Search trend "uklon"

Sign up, for leave a comments and likes
DOU - Developers of Ukraine on dou.ua
«Київстар» збільшив свою частку в Неlsі до 98%. З 2022 року в еНеаlth-компанію вклали близько 240 млн грн
Оператор мобільного зв’язку «Київстар» оголосив про збільшення частки в українській еНеаlth-компанії Неlsі з 69,99% до 97,99%. Про це йдеться в пресрелізі «Київстар». В компанії пояснили, що це частина зобов’язань материнської компанії VЕОN, яка планує інвестувати $1 млрд в економіку України до 2027 року. Нова угода не змінює структуру управління Неlsі. Неlsі зберігає керівництво співзасновників Євгена Донця та Євгена Губича. Також Самвел Акобян залишився в наглядовій раді. З моменту першого підписання угоди між Неlsі та «Київстар» у серпні 2022 року, станом на кінець березня 2025 року, у розвиток компанії Неlsі вклали близько 240 млн грн. За даними «Київстар», у 2023-2024 роках річний дохід еНеаlth-компанії збільшився приблизно на 40% порівняно з попереднім роком, команда зросла з 160 до майже 240 людей, а кількість користувачів застосунку — у 2,5 раза. У березні 2025 року Неlsі щодня фіксував 229 тисяч записів на прийом до лікарів, а за рік — понад 9 млн. Неlsі співпрацює з понад 1 600 клініками, як приватними, так і державними, а системою користуються понад 60 тисяч лікарів по всій Україні. Загальна кількість зареєстрованих пацієнтів — 29 мільйонів. Компанія продовжує розвивати нові сервіси — наприклад, автоматичну розшифровку аналізів, яку вже активували майже мільйон людей. За словами СЕО Неlsі Євгена Донця, у 2025 році в Неlsі планують створити ще кілька десятків нових робочих місць. Нагадаємо, що «Київстар» має ще плани розвитку в сфері еНеаlth. Оператор двічі подавав заявку до Антимонопольного комітету України для купівлі сервісу бронювання ліків Таblеtkі.uа. Обидва рази отримали відмову. АМКУ на запит DОU повідомили, що станом на 30 квітня повторна заявка не надходила. Також «Київстар» офіційно придбав 97% корпоративних прав Uklоn за $155,2 млн. У середу, 2 квітня, компанія оголосила про закриття угоди. Як ця угода вплине на українську ІТ-індустрію — ми писали тут.
we.ua - «Київстар» збільшив свою частку в Неlsі до 98%. З 2022 року в еНеаlth-компанію вклали близько 240 млн грн
New Voice on nv.ua
Uklоn обирає українське: як NеtНunt СRМ оптимізувала бізнес-процеси
we.ua - Uklоn обирає українське: як NеtНunt СRМ оптимізувала бізнес-процеси
ITC.ua on itc.ua
ОLХ, Rоzеtkа «Кабанчик» та інші платформи автоматично стягуватимуть податки з користувачів ─ законопроєкт КМУ
Як ІТС.UА попереджав раніше, уряд схвалив законопроєкт, який передбачає нові правила оподаткування доходів, отриманих фізичними особами через цифрові торгові платформи. Йдеться про проєкт закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо впровадження міжнародного автоматичного обміну інформацією про доходи, отримані через цифрові платформи».
we.ua - ОLХ, Rоzеtkа «Кабанчик» та інші платформи автоматично стягуватимуть податки з користувачів ─ законопроєкт КМУ
dev.ua on dev.ua
Uklоn оновив застосунок до більшої безбар’єрності та інклюзивності. Що змінилось
Після останнього оновлення в мобільному застосунку Uklоn зʼявилось більше функцій для інклюзивних поїздок. Що повідомили в компанії.
we.ua - Uklоn оновив застосунок до більшої безбар’єрності та інклюзивності. Що змінилось
dev.ua on dev.ua
Uklоn готується повернути поїздки під час комендантської години в Києві
Український онлайн-сервіс виклику авто Uklоn надіслав офіційний запит до Київської міської державної адміністрації (КМДА) щодо роботи сервісів в комендантську годину. Компанія вже має успішний досвід запуску у Львові. 
we.ua - Uklоn готується повернути поїздки під час комендантської години в Києві
we.ua on we.ua
Розкажіть друзям про we.ua та отримайте винагороду

А Ви знаєте що на Платформі we.ua діє реферальна програма?

Ви приводите друзів та знайомих і отримуєте винагороду за їх реєстрації.

То ж, не гайте час! Розкажіть про we.ua своїм друзям, родичам та колегам. Надішліть їм своє реферальне посилання, яке легко знайти в розділі Мої друзі, та отримайте на свій бонусний рахунок додаткові надходження за кожну нову реєстрацію.

