Search trend "1 вересня"

Sign up, for leave a comments and likes
BBC News Україна on bbc.com
Пакунок школяра в Дії. Як отримати 5 тисяч грн до 1 вересня
Пакунок школяра - це одноразова виплата на кожну дитину, яка цьогоріч іде до першого класу.
we.ua - Пакунок школяра в Дії. Як отримати 5 тисяч грн до 1 вересня
Суспільне on suspilne.media
З 1 вересня зросте доплата вчителям — заступник міністра освіти
З 1 вересня вдвічі зросте доплата вчителям за особливі умови роботи. Вона становитиме 2 600 гривень. Про це кореспондентам Суспільного розповів заступник міністра освіти і науки Андрій Сташків під час поїздки на Тернопільщину
we.ua - З 1 вересня зросте доплата вчителям — заступник міністра освіти
Апостроф on apostrophe.ua
F-35 патрулюватимуть небо над Європою для безпеки військової допомоги Україні від країн НАТО
Нідерландські винищувачі F-35 із 1 вересня до 1 грудня охоронятимуть повітряний простір НАТО над Східною Європою. Літаки гарантуватимуть безпечне доправлення військової допомоги, яку передали країни Альянсу для потреб України. Про це 7 липня повідомляє пресслужба міністерства оборони Нідерландів.
we.ua - F-35 патрулюватимуть небо над Європою для безпеки військової допомоги Україні від країн НАТО
Українські Національні Новини on unn.ua
Нідерланди розгортають винищувачі F-35: озвучена ціль
Нідерланди розгортають винищувачі F-35: озвучена цільНідерландські винищувачі F-35 охоронятимуть повітряний простір НАТО над Східною Європою з 1 вересня до 1 грудня. Це забезпечить безпеку поставок військової техніки в Україну та швидке реагування на порушників.
we.ua - Нідерланди розгортають винищувачі F-35: озвучена ціль
ЛІГА.Новини on news.liga.net
Нідерланди спрямують F-35 до Польщі. Вони прикриватимуть шляхи постачання допомоги Україні
Нідерландські літаки діятимуть спільно з норвезькими з 1 вересня до 1 грудня
we.ua - Нідерланди спрямують F-35 до Польщі. Вони прикриватимуть шляхи постачання допомоги Україні
New Voice on nv.ua
Нідерланди задіють F-35 для захисту поставок зброї в Україну
З 1 вересня до 1 грудня над Східною Європою чергуватимуть нідерландські винищувачі F-35.
we.ua - Нідерланди задіють F-35 для захисту поставок зброї в Україну
New Voice on biz.nv.ua
Відлік пішов на тижні. Бізнес просить владу ухвалити одразу два важливих законопроєкти — заява
Бізнес-спільнота закликає парламент ухвалити законопроєкти №13339 та №13340−1 до 1 вересня 2025 року, забезпечивши належне впровадження положень Закону України «Про лобіювання».
we.ua - Відлік пішов на тижні. Бізнес просить владу ухвалити одразу два важливих законопроєкти — заява
Come Back Alive on we.ua
Charitable Foundation «Come Back Alive»
The "Come Back Alive" Foundation is close to the Ukrainian military. The front line of the Russian-Ukrainian war is not only the front. It is where the war for Ukraine is going on. In hospitals, in warehouses, landfills, in mass media, in offices. We supply and repair equipment, train soldiers and officers, help transform the Armed Forces, provide first-hand accounts of war and stem the flow of propaganda and disinformation. Provides the Ukrainian army with the most important tactical advantage.
we.ua - Charitable Foundation «Come Back Alive»
Цензор.НЕТ on censor.net
Нідерландські F-35 патрулюватимуть небо НАТО для захисту допомоги Україні, - Міноборони країни
З 1 вересня нідерландські винищувачі F-35 охоронятимуть повітряний простір НАТО над Східною Європою, щоб гарантувати безпечне постачання військової допомоги Україні.
we.ua - Нідерландські F-35 патрулюватимуть небо НАТО для захисту допомоги Україні, - Міноборони країни
ТСН on tsn.ua
Базова військова підготовка студентів: депутат пояснив, як усе працюватиме
Депутат наголосив, що йдеться не про набір до війська, а про знання, які можуть знадобитися кожному для захисту себе і країни.
we.ua - Базова військова підготовка студентів: депутат пояснив, як усе працюватиме
Gazeta.ua on gazeta.ua
"Клявся, божився" - захисник Азовсталі Михайло Діанов одружився вдруге
Колишній військовослужбовець 36 окремої бригади морської піхоти ЗСУ і захисник Азовсталі Михайло Діанов одружився вдруге. Обраницю Михайла Діанова звати Мирослава. У неї є син від попереднього шлюбу. Весілля зіграли 5 липня, повідомив на своїй сторінці в Fасеbооk Михайло Діанов. "Клявся, божився, що ніколи не одружуся", - іронічно прокоментував Михайло Діанов. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Захисник Азовсталі Діанов розсекретив, де працює після повернення з полону Користувачі мережі привітали пару з одруженням і не скупились на коментарі під дописом. "Ніколи не кажи ніколи! Вітаю! Щастя вам родинного". "Це вчинок. За цих жінок ти і бився. Зроби її щасливою і сам знайдеш у цій справі сенс. Ментам не уподобляйся, будь правоохоронцем". Захисник Азовсталі зробив пропозицію руки і серця Мирославі 1 січні 2025 року. У 2024 році Діанов офіційно розлучився з колишньою дружиною Ольгою, хоча пара розійшлася ще 12 років тому. Від цього шлюбу у Діанова є донька Катерина. Чоловік зізнавався, що вважає себе винним у розлученні. Михайло Діанов знаходився у полоні. Потрапив до нього, коли виходив з Азовсталі. Ще до того він став відомим завдяки фото, де він усміхається, маючи тяжке поранення руки. У полоні Діанов пробув із травня до 21 вересня 2022 року.
we.ua - Клявся, божився - захисник Азовсталі Михайло Діанов одружився вдруге
Gazeta.ua on gazeta.ua
В Україні знову подовжать воєнний стан і мобілізацію
На наступному пленарному тижні Верховна Рада розгляне чергове продовження воєнного стану та загальної мобілізації - цього разу ще на 90 днів. Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк у Теlеgrаm. Очікується, що новий термін діятиме з 7 серпня до 5 листопада 2025 року. Зазначається, що воєнний стан було запроваджено 24 лютого 2022 року у відповідь на повномасштабне вторгнення Росії. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Війна з Росією триватиме навіть після зміни влади - ЦПД Це особливий правовий режим, що передбачає розширені повноваження для влади та військового командування з метою протидії збройній агресії. У країні також триває загальна мобілізація, під час якої на військову службу можуть призвати всіх військовозобов'язаних чоловіків віком від 18 до 60 років за відсутності підстав для відстрочки. Воєнний стан дозволяє запроваджувати обмеження - зокрема комендантську годину, трудову повинність, заборону на мітинги, відчуження майна, обмеження свободи пересування, діяльності ЗМІ та інтернету. З 1 вересня 2025 року у вищих навчальних закладах стартує базова військова підготовка для студентів. Це передбачено законом №3633-ІХ. Програму викладатимуть на другому курсі. Під час практичних навчань на полігонах молодь учитимуть надавати домедичну допомогу, стріляти з вогнепальної зброї, орієнтуватися на місцевості та поводитися в умовах бойових дій. Інструкторами будуть досвідчені військовослужбовці у відставці та ветерани.
we.ua - В Україні знову подовжать воєнний стан і мобілізацію
Gazeta.ua on gazeta.ua
ЗСУ пояснили, чому питання про кінець війни дратує бійців
Питання "коли закінчиться війна" - безглузде і водночас образливе для військових. Особливо якщо його ставлять люди, не дотичні до бойових дій. Таку думку висловив заступник командира 39-ї окремої бригади берегової оборони 30-го корпусу морської піхоти ЗСУ підполковник Богдан Пржегалинський в інтерв'ю Українській правді. Офіцер, який служить на фронті з 2016 року, зауважив: найчастіше це запитання лунає не від побратимів чи волонтерів, а від тих, хто спостерігає за війною з екранів або соцмереж. "Його зазвичай ставлять із надривом - ну коли ж вона закінчиться, ця війна?. Але такі питання майже ніколи не лунають від людей, які справді залучені. Це говорить той, хто не має до війни жодного стосунку, окрім емоцій після читання новин", - зазначив Пржегалинський. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Студенти в Україні проходитимуть базову військову підготовку: програму запровадять з 1 вересня Військовий вважає, що іноді люди ставлять подібні запитання, зробивши символічний донат у кілька гривень, і вважають це вагомим внеском у перемогу. "Це неприємне питання. Воно звучить як знецінення нашої боротьби. І найгірше - воно свідчить про нерозуміння реальності", - підкреслив підполковник. За його словами, якщо вже й ставити подібне питання військовим, то варто формулювати його інакше, наприклад, цікавитися оцінкою поточної ситуації на фронті чи змінами на користь України. Крім того, Пржегалинський назвав ще одне вкрай некоректне питання. "Чи не шкодуєте, що пішли на війну?. Особливо якщо мова йде про мобілізованих, а не кадрових військових. Люди не йшли служити - вони пішли захищати батьків, дітей, свої домівки. Це очевидно. А війна - це щоденні емоційні гойдалки. І ставити такі запитання - щонайменше безтактно", - додав він. З 1 вересня 2025 року у вищих навчальних закладах стартує базова військова підготовка для студентів. Підготовка буде складатися з двох частин: теоретична - триватиме протягом навчального року у самому виші (90 год.); практична проходитиме у центрах ЗСУ з травня по жовтень (210 год.), зазвичай на канікулах.
we.ua - ЗСУ пояснили, чому питання про кінець війни дратує бійців
Еспресо on espreso.tv
У Римі покажуть українську біографічну драму "Малевич"
Про це повідомили на сторінці асоціації Futurа Nоstrа у fасеbооk.10 та 11 липня асоціація Futurа Nоstrа у взаємодії з археологічним парком Колізею та музеями Вілли Торлонія проведе покази українського фільму "Малевич" у цих музеях.Байопік розповідає про боротьбу українського художника-авангардиста Казимира Малевича за мистецьку свободу та його протистояння радянському режиму.Режисеркою стала Дарія Онищенко. Фільм створений у співпраці України з Італією, Швейцарією та Сербією."Дати допрем'єрного показу не є випадковими — у ці дні в Римі буде проходити Конференція з відновлення України URС 2025, де серед іншого мова йтиме про культурну відбудову України", - уточнили в Futurа Nоstrа.Прем'єра фільму відбулася 1 листопада 2024 року на київському міжнародному кінофестивалі "Молодість". На широкий екран в Україні фільм вийде 11 вересня 2025 року.У фільмі знімалися Віталій Ажнов, який виконав головну роль Казимира Малевича, Олексій Горбунов, Олександр Новіков, Ірма Вітовська, Марина Кошкіна, Христина Федорак, Дарія Творонович, Костянтин Темляк, Олександр Рудинський, Марія Рудинська та інші.
we.ua - У Римі покажуть українську біографічну драму Малевич
New Voice on nv.ua
Хто не проходить БЗВП: повний список винятків за законом
З 1 вересня 2025 року у вишах в Україні стартує процес базової загальної військової підготовки призовників (БЗВП). NV розібрався, кому потрібно її проходити і чи є винятки.
we.ua - Хто не проходить БЗВП: повний список винятків за законом
Суспільне on suspilne.media
На ТОТ Запорізької області учні шкіл мають вивчити гімн та присягу на вірність РФ — Жовта стрічка
Окупанти централізовано закупили для всіх шкіл ТОТ Запорізької області значки для першокласників з російською символікою, які діти вимушені будуть одягнути на свято 1 Вересня. Окрім цього учнів зобов'язали вивчити гімн РФ
we.ua - На ТОТ Запорізької області учні шкіл мають вивчити гімн та присягу на вірність РФ — Жовта стрічка
Дзеркало Тижня on zn.ua
БЗВП із 1 вересня для студентів може перетворитися на імітацію військової підготовки
На впровадження курсу базової військової підготовки в університетах не вистачає коштів, інструкторів та викладачів. 
we.ua - БЗВП із 1 вересня для студентів може перетворитися на імітацію військової підготовки
24 Канал on 24tv.ua
Яке релігійне свято 2 липня: заборони та народні прикмети на сьогодні
2 липня – покладання ризи Пресвятій Богородиці в Влахерні. Раніше це свято відзначалося 15 липня, однак 1 вересня 2023 року Православна церква України та Українська греко-католицька церква перейшли на новоюліанський календар. Повний текст новини
we.ua - Яке релігійне свято 2 липня: заборони та народні прикмети на сьогодні
Еспресо on espreso.tv
Чи відбудеться підвищення тарифів на воду з липня?
Вода – це життєво необхідний ресурс, тому питання щодо тарифів на водопостачання та водовідведення завжди актуальне для населення. Останнім часом тарифи на воду привертають особливу увагу через економічні труднощі, пов’язані з війною та нестабільністю в країні. Крім того, вже не перший раз підіймалось питання щодо двоетапного підвищення цін на водопостачання. Тому ви маєте знати, які зміни варто очікувати найближчим часом.Чи зросте ціна на воду з 1 липня?Встановлення тарифів на воду здійснюється Національною комісією, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). При цьому вартість водопостачання та водовідведення визначаються окремо кожним водоканалом, тому ціни подекуди значно різняться.У деяких населених пунктах України вартість послуг з водопостачання вже зросла або може зрости у липні. Місцева влада має повноваження самостійно встановлювати ціни на цей вид комунальної послуги, що призводить до значного підвищення тарифів. Так, у грудні змінилась вартість послуг водопостачання та водовідведення для жителів Ірпеня, про це повідомили в Ірпіньводоканалі. З початку 2025 року в Коростені також зросли тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення до 69,59 грн за кубометр. Як повідомляє місцевий водоканал, це перше підвищення цін для населення за останні три роки. А в липні 2025 року має зрости ціна на послугу з водопостачання та водовідведення для населення, бюджетних організацій та інших споживачів Бишівської сільської територіальної громади. Тому варто дізнаватися про тарифи на воду у постачальників.Ціни на воду залежать від багатьох чинників, включно з витратами на електроенергію, амортизацією обладнання, доступністю до водних ресурсів, заробітною платою та іншими операційними витратами.Водночас згідно з офіційним повідомленням, Національна комісія радить зберегти тарифи на воду для населення без змін на кілька найближчих місяців. Тобто, НКРЕКП наразі ухвалила рішення не збільшувати тарифи на водопостачання та водовідведення, тому ціни для більшості міст залишаться на попередньому рівні. "Тарифи на воду у більшості випадків підіймають органи місцевого самоврядування. Централізованого рішення НКРЕКП про підняття тарифів на водопостачання сьогодні немає. Тобто зараз є містечкові рішення щодо підняття тарифів на водопостачання. Оскільки в нас розділена система прийняття рішень водоканалів. Лише міста, які мають населення понад 100 тис. громадян, підпорядковуються рішенням НКРЕКП. Решта приймають рішення на місцевому рівні", - розповів Попенко в етері Еспресо.У червні 2024 року комісією НКРЕКП було вперше переглянуто тарифи на воду для непобутових споживачів. Тоді зміни зачепили як промисловий сектор, так і бюджетні установи. Водночас черговий перегляд вартості водопостачання та водовідведення офіційно затвердили ще 4 грудня 2024 року, тарифи набули чинності вже з початку 2025 року. Що відомо про тарифи на воду в УкраїніУ липні 2022 року Верховна Рада проголосувала за закон, який передбачає встановлення мораторію на підвищення тарифів на тепло для населення.10 березня 2023 року стало відомо, що НКРЕКП планує переглянути тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення в Україні.НКРЕКП скасувала на засіданні 3 липня 2023 року підвищення тарифів на холодну воду в Україні.  
we.ua - Чи відбудеться підвищення тарифів на воду з липня?
Еспресо on espreso.tv
Що буде з цінами на електроенергію: тарифи з липня
Українці щодня стикаються з підвищеннями цін на різні товари, тому питання тарифів, які набирають чинності з початку липня, викликає значний інтерес і деяке занепокоєння серед громадян та підприємств.Ціни на електроенергію з 1 липняВ Україні уряд затвердив новий фіксований тариф на електроенергію для населення. Тож, згідно з постановою №632 з 1 червня 2024 року тариф на електроенергію для побутових споживачів збільшився з 2,64 грн/кВт-год до 4,32 грн/кВт-год. Варто підкреслити, що тариф є фіксованим та не диференціюється за обсягом споживання. Така ціна мала діяти лише до 30 квітня 2025 року, проте змін у вартості електроенергії для населення не передбачається до кінця жовтня."Уряд продовжує дію ПСО на електроенергію до кінця жовтня 2025 року. Це означає, що громадяни й надалі будуть оплачувати електрику за незмінним тарифом – 4,32 гривні за кіловат-годину", - пояснив прем'єр-міністр Денис Шмигаль в етері телемарафону, пише 24 Канал.Згідно з жовтневим меморандумом Міжнародного валютного фонду, після п’ятого перегляду програми розширеного фінансування (ЕFF), підвищення цін на енергоносії в Україні найближчим часом також не планується. Документ не містить вимог щодо збільшення тарифів для України. Про це повідомили в Міністерстві фінансів України.Однак, експерти не відкидають варіанти, що протягом 2025 року тарифи на світло можуть зрости. Ціни на електроенергію: тарифи та чому відбуваються зміни?Значне підвищення вартості електроенергії на початку літа 2024 року, викликало занепокоєння громадян, однак експерти пояснюють, що таке рішення було вимушеним. Так, нардеп Сергій Нагорняк, який є членом парламентського комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, зазначив, що такі заходи дозволять державним компаніям припинити субсидування населення і зібрати достатньо коштів для того, щоб реалізувати проєкти з добудови 3-го і 4-го енергоблоків Хмельницької АЕС. Також це дасть змогу Укргідроенерго розпочати побудову Канівської ГАЕС, що матиме 1000 МВт потужності.Тариф, запроваджений з початку червня 2024 року, поширюється на всіх побутових споживачів:Споживачів, які є частиною колективних об'єднань у житловому секторі (ОСББ, гуртожитки тощо), де електрика йде на використання побутових потреб мешканців.Споживачів з електричним опаленням (з 1 червня до 30 вересня).Інших споживачів, які мають право на використання електроенергії за тарифами для побутових споживачів згідно з законодавством.Відповідно до постанови №37 2025 року, у період із 1 жовтня по 30 квітня для людей, які мають квартири/будинки з електроопаленням, діють наступні тарифи:за споживання до 2000 кВт-год на місяць – 2,64 грн/кВт∙год на весь обсяг електроенергії;за споживання понад 2000 кВт∙год на місяць – 4,32 грн/кВт-год на весь обсяг спожитої електроенергії.Крім того, в Україні залишаються в силі тарифні коефіцієнти для власників двозонних та тризонних лічильників електроенергії. Вночі, з 23:00 до 07:00, коли навантаження на енергосистему найменше, вартість тарифу менша від основного на 50%, тому користувачі платять лише 2,16 грн/кВт∙год, як пояснюють у Yаsnо. Втім, встановлення двозонного лічильника вимагає деяких витрат, тому його окупність може становити близько року, залежно від рівня споживання електроенергії.Варто також зазначити, що з 1 червня 2024 року тарифи на електроенергію для бізнесу зросли. Про це стало відомо після засідання НКРЕКП 20 травня. Метою цього кроку було заохочення збільшення обсягу імпорту електроенергії в нічні години. Однак, після засідання НКРЕКП 1 жовтня, було схвалено проєкт щодо внесення змін до постанови №949 та узгоджено нові підвищені тарифи. Основними причинами збільшення цін називають необхідність проведення ремонтних робіт енергетичної інфраструктури, що постраждала від російських атак, а також прагнення покращити умови функціонування ринку електричної енергії для забезпечення ефективної взаємодії з країнами ЄС.Зміни стосуються лише ринку "на добу наперед" та внутрішньодобового, тоді як ціни для балансуючого ринку залишаться незмінними. У проєкті постанови зазначені такі тарифи, які почали діяти вже з кінця жовтня:Гранична ціна максимальна:з 00:00 до 07:00 – 5 600,00 гривень за МВт-год;з 07:00 до 17:00 – 6 900,00 гривень за МВт-год;з 23:00 до 24:00 – 6 900,00 гривень за МВт-год;з 17:00 до 23:00 – 9 000,00 гривень за МВт-год;Гранична ціна мінімальна - 10,00 гривень за МВт-год;Що відомо про підвищення тарифів на електроенергію в УкраїніРаніше перший заступник голови комітету ВР із питань енергетики та житлово-комунальних послуг Олексій Кучеренко заявив, що Кабмін має намір підвищити тариф на електроенергію для побутових споживачів майже у півтора раза. Нові ціни може бути встановлено вже влітку. Пізніше у Міненерго підтвердили, що дискусії з цього приводу дійсно тривають.17 травня народний депутат Сергій Нагорняк повідомив, що з 1 червня тарифи на електроенергію для населення, ймовірно, зростуть до 4,5-5 грн/кВт.Своєю чергою в Мінсоцполітики запевнили, що в разі підвищення тарифів у держави є гроші на субсидії для всіх родин, які потребують допомоги в оплаті житлово-комунальних послуг.Нагадаємо, до 1 червня 2023 року в Україні діяли значно нижчі тарифи на електроенергію для населення. Було встановлено два основні тарифи: за використання до 250 кВт-год на місяць споживачі платили 1,44 грн/кВт-год, а за перевищення цього ліміту - 1,68 грн/кВт-год.
we.ua - Що буде з цінами на електроенергію: тарифи з липня
Еспресо on espreso.tv
Ветерани отримають по 1500 грн на спорт: заявку можна оформити в Дії
Про це повідомив сервіс державних послуг Дія.Ветерани можуть використати кошти на відвідування спортзалу, басейну, оздоровчих закладів, щоб відновити сили та фізичне здоров’я після служби.Хто може подати заявку?Скористатися цією можливістю можуть ветерани та учасники бойових дій з інвалідністю, що мають податковий номер та підтверджений статус у Єдиному реєстрі ветеранів війни.Як подати заявку?Процес подачі заявки можна здійснити через Дію.Для цього необхідно:Увійти до застосунку "Дія".Обрати розділ "Сервіси", потім – "Ветеранський спорт".Обрати свою "Дія.Картку", на яку будуть зараховані кошти.Перевірити сформовану заявку та відправити її.Прийом заявок здійснюється з 1 до 20 липня включно. Кошти надійдуть на "Дія.Картку" протягом шести днів після схвалення заявки.Їх треба використати до кінця кварталу, у якому їх отримали. Наприклад, липневу — до кінця вересня.У застосунку "Дія" 30 червня випустили нову військову облігацію під назвою "Алушта" з виплатою 16 вересня 2026 року під 16,8% річних.
we.ua - Ветерани отримають по 1500 грн на спорт: заявку можна оформити в Дії
Last comments

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules