴1 тисячі із 1 січня 2025 року встановлюється для всіх вчителів загальної середньої освіти і не потребує жодних додаткових дій із боку вчителя.
we.ua - Щомісячну доплату в ₴1000 отримають усі вчителі - Лісовий
Уряд запроваджує вчителям нові доплати чи подачки
За ініціативою Президента України та підтримки уряду українські вчителі отримають надбавки до заробітної плати у 2025 році. Підвищення відбуватиметься поетапно протягом року. Про це пише Голос. Розмір надбавок Міністр освіти і науки Оксен Лісовий повідомив про двоетапне...
we.ua - Уряд запроваджує вчителям нові доплати чи подачки
В Україні з 2025 року підвищать зарплату вчителів
Про це повідомив міністр освіти і науки Оксен Лісовий.З 1 січня вчителі отримають надбавку в 1 тис. грн (1,3 тис. грн до сплати податків), а з 1 вересня 2025-го — до 2 тис. грн (2,6 тис. грн до сплати податків)."Я розумію, що це рішення не розвʼязує всіх проблем, які існують сьогодні із зарплатою вчителів, та воно є першим кроком до зміни ситуації навіть в умовах воєнного стану та дефіциту бюджету", — заявив Лісовий.Президент України Володимир Зеленський у вечірньому зверненні заявив, що це він дав спеціальне доручення уряду про доплати вчителям.  "Було спеціальне моє доручення уряду для всієї української школи – для всіх українських вчителів. Те, що підтримає в наступному році. Фіксована доплата для всіх педагогічних працівників шкіл: від січня тисяча гривень кожному, від вересня буде збільшення – дві тисячі гривень", - сказав Зеленський. Він додав, що попри розуміння того, що ресурси нашої держави обмежені, уряд мусить допомогти людям, які працюють в Україні та для України. "Кошти на це є. Урядовці готують зараз також інші рішення зокрема для зимового пакета підтримки українців, які будуть представлені цього місяця", - зазначив Зеленський. Протягом 2020-2024 років 2114 українських шкіл закрили: держава втратила пʼяту частину сільських закладів, а у містах їхня кількість зменшилася на 5%. Водночас першокласників за 4 роки стало менше на 31%.
we.ua - В Україні з 2025 року підвищать зарплату вчителів
З 2025 року вчителі щомісяця отримуватимуть доплату у розмірі тисячі гривень - Шмигаль
З 1 січня 2025 року для вчителів запровадять щомісячну доплату до зарплати, яка складатиме тисячу гривень, її виплачуватимуть "на руки". "В Одесі проводимо сьоме регіональне засідання Уряду України за останні місяці. Сьогодні на виконання доручення Президента України ухвалюємо важливе рішення на підтримку наших педагогів", - заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час сьомого регіонального засідання уряду в Одеській області, повідомляє "Цензор.НЕТ". ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна отримає $750 млн від Світового банку - Шмигаль За словами Шмигаля, з 1 січня 2025 року буде запроваджено щомісячну "вчительську доплату" до заробітної плати вчителів у розмірі тисячі гривень "на руки". З 1 вересня 2025 року цю виплату збільшать до 2 тис. грн "на руки" кожному вчителю. "Це рішення є частиною нашої підтримки тим, хто сьогодні навчає і виховує молодь, яка будуватиме майбутнє України. Вдячні українським педагогам і вчителям за вашу самовіддану роботу. Завдяки вам, навіть попри війну, сотні тисяч дітей можуть продовжити навчання та отримати якісну освіту", - наголосив прем'єр-міністр. Середня зарплата вчителя в Україні становить 15 тис. грн, а мінімальна близько 9500 грн. Розмір зарплати вчителя залежить від навантаження, категорії, стажу та багатьох інших чинників. Про це розповів міністр освіти Оксен Лісовий. Міністр зауважив, що в МОН вважають успіхом, що на фоні скорочення багатьох видатків та інших пріоритетів під час війни, їм нам вдається утримувати рівень освітньої субвенції. За його словами, щоб виконати статтю 61 прикінцевих положень Закону Про освіту, яка передбачає три мінімальні зарплати для педагогічних працівників - тричі по вісім тисяч - необхідно 270 млрд додаткового фінансування.
we.ua - З 2025 року вчителі щомісяця отримуватимуть доплату у розмірі тисячі гривень - Шмигаль
Вчителям у 2025 році будуть щомісячні доплати: коли і скільки
З 1 січня 2025 року всі вчителі в Україні щомісяця отримуватимуть по 1000 грн, а з 1 вересня — уже по 2000 кожному.Про це повідомили прем'єр-міністр України Денис Шмигаль і міністр освіти Оксен Лісовий
we.ua - Вчителям у 2025 році будуть щомісячні доплати: коли і скільки
Уряд запровадив щомісячні доплати вчителям
Кабінет міністрів ухвалив рішення запровадити щомісячні доплати вчителям. На це виділять 12 млрд грн у державному бюджеті на 2025 рік. Про запровадження доплат у п’ятницю, 8 листопада, повідомив міністр освіти Оксен Лісовий. Доплати вчителям почнуть нараховувати від початку 2025 року. За словами Лісового, з 1 січня 2025 року надбавка до зарплати для вчителів становитиме тисячу... Запис Уряд запровадив щомісячні доплати вчителям спершу з'явиться на Громадське радіо.
we.ua - Уряд запровадив щомісячні доплати вчителям
Південна Корея допоможе з відновленням корпусу профліцею на Київщині, який у 2022 році зруйнували окупанти
Про це повідомляє Київська ОВА. "Відповідний протокол підписали директор Корейського агентства з міжнародного співробітництва в Україні Текин Лі, міністр освіти і науки Оксен Лісовий та голова КОДА Руслан Кравченко", - йдеться у повідомленні.Зазначається, що відбудову фінансуватиме уряд Південної Кореї – йдеться про $14,9 млн. Міжнародні партнери контролюватимуть також увесь процес.В КОВА повідомили, що площа нового корпусу становитиме 7,9 тис. м²."Тут будуть розміщені навчальні, виробничі, адміністративні приміщення, бібліотека, актова зала, спортзал, укриття. У відбудованому ліцеї загалом зможуть навчатися 1200 здобувачів, 400 з них – за програмами перепідготовки для дорослого населення", - йдеться у повідомленні. Міжнародні партнери зголосилися відбудувати 11 пошкоджених обстрілами навчальних закладів, зокрема на Львівщині та Хмельниччині. 
we.ua - Південна Корея допоможе з відновленням корпусу профліцею на Київщині, який у 2022 році зруйнували окупанти
В Україні покращать підручники й умови освіти для нацменшин, але не для росіян - Лісовий
Уряд працює над політикою щодо освіти національних меншин в Україні, вже є мінімум один базовий принцип. Про це Gаzеtа.uа розповів міністр освіти і науки Оксен Лісовий. За його словами, йдеться про "урівнювання їх у правах і створення для них відповідного рівня свободи", при цьому "це ніколи не буде стосуватися мови російської і культури російської, яку вони (росіяни, - Gаzеtа.uа) використовують як привід для агресії". Лісовий наголосив, що конкретні зміни до законодавства, про які днями повідомляли деякі українські ЗМІ, коментувати не готовий. Також міністр освіти України поки що не підтвердив і принцип симетрії, згідно з яким, нацменшина може отримати стільки можливостей для своїх освітніх закладів в Україні, скільки у відповідній країні їх має українська спільнота. Однак за даними ЗМІ, реформами в Україні не задоволена Угорщина і тому критикує нашу країну попри схвальний звіт Єврокомісії. Минулого тижня міністерство освіти України заявило про готовність продовжувати діалог щодо комфортних умов для угорської громади. Під час зустрічі Оксена Лісового з заступником міністра зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини Левенте Мадьора йшлося про узгодження політичних рішень у сфері захисту прав нацменшин. МОН звітує про значний прогрес протягом півтора року активних перемовин з угорською стороною. З-поміж досягнень - імплементація норм щодо забезпечення прав і свобод національних спільнот у законодавство. Про те, що справи з угорською громадою в Україні складні, свідчить заява президента Володимира Зеленського про двосторонній документ між державами, котрий би прибрав "непорозуміння або якісь виклики сучасності, майбутнього й історичні, і минулого. Щоб не підіймати питання меншин". Зеленський наголосив, що мета - не підтримка Угорщини, а "щоб не блокувала", зокрема, запрошення до НАТО. Майбутні зміни, котрі торкнуться освітньої сфери, анонсував Оксен Лісовий, коли разом із посолкою ЄС в Україні Катаріною Матерновою вручав підручники учням Київщини. Книги були видані за сприяння Євросоюзу. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні довели до сліз амбасадорку ЄС Катаріну Матернову Цю допомогу міністр назвав "коаліцією підручників", наголосив на підтримці USАІD, а також схвально відгукнувся про аналогічну допомогу від Японії. Коштом партнерів, за словами міністра Лісового, вдалося перекрити половину бюджету, потрібного для друку всього обсягу книг. "Це дуже велика допомога для нас, ми вже вирівнюємо ситуацію. Далі, якщо уряд буде виділяти кошти, а станом на сьогодні у бюджеті закладені кошти на підручники, будемо тримати забезпечення ними у нормальному режимі", - наголосив він. Утім, за словами міністра, потрібні ресурси на удосконалення їх змісту. Не виключено, що перезавантаження змісту підручників торкнеться і тих, за якими навчатимуться у школах представники нацменшин в Україні, хоча офіційно чи у кулуарах про національне питання у цьому контексті не йдеться. Тим часом, угорська сторона показово зближується з Росією. Так, міністр закордонних справ Петер Сіярто взяв участь у конференції з євразійської безпеки показово виступив російською мовою і закликав зняти санкції з країни-агресорки, а Віктор Орбан чи взагалі угорська сторона не були представлені на саміті послів та військових радників країн-членів НАТО. Захід відбувався у Будапешті, тому демарш розлютив генсека Альянсу Марка Рютте, пише Роlіtісо. У таких умовах освіта угорської нацменшини в Україні набуває визначальної ваги. Однак Угорщина досі зробила лише один вагомий крок назустріч - відкрила першу українську школу.
we.ua - В Україні покращать підручники й умови освіти для нацменшин, але не для росіян - Лісовий
Без погоні за цифрами: в Міносвіти розповіли про правила об'єднання університетів (відео)
В українських університетах має навчатись по 7-8 тисяч студентів, заявив міністр освіти Оксен Лісовий. Щоб цього досягнути, заклади будуть не закривати, а приєднувати один до одного.
we.ua - Без погоні за цифрами: в Міносвіти розповіли про правила об'єднання університетів (відео)
Скільки заробляють вчителі в школі і коли буде підвищення - Лісовий
Середня зарплата вчителя в Україні становить 15 тис. грн, а мінімальна близько 9500 грн. Розмір зарплати вчителя залежить від навантаження, категорії, стажу та багатьох інших чинників. Про це розповів міністр освіти Оксен Лісовий в інтерв'ю Аллі Мазур на YоuТubе-каналі 1+1. "Нам треба змінювати підхід до того як нараховуються зарплати, до моделі виплат зарплати. Це окрема реформа, і я не не хотів би зараз її розкривати, бо вона потребує окремої розмови. Головне і важливе - це те, що вчителі, на мою думку, повинні бути перші в черзі на підвищення заробітної плати", - зазначив Лісовий. Міністр зауважив, що в МОН вважають успіхом, що на фоні скорочення багатьох видатків та інших пріоритетів під час війни, їм нам вдається утримувати рівень освітньої субвенції. "Як мінімум не знижувати його. Ми маємо в бюджеті України 103 млрд в цьому році. І попри те, що в проєкті бюджету на 2025-й рік у нас було зменшення цієї суми, тому що зменшуються контингенти учнів, ми захистили і зберегли таку саму суму в бюджеті", - сказав він. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українська освіта у кризі: як виправити ситуацію Лісовий зауважив, що за попередніми даними, кількість учнів в системі загальної середньої освіти зменшилася приблизно на 120 тис. "Тим не менше обсяг державної освітньої субвенції, з якої фінансується оплата праці вчителів, ми зберегли на рівні 103 млрд. Це означає, що вони як мінімум не будуть зменшені, а збережені. Можливий невеликий, дуже невеликий приріст заробітної плати, але я не хотів би цього обіцяти", - сказав міністр. За його словами, щоб виконати статтю 61 прикінцевих положень Закону Про освіту, яка передбачає три мінімальні зарплати для педагогічних працівників - тричі по вісім тисяч - необхідно 270 млрд додаткового фінансування. "Очевидно, що ми зараз не знаходимо кошти. Нами розроблені кілька сценаріїв підвищення заробітної плати для педагогічних працівників. І найдешевший із цих сценаріїв, який передбачає поетапне підвищення, який передбачає в тому числі врахування певних кваліфікаційних вимог до вчителя, він починається з 40 млрд - це та найменша ціна. Поки йде війна - це це дійсно єдиний реальний сценарій", - підсумував Лісовий. Міністерство освіти і науки підтримало законодавчу ініціативу щодо заборони спілкуватися російською мовою на перервах у в українських школах. Також Лісовий сказав, що у будь-яких рішеннях, які захищають українську мову, треба передбачити можливість "рівноцінного, рівноправного розвитку мов національних спільнот Європейського Союзу".
we.ua - Скільки заробляють вчителі в школі і коли буде підвищення - Лісовий
Оксен Лісовий назвав професії, які вкрай необхідні Україні
Війна створює в Україні попит на фахівців, які гостро необхідні зараз, та будуть потрібні для відбудови держави. Міністр освіти визначив найважливіші спеціальності на даний час. Повний текст новини
we.ua - Оксен Лісовий назвав професії, які вкрай необхідні Україні
Thursday 12 December

0

°

Хмарно

-3° - 2°

0 %

1027 mm

3.62 m/s

  • 17:00

    -1°
  • 20:00

    0°
  • 23:00

    0°
  • 02:00

    -2°
  • 05:00

    -3°

What is wrong with this post?