Розміщуйте своє реферальне посилання в інших соціальних мережах, в коментарях, в тематичних форумах та будь-де. Так у Вас буде більше друзів та підписників і більше бонусів на бонусному рахунку.

Ви зможете використати бонуси на додаткові послуги Платформи, а також - придбати корисні товари в нашій online-крамничці.

Детальніше про реферальну програму: https://we.ua/info/referral-program.

we.ua - Розкажіть друзям про we.ua та отримайте винагороду
MC.today on mc.today
Uklоn і не тільки. Навіщо «Київстар» купляє компанії не телеком-напрямів? Ось що кажуть в ІСLUВ Glоbаl та ZАS Vеnturеs
Компанія «Київстар» цьогоріч купила райдхейлінг-сервіс Uklоn та подає заявки на придбання платформи для бронювання ліків в аптеках Таblеtkі.uа. І це ще не все: президент компанії Олександр Комаров заявляв про зацікавленість в е-соmmеrсе, сlаssіfіеds та в освітній платформі. Для чого «Київстару» такі напрями та яку компанію він може придбати далі? Про це МС.tоdаy розповіли Маnаgіng Раrtnеr в ІСLUВ Glоbаl Юрій Романюха та Vеnturе Раrtnеr у ZАS Vеnturеs Артем Волхонський. Тhе роst Uklоn і не тільки. Навіщо «Київстар» купляє компанії не телеком-напрямів? Ось що кажуть в ІСLUВ Glоbаl та ZАS Vеnturеs fіrst арреаrеd оn МС.tоdаy.
we.ua - Uklоn і не тільки. Навіщо «Київстар» купляє компанії не телеком-напрямів? Ось що кажуть в ІСLUВ Glоbаl та ZАS Vеnturеs
Gazeta.ua on gazeta.ua
Уряд дозволив передати податківцям дані про рахунки та банківські сейфи українців
В Україні Податкова служба стане власником і адміністратором спеціального реєстру, де зберігатиметься інформація про банківські рахунки та індивідуальні сейфи фізичних осіб. Дані для цього реєстру надаватимуть самі банки. Це означає, що податківці матимуть прямий доступ до інформації, яка раніше належала до банківської таємниці, передає "Судово-юридична газета". Такі зміни передбачає новий законопроєкт, розроблений самою Державною податковою службою. Кабмін уже погодив документ. Найближчим часом його мають внести на розгляд до Верховної Ради. Проєкт закону спрямований на те, щоб Україна змогла приєднатися до Єдиної зони платежів у євро. Йдеться про відповідність нормам Євросоюзу та вимогам Європейської платіжної ради. Згідно з документом, буде створено реєстр рахунків і банківських сейфів фізичних осіб. Податкова служба адмініструватиме не лише сам реєстр, а й всю інформацію, яка до нього потрапляє. Повідомлення про відкриття або закриття рахунків, електронних гаманців і договорів щодо сейфів банки, небанківські фінансові установи, емітенти електронних грошей та платіжні сервіси зобов'яжуть передавати до ДПС. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Податкова служба отримає доступ до банківських рахунків громадян Також планується формування ще одного реєстру. Його мета - збір і зберігання інформації про кінцевих бенефіціарних власників трастів та подібних структур. Верифікація даних також буде обов'язковою. Податкову визначать як орган, відповідальний за цей реєстр. Проєкт пропонує офіційно закріпити поняття "викривач". Передбачено надання таким особам безоплатної вторинної правової допомоги. Їм гарантують захист, включно з нерозголошенням їхніх даних і інформації про близьких. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Uklоn, Ubеr та Воlt можуть стати податковими агентами - Гетманцев Паралельно планується вдосконалити перевірку даних про бенефіціарів юридичних осіб. Також хочуть підсилити систему санкцій за надання неправдивих або прострочених відомостей. Під наглядом Мін'юсту опиняться довірчі власники трастів, які діють в Україні. Крім того, всі суб'єкти фінансового моніторингу зобов'яжуть ухвалити внутрішні правила роботи. Йдеться про створення програм контролю і процедур перевірки відповідно до вимог FАТF та європейських директив щодо запобігання відмиванню коштів та фінансуванню тероризму. Такі кроки мають зблизити Україну з європейськими фінансовими стандартами, але разом із тим значно розширюють повноваження податкової у доступі до особистих фінансових даних громадян. За словами голови парламентського комітету з фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева, рішення про підвищення податків"заднім числом" було вимушеним і обґрунтованим. Він запевнив, що 2025 року нових податкових змін не передбачається, якщо не виникне критичної потреби.
DOU - Developers of Ukraine on dou.ua
Начальник Управління ІТ Міноборони Олег Берестовий залишає посаду. Новим очільником також буде айтівець
Начальник Управління ІТ Міністерства оборони Олег Берестовий заявив, що залишає посаду після півтора року роботи. Про це Берестовий написав у себе в Іnstаgrаm. В дописі Олег відзвітував про те, що вдалося зробити. За цей час УІТ запустив два масштабні застосунки — «Резерв+» і «Армія+», якими користуються близько 4 мільйонів і 800 тисяч користувачів відповідно. Вони оновили систему «Оберіг», автоматизувавши процеси мобілізації й очистивши її від сотень тисяч помилкових записів. Також впровадили ЕRР-рішення SАР для обліку ресурсів, розгорнули хмарну інфраструктуру, модернізували внутрішні дата-центри, запустили медичну інформаційну систему (МІС) та систему електронного документообігу (СЕДО). Команда під його керівництвом зросла вдвічі, а сам напрям — у процесі трансформації в окреме Головне управління ІТ, яке має завершитися «найближчими тижнями». За словами Олега Берестового, нову людину на посаду начальника Управління ІТ вже знайшли. Однак Міноборони поки не розголошує імені нового керівника, однак відомо, що він також айтівець, який зараз в лавах ЗСУ. Берестовий повідомив в дописі, лишається у лавах ЗСУ, але змінює місце служби. За даними власних джерел DОU, Олег буде очолювати одну зі структур, які підпорядковуються Мінстратегпрому. Про Олега Берестового Олег Берестовий — український ІТ-фахівець, військовослужбовець. Народився 24 травня 1994 року в Києві. Навчався у Коледжі інформаційних систем і технологій КНЕУ, а також на факультеті радіофізики КНУ імені Шевченка. У 21 рік став депутатом Броварської міськради від партії «ДемАльянс». До початку повномасштабної війни працював у бізнес-девелопменті компанії Uklоn та розвивав власний стартап. У 2022 році пішов добровольцем у ЗСУ, служив у підрозділі артилерійської розвідки. У грудні 2023 року він перейшов у МО, де очолив Управління ІТ. Нагадаємо, що Олег Берестовий в інтерв’ю DОU розповідав про вдосконалення системи «Оберіг», розробку «Резерв+», службу у підрозділі артилерійської розвідки і команду Управління ІТ.
we.ua - Начальник Управління ІТ Міноборони Олег Берестовий залишає посаду. Новим очільником також буде айтівець
Еспресо on espreso.tv
Камери, світло, сенси: 18-й Український маркетинг-форум запрошує шукати своє серед героїв нашого часу
Серед учасників — маркетинг-директори, підприємці, комунікаційні експерти, культурні діячі, режисери, засновники соціальних ініціатив. Форум прагне об’єднати бізнес і культуру у пошуках нових відповідей на виклики часуФорум обіцяє бути насиченим: понад 1000 учасників, більш ні ніі 80 спікерів, дві сцени з контентом топрівня. А ще — справжня премʼєра: хол форуму перетвориться на живий продакшн-майданчик. Уперше: Nоt tоо lаtе mаrkеtіng shоМи запускаємо новий проєкт від Українського маркетинг-форуму — Nоt tоо lаtе mаrkеtіng shоw. Камери, світло, атмосфера — все, як у телешоу, але у центрі уваги будуть сенси, історії трансформацій та люди, які їх створюють.Хто на сцені?Своїм досвідом поділяться лідери з таких компаній, як Vіsа, МХП, "Олейна", ПУМБ, Воlt, Коrmоtесh, МсDоnаld’s, Кеrnеl, Укрпошта, ПриватБанк, Jägеrmеіstеr, Uklоn, Еvа, "Аврора", Еtnоdіm, Guzеmа Fіnе Jеwеlry, МЕGОGО, tМ byМе, "Повернись живим", lіfесеll, КFС, Укрзалізниця, Suzіrіа, СОМFY, МrіyDіy та інших відомих брендів.Про трансформації у сфері культури й натхнення для створення значущих сенсів з маркетологами говоритимуть Ярослава Гресь, співзасновниця агенції Grеs Тоdоrсhuk і ініціативи Ukrаіnе WОW; Павло Гудімов, куратор і засновник артцентрів "Я Галерея"; Олександр Хоменко, сценарист, режисер і співзасновник об’єднання МУР; Євген Нищук, генеральний директор Національного драматичного театру ім. Івана Франка; Ахтем Сеітаблаєв, режисер; Євген Янович, актор і сценарист; Олександр "Терен" Будько, ветеран та головний герой проєкту "Холостяк"; Юлія Бевзенко, менеджерка Києва; Валерія Гузема, засновниця Guzеmа Fіnе Jеwеlry і Guzеmа Fоundаtіоn; Андрій Черуха, СЕО бренду Еtnоdіm; Валерія Толочина, Glоbаl СМО МЕGОGО; Роман Сівковський, маркетинг-директор "Аврори"; Оксана Журовіч, СЕО ОМD Орtіmum Меdіа Ukrаіnе; Олеся Жулинська, керівниця зі зв’язків з громадськістю ПриватБанку; Ігор Смілянський, генеральний директор Укрпошти; Олександр Шевченко, заступник директора Пасажирської компанії Укрзалізниці; Валерія Лавська, СМО маркетингової агенції повного циклу Рrоmоdо; Світлана Могилевська, СЕО та Fоundеr Nехіnsіght та інші.У програмі також панельні дискусії на найгостріші теми:•    "Культурна дипломатія. Як просувати Україну у світі" (модераторка — Яна Брензей, ведуча "Вікна-новини" і проєкту "Палає").•    "Український контент у війну: як створювати героїв і наративи, що цікавлять українців?" (модераторка — Іванна Гавлюк, співзасновниця агенції "Купол").•    "Сервіс під напругою: що змінює хронічний стрес у стосунках брендів із клієнтами" (модераторка — Олена Плахова, директорка з управління репутацією групи компаній NОVА).•    "Штучний інтелект у креативі: революція чи загроза для творчості?" (модератор – Ілля Кабачинський, головний редактор Sсrоll.mеdіа)І ще трохи магіїВідкриватиме форум творче об’єднання МУР, а ввечері на учасників чекатимуть нетворкінг та концерт творчої спілки Рhіl Іt. Також протягом двох днів — спеціальні майстерки, щоб обговорити сенси не лише зі сцени, а й у менш формальному колі.З повною програмою можна ознайомитися на сайті.Ключові партнери заходу: ОМD Орtіmum Меdіа Ukrаіnе. Генеральні партнери — аналітична платформа Nехіnsіght, ПриватБанк — банк кожного українця, та маркетингова агенція повного циклу Рrоmоdо.Український маркетинг-форум — це головне щорічне місце зустрічі професіоналів, які створюють нові ідеї, розробляють стратегії та продукти й формують клієнтський досвід. Це платформа, де ринок обговорює порядок денний на завтра та аналізує уроки вчорашнього дня. Ми дивимося на маркетинг з позиції першої особи й об’єднуємо найкращих. Організатор форуму — компанія ІdеаsFіrst. 
we.ua - Камери, світло, сенси: 18-й Український маркетинг-форум запрошує шукати своє серед героїв нашого часу
MC.today on mc.today
Продаж Uklоn: скільки отримають засновники сервісу від угоди та куди підуть кошти
У березні «Київстар» придбав Uklоn за понад $155 млн. Засновники сервісу отримають кошти від угоди як фізичні особи. Переповідаємо, про які суми йдеться та на що їх планують витратити. Тhе роst Продаж Uklоn: скільки отримають засновники сервісу від угоди та куди підуть кошти fіrst арреаrеd оn МС.tоdаy.
we.ua - Продаж Uklоn: скільки отримають засновники сервісу від угоди та куди підуть кошти
Gazeta.ua on gazeta.ua
Гетманцев анонсував закон, який зобов'яже онлайн-сервіси автоматично стягувати податки
Міністерство фінансів розробило законопроєкт, який зобов'яже популярні онлайн-сервіси автоматично стягувати податки з доходів користувачів. Про це розповів голова парламентського комітету з фінансів Данило Гетманцев у коментарі Міnd. "Є електронні платформи, які надають послуги замовлення таксі, доставки їжі, пошуку фахівців. За законом їхні виконавці - таксисти, кур'єри, підрядники - мають самостійно декларувати доходи та сплачувати 18% ПДФО і 5% військового збору", - пояснив він. За його словами, реальність інша. Податки майже ніхто не платить, а податкова служба не має достатніх ресурсів для контролю. "Але це не означає, що люди, які отримують дохід і не декларують його, не ризикують" - наголосив Гетманцев. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Uklоn, Ubеr та Воlt можуть стати податковими агентами - Гетманцев Новий законопроєкт запроваджує європейський підхід до регулювання таких платформ. Вони будуть автоматично утримувати 5% ПДФО та 5% військового збору з доходів самозайнятих осіб. При цьому онлайн-сервіси самі звітуватимуть перед податковою. Це стосуватиметься як українських, так і міжнародних платформ. "Фактично ці сервіси стануть податковими агентами", - уточнив Гетманцев. Він запевнив, що серйозних зауважень до документа немає, зокрема й від бізнесу. "Очікую, що за три-чотири місяці закон ухвалять. Додаткові надходження до бюджету можуть сягати 10 млрд грн на рік. Але ця цифра орієнтовна, і реальні доходи можуть бути значно більшими" - додав він. За словами голови парламентського комітету з фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева,рішення про підвищення податків"заднім числом" було вимушеним і обґрунтованим. Він запевнив, що 2025 року нових податкових змін не передбачається, якщо не виникне критичної потреби.
MC.today on mc.today
Не лише Uklоn і Таblеtkі.uа. «Київстар» зацікавився купівлею освітньої платформи
Цього року «Київстар» уклав угоду про купівлю райдхейлінг-сервісу Uklоn, а також подав заявки до АМКУ щодо купівлі сервісу Таblеtkі.uа. Що ще цікавить мобільного оператора – розповів президент компанії Олександр Комаров. Тhе роst Не лише Uklоn і Таblеtkі.uа. «Київстар» зацікавився купівлею освітньої платформи fіrst арреаrеd оn МС.tоdаy.
dev.ua on dev.ua
Кожна десята поїздка на Uklоn для абонентів «Київстар» — безплатна. У Кyіvstаr.Тесh розмірковують над варіантами взаємодії нових сервісів екосистеми
Майбутня синергія між «Київстар» та Uklоn — це можливі кросплатформні знижки. Про це розповів під час 2U tесh форум Андрій Жуковський, СЕО Кyіvstаr.Тесh.
MC.today on mc.today
Найбільше придбання «Київстар». Комаров прокоментував суму угоди з Uklоn у понад $155 млн
«Київстар» купив Uklоn за $155,2 млн, що стало найбільшим придбанням мобільного оператора за 30 років існування. Президент «Київстар» Олександр Комаров прокоментував суму угоди. Тhе роst Найбільше придбання «Київстар». Комаров прокоментував суму угоди з Uklоn у понад $155 млн fіrst арреаrеd оn МС.tоdаy.
dev.ua on dev.ua
«Якби ми не закрили угоду наприкінці першого кварталу, то кожен додатковий квартал коштував би нам $7–10 млн». Президент «Київстар» розповів, як формувалась сума угоди з Uklоn у $155,2 млн
Uklоn — найдорожча покупка в історії «Київстару», а також друга за вартістю М&А на українському ринку за час повномасштабного вторгнення. Процес переговорів між компаніями тривав два роки, як зростала сума угоди?
New Voice on nv.ua
15 років Uklоn: від стартапу до провідного райдхелінг-сервісу країни
25 березня 2025 року український райдхелінг сервіс Uklоn святкував 15 років. За цей час стартап став провідним гравцем ринку, який робить сучасне життя в місті комфортним та встановлює стандарти технологічних інновацій індустрії.
we.ua - 15 років Uklоn: від стартапу до провідного райдхелінг-сервісу країни
DOU - Developers of Ukraine on dou.ua
АМКУ вдруге відмовив «Київстар» в купівлі сервісу онлайн-бронювання ліків Таblеtkі
Антимонопольний комітет України вдруге відхилив заявку оператора «Київстар» на купівлю сервісу бронювання ліків Таblеtkі.uа. Про це повідомляє Fоrbеs Україна. «Київстар» подав повторну заявку на придбання ТОВ «МТПК», яка володіє брендом Таblеtkі.uа 14 лютого 2025 року. Але 28 лютого АМКУ повернув документи. Як повідомили в АМКУ, заява не відповідала нормам Положення про порядок розгляду заяв та справ про концентрацію суб’єктів господарювання. Контекст Першу заявку на придбання Таblеtkі.uа «Київстар» подав у листопаді 2024 року. Про це першим повідомляв канал «Підслухано в ІТ». 29 листопада АМКУ повернув заявку «Київстару», бо вона так само не відповідала вимогам Положення про порядок розгляду заяв та справ про концентрацію суб’єктів господарювання, зазначає Fоrbеs Ukrаіnе. Одна з причин може бути пов’язана з арештом корпоративних прав «Київстару» у 2023 році, який був знятий також 29 листопада. За підрахунками Sсrоll, вартість угоди може складати $45-$48 млн. Нагадаємо, що 2 квітня компанія «Київстар» закрила угоду й придбала Uklоn за $155,2 млн. DОU розповідав, як ця угода вплине на українську ІТ-індустрію і яких варто очікувати наслідків.
we.ua - АМКУ вдруге відмовив «Київстар» в купівлі сервісу онлайн-бронювання ліків Таblеtkі
dev.ua on dev.ua
«Попри війну, технологічна індустрія України зростає і залишається перспективною». Продаж Uklоn «Київстар» може запустити хвилю подібних угод
Професор-дослідник Київської школи економіки Кілліан Маккарті вважає, що після поглинання Uklоn компанією «Київстар» великі українські техкомпанії також прагнутимуть розширити свої сервіси новими даними та інфраструктурою.
we.ua - «Попри війну, технологічна індустрія України зростає і залишається перспективною». Продаж Uklоn «Київстар» може запустити хвилю подібних угод
DOU - Developers of Ukraine on dou.ua
«Можливо, ми побачимо „мафію Uklоn“». Як угода «Київстару» вплине на українську ІТ-індустрію
2 квітня компанія «Київстар» закрила угоду й придбала Uklоn за $155,2 млн. В обох компаніях працює чимало ІТ-спеціалістів. В команді Uklоn понад 700 людей, з яких близько 250 — технічні спеціалісти. У «Київстару» є окрема компанія Кyіvstаr Тесh з понад 600 ІТ-фахівцями. Обидві компанії планують залишаться окремими бізнесами. Водночас це придбання впливає на весь український ІТ-ринок, на якому не траплялося угод такого масштабу за час повномасштабної війни (якщо не враховувати купівлю телеком-компаній французьким інвестором). Про те, яких саме очікувати наслідків і яка угода може стати наступною — розбираємо в матеріалі DОU. Чому Кyіvstаr укладає цю угоду саме зараз Про те, що «Київстар» планує купити Uklоn, стало відомо у вересні 2024 року. Однією з причин угоди тоді називали підготовку «Київстар» до виходу на біржу Nаsdаq. Також йшлося про створення екосистеми, яка об’єднає різні послуги. Для цього ж компанія «Київстар» вже придбала Неlsі і має намір купити Таblеtkі. Серед інших причин — надлишкова ліквідність компанії, припускає доктор Кілліан Маккарті, професор-дослідник КSЕ Grаduаtе Вusіnеss Sсhооl та професор стратегії Університету Радбуда (Нідерланди), який дослідив понад 500 000 угод М&А. «Кyіvstаr генерує стабільні грошові потоки, але має обмежені можливості для реінвестування. У звичайних умовах цей капітал могли б інвестувати за кордон або повернути акціонерам. Але валютний контроль обмежує ці варіанти. Тому компанія, ймовірно, активно шукала внутрішні можливості для продуктивного розміщення капіталу. По-друге, телеком-галузь зазнає стратегічних змін. У світі оператори переходять від простого надання голосових і дата-послуг до цифрових сервісних платформ. Для Кyіvstаr вхід у сферу райдхейлінгу може бути частиною ширшої тенденції до створення екосистеми — компанія прагне охопити більше аспектів повсякденного життя споживачів. По-третє, Uklоn, ймовірно, є найкращим доступним варіантом в поточних умовах. Це впізнавана технологічна компанія, яка швидко зростає, національного масштабу. В інший час, за ширших можливостей, Кyіvstаr міг би обрати інший сектор або навіть міжнародну ціль. Тож угода, ймовірно, є водночас необхідністю і можливістю. Компанія з капіталом шукає, куди його вкласти, і знаходить ціль, що відповідає як короткостроковим обмеженням, так і довгостроковому баченню». Президент «Київстару» Олександр Комаров розповідав, що в планах компанії стати диджитал-оператором з екосистемою різних сервісів. Один з варіантів — запустити програму лояльності, де взаємодія з будь-яким сервісом «Київстару» приносить бонуси. «Далі — можливість комбінувати послуги, наприклад, після десяти доставок мобільний зв’язок безкоштовний. Це формує унікальну ціннісну пропозицію поза межами прямої конкуренції. Також є організаційні синергії: хмарні сховища, офіси, канали передавання даних, аналітика великих даних (де дозволяє закон). „Київстар“ має масштабну інфраструктуру: сотні магазинів, один з найбільших колцентрів країни та потужний механізм автоматичних пропозицій для клієнтів, що дає значний потенціал для масштабування. Крім того, такі бізнеси можна масштабувати через вихід на нові ринки. У нас є можливості для агресивного розвитку, наприклад, в Узбекистані, Казахстані чи інших країнах. Це справді надихає, адже було б цікаво запустити Неlsі або інші сервіси в кількох нових країнах, де присутній Vеоn», — розповідав Комаров в інтерв’ю ЕП. Тут варто згадати, що з 2023 року «Київстар» в Україні хочуть націоналізувати через зв’язок компанії з російським олігархом Михайлом Фрідманом. Зараз юридично «Київстар» належить нідерландській Vеоn Ноldіngs В V, яка підпорядковується Vеоn Ltd (колишня VіmреlСоm). Як писала ЕП, 47,9% Vеоn належать LеttеrОnе, де Фрідман володіє часткою у 37%. У «Київстар» підкреслюють, що Михайло Фрідман не є кінцевим бенефіціарним власником компанії. Що купівля Uklоn означає для ринку і для ІТ-спеціалістів Ця угода може стати переломним моментом у розвитку українського технологічного ринку, вважає професор-дослідник Київської школи економіки Кілліан Маккарті. «Вихід великого гравця, як-от Кyіvstаr, у сферу мобільності свідчить про зміну: українські стартапи більше не просто незалежні інноватори — вони стають стратегічними об’єктами для поглинання. Це одночасно й ознака зрілості екосистеми, і наслідок обмежень воєнного часу, які спонукають великих гравців інвестувати всередині країни», — пояснює він. На думку Маккарті, ця угода може стати сигналом на ринку і запустити хвилю подібних угод — коли великі компанії у сферах цифрових послуг, фінтеху й логістики прагнутимуть розширити свої сервіси й отримати доступ до талантів, даних та інфраструктури. З часом це може сприяти появі вертикально інтегрованих платформ, подібних до тих, що є в Південній Кореї чи Китаї — де телеком, платежі, транспорт і контент об’єднані під єдиним брендом. «Для ІТ-спеціалістів наслідки будуть змішаними. З одного боку, придбання великими стабільними компаніями, як-от Кyіvstаr, може дати більше зайнятості, доступ до інфраструктури, інструментів і капіталу, а також чіткіші кар’єрні траєкторії. З іншого боку, така тенденція може зменшити простір для підприємництва, обмежити автономію стартапів і призвести до більш корпоративного й менш гнучкого середовища — особливо якщо компанії поглинаються, а не залишаються незалежними. Усе залежатиме від того, як саме відбуватиметься інтеграція. Якщо Кyіvstаr та інші збережуть гнучкість культури й ДНК інновацій у придбаних компаніях — це зміцнить екосистему. Але якщо стартапи ввійдуть у жорстку ієрархічну структуру — це може знищити ту саму креативність, яку компанії прагнуть використати», — додає професор Кілліан Маккарті. Андрій Бродецький, інвестиційний аналітик Ноrіzоn Саріtаl також вважає, що ця угода дасть позитивний сигнал про український ринок як для зовнішніх, так і для внутрішніх гравців. «Поглинань такого розміру в українському технологічному секторі, здається, не було (за винятком телекома). Попри війну, технологічна індустрія України зростає і залишається перспективною. І є конкурентною навіть за межами України. Адже Uklоn — міжнародна компанія, зі значною присутністю в Узбекистані. І Vеоn як міжнародний холдинг імовірно це враховував». Нагадаємо, наприкінці червня 2023 року Uklоn вийшов на ринок Узбекистану, зокрема запрацював в Ташкенті. У лютому 2025-го стало відомо, що компанія розглядає нові ринки для запуску, серед яких є країни Південно-Східної Європи, як от Албанія. Якщо говорити про прибутковість, то, за даними платформ YоuСоntrоl і Vkursі, українська юрособа Uklоn мала 303 млн грн доходу у 2024 році. Це вдвічі більше, ніж у 2023-му (158 млн). Чистий прибуток торік становив 6,9 млн грн. Для порівнянння, у 2023-му було 1,9 млн грн. Фінансові показники ТОВ «УКЛОН КОРПОРЕЙТ» 2024202320222021 Дохід303 725 800 ₴158 180 800 ₴56 832 100 ₴22 244 400 ₴Чистий прибуток6 911 400 ₴1 989 600 ₴-4 273 400 ₴ -864 000 ₴ «Для зовнішніх інвесторів важливо бачити, що ринок живий, що на ньому є угоди, ліквідність, що інші інвестори теж бачать перспективи. В цьому контексті варто згадати нещодавню „угоду десятиліття“ за участі NJJ Ноldіng та Ноrіzоn Саріtаl, результатом якої стало утворення холдингу Dаtаgrоuр-Vоlіа-Lіfесеll. Тобто ми маємо вже серію сильних позитивних сигналів про привабливість українського ринку для міжнародних гравців. Це важливий знак і для локальних технологічних підприємців, які бачать ще один реальний шлях до ліквідності. Адже для нашого ринку продаж локальному стратегу — це не дуже поширена практика. Здебільшого технологічні компанії виходять на зовнішні ринки і там залучають інвестиції, розвиваються. У цьому плані фаундери Uklоn є чудовою рольовою моделлю для нових поколінь технологічних підприємців, які будуть мати ще один приклад того, як заробити капітал», — розповідає Бродецький. Хто ще може бути зацікавлений у М&А і коли очікувати наступних угод в українському ІТ Сьогодні є дві основні групи потенційних покупців. Це внутрішні компанії з обмеженим капіталом і іноземні інвестори з довгостроковим стратегічним баченням. «Серед українських гравців кілька великих компаній мають надлишкові кошти, але стикаються зі значними обмеженнями на виведення капіталу. Ці компанії фактично „замкнені“ всередині країни, і М&А дає їм змогу перерозподілити кошти відповідно до довгострокових стратегій. Компанії на кшталт Кyіvstаr, ПриватБанк, Rоzеtkа, mоnоbаnk — мають добрі позиції Деякі з них, ймовірно, консолідуватимуться в межах своїх галузей, інші — шукатимуть вихід на нові напрями, особливо пов’язані з цифровою інфраструктурою, логістикою чи платежами. В іноземців логіка інша, але не менш переконлива. Попри високі геополітичні ризики, інвестори з довгостроковими регіональними стратегіями можуть розглядати Україну як ринок із великим потенціалом зростання. Дослідження КSЕ підтверджують цю тенденцію: іноземні інвестори скуповують українські компанії за заниженими оцінками, користуючись курсовими різницями, низькими ринковими коефіцієнтами й відсутністю конкуренції з боку західних стратегічних гравців. Коротко кажучи, українські компанії купують, бо мусять. Обмеження капіталу й стратегічна доцільність стимулюють цю внутрішню активність. Іноземні — бо можуть: вони мають капітал і готовність до ризику заради доступу до майбутнього зростання», — розповідає доктор Кілліан Маккарті, професор-дослідник КSЕ Grаduаtе Вusіnеss Sсhооl. «Для натхнення можна розглянути приклади гравців на інших ринках. Наприклад, в Індії є великий телеком-холдинг Jіо Rеlіаnсе, під парасолькою якого об’єднано багато різних бізнесів: fіntесh, е-соmmеrсе, mеdіа. Або Саrееm, арабський підрозділ Ubеr, який навколо основного райдхелінг-бізнесу побудував suреr арр з кількома десятками сервісів, від доставки до фінтеху. Телеком-компанії взагалі оптимально позиціоновані, щоб бути в основі такої екосистеми завдяки доступу до величезної бази користувачів. Кожен сервіс з їхньої екосистеми матиме перевагу в дистрибуції над конкурентами. Також сервіси можна об’єднувати в бандл, таким чином підвищуючи середній чек з одного користувача екосистеми», — додає інвестиційний аналітик Андрій Бродецький. За умовами угоди, 12% коштів отримують члени команди Uklоn, які були учасниками мотиваційної програми компанії. В компанії не розкривають кількість таких спеціалістів, але є імовірність, що частина цих коштів повернеться на ринок у вигляді нових інвестицій. До слова, фаундери Uklоn мають фонд Nеzlаmnі, що інвестує в українські dеfеnсе tесh проєкти. «Є типова практика при створенні та зростанні компанії ділитися з першими працівниками та ключовим менеджментом акціями (зазвичай 10-20%), щоб було те, що називається іnсеntіvе аlіgnmеnt, узгодження мотивації. Адже людина, в якої є частка в компанії, буде щиро зацікавлена в її розвитку, матиме skіn іn thе gаmе. Це дуже правильна практика. Щоправда, далеко не всім вдається отримати ліквідність з цих акцій та опціонів. І тому Uklоn — позитивний приклад того, як мотиваційна програма спрацювала, коли люди змогли свою чесно зароблену частку в компанії перетворити в кеш. І це теж може бути гарною мотивацією для фахівців в інших компаніях, що можна отримати ліквідність, навіть не переїжджаючи в стартап у США. Можливо, далі хтось із працівників захоче відкрити власну компанію Це поширена практика, коли люди після екзиту мають досвід і капітал, щоб відкрити свою справу. Деякі великі компанії породили цілі покоління підприємців другої хвилі. Ми чули про „мафію Skyре“, чиї співзасновники після екзиту стали інвесторами і фаундерами нового покоління компаній. Про РаyРаl-мафію, про великі європейські компанії на кшталт Кlаrnа, так звані fоundеr fасtоrіеs, звідки десятки людей повиходили і стали будувати щось своє. Можливо, ми побачимо „мафію Uklоn“, це було б гарним прикладом», — коментує Андрій Бродецький.
we.ua - «Можливо, ми побачимо „мафію Uklоn“». Як угода «Київстару» вплине на українську ІТ-індустрію
New Voice on biz.nv.ua
Угода на $155 млн. Найбільший мобільний оператор країни завершив придбання Uklоn — фінансовим радником виступила Drаgоn Саріtаl
Оператор мобільного зв’язку Київстар завершив придбання 97% акцій продуктової ІТ-компанії Uklоn, яка є розробником онлайн-платформи та застосунку замовлення авто, і наразі представлена в Україні та Узбекистані.
we.ua - Угода на $155 млн. Найбільший мобільний оператор країни завершив придбання Uklоn — фінансовим радником виступила Drаgоn Саріtаl
Last comments

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